• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
Koukám, že jsem už na druhé straně, tak čtěte na straně předešlé :grinning:
3. říj 2009 v 09:43  • Odpověz
Juchůůůůůůůůůůůůůůů Huráááááááááá KONEČNĚ :sweat_smile: :grinning: :grinning:

Moc moc blahopřejem, hodně zdravíčka a pohody celé rodince a ať jsou holky brzy doma u svých chlapů.
3. říj 2009 v 09:57  • Odpověz
Paráááááááááááááda!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zevi přejeme malé Elence vše nejlepší do života, vybrali jste jí krásné jméno. Hlavně zdraví vám oběma!!!

Tak Mapris teď už jen ty :wink:
Maprisku, tak jsi na řadě :wink:
Kdybys náhodou zapomněla :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
autor
no to je supééér :o)))

jsem říkala, že musí zákonitě v noci porodit :o)))
Tak přejeme oběma holkám: Evče a elence hodně zdraví a ať se jim daří.
Ty jo, Elenka je krásné jméno :o)))

prochi, kamhajek1
já vim... :o)) Taky už prckovi domlouvám :o))
Jsem si dneska byla udělat novou hlavu-zkusím říct po obědě mm jestli mně vyfotí.. A už taky můžu jít rodit :o)))
3. říj 2009 v 10:47  • Odpověz
autor
Holky, jak jste odnaucovali deti od nocnich plinek? Terka se uz obcas v noci vzbudi a rika si na curani, davam ji na nocnik. Ale s manzelem se dohadujeme, jestli ji vezmeme pliny hned a nebo az je bude mit celou noc suche...

Ty jo, zavidim zevi ze uz to ma za sebou :o)) Ja chci takyyyyy... :frowning2: :angry:
3. říj 2009 v 18:03  • Odpověz
Tak je to tady,super,super,super!!!!!!

Moc moc moc gratulujeme k holčičce a přejeme samé štěstíčko,zdravíčko.Jupíííí,já mám radost,že je tady další miminkooooooooooo

Tak Mapris,šup,šup :grinning:
3. říj 2009 ve 22:18  • Odpověz
Jéééé další miminko a další holčička...teda fakt zatím samé holky :slight_smile: :slight_smile: .

Zevi,
tak moooooooooooc gratulujem,hlavně at je miminko zdravé a dobře se vám daří.A opožděně přeju i k narozeninám, asi jsi dostala ten nejlepší dárek, i když trošku opozděně :slight_smile: :slight_smile: .To je krásný :dizzy_face: :dizzy_face: .Elen je opravdu krásné jméno, dobře jste vybrali.
3. říj 2009 ve 22:23  • Odpověz
Mapris já Ondru nijak neodnaučovala, prostě to přišlo samo. Nejdřív odpo když jí měl pár dní po sobě suchou, tak už jí ani nechtěl a já mu jí přestala dávat a takhle i v noci. Počůral se v noci tak všehovšudy 2x. u nás dlouho trvalo než si vůbec začal říkat přes den, ale pak do 14 dnů byl bez pleny i v noci.

Já te´d vidím u kamarádek jak ten vývoj čůrání je u každého dítěte jiný, mají holčičky přibližně stejně, jedna si říká krásně sama a druhá si na nočník ani nesedne. Prostě každý jsme originál, někomu to jde rychle a někomu jako nám to prostě trvá déle.

Dneska tu slavíme 20. Nikolky, kamarádka co váže kytky mi včera přivezla kytice a jsou krásné. To se Nikolka bude mít.
4. říj 2009 v 09:33  • Odpověz
autor
kam,
tyyy jo, tak Niki je uz 20? Tak to jí musím napsat. Já teď jak mám terku ve školce, tak jí na hlídání zatím neberu.

Jinak Terka začala trošku kašlat a trošku nudle, tak jí zítra nedám do školky. Měli jsme chodit do středy, tak uvidíme, možná to necháme na konec října....

Ještě jsem se chtěla zeptat... jak se vám vlastně "rozjely" porody u druhých dětí??? Odešla všem hlenová zátka??, Já jsem právě četla na netu, že odejít ani nemusí... A jestli je možné, aby praskla plodovka a zároveň byly kontrakce??? U terky jsem šla totiž rodit rovnou z poradny.. tak teď nevím, co mně čeká ... :unamused:
4. říj 2009 ve 20:25  • Odpověz
Macej, fotku jsem poslala ještě jednou, snad dojde. Jinak tvoje fotky jsou nádherný. Mája je naprosto dokonalá, ty její nádherný tmavý obrovský oči mě úplně dostali. Kouká tak dospělácky. Ty má po tobě viď? Aspoň podle fotek mi to hrozně přijde, že na mě koukáš úplně ty :slight_smile:

Holky, já vám závidím, jak už jsou dětičky hezky zajetý ve školce. My jdem příští pondělí. Úplně mě brní v břiše, jen si to představím, jak to budem zvládat, co malej... A na druhou stranu se zase těším, budu si celý dopoledne ňuchat Berušku a těšit se, až si pro něj půjdem... no ale jsem celá napnutá.
Ale i se bojím, když si vzpomenu na Natálku od Isáčka, jak trpěla chudinka... co když bude malej taky nešťastnej... no fakt jsem z toho už celá nervozní :sweat_smile:

Mapris, my jsme noční plínky odbourali takhle: asi týden se mi malej budil pravidelně po půlnoci totálně prodojenej, musela jsem ho přebalit a celýho převlíkat. Ráno už ale byla plínka vždycky suchá. Takže mi došlo, že čůrá už jen jednou za noc, ale zato vydatně. Tak jsem mu jeden večer řekla, že zkusíme plínku nedat a že si v noci dojde na nočník. Asi týden nebo deset dní jsem ho pokaždý, než jsem šla spát, vzbudila na čůrání. To probíhalo tak, že se ani pořádně nevzbudil, ale pořádně se vyčůral a jen dopadla hlavička na polštář, chrněl dál. Asi po těch ca. deseti dnech začal odporovat, že čůrat nechce a od tý doby čůrá téměř vždycky až ráno. I když někdy se taky v noci vzbudí, ale dojde si sám - má nočník u postele a do pokoje svítí lampa z ulice, tak tam má pološero. Nepočůral se úplně nikdy, ale párkrát se stalo, že si jakoby začal - učůrnul a pak utíkal na nočník.

Fakt tu máme v "druhém kole" zatím samé holčičky, jen Račul to odstartovala chlapečkem. Tak teď by to zase mohla chlapem ukončit Mapris :slight_smile:
4. říj 2009 ve 21:36  • Odpověz
Pokračování :slight_smile:

Jak jsem psala ve čtvrtek, že malej bude asi nemocnej. Tak to mělo rychlý průběh. Ve čtvrtek po obědě zalehl, měl hroznou rýmu a kašel, rudý oči... Večer najednou vyskočil z gauče a začal vykřikovat, že už je zdravej :grinning: a dožadoval se večeře :grinning: Ještě teda trochu smrká, ale jinak je úplně v poho. Zato jsme si užili s Cácorkou. V pátek večer hodina neskutečnýho řevu, až se z toho poblindila. Pak vyčerpaně usnula. Z pátka na včerejšek jsme skoro nespali a ráno už byla celá zanudlená. Byl to hrozný den, u kojení se dusila, u odsávání řvala tak, že se následně celá poblila, spala jen v kočárku a vždycky jen chviličku, večer brečela až do půl devátý, kdy konečně vyčerpáním usnula, předtím jsem ji třikrát převlíkala, protože se celá zeblila, jak jí ty nudloně asi stékaly do krčku... Bylo to hrozný. Zato ale spinkala úplně celou noc v tahu až do sedmi do rána. A to jsem ji už budila, protože už ze mě mlíko teklo skoro proudem. Dneska už vypadala úplně v pohodě, ještě jsme trochu odsávali, ale už se zase smála, vypravovala, spinkala jako obvykle... Večer ale zase trochu brečela a pak se poblinkala, ale uklidnuju se, že je to tou rýmou... No uvidíme, jaká bude dnešní noc.
4. říj 2009 ve 21:45  • Odpověz
Mapris, u porodu není stopro nikdy nic a každý je originál. Nikde radši už nic nečti a rozhodně se neboj, že bys to nepoznala nebo tak nějak :wink:
Mě neodešla zátka ani jednou. Poprvé mi porod vyvolávali - začalo se 12. den po termínu, zabrala až třetí tableta, tu mi zavedli v jednu odpol., ve tři mi sama praskla voda a už to jelo, neskutečně hnusný kontrakce až do konce po minutě. Druhý porod jsem měla opět nástup do porodky kvůli přenášení. Doktorka mi praskla vodu a rozjelo se to krásně samo, žádný brutus jako u prvního, ale hezky postupně kontrakce zesilovaly, fakt paráda, tenhle bych si střihla klíďo píďo znova :wink:
Jinak možný je úplně všechno, může ti prdnout voda a klidně se následujících 24 hodin nic nedít, nebo začít kontrakce a voda prdnout sama až někdy... a nebo prdnout voda a hned kontrakce... někomu odejde zátka a porodí ještě ten den a někdo klidně až za týden, někomu neodejde vůbec... Jo možný je všechno :slight_smile:
4. říj 2009 ve 21:53  • Odpověz
Koukám, že jsem vás asi zahltila, co? :grinning:
Nebo jste snad při snaze dočíst usnuly? :confused: :grinning:

Noc byla paráda, Cácorka se vzbudila ve tři jen na kojo, za deset minut už zase spinkala a probudila se až v osm. Už ani neodsáváme, malej ještě trochu chrchlá, ale jinak pohoda. Zato já začínám cítit krk a hlavu, tak dneska nepůjdu asi radši cvičit. Áááchjóóó.

Tak zase pá :slight_smile:
5. říj 2009 v 15:08  • Odpověz
ahoj kočeny,

mapris,
nikdy nemůžeš vědět, co tě čeká, páč může být všechno dohromady a nebo taky nee....
to prostě nejde říct...mě odešla zátka a plodovka nějak současně, bez bolestí, samozřejmě, ty mě rozjely až kapačky, u obou porodů...

Elenka je krásný jméno, bodejď by se mě nelíbilo, když máme skoro stejný :grinning: :grinning:

Mapris taky jsem napajá, co to bude a kdy to bude :slight_smile:

prochi,
co kojení a tak...jak spinkáte a co prdíky?
My zatím vše v pohodě, stále se budíme jen jednou v noci, většinou v pět ráno, pak spinká asi do osmi, půl deváté....kojíme však o něco častěji přes den, páč už tak nespíme moc, tak má i častěji hlad...
Jinak je stále zlatá a moc hodná, palec stále cucá, jsem zvědavá, až budem nosit rukavičky, jak to udělá, asi bude nervozní...

Jinak jsme začali dnes chodit zas do cvičeníčka s Maru, chodí tam její školkové děti a taky se vyblbne, tak je to super....páč má poslední dobou hrozně elánu a energie...
5. říj 2009 v 19:37  • Odpověz
Mapris nestresuj se porodem, mám sice za sebou jeden, ale jak píší holky, každý porod jiný. Mě třeba odešla hlenová zátka ve pátek a porodila jsem až další čtvrtek, začli kontrakce, pak rupla voda a bylo. Hlavně klid, však ono to přijde.

Prochi a to už bude Péťa chodit každý den? Určo to zvládne, tady u nás ve školce to skoro všechny děti zvládli dobře.
Jé chudák maličká, to jste si užili, ale hlavně že je lépe. Ono tohle je tak blbý počasí, to te´d bude pořád nějaká viróza, rýma, kašel...
5. říj 2009 ve 21:00  • Odpověz
brý večír :sunglasses:

nakukuju, jestli už se nějaký odvážlivec prokousal mým románem :grinning:

Jíťo, kojení v poho. Prdíky se nám díkybohu vyhnuly u obou dětí, za to jsem hrozně vděčná. Spinká taky krásně. Většinou se budí ve tři a pak chrní do těch osmi. Ale pozor, usíná většinou už v šest navečer!! Takže supeeeerrr :sweat_smile:
Jinak ručičku si ojíždí taky. Ani né tak palec, ale snaží se tam narvat celou pěstičku. A to furt, ať je najedená, nebo před jídlem, když je vzhůru, když chce usnout... prostě pořád.
Ale už ji začaly bavit i chrastítka, jednoznačně vede "špendlík" a pořád se snaží strefit se s ním do pusinky. Někdy si ho teda předtím pěkně omlátí o hlavu, než to tam nasměruje správně :grinning:
Ve čtvrtek se s ní chystám na kontrolu s kyčličkama. Doufám, že to bude mít dobrý a budem moct zahodit to debilní pitomý široký balení. Ona je tak šťastná, když ji nechám jen nahatou, to se hned snaží přetočit na bříško, zatím sebou jen neohrabaně ale vytrvale mrská na boku a dál to nejde :grinning: A když jí dám na bříško, tak se hned přetočí zpět na záda a má z toho hroznou srandu, když jí zase vrátim na bříško, tak se zase svalí a hrozně se tomu řehní. Jenomže když má ten ranec mezi nohama, tak jen leží, nohy půl metru od sebe a nemůže se ani pohnout. Ale zdravý nožičky jsou přednější, to je mi jasný.

Jitu a jak to děláte ráno se školkou? Vodíš Marušku ty? Jestli jo, bereš Helenku sebou? My budem vycházet asi po půl osmý a zatím teda vůbec nevím, jak to budem dělat. No budu muset Cácorku vzbudit, obléknout, asi i nakojit... Taťka slíbil, že když přijede z noční, tak ho do školky hodí on, abysme se my holky mohly prospat. Když bude mít volno, tak nechám asi Lucinku taky doma a sfrnknu tam s Péťou na kole. Ale když bude v práci, musíme se vypravit všichni.

Jíťo, už budete dávat ted náušničky, když máte první očko za sebou? Nebo ještě počkáš? Mě doktorka říkala, že už můžem, tak nevím, jestli už tam neskočíme.

Kam, jojo, od pondělka začne chodit každý den. Teda aspoň bysme to chtěli zkusit. Jen na dopoledne a po obídku domů. Ale po pravdě, už se těším. Dneska mě zas celej den tak točil, pořád držkuje, odmlouvá, musí mít poslední slovo... říkám si, zlatý děti, co nemluví :grinning:
5. říj 2009 ve 21:38  • Odpověz
Holky, jak jste se bavily o tý modelíně, kuk co jsem dneska náhodou našla http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=60210 a to jsem hledala inspiraci, co vařit...
5. říj 2009 ve 21:39  • Odpověz
Jíťo, prosim tě, jak dlouho se dávají kapičky? Déčko snad do roka, ale ty druhý? Ty proti krvácivosti, či čemu... jsem líná se jít podívat na název :sweat_smile:, ale určo víš. Déčko každý den a ty druhý máme dávat jednou týdně, ale já zapomněla, jak dlouho :confused:
5. říj 2009 ve 21:41  • Odpověz
prochi,
náušničky budem dávat, ale zatím to nehoním, i když po první hexe se už v pohodě může..
Jinak se spinkáním máte fakt úžasný, že už tak brzy usíná, to jsem si myslela, jakýho mám andílka, ale na vaši princeznu nemá....to my usínáme kolem osmé...
Jinak do školky vodím Marušku já, resp. jedu na kole se sedačkou....páč manža je živnostník sám na sebe, tak může zůstávat doma ráno a dává pozor na Helču, i když ta stejně ještě v tuhle dobu spí....
A okolo oběda jdu pro ní a párkrát jsem si odvážila nechat Helču spát doma, asi dvakrát, ale ona se stejně nevzbudila a když se vzbudí, tak nepláče, ani nevím třeba, že se budí, páč třeba jen kouká, nebo povídá a mám to do školky na kole asi dvě minuty, jsem rychlá, ale manža je kolikrát doma, páč si třeba dělá papíry, revize atd., takže většinou to odbydu na kole...
Tak s tím otáčením je teda velká šikulka, my sice se otáčíme ze zad na bok a z boku pak na břicho, ale to jen občas, na boku leží už pořád sama ze zad, ale takhle svižně se nepřevracíme, jak píšeš ty a to si myslím,že máme docela enerickou holku oproti Marušce, ta jen ležela jak cvalík a nehýbala se skoro vůbec aspoň 5 měsíců...

Kapičky
Vigantol 1x denně před jídlem rok, a Kanavit do šesti týdnů 1x týdně, ale pozor, od šesti týdnů už jen jednou za měsíc, ale určo taky nějak rok....
6. říj 2009 ve 21:29  • Odpověz
autor
ahojte kozeny... po dlouhý odmlce.... Mám to už skoro na spadnutí a prcek ne a ne vylezt... :wink:
Ve čtvrtek jdu do poradny, tak jsem zvědavá... Dle dr. bych do termínu měla na 100% porodit - kvůli cukrovce...
Vyběhávala jsem si předoperačko - protože mimis byl koncem pánevním a už jsem měla vypsaný papíry, a až pak na ultrazvuku jsme s mudr. zjistili, že je hlavičkou dolů. Dneska jsem si byla vyzvednout u praktické výsledky a jsem zvědavá, jak s nima ve čtvrtek na bulovce naloží... :o(
Terka nastydla a od neděle jsme zavření doma. Až dneska mám pocit, že je jí lépe - podle její "čertivosti" :o)) Tak možná vyrazíme zítra na chvíli ven.. Má prý být teplo...
No a k těm výsledkům... Měla jsem, nebo snad ještě mám (?) zvýšenou sedimentaci, od terky jsem chytla to nachlazení, tak se teď dopuju čajema, citronem, pomerančema a septisanem... A občas panadolem... Bohužel musím kontrolovat léky také kvůli cukrovce... No a když jsem dneska ráno řekla doktorce, že mně pobolívá v krku, tak ani nebyla překvapená ... Prý podle těch výsledků... Musím po porodu dostat antibiotika.... :unamused:
Spadla jsem se na 72 kg (z předtěhu váhy 65 kg) - díky dietě - a sladký mi prostě nechutná :o(( Tak jsem zvědavá, co bude po porodu.... doufám, že se budu moct normálně najíst... Je to fakt na palici... Furt se hlídat apod.. Tak mám tak nějak dost a budu ráda, až to bude za mnou...

A co se týče školky, my jsme už dochodili... Měli jsme jít ještě tenhle týden do středy, ale neprubla jsem to. Dneska začala teprve pořádně odkašlávat - poté co jsem koupila nový sirup na odkašlávání - a před půl hodkou si ho šikovně rozbila :angry: :frowning2: , takže zítra musím koupit nový... :angry: :angry: :angry:

Jinak já už ani neřeším, co to bude... Po návštěvě mojí kadeřnice v sobotu... Byla jsem tak nějak přesvědčená, že to bude kluk.. ale moje drahá kadeřnici ví, co čekám :angry: :angry: :angry: :angry: . V sobotu mi říkala, že když jsem jí v týdnu (tuším minulou středu po poradně) volala, jestli by mně nevzala co nejdřív na barvu (foto zašlu meilem), tak u ní shodou okolností seděla na "zkrášlení" sestřička, která byla ten den u mého ultrazvuku a divila se, že nechci vědět pohlaví... Mudr. si dělal legraci, že vidí, ale teda nepoví... :wink: A sestřička to normálně vybleje mojí kadeřnici... Holky chápete to???? Naštěstí kadeřnice je "snad" normální holka , tak mi to neřekla.. ale s manželem nás to docela štvalo... Jenom si teda dovolila vtipnou poznámku, jestli jsem si jistá, že to je kluk... Tak po sobotě si jistá nejsem .... :angry: :angry: :angry: . A nějak to neřešim... Mimi kope jak o život... nevím, jestli tam nemá občas hodiny aerobiku...

No nic, jdu se umejt a do postele... Asi si udělám koupel a pak se pořádně vypotím v posteli s čajem...
6. říj 2009 ve 21:45  • Odpověz
Mapris, no prosim tě, ta sestřička je teda pěkná kráva :angry: Co jí je doprdele do toho, co čekáte a ještě to vykládat "cizím" lidem? No prostě kravka, nemám slov :angry:
Jinak já si teda myslím, že to bude kluk :slight_smile: Ani nevím proč, ale myslím, že jo. A jména prozradíš, nebo to taky bude překvápko?

Nezlob se prosím na mě, ale mě pobavila věta, že máš dost a budeš ráda, až to bude za tebou :sweat_smile: Já vím, že bys už nejradši porodila a že už tě všechno teď točí a moc dobře si pamatuju na sebe, že už jsem taky chtěla mít mimčo u sebe, ale můžu tě ubezpečit, že ten pravej mazec teprv vypukne, až budeš mít doma ty sviště dva :sweat_smile: :grinning: Ale já úplně nenáviděla kamarádku, která rodila druhý dítko dva měsíce přede mnou a pořád mi říkala, buď ráda, že máš to druhý ještě v břiše, tak už mlčim :sweat_smile:

Já jsem taky nachcíplá. Péťa strašně chrchlá, ale lítá jak drak a zlobí a vzteká se stejně. Jen doufám, že ho to do pondělí přejde, aby mohl do tý školky. Lucinka už úplně v pohodě, dneska trhla rekord, spala deset hodin v tahu (od šesti navečer do čtyř ráno), nadlábla se a za deset minut už zase odfukovala v postýlce a probudila se v půl osmý. Mě hrozně bolí v krku, tak cucám osvědčený homeopatika a prolívám se hnusným čajem z čerstvýho zázvoru :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jíťo, dík za info o kapičkách. Ajóóó kanavit se to jmenuje :sweat_smile: No já to tak nějak docela flákám... ještě se zeptám kamarádky, co chodí ke stejný doktorce, ale už je teda tenhle měsíc dávat nebudu :wink: :sweat_smile:
Se školkou to asi budem dělat podobně, když bude někdo doma, tak Cácorku necháme doma a sfrnknem tam jen na kole. Bude to rychlejší a nebudu muset strojit ještě jí.

Kdy rodila Zevinka? V sobotu brzy ráno? To už by je možná mohli zítra pustit. I když snad psala, že pouští až pátý den, tak spíš asi až ve čtvrtek.
6. říj 2009 ve 22:09  • Odpověz
Jíťo, krásná fotečka, krásný holky máte, povedly se vám :dizzy_face:
A co pesan? Roste?
6. říj 2009 ve 22:13  • Odpověz
Ahoj děučatá,

tak my byli včera s Fíkem na tříletce,ehm ehm,žádný střízlík to tedy není,má 19!kilo a 103cm (ale ty kila mě nějak neštymují,páč na domácí váze má 17,5kg a to už jsem ho vážila několikrát předtím i po prohlídce,sestřička ho vážila oblečeného jen bez bot tak nevim)
Sestřička i doktorka ho chválily jak pěkně spolupracoval,uměl barvy,obrázky atd,básničku nakonec ani nechtěly,já myslela,že jí chtít budou.Jediné,co Fík neviděl byly obrázky v takové té tečkované černé kartičce(jakoby 3D jestli víte co myslim)je to prý na spolupráci obou očí a na tupozrakost či co,to prostě neviděl tak nás dr pro jistotu poslala na oční.Když jsem tam dnes volala aobjednávala Fíka tak se sestra ptala jestli dr zkoušela oči zvlášť a jestli viděl obrázky,to viděl tak prý tupozraký nebude,no ale objednala mě.Stejnak mají volno až v lednu.

prochi

jestli tě to uklidní tak Mája už rýmu také měla,chytla to od Fíka min.měsíc.Pořád(teda v noci) jakoby chrochtala,dost kýchala a ráno měla v nosánku soplíky,ale na odsávání to nebylo.Tak jsem jí do nosánku kapala Libenar,je to fyziolog.roztok na očištění té nos,sliznice.
A ten Kanavit se fakt od 6 týdnů kape jen jednou za měsíc,pozor na to a kape se do půl roka :wink:

jťuš

holky jsou kouzelný,okatý princezny obě dvě :wink: :dizzy_face:

prochi

s tou školkou je to někdy ráno u nás na minutky přesně.My máme školku daleko tak to většinou dělám tak,že si ráno přivstanu,abych se umyla,oblékla,pak budím Fíka pokud se nevzbudí sám,obléknu ho a pak budím Máju,tu obléknu,nakojím a hurá,jde se do školky.Ovšem dost často je to také tak,že si přivstanu a říkám si jak si v klídku vše nachystám a do toho se vzbudí oba miláčci?M8ja má hlad tak křičí,do toho domlouvám Fíkovi,aby si šel čistit zuby,oblékal se....někdy je tady ráno veselo :sweat_smile: Dvakrát už jsme zaspali,vstávali jsme až ve čtvrt na osm apak to byl mega fofr a do školky jsme dorazili až kolem půl deváté.Máme to svižnou chůzí nebo na skejtu tak 10-12 min.Ale většinou vyrážíme kolem 7.45,abychom do osmi byli ve školce,maximálně do 8.10hod.,pokud vyrazíme později z domova.

Na Evíka často myslim,jak se asi mají v porodce,už se těším na fotky a vyprávění.

Fík dnes nebyl ve školce,má dost velkej kašel a do toho se mu spustila rýma.Jen trnu,aby ten kašel nechytla Markétka,on jí pořád pusinkuje,hladí,je pořád u ní a kašle,i když si dá ruku přes pusu,ale doma je to prd platný,bacily tu stejnak lítají :confounded:

mapris

přesně jak píší holky,každý porod je jiný a nedá se to dopředu určit.Já to měla u dětí naopak,u F9ka mi prdla voda a kontrakce žádné,až v porodce za tři hodiny nato a u Máji mi to naopak začlo kontrakcema po deseti minutách a vodu mi píchla dr až na sále.Hlenová zátka ani nevim jak vypadá,myslim,že mi předem neodešla ani jednou :sweat_smile:
7. říj 2009 v 00:22  • Odpověz
Musím vám napsat co se nám přihodilo dneska dopoledne.Šla jsem s dětma na poštu poslat balíček.Přicestě tam Mmi Fík říkal,že chce kakat,tak jsem se ho ptala jestli to vydrží domů a on že jo.Na poště,když jsem stála va frontě mi zase říkal,že chce kakat tak jsem řekla,že půjdeme ven se vykadit,ale on,že ne,že to vydrží (venku kadit nikdy nechce),za cjvíli zase,že se mu chce hodně,tak já zas,že půjdeme ven a on že ne,že budeme pospíchat z pošty domů.No tak jsem poštu vyřídila a pak jsme pelášili domů,máme to kus cesty,několikrát jsem se ho ptala,jestli se nechce vykakat na trávu a on že ně.No a za chvíli mi povídá,když jsme byli asi v půli cesty,že už "to" leze.Tak já,že se teda vykaká do trávy on ,že teda jo.No jak jsem mu sundavala slipy tak už mu hovňajz lezl a spadnul do trávy,ještě jsem ani Fíka nedržela(on chtěl,abych ho držela ) Tak se na to Fík kouká a kousek couvl,jenže zakopl a spadl do toho hovna :sweat_smile: a šlápl do něj.Jenže já si toho nevšimla,myslela jsem,že do toho jen šlápnul tak jsem ho chytla jako,že ho teda budu držet při tom kadění,jenže on měl toho hovňajze na vestě i na rukávu od mikiny a já jak ho zvedala jsem se o to otřela a měla to na ruce i na hodinkách.V tu chvíli jsme myslela,že se také pos.... :sweat_smile: Nejenže měl Fík od hovna botu,mikinu i vestu,ale i uá ruku a hodinky,pomóóóóc :grinning: :grinning: :grinning: Vše zachránila tuna vlhčených ubrousků a nakonec se i Fík pěkně vykadil :sweat_smile: Ještě že Mája v kočárku pěkně chrupkala,už jen zbývalo,aby začala brečet.
7. říj 2009 v 00:34  • Odpověz
mapris,
tak to teda absolutně nechápu, co to máte za hloupou sestřičku, tohle si normální ženská prostě nemůže dovolit, takhle prokecávat diagnózy :angry:

VZKAZ OD ZEVI:
Ahoj, zdravím všechny, ještě jsme v porodce, Eluška si vyměnila fialovou barvu (přiškrc.pupeč.) za žlutou, tak se chodí opalovat, už se těšíme domů, pak se ozvem, papa.

Psala včera večer.
Jinak myslím že se jí malá narodila v pět ráno.

prochi,
pesan roste, už tak moc si ze mě manža nedělá srandu, že bude víc dlouhej než vysokej, že mu budem muset dát chůdy :grinning: Vypadá to, že lehce pod kolena doroste, začíná se vytahovat :grinning:

macej,
tak vítej do klubu i s Prochi, co máme krásný macíčky :grinning: Je stejně vysoký jak naše Maruš..
Tyhle obrázky jsme vůbec nedělali u dr.
S tím hovňousem jsem se pěkně po ránu zařehrtala, ještě jak jsi to barvitě vylíčila,ty jsi byla určitě na slohovky jednička :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Maru dnes ráno oplakala, že mají na chvíli jinou úču, jen do svačinky, tak mi taky nebylo dobře....
7. říj 2009 v 07:51  • Odpověz
Já jsem teda nedávno viděla na fotce u kámošky jejího kluka, jak byl v porodnici přiškrcený a bylo mi ouvej, to jsou neuvěřitelná chuďátka, ale díky bohu to vždy dobře dopadne a ta miminka to zvládnou :slight_smile:
7. říj 2009 v 07:53  • Odpověz
mapris

souhlasím s holkama,ta sestra si tohle absolutně nemůže dovolit,povídat cizím lidem "na potkání" tvé soukromí :angry: :angry: :angry: Pěkně jí to vpal jestli tam ještě půjdeš,je to fakt husa!!!!

Mája měla při porodu 1x omotanou šňůru kolem krku,ale hned jí to obtočili a fialová nebyla,naštěstí.Ale myslim,že asi 80% miminek tu šňůru kolem krku má,jen záleží jak moc...
Zevinku zdravíme :wink:
7. říj 2009 v 18:58  • Odpověz
Hoj ahoj,
Macej boží historka s hovňousem :grinning: Nezávidim :sweat_smile:

Jitu, tak už Maruška teda zvládá školku pěkně? To je fajn :slight_smile:

Dneska jsem se byla ptát na ty náušničky. Moc sympatický pán, mám z něj hrozně dobrý pocit a už se těšim, až bude Cácorka za frajerku. Jen mi doporučil počkat ještě na druhou hexu. Prý teda se můžou nastřelovat od třech měsíců po tom prvním očkování, ale že teď byl na nějakým semináři a tam mu doporučovali, že je lepší, když má mimčo ta očka dvě. Ale že samo, jestli na tom trvám, nám to nastřelí zrovna. Ale nebudem to hrotit, další hexa nás čeká na konci měsíce, tak pak tam skočíme.

Taky jsem dneska byla nakupovat dárky k narozkám. Zaúkolovaly mě babičky a taky něco od nás. Taky jsem nakoupila balónky, girlandy... Dort už mám jakžtakž vymyšlený, Péťa si přeje traktor, tak bude traktor. Už se hrozně těším na neděli, to budem slavit :slight_smile:
7. říj 2009 v 19:58  • Odpověz
Ahojky,
Macej ráno jsem četla tvojí historku s hovňousem a zasmála se jako dlouho ne. No a škodolibost se nevyplácí.
Tohle je moje dnešní historka s hovínkem. Byla jsem u kamarádky, sedíme, kecáme a najednou smrad, tak si říkáme jak to JZD dneska smrdí. Za chvíli zase puch, tak si zase postěžujeme. Najednou přijde Ondra blíž a smrad se zesílil. Měl na botě našláplé hovínko a nejen to. Váleli se tam kluci po zemi a Ondra měl na teplákách od toho čmouhy. Paráda, smrděl děsně. Naštěstí nás taky zachránili vlhčené ubrousky.

Mapris: teda sestra je pěkná čůza, bych si na ní normálně u doktora stěžovala.

Jé Jíto kdyby jsi Zevince psala, tak jí pozdravuj a že se na ní těšíme.
7. říj 2009 ve 20:45  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.