• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
Jsem si říkala, že je to nějakej drobek, když tuhle psala, že má tři kilča :grinning:
16. říj 2009 v 17:27  • Odpověz
Botky, už jsme koupili taky zimní a už mu je dávám. Přece jen, když jdou se školkou na procházku, tak jdou jak šnečci, tak ať má nožky pěkně v teple. Taky budeme muset koupit ještě jedny, hlavně na zahradu a aby měl na výměnu, když se promáčí.

Macej, neboj, naše Cácorka se umí taky pěkně ozvat :wink: . A vždycky, když to nejmíň potřebuju :sweat_smile: . Když potřebuju uvařit, když jsem ve sprše, na záchodě… ale to mi ani tak neva. Nejhorší je, když řve i Péťa, třeba se nechce strojit a držkuje, už máme někde dávno být, do toho spustí i ona… tak to mi fakt nervy hrajou :rolling_eyes:

Jinak hrozně moc gratuluju ke spinkání ve školce! To je Fík teda megašikula!! A taky trochu závidím… :sweat_smile: ale i to volný dopoledne je super. Sice to neskutečně rychle uteče, ale i tak je to super. Musíme si to užít, za pár měsíců nám to znovu vypukne, až se holky začnou přemísťovat, tak bude po klidu :grinning:

S kamerou to taky známe, už xkrát jsem ji chtěla natočit, jak si třeba brouká a vypráví pro sebe, ale jak se přiblížim s kamerou, tak ztuhne a taky jen šmrdolí jazykem :grinning: .
Ale jsou to prdelky. Holky, taky vám to teď tak šíleně utíká? Mě přijde, že to teď letí snad ještě rychleji, než dřív! Lucinka už je tak veliká... :confused:
16. říj 2009 v 17:38  • Odpověz
jupíííííííííííííííííííííííííííííí, další miminko :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Maprisku, obrovská gratulace!!! Tomáškovi přejeme do života jen to nej, ať vám krásně roste a dělá samou radost, stejně jako Terezka :slight_smile:
17. říj 2009 v 05:17  • Odpověz
Jééééééééé
já říkala, že se rodí samé párečky!!!!
Moc moc gratulujeme, to byl ale fofr!!!!! Supééééér a hodně zdravíčka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jsem si říkala, na to, že je dlouhý, nějak málo váží :dizzy_face:

macej,
já odsávám denně a vždycky tam něco málinko je, ale jen málinko, dnes zas začala Maruška kašlat, tentokrát hlenový kašel...

Jaksi nám to doma kašle a to máme jet s celou rodinou na vystoupení, kde zpívám, ale jen hodinku...
17. říj 2009 v 09:08  • Odpověz
jíťo
já to vidím tak,že Fík sem tam zakašle a bude mít nudli u nosu celou zimu :angry:
Jaký si vařila Marušce lektvárek na kašel? Ten cibulový čaj s jablíčkem a majoránkou?Napiš receptík,ju?Teda pokud to je jiný lektvar,ten cibulovej je půl cibule,půl jablíčka a trocha majoránky,do vroucí vody na cca 3 min.? Pamatuju si to dobře?? :sweat_smile:
17. říj 2009 ve 22:36  • Odpověz
macej,
majoránka tentokrát nebyla, jen jitrocelový čaj, ten se mi na kašel hodně osvědčil, no a pak sirupek, jak se prokládá na kolečka cibule s cukrem a z toho tu šťávečku, co vyteče, po lžičkách...
A teď jakoby chraptí, v noci měla půlhodinový hlenový kašel, přes den moc ne, ale nevím, jestli ji dát zítra do školky....uvidím ráno.....
Pamatuješ si to dobře, jen jsem tam dávala vyluhovat pak nějaký ten čaj na nachlazení třeba....
18. říj 2009 v 17:06  • Odpověz
Ale opět se hlásím do klubu nemocných, Maru kašle, tak ji do školky určo nedám, za tři roky moc těch nemocí nepamatuju, a teď od začátku září bu'd smrká nebo kašle :angry:
Opět jsem nakrájela cibuli a přemýšlím, jestli jí nedat třeba sirupek na kašel, jenže jeden je na suchý kašel a druhý na ten vykašlávací, tak si nějak nevím rady, ale myslím, že Mukosolvan jsme měli na ten hlenový...
18. říj 2009 ve 20:05  • Odpověz
Jita Mucosolvan se nesmí na noc!!!! Nutí ke kašlání!
18. říj 2009 ve 20:42  • Odpověz
Ahoj holky moje,
tak školková idylka skončila :frowning2: Dneska ráno vstal (po dlouuuuuuuhým domlouvání) a že do školky nechce, nepůjde tam a finito. Brečel už doma. Pak jsem ho nějak zklidnila, šli jsme v pohodě, ve školce se ještě jakžtakž v klidu svlékl, ale když uviděl učitelku, tak na mě skočil a začal brečet, že chce se mnou domů :frowning2: Tak si ho učitelka vzala a poslala mě pryč, že to zvládnou. Přišla jsem si jak nejhorší matka na světě v tu chvíli, když brečel a já zdrhala :pensive:
Četla jsem v chytrých knížkách, že to může přijít i po bezproblémovém začátku, ale fakt mě to sebralo. Snad se to brzy zklidní, nebo mě odvezou. Když jsem pro něj přišla, tak jsem ho slyšela brečet, prý na procházce v pohodě, oběd i svačinu snědl, zoubky si vyčistil... ale vždycky si vzpomene a začne zase brečet. Učitelka říkala, že je to normální, že přijde krize, že vždycky si zase zahrál a zapomněl... Nejhorší je, že vůbec nevím, jak mu to vysvětlit, že tam musí, když tam vlastně nemusí... Protože pořád opakuje, že tam už nepůjde, že tam nechce, že chce být s námi doma...

Jinak jsme si užili "bájo" víkend jako měli min. víkend Kamhájkovi. Péťa blinkal vlastně jen ze středy na čtvrtek, pak už úplná pohoda. Mě to chytlo v noci z pátku na sobotu a bylo to teda strašný, často jsem nevěděla, kterou část těla, mám nad tu mísu strčit dřív :pensive: Celou sobotu jsem jen ležela, neunesla jsem ani malou, jak jsem byla slabá. A drahý to měl včera, ale naštěstí jen takovou lehčí formu.
19. říj 2009 ve 12:50  • Odpověz
jeje, koukám, že se přes víkend opět namnožili nejrůznější moribunďáci :frowning2: :frowning2: tak přeju brzké uzdraveníčko-všude :wink:

Jíťo, nám se docela osvědčil i sirup stodal-je homeopatický na různé druhy kašle a záněty dýchacích cest, tak pokud Maru nemá kašel nějak extrémní, prubla bych to, nám fungoval u malého i u mě, stojí kolem 100,- a zabral docela rychle

Prochi, to je mi líto, že se Péťa najednou tak zasekl :frowning2: držím palečky, ať je to jenom chvilkové a zase se začne do školičky těšit, věřím, že ses ráno musela cítit hůř než on

já mám zas "marod" jednu bradavku :frowning2: myslím že se na to zadělalo už v porodce, když malou odnášeli na svícení, tak honem honem nakojit a ragáda byla na světě :cry: doma jsem si dávala sakra pozor jak ji přikládám, mazala bepanthenem, větrala, pak koupila jinou dražší mastičku a zázračné zahojení nepřicházelo, někdy mě malá tak bafla, až se mi kroutily palce u nohou, tak teď se léčím klidem, kojím jen z jednoho, druhé odstříkávám a dokrmíme z flašky (moc se to berušce nezdá, ale to už fakt dál nešlo) snad to bude brzo lepší, ptž jsem o víkendu neděla nic jiného, než se točila kolem mlíka :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. říj 2009 v 16:10  • Odpověz
Ahojky

Prochi tak to jste mělu "super" víkend, aspoň, že to bylo jednodenní jako u nás a malá toho byla ušetřena.
Péťa se určo zase srovná, mě Ondra dneska taky pofňukával, taky u nás záleží na tom, jak se vyspí a jak si mě o víkendu užil.

Zevi ať se bradavka brzy uzdraví, já měla bradavky ze začátku taky bolavé, pomáhal bepanten.

My byli od čtvrtka do soboty u kamarádků v Chebu. Kamarádka mě tam vzala na burzu a pořídila jsem pro Ondru super věcičky, tak z toho mám radost. Hlavně to bylo za krásné penízky. V sobotu večer jsme si byli posedět a zatančit, tak jsem včera jen nakoukla.

Psala jsem si s Maruškou, zatím jsou v pohodě. Tak snad je brzy pustí.

Prochi a co fotky z oslavy? Jestli se nepletu, tak jsme je ještě neviděli.

Jo a k té kamaře, já jí nedávno dala na stativ a postavila k posteli, abych natočila jak blbneme před spaním a Ondra se předváděl jako nikdy. Ale je v tomhle dost náladový, když se mu chce, tak pózuje, dělá sýr a když ne, tak s ním nehnu. A to jsem myslela, že by jsme šli k fotografovi, ale vzhledem k tomu, že nikdy nevím jak se mu bude chtít, prdím na to. Fotek stejně máme moc.
19. říj 2009 ve 20:47  • Odpověz
ahoj kozenky,

zevi,
tak to je teda šíleně nepříjemné, když fakt nic nepomáhá, tak to chce opravdu jen klid a jen tak se to zase vyléčí, holt, pomůžete si jinak, je fajn, že jste si takhle poradili, no jinak to fakt nešlo, to je jasný :wink:
Jinak ten stodal jsem měla taky, a mrknu do lékárničky, jestli ho ještě máme, nekašle moc, přes den velice zřídka, jen ji to chytne v noci asi na těch 20 min...

kam,
nakonec jsem žádný sirup nedala....

prochi,
tak to je mi líto, že máte takový bolístky, celkem hledím,že to vlastně může přijít kdykoliv, ta krize, ale pokud to není nějak extrémní, tak je možná dobrý vytrvat, vím, že do školky vlastně nemusí, ale bůh ví, jak by to bylo, kdyby se to přerušilo, neřeknu, kdyby to fakt špatně snášel, ale pokud je to takovéto normální smuténkování, tak to vydrž, určo je to jen přechodné a zas bude líp :wink:

Jinak fotografa vůbec neřeším, co chci, vyfotím si sama, páč focení prostě miluju a ráda si hraju a určo bych nikam nešla s dětmi pózovat....sic ve školce byl fotograf, ale to je jako normální :slight_smile:
19. říj 2009 ve 21:42  • Odpověz
autor
nazdarek holky,
jenom na skok,dočtu si vás asi zítra od našich. Pustili nás dneska. Malej je kouzelnej. Strpení,pak pošlu kdyžtak meilem fotky :o)) Bojovala jsem v kojení a vybojovala :o)) zdárně kojíme... Sice trošku s příkrmama, ale malý vypije tak 10 ml nutrilonu a to ještě jen někdy... Tak doufám, že to co nejdřív odbourám... Už v porodnici jsem odmítala to do něj fedrovat, tak nás včera nepustili, protože nepřibíral... Malý je trošku žlutý, ale prý stačí denní světlo. Dneska jsem vyzkoušela kočárek na půl hodky a teď tu dospává u okna v ložnici a já vybaluju, peru a zkrátka se nezastavim...
Porod taky popíšu... Byl rychlej... Dali mi tabletu v 10.45 a ve 14.09 byl malej na světě... Ale jsem ráda, že to mám za sebou a hlavně jsem rodila doufám NAPOSLEDY.... :unamused: :angry:
Jenom jsem z kojení taková "vyplesklá"... protože terku jsem měla na um a bylo všechno jiný... Taky bude zajímavý sehrání s terkou... Zítra jdem k pediatrovi a odpo by jsme měli jet do konce měsíce k našim.. Tak snad se tam nějak s Terkou "sesynchronizujem"...
20. říj 2009 v 17:33  • Odpověz
mapris,
vítám tě mezi námi druhorodičkami, ale i prvorodičkami :grinning:
Je super, že jsi to měla tak rychlé, úžasný, že se vám povedl ten páreček, hlavně, aby byl zdravý a poslouchal maminku, kojení určo pěkně půjde, hlavní je, že jste se tak hezky rozjeli.
Tak ať se vám moc moc daří a moc se budu těšit na fotečky!!!
20. říj 2009 v 18:24  • Odpověz
Ahojda, mapris veliká gratulace a malýmu do života jen to nejlepší :slight_smile: to kojení bude určitě v pohodě :wink:
20. říj 2009 v 19:33  • Odpověz
Maprisku, super že jste doma :wink: tak ať se všichni pěkně doma sehrajete, malý krásně sosá, ty pokud možno co nejvíc odpočíváš a těšíme se na vyprávění, co a jak :slight_smile:

a kde se touláte všechny ostatní? uložily jste se k zimnímu spánku? :confused: :sweat_smile: :sweat_smile:
21. říj 2009 v 15:13  • Odpověz
Ahojky

Maprísku vítej doma, už se těším na popis porodu a hlavně na fotky miminka.

My dneska byli na 3leté kontrole a jsem z ní trochu rozpačitá, teda z doktora. Vůbec Ondrovi nekontroloval oči ani uši. Na pindíka jsem se já debil zapoměla zeptat. Prostě ho jen poslechla, prohmatal břicho, zvážil - 16kg a změřil - 98cm. Jak to probíhalo u vás?

Zevi k zimnímu spánku bych se nejraději uložila. Jsem pořád nějaiká znavená. Ondru ráno tahám z postele, jak je tma, tak se mu nechce vstávat ( se mu ani nedivím, mě taky ne), ale to dohadování každé ráno mě vyčerpává. A ještě ke všemu poslední dobou nechce chodit spát s manželem, ale jen se mnou. Takže zase dohadování :frowning2: .

Jo a Ondra poslední 2 dny taky ve školce ráno pofňukává když odcházím.
21. říj 2009 v 17:04  • Odpověz
kam,
šeptala přes místnost, Maru to musela opáknout a zrak, že jedno oko bylo zadělané a poznávala obrázky jedním okem....
To teda docela zanedbal, aspoň oči a uši by se kontrolovat měly..
My museli říct i básničku, poznat zvířátka a jinak myslím nic, no na pár věcí se přímo jí ještě zeptala...
21. říj 2009 ve 21:31  • Odpověz
No my dneska měli noc :unamused:
Jak jsem prostě 5 měsíců neslyšela Helenku plakat, jako prostě řvát plakat, tak dnes v noci ji cosi probudilo a 3 hodiny tak srdceryvně plakala s přestávkama, a my z toho byli vydivočení, co se jí stalo, na bolest to nevypadalo, zuby to nejsou...možná něco psychického, jestli se jí něco zdálo a pak prostě to nešlo usnout....tak mám hrůzu, aby se to neopakovalo...

Dobrou kočenky!

Jinak jsme byli na druhé hexavakcíně :wink:
A Maru jde zítra do školky konečně, páč mi holky říkaly, proč ji tam nedám, že tam všichni smrkají a trošku pokašlávají, no to je hrůza, já si ji doma piplám a léčím a zas tam půjde do toho víru nachlazených dětí, no ona taky není úplně bez nachlazení, ale to by se pořád opakovalo, když tam chodí takové nachlazené děti, to je prostě kolotoč, tak tím nic nezmůžu, že ji nechám doma, jistě to nachlazení v té školce bude teď dlouhodobé...
21. říj 2009 ve 21:35  • Odpověz
Zevi, Macej, Prochi,
Jak se mají vaše miminka???
21. říj 2009 ve 21:35  • Odpověz
ahoj holky, konečně mám na vás chvilku...
Celý týden jsme bojovali se školkou a tak nějak nebyla ani chuť psát... Problém u nás nastává už ráno, že se mu jednoduše nechce stávat, je skoro ještě tma a on začne fňukat, že chce ještě spinkat a pak hned, že nechce do školky, že chce ještě spát. Pak teda nějak vstane... Nejhorší to zatím bylo asi včera. To brečel tak, že jsem ho slyšela ještě venku :pensive: Ale pak mi učitelka říkala, že za chvilku dobrý a celý den naprosto v pohodě. Dneska už ani nefňukal ráno, vypadalo to, že to bude úplně v poho, ale v šatně byla holčička, která hrozně vyváděla (řvala, házela sebou o zem...), tak jsem na něm viděla, jak začíná taky natahovat... a když viděl učitelku, tak na mě skočil, že chce se mnou domů a rozbrečel se. Pak jsem načuhovala oknem :sweat_smile: a viděla jsem, že už je na koberečku a normálně si hraje. A učitelka po O. říkala, že úúúúplně v poho, že brečel jen tu chviličku. Tak to vypadá, že se to lepší den ode dne. Ale stejně mě to hrozně ničí... Už teď trnu, co bude zase po víkendu.

Mapris, vítej doma. Můžu tě ubezpečit, že z kojení je zpočátku "vyplesklá" každá :wink: Jen mě udivuje, že by snad u vás v porodce chtěli, aby už třetí den miminko přibíralo :confused: Vždyť chůďátko nemá ještě pořádně z čeho?? :confused: :confused: Mě Péťa začal klesat na váze až čtvrtý den a Lucinka přestala klesat třetí.

Kam, Péťa měl na tříletý taky rozeznávat obrázky, jak píše Jíťa, ale nechtěl spolupracovat, tak ho sestřička nenutila a řekla, že to zkusíme příště - výhoda, chodíme tam ted každý měsíc s Cácorkou. Na pindika se mudra koukala, já na to Péťu doma upozorňovala, že bude chtít vidět, jestli mu jde přetáhnout. Tak jí to sám předvedl :grinning:

Jíťo, co Helenka? Doufám, že se pláč už neopakoval a je v pořádku kočička. To je neskutečný, že už vám je pět měsíců!!! Za chvilku už vám vypuknou příkrmy :slight_smile:
U nás ve školce taky chrchlá jeden přes druhýho. Aspoň, co jsem viděla a slyšela dneska v šatně :rolling_eyes: Tak jsem zvědavá, kdy to hupsne zase na nás :rolling_eyes:
22. říj 2009 ve 20:00  • Odpověz
Ahoj holky,
dočetla jsem si vás,ale jsem dneska dost unavená tak jsem tu jen na skok,snad budu mít více času zítra dopoledne....

prochi
děkuju za fotky,jsou úžasnýýý.Dort je opět jak od profesionála(a to ty vlastně jsi,profesionální pekařka :dizzy_face: :dizzy_face: )Péťa musel mít obr radost,jsi megašikula.
No a Lucinka??Já nevěřila svým očím,tohle,že je tříměsíční mimčo??????Nebo skoro 4měsíční.Já bych jí typla minimálně na půl roku.Zdá se mi tak velká nebo doopravdy je tak velká??Je krásná,krásný očka,je podobná Péťovi a úžasně drží hlavičku,je to šikula.Mája se svými necelými pěti kg vypadá oproti Lucince jako čerstvě narozený mimčo :sweat_smile: :sweat_smile: :grinning:

kam
také bych řekla,že to váš dr celkem zanedbal,oči a uši si myslím zkontrolovat měl,ale třeba to řeší až v pěti letech.U nás chtěli barvy,říct celé jméno,tvary obrázků,zkoušela jednotlivě oči,uši(šeptala aFík to musel opakovat)pak ten obrázek,ve kterém Fíla nic neviděl tak půjdeme na oční.Pak se ptala jestli mluví(zda řekne souvislou větu) ,básničku nechtěla slyšet.No a dál ho měřila,vážila,měřilaTK,poslechla,koukala na pindíka,koukala do krkua to snad bylo vše.Jo a moč chtěla.

mapris
dobře,že už jste doma,porod jsi měla také rychlý :wink: Tak ať se brzy sehrajete.

My dnes byli ve školce na dýňových slavnostech,až dám do kupy fotky tak nějaké pošlu :wink:

prochi,jito

u nás ve školce děti také chrchlají,sama učitelka říkala,že smrká celá třída takže nemá cenu děti doma piplat,protože pak to hned zase chytnou:Já bych Fíka doma nechala pokud by vyloženě kašlal,ale takhle zachrchlá třeba pětkrát za den tak ho do školky dávám a preventivně mu dávám Stodal sirup nebo jitrocelový sir.Doma byl min.týden,to měl zadní rýmu tak to bych ho do školky nedala.
Jito-ten jitrocel.čaj jak píšeš je nějaý dětský?
22. říj 2009 ve 23:32  • Odpověz
Jíťo
jak se vede Helence?Už jste přišli na to,proč tak plakala?Je to tím horší,že vy na takový pláč nejste zvyklí tak hned člověka napadne,že jí něco bolí :frowning2: Klidně by to ale mohl být zoubek,Fík měl právě v pěti měsících první zub a Natálka od Isacka dokonce ve třech měsících :astonished: !
23. říj 2009 v 15:48  • Odpověz
ahoj holky, tak jsem včera přišla o jeden moudrák, au au... (doufám že mě to trvale nepoznamená :grinning:)

už pár dnů mě pobolíval zub, teda já spíš zpočátku myslela, že asi dásně, nějaký zánět nebo tak... ozvalo se to občas, tak jsem kloktala, vyplachovala a čekala že to přejde, vzhledem k tom u že jsem tak měsíc po preventivní prohlídce, tak mi nějaký kaz ani nepřišel na mysl, převčírem odpoledne jsem ho bídáka objevila zamaskovaný mezi dvěma zuby :angry: v noci už jsem zkučela a ráno volala s prosíkem na středisko, jestli mě vezmou bez objednání, mezi kojením :sweat_smile:
no bylo to zrovna na trhání, ale měla jsem štígro, zrovna v čekárně nikdo nebyl (to se mi nestává ani když jsme objednaní na čas) tak jsem šla hned do křesla a neměla moc času se ještě víc připosí... strachy, na to že k zubaři jezdím do vedlejšího městečka, jsem byla za 35 minut už zase doma!! :wink:

s malou jsme šli ještě do poradny, tak jsem se doktorky ptala, jestli můžu něco od bolesti, tak jsem to včera nějak překlepala a dnes už je mi přece jen na světě líp :slight_smile:

Kam, tříletá prolídka: klasika, prohmatat břicho, krk, zkontrolovat pindíka, poslechnout, ptala se od kdy nemá plíny, jestli si o všechno řekne, jak píší holky, kontrola očí na té obrázkové tabuli (něco nemohl poznat, ale ne že by neviděl, myslím že stoleček nemohl identifikovat) sluchu, pak poznával barvy-měl ukázat na fixách která je jak sluníčko, travička... (prý není třeba je ve 3 letech ještě umět pojmenovat, i když to malý umí) pak chtěla ještě básničku nebo písničku, to se ale náš hrdina zasekl a odmítl jakoukoliv veřejnou prezentaci (ale jinak toho doktorce napovídal fůru, že budeme mít miminko a maminka ho má v bříšku, že bude pomáhat atd :grinning:)
jo a jetě moč jsme nesli

Prochi, šikulka, šikulka, šikulka :dizzy_face:dort je úúúúúúúúúúúžasný, co si budem povídat, prostě si hvězda! no a dědečkův vláček a tank mě dostaly, wow!!! :slight_smile: a dětičky máte kouzelné a je vidět, že z jenoho těstíčka :wink:

Jíťo, miminko Elenka je krásné, sladké, voňavunké (i když se pokajdí nebo poblindí :grinning:) vždyť víš sama :sweat_smile:
ale ne, je vážně strašně hodná, hezky baští a pěkně spinká, takže zatím pohodička a moc si to užívám, Jirka zatím nějak nažárlí, tak doufám, že to ani nedojde, jenom když vidí, že malou držím třeba na odříhnutí, tak hned se dere ke mě na kolena, že chce taky potulit :dizzy_face:
23. říj 2009 v 15:54  • Odpověz
autor
ahoj holky,
omlouvam se,nestiham... Odpocivam jak muzu a k pocitaci se dostanu malokdy, snad az budu v praze, tak strpeni, myslim na vas s fotkama i s popisem porodu. Za chvili pujdu kojit maleho...

jita,
Terka ma kasel uz druhy tyden a nejak se toho nemuzeme zbavit. Chtela bych ji dat od listopadu do skolky. Ve stredu jsme byli v poradne a tak jsem ji nechala poslechnout. Je zahlenena, tak dobirame spiropent. Jinak ja mela dobrou zkusenost se Stodalem - je na jakykoliv kasel a je to homeopatikum. A minuly tyden jsem koupila acc sirup (ja mam zkusenost s acc long pro dospele), tenhle sirup je pro deti na odkaslavani a dava se 2x-3x denne, ale nesmi se davat na noc - posledni davku nejpozdeji do peti hodin. A nebo nam kdysi pomahali hedelix kapky - jsou taky na odkaslavani a taky se nesmi davat na noc. A kdyz mela terka hroznej kasel v noci, tak ji pomohl ten jitrocelovej sirup na noc a dat studenej obklad na krk. Rikaji tomu "priesnitzova metoda" - do pleny dat proste ledovej treba kapesnik.. Terce se po tom ulevilo, no a pak klasika sirupy na horecku... Po tech se zklidnila... Ja jsem ted koupila ibalgin pro deti, protoze spiropent a panadol bereme furt. A ted jak bere ty leky na alergii, tak nam proste uz nektery veci nezabiraji.

Jinak rozkojila jsem dikyo odsavacce a ted mi mleko uz docela slusne tece, akorat nas dost trapi prdiky. Mam tady od sestry pujcenou tu vahu na kojence, tak ho vazim a aspon mam predstavu kolik vypije.. Protoze se nekdy "nasosa" a jak tlaci a prdaskuje, tak si ublinkne... Na dnesek v noci spal od 20ti do 1.15 ti.. A jinak kojim po 3 hodinach... Kdyz je potreba i po dvou...

Jenom mame krizi ohledne uspavani s Terkou, ale to je uz trvalejsi problem... Tak to musema zacit resit tady u nasich. Jak uspavate prvorozene deti vy, kdyz jste doma sami?

Prochi,
zbezne jsem zkoukla fotky Lucinky a rekla bych, ze je hodne podobna Petovi...

No nic, jdu kojit, at ho pak mi to pak vychazi na koupani...

Zatim pa a zkusim se prihlasit zase brzo :o)))
23. říj 2009 v 16:07  • Odpověz
Ahoj holky, tak hlásím po dvoutýdenním chození do školky je tu první nemoc :frowning2:.
Ráno jsme letěli s malým na pohotovost. Od čtyř od rána brečel (přesně řečeno řval), že ho bolí ouško. Nespali jsme skoro vůbec, vždycky na patnáct minut usnul a pak zase hrozně brečel. Tak jsme ráno jeli. Nejdřív jsme jeli do nemocnice pět minut od nás na dětskou pohotovost, tam jsme čekali dvě hodiny!!! než přišla pí doktorka. S námi tam byla holčička, kterou bolelo břicho, pak chlapeček, kterýmu se podařilo pozvracet celou čekárnu a na závěr přišla holčička s těžkou angínou na píchanej penicilin. Tak se děsím, co jsme tam ještě chytli dalšího. Po vyšetření nás mudra poslala na ORL pohotovost do krajský nemocnice (ca. 35km od nás). Tam jsme přijeli v půl jedenáctý, v půl dvanáctý, když jsme konečně přišli na řadu, vylezla sestra, že doktor musí naléhavě na jiný oddělení a že si musíme počkat. Podotýkám, že po nás už nikdo nebyl a měla jsem tam samozřejmě i malou. No, myslela jsem, že mě odvezou!! Doktor přišel za hodinu (nemůžu si pomoct, stejně jsem přesvědčená, že byl na obědě :pensive: ) a před jednou jsme konečně odcházeli. S píchnutejma oběma ouškama a hroooooooozným řevem. Má oboustranný zánět stř. ucha :frowning2: Bylo to fakt hrozný, naštěstí krásně držel, protože chudínek nevěděl, co ho čeká. Teď už se děsím, jak půjdem na kontrolu, že takhle držet nebude...

Malej už mi tady přes hodinu spí a já se jen modlím, aby už to měl dobrý. Brečel neskutečně :frowning2:
24. říj 2009 v 15:17  • Odpověz
Holky, moc děkuju, jsem ráda, že se fotky líbily :slight_smile:
Macej, máš pravdu, je hroooozně veliká. A když má ještě na hlavě zimní čepici a někdo jukne do kočárku, tak už vůbec nechce věřit, že jí budou teprve čtyři měsíce. V úterý jdem na čtyřměsíční KO, tak jsem zvědavá, kolik bude mít. Ale myslím, že tak okolo sedm kil, to jde, Péťa už měl ve čtyřech měsících sedm a půl.
Jinak s podobou na Péťu... když je vidím vedle sebe, tak si podobní asi jsou, ale jako miminko byl Péťa úplně ale úplně jiný.

Mapris, my Péťu neuspáváme. Manžel má několikrát v týdnu noční a jsme tak sami doma od pěti odpoledne a to bych se z toho zbláznila. Takže když jsem doma sama a je čas (což většinou vyjde, protože Cácorka většinou usne před Ulicí), tak si s Péťou lehnem (pokud je doma MM, tak vždycky jde on), přečtem pohádku, rozloučíme se a jdem. To celé ca. deset minut. Nečekáme až usne! Necháváme otevřený dveře a rozsvíceno v chodbě a otevřený dveře k nám do obýváku, aby nás slyšel. Někdy se přijde ještě potulit (jak sám říká), ale to se potulíme, opusinkujeme a sám si odkráčí do postele.
24. říj 2009 v 15:28  • Odpověz
Joo jsem zapomněla!! Maprisku, ten je tak nááááááááádhernej!!!! Fakt moc!!! :dizzy_face:

Hele, mě teď tak napadá... že my jsme ještě neviděli Elenku Zevinkovic???? :confused: :confused: Mno? kde to vázne? :confused: :sweat_smile:
24. říj 2009 v 15:38  • Odpověz
Tak už je vzhůru, vypadá naprosto v pohodě, snědl talíř polívky (první dnešní jídlo vůbec) a teď malujem a pusu nezavře, už je to zas náš starej dobrej ukecánek. Tak snad bude dobře...
24. říj 2009 v 16:51  • Odpověz
autor
prochi,
týýý jo, vy si teda užíváte :frowning2: , tak ať je brzo dobře...
Tak takovyhle uspavani bych brala taky... Terka je totiz na uspavani malej tyran, vyzaduje nasi pozornost a vyrvani proste nepomohlo. My uz se s nemoci nejak stabilizujem. Nasi tady maji silnej a zdravej vzduch a to terce pomaha... Za tyden pujde snad do skolky, tak jsem zvedava.
Prochi,dort pro petu je uzasnej. Ja si objednala formu auta a chci pristi tyden terce taky upect, jen nevim jak to ozdobit a taky to bude zajimavy s barvama... Kdyz maslo do dortu je vlastne zlute... to zas bude neco :grinning:.

Já mám nějak dost... Sestra se mi tu vzorně stará o malou, dneska odjel manžel do phy neco vybavit a sestra se svoji dcerkou a manzelem byli na vylete a ja tu byla s moji mamkou sama - na terku a na malyho.... a normalne jsem tu situaci nezvladla... Maly zlobil a brecel, terka chtela moji pozornost a ja nevedela co delat... pak dostala na zadek, protoze zlobila a pak odesla trucovat dolu za babickou... Tak mu to tak nejak prislo lito a rozbrecela se... Jsem zvedava, jak to budu delat pak doma sama.
Maleho mam tady na rukou, mi pred chvili usnul od pul treti, co jsem ho prinesla z venku. Boli ho brisko...

Chci se zeptat, u druhorozenejch - na jak dlouhou dobu jste brali novorozenata ven? A dopo nebo odpo? Ja jsem ho mela uz druhy den venku odpo po obede a to na hodinku, pak tam zacal rvat, tak nevim, jestli mu to tam bylo tesny nebo co.. Zima mu urcite nebyla. Tak ho chci zkusit dat zitra ven dopo, protoze odpoledne vetsinou zlobi a spatne spi. Dopo mi prospi cele...

A jeste se zeptam ohledne kojeni - stridani prsu... Kazde kojeni kojite z jednoho prsu a nebo z obou?

Jinak kdyz mam chvilku, tak zkusim v rychlosti popsat muj porod. Do porodnice jsem nastoupila v patek rano 16.10. v 8 hodin na vyvolani. Mela jsem u porodu sveho doktora, za coz jsem mu neskutecne vdecna, vse bylo v klidu. Po prijmu, monitoru, pripravce jsem byla na "cekacim pokoji", kde jsem dostala pred 11tou tabletu, ta zabrala do pul hodky, kdy mi prisli kontrakce - dali se celkem prezit... Pak mi nataceli monitor... Kontrakce po 6,5 min, 4,5min.... Kolem 12 te jsem sla na sal, kde mi tak cca do hodinky pichli plodovou vodu... Pak sileny bolestivy kontrakce, ktery jsem nemohla rozdejchat a PA kdyz mne videla, tak se mne zeptala, jestli nechci neco na bolest. Dostala jsem od dr injekci. Bolest trosku ustoupila, ale stejne jsem citila bolesti. Furt se nic nedelo a najednou nekdy kolem pul 2 jsem zacala citit tlaky jako na stolici a sileny stahy... A maly se vyloupnul ve dve asi po 4tym zatlaceni..... Myslela jsem si, ze ho snad nevytlaci. Proveden nastrih, siti, doktor mne zasil bezvadne... citila jsem se fajn. Pak jsem si vyzadala nadstandart, kterej mi nastesti sehnali a nekdy kolem 8me mi privezli maleho. Diky nadstandartu jsem mohla spat kdy chtela, byla jsem v klidu a taky diky tomu "klidu" jsem rozkojila... Sice s odsavackou, ale rozkojila. Davala jsem prikrmy, ale pak jenom v noci.. Nechali si nas tam o den dyl, protoze malej nepribiral a zacal trosku zloutnout, tak mi rekli ho nechavat na dennim svetle. A ve stredu jsme sli domu...¨

Miminkem se kocham jak se da :o)) ale proste mit jedno dite je vetsi veget, nez mit dve.. Tak se bojim, jak to vsechno zvladnu a jak se sehraju. Jsem rada, ze jsem tady u nasich, protoze mi sestra opatri Terku, jsou skoro furt venku a ja se muzu venovat malymu... Na druhe strane i Terka trosku "lip" bere tomovu pritomnost... Proste je to takovej tan pristup - tak ja se jdu obcas mrknout na toho naseho brasku.. V praze bych to asi nezvladala, protoze je zrovna takova, ze zlobi, neposlechne - coz asi tomovou pritomnosti. Jsme tu do konce pristiho tydne a pak na dva tydny dorazi babicka ze slovenska a manzel uz posupajdi do prace...

V pondeli jedem s manzelem a malym na otocku do phy, do poradny a musi znova na ty screeningovy testy-odbery z paticky, protoze se lecim se stitnici, beru hormony a prave kvuli tomu, ze kojim, tak se ty testy musi udelat znova, zda je vsechno o.k. Tehotenska cukrovka pominula, vsechno je o.k. a maly mel taky hodnoty v poradku, takze si tady u nasi dopravam i sladke :o)) ale neslazene kafe s mlikem mi zustalo :o)) nejak mi zacalo chutnat :o)))

Tak jsem zplodila roman, pujdu dolu, za chvili dorazi moje dite a budem chystat veceri....
Zatim pa.
24. říj 2009 v 17:21  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.