• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
prochi,
dnes jsem u kámošky slyšela názor, že je dobré zajít za akupunkturistou, sice je pravda, že na tom ušním lalůčku moc bodů není, ale nějaký tam je a že pak eventuelně by ty děti mohli být s tím orgánem problémy, no zkrátka, nestojí ta rada moc, kolem 50-ti koruny nebo se podívat na internet, než někam chodit a ty tečky si udělat podle toho obrázku, kde na uchu nic není, možná je to blbosti, ale na ten net se stejně podívám, vím, že mamka má to ucho s těmi body nakreslené doma, tak když tak mrknu k ní....taky na naušničky nespěchám :slight_smile:

Zevince dnes napíšu a budu ji od všech pozdravovat.
8. říj 2009 ve 14:37  • Odpověz
prochi,
ještě jsem zapomněla, dívala jsem se do chytré brožurky, jak jsem říkala, ten kanavit se bere jen první měsíc 1x týdně a pak už jednou měsíčně do půl roku dítěte, no a ten vigantol 1x denně do roku určo, vím, že mi při Marušce dr říkala, že v zimních měsících ho můžu dávat i po roce...
8. říj 2009 v 19:55  • Odpověz
autor
nazdar holky... Nestihám... Po obědě si chodím lehnout, abych se vykurýrovala, protože mám fakt dost...
Byla jsem dneska v poradce.... Nic nového.... Císař nebude a podle reakcí doktora to vypadá, že mně nechá do konce a pak asi na vyvolávačku... Jdu každopádně na kontrolu příští týden.... Jenom docela ráno v poradně bylo zajímavý.... Jsem přišla do poradny a samozřejmně hned na wc, kde jsem zjistila, že ze mně "něco vyteklo" ... Myslela jsem si, že mi odtéká pomalu plodovka, ale řekla jsem to dr a ten mi udělal nějakej speciální test - plodovka to nebyla, ale prý to klidně mohla být ta hlenová zátka.... Zatím z toho nic nevyvozuju a přestávám věřit, že mrňous vyleze dřív :wink:. Jen mně pěkně deptá ta dieta... Vyjímečně jsem měla suprový hodnoty na cukr, ale zase ketony v moči... to je furt něco... Jsem z toho měla pěknou depku... Sestra - mám pocit - se mnou někdy jedná jak s blbcem a u doktora si taky fakt připadám někdy trapně... Tak se FAKT těšim, až to bude za mnou a já se budu moct pořádně najíst a nenervovat se návštěvama v poradně...
Jo a mimi bylo tak aktivní, že zkopávalo monitor :o))
Jo a tu sestřičku jsem si chtěla podat dneska, ale jsem nešla na ultrazvuk - pro mně bohužel, pro ní bohudík...

macejka,
Příhoda s hovnňousem fakt dobrá :grinning:, ale věřím, že ti do smíchu nebylo :angry:, ještě že Mája fakt spala...

jita,
zevi ode mně taky pozdravuj... Čekám až se tu objeví a co napíše :o)))

Holky, co jste dokupovali na druhé děti v lékárně? Snad jen ten líh na pupečník ne?? Já tady spousta věcí tak nějak mám - mastičku na zadek, vlhčící ubrousky a tak....

A ještě se zeptám s tou hexou... Teď už jí hradí pojišťovna???

Dárky pro Terku už začínáme sepisovat, tak to pak rozdělíme na narozky a vánoce. Dort bych jí chtěla upéct sama, jako každej rok.. ale nevím, kde na její narozky budem, jestli doma nebo u našich...
Příští týden má svátek... tak jí vezmem asi do cukrárny... :o))

No nic, jdu na kutě... Terka teď v noci docela dost blbě spí, lítám tam od půlnoci skoro každou hodinu, tak jsem ráno vždycky úplně mrtvá, ještě že chodí spát po obědě, tak si chodím lehnout s ní...
8. říj 2009 ve 22:53  • Odpověz
Luci,
teda uplně tě vidím :grinning: :grinning: :grinning: .....já bych asi zešílela.

Mapris,
koupelna fakt nádherná, když si vzpomenu na tu vaší původní, tak to snad ani není možný :slight_smile: :slight_smile: ...
Jinak vydrž už to budeš mít za chvilku taky za sebou a pak to teprve bude mazec, vím od kamarádky,
co má taky dvě.Ale do všeho se člověk dostane....

prochi,
držím moc palečky ať Péta zvládne školku bez pláče a nervíků :slight_smile: .
My dali naušničky ještě před prvním očkováním a uplně bez problémů, píchala nám to doktorka za 150,-
a rychle a krásně se jí ouška zahojili.

školka-bohužel už nechodíme, malá to vůbec nezvládala a ani já ne.Když šla naposledy, tak se před školkou pozvracela, jak byla na nervy...tak jsem šla za ředitelkou a domluvily jsme se, že to zkusíme zas od nového roku.
Budem dál platit školkovné, kvůli místu a pak uvidíme.Máma mi malou už objednala k dětské psycholožce do školy.Ještě že máme tu možnost a hodně nám pomáhají s malou naši a máma si ji může brát do školy.Ale radost z toho vůbec nemám, měla by být mezi svýma a hodně by se tam naučila.Ale hrozně jsme ji školkou trápili :frowning2: .

Už se těším na fotku malé Elenky :dizzy_face: :dizzy_face:
9. říj 2009 v 09:09  • Odpověz
Prochi,
přejem Péťovi vše nejlepší k narozeninám, hodně dárečků a hezký vstup do školky :slight_smile: :slight_smile: .
A´t ho ségra moc nezlobí a rodiče taktéž :sweat_smile: :sweat_smile: .Posíláme mu jednu pražskou pusinku....
9. říj 2009 v 09:12  • Odpověz
Ahoj kočeny

mapris,
tu hexu teď už hradí pojišťovna, dostaneš ji automaticky :slight_smile:
Jinak to ti věřím, že to jsou fakt trampoty s těma hodnotama, ale neboj, brzo to bude za tebou a budeš mít klid :wink:

prochi,
taky se přidáváme ke gratulantům, všechno nééééj :slight_smile: My posíláme moravskou pusinku :slight_smile:

isacek,
no neblbni, tak to je fakt asi jediné řešení, ji tam prostě nedávat, některé dítě to prostě neunese a fakt se to nedá lámat přes koleno, chuderka malá, však to zkusíte po novém roce a uvidíte :wink:
Vždyť ona se to v té školce všechno naučí, jen o něco později, přece někdo dává děti do školky od 4 let a určitě nejsou v ničem pozadu a vše doženou, vždyť to s ní můžeš dělat i doma, malovat, zpívat, cvičit atd...důležité je, aby byla psychicky v pohodě :slight_smile:

Holky, co máte školáčky.
Jen pro srovnání mě zajímá, jestli to chcete napsat...

1. kolik se u vás platí školkovné měsíčně (u nás 120,-)
2. obědy a svačinky - my máme tedy polodenn (svačinka, oběd), měsíčně 418,-

Jsem zvědavá, jaké jsou rozdíly :slight_smile:
9. říj 2009 v 10:51  • Odpověz
Jito,
asi hodně udělalo i to, že musela hned na začátku do té nemocnice a měla to nemocné očíčko,
tam si asi vybudovala nejvíc.No nedá se nic dělat, uvidíme jaká bude v lednu...máma misama nabídla, at ji tam nedávám, že se o ní v dny co jsme v práci postarají, tak jsem byla ráda, jinak by tam prostě musela trpět dál.
Ale jak píšeš nejdůležitější je, aby byla psychicky vyrovnaná, a tam ona nebyla.Je pravda, že na ní nemám tolik času jako by měly učitelky tam, ale co můžem, budem dělat doma :slight_smile: .

U nás je školkovné 475,- a stravné půldenní 24,- a celodenní 30,- to pak vypočítavají podle docházky na konci měsíce.Ale příkaz k inkasu mám na 1.300,-.A ještě jsem platila 1.300,- srpš a musela mít pastelky,voskovky a nůžky všechny hygienické věci vlastní, takže nás to stálo docela dost a nakonec ji máme doma:o).
9. říj 2009 v 11:54  • Odpověz
autor
isacek,
tak to je mi strašně líto, že Naty takhle trpí. Určitě ta nemocnice udělala své. Vím od sestry, když byla s malou v nemocnici tuším tak 2 měsíce po porodu.. dávali jí hlavičkou antibiotika, a malou do roku nesměl nikdo pochovat a ani se nesměl nikdo objevit v modrém... to byl pak šílenej pláč... Naty má prostě holt citlivou psychiku a nemocnice a školka jsou pro ní hned dva velký šoky naráz, takže se ani není čemu divit, že to nezvládla. Je fajn, že se ti o ní může máma postarat a tu psycholožku schvaluju... Určitě pomůžou... A s tím školkovným - jsi mně teda překvapila...

Jita,
no já platím od září 750,- školkovné na měsíc a 650,- stravné na měsíc (celodenní - svačina, oběd, svačina) - to platím taky od září, protože tam Terka byla na pár dnů.. A v naší školce to dělají tak, že vždycky v pololetí a na konci dělají vyúčtování - podle toho, kdy tam dítě na jídlo bylo, a přeplatky vrací. Terka když chodila domů po obědě, tak dostávala sebou i odpolední svačinku...

Prochi,
také přejeme Péťovi všechno nej k narozeninám, hlavně zdraví a ať zvládá školku bez problémů.. Jo a ať ho ségra a rodiče moc nezlobí :grinning:
9. říj 2009 ve 12:40  • Odpověz
ahoj holky,chtela jsem se zeptat mam dvouletou dceru je ted nachlazena a ma hroznou rymu z jeslicek.ceky tyden jsme doma,nekdy ma teploty,ale ne vysoke a nekdy ne.zrovna ted ji zase zacina a pritom byla rano v pohode,taky ma hleny v krku,nevite neco co by ji pomohlo na ty hleny,moc dekuji za kazdou radu......u dr jsme byly rekl,ze krome rymy ji nic neni :pensive:
9. říj 2009 ve 13:00  • Odpověz
autor
lena13,
no, nam hrozne kdysi pomahal hedelix sirup.. Ten nam uz ted nezabira..
9. říj 2009 ve 13:33  • Odpověz
Jito

školkovné: 130Kč
oběd: 20 Kč
dopo svačinka : 7-10Kč, podle toho co mají, na konci měsíce to sečtou vydělí, teď v září vyšla jedna svačinka na 8Kč.
Jinak musel mít sebou: toal.papír, papír.ubrousky, papíry na kreslení, 2x zubní pasta, zubní kartáček, mýdlo.
Pastelky apod. dává školka.

Isacku chudina Natálka, to teda musí být trauma když se z toho pozvracela. Beruška malá, uvidíte v lednu, třeba se to srovná. Každopádně návštěva psychologa určitě neublíží.

Maru ty máš obr břicho, ale máš ho krásné nepopraskané a podle mě i už dost dole. Už to určo brzy bude. Držím palce.

Prochi také se přidáváme ke gratulaci, hlavně zdravý a hladký vstup do školky.
9. říj 2009 ve 14:21  • Odpověz
ahoj holky, hlásím se do stavu přítomných :wink:

přelouskala jsem vás, tak teď prosím trpělivost, než vám sepíšu jak jsme se měli :slight_smile: fotečky pošlu, ještě je nemám stažené, tak dodám co nejdřív (zatím mě, když usnou obě ratolesti zláká přilehnout k nim, než sedět u pc)
9. říj 2009 ve 14:31  • Odpověz
Ahóóóóóój
9. říj 2009 v 15:30  • Odpověz
holkyyyy, já tu vypisovala celou porodní ságu a ke konci jsem si to trapně vymázla, uááááááá :stuck_out_tongue_closed_eyes: :angry: :angry: :angry:

no nic, dneska už to podruhé fakt nedám...
takže jen stručně, Eluška je strašně hodná, sladká, voňavá (prostě jako každé miminko :dizzy_face: ) krásně papá, má neskutečný apetýt, i pěkně spinká, Jirka je na ni strašně něžňounký, pořád ji hladí, prostě k sežrání :wink:

a i když to teď tak nevypadá, protože malý je spíš světlý, když se narodil, vypadali oba dva úplně stejně, má holt ten náš taťka na ty děti jednu formičku :sweat_smile:

no a ten román se pokusím vyplodit znovu až příště, teď si půjdu za mrňatama aspoň na půl hodony dáchnout :wink:
9. říj 2009 v 15:32  • Odpověz
jen se přidávám k opožděným gratulantům, přeju všééééécko nejlepší k narozeninám jak Prochi, tak Péťovi, hlavně zdravíčko, štěstíčko, prostě všechno to, co se nedá zabalit :wink:

a Macejky hovňousová příhoda mě smíchy až rozbrečela :grinning: :grinning: :grinning: a Kam tomu dodala třešničku na dortu :sweat_smile:
9. říj 2009 v 15:35  • Odpověz
já jsem trubka, žádný opožděný gratulant :grinning: :grinning: :grinning: ten třetí roček máte přesně dnes :sweat_smile: už nic neříkám...
9. říj 2009 v 15:41  • Odpověz
Jůůů holky Zevinkový už jsou doma :dizzy_face: To je škoda, že se ti to vymazalo... No tak příště, jsem zvědavka :sweat_smile:
Je to krásný pohled na ty dvě děti, viď? Aspoň mě to ještě pořád dojímá, jak je malej na malou nežný a ták :slight_smile:
Dneska mě dostal... byli jsme u kamarádky, má stejně starýho kluka jako je Péťa. Lucinka spala, tak jsem ji s tou vložnou taškou z kočárku vynesla nahoru a dala do druhýho pokoje, aby se dochrupla. Za chvilku začala brečet, tak se tam kluci rozeběhli. Přišla jsem za nima, stáli nad ní jak dvě sudičky a Péťa pronesl udiveně:" Mami, to je naše???" :grinning: :grinning:

Mapris, koupelna vypadá naprosto luxusně!!! Je nádherná, fotky jsou normálně jak z nějakýho katalogu. Fakt paráda!
Bříško krásný a věřim, že bys ho už ráda co nejdřív schodila :slight_smile:

Isáčku, udělali jste dobře, že jste školku odložili. Chudinka malá, sešlo se to všechno najednou :frowning2:

My platíme školkovný 120,- a jídlo nevím, teď jsem platila dopol. sváču + oběd od 12.10. do 31.10. 307,-
9. říj 2009 ve 20:36  • Odpověz
Jé jsem zapomněla... moc všem děkujeme za gratulace.
A představte si, že k nám dneska do rodiny přibylo další miminko. Je to holčička a narodila se mojí sestřenici. Je spíš jako moje ségra. Já mám takovou radost :dizzy_face:
9. říj 2009 ve 20:38  • Odpověz
autor
ahoooj zeviii :o))
Něco poradím... Než dáš "odeslat odpověď" - příspěvek - tak si to zkopíruj :o)) dělám to taky tak :o))

jo, jsem si vzpoměla, my jsme do školky museli teda dát zubní pastu a kartáček a jedno velké balení papírových ubrousků.. Jinak to je asi vše....

kam,
taky o bříško pečuju krémem :o))) mám zkušenost už od těhu Terky.. Neměla jsem ho pak popraskané. A teď ho mám opravdu velké, tak mažu poctivě.. Uvidíme po porodu...

jinak od rána mám pravděpodobně poslíčky a večer to zesilovalo... Teď je klid... Tak jsem zvědavá na noc a zítra... Jinak zítra by to bylo krásný datum porodu 10.10 :o))) že jo???

Ještě jeden dotaz - nenašla jsem na netu odpověď.. Teď jak jsem nakřáplá, tak cucám nějaký tablety a brala jsem panadol, si říkám, jestli by mohl utlumovat kontrakce... Na netu jsem nic nenašla, ale podle pár "výpisů" mi přijde, že asi ne...

Brou
9. říj 2009 ve 23:01  • Odpověz
ahoj holky, tady můžete kouknout na naše dvoudenní mimi (zrovna hrála všema barvama, ještě neodfialověla, jak byla piškrcená a už začínala kapku žloutnout :sweat_smile: ) http://hodoninsky.denik.cz/miminka/mimca---nasi-novi-obcanci-ho-tydne20091010.html musíte s k Eluš prokousat až ke konci :wink:
10. říj 2009 ve 23:46  • Odpověz
dnes se děvčička konečně zapíjela (chudák náš táta neměl za celou dobu, co jsem byla v porodce čas, doma malíři a habakuka dalších restů, on na půl úvazku máma s dítkem na krku, na půl táta, co chodí do práce a mezitím lítá do porodnice...

tak se udělalo na hasičárně mejdlo, beruška je takový poklad, že babička pohlídala a já si tam mohla na chvíli taky odskočit (to u Jiříka nehrozilo, ten mi u kojení po 10-ti min usnul, 1/2 hodky spal, pak se vzbudil hlady, zase si cucnul, usnul... Elenka baští s pěknou vervou třeba i hodinu, vyžádá si i 2x nášup, než opravdu vycucne všechno co je a pak chrupká dobré 3 hodinky :slight_smile: ) bylo to bezva, našeho loupežníka jsem z tama nemohla ani dostat, přišli jsme až po desáté :zipper_mouth: a taťka se doma zjevil před chvílí, že se de na nás kouknout a já koukám, že jak se koukl na spícího Jiříka, tak si přilehl a zřejmě už nikam odcházet nebude :grinning: :grinning: :grinning:

asi se půjdu k nim přidat, než se ten náš Otesánek vzbudí a sepisování románů nechám na jindy
11. říj 2009 v 00:18  • Odpověz
ahoj kozenky,

mooooooooooooooc zdravím holky Zevinkové :dizzy_face:
Eluška je kouzelná, moc krásně vyfocená, prostě nádherná :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
Hlavně odpočívej, my to vydržíme, i když se už na román těšíme :slight_smile:

prochi,
gratuluju k další holčičce do Vaší rodiny a jak se jmenuje?

Mapris,
mi říkej, že máte tak šíleně drahý školkovný :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jinak u nás ten oběd vychází asi na 14,- kč a dopo svačina kolem 5 ti koruny...
Koukám, že zlatý moravský ceny :grinning:
11. říj 2009 ve 14:16  • Odpověz
autor
jita2,
bohužel jsou.. to víš, praha... a pak že se tu máme blaze.. Aspoň podle mých rodičů :wink:

zevi,
zdravím a elenku jsem okoukla... Připoměla mi, že přesně takhle "barevná" byla Terezka ... Za pár dnů se to pak stratilo a měla pěkné buclaťoučké tvářičky :o)))
11. říj 2009 ve 20:04  • Odpověz
Zevi, malá je nádherná, fakt hraje všema barvama :grinning:, ale je úžasná :slight_smile: A vypadá hrozně veliká.

Jíťo, máme Evičku. A mají doma Adámka :slight_smile:

My jsme dneska slavili. Bylo to hrozně fajn, vyzdobili jsme obývák girlandama a balónkama, malej byl nadšený. Dort měl úspěch, i když byl fotitelný jen z jedný strany :sweat_smile: Dělala jsem ho rychlovkou, tak taky tak vypadal, trošku se nakláněl... A největší úspěch z dárků mělo autíčko na ovládání. Nakonec jsme i schovali jeden dárek na Vánoce, protože jak rozbalil auto na ovládání, tak ho už nic nezajímalo :grinning:

Holky, tak zítra máme taky ten den D - školku. Tak nám držte palce. Malej je jak na houpačce, včera jsme jeli okolo a vykřikoval, že už tam chce, kolikrát se ještě vyspinká a že už to nevydrží :grinning: A dneska mi řekl, že se mu bude po mě hrozně stýskat a bude brečet :sweat_smile: No fakt jsem celá na trní, jak to dopadne...
11. říj 2009 ve 21:10  • Odpověz
Ahoj holky,

dočetla jsem vás a koukám,že jsem prošvihla Peťulovi narozeniny tak
Prochi,dodatečně přejeme Péťovi vše nejlepší,zdravíčko,lásku,štěstí a vše krááásné :wink:

zevi

Elenka je krásná,je to takové správně baculaté miminko i když vím,že foťák někdy více "zakulacuje".Nakonec sis i ty užila zapíječku,to je dobře :dizzy_face:

jiťo

já zase zírám,jaké jsou mimo Prahu školky levné,to snad ani není možné.O kolik tady můžou být větší náklady??
U nás je školkovné 500/měsíc a stravné 25/den polodenní děti a 30/den celodenní děti,takže my platíme to polodenní,Fík zatím ve školce spát nebude.Takže měsíčně to dělá cca 1000,- a samozřejmě méně pokud dítko odhlásíme.No je to markantní rozdíl oproti jiným krajům :sweat_smile: A to ještě u nás budeme platit od října každé tři měsíce 300,- na divadýlka,výlety a jiné školkové akce.Třeba koncem září byly dětičky v cirkuse,celá školka,ale my nic neplatili,každý měsíc mají divadélko atd,ale to je asi i v jiných školkách.Pokud bude nějaká školková akce pro děti a rodiče tak se z toho kupuje pohoštění atd...Krom oblečení,přezůvek nemusí děti mít nic,kapsář mají všichni školkový,ručníky také...Jen na začátku každého měsíce máme nosit balíček papírových kapesníků a pytlík bonbónů na odměny.Nevim teda jestli je to povinné.

prochi

moc moc držíme Petímu palce ať to ve školce zvládně,ale uvidíš,že to zvládne tak vzhůru do školky a těšim se na vyprávění :wink: :grinning:

jíťo,prochi

teda vy máte tak vzorné holčičky,to je super,Helča vůbec nepláče a Lucinka zase krásně spinká,od šesti do tří,to je teda paráda.Mája je teda celkem uplakaná,budí se většinou s pláčem a večer usíná kolem osmé-deváté a spí jak kdy,už párkrát spala až do čtyř do rána,což bylo super,protože jsem pak měla prsa mooc nalitý,ale většinou se budí kolem jedné a pak kolem čtvrté-páté a to už s tím nalití není tak růžové,ale napapá se.Párkrát už jsem zkoušela Máje nedat ten večerní dokrm,naposledy jsem to zkoušela včera,ale bez úspěchu,byl to jekot jako dřív tak ve večerním dokrmování pokračujeme.Ona teda Mája pláče někdy po kóju i přes den,ale to se jí snažím vždy nějak utěšit,většinou pomůže dudlík nebo jí chovám a tak.No ale nestěžuju si,jinak je Májinka naše panenka,krásně si s námi povídá a směje se je to pusinka,jen bych řekla,že je trochu línější ve "cvičení" na bříšku.Moc se jí nechce zvedat hlavičku a když už tak ji zvedne jen malinkato a hned položí,zato když je na zádech tak hlavičku zvědá,je to zvědavá drbna :grinning: :grinning: :grinning: Prostě potřebuje vědět co se děje,nó :sweat_smile: :grinning:

prochi

pošleš fotečky s oslavy??? :dizzy_face:
11. říj 2009 ve 23:50  • Odpověz
iso

je mi líto,že to máte takhle náročné.Škoda,že Naty nemůže chodit do školky s Fíkem,to by bylo super.
A neuvažujete tedy o druhém mimču,když jsi říkala,že jste se o tom s přítelem bavili,na jaké je to cestě?

mapris

co poslíčci,jseš ještě celá?? :sweat_smile:
11. říj 2009 ve 23:53  • Odpověz
autor
macej,
ještě bohužel jo :unamused: , vidim to na příští týden na vyvolávačku... Pokud mně teda nebudou chtít nechat přenášet. Na kontrolu jdu tenhle čtvrtek.... Ale tak nějak si říkám, že se to už krátí :wink:
12. říj 2009 v 07:21  • Odpověz
Ahoj holky, tak brouček je tam! Ani se se mnou nerozloučil, vrazil učitelce fotku na nástěnku a rozeběhl se na koberec k dětem a hračkám!! Nemohl dospat... ráno v půl sedmý ještě tma a on už oči jak tenisáky, jestli už dneska jde, tak jsme vstali v sedm, hodil do sebe jogurt a furt mě popoháněl, tak jsme jeli už před půl osmou. Taťka má dneska volno, tak jsme Cácorku nechali spinkat a sfrnkli tam autem, protože hrozně leje.
No řeknu vám, úplně mě to dojalo, měla jsem co dělat, abych to obrečela a on mi nedá ani pusu!! :sweat_smile:
Teď jsem jen zvědavá, jak dlouho mu to nadšení vydrží... ale zas lepší, než kdyby od prvního dne brečel, i když počítám s tím, že to asi taky přijde.
12. říj 2009 v 08:16  • Odpověz
Macej, taky nechápu, proč je školka ve městech o tolik dražší. Je fakt, že tady jsme na takový větší vesnici, ale jak píšeš, ty náklady přece nemůžou být o tolik větší. Já dneska koukala na nástěnku, tak to máme :
oběd 15,-
pitný režim 2,-
svačina 6
to stravný se koukám je tak podobný všude, ale to školkovný je teda sakra rozdíl!
My nemuseli kupovat vůbec nic, jen nás prosila paní ředitelka, ať přineseme každý na začátku balík pap. kapesníků a to je vše. Ručníky, toaleťák.... vše erár.
Pak se chodí každý úterý za dvacku do sauny (mají to od školky asi 200m), no a divadýlka, za rok plavání...
No holky, jsem celá na měkko dneska :dizzy_face:
12. říj 2009 v 08:25  • Odpověz
autor
prochi,
no tak to je super.. Terka se tam taky takhle ujala, a pak když jsem jí tam nechala dýl tak si dva dny trošku před oběděm prý poplakala, a pak v pohodě. Přemýšlím, jestli jí tam ještě nedám na tento týden, zbyli nám tři dny z minula a pak půjde až v listopadu...

Jo a k tomu školkovnému - my jsme platili ještě 1000 kč do fondu - na výlety a tak...

Jinak jsem se v pátek rozčilovala kvůli mateřský a rodičáku... Nějak jsem zaspala a nevěděla jsem, že si to musím vyřizovat sama - nějak jsem před pár měsíci ty vaše řádky o sociálce nebrala zřetel... tak mně kamarádka upozorňovala, že tady u nás na pze 8 je to prý "maso", že to musel nějak "vyhádat" po telefonu, ale jaké bylo moje překvapení, když mi dneska na sociálce po telefonu sdělili, že mi mateřskou poslali minulý týden... akorát musím od nich dostat potvrzení a stopnout rodičák a pravděpodobně ho - díky své "blbosti" - vracet :o((( Fakt super... taky mi to ta ženská od nás z personálního mohla říct... :angry: :angry: :angry:
12. říj 2009 ve 12:42  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.