• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
Ijet-neboj,taky mame mezeru :wink:
12. čer 2007 ve 22:26  • Odpověz
ijet,
taky máme mezeru, a já myslela, že to máme po tatínkovi, on totiž tu mezeru má pořád :grinning: :grinning: :grinning: Tak to jste mě uklidnily :grinning: :grinning:

mapris,
u nás to není tak, že by nechtěla přesnídávku vůbec, to ona něco sní, ale třeba tak 10 lžiček a třeba za hoďku a půl ji musím dát mlíko, protože není pořádně najedlá, někdy i dřív. Ale že by mě nesnědla ani lžičku, to ne. Ale neboj, to se ustálí, zkus to nějak obmněňovat, třeba banán s bílým jogurtem, nebo i tu přesnídávku řízni bílým ¨jogurtem, ono se to časem poddá. HLavně že papá tu zeleninku, to je hlavní. :slight_smile:
13. čer 2007 v 09:19  • Odpověz
autor
jita2,
no na jogurty cekam, zatim je este davat nemuzu. No ja mam prave problem, ze nechce ani lzicku. Zavre pusu a nebavi se se mnou. A s tim mlikem to mame taky tak, hodku po presnidavce taky chce mliko. A nechapu jednu vec - k obedu zdlabne 200 g zeleniny, pak chce za hodku mliko a za dalsi dve hodky uz ma zase hlad. Zizen ne,to jsem zkousela.
13. čer 2007 v 09:27  • Odpověz
Ahoj Holky, tady vaše šmíračka :grinning:

Tak jsme byli včera na osmiměsíční prohlídce a ten náš nácek má 9620g a 73cenťáků. Naposled (v šesti měsících) měl 8400g, jsem si říkala, teď už tolik přibírat nebude..., začali jsme přikrmovat..., moc toho ty první týdny nesnědl... a ejhle, my skoro deset kilo!!!! Se mi zdál teda poslední dobou nějakej těžší... :grinning:

Kamhajek, teda koukám, že má Ondra fakt trápení. Tolik zoubků najednou, chudínek :frowning2: .

Nám už úplně vylezly ty dva vrchní, daly nám teda zabrat, měsíc nespání, horečky... A Ijet, mezeru máme taky :wink: , manžel to nejdřív trochu řešil, jako po kom ji má a jestli mu zůstane. Pak jsme nenápadně zkoumali synovce a zjistili jsme, že u těch prvních zubů tam asi prostě bude :dizzy_face:

Tak čusík, letim natírat zábradlí, než se mládě vzbudí, manža mě zaúkoloval, než odjel na odpolední :angry: :grinning:
no, možná na to prdnu, nějak se zatahuje... :grinning:
13. čer 2007 ve 13:34  • Odpověz
jé, prochi má fotku :slight_smile:
malý je šikulka, a že se pronese :wink: my měli na osmiměsíční taky 73cm a 8010g :sweat_smile: tak možná se k těm 9kg dohrabeme na desetiměsíční :grinning:

ijetka,
řadíme se k dětem s mezírkou :grinning:

isacek,
mně botičky taky teď nedávají spát :wink: protože mám obuvnickou průmku, tak jsem rypák na boty i normálně :grinning: takže pro malého jedině české, certifikované (symbol žirafky) a ty první by měly být pevné, kožené, uzavřené, kotníkové. Jenže... teď do těch pařáků bych radši kotníčkové sandálky, jenže ty jsou vhodnější až pro děti, co už mají ty krůčky trošku jistější :frowning2: ještě se dělají i takové manžestrové bačkůrky, ale podle mého názoru ty jsou tak na parádu a do kočárku (i když mají certifikát, ale v látce nikdy není kotníček tak stabilní)
uvidím zítra, jdeme na kontrolu k primářce, co chodíme na rehabky, tak se pozeptám :wink: pak písnu, co jsme se dozvěděli
13. čer 2007 v 15:38  • Odpověz
holky co máte lozící dítka, v čem je máte doma? já musela malému začít dávat tepláčky - horko, nehorko, protože jak šmejdil bytem jen v tričku a plínce, tak si trochu spálil kolínka a nárty na nožkách :frowning2:
13. čer 2007 v 15:46  • Odpověz
Holky, tak podle rozboru moči to vypadá na zánět močových cest. Tak to vypadá, že máme po dovolené. Zítra budou výsledky testů a v pátek další, tak se uvidí. Mě to tak štve, já se těšila, že si užijeme dovču a ono tohle. :frowning2:
13. čer 2007 v 17:46  • Odpověz
zevina-já taky i v tomhle vedru dávám lehké tepláčky,protože jinak by měl odřená kolínka.On je má červená i přes ty tepláčky,jak leze nadzvukovou rychlostí :sweat_smile:

kamhájek-to je teda smůla :frowning2: třeba ještě není všechno ztracené,držím palce:wink: kam jste vlastně měli namířeno??
13. čer 2007 v 18:54  • Odpověz
Raculka: do Itálie.
13. čer 2007 ve 21:07  • Odpověz
zevina,
nad těma bačkůrkama jsem taky uvažoval, ale to spíš jen na doma.
Přesně jak píše, taky mi ten kotníček nepřijde atak stabilní.
To jsi hodná, že se zeptáš, jsem zvědavá co ti řekne :slight_smile: .
Jinak já doma dávám taky tepláčky, páč bydlíme v suterénu a podlahy máme studené i v těchto vedrech je tu chladněji.Ale kolínka má červené i přes tepláčky, takže je to asi jedno :confounded: .Minulý týden si o koberec spálila ručičku, ale vůbec o tom neveděla, všimla jsem si toho až večer.

kamhajek,
tak to je smůla, to by mě taky mrzelo.Ale zdraví je přednější :wink:
13. čer 2007 ve 21:20  • Odpověz
Ahojky
kamhajek
to mě mrzí :cry: škoda, nám to taky hrozilo jak jsme měli horečky, ale naštěstí to přešlo tak nám rozbory ani nedělali.

Jo a taky mě těší, že májí vaše dítka mezery :sweat_smile: alespoň nejsme sami :dizzy_face: třeba to tak má být??

Já se snad nedokopu vám sem hodit ty sandálky, s manžou jsme si řekli, že botky budeme kupovat ve zdravotnických potřebách, než malýmu skonit nožičky :unamused:

Jinak desetiměsíční jsme prošvihli, sem si říkala jak se mudra vyšvihne s prohlídkou...no do toho ta viróza a nakonec usoudila že to nehcáme na roční, a poslední (třetí) pigáro dáme kdykoli, což mě docela zarazilo.
Jinak váhu vím poslední z 9ti měsíců, 9kg :astonished:
13. čer 2007 ve 21:23  • Odpověz
autor
Nazdar ženský,
jsem tu dlouho nebyla. Konečně bude chvíli klid, dodělala jsem jednu zakázku na přepis, tak se modlím, aby s tím zítra byli spokojení. Ale zato se spánkem mám dost :angry: :frowning2: . Chodím spát denně kolem půl 12tý a dítě mi teď dává budíčka v 1 a v 5. Čaj nechce,chce mlíko. Dneska v 1 spustila takovýho hysteráka, že i manžel vylítl co se děje. Strašně brečela a vztekala se. Nevím, jestli jí nebolelo bříško - včera měla trochu květáku na oběd ... A maso .. Tak nevim ... Ale teď mi spí dobře přes den (ťuky, ťuk). Včera spala dopo 1,5 a teď už taky přesahuje hodinku spánku. Jenže já chci, aby spala v nocííííí :angry: . Vstávala v 6, tak jsem si jí vzala do postele a hodinku jsem ještě chrupala, ale nevím, jak jsem to mohla vydržet, protože dítě mně kopalo furt do břicha, pak objevilo moje vlasy a nos ... Takže jsem podrapaná i já. Pěkný číslo. Zatím ještě pololezeme, ale už to zkouší na kolínkách. Zuby ještě nemáme a nevím, jestli budou, nebo jeslti se prořezávají. A už objevuja takové ty poličky, šuplíky a nejvíc se jí stále líbí kytky - ty už na spodku jsou orvané a hlavně ty šňůrky od žaluzií ... Prostě furt něco.

ijet,
kdy vám vylezly první zuby?
14. čer 2007 v 09:14  • Odpověz
zevi,
a kde se tak prodávají ty s žirafkou? Třeba u Bati, Deichmana nebo tak?
Taky máme na lezení jedině tepláčky!

prochi,
hezká fotečka, máte taky cvalíčka, já tu naši malou taky už moc neunesu, počítám, že budeme mít teď v roce kolem 11 kg určitě :slight_smile:

Jinak na Maru to vedro asi nějak dolíhá, prořvala celý dopoledne, což se nám normálně nestává a v noci spala velmi špatně, měla i rýmu chuděrka,tak se často budila, přes den ani náznak rýmy, ale jak usne, tak jí to tam začne chrčet :unamused:
14. čer 2007 ve 21:57  • Odpověz
Ahoja :wink:
nám zubánek vylezl až v 9ti měsících :confused: dal si na čas. Pořád jsem si říkala, že je protivnej že se to blíží.....a nic.
Jsem ráda, že Terka živel :sweat_smile: já to znám.... :sweat_smile:
14. čer 2007 ve 21:58  • Odpověz
Ahoj babky, tak jsem mezi vás na chvíli zavítala :slight_smile:

Koukám, že řešíte boty, to je u nás VBP - very big problem :angry: :frowning2: První jsme měli ty s tou žirafkou jak píše Zevi, koupila jsem je v jednom koj. obchodě, ale taky po dlouhém shánění. U nás je problém s velikostí, tak malé se dají málokdy sehnat :unamused: Nakonec jsem teď objevila u nás obuv, kde mají docela výběr v dětských botách, ale opět je už 14 dní sháním. Furt nemají menší velikost než 20 a to by měla vpředu tak 2,5 cm volného místa a u sandálu to je celkem nesmysl. Pevné boty mají být o zhruba 1,5cm delší. Ale pevné teď asi kupovat nebudu, sestra na rehabkách nám sandálky s pevnou patou dovolila. Jinak se boty mají dávat až když dítě převážně stojí, pokud převážně leze tak nee, aby se správně vyvinula klenba. A na nerovném povrchu - tráva,písek může být i boso.

A konečně nás z rehabek vyloučili, už tam nikdy nemusíííímeeee :dizzy_face: :slight_smile: Byli jsme pochváleni. Tak se nám to cvičení a řev docela vyplatil :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:

Kamhajek, to je moc smutné s Ondráškem. Od kamarádky malá to měla taky, bude teď jíst 5 měsíců antibiotika a nesmí prý na sluníčko :unamused: . A bude muset chodit na pravidelné kontroly ledvin, jestli se jí nezastavil vývoj. S největší pravděpodobností to chytla na bazéně. Vy taky chodíte plavat ne? Jo a ona to od ní chytla taky, takže ji nakonec vezla sanitka na fakultku, protože čurala krev.
14. čer 2007 ve 23:39  • Odpověz
dashak,
jistě už ti spadl kámen ze srdce, že nemusíte na rehabky. Vidíš, jaká je Ivanka šikulka :slight_smile:
Jinak dík za radu, že boty mají být o 1,5 cm větší. U nás ještě botičky nehrozí, jak jsme ti šnečci :grinning: V roce tedy u dortu stát nebude, ani s podpěrou...už se nám oslava blíží...už se moc těším :slight_smile: :slight_smile:
15. čer 2007 v 07:33  • Odpověz
dashak- moc gratuluju že už jste úspěšně zrehabilitované :sunglasses: a tak trošku závidím :confused: , my zatím chodíme na rehábku už jen 1x měsíčně(máme už jen takový udržovací cvik na břišní svaly),teď nás čeká ko u neuroložky,ta mně vždycky spíš nepotěší,takže jsem na to zvědavá.Ale jinak náš malej pořád leze,to prý je dobré a za to máme pochvalu. :wink:
S botkama mi naše rehabilka taky řekla to samé-pevné kupovat,až když bude chodit.I když se doma občas postaví podél nábytku a udělá podél něj sem tam krůček,není důvod prý zatím kupovat botky.Na boso je prý nejlepší.

kamhájek- tak to mi je vás líto :frowning2: brzo se uzdravte
15. čer 2007 ve 12:41  • Odpověz
Jo sklerotik- ještě by mě holky zajímalo, v čem perete prádlo,když už máme děti přece jen už spíš batolátka než miminka?
Já byla spokojená s Lovelou,ale jak jsem začala přikrmovat,ty fleky z jídla nevypere.Takže už zase začnu prát asi v normálním prášku.Snad to zvládneme bez nějakých reakcí.Dáváte při běžném prášku aviváž? A navíc jedno máchání? To máchání jsem dávala navíc jen zezačátku,teď už ne.Tak nevím.
Díky za cenné zkušenosti. :wink:
15. čer 2007 ve 12:45  • Odpověz
Dashak: gratuluji k ukončení rehabilitace :slight_smile:

Raculka: taky mi přijde, že lovela fleky nevypere, takže jí dodělám a přejdu na náš prášek. I teď se mi občas nějaké Ondrovi věcičky připletli při praní k našim a žádnou reakci neměl. Přeci jenom už jsou větší a nejsou to takové citlivky :grinning: .

Jita: aspoň zatím ušetříte za botičky, já je občas okukuju a to jsou teda ceny. Ale na tom se šetřit nedá, manžel má plochý nohy, tak mám v plánu taky kupovat ve zdravotních potřebách.

Mám velmi dobrou zprávu, ten můj malej prďolka je úplně v pořádku :sweat_smile: . Já jsem tak šťastné, ty špatný výsledky byly nejspíš z toho jak jsem tu moč chytala. Aspoň mám jistotu, že je zdravý a nemusím se bát se s ním koupat.Tak zítra můžeme razit na dovču.
15. čer 2007 ve 14:07  • Odpověz
kamhájek- tak to je opravdu super zprávička, moc vám to přeju :slight_smile:
Kam přesně razíte- do té Italie? Sever nebo jih? A jak tam jedete??
To je dotazů... :sweat_smile:
Já ráda cestuju,tak si třeba připomenu místa,kde jsme byli. :sunglasses:
15. čer 2007 v 18:28  • Odpověz
Raculka: jedeme autem do Bibione, snad to tam bude dobrý, moc se mi tam nechtělo, přeci jen Bibione nemá dobrou pověst, ale kamarádka tam byla vloni a moc si to chválila. Kamarádi jeli už dnes a my kvůli fotbalu razíme až zítra odpoledne :wink:
15. čer 2007 ve 21:19  • Odpověz
ahoj kočenky, tak jsem dneska konečně koupila sandálky vel.19, no má tam ještě vpředu místo, ale aspoň vím, že v nich pochodí celé léto.
Stály pouhých 660kč :stuck_out_tongue_closed_eyes: , ale jsem ráda, že už je konečně máme :dizzy_face:

Kamhajek, to je super zpráva, že je Ondrášek vpořádku. Tak si dovolenou pořáááádně užijte a odpočiňte si :slight_smile:

a holky, děkuju za pochvalu :dizzy_face:
15. čer 2007 ve 21:37  • Odpověz
Ahojky
Dáší i já se připujuju ke gratulaci, jste holky šikovný :wink:
kamhajek
to je dobře že je malý oki :wink:

Tak kočky moje zlatý, zítra razíme. Bude se mi po vás stýskat :cry: a moc toho nepište páč se mi to nebude chtět číst :unamused:
Jinak dneska jsem měla den na ho.. :stuck_out_tongue_closed_eyes: malej od rána vrnkál, tatka do večera v práci, ještě jsem se stihli rafnout co přijel a já lítala balila...ještě klepala maso na šnycly sebou, obarvit hlavu, makat na zahradě, páč táta dovezl fůru kůry....no jsem grogiš a ještě se koupat a asi povinosti... :sweat_smile:

Jinak peru v Bonuxu, a Tidu na bílý střídám Ariel a Persil. Aviváže Lenor, Silan :slight_smile:
15. čer 2007 ve 21:46  • Odpověz
kamhájek-já myslím,že je fuk,kam jedete-hlavně aby byla cesta v pohodě,dobrý počásko,malej zdravej a fajn banda :wink:
Bibione bohužel neznám,ale určitě si to užijete.Tak hezkou dovču!

dashak-botky za 660 to je opravdu skoro zadarmo :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

ijet-já ani nevěděla,že už taky vyrážíte..myslím na šumavku,viď ? NO počásko asi bude pořád teplé,tak snad tam bude líp než tady. :wink: Jak čtu,dovča bude zasloužená,po těch tvých aktivitách. :grinning:

My letos pojedeme jenom po čechách.Zrovna minulý týden jsem byla v Českém ráji,no bylo to parádní,co vám budu povídat.Tak si to všechny taky hezky užijte a snad taky si trošku odpočinete . :sunglasses:
15. čer 2007 ve 23:12  • Odpověz
Frčíme do Jeseníků, je fakt že mám nervy na pochodu, ze všeho jsem na větvy a hned mě všechno rozhodí :frowning2:
Myslela jsem že stihnu IP, ale nestihla :unamused:
A u nás je taky krásně :wink:
Zrovna smažím rezně :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Tak holky moje s dětičkama mějte se hezky, opatrujte se a papa za týden :grinning:
16. čer 2007 v 08:13  • Odpověz
Dashak,
je to supr zpráva, gratuluju :slight_smile: i my máme velký důvod k radosti, taky nám bylo cvíčo ve čtvrtek ukončeno, jupííííííííí :grinning: :grinning: :grinning:

Raculka,
taky se určitě brzy dočkáte :wink:
jinak používám Ariel kids a aviváž Lenor nebo Silan senzitiv, už dávno neperu odděleně a úplně v poho :slight_smile:

Kamhajek, Ijetka
užijte si krásnou pohodovou dovču :slight_smile:

Jita,
botky se žirafou by měli mít ve většině obuví, dokonce bych řekla, že čím menší krámek, tím větší jistota, že tam budou mít klasickou českou botičku, a tyhle s logem žirafy skutečně splňují ty nejpřísnější kritéria :slight_smile: a u Deichmanna mají zase symbol slona, ale já osobně se raděj přikloním k našemu výrobku :wink:

i s primářkou jsem se o botkách bavila a vlastně mi řekla to, že nejspíš nebudu mít moc na výběr, protože sehnat tyhle maličké sandálky je docela problém, ale když se nám to podaří, určitě můžou být (vhodný je ještě navíc takový ten pásek přes prsty, ne každé ho mají a ve volné špičce nožka víc lítá)
ale dodala, že dle jejího názoru má dítko dostat botky až pevně stojí a začíná chodit, na capkání podle nábytku nejsou třeba, to stačí ponožky a ještě mi doporučila malého občas postavit na trávu nebo do písku, ať si zvyká na kontakt s jiným povrchem :wink:
16. čer 2007 v 10:22  • Odpověz
ahoj holky kozenky,
jak psala raculka, že je to nejlepší na boso, když stoupá k nábytku atd., tak my sice ještě nestoupáme, ale třeba ji zkouším dát do chodítka a ona ty nožičky tam používá ještě velmi špatně, občas se odstrčí atd., tak myslíte, že do toho chodítka je to taky dobré na boso, nebo raději pořídit papučky????????? Díky za radu :sunglasses: :slight_smile:

zevi,
tak to věřím, že jste rádi, že už máte klídek :slight_smile:

kamhajek,
gratuluju, že jste zdraví jak rybičky, to se hnedka uleví, co? :slight_smile:
16. čer 2007 v 11:59  • Odpověz
Jita,
na chodítka jsou různé názory :wink: i když už je dítko velké a sedí pevně, takže se nepoškozují zádečka, zase si může osvojit špatné návyky :unamused: ještě teď na poslední rehabce mě dr. varovala, hlavně ať nepořizujem žádná chodítka a hopsadla, že když začne chodit klidně třeba až ve 14-ti měsících, nic se neděje, důležité že lozí a tělíčko se zpevňuje a posiluje :slight_smile:

Určitě Marušce neublížíš, když ji tam občas na chvilku dáš, ale není důvod ve vývoji někam spěchat :wink:
moc jsem ti neporadila :sweat_smile: ale osobně se přikláním být zatím na boso :wink:
16. čer 2007 ve 13:15  • Odpověz
Holky, tak já končím z balení a za chvíli frčíme. Mějte se tu krásně!!! :grinning:
16. čer 2007 ve 14:30  • Odpověz
Ahoooj holky,koukam ze to tu jedna po druhe vyklizite a odjizdite na dovcu tak si to tam krasne uzijte!!A ve zdravi se zas vratte :sunglasses:
No my zatim nikam nejedem mame cela rodina rymu jako tram :grinning: Ale taky se dockame :sweat_smile:
Fakt jsme koupili ty letenky a letime v rijnu do toho Irska a v zari na tyden do Chorvatska s babickou a dedou :wink:

Jinak nechodime a myslim ze jeste dlouho chodit nebudem,sice lita kolem nabytku,ale sam to ani nahodou :sweat_smile: ,ale fakt neni kam spechat,ono to prijde samo :wink:
16. čer 2007 v 18:22  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.