• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
autor
Jo a začínám TEPRVE prát věci na mrně, protože jsem to v neděli dovezla od našich a dostala jsem se k tomu dneska.. A zjistila jsem, že na úplný novorozeně nemám nic :frowning2: . Jsem asi většinu věcí darovala sestře, která rodila 3 měsíce za mnou.. Tak budu muset o víkendu na nákupy, asi do tesca.. Ať mám něco do začátku :unamused:
16. zář 2009 ve 12:37  • Odpověz
mapris,
myslím, že někoho takhle píchá a tlačí fakty ty 2-3 měsíce dopředu, je to strašně individuální...neboj, že nevydržíš :dizzy_face:
16. zář 2009 v 18:19  • Odpověz
autor
ahojte holky,

nevim co se v poslední době děje, jestli jsou nějaký erupce ve vzduchu nebo co... ale můj druhý švára si včera zlomil prst a čeká na operaci :o(((
Já už tu mám truhláře.. bohužel kuchyň nebudu mít celou, je tam nejaký problém se zapojením plynové desky... Jsem včera byla nepříčetná do ruda... Pánové - šéfové - nemají s ničím problém... Všechno se udělá.. ale v momentě kdy dojdou, tak je problém se vším.... :angry: :angry: :angry: :angry:
17. zář 2009 v 08:36  • Odpověz
autor
navíc malá začala v noci vyžadovat mně... Od půl noci jsem k ní chodila každou hodinu.... Napřed brečela ze spaní a postupně už na mně jen volala "mami" a pak "buď tu se mnou" ... tak jsem si od kamarádky půjčila matraci a ustlala jsem si u ní na zemi.. Tak jsem dneska fakt groggy :o(( a bez nálady... chjoooo... kdy tohle všechno skončí....
17. zář 2009 v 08:37  • Odpověz
Jé Maprísku, tak to mě mrzí, že máte takové straosti. Neboj kuchyň určo dají do kupy.

Terezka asi cítí, že se blíží změna a nese to trochu hůř. To se časem srovná. A jakou má postel, že si nelehneš k ní víš? Stávat ze země musí být hrozný.

My po obědě frčíme na prodloužený víkend do Špindlu s holkama, ale tentokrát bereme i tatínky.
17. zář 2009 v 10:57  • Odpověz
autor
kam,
no já se k ní do postele s tím břichem práve už nevejdu, manžel jo, ale já ne.. Navíc ona sebou dost mele, takže se bojím, aby mně nekopla do břicha a nějak jí nechci učit, že budu spát u ní. Tu matraci mi půjčila kámoška a je z manželský postele, takže je docela vysoká a zatím se na ní dobře spí.... Jsme si jí půjčili, že až se narodí malé, že terka asi nebude chtít spát sama, tak že u ní bude spát manžel...
Tak si víkend užijte :o))
17. zář 2009 ve 12:31  • Odpověz
ahoj holky, tak se jdu tak napůl rozloučit (ještě nejedu, to nééé :sweat_smile: ) ale jak manža dojde z práce, začnem už pomalu krámovat byt, všechno co bude možné pobalit a uklidit z dosahu, odstěhovat od oken, nachystat chlapům cestičku z papundeklů...
uff, zatím to vidím optimisticky, jako binec a hafo prachu bude určitě, ale na druhou stranu, tuhle firmu, co jsme vybrali, si všichni kdo ji měli, chválili, sice mají jednou tak dlouhé dodací lhůty, ale prý fakt dělají rychle, dobře a relativně čistě, tak mi nezbývá než tomu věřit :slight_smile:

Mapris, co se týká píchání a dloubání... no comment... hned v podbřišku, hned v kříži, pak pro změnu zas kyčle... nejhorší je, když se v noci chcu překulit z jednoho boku na druhý, stonu u toho jak stonožka :grinning: a zadýchává mě všechno, už i čtení pohádek, o chůzi do schodů radši ani nemluvím :sweat_smile:

jinak musím zaťukat, mlaďásek se na mimčo těší, už vykládá, jak bude mimi spinkat v jeho malé postýlce a on, protože je už veliký, šikovný kluk, v pokojíčku na veliké posteli (jsem zvědavá :wink: ) a taky že se za nama dojede podívat do nemocnice a když bude táta v pláci, tak pojede s babi autobusem-huláááá! (ta radost je z vyhlídky jízdy autobudem :grinning: je mu strašně vzácný, asi jako mě v děctví auto, které jsme neměli :sweat_smile: ptž se busem vezl fakt jen párkrát, výjmečně-transfer z letiště na dovči apod)

jo a už jsme řešili otázku početí :grinning: :grinning: :grinning:
hladila jsem si břicho a Jiřula se ptá: co děláš mami? no hladím přes bříško miminko, tebe jsem taky tak hladívala, když jsi byl v bříšku... jeho odpověď: aha, když sem byl takový malinký...to joooo... A JAK SEM SE TAM DOSTAL???? :grinning:

ta zatím páček, mějte se, užívejte babího léta a já se někdy ukážu, až budem zase v provozuschopném stavu :slight_smile: a kdyby něco, písnu sms :wink:
18. zář 2009 v 15:39  • Odpověz
Ahoj holky,
jdu vás pozdravit.Nestíhám dočítat tak až bude více času,určo to napravím.
Mája pomalu odžloutává už jsme přesáhli hranici 4 kg :sweat_smile: (dnes jsme byli u kamarádky na oslavě a její sestřenice se mě ptala kolik malá váží a kolik jí je tak jsem říkala,že je jí 8 týdnů a váží něco málo přes 4 kg tak říkala,že její chlapeček měl při narození 4,5kg a 55cm :sweat_smile: Neuvěřitelný.Mája teď vypadá jako větší novorozeně :slight_smile: Ale je to naše malá prďolka,roztomilá,až dám do kupy fotky,zase pošlu nebo vložim sem.

školka- Fík už si začíná zvykat,od pondělka už nepláče a chodí domu po obědě.Bála jsem se,jak tam min,týden nebyl tak že se to zase zhorší,ale musim zaklepat,že dobrý.Jen ještě ráno říká,že nechce do školičky,ale pak je to ok.YVezme si třeba nějakou hračku.Včera děti dostávaly lízátka při odchodu,tak to bylo něco pro něj :dizzy_face: :sweat_smile: Dokonce už tam i hezky jí tak mám radost.

iso

Natálka je moc šikovná holčička.Ten přístup doktorů je děsnej,nevim co čekali od tříletého dítěte,když se na něj vrhne tlupa bílých plášťů :angry:

zevi

s Jiříkem jsi mě pobavila,jak se ptal,jak se miminko dostalo do bříška :grinning: :sweat_smile: Fík se zase ptal,jak se miminko dostalo ven,tak jsme říkali,že ho doktoři vyndali pupíkem,tak se nenechal odbít a ptal se "jak ho mohli pupíkem dát ven?" no a když jsem mu říjkala,že on byl také u mě v bříšku tak se ptal "byl jsem tam s Májou"- "ne Filí,ty jsi tam byl před Májou,sám" " A kde byla Mája,když já byl v bříšku?" :sweat_smile: :sweat_smile:

mapris
tak přeju ať už jste brzy zabydlení. Jinak Fík mě v noci také občas volá,většinou to vyjde tak,že dokojim Máju,jsem total unavená a on mě začne volat ať jsem u něj a že chce udělat mlíko. :sweat_smile: včera v noci jsem byla tak unavená,že jsem usnula u kojení,vzbudila jsem se po třech hodinách v sedě,opřená o zeď o koj.polštář a máju jsem měla v náručí,krk total přeleženej.Tak jsem dala malou do postýlky,jen co jsem se přikryla peřinou,volal mě fík :sweat_smile:
18. zář 2009 ve 23:03  • Odpověz
Ahoj kozenky,

zevi,
už to začíná, co? Takové ty jejich lechtivé otázečky, jsou fakt miláčci :slight_smile:

macej,
to je krásný, že tak hezky pomaličku přibýváte, to je jasný, že všichni nemůžou být takoví buřtíci, to by pak kazili průměr :slight_smile: Hlavně ať jste zdraví a jak se daří :slight_smile:

Maruška byla na tříleté prohlídce, tak byla chválená, víte jak to je, ty děti stejně umí daleko víc, než dr po nich chce, takže byla moc spokojená a Maru se hlavně nestyděla a vše pěkně povykládala.......
Ale napsala jí do průkazky.....stav výživy přiměřený.....zaškrtnuto NE a dopsáno NADVÁHA:..
tak jsem se doma smála, naše dr je pověstná tím, že i neobézní děti by nejraději poslala do lázní na odtučnění....
Maru sice není žádný chvístek, ale vidíte z fotek, že není nijak silná, má zkrátka prcinku, stehýnka, ale je taková kulatější, ale pěkná...si myslím...ale dr říkala, že není obézní, ale dalo by se říct, lehká nadváha....ale hele, u takových dětí se to ¨přec tak nebere, pokud to není žádný buřtík, co se cpe nezdravými věcmi a kolou, není co řešit...ona jí pěkně, akorát, spíš míň, a pořád se pohybuje, spíš to má geneticky, než z jídla...po nás...
ale taky je vysoká, říkala, že přeskočila najednou dvě příčky, jak vyrostla...
tak to vůbec neřeším, že....jinak máme úžasnou hodnou a milou dr :slight_smile:
20. zář 2009 v 15:11  • Odpověz
autor
no ty jo.... Se mne za chvili taky terka bude ptat..
Jsem dneska dojela do tesca koupit veci na mimi, protože jsem zjistila, ze nic nemam, a kdyz jsem to daval na susak, tak jsem se zhrozila, jak je to malinke, jestli mu to vubec bude :angry: :grinning:

jita,
tak to potesi co? :angry: Jsem zvedava, co napise nam, protoze Terka taky neni zadna stihlice. Jestli te to uklidni, tak pokud by byla povazovana opravdu za obezni dite.. tak by musela vypadat jinak a musela by chodit nekam k doktorovi. Ma to zrovna moje kamaradka z hriste... Ma klucinu, o rok starsi jak terka... Strasne ho musi drzet, aby nepribiral a mne je ho lito... :frowning2:

macejka,
no, já už jsem si k terce poridila matraci, tak ji vzdycky shodim na zem a lehnu si tam, protoze to bych fakt byla mrtva... Pokud k ni jdu 2-3x za noc, tak mi to nevadi, ale vzdycky je to zhruba od pul 1 do pul seste a to jsem pak nekdy na mrtvici...
20. zář 2009 ve 20:57  • Odpověz
mapris,
jasně, že není zdaleka obézní dítě, je pěkná, holt má zakulacená stehýnka a pěknou prdýlku, ale absolutně v normě....ale je jasný, že každá dr na to má jiný názor a jinak to vidí....a naše zkrátka vidí takhle...
Jestli se ti to oblečení v té pračce nesepralo :grinning: :grinning:
20. zář 2009 ve 21:06  • Odpověz
Ahojky,
tak odpo jsme se vrátili z hor. Bylo to naprosto super, klidně bych tam ještě dva-tři dny zůstala. jen Ondra byl trochu protivka, nejspíš je to od školky, pořád chtěl být u mě, na jakýkoliv zákaz reagoval pofňukáváním a maminko tulit. A hned první dopoledne spadnul když běžel z kopce a jeli jsme na šití. Má na čele jen jeden steh. Když jsem viděla, jak si drží ruce na čele a teče mu přes prsty krev, bylo mi ouvej. Řval jak tur, ale docela rychle se zklidnil. Pak ještě brečel chudáček u šití. Ale byl to můj statečný kluk. Ale ani to nám dovču nezkazilo, počasí nám vyšla krásné, hotel parádní a parta lidí co byla s námi neměla chybu. Až bude chvilka, dám fotečky do albíčka.

Jé Jíťo, to by mě podle fotek teda nenapadlo, že má Maruška nadváhu. Prosím tě kolik váží a měří? paní doktorka asi trochu plaší ne?

Mapris Terezka mi teda taky přišla akorát.
20. zář 2009 ve 21:30  • Odpověz
kam,
týý jo, tak to byl Ondra fakticky statečnej, že takový trable a bolístky tak šikovně přestál....nedovedu si fakt představit.....

Maruška váží 18,5 kg a měří 102 cm.
21. zář 2009 v 08:33  • Odpověz
autor
kam,
týý jo, to jste měli veselo.. Stačilo mi, když si tereza rozrazila to čelo.. to bylo taky krve jak z vo....

jita,
no, tak to má krásný míry, terku jsme teda dlouho neměřili, ale tak před měsícem měla 97 cm a má tuším taky kolem 18ti kil.. Počkáme co bude na tříletý... To se maruš pěkně vytáhla.. A je fakt, že geny taky hrajou dost velkou roli.. Ta moje kamarádka - s manželem jsou oba silní a vysocí, tak to ten starší zdělil po nich, no a ten druhý syn (co je s terkou) tak je normální tintítko... Takže těžko říct.... Hlavně že vás dr někam nehoní...
21. zář 2009 v 10:45  • Odpověz
mapris,
ani bych nikam nešla, kdyby nás někam posílala, mám přeci rozum :dizzy_face:
21. zář 2009 ve 21:38  • Odpověz
Ahoj holky nakukuju průběžně, hlavně jestli nám nepřibylo už další miminko, tak vím, že zatím ne e :slight_smile: Ale na odepisování nějak už není čas.

Isáčku, když jsem četla, jak se k vám chovali v nemocnici, měla jsem doslova slzy na krajíčku. Chudinka Natálka, snad na to brzy zapomene, je to strašný :pensive:

Macej, četla jsem, jak jste si "pohodlně" s Májou spali v sedě po kojení :grinning: My kojíme v noci v leže. A i někdy přes den se k tomu svalíme.

Jítu, tak to jsem zvědavá, co řekne doktorka na tříletý nám. Jdeme příští úterý. Pitris taky není žádná chloudovinka, na domácí váze má 19 kilo a výšku nevím, ale přes metr určitě. Nemyslím si, že by byl nějaký tlusťoch, je dost vysoký a vypadá starší, než na tři roky. Když někde řeknu, že mu ještě nejsou tři, tak mi nikdo nevěří. A bohužel ani u nás to není jídlem, ale spíš genetikou. Jí teda taky pěkně a všechno, ale malý množství, miluje zeleninu a pořád je v pohybu. Sladký nejí skoro vůbec, miluje teda zmrzku (ale ten jeden kopeček ho snad nezabije) a občas dostane bombon a to jen medvídky. Jogurty jí bílý aktivíe (žádný pribiňáky apod.) a vodu pije čistou neperlivou. Když vidím, jak se děti kolem nás cpou brambůrkama, pribiňákama a koláčema, tak bych brečela, jak je to nespravedlivý.

Áááá v postýlce to pekelně zabublalo, to bude až bláto na hřišti :grinning: :grinning:
22. zář 2009 v 10:39  • Odpověz
autor
Mam ted chvil klidu...

jita,
to je mi jasny, ale kdybys fakt mela obezni dite, tak by te to asi neminulo :wink: .
Jo a s tema vecma - nesepralo... Je to fakt ta novorozenecka velikost, vcera kdyz jsem to zehlila, tak to manzel meril, ze to mela pry i terezka.. A dneska rano mi moje mamka rika do telefonu: "No, a pockej az si to prineses z porodnice... Jak se ti bude Terka zdat proti prckovi velka :o)))"

prochi,
no to nase si pribinaky obcas da, i lipanky, miluje to... ale snazim se to pri kazdym nakupu stridat.. tzn, ze vzdycky udelame takovy ten "tyden" nebo dva "jogurtovy" - tzn ze nekupuju furt lipanky a tak.. Mala nastesti ji i termixy, jogurty - activie tvarohovy.. A nekdy ma obdobi, ze ji jen bily hollandie... S pitim - jak kdy, nekdy dostane stavu, nekdy koupime piticko, jinak ven beru vodu .... Zmrzku taky obcas koupime - hlavne, kdyz mame za barakem cukrarnu :o)) tak tam obcas zajdem... Ted nejak jedeme vecere na chleby s pastikou.. obcas syr... jinak je to potvorka mlsna :o)))

My jsme na mrtvici s kuchyni.. Uz sice stoji. Potravinova skrin je krasna a velka, uz jsem ji v sobotu naplnila, ted tu mame na obklady mezi linkou remeslnika. Kuchyn "dosestavili" ve ctvrtek.. jenze chybi spousta veci... musi dodelat police, uchytky, polici na mikrovlnku... A to pry az pristi tyden :o((( Ted jsme shaneli nekoho, kdo nam zapoji plynovou desku a mycku... Tak to snad bude do konce tydne... Tri tydny po restauracich a hotovkach mi fakt uz leze krkem.... Se tesim, az uvarim zas domaci jidlo - jestli to teda budu mit sanci stihnout :o)))

Zitra jdu do poradny, tak jsem zvedava.... Nejak mi furt lezi v hlave, jestli mi zitra uz v poradne udelaji utv a monitor... Protoze vubec nevim, jak je prcek velky a tak... Navic se modlim, abych neprenasela.. Protoze uz fakt melu z posledniho... Tak jsem zvedava, co se zitra dozvim... Spousta mamin mi rika, ze cukrovkarky nenechavaji prenaset... ale co chodim do jedny diskuze na tohle tema - tak pry to zalezi na doktorovi....

Terka jde ve ctvrtek na zkousku do skolky na tech 10 dni a pak az v listopadu... tak jsem zvedava, jak zvladnem jeste tohle...

a co zevi?? Furt je cela???
22. zář 2009 ve 12:58  • Odpověz
Tak tady jsou fotky z dovolené:
http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbumID=468665&vReferer=

Jé tak to já Ondru zvážím, ale je hubeňoučký. To má asi v genech, páč sní toho dost. Jogurty jen s bonbonkama, ovocný vyjímečně, lipánky sem tam. Je pravda, že třeba k obědu sní hodně polévky, ale druhé už moc nechce. Já dělám polévky pěkně husté, takže ho hezky zasytí, ve školce jí i druhé. Ale třeba omáčkám moc nedá.

Jé a Mapris kdo vám dělá kuchyň? Nám kuchyň přijeli namontovat, přijeli ráno v sedm a odjeli kolem jedenácté v noci. když jim něco chybělo, sjeli si pro to do OBI.
Tak ti přeju, aby školka byla bez problémů.
Ondra si už zvyknul a ráno se i těší.

V pondělí mu sundali náplast a šití mu zamazali zelenou vodičkou, ve čtvrtek jdeme na vyndání stehů.

Pádím do postele, pá
22. zář 2009 ve 22:12  • Odpověz
autor
kam,
dvě firmy... Truhlář (a jeho lidi) a pa ještě jedna stavební firma, co dělala zbytek-podlahu, dlažbu, dneska čekám instalatéry... Dát je ale dohromady je pěkná fuška... :frowning2:, tak doufám, že o víkendu už snad budu moc vařit...

Dneska jsem byla na kontrole, zatím nic nového, mrňousek má něco kolem 2800g a je zatím zadečkem dolů... tak uvidíme, co bude příští týden...
23. zář 2009 ve 12:49  • Odpověz
ahoj sluníčka :slight_smile:

Helča dnes dostala konečně první hexavakcínu, a Maruška pro změnu měla včera 38 teplotku, tak do pátku bude doma, ale v noci už neměla, chytlo jí to odpoledne na sluníčku, tak možná že to bylo ze sluníčka, je zvyklá nosit stále kloboučky, a tentokrát ho neměla, páč si ho sundala...uvidíme, jestli dnes něco bude nebo ne...

prochi,
tak to smekám před váma, že pijete čistou vodu a s bílým jogurtem, ani jedno my nezvládnem...pijem lehce slazené, kupuju sirup Jupí nebo čajíky taky lehce slazené hroznovým cukrem nebo medem...sladkosti sice miluje, ale já jí je nekupuju, jak říkám, stačí, co dostane od babiček a tak....zmrzku taky sem tam dáváme....
pribiňáky nekupuju, páč je to hloupě drahý, to raději namíchám tvaroh a je to zdravější laskomina, žejo?
Včera jsem si namíchala tvaroh, cukr, banán, teeeda, to já miluju, to jsem si dala do nosánku :slight_smile: :slight_smile:
23. zář 2009 ve 13:10  • Odpověz
autor
nazdarek holky,

kam, fotky hezký :o)) Jste si to museli užít :o))

Já mám teď Terku ve školce, tak si užívám veget. Odvedli jsme jí tam s manželem ráno a půjdu pro ní tak po 10té, tak jsem zvědavá. Ráno byla nadšená a ve školce se s náma nechtěla ani rozloučit :o)) tak doufám, že jí to vydrží...

Jinak včerejší poradna - docela zajímavý... Napřed jsem dostala od sestřičky pěknou "sodu" kvůli dodržování diety, ale to jsem nějak rozchodila... Myslím, že to držím poctivě, nepřibírám, tak není co řešit. Jsem pořád na 73 kg z původních 65 kg. Jinak dr. udělal ultrazvuk - s velkýmy obtížemi... Prcek tam tak lítal, že nemohl zaměřit co potřeboval, zatím je koncem pánevním :frowning2: a má 2800 g. Kontrola příští týden... Už se pomalu začínám otvírat. Na KO jdu v úterý, tak jsem zvědavá, co mimi... Mám takový tušení, že to asi možná skončí císařem, protože když se mně dr zeptal, kolik měřim, tak se zhrozil... Prý bych neměla rodit normálně, ale císařem - to jsem měla už Terku, ale vlastně mně odrodili klasickou cestou... Tak začínám mít docela strach, jak to všechno dopadne. Modlím se, aby to hlavně vylezlo zdravý...

Kuchyň už konečně finišuje... Včera zapojili myčku a dřez, tak si už můžem udělat kafe a čaj v kuchyni a nemusím mýt nádobí v koupelně a dneska "snad" přijdou zapojit plynovou desku..... Zjistili jsme akorát, že mikrovlnka má odřenou rukověť - tak se to pokusíme vyreklamovat.... Tak si říkám, jestli stihnu v nové kuchyni uvařit, než pojedu rodit :grinning: :grinning:
24. zář 2009 v 09:04  • Odpověz
Ahoj holky

já se také snažím vás průběžně číst,ale odepisovat pokaždé namám čas.Vždy si vyšetřím chvilku,když malá spinká,ona je Mája totiž dost uplakaná tak kolikrát jsem ráda,že stihnu uklidit a většinou je to stejně tak,že uklízim,třeba luxuju,vytírám.... a ona pláče,to se holt nedá nic dělat,jinak bych totiž nic neudělala.Prostě jí kočičku nemůžu mít pořád v náručí. Takže jsem ráda,že je Fík dopoledne ve školce a jsem i ráda,že jsem se nakonec rozhodla dát ho tam už od září,pobrečel si první týden ateď sice ještě ráno říká,že nechce do školky,ale jde a pak je to v pohodě.Včera tam byli dva kluci poprvé,byli asi ještě někde na dovolené nebo tak a oba plakali tak jsem si říkala,že kdyby tam Fík šel od října jak jsem chtěla nebo dokonce až od ledna tak by tam pak brečel jedinej a to by bylo horší.Už takhle,když ještě někdo pláče tak kolikrát rozpláče i víc dětí,které už byli v pohodě,říkaly to učitelky.No ale to se nedá nic dělat,zvyknou si dětičky.Jsem ráda,že Fík ve školce pěkně jí,krom jogurtů a tvarohp což nejí ani doma,ale i chleby s pomazánkou,obídky....tak jsem ráda.

mapris

jó řemeslníci,to je téma :grinning: Nám tady dělají v baráku nové schody a zateplují sokly.Což o to,ale...Jsme panelák se třema vchody,zbourali schody nám a poslednímu vchodu a nechali jen ten prostřední.Fakt prudce inteligentní,nechápu,proč nejdřív neudělali to zateplení a pak schody nebo naopak :angry: Né,oni to museljí dělat naráz :angry: Takže to teď je tak,že my co nemáme schody,procházíme do prostřed.vchodu a tamtudy ven(procházíme sklepem) jenže ti hovada(pardon,ale jsem tak vzteklá,že bych snad někomu nafackovala) tu práci dělají tak,že jí nedělají takže místo toho aby makali jak fretky na těch schodech a měli to hotové za týden (a to možná přeháním,5 dní by myslím bylo tak ako) tak už to děljí třetí týden :angry: :angry: :angry: No já jsem tak naštvaná,děsně mě otravuje chodit tím sklepem,bydlíme v přízemí a já se takhle musím cpát do výtahu,který nemá snad ani metr2 a kočár jsem za tu dobu omlátila tak jak bych ho neomlátila za dva roky používání.A ke všemu ty schody měly být hotové dneska a není na nich ještě ani kostička dlažby,to by se jeden pos....(fuj,aspoň jsem si ulevila) :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
Ehm,ehm,jinak já mám doma také řemeslníka,ale ten je samozřejmě vzorný :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :sweat_smile:

mapris

nechci tě strašit,ale také si myslím,jestli to u tebe neskončí císařem,když máš mimčo koncem pánevním.Sice to není automaticky,ale spíš záleží jak se budeš otvírat a tak.

prochi

já právě kojit v leže moc neumím nebo spíš mi to není tak pohodlné,nejpohodlnější je to pro mě v sedě.V leže jsem už také párkrát kojila i v noci,ale tak usnu zaručeně,malá se přisaje a já už dál nevim jak dlouho pila a tak :sweat_smile: Vzbudim se třeba za hoďku,ležíme vedle sebe,malá chrápe....... :grinning: :sweat_smile:

kam

fotky pěkné,jistě jste si užívali.Jakto,že máš nový login??kamhajek1????

jídlo- Fík jogurty moc nemusí a když už tak jsou to třeba kostíci s křupinkama občas Lipánek,ale jí sýry a pořád pije Sunar takže mléčné má v dostatečné míře.
Holky,pijí vaše děti normální mléko?Plnotučné,polotučné? Fík ho totiž nechce,jen ten sunar,nebo když má občas k svačině křupinky s mlíkem tak mu tam naliju normální a to většinou vypije.

Mája se už začíná ozívat(jak jinak,potřebuju uklízet :sweat_smile: ) tak zase jdu.Začala jsem ji navečer dokrmovat po kojení,proč vám písnu příště,už pláče tak jdu.papa :wink:
24. zář 2009 v 09:54  • Odpověz
autor
macejka,
nějak je mi to jedno jak porodim, hlavně ať je to zdravý.

Terka pije obyčejné plnotučné mléko zhruba od dvou let. Kupuju v kauflandu to Vian s 3,5% tuku a je strašně dobrý. My jsme s manželem pili dřív polotučné populár, ale pak jsme přešli na tohle - teda já ho moc nepiju, protože mlíko nesnesu, maximálně tak do kafe.
Jinak pije večer tak 260 ml, občas si dá k večeři a ke snídani, ale v tom musí mít granko. A jelikož slečna nepije kakao - jedině ve školce :grinning: - tak jsem taky v kauflandu koupila jahodové a banánové granko, tak to střídáme a má to denně...

Jinak Terka ve školce dneska dobrý, došla jsem pro ní až tak v půl 11tý. Chystali se ven... A celou cestu ze školky domů byla vzteklá, že nemohla jít s dětmi ven.. takže jí tam zítra nechám o hodku dýl - tak do 11ti, uvidíme jak to tam bude zvládat a myslím že příští týden už by tam mohla být i na dopo.. Tak doufám, že jí to vydrží...
24. zář 2009 ve 12:21  • Odpověz
Teda já napsala ozívat,fuj to jsem prase :grinning: Na chyby normálně nehledim,ale tohle bije do očí :sweat_smile: Takže ozývat :sweat_smile: :sweat_smile:

Dneska byl Fík se školkou v cirkuse,prý byly děti úžasný a moc se jim to líbilo.

mapris
to je jasný,hlavně,že bude mimčo zdravé a maminka v klídku a spokojená :wink:

co se týká toho dokrmování,tak: Jak jsem psala,že Májuš večer dost pláče a trvá to většinou od osmi až třeba do půlnoci a že třeba po hodinách ani ne kojim tak jsem to říkala doktorce už asi před třema týdny.No a ona říkala,že si často maminky myslí,že jsou to prdíky,ale že můžou mít miminka klidně ještě hlad.Říkala,že nechce každému mimču hned cpát umělku,ale jestli budu chtít tak ať ji zkusím dokrmit po kojení a buď si něco vypije nebo ne.No tak jsem řekla,že vydržím ještě pár dní jestli se to nezlepší,ale min.týden,když jsme byli v poradně na váze tak se dr ptala co a jak tak jsem říkala,že s večerním pláčem je to stejné.No tak jsme se domluvili,že Máju zkusím večer po kojení ještě dokrmit.Dr říkala,že si třeba tak 20-30ml vypije.No tak jsem to zkusila hned ten první večer jak jsem o tom mluvila s dr,Mája zase dost plakala tak jsem jí udělala 100ml sunaru HA s tím,že uvidim.No a holky,ona nevypila 20-30ml,ale 80ml :astonished: :astonished: No a byl klídek,žádné prdíky,žádný pláč.....Já byla přesvědčená,že je to kolika a ona měla chudák hlad a asi takhle večer už moc s prsu nevysaje nebo nevim jak je to možné,ale prostě teď každý večer nebo né každý,ale když ještě pláče po kojení tak jí dokrmim.Teda je fakt,že předtím jak plakala tak se jí občas trochu ulevilo,když prděla tak to bylo asi jedno s druhym.Takže tak.Ona jak je uplakaná tak pláče po kojení často i přes den,ale zase jí nechci dokrmovat po každém kojení,zatím to nechám na ty večery.Nejklidnější je venku v kočárku,ale to je asi devadesát % dětí.Než jsem s tím dokrm.začla tak Mája měla váh.přírůstek menší než by měla mít,ale to bylo jen jednou a pak už jsem jí dokrmovala.Tak uvidíme jak to bude dál.No je to malá princeznička sice uplakaná,ale zlatá :slight_smile: Teď tady leží a "povídá"si.Už se i na plnou pusinku směje,ještě né nahlas,ale usmívá se :slight_smile:

mapris
já se musim učitelek zeptat jestli tam Fík pije mlíko,ale asi ne,protože mně tvrdí,že ho nepije.
24. zář 2009 ve 14:08  • Odpověz
A jak vůbec pokračují u Zevíků s rekonstrukcí? Nebo není už snad Zevi v porodce?? :sweat_smile:
24. zář 2009 ve 14:12  • Odpověz
macej,
já už jsem teda dááávno odstavila Sunar Marušce a kupovala jsem čerstvé polotučné, teď už ale kupuju krabicové polotučné....i když si myslím,že čerstvé by bylo možná lepší...
No vidíš, týý jo, tak to bylo tím hladem, ten pláč...ono se to prostě nedá poznat, proč brečí, když jsou malincí...tak hlavně aby byla spokojená aspoň na večer, a pokud normálně pěkně přibývá, tak bych to dokrmování taky nechala jen na večer, ať pěkně saje z prsu, i když vím, že to není jednoduché, když dost pláče...
24. zář 2009 v 17:55  • Odpověz
ahoj holkýýýýý,
tak jsem si udělala takový vzpomínkový rychlý večer, jak jsme spolu začínali a hledala naše téma, vzpomněla jsem si, jak se jmenovalo, hledala jsem ho někde na 80-té stránce, ale ono je pořád na první...stále v kurzu...
tak jsem jen přelítla prvních pár stránek a tak jsem si zavzpomínala, jak jsme se pomalu scházely, už nevím, kdo po kom přišel, ale zakládal to helík, ani nevím, co dnes čarodkaa.....

a pro macejku (její příspěvek z minulého téma příkrmů :slight_smile:) - zrovna jsme všechny začínaly) :grinning:

ahojky

tak jsem dneska taky na malýho vyzrála.Nejdřív jsem mu dala na dudlíčka trochu brambůrky a pak jsem dudlíka vyndala z jeho pusiny a už jsem naběhla se lžičkou a...zabralo to.Tak doufám,že to bude zabírat i dál.Zítra zkusim mrkev s bramborou.
Akorát má malej pupínky na bříšku a já teď nevim jestli jsou to potničky nebo jestli je to s tý brambory.Myslíte,že je alergie i na brambory?Mně se totiž zdá brambora taková neškodná
Dáváte prckům i ovocný šťávičky?
24. zář 2009 ve 21:47  • Odpověz
ijetuška:
:slight_smile:
No jak jsem už psala, tak melu a banán taky mačkám vidličkou, Kuba ho dovede i udásnit jinak na větší kousky taky ještě počkám, až budeme mít aspoň jeden tesáček (no tak asi budu muset čekat do 10let )
Jídlo mu mačkám vidličkou, když máme žloutek

Kdepak se nám toulá Ijet?
Co práce?
24. zář 2009 ve 21:55  • Odpověz
Ahojky, píše zevi:

Zatím nic nového, ještě držím po kupě (jestli už mě Mapris nepředběhla), doma je po kalamitě, všude krásně čisto, voňavo, skoro jako před vánoci, akorát PC leží pořád odpojený dole ve sklepě, stejně jako spousta věcí, hrače apod. Asi ještě potrvá, než se ozvu, ale kdyby byly novinky, určo dám vědět!
Papa, pozdravuj holky!!!!
25. zář 2009 ve 13:21  • Odpověz
autor
jita,
tak jí odepiš, že mapris je ještě celá, i když v koncích :grinning:

Jo jo, příkrmy... My jsme bojovaly taky... šíleně...
25. zář 2009 v 19:47  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.