• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
:grinning: :grinning: :grinning: nerodím :sweat_smile: sice CS 5, ale porodku ještě nemám v plánu :wink:

mrknu a dočtu až odpoledne, mám tu vodařa, dělá Jirkovi v pokojíku nové topení, jen musím pochválit fotečky, eňuňuňu, krásňounké, Jitu dík za pozdrávek od Helenky :dizzy_face:
8. zář 2009 v 10:33  • Odpověz
tak jsem tady, postupně dočítám :wink:

Mapris, 8,5 kilčo... nádhera... tiše závidím a mých prozatím 16 ani nekomentuju :pensive: je fakt, že se neomezuju, chutná mi, tak si dopřeju (aspoň mám výmluvu :sweat_smile: ) a hřeším na to, že mi snad kila po porodu půjdou dolů stejně hezky jako u malého...
jinak anémie-taky jsem si včera přinesla recept na železo, doufám, že ho budu snášet líp než u Jirky, to jsem musela asi po týdnu vysadit, ptže mi po něm bylo neskutečně blbě (mám aktiferrin)

Jituš, to věřím, že jízda v novém autí musí být požitek :wink:

Prochi, ty vaše pouliční mejdany musí být bezva :slight_smile:

jinak mě pobavil výčet tvých lásek k různým ročním obdobím :sweat_smile: nedá se říct, že bych podzim a zimu nesnášela, ale jsem člověk na sluneční baterky, zbožňuju jak začne být jaro, teplounko, všechno se zelená, kvete, Prostě jak píše Jíťa, když se dá kafíčkovat venku a tak :slight_smile: ať si sluníčko přes léto peče jak chce, teplo a horko mi vyhovuje
podzim, ještě takové to babí léto je fajn, ale vadí mi zkracující se den a jak přijdou plískanice, brrrr :rolling_eyes: zima by se mi líbila bílá, zasněžená, jenže to je u nás na JM jev strašně vzácný, co napadne, hned roztaje v břečku je hnusně sychravo, lezavo... fakt na zimě v teplých nížinách, jako bydlím já, není nic hezkého a romantického (akorát ten oheň v kamnech a k tomu hrnek čaju nebo svařáčku, to zas jo :sweat_smile: )

Kam, pěkná storry s nohou, ty seš fakt hvězdice blýskavá, o futra :sweat_smile:

Isacku, ježiš chudinka Natálka :frowning2: :cry: :cry: :cry: musí to být strašně nepříjemné, držím palečky, ať to dobře zvládáte a malá je brzo zase v pořádku

Mapris, s nákupem dobrý, taky bych pochybovala že se najde poctivý nálezce, ale vidíš, že se najdou i slušní lidi :slight_smile:
8. zář 2009 ve 14:26  • Odpověz
autor
zevi,
tak zacinam mit takovy pocit, ze se budu taky "plahocit" s bruchem az do konce...
My tu mame zas zedniky na podlahu, dopo tu byli elektrikari... Bordel neuveritelnej, chodime na obed ven.
No ja mela nejvic 10 kg a ted mi to spadlo na 9.5, tak doufam, ze uz to niz nepujde. S terkou jsem mela 13, ale jeste v cervnu jsem chodila plavat.
Zelezo mam tardyferon fol a pekne po nem prujmuju :angry: , zitra jdu do poradny, koupila jsem si tehu vitaminy, tak uvidime, jestli budu zelezo jeste potrebovat...

Mam dost..... Jeste ze je ted venku pekne, abysme mohli byt s terkou venku, kdyz mame obyvak zahaleny do folie...

kam,tak co noha???? Jeste ti nechaji sadru????
8. zář 2009 ve 14:51  • Odpověz
Ahoj

Tak sádru nemám! hurá!!!! Včera mě noha bolala už o dost méně, dokonce jsem na to mohla došlápnout aniž by učůrávala bolestí. Večer už jsem normálně chodila jen o jedné berli a dneska ráno už bez berle. Na poledne jsem jeli do nemocnice, to už jsem byla rozhodnutá, že si to kvůli nějakému stolet starému postupu nenechám na 14 dní dát do sádry. Ale v ordinaci byl ten mladý doktor ze soboty, tak jsem mu řekla, že je to o dost lepší. A on sám přiznal, že na můj rentgen koukali na vizitě a že se nebyli schopný shodnout, jestli tam něco je nebo ne. Takže uděláme nový RTG a tam samo nic nebylo. Tak jsem šťastná jak blecha.

Já až teď postřehla, že Natálka má něco s očíčkem a čeká jí operace. Chudinka malá.

Mapris a co ta cukrovka, je to lepší?
8. zář 2009 ve 20:47  • Odpověz
autor
isa,
chudák Naty, držím palce ať to dobře dopadne. Kdybych mohla jakkoliv pomoct, tak volej..... :wink:

kam,
no tak to je super ne?
Cukrovka nevím, ráno jdu na bulovku do poradny... Tak budu mít bezesnou noc, co se všechno zítra dovim...

Jinak jak jsem líčila ukradnutí a vrácení nákupu... Tak se nám to vykompenzovali... Ďělňasi nám - prý nechtěně - zničili na balkone koberec - před 14ti dněma nově položený.... Manžela to štvalo, protože ho tam dával jednu sobotu .... :frowning2: Co naděláme... Hlavně že jsme zdraví...
8. zář 2009 ve 22:02  • Odpověz
Ahoj holky,

jdu vás jen na skok pozdravit a dočíst.
Máme za sebou šestinedělí,celkem to uteklo,malá má 52cm a 3710g.Zítra jdeme opět do poradny jen na váhu.Byli jsme na kontrole v nemocnici,bilirubin o něco klesl,ale i tak je ještě vyšší,na další kontrolu jdeme za měsíc.

mapris

jojo,Mája je ještě žlutší,ale né tak moc jak na fotkách,ten blesk to nějak zkresluje,ale žlutší je na první pohled :grinning: Koukám,že máte doma staveniště tak ať to trvá co nejkratší dobu,zase si můžeš říkat,že pak budeš mít kuchyň eňo ňuňo a dlouho na nic nebudete muset sáhnout co se oprav a úprav týká :wink:

iso

téda,to je mi Natálky strašně líto,kočička,bude to mít v celkové narkóze?Asi jo,viď,aby se jim tam nějak nemlela při tom zákroku.Moc moc držíme palce ať jste brzo fit.

kam

to byla rekordní léčba zlomeniny :grinning: :grinning: Hlavně,že už máš sádru dole a že je prstík zdravý :wink:

roční období- já se jednoznačně přikláním k Evíkovi a Jítě,pokud bych si mohla vybrat tak bych brala celý rok jarně letní počasí,nemusely by být hyce,ale příjemných 25 stupňů po celý rok,úplný ideál.Na podzim mám ráda také babí léto,zima by nemusela být vůbec a nebo jen na horách tam ať je sněhu kolik chce :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale zase Fík se vloni na sněhu vyřádil tak to je fajn,ale jinak zima bléblé blé :stuck_out_tongue_closed_eyes:

zevi

pěkné fotečky,dortíky se z fotky smějou :dizzy_face: Pupík máš ukázkový a vůbec ti to sluší.Jen mi prosim tě řekni,kdo je ta "cizí" paní,kterou máš tady v profilu na fotce?? A nesnaž se nám namluvit,že jsi to ty :grinning: :grinning: :grinning:
8. zář 2009 ve 23:46  • Odpověz
Ještě jsem chtěla napsat,že Fík v pondělí ve školce už nebrečel,ale dnes tam nešel,protože se mu spustila rýma.Učitelka říkala,že jim smrká půlka třídy,ale já ho raději nechám doma.Myslím,jestli to není spíš alergická rýma,často totiž kýchá,ale i tak ho ještě zítra nechám doma a pak uvidim.
U nás ve třídě jsou také jen malé děti,tříleté a čtyřleté.Nějaké jsou nové a nějaké čtyřleté už byli vloni.Dnes jsme měli zrovna třídní schůzky :sweat_smile:
8. zář 2009 ve 23:49  • Odpověz
kam,
tak to je super, že už jsi v pořádku, a že se hlavně nemusíš plahočit se sádrou :slight_smile:

Šla jsem mrknout, jesti někdo náhodou nerodí, vše je OK, tak je to dobrý, mám v troubě rohlíky, dělám poprvý domácí, zkouším, tak uvidíme...

zdravím maminku Macejku :slight_smile:
9. zář 2009 ve 20:43  • Odpověz
autor
jita2,
no ja hlasim, ze jsem jeste cela a ze asi jeste dlouho budu.. :wink:
Tak at se rohlicky povedou.. Ja jsem takhle delala housky.... V pekarne jsem si pripravila testo na mlecny chleba a pak z toho udelala housky do trouby, ale musim rict, ze nejlepsi byly cerstve...

Byla jsem dneska u dr. v porodnici a ten rekl, ze je vse zatim o.k. I dieta na cukrovku je v poradku - podle krevnich testu. A za 2 tydny jsem shodila 1,5 kg, tak doufam, ze uz to dolu nepujde.. Protoze pak se bojim, ze bude mimi mrne :o))) Mam ted furt nahore tech svych 8,5 kg nahore...

Jen mne dneska vytocil muj gynekolog... flaka cely moje tehu, ale budu k nemu jako pako chodit kazdy tyden aspon jeste dva tydny ... A to pry kvuli tlaku - ktery musi hlidat kazdy tyden nebo co.... Pritom uz chodim do rizikove poradny do porodnice - ten lekar je diabetolog a zaroven i porodnik... A na kontrolu k nemu jdu zas za dva tydny..... A aspon mne kazdou navstevu "zkontroluje", narozdil od meho gynekologa, kterej do mne za cely tehu sahl 1x a udelal dva ultrazvuky.... Fakt debil....

Jinak my tady v byte jsme furt v provizoriu a doufam, ze to skonci.. Protoze mala se nudi, jak nema ten svuj "prostor" v obyvaku... Dneska uz dostala narezano... Shodila kytku... Mne batoh s pitim - ktery teklo vsude... Vsechno ji musim rikat 5x... Tak nevim, jestli uz tu skolku nepotrebuje jako sul.... :angry: :frowning2: :frowning2: :frowning2:
9. zář 2009 ve 22:11  • Odpověz
Dobré ráno kočky :wink:

dnes jsem ještě Fíčka do školky nedala,rýmu sice už nemá nebo jen minimálně,ale ještě do školky nepůjde,možná zítra nebo spíš až v pondělí.Počítám ovšem s tím,že bude zase brečet jak tam teď nebyl.

Jíťo,
co Maruška,už je to lepší se školkou?

Iso

a jak se má Natálka?Myslíme na vás.Jak dopadl zákrok a už jste doma nebo ještě v nemocnici?Držim palce ať je vše v pořádku :wink:

prochi

typy na dárek-u nás teď "jedou" dinosauři,stavební stroje,letadla.....Takže Fík dostal dvě knížky o dinosaurech,z jedné se dají vyndat šablony a obkreslit na papír,ta se mu fakt líbí,pak dostal auto-jeřáb,letadlo na dálk.ovládání,nelétá,ale jezdí po zemi a vydává nějaké zvuky,pak dostal samolepky na zeď (dinosaury :sweat_smile: a auta),pexeso (hádej s čím? ano,s dinosaury :sweat_smile: :grinning: :grinning: ),kostičky pošťák Pat,ale ty ještě moc neskládá,zato pexeso už jsme hráli a baví ho to,akorát teda máme obrázky nahoru a jen hledáme dva stejné,neotáčíme to.No a pak dostal ještě nějaká auta.Chtěla jsem ještě tunel pro mašinky,ale neměli ten,který jsem chtěla a kostky stavebnici a také nakonec nebyla ta co jsem chtěla.Dostal toho hafo,až jsem si říkala,že je to fakt zbytečné,ptž si toho pak neváží.Velikou radost měl také z toho dortu auta,to si sám vybral.Nechali jsme ho dělat v naší oblíbené "domácí" cukrárně,byl fakt mňam.Upéct doma bych to nezvládla to auto a pak potahovat marcipánem.Peču sice celkem ráda,ale na dorty jaksi nejsem :sweat_smile: :sweat_smile:

O víkendu jsem viděla Babicovy dobroty,viděla jsem to snad poprvé a náhodou,ale zrovna to bylo v duchu švestek,nějaká paní tam dělala švestk.knedlíky ze strouhanky tak to mě zaujalo a zkusím je.No a ten kuchař dělal švestk.koláč z máslového těsta tak to jsem si také musela opsat,mňam,mňam :stuck_out_tongue_closed_eyes: :dizzy_face:

Dnes má být krásně,máme sraz s kamarádkama a dětma tak po obědě vyrazíme.Tak přeji krásný den.
Já jdu,Mája usnula a Fík se tady dloube ve vánočce tak ho jdu trochu popohnat v té snídani :slight_smile: papa
10. zář 2009 v 08:54  • Odpověz
ahoj holky, kdyby měl někdo pochybnosti, jsem celá a doufám, že ještě nějaký pátek budu (nejlépe tak ty pátky 4, pak už by to snad šlo :grinning: )
až se něco bude dít, mám číslo na Isu, hlásí se ještě někdo dobrovolně, kdo by podal zprávu, pokud bude třeba Isáček zrovna v práci?

Macejko, tak Babicu jsem zrovna dnes pekla (teda ten jeho švestkový koláč, byl eňuňuňo, už je půlka plechu v čudu) strašně rychlé a téměř bezpracné, až na to vypeckování trnek... na ty jeho dobroty taky běžně nekoukám, nevím proč, nemám k pánovi zrovna velké sympatie, ale tenhle díl jsem náhodou taky shlédla a právě ty knedlíky a koláč mě moc zaujaly, hned jsem si je vytiskla, že to musím vyzkoušet :slight_smile:

"cizí" paní z profilu mě fakt dostala :grinning: :grinning: :grinning: ano jsem to já prosím, cca před půl rokem, ještě s delšími vlasy, vyčesaná, s vycházkovým obličejem nachystaná na ples :sweat_smile:
jestli nezapomenu, tak pošlu nebo hodím do albíčka původní fotku, abych se identifikovala :grinning:

Kam, no celý ten tvůj sádrový příběh nemá chybu :sweat_smile: a žes to celé vzala pěkně hopem :wink:
10. zář 2009 ve 23:55  • Odpověz
jo a něco k pobavení, dlouho nebyl na pořadu dne MM a jeho výhry, že?
tak dnes přišel domů na oběd, najednou se mezi jídlem zarazil, že musí pustit rádio, páč je čtvrtek a to se pravidelně hraje o 2 volňásky do multikina :sunglasses:
během chvilky se z éteru zazněla melodie po které se má začít telefonovat (kdyby mě chlap pod stolem nenakopl, že mám začít žhavit telefon, ani to nepostřehnu) tak jako poslušná žena taky zkouším štěstí, do doby, než manža otráveně konstatuje, už nic, už je obsazeno... vzápětí mu vyjely oči z důlků na druhý mobil (měl v každé ruce jeden) to "obsazeno" si udělal sám, akorát nezkontroloval druhý displej, že už je na lince :grinning: :grinning: :grinning:
no to mě tak odrovnalo, že jsem se mohla smíchy počurat :sweat_smile:
11. zář 2009 v 00:09  • Odpověz
zevi,
jasný!!!! Piš piš 608424762 :slight_smile:
No to bych se smíchy počurala taky
:grinning: :grinning:
Začíná období burčáku, co? Jedeme za 14 dní na jih na hody do Kunovic na burčáček :dizzy_face:

macej,
školka dobrý, pořád skoro stejný, rána uplakaný, ale jde poslušně k okýnku, kde fňuká, že ji musím zamávat, a pak to už jde...jen chce zamávat a ráno si pofňukat.. ale úča říká, že její místo je u okýnka (vyhlížení maminky), takže není ještě ve školce nějak extra odvázaná, že by zapomněla na mě a hrála si...ale to snad půjde...
11. zář 2009 v 11:55  • Odpověz
mapris,
s těma houskama to bylo tak, že byly taky nejlepší čerstvé, a druhý den jsem je prohřála na moment v sáčku v mikrovlnce a zase byly jak čerstvé, fakt :slight_smile:

Tady u nás prodávají vyhlášený burčák, není sic pravý, to je jasný, to je jen snad pár hodin, ale široko daleko si sem pro něj jezdí, tak dnes asi neodolám :dizzy_face:
12. zář 2009 v 07:51  • Odpověz
Jituš, tak jo, zařazuju tě do zpravodajského týmu :wink:

mně se zdá, že tě honí mlsná :grinning: :grinning: :grinning:
já si taky dneska burčáčku líznu, páč švagrová má narozky, počasí sice není ideální, ale snad se bude dát ještě sedět venku a něco ugrilovat, ať to letošní léto nějak uzavřeme :slight_smile: a říkala, že burčáček je nachystaný, taky neodolám, protože to není chlast, ale medicína!! :sweat_smile:

my budeme mít čert ví kdy, fakt na ten vinohrad nemáme času... sice nemáme ranné odrůdy, vinobraní děláváme až na přelomu září-října, ale letos nevím nevím jak se to zvládne... všecko máme v jedné guči, sbírat, rodit, měnit okna... se z toho asi po :zipper_mouth: :sweat_smile:
no nějak to dopadne :wink:
12. zář 2009 ve 14:22  • Odpověz
Ahoj Kočky,

nějak nestíhám. Dávám Ondrovi dohromady podzimní a zimní šatník a pořád někde lítám a zařizuji. Večer pak cítím tu nohu, ale není to nic hrozného.

U nás školka zatím pořád v pohodě, ráno teda hlásí, že tam nepůjdu, ale pak jde v klidu. Učitelka ho zabaví a já se ztratím, páč kdyby mě viděl odcházet bude brečet. Učitelky ho zatím chválí, že je hodný a hezky se s ním domluví. Dneska jsme mu koupili malé letadýlko, tak říkal, že si ho vezme do školky ukázat. On tam totiž chodí každý den s nějakým letadlem.
Jinak od té doby co chodí do školky, mazlí se se mnou ještě víc. Chce mě mít jen pro sebe. Dřív když jsme leželi večer v posteli, tak se pomazlil, ale pak si lehl na břicho na druhou stranu postele a usnul, teď si vezme mojí ruku a leží na ní. Nechce mě půjčit ani manželovi :grinning:

Mapris a to nemají řemeslníci pojistku, přeci když něco zniči, měli by to uhradit ne?

Zevi: doporučuji film Hanební pancharti, je to sice chvílema trochu drsný (krev a pod.), ale jinak je to moc hezký.

Jiťo Maruška si určo časem zvykne, škoda, že jsou ve třídě samí prťata. Ondra má raději spíš starší děti, napodobuje jak si hrají a blbnou.

Macej: fotečky moc hezké.
12. zář 2009 ve 22:15  • Odpověz
Ahojky,
jdu na skok popřát Maruškám
:wink:

Mapris a Maruško od Jíti,Vše nejlepší k svátku :wink:

Dnes jsme byli u nás v pohádkovém lese,pěkné,ale hafo lidí,asi milion :sweat_smile: Na vstup jsme čekali dvouhodinovou frontu,děs.Minulý víkend jsme také výletili,v sobotu jsme byli ve vojenském muzeu,z toho byl Fík nadšený a v neděli v pohád.lese v Dětenicích jak psala Kam.Zase pošlu fotky až budu mít chvilku,papa
12. zář 2009 ve 22:22  • Odpověz
jé, já se taky přidávám s gratulací Maruškám (i když Mapris tuším kdysi říkala, že slaví svátek jindy, podle slovenského kalendáře-jestli se teda nepletu, ale to je fuk, vinšuju teď :wink: ) tak fšéééééécko nejlepší, holky :slight_smile:

Kam, díky za tip, já na to koukala, že pan Tarantino by se určo líbil mažovi, jenže já mám na něj asi pokažený názor z Kill Billa, ty potoky krve mě fakt neoslovily a dobrá se mi zdála snad jen hudba, takže pod tímto vlivem jsem Pancharty už předem zavrhla, že to asi nebude nic pro mě (ale možná přehodnotím, pokud to není vyloženě brutus, ptž děj vypadá zajímavě :wink: )
12. zář 2009 ve 22:55  • Odpověz
autor
nazdar kočky...

zevi,
podle slovenskýho zrovna ne, ale podle starýho křesťanskýho mám svátek na hanu v srpnu, ale každopádně díky..

jita,
marušce všechno nej, hlavně zdravíčko a ať se jí brzo líbí ve školce.

Mně teď manža zapojil internet... Máme vymalováno, tak už zpátky gruntujeme obývák.. v pondělí přijdou na elektřinu a položit lino a kuchyň snad v pátek :o((

zítra jedem na celý den k našim.. Musím pro věci na mimino a tak...

kam,
myslím, že těm je to úplně jedno.. ale jsem ochotná si něco strhnout z celkové platby...
12. zář 2009 ve 23:11  • Odpověz
ahoj kočky,

zevi,
tak si představ, každý tu burčák vychvaloval, já ho koupím, ochutnám a byla jsem dost zklamaná, jako šťávička to bylo dobrý, ale našli jsme tam slupky, jasně, mohly být z hroznů, ale byly jako z jablek a ta chuť taky nebyla extra pravá, dobrá....možná to šidí a dělají z jablek, četla jsem,ž e se vůbec nedá věřit těm, co to prodávají třeba u cest, nebo ve stánkách a tak...ta chuť, co si pamatuju z jižní Moravy, jak jsme ho pili vloni, to teda nebyla, tak si příští týden na jihu spravím chuť pořádným :grinning:

Děkujeme za přáníčka :dizzy_face: :slight_smile:

Včera se počasí celkem vyvedlo, grilovali jsme ryby, a já si místo na rybách pochutnala na sladkých rohlíčkách, páč mě ryby moc neříkají, hlavně, že mám manžu rybáře :grinning:
13. zář 2009 v 15:48  • Odpověz
ahoj holky, připadá mi, že jsem tu nebyla snad věčnost :slight_smile: Chtěla jsem písnout včera Marušce k svátku, ale taťka dovalil od tety z vinotéky burčáček (koukám, že byl na pořadu dne/večera nejen u nás :grinning:), rozdělali jsme si gauč a svalili se k telce :sweat_smile:

Tak Maruško od Jiťi dodatečně všechno néééj.
A Maprisku tobě taky, páč srpen jsme už zmeškali :slight_smile:

Jinak my se máme se hezky. Malá roste jako z vody, už má šest a půl kila a je to teda peknej cvalík. Včera jsme byli na sportovním dnu, který pořádá můj zaměstnavatel každý rok. Nikdo nechtěl věřit, že je to teprve dvouapůlměsíční miminko :slight_smile: Bylo to tam moc fajn, vůbec bych neřekla, že už jsem doma přes tři roky. Odpoledne jsme ještě sfrnkli s dětma a kamarádkou na nedalekou pouť, byl to super den.

Isáčku, tý bláho, chudinka Natálka :frowning2: Doufám, že je všechno v pořádku, očičko máte vyléčený a všechno dobře dopadlo. Ozvi se nám.

Kam, gratuluju k rychle vyléčené nožce :grinning: Sádra by byla fakt opruz.
A když jsme u těch úrazů... tak můj milý drahý manžel přijel před dvěma týdny s velmi velmi bolavým ramenem z pískání (fotbalu). Dva dny frajeřil, že to je jen naražený, ale v noci nespal a skoro brečel bolestí. Tak nakonec usoudil sám, že radši bude lepší na ten RTG zajet... no a má ošklivě naštípnutý rameno a nějak pochroumanou lopatku. Doktor ho chtěl hned zasádrovat, drahý to ukecal jen na takový popruhy, aby to měl zafixovaný a hojilo se to. Chodí s tím na kontroly, protože se mu tam ještě udělal nějaký krevní výron, ale už je to lepší, říká, že už to ani tolik nebolí. No jo no... a když jsem držkovala, tak mi bylo řečeno:"Ale Berku, vždyť už se mi dlouho nic nestalo" :angry: :grinning:
13. zář 2009 ve 20:36  • Odpověz
ahoj holky, hlásím že žiju a povinně si dávám ještě min 2 týdny 2v1 :wink:
páč konečně příští pondělí přijdou oknaři, huráááá! tak to už musím nějak vydržet, přestože o víkendu jsem fňukala jak se ten konec táhne, že už funím jak lokomotiva, su neohrabaná a že mě to už neba a jedu rodit aj hned a okamžitě :grinning: takže prozatím porod odvolávám :sweat_smile:

pak nahlásím jaká je prognóza od doktora, dnes valím do poradny, chcu to taky zrovna spojit s nákupama, podzimní věci jsem malému pokoupila před už pár týdny, spoustu mikin a triček s dlouhým rukávem, nějaké rifle, mažestráčky, teplákovky... ale spíš mám zálusk na zimní bundu, jestli už něco pěkného potkám, si říkám, že rodit můžu klidně i něco po termínu, než dojdem z porodky, bude půlka října a hned se mi nebude chtít lítat po krámech, kdyby nás chtěla zima přepadnout brzy, ať jsme na mrazy připravení :wink:

páček, dočtu, dopíšu zítra :slight_smile:
14. zář 2009 v 10:06  • Odpověz
autor
nazdárek,
já jsem taky zatím celá... Naštěstí už finišujeme s kuchyní. Elektrika hotová, odpo přijdou položit lino a pak už to můžem z gruntu vytřít a žít zas "normálně". Na kuchyň si počkáme do pátku, ale to už nějak přežijem... Začínáme s manželem vybalovat obývák.. tak už jsme jakžtakž v relativním klidu.
Včera jsme byli na celý den u našich a trošku jsme se zrelaxovali a nabrali síly, tak je nám hej.. akorát to dnešní počasí je teda hnus fialovej :frowning2: :frowning2: :frowning2: . Já si byla dneska udělat novej sestřih a 9.10 bych měla jít na barvu, tak uvidíme, jestli to stíhám :grinning: . Jdu si dát 20 a pak makat.
14. zář 2009 ve 12:16  • Odpověz
Ahojky,

tak konečně mám čas napsat, že malá zvládla zákrok myslím celkem dobře.
Ale teda s přístupem v nemocnici nejsem vůbec spokojená, by naopak, fakt hrůza!! :angry: :angry:
Ve čt.jde na vydání stehů a tím pak s nemocnicí na Bulovce končím a příště pojedem jinam.
Byla na oční klinice, kde je věkový průměr tak 70let, takže zkušenost s dětma mají minimální
a bylo to znát.Jedna sestra miloučká a zbytek takakorát na facku,asi je obtěžovalo, že tam vůbec jsme.
Sestra malou nazívala zpěvačkou a pak doktor, že řekl, ža být její tatínek stáhne ji kalhoty a naplácá prcinu :angry: .
Ve středu jsme měli nástup v půl sedmé a na řadu přišla až v půl deváté, celou dobu si hrála na pokoji, kde pro děti téměř vůbec nic nebylo, jen jedny kostky a jedna maličká stavebnice a to bylo všechno.
Pak nám řekla sestra at ji odvedem před operační sál, to už začala plakat, protože se bála.Doslova ji vytrhli přítelovi z ruky, malá jenom prosila a natahovala za náma ruce, že nechce, že se bojí.Zabouchli dveře a sestra říká
"nebojte oni si s ní poradí", šlaj sem na pokoj a tam se pořádně vybrečela, bylo mi jí tak líto.... :frowning2: :frowning2: .
Asi za 45minut, bylah otová, a sestra vlítlado pokoje at jde k operačnímu, že se vzbudila a vyvádí.
A opravdu po té narkoze vyváděla, ale je malá, vzbudila se hlavu zavázanou, viděla jen na jedno oko, navíc kapačka a cizí lidi, místo.....Hned vstávala a chtěla k nám, tak ji vyndali, kapačku nesli v ruce a na pokoji jsme se ji
snažili uklidnit, vytrhávala si kanilu, sundavala si to z hlavy a hrozně naříkala, že to bolí.Pak naštestí na mě usla a po hodině a půl se vzbudila a byla už normální.Jen občas zasténala, že ji bolí očíčko a ručička, ale nic víc.
A měla hroznou žížen, ale pít po narkoze ještě nemohla, tak byla uplně jak hadrová panenka.Po třech hodinách konečně dovolili, at se trošku napije, ona normálně za den vypije i 4litry, takže to bylo pro ní mučení.
Po vizitě nás propustili domů, s tím, že brzo ráno máme přijít opět na kontrolu.To sice zas brečela, ale ani se nehla, nechala si vše sundat,ztrhnout a vyčistit.To vyndavání stehů ji už budou dělat normálně a už ted z toho
nespím :confounded: .Zavážou ji do nějaké jakoby kazajky, položí na stůl a dva budou držet a třetí vytáhne stehy a když to nepůjde, tak ji zas uspí.To si, myslíme,že nevydrží, už to že ji zavážou a násilím budou držet, bude řvát, vyvádět a buhví co z toho ještě bude mít......... :cry: :cry: .A pr.týden v pondělí už zas musí do školky, takže má teď fakt zatěžkávací období, a naše doktorka dnes říkala, že to má vážně teď hodně těžké, ale že to všechno ustojí....Nevím...je mi z toho na nic, když vidím jak je utrápená, a vůbec mě najednou nechce pustit z očí.

Zevi a Marušce přeju krásný, rychlý a bezbolestný porod :slight_smile: :slight_smile:

Mnam burčák mám taky moc ráda...
14. zář 2009 v 15:36  • Odpověz
dala jsem pár fotek:o)
14. zář 2009 v 15:56  • Odpověz
ježiš, Isačku, to je na trauma pro dospělýho, ne tak pro takovou prďolku :angry: :cry: :cry: chudinka malá... je mi líto Natálky i tebe, tak se holky držte, hlavně ať se to dobře hojí a malá se z toho brzy otřepe a hlavně ať na to trápeníčko co nejdřív zapomene!

a prozraď, co byla ta velikánská odměna :wink:

Mapris, super, závidím, že máte to nejhorší za sebou a začínáte se zabydlovat, já už se na ten blázinec u nás psychicky taky připravuju :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak doufám, že to vydržím i fyzicky (dr. říkal, že na porod to zatím nevypadá, ještě je mimi vysoko, CS od minulého týdne nezměněno, pořád 5, tak snad se nerozsypu, ale jak podotkl, u vícerorodiček to nikdy není jisté :sweat_smile: )

tak páček, jdu do pelecha, jsem se rozhodla, že se poperu s digiscrapbookem a je to mazec, v neděli jsem na to půl dne čučela jak tele na nové vrata a absolutně nic nechápala, po půlnoci (dlouho po půlnoci :sweat_smile: ) jsem zjistila, že možná nebudu až tak beznadějné poleno a dnes jsem se propracovala i k jakémus-takémus výtvoru...
žádný zázrak, jen první velice opatrné pokusy, holt nouze učí Dalibora housti :grinning: on se nám totiž kamarád, co nám dělal ty krásné kalendáře zaláskoval až na druhý konec republiky, tak asi už nebude mít tolik času sedět u pc a nimrat se s kravinkama, co si navymýšlím :sweat_smile: (dávám si šanci do Vánoc, aspoň nějaké přáníčko abych dokázala splácat)
15. zář 2009 v 01:07  • Odpověz
autor
isacek,
tak to je mi fakt líto, že malá takhle trpí, skoro jsem to obrečela. Je fakt, že přístup na bulovce je strašnej.. S výjimkou teda tý gynekologicko-porodnický kliniky - tam jsem s nima vyjímečně spokojená.. Ale jiný oddělení radši neee :o((( Chudák malá.. Tak držím palce, ať to všechno ustojí...

zevina,
mně to povídej.. taky mám dost.. funím jak hrošice... Už si snižuju dávky magnezka (na radu lékaře) a začíná mi být tak furt nějak hůř, sem tam píchne... O spaní nemluvim.. Malá zlobí jako čert a v noci strašně špatně spí.. Takže k ní jdu tak 4x za noc... Já jdu na poradnu příští týden, tak jsem zvědavá....

Manžel má teď strašnej problém s malou... Neposlouchá ho.. provokuje.. koupání i uspávání je fakt někdy se řevem a on je z toho opravdu vynervovanej.. Snaží se mi pomoct, nechce nechat všechno na mně, ale poslední dobou si nevíme rady. Já teda jo.. Se mnou problém nemá.. Ale manžel je nešťastnej... furt se léčíme z kašle a příští týden by měla jít na zkušebku do školky.. tak se modlím, aby to klaplo (hlavně zdravotně - když má to astma)... Jinak školku potřebuje jako sůl... :grinning:
15. zář 2009 v 09:10  • Odpověz
Ahojky,
nějak nestíhám. Večer usínám s Ondrou a když se kolem desáté proberu, nejsem schopná dát dohromady souvislou větu.

Zevi: dle mého názoru byl Kill Bill podstatně větší maso, mě se líbil u Kill Billa děj, ale to krvavé zpracování moc ne. V tom jsou Pancharti jemnější.
A měnit na poslední chvíli okna, to jsi odvaha. Tchánovci je měnili na jaře a je z toho neskutečný nepořádek.

Isa: chudinka Naty, některé sestry a doktory fakt nechápu. Jako jsem ochotná pochopit, že taky mají vé dny, ale rozhodně by si to měli nechat na jindy a k dítěti přistupovat o 200% ohleduplněji než k dospělému. Vždyť jak by se líbilo jim, kdyby se někdo hnusně choval k jejich dítěti. Některé zdravotní sestry jsou prostě kr..y!

Mapris: Terezka je teda pěkný uličník, Ondra když zlobí a odmlouvá, tak zásadně mě, k manželovi si to nedovolí. Od něj přiletí jedna na zadek podstatně dřív než ode mě. Nezbývá než se obrnit trpělivostí a hlavně doufat, že jí to do porodu přejde a že jí ve školce trochu srovnají.

Ondra ráno teď 2x po sobě ve školce fňukal, ale jen se za mnou zavřou dveře je klid. Dneska mi to potvrdila i známá z vesnice, která vedla děti do školky když já odcházela.

Jinak podzim už je za dveřma, stávat ráno do skoro tmy je teda opruz. No už aby byli vánoce.
15. zář 2009 v 16:34  • Odpověz
ahoj kočky,

hurá, že jste zatím obě 2v1 :grinning:

isacku,
tak to je fakt hustý, no úplně se do toho dokážu vcítit, jak tohle musí to dítě traumatizovat a ještě tu mamku, jak to tak vidí, jak s ní hlavně zachází jak s dospělým člověkem, jenže do dítě si s tím neumí poradit a takovým přístupem mu můžou pěkně uškodit, a to si říkají školení doktoři a sestry...hrozný... :angry: :angry: :angry:

prochi,
tak to je úžasné, jak rychle a krásně rostete....u nás jsme se už skoro měsíc nevážili, snad nás konečně naočkují příští týden, myslím, že ramínko se už zhojilo, tak si ji nechám ve 4 měsících převážit :slight_smile: Stejnak to strašně letí, že už budem mít taky 4 měsíce :slight_smile:

Jinak na mě po hodně dlouhé době něco leze, snad fakt po třech letech...bolí mě hlava, v krku a Maru měla včera sopílek, tak nebyla ve školce, ale dnes je to zas dobrý, tak snad se z toho nic horšího nevyloupne...
Kvůli kojení si nedám acylpirinek na vypocení :unamused:
15. zář 2009 v 17:01  • Odpověz
autor
zevi,
tak držím palce, ať to s těma oknama zvládnete... Nám přijdou zítra už namotnovat KONEČNĚ kuchyň, tak jsem zvědavá. O víkendu konečně vybalím ty krabice na balkoně a snad už dáme byt konečně do gruntu.
Já teda sice byla u gynekologa, ale do porodnice na prohlídku jdu příští týden ve středu, tak jsem zvědavá.
Začala jsem - dle rady porodníka - snižovat magnezko, protože se má prý brát do 36tého týdne, tak akorát dodělám balení a nový kupovat nebudu - a začíná mi být zas tak nějak těžko.... Bolesti v podbřišku (asi jak se to chystá na porod), občas píchnutí.. Chodím jak připo.... a mám problémy si stoupnout ze sedu... Máš taky takovéhle problémy?? Mně známí a maminy z hřiště říkají, že mám břicho už dost nízko, ale mezi maminama je tam jedna PA a ta říkala, že tenhle stav měla dva měsíce před porodem.... Mám fakt už dost :frowning2:
16. zář 2009 ve 12:29  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.