• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
ahoj princezny!

Školkovné o tolik dražší taky nechápu, jaké máte vyšší náklady atd...je to docela velký rozdíl v tom školkovném, v těch obědech už o něco méně, ale i tak...myslím, že všude děti zaměstnávají stejně, tak nějak nevím, jak si to určují, sic je to celkem logické, že v Praze bude všechno drazší, ale zase proč, žejo?
A fond zatím nevím, jestli budeme něco platit, zatím jsem nic neslyšela..

prochi,
tak na druhou stranu to máš naprosto super, jak je Péťa otrlý, že už se takhle dokáže trhnout, to u nás nebude hrozit ještě dlouho, Maruška je zkrátka jiný typ, ale neříkám, že je to na škodu, hlavně, že nepláče, jen je prostě taková smutnénková po mě :wink:
Se školkou to máme jako vy, co se týče ceny obědů a taky, že vše erární, jen balík kapesníčků taky...

Jinak dnes nejsme ve školce a nevím, kdy půjdeme, páč dostala trochu kašel...tři roky skoro žádná nemoc a hned v září rýma, říjen kašel :confounded: Snad nebude stále něco chytat, tak vaříme lektvary :grinning:

macej,
z toho si nemá cenu dělat hlavu, že je někdo zkrátka klidnější a někdo plačtivější, tato malá miminka prostě mají dalo by se říct, právo na všechno, je to pro ně všechno nové, ale uvidíš, jak začnou kukat, sedět, bavit je hračky a tak, bude to o něčem jiném, hlavně že jsou bobánci naši zdraví, vše ostatní se ustojí :slight_smile:

mapris,
drž se :wink:
12. říj 2009 ve 14:08  • Odpověz
ahojky

Mapris já myslela, že už budeš mít po porodu a ty jsi pořád 2 v 1.

My měli "super" víkend, v pátek v noci začal Ondra zvracet a chudinka zvracel celou noc. Přestal v sobotu ráno a od té doby je naštěstí dobrý. V sobotu jsme odpo jeli k bráchovi na oslavu, synoveček slavil 1.rok, tak jsem tam Ondru radeji nebrala, aby náhodou neplivl bcil na ostatní děti. Hlídala babička. Ze soboty na neděli už hekal Martin a v neděli to chytlo mě. Takže po obědě už Ondra zase putoval k babičce. Já teda včera hekala celý den. Dneska už je to naštěstí dobrý, jen mi psala babička, že to chytlo je. Takže paráda.

Jako školkovné v Praze je mazec, na těch menších městech a vesnicích nejspíš hodně připsívá obec, aby tam děti přitáhli. I když teď je dětí hodně.

My ve školce ještě dávali 250Kč na různé věci na besídky a platíme divadlo když je. Divadlo mívají většinou 1 za měsíc a stojí 40Kč.

Prochi: tak to Péťa šikula, jsem zvědavá jaké budeš mít zprávy dál.

Zevi Elinka je rozkošná, ty miminka jsou tak sladký. Už se těším na popis porodu a věcí kolem.
12. říj 2009 ve 14:15  • Odpověz
autor
kam,
to jsem si myslela taky... Ale zdá se, že se prckovi nějak nechce ven. Čekám že se to "rozhodne" teď ve čtvrtek... Buď už si mně nechají v porodce a nebo půjdu příští úterý na vyvolávání - to mám termín a prý bych neměla přenášet.. tak jsem zvědavá, co na to můj porodník...

jita2,
to je bohužel hned... Mně spousta maminek tady na hřišti říkalo, že v momentě, kdy začne dítě chodit do školky, začnou i nemoce... Prostě to tam snadno chytnou.... Terka teda nastydla minulý týden, tak jsem jí už nedala na ty tři dny. Měla kašel a trošku rýmu. Na kašel jsem koupila nový sirup acc sirup a docela nám zabral. Z nosu nám teda občas ještě vyteče a furt pšíká, ale zítra jdem na alergologii a museli jsme na pár dní vysadit sirup na alergii, tak jestli to nesouvisí s tím. Tak podle toho, jak zítra dopadnem - jí dám možná tenhle týden na tři dny do školky ... Uvidíme..
12. říj 2009 ve 20:22  • Odpověz
Maprisku, vidím, že jsi celá, tak já sem hodím můj popisek a třeba ti to taky rozjede porod :grinning: :grinning:

takže po celonočním a půldenním středečno-čtvrtečním poslíčkování se absolutně nic nedělo, žádné příznaky, prostě si to slečna rozmyslela, v sobotu večer jsem se ještě hezky prodřímala u televize, kolem jedenácté jsem se přesunula do ložnice, že budu pokračovat a ejhle... opět poslíky... 10min, 8min, 5min... docela rychle se interval zkracoval, tak jsem nahlásila manžovi, že už je asi marné usínat, že to vypadá na odjezd :wink: dala jsem si sprchu a kontrakce už byly po 3min, tak jsme povolali zezdola babi, posbírali saky paky a vydali se do porodnice

tam jsme přijeli něco po jedné, PA mi po kontrole sdělila, že jsem otevřená na jen na prst (což byl nález totožný ze středeční poradny!) a že se porod teprve rozjíždí... no málem mě kleplo, už jsem to viděla zas na něco šíleně nekonečného jak u Jiříka :rolling_eyes:
než mi natočili monitor, udělali přípravu, na sál jsem se dostala kolem půl třetí, po vyšetření opět žádný pokrok, PA doporučila spíš odpočívat, poléhávat a šetřit síly, zpočátku to jakž takž šlo, s MM jsme i na půl oka podřímávali, ale pak už jsem to uležet a jen prodýchávat rozhodně nemohla, začala jsem pochodovat, táta si nechal ochotně drtit ruku a druhou mi masíroval záda, pak už jsem měla pocit tlaku na konečník a i PA překvapeně konstatovala, že branka už je skoro zašlá, až na napatrný lem (tak mi dala injekci) že píchnem vodu, počkáme 2-3 kontrakce, aby branka zašla a můžeme jít rodit :slight_smile:
no a už to byl fofr, na pár zatlačení byla Eluš venku (v 5h), sice jsem v jednu chvíli myslela, že to buď nepůjde, anebo mě budou šít nejmíň do druhého dne :sweat_smile: dokonce ani manža v tom kalupu nepostřehl, jestli mě střihli nebo jsem se jen trhla, páč všichni měli plné ruce práce dostat malou ven a odmotat jí pupečník, ale nakonec to bylo jen na 3-4 stehy :wink:
jo a naše slečna si pro příchod na svět vybrala chvíli, kdy měl službu nejpohlednější doktor z celé porodnice a možná i širokého okolí :grinning:

takže celkově můžu říct, že porod dobrý, i když to tak zpočátku nevypadalo, nakonec to šlo docela rychle, akorát jsem říkala, že by ten náš táta mohl dělat aspoň o půl kila menší děti, kdo se má s takovýma obříkama dřít, kór když já sama jsem moc nenarostla :wink: :sweat_smile:

jinak se nám Elenka každý den víc a víc vybarvovala do růžova, teda než nám začala žloutnout, ale musím zaťukat, že i žloutenka měla strašně rychlý průběh, rozjela se jí třetí den, čtvrtý už ji vzali na celodenní svícení, večer to už podle výsledků vypadalo líp, že jsme střídali 3h pod světlem, 3h u mě, pátý den mi dr. řekla, že i kdyby byly výsledky dobré a na svícení by malá nemusela, tak že nás domů v žádném případě nepustí, páč se to může další den zase zhoršit, no a na poledne si mě volali, že ty hodnoty tak poklesly, že nevidí důvod nás tam držet a že jestli chceme, ještě nás dodatečně propustí :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

jinak všechno dobrý, malá sosá jak o život, říkám že baští jak Otesánek a spinká jak Růženka, prostě pohádka :dizzy_face: tak ťuk ťuk, ať to nezakřiknu :slight_smile:
(malinké komplikace teda byly, zjistili jí výrazný šelest na srdíčku, tak byla hned v porodnici u dětského kardiologa a má lehčí vrozenou srdeční vadu, ale zatím to není nic, co by ji výrazně omezovalo nebo kvůli tomu musela mít jiný režim, budeme chodit na častější kontroly a uvidíme, co to udělá věkem)
13. říj 2009 ve 14:59  • Odpověz
tak druhý pokus vyšel :wink:

Prochi, super, že se Péťa tak začlenil :wink: jinak ty rozdílné velkoměstské ceny ve školkovném taky nechápu :angry:

Kam, co to na vás všechny skočilo za moribundus? :confused:
13. říj 2009 v 15:03  • Odpověz
Ahojky,
Zevi kráááása :dizzy_face: Tomu říkám sešup, furt nic nic a najednou se jde na to. Ještě jednou moc gratuluju, je to k nevíře, kolik nás tu už jede "druhý kolo" :dizzy_face:

Hlásím, že náš školkáček je pořád natěšený a v pohodě. Když jsem si pro něj ten první den v pondělí přišla (to tam byl bez oběda jen do půl dvanáctý), tak ani nechtěl jít domů. Učitelka mu asi pětkrát opakovala, že už tady má maminku, tak až když mě pořádně zaměřil, tak se ke mě rozeběhl. Včera i dneska ráno, když nám zazvonil budík, tak vylítnul a popoháněl mě, ať vstávám, že musíme do školky :grinning: Včera už tam byl i s obědem, tak jsem pro něj šla ve čtvrt na jednu. Šli jsme celá famílie, aby taťka obhlídl, kde má místo v šatně a vůbec jak to tam chodí, až ho povede nebo bude vyzvedávat sám. A asi jak nás všechny viděl a možná i jak tam byl o hodinu víc, tak začal pofňukávat a pak držkovat, že s námi nemluví a pořád "nemluv na mě, já ti to stejně nezeknu" :grinning: Ale učitelka říkala, že byl zase úplně v pohodě, všechno snědl, hraje si, mluví... prý vypadá, jako kdyby tam chodil už jakou dobu. Tak uvidíme, jak dál. Ráno ale chodí fakt úplně nadšený. Já se spíš bojím, až se tam začne projevovat... odmlouvat, držkovat, nespolupracovat a táááákk... :sweat_smile:

Ale musím přiznat, že je to paráda. Tenhle týden ho vozím na kole, protože máme taťku ráno doma. Za 15 minut nejdýl jsem doma, Cácorka ještě spinká, tak si uklidím, uvařím, když je potřeba, nasnídám se... pak se jdem projít s Cácorindou. Co je hrozně divný, to ticho! Nikdo se mě na nic nevyptává, nedržkuje, až je to zvláštní :sweat_smile: A odpoledne si už zase užíváme s Pitrískem. Připadám si ty poslední dny hrozně v pohodě a že si ho (vlastně oba) zase pořádně užívám. Měla jsem teď takový blbý unavený období, lehce jsem vylítla, nervy v kýblu :pensive:
14. říj 2009 v 09:15  • Odpověz
Tak dneska jsme šli domů s pláčem. Ale paní učitelnica říkala, že celý den naprosto v pohodě, oběd snědl celý, ale pak už začal být nesvůj. Ale to jsem akorát dorazila. A jak mě viděl ve dveřích, tak se rozbrečel, prdelka moje.
Ale mamka říkala, že jsem byla to samý, ráno natěšená, ani jsem se s ní nerozloučila a odpo, když přišla, jsem bulela :sweat_smile: A to mi zůstalo dodnes :grinning: Jedem třeba na pár dní pryč, všechno v pohodě a jak přijedem, tak mi stačí vidět zahradu, natož psa, kočku nebo slepice :grinning: a řvu jak prorvaná :grinning: :grinning:
14. říj 2009 ve 13:13  • Odpověz
autor
Nazdar kočky,
tak jsem pořád 2in1, zítra jdu do poradny, tak jsem zvědavá...
Jinak Terka je od pondělí OPĚT nemocná. Minulý týden nastydla a dostala kašel a trochu rýmu. V pondělí už byla v pohodě. O víkendu jsme jí vzali i na chviličku ven. No a v pátek jsme museli vysadit sirup na alergii, protože jsme měli jít na alergo v úterý na ko. A terka v pondělí večer dostala šílený záchvaty kašle a trvalo to celou noc, nepomáhal jitrocelový sirup ani zábaly na krk, doslova celou noc probrečela. V úterý jsem na alergologii dostala sprdung od sestřičky, co si dovoluju brát tam sebou kašlavé dítě - ono to není jen alergologie, ale i gynekologie - že prý jim tam nakazím těhotné ..... Jestli prý jsem s ní byla někde na obvodě.... Takže ze mně udělala před plnou čekárnou úplnýho trotla (a byla to shodou okolností sestra od naší alergoložky) :frowning2: tak jsem se zapoměla zmínit, že já jsem taky těhotná.) Jen jsem řekla, že ten kašel má od pondělí večer (a měla ještě dodat, že dle mého názoru a i manželova, je to astmatického rázu). Přičemž když alergo dr. terku poslechla, tak řekla, ať okamžitě nasadíme zase ten její alergo sirup, dostali jsme spiropent, pak kortikoidové čípky, alergo kapky do nosu - prý jí hvízdají plíce a tím jak jsme vysadili ten sirup (chtěla dělat kožní testy a tohle je běžný postup) tak se jí ta nevyléčené viróza dostala na plíce. Konstatovala, že je to viroza s astmatickým záchvatem... No a pak to říkala i před tou sestřičkou, že má Terka astmatický kašel (pravděpodobně si ta sestřička "stěžovala" i před naší doktorkou...) Chtěli jsme jet ještě někam na oběd, ale byli jsme rádi, že jsme se vůbec stihli naobědvat, já neměla vařeno. Pak šel mm do práce a večer když dorazil, tak jsme lítali kolem Terky. Měla jen zvýšené teploty, ale museli jsme někdy kolem 11té jí dát bundu a čepici a dát jí k otevřenýmu oknu, protože se dusila... Pak dostala ještě ibalgin na horečku a zábaly na krk... A pro jistotu jsem jí dala jitrocelovej sirup na noc - takže takhle nadopovaná - díkybohu - spala celou noc... Bylo mi jí fakt líto... A dost mně štvala ta sestřička.. Asi jsem těhotenstvím "utlumená" a těším se, až budu mít po porodu, ale tohle je snad druhej nebo třetí případ, kdy sestra se mnou jedná jako s úplným debilem :frowning2: :angry: A já, huba prořízlá nemám fakt náladu se nikde hádat... Takže jsme fakt měli super den... do toho jsem jí nechtěně přiskřípla prst do skříňky, takže jsme tu odpo brečeli obě a fakt jsem měla dost.... Doma budem asi do zítra, tak doufám, že nezešílím... Protože koukat na pohádky taky není dobrý .... Tak vymýšlíme vodovky, schovku, závody s autama, razítka a tak...

zevi,
tyyy jo, tak to jsi měla rychlovku. Já porodila Terku za 6 hodin, tak jsem zvědavá na tohle... Zatím furt nic.. Ani poslíčci, ani kontrakce... Zatím jen furt tlaky v podbřišku a na konečník.. tak uvidíme zítra..

prochi,
neboj, to přejde.. Terka si tam dva dny taky poplakala. A pak byla v pohodě. Ono je to na ně po tom obědě někdy moc dlouhý a spíš si začínají uvědomovat, že to bude na furt... Na druhou stranu si říkám, že teď na zimu je to strašně fajn, když jsou ve školce. Předse jen se tam zabaví. Co doma? A navíc, je klid na druhé... Já si zrovna říkám, aby terka chodila furt a nemusela být nemocná.. Terka teď má období "co to je" a kolikrát nemám náladu odpovídat, ale vždycky se nadechnu a vysvětluju donekonečna... Já když jsem dala terku na konci září do školky, tak to byl takovej šílenej relax :o)) Celý dopo pro sebe a najednou jsme nevěděla co s volným časem :o))
Jinak s tímhle "pláčem" to mám já spíš když měnim prostředí... Obrečela jsem i pobyt v porodnici s terkou, tak mám obavy, jak to zvládnu teď. Chtěla bych nadstandart, ale nevím, jestli bude volný. Prostě jak jsem někde v cizím prostředí, tak mi chvíli trvá, než si zvyknu...

Kam,
ty jo, vy si taky koukám užíváte :o))
14. říj 2009 v 16:53  • Odpověz
Ahoj holky, Zevi velikánská gratulace :slight_smile: to brzo co? :sweat_smile:
Tak tipuju že i mapris bude mít holčinu, teď se rodí skoro každýmu :sweat_smile:
14. říj 2009 v 19:36  • Odpověz
ahoj kočky,

jen rychle něco počtu a frčím.

Ijet,
já zas myslím, že mapris to prolomí, a bude kluk :grinning: Páč co se letos rodí párečků, to je šíííílený! (krom nás :grinning: )

zevi,
super úžasnej sešup porodu, já teda žasnu a je moc dobře, že jsi se dlouho netrápila a cácorka spěchala na svět :wink:

prochi,
školka si myslím,že je u vás stejně úspěch, že se takhle těší a je prostě v pohodě, to, že brečí, když tě vidí, je prostě jen dojatej, to je jasný :wink:
14. říj 2009 ve 22:03  • Odpověz
Ahojky,
tak dneska mám Peťulku doma. Asi k nám dorazil ten moribundus, co řádil u Kamhajků... V noci hrozně zvracel, bylo to strašný. Ráno jsem volala do školky a paní ředitelka říkala, že jsme dneska už asi desátý. Tak to vypadá na nějakou virozu. Ale od rána tady lítá a řádí jak černá ruka, tak snad už to nebude pokračovat.
A ráno brečel, že chce do školky :grinning:

Jíťo, co u vás? Zabraly lektvary?

Mapris, chudinka Terezka :frowning2: Jsem moc zvědavá, jak dneska dopadneš na kontrole, jestli se to někam pohne.
A jinak já taky myslím, že to bude kluk :slight_smile:
15. říj 2009 v 10:12  • Odpověz
Jééé Terezka má dneska svátek!! Tak přejeme všechno nééééééééééj a ať už ten brácha :grinning: vyleze.
15. říj 2009 v 10:27  • Odpověz
autor
prochi,
tak ať ten moribundus co nejrychleji vyléčíte. Terka taky tady doma už řádí, ale v momentě, kdy večer ulehne, tak je to jeden velkej tuberák :unamused: .
Díky za přání pro Terku. Koupila jsem zákusky, tak si odpo dáme do nosu.

Jinak výsledek dnešní poradny: připravená k porodu, proveden hamilton, zítra nástup v 8 na vyvolání.. Tak jsem zvědavá, jestli se to rozjede ještě dneska a nebo až zítra dopo...

Jdu uspat dítě, vyžehlit a uklidit kuchyň po taťkovi, dělal dneska bramboráky k obědu :grinning: . Mám prostě skvělého muže.
15. říj 2009 ve 12:49  • Odpověz
Jé Mapri, tak to už brzy bude. Moc na tebe myslím. A zrovna dneska odjíždíme do Chebu, tak kdyby něco písni mi prosím sms, když se ti bude chtít. Držím palce, ať se to rozjede samo.

Prochi tak to je mi moc líto, že máte taky běhavou. Je to děs u těch dětiček, tak hlavně aby to nedostala malá.

A Terezce přejeme vše nejlepší a co nejdříve sourozence. Ondrášek posílá velkého hudlánka :wink:
15. říj 2009 ve 12:53  • Odpověz
autor
kam,
diky za prani. Uzijte si to v chebu. Spis ti poslu sms, jestli pak das zpravu tady holkam a do listopadek.. nechci tim zatezovat manzela... :wink:
15. říj 2009 ve 13:26  • Odpověz
Mapris, tak co nejdřív očekáváme nějaké krásné zprávičky :wink:
a věř tomu, že to bude taky rychlé (aspoň u nás to byl šílený rozdíl, s Jiříkem jsem odfuňovala 26! hod :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) tak držíme palce, pěsti, všechno co se dá, ať už máš mimi co nejdřív v náruči :dizzy_face:
a já taky tipuju klučinu :slight_smile:

Terezce vinšujeme fšééécko nejlepší k tomu dnešnímu svátečku :slight_smile:

Maprisku, koukám, že máš poslední dobou fakt pech na lidi, co mají potřebu tě setřít :angry: :angry:
hlavně ať se Terka brzy vykulíruje, medicínka co nejdřív zabere, ať může za váma chodit do porodky na návštěvy

hele, k tomu nadstandartu, já teda nevím, nebylo by ti tam samotné dlouho?
já můžu porovnat, když mě v so. ráno překládali na pokoj, dostala jsem poslední volnou postel na porodním, dokonce holky po císaři, které měli z jipky překládat, musely čekat, až některé maminy přes poledne propustí
s mamčou co jsme spolu ležely, jsme si tak káply do noty, že jsme ty huby zavřely akorát, když některá z nás usnula :sweat_smile: ale ji v neděli propustili a já byla na pokoji až do konce sama a byla jsem z toho na palici, fakt jsem byla šťastná, když jsem v jídelně s někým hodila řeč (a to jsme prosím ve středu na poledne, kdy jsem ještě nevěděla že nás dodatečně propustí, zůstaly na oddělení jenom 2!!! ale prý už měli nějaké maminky na sále, tak se setřičky nemusely bát, že tam zůstanou samy :grinning: )
mě teda ty 3 dny samotky (přes veškeré návštěvy) docela deprimovaly, jsem si ještě říkala že někdo si kvůli tomu platí nadstandart a pro mě to bylo spíš utrpení
15. říj 2009 v 15:52  • Odpověz
jinak dnes jsme byli prvně v poradně, tak máme 3530g, oproti 3390 při propuštění, ještě máme jít příští týden na převážení, že jsme se přehoupli přes porodní hmotnost, ale vypadá to, že princezna bude přibírat pěkně, i barvičku už má pěknou růžovou bez žlutého nosíku :sweat_smile:

akorát mě pěkně se.. :zipper_mouth: počasí, ještě jsme ani nekočárkovali :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: když nepočítám hned ty dva dny co jsme byli z porodky doma a s malou jsem na chvilku vyběhla na dvorek, tak jsme ještě nebyli venku, i k dr. jsme radši jeli autem... chladno by snad nevadilo, ale ten vítr je fakt brutálně nechutný :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. říj 2009 v 16:30  • Odpověz
Zevi, počasí je fakt vopruz :angry: ráno jsme vstávali a byly zasněžený střechy, kuba byl jak u vytržení a furt mlel, že půjdeme sáňkovat :grinning:
Teď mám dovču a školku máme pořád zavřenou, už mě štvou :angry:
Zevi, váhu máte pěknou :sweat_smile:

Mapris držím pěsti ať jste s mrňouskem v pořádku a porod máš rychlý :wink: já bych na nadstandard nešla ani zadara :dizzy_face: a Terce přejeme také vše nejlepší posíláme hubana :astonished:
15. říj 2009 v 17:35  • Odpověz
ahoj ženský!!

prochi,
lektvary zabraly, už nekašlem :slight_smile:
No vidíš, zas to sedlo i na vás, tak ať je to zase rychle pryč, týý jo, Peťa brečí, že chce do školky, to neznám :slight_smile:
Ale je pravda, že tam každý den jde o něco lehčeji, už je to fakt v normě, jsem moc ráda.
Holky dávají děti do školky normálně nachlazené, tak se nedivím, že hned něco chytne ten další...

zevi,
váhu máte krásnou a počasí stojí víš za co...my jsme s Helčou doma taky, protože máme rýmu, tak raději ji nechávám doma...

mapris,
týýýý jo, já už se tak těším, páč jsem taky hrozně zvědavá, co se z tebe vyloupne :grinning:
Hlavně přeju, aby to bylo co možná nejmíň bolestný a rychlý, hodně síly :dizzy_face:
15. říj 2009 v 19:30  • Odpověz
ijet,
a jak to vypadá s otevřením školky?
15. říj 2009 v 19:30  • Odpověz
Mapris, tak tfuj tfuj tfuj, přejeme, ať se to nejpozdějí zítra rozjede a miminko máte brzy v náručí :slight_smile:
Možná to popožene i ten Hamilton, i když já takový štěstí nikdy neměla. U brouka mi ho dělala doktorka třikrát a nic. Ale to jsem byla totálně zabetonovaná a pomohla až třetí vyvol. tableta. U Cácorky mi ho udělal primář v sedm ráno při přijetí do porodnice, pak jsem dostala nějakou injekci a kapičky na činnost dělohy, v devět píchla doktorka vodu a hned se to krásně rozjelo a Cácorka byla venku v 14.43.
Budem na tebe moc myslet, i je fajn, že tě vezmou v pátek a manža ušetří dva dny dovču, co by musel stejně být s Terezkou, viď?
Tak hodně sil přejeme a ať to zítra klapne :wink:

Jinak u nás pohoda. Krom nočního zvracení se už nic nedělo. Malej celej den v pohodě, akorát skoro nejedl a pak si v sedm hodin šel úplně sám dobrovolně lehnout. Což je trochu podezřelý, ale snad bude v cajku.
Joooo a dneska jsme byli s Lucinkou na kyčličkách a hiphiphurááááááááááá má to v naprostým pořádku, už nemusíme ani na kontrolu a můžem zahodit to debilní široký balení!!! Mám hroznou radost :slight_smile:

Ad. nadstandard, nechtěla bych ani zadara. Taky jsem teď byla dva dny a dvě noci na pokoji sama a byla jsem šťastná, když mi tam dali ve čtvrtek večer další maminu. Bylo to hrooooooooooozně dlouuuuuuhýýýý.

Letim na Ordinaci, dneska bude porod, to zas budu bulet :grinning:
15. říj 2009 ve 20:08  • Odpověz
prochi,
gratuluju k dobrým zprávám ohledně kyčlí!! To potěší, zdraví nade vše! Už můžete machrovat opět v ryfličkách, teda jestli je ještě vlastně vynosíte, už nám to počasí asi moc nedopřeje.
Jinak porod v ordinaci dobrý, žeee? :sweat_smile: Malá Bětuška. Co myslíš, asi se dá Pusáč dohr. s bejvalkou, až jí dají nový srdíčko, že? :sweat_smile:

Dnes jsme byli kupovat boty, jedny skoro zimní, s kožíškem, na přechod, a pak jsme ještě koupili jedny sněhule, stejně musíme koupit ještě jedny na střídačku, páč ty budou furt mokré :sweat_smile:

Týýý jo, jsem napnutá jak kšandy, co bude s Mapriskem, už aby to bylo venku :wink:
15. říj 2009 ve 22:10  • Odpověz
Ahoj holky,

mapris

opožděně přejeme Terce vše nej nej k svátku (i když si to přečteš až za dlouho,teď už jistě "funíš" na sále nebo aspoň na přípravce) :grinning:
Já už jsem tááák zvědavá na další mimčo.

nadstandard-já naprosto souhlasím se Zevi a Prochi,nechtěla bych ho ani náhodou,také jsem byla ráda,že nejsem na pokoji sama,ale že můžu klábosit s dalšíma dvěma holčinama,sama bych se tam asi "užírala" a to ticho by mi dost vadilo.Jedinou výhodu vidím v tom,že je na pokoji záchod :wink:

prochi

to je super,že už můžete zahodit široké balení.

Teda holky to je tak hnusná zima,včera fučelo,měla jsem úplně zmrzlé uši.Už jsem vytáhla pro Fílu rukavice,punčocháče i silnější čepku a dnes jsem mu dala i nové botky s huňatým kožíškem,myslím,že už je může bez problémů nosit v té kose.Také musíme ještě pořídit sněhule,sice je má Fík z loňska,ale už mu budou malé a to jsou jako nové,schovám je Máje.

ijet

a kdy vám hodlají školku otevřít???Jak to teď děláte,kdo hlídá Kubíka,když nemáš zrovna dovču? Asi měli vymyslet nějaké náhradní řešení,třeba spojit dvě školky dohromady,na tu dobu co jí budete mít zavřenou...

Musím vám napsat,že Fík od včerejška chodí zase do školky(předtím týden nebyl,měl rýmu a trochu kašel) a normálně my včera ráno sám od sebe řekl,že chce ve školce spinkat,ať to řeknu paní učitelce.No já koukala jak blázen.Tak jsem mu zbalila pyžámko,on si vzal na spinkání plyš.opičku a šli jsme.Ale pro jistotu jsem se ho po cestě ještě snad desetkrát zeptala jestli tam chce opravdu spinkat,že pro něj nepříjdu po obědě,ale až po tom spinkání,no a on,že jóóó.Tak jsem ho tam nechala spát,akorát včera jsme neměli nahlášenou odpol.sváču tak jsem pro něj šla před sváčou,no a dneska tam chtěl opět spinkat tak pro něj půjdu po odpol.sváče,takže asi ve tři.
Včera učitelky říkali,že si připadají jako v jesličkách,protože se jim tam během spaní asi čtyři děti počůraly :sweat_smile:

jíťo

to je jasný,že všechny děti nejsou takové,co nepláčou.Já jsem si jen "postěžovala",že Mája nejvíc začne plakat,když něco potřebuju dělat.Ale není to tak úplně pokaždé.Dnes jí musím pochválit,pekli jsme "spolu" bábovku,ona mi do toho povídala,co tam mám dát a vyčerpalo ji to tak,že tady teď chrupká :sweat_smile: :sweat_smile: :grinning:
16. říj 2009 v 11:16  • Odpověz
prochi

to je najednou dopoledne času a ticha co?Mně teda to dopoledne vždy strašně rychle uteče,ani se nenaděju a už zase pádíme pro Fíčka do školky.Já beru ráno i odpol Máju s sebou,teda pokud nepřijedou naši tak mi Máju venku pohlídají.Teď jestli tam bude chtít častěji spát tak to bude teprve času.Ale aspoň je větší klídek na úklid,vaření a tak.
Přeju,ať se toho moribundusáka brzy zbavíte a stejně tak i u Kam.

Mája má trochu rýmu,včera jsme ji trochu odsávali a ona se u toho ta naše komedie Májová normálně smála.Já jsem čekala jekot a ono nic,tak jsem byla ráda.
Včera odpoledne si se mnou tam krásně povídala a smála se,chtěla jsem jí natočit,ale samozřejmě jak zmerčila kameru tak byla byla hypnotizovaná kamerou a nic,jen koukalaa vyplazovala jazyk :grinning:

zevi

měla jsi podobný porod jako já,také mi to začlo kontrakcema 10-5 min.,pak jsem byla otevřená na "5",mysleli,že to bude ještě na dýl,ale po píchnutí plodovky jsem se otevřela ani né za 10min. z 5 na 10 a "jelo se" :sweat_smile: U Fíka jsem to měla také naštěstí rychlé.
16. říj 2009 v 11:27  • Odpověz
macej,
nevím, co se to děje, každý kojenec takhle malinkatý má tady rýmu, to je děs, jak ta naše taky chroptí, hlavně nad ránem teda...ale nějak ji to nebudí ze spánku, ale chudera, má to zaraženější, nevytíká ven....tak taky odsáváme, což není moc příjemné, vždy ji tak zaslzejí očička a je celá červená...je to děs ta hnusná rýma...
16. říj 2009 ve 14:25  • Odpověz
ahojky, už poněkolikáté jsem se snažila nakukovat, jenže nám trapně nešel internet, no ale o nic důležitého jsem nepřišla, Mapriskovic "klučina" se ještě nevyklubal :wink: :sweat_smile:

Prochi, super zprávy s kyčličkama, bude to úleva pro vás obě :slight_smile:
16. říj 2009 ve 14:47  • Odpověz
Mám tu čest vám oznámit toto:

Tak jsem konečně na světě, jmenuji se Tomáš, narodil jsem se ve 14,10. Měřím 50cm a vážím 2750g. Pyšní rodiče.

Maruško všeeeee néééééjlepší tobě i Tomáškovi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
16. říj 2009 v 15:11  • Odpověz
Hurá,přejeme Tomáškovi vše nejlepší do života :dizzy_face:
Jupííí,že je tu klučina :dizzy_face: Těšíme se na fotky a vyprávění

Jíťo
nevím čím to je ta rýma taky mě to štve.Markétce také nevytékají nudle,ale chroptí,zatím jsme odsávali jednou před spaním.V noci jí rýma nebudila,zato prdíky nás dnes potrápily :angry:
16. říj 2009 v 15:31  • Odpověz
Huráááááá máme další miminko :dizzy_face: :dizzy_face: Mocinky moc gratulujeme a přejeme Tomáškovi a celé jeho rodince spoustu zdraví, radosti, pohody a spokojenosti.

Já věděla, že to bude kluk :grinning:

Už se těším na podrobnosti :slight_smile:
16. říj 2009 v 16:03  • Odpověz
psala Maruška,že opravuje váhu Tomáška.Je to 3250g :wink:
16. říj 2009 v 17:14  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.