• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
autor
Ty jo holky, vy uz mate mimi velky :wink:, trochu vam i zavidim :o)). Nam jsou dneska dva tydny a zacalo pekny "veselo" s briskem. Dneska pulku noci proplakal. Mlika mam zatim dost a staci mu vzdy z jednoho prsa. Dudlik prijal dobre, akorat kojim s klobouckama, takze kdyz to netece hned, tak je vzteklej... Chtela bych je odbourat, ale nejak se nedari :o((

Chci se zeptat, davali jste nejake caje pri kojeni? Treba fenyklovy nebo tak? Myslim na boleni briska...

kam,
Ondráškovi dodatečně všechno nejlepší k narozeninám a hlavně hodně zdraví. Na fotkách vám to všem sluší :o)))
30. říj 2009 v 16:18  • Odpověz
Ahojky,
tak jsme včera byli na kontrole a vyfasovali jsme antibiotika. Naše první v životě... Prý jak mu to pořád teče, tak to není dobře, takže je potřeba to zaléčit. Akorát vznikl problém, že nám napsala normální jakože prášky a já mám hrozný potíže to do něj dostat. Když jsem mu to rozdrtila na lžíci s vodou, tak to hned vyzvracel, to samý, když jsem mu to dala do pití. Poslední prášek (dneska v poledne) jsem mu dala na jazyk a za mohutnýho povzbuzování, názornýho ukazování a pak i řvaní :pensive: se mu podařilo ho spolknout v celku (když to mohutně zapil) a nevyblinkal ho. Už se děsím, co zas bude za scénu v osm, až přijde na řadu další...
Mě je taky blbě, hrozně kašlu a bolí mě na hrudi a trochu pořád v krku. Ale dá se to...
Malinká začala chrochtat a vypadá to taky na rýmu. Achjooooo.

Jitu, gratulace k přetáčení :slight_smile: Letí to jako blázen, to vy už se bude na Vánoce přesouvat :dizzy_face: A co nevidět už budete přikrmovat, viď?

Maprisku, jsem ráda, že mlíčka máte dost (ťuk ťuk ťuk). S kloboučkama neporadím. Ale napadá mě, že jsem někde četla, že se má zkoušet kojit bez třeba v noci, kdy jsou mimča ospalejší a nedělají takový caviky :sweat_smile:
No a čajíky na bříško - to jsme taky nepoužívali - ale četla jsem, že holky dávaly přímo mimču třeba na lžičce. Akorát nevim, jestli už takhle malinkatejm.
Zkus pohledat tady http://www.kojeni.net/databaze.php?mc=117 já to prolítla jen rychlovkou, ale v jednom příspěvku paní Jiřinka radí, že dítěti by to nedávala, spíš by to měla pít maminka.
30. říj 2009 v 17:37  • Odpověz
A ještě jste u vašich?
Kolikátý ho má Terezka narozky? Já nevim proč, ale mám nějak v hlavě, že snad na Dušičky... to má totiž i moje kamarádka :slight_smile: A pak už půjde hned do školky?
Já jsem ho na příští týden odhlásila, když má ty antibiotika, ať se pořádně vyléčí. Příští čtvrtek jdem zas na kontrolu na ORL. Teď jak jsme tam byli, tak mu to dobu čistila a řval chudínek hrozně... ještě jak jsem ho musela držet, no hrůza :pensive:
30. říj 2009 v 17:43  • Odpověz
ahojky,

prochi,
tak to jsou trampoty, to se nedá nic dělat s antibiotiky, mělo by to ale díky nim spolehlivě zmizet a být klid...
Přikrmování by mělo vycházet na vánoce, ale myslím, že je vždy času dost, zatěžovat jídlem, takže jak kamarádka, velice lehce a pozvolna a když se to o něco zpozdí, vůbec nic se neděje
:wink:

mapris,
já vím, co to je krmit s kloboučkama, otrapa šílená, hele, zkoušej to bez kloboučku, co jen to jde, protože kloboučky fakt nepodporují tvorbu mléka, nebo špatně...protože fakt se to přes něj dost nestimuluje, vím, že když je to nezbytný, tak je to nezbytný, ale já bych taky udělala líp, kdybych byla u Marušky trpělivější, když si neuměla vzít bradavku bez kloboučku a měla jsem to zkoušet častěji bez...pak bylo mlíka míň a míň...
30. říj 2009 v 18:39  • Odpověz
mapris,
ještě k tomu feniklu, jednou jsem dala trošinku fen.čaje malé a pozvracela se...spíš jsem ho pila já, ale nemělo to nějaký účinek...ale nesmí se ho přepít, to pak funguje přesně opačně :astonished:
30. říj 2009 v 18:41  • Odpověz
Ahojky

Mapris někdo dává fenyklový čaj přímo mimču, ale co já jsem četla, tak stačí když ho piješ ty a hlaně si musíš dávat pozor co jíš. My si s prdíkama taky užili tak dva měsíce, dávali jsme sabík, masírovali pupíkem, cvičili nožičkama. Prostě se to musí vydržet. :frowning2:

Já kojila normálně, takže s kloboučkem neporadím a v levém prsu jsem taky měla méně mléka, nebo jsem aspoň měla ten pocit.

Prochi tak s těmi ATB je to na prdlačku, škoda že nedostal nějaký sirup. Hlavně aby bylo brz dobře, ty uši jsou bolestivý.

Já teď dva dny kašlala, jak tuberák. Naštěstí acc zabralo a už je mi hej, jen rýma by mohla úplně zmizet.
30. říj 2009 v 19:52  • Odpověz
Ahoj holky,

koukám,že jsou tady trampoty s prdíkama a u Prochi s ouškama

Já jsem se tě chtěla Prochi zrovna zeptat jestli máte ATB,dnes jsem si na vás vzpomněla.Na velký zánět uší se většinou dávají.Měly by rychle zabrat a opravdu to doléčit.A nezoufej,Fík už měl ATB 6x!! pokud dobře počítám,možná 5x teď přesně nevim,každopádně je to děs.Bohužel je měl tolikrát,protože náš dr je vždy raději předepsal a 3x vůbec nebyly zapotřebí :frowning2: No co zmůžu..Právě proto se teď malému snažím dávat spíš přírodní léky nebo tak napůl,ale necpat do něj jen chemii,ale na druhou stranu,když je nejhůře tak si říkám díky Bohu za antibiotika,myslím,že je to fakt "vynález" s velkým V.

Já měla včera den nebo spíš dopoledne.. V noci ze středy na čtvrtek začal Fík dost kašlat,do toho malou trápily prdíky od tří od rána a zrovna jí nic moc nezabralo a rektál.rourku nevím kam jsem dala takže jsem se moc nevyspala.Navíc ráno Fík zlobil s jídlem,nechtěl snídani,ale nějakou "dobrůtku" no tak to jsem rostla,sotva otevřel oči už chtěl mlsat takže kdyby tady někdo zazvonil,že si děti vezme tak neváhám :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: Naštěstí jsem byla domluvená s mamkou,že přijede a vezme děti ven a já jsem aspoň v klidu poklidila a uvařila.
No a včera odpoledne už jsem cítila,že je Fík nějakej horkej a taky že jo,naměřila jsem mu 38,6 teplotu a večer už měl 39,4,ale nic jsem mu nedávala,aby chvíli tělíčko samo odolávalo infekci,ale nad ránem už jsem mu raději dala Ibalgin sus na horečku,protože mu neklesla.Má dost velkej kašel tak jsem mu nasadila Robitusin,tentokrát jsem ani nepsala homeopatce,protože než by mi na mail odpověděla co mám koupit,než by mi to v lékárně objednali a než bych mu to nasadila to jsem raději sáhla po sirupu na kašel,protože fakt nechci aby to chytla Mája.Už takhle trochu chrchlá a to máme jít v pondělí na 3měsíční a první hexu,ale myslím,že nám ji dr nepíchne,když chrchlá a ani bych to nechtěla.Takže jsem tentokrát sáhla po chemii.Fík má totiž takovej "štěkavej" kašel",ale na konci jakoby zachrchlá takže těžko říct jestli mu mám dávat sirup na dráždivej kašel nebo na vykašlávání.Jestli to nepřejde tak půjdeme v pondělí k dr tak jak tak.
Ten Ibalgin mu zabral,ale dnes k večeru opět začal hořet a naměřila jsem 40´C,děs.Naštěstí si normálně hrál jakoby nic jen večer ulehnul pod peřinu a v klídku jsme prohlíželi knížky.Teď tady leží u nás na gauči a spí.Snad z toho nic nebude,doufám,že je to jen nějaká viróza :confounded:

mapris

Zevina mi posílala sem na koníka odkaz,kde bylo spoustu užitečných rad jak na koliku u miminek,ale už nevím jak se ty stránky jmenovaly.Myslela jsem,že to mám uložené,ale nemám.Tak zkus zalistovat jestli budeš mít čas nebo Zevi,prosím pošli znova :sweat_smile:
Nějaké maminky tam píší,že miminku dali fenikl.čajík a zabral.Já čaj Máje nezkoušela dát,ale tak obden nebo spíš když si vzpomenu tak si udělám já čaj pro kojící.

kam
fotky máte pěkné,letadlo je super,to by Fík koukal,on je také letadlovej (mimo jiné :sweat_smile:)

kojení- já už delší dobu celkem bojuju a to proto,že Mája se přisaje,saje tak 4 min.normálně a pak se odtrhne a začne brečet,ale znova už se pořádně nepřisaje,vždycky se odtrhne po zase přisaje,odtrhne,přisaje-odtrhne a takhle je to třeba dvacetkrát,zkoušim to aby se přisála,ale ona už nechce a brečí,přitom je vidět,že má v puse zbytek mléka.Zkoušela jsem dát ji odkrknout a znova přisát,ale to nechce a pláče a po nějaké době se uklidní někdy jí uklidní dudlík.Tak mám obavu jestli se dostane na to zadní mléko nebo jestli jí nechutná nebo co,fakt nevim.Pak ale když se sklidní vydrží tak dvě-tři hoďky tak si zase říkámže vyloženě hlad asi nemá,to by se ozvala dřív,no fakt nevim co s tím.Zkusím také mrknout na to kojení.net jestli tam něco nebude nebo se na to zeptám :pensive: :frowning2:

prochi
vytvořila jsem si album na tom rajčeti jen tam musím nahrát fotky.Chci se zeptat,budu k nim mít přístup jen já nebo ten komu pošlu odkaz,že?
30. říj 2009 ve 22:51  • Odpověz
Mapris, s prdíkama osobní zkušenost nemám, ťuk ťuk, obě ratolesti bezproblémově řáchají jak kanonýři :sweat_smile: ale vkládám link na docela slušnou sbírku rad (už jsem to sem kdysi dávala, tak snad tam taky najdeš něco, co vám pomůže :wink: ) http://www.miminko.estranky.cz/clanky/rady---tipy/Prdiky_-koliky

jinak já si kojící čaj vařím denně, jednak mi chutná a říkám si, že to třeba to prďaňování má taky trochu vliv :slight_smile:

dudlíku se neboj, sice laktační poradkyně proti němu nejmíň do 6-ti týdnů vehementně bojují, že to kazí techniku kojení, ale malý ho měl už v inkubátoru, aby nebrečel a nepopraskaly mu žilky na hlavičce, kde měl infusky a malá, když ji dávali na svícení, tak taky) no a doma jsem jí ho šoupla, když jsem měla tu šílenou ragádu na bradavce, až do krve a děvčička chtěla sát a sát i když byla najezená, to fakt nešlo, s takovou bych mohla samou bolestí kojení rovnou zabalit

kloboučky, používala jsem v porodce u Jiříka, páč jak zkonstatovala sestra, moje bradavky nejsou nic moc :confused: ale bolelo mě to s nima, postupně jsme je odbourali, pomáhala mi fotbalová poloha, to se líp přisával, vyzkoušej, třeba vám to taky půjde (ale spíš bych doporučovala odpoledne, navečer a tak, když nejsou prsa tak nalitý)

Prochi, ach jo, máte to trápeníčko :frowning2: tak hlavně aby atb aspoň brzo zabraly a ouška se vyléčily, když už jste je vyfásli... a ještě v takové formě, se sirupem by jste se nemuseli trápit :unamused:
hele, jestli nejsou moc hořké, nefungovalo by, že by je malý rozkřoupal a hned zapil? tak Jirka dostával v nemocnici léky na alergii, kupodivu ochotně spolupracoval a to byl podstatně menší

Prochi, Jíťo, to je paráda, že už jsou ty vaše kočenky takové pohyblivé, úplně se mi vybavují ty Jirkovi první pokusy a strašně se na to těším u Elči :slight_smile:
30. říj 2009 ve 23:41  • Odpověz
jééé :grinning: :grinning: vidím, že Macejka se tu objevila za tu dobu, co jsem to měla rozepsané (snad 2 hodiny, páč chlapeček si vymýšlel asi 1000 důvodů proč nespat a děvčička asi 100x sosala-že by růstový spurt??) a vzpomněla si na ty moje tolik oblíbené stránky s prdíkama, takže úkol splněn :wink:

Macejko, když už jsme u toho, nemohl by to u vás být taky růstový spurt? bývá kolem třetího měsíce, já bych si na něj klidně vsadila (ty ostatní jsem u Jirky nějak nepozorovala, ale ten tříměsíční fakt byl nepřehlédnutelný, to jsme týden kojili jak o život a pak se to zklidnilo) mrkni třeba sem:
http://www.moje-rodina.cz/miminka/rustovy-spurt
http://www.kojeni.estranky.cz/clanky/zlomove-body-behem-kojeni/rustove-spurty
http://drdulek.webnode.cz/rustovy-spurt/

držím palečky, ať je to u Fíka jen nějaká viróza a nejse marod všichni
31. říj 2009 v 00:03  • Odpověz
no nic, tak jsem si plánovala, jak dnes brzo zalehnu (pardon, vlastně včera) taťku máme na mejdánu, druhé kolo zapíjení Elenky :grinning: tentokrát chlapi z práce nemohli rozdýchat, že hasiči měli oslavu a oni ne, tak mají pařbu ve sklípku, s takovou nám děvčička ani nemůže marodit, když se pořád tak zapíjí :sweat_smile:

měla jsem se tam na chvilku taky ukázat, ale jednak mi děti nedaly vycházky, ne a ne usnout jak jeden, tak druhý(á), v deset večer už se mi nechtělo babičku otravovat, navíc by to znamenalo vysléct se z tepláků :grinning: namalovat si použitelný obličej, vylézt do zimy, pravděpodobně škrábat auto... tak jsem si říkala, jak si v klidnu zasednu k pc, pošlu tolik slibované fotky a ehmmmm, ještě jsem se k tomu nedostala :sunglasses:

jdu zpytovat svědomí :sweat_smile:
31. říj 2009 v 00:16  • Odpověz
svědomí mi nedalo spát :grinning: :grinning: :grinning: máte to tam :wink:
31. říj 2009 v 01:15  • Odpověz
Ahojky

Zevi fotečky jsou krásný, jen nevím jestli je Jiřík tak malý nebo Elinka tak velká. Ale jsou náherný!!!!

Macej Ondra u kojení někdy taky zlobil, přesně jak píšeš. Je dost možné, že nemá svůj den a málo to teče a hned je prďolka naštvaný a pustí se.

Já se dudlík bála dát, Ondra špatně sál, tak jsem měla bobka, že nebude sát vůbec. Jenže pořád pobrekával, tak jsme dudla dali asi ve 14 dnech a řekla bych, že od té doby bylo sání paradoxně lepší.

Ondra v noci taky začal pokašlávat, není se čemu divit já kašlala taky a když jsem pro něj byla v pátek ve školce, jedna holčička kašlala dost hnusně. Jako když trochu kašle, tak to chápu, ale tohle bylo fakt dost. Tak čajíčkujeme a sirupujeme, páč v práci je toho moc a být doma by byla komplikace. Tak uvidíme.

Jo a kojící čaj jsem pila 2 x denně, chutnal mi a fenyklový jsem pila 1x denně. Taky od té doby čaj moc nemusím. :grinning: .
1. lis 2009 v 11:05  • Odpověz
autor
ahojte holky...
fenyklový čaj jsem vysadila - nějak nepomáhal. Ten kojící si dělám 3x denně a snažím se hodně pít.. I když teď flákám i jídlo.. Mám o tři kila míň než před odtěhotněním.. Tak doufám, že to mu tak zůstane..

Kojení - zatím to díkybohu jde.. Dneska v noci (musím zaťukat) v pohodě... Napil se večer v půl 9tý a spal až skoro do půl 2hý. Pak se řádně napil a ve 3 vytuh.. A ráno pak zas najel na režim - kojení - ad 3 hodiny.. Ale teď odpo jsem se pořád nějak nemohla ho dokojit... Zkouším to bez kloboučků.. Dokonce jsem udělala i to, že jsem jeden klobouček ustřihla špičku - jak radí na kojení.cz, ale bylo to peklo.. Jak to malýmu hned neteče, tak je řev... Prso nevezme vůbec a potom zlobí i s kloboučkama... Dudlík máme a zdá se mi, že to sání mlíka se zlepšilo... Odpo jsem měla pocit, že mám málo mlíka... Jak se unavil, tak nechtěl sát, tak jsem mu o odstříkala a dala inj. stříkačkou, protože flašku nechtěl... Fakt jsem hotová...

Jinak v sobotu jsme se vrátili od našich... Zdálo se, že celkem dobrej příjezd.. Malej teda nechtěl v autě vůbec spát - asi mu bylo horko - usnul těsně před prahou... Jen tady mám hodně práce a někdy to prostě nezvládám udělat, když malý zlobí.. Jsem ho zrovna včera chovala skoro dvě hodiny až mi usnul na ruce...
Dneska dorazila na dva týdny manželova maminka, tak jsem ráda, bude to pro mně dobrá pomoc..

někdo se tu ptal - tuším prochi - už jsme zpátky. Terce jsou zítra tři roky. Zvládla jsem udělat dort, včera večer... Jelikož jsem byla utahaná, tak jsem ho odflákla, a byla ráda, že se mi nesrazil krém. Pošlu pak fotky, nebo hodím galerii, až to manžel bude mít čas zpracovat... Terka jde zítra do školky a už dva dny prohlašuje, že nikam nepůjde... Manžel chce jít na týden do práce a pak si možná vezme ještě dovču...

Holky, jakej máte večerní režim? Myslím koupání a tak? Koupete děti spolu a nebo napřed menší a pak větší???

zevi,
tak to bude elenka zdravá, když jí váš taťka řádně zapil.. Náš to ani nějak nestihl, ale zítra jde do práce, tak počítám, že padne nějaká flaša.. A pro jistotu tam posílám dort.. Udělala jsem velké auto a babička dovezla zákusky,tak by jsme to jedli týden :o))
Jo a jsem se koukla na ty odkazy, co jsi tu posílala macejce, a vypadá to, že se ten růstový spurt týká i nás.. Malý mu bylo v pátek tři týdny a dneska jsem měla pocit, že fakt má furt hlad a nějak se nemůže "dojíst" ... Tak mně to uklidnilo... Jsem měla strach, aby se mi mlíčko stíhalo dělat... Tak jsem použila i odsávačku, ale asi nebude potřeba...
jo a ta fotbalovka - jsem to zkoušela a nějak mi to nejde... Jsem totiž chromá na pravou ruku.. Takže na levý prso kojím tak, že si ho držím oběma rukama.. Nějak nezvládám levou rukou držet hlavičku.... :frowning2:.

Nemáte ponětí, za jak dlouho se dělá mlíko v prsou???

macejka,
Ať se fík brzo uzdraví... Terka měla kašel tři týdny a nějak jsem to nemohla vyléčit... Jsem snad zkusila všechno... Zítra jsem zvědavá ve školce, jak dlouho bude trvat, než odtamtud něco donese :confounded:
1. lis 2009 v 16:33  • Odpověz
autor
holky,
takovej blbej dotaz.... Prebalujete pred a nebo po kojo??? :wink:
1. lis 2009 ve 20:10  • Odpověz
maru nám v porodnici říkali před a doma jsem to dělala dle potřeby před vždycky a po podle potřeby.
1. lis 2009 ve 21:00  • Odpověz
zevi

fotky moc pěkný,Elenka je velikááá,roztomilá princezna a Jiřík,troufám si říct,je ti moc moc podobný :wink:

mapris

to přebalování je u nás jak kdy.Pokud je hodně načůraná plena před kójem tak samozřejmě přebalím před,ale naše kočička většinou jak na schvál do úplně čisté plínky těsně po kojení kadí :sweat_smile: takže pokud není vyloženě načůraná tak přebalím raději až po kojení.Ale jinak dle potřeby,třeba když Mája ještě spíš spinkala než bděla ntak jsem ji přebalovala před kojením,protože jsem jí tím vzbudila.No a samozřejmě,když je pokakaná tak přebalím hned,to je jasný.

režim- my máme takový,že večer kolem šesté-půl sedmé Máju koupu a pak kojím a jde do hajan,snažím se,aby do půl osmé spala,když dřív,tím lépe.Prostě aby do sedmi byla v postýlce.Ale to bude asi jen teď v zimě,až bude zase hezky a dýl světlo a teplo tak budeme určo dýl venku.Jinak koupu většinou Máju a pak jde Fík do koupelny s taťkou,ale už njsem je několikrát koupala spolu.Já jsem nakonec na Máju "vytáhla" malou vaničku a s tou se Fík do vany vejde jen s těží :sweat_smile:

K těm kloboučkům-nemám s tím zkušenost,mně to s nimi nešlo(nešly mi ani nasadit) :sweat_smile: ale v porodce mi říkali,že kojení přes kloboučky je pro mimčo daleko těžší a vyčerpávající,protože to mlíko musí vysát jak z prsu tak pak ještě přes ten klobouček.Ale zase chápu,že pokud je nějaký problém tak pomohou :wink:

My zítra máme jít na tříměsíční a první hexu,ale určo nám ji dr nepíchne,místo toho půjdu s Májou ne do poradny,ale mezi nemocné,aby si ji poslechla a řekla co a jak,Mája kašle a to celkem dost,Stodal dávám tři dny a zatím žádná změna tak nevím co dát takovému prckovi.Chytla to od Fíka,ten kašle od středeční noci a už se dost zlepšil a Mája začala kašlat v pátek :rolling_eyes: Fík už je bez teplot,dnes celý den.
1. lis 2009 ve 22:49  • Odpověz
Tak jsme dnes byli u dr,Fík má virózu,kašle z té rými,já prostě nevim jak už ho mámnaučit smrkat nosem,pořád mi fouká pusou a ne nosem,povede se mu to jen občas a to je spíš náhoda :unamused: Dostali jsme doporučení na ORL na vyš.nosní mandle jestli ji nemá zduřelou a nešla by v případě odstranit.Prý dětem v 5-6 letech oplaskne,pokud je zduřelá,ale dětem,které chodí do kolektivu (do školky) se někdy doporučuje ji odstranit při recidivujících zánětech HCD.Já teda pro to odstranění moc nebyla,ale na druhou stranu je fakt,že Fík má přes zimu co měsíc to rýma,někdy i na jaře,takže pokud by na orl dr řekla,že je to na odstranění tak proti nebudu,protože se za tou mandlí může držet trvalý infekt,to mi dnes řekla naše dr.takže nevím co je větší zlo,jestli nechat odstranit mandli a nebo mít desetkrát do roka rýmu a z toho kašlat...No uvidíme,třeba ji ani zvětšenou mít nebude.
No a Mája to chytla od Fíka,ale není na ní nic znát,v krku nic,poslechově čistá takže máme kapak Libenar a dál dávat Stodal.Mimča prý bývají často nemocná,když mají nemocného staršího sourozence a tím spíš,když chodí do školky.Říkala jsem dr,že Fík sice do školky chodí,ale rýmu atd měl tak jak tak i když do školky nechodil,prostě na to trpí od roka,děs.
Takže tento týden si ho nechám doma.

zevi

já teď také kojím "na fotbalistu",teda střídám to,ale ten fotbalista to je děsná poloha,dost nepohodlná a bolí mě u toho záda.Ale snažím se to střídat,protože pokaždé se zapojí jiná část té mléčné žlázy,teda tak jsem to četla takže někdy může týct mlíčka víc,někdy míň.Občas zkusím nakojit i vleže,ale to mi není pohodlné už vůbec a moc mi to tak nejde :sweat_smile:

mapris

ještě k tomu režimu

my máme jakýs takýs režim až poslední dobou,do dvou měsíců Mája večery prokřičela takže usla kolem půlnoci.Tomík je malinkatej a určo si brzy také na nějaký režim začnete zvykat :slight_smile:
2. lis 2009 ve 14:22  • Odpověz
Mapris, vechno nejlepší k Terčiným narozeninám!!! posíláme obrovský kissanec :slight_smile:
2. lis 2009 ve 22:34  • Odpověz
Uf ještě jsme to stihli :slight_smile: Přejeme všechno néééééééééééééééééééééééééééjjjj Terezce k narozkám :dizzy_face:
2. lis 2009 ve 22:45  • Odpověz
autor
ahoj holky...

díky moc za přání pro terku...

Vypadá to, že mám málo mléka... Malý je strašný hladovec a musím ho dokrmovat, jinak brečí hlady..

Jituš,
do kdy jsi kojila s kloboučkama?

macej,
co mája a přikrmování? Ještě na večer přikrmuješ???
3. lis 2009 v 11:47  • Odpověz
Mapris a jak Tomášek přibývá na váze? nechtěla by ses domluvit s mudrou, že by jste přišli na převážení před kojením a po kojení, abys měla přehled kolik vypije, jestli mu to stačí?
případně zkus odsát celý prs, ať víš kolik je tam mlíčka (ale to zas nemusí být spolehlivý ukazatel, páč odsávačkou můžeš vycucnout všechno, zatímco malý třebas saje kratší dobu a zadní mlíčko si nemusí vytáhnout a pak je brzy hladný :unamused: )

na tvorbu mléka má taky velký vliv strava, bohatá na bílkoviny, rozhodně se nešiď! já vím, že kolikrát není čas se pořádně najíst, ale tělo prostě na výrobu mléka potřebuje hooodně energie, takže dobře baštit, odpočívat kdykoliv je to možné a nestresovat se :wink:
a samozřejmě přikládat kdykoliv si prcek řekne, i když máš zpočátku pocit, že v prvních týdnech neděláš nic jiného než kojíš (mm se tráví rychleji než um, proto může vzniknout mylný dojem, že je mléko slabé, příroda to dobře zařídila, tělo je fakt schopné vyrábět přesně takové množství, jaká je poptávka)

když už jste byli rozkojení, je škoda dávat um, aby vám produkce mlíčka víc a víc neklesala, k tomu bych přistoupila až kdyby fakt neprospíval
kojíš z obou? jestli jo, je dobré je prostřídat, to znamená, že když už je máš obě "vypité" znovu přiložit, i když vypadají prázdně a zjistíš, že za chvíli si prcek znovu vydatně tahá a stoprocentně to zadní syté mlíčko :slight_smile:

jsem zvědavá, jak Terka zvládla svou oficiální školkovou premiéru :wink:

koupání, my jsme trapně nerežimoví, žádný pevný jsme neměli ani u Jirky, teď jedemem ve stejných kolejích :sweat_smile:
každý den nekoupeme, prostě podle mě to mimča nemají zapotřebí, zbytečně vysušovat pokožku, prdelku má čistou z přebalování, pusinku a ručičky meju vlhkou žínkou
no a koupeme, když je slečna příhodně vzhůru a jsme doma, prostě tak mezi pátou až sedmou asi ob dva dny, vaničku nosíme do obýváku, páč u krbovek je parádní teploučko a malý je celý říčný se ve vaničce koupat taky, takže stojí ve frontě a jde tam hned po Elušce :grinning: sice je tam jak sardinka, ale je mu to strašně vzácné, akorát ho musíme krotit v cákání, aby nám neplaval celý obývák :sweat_smile:

přebalování: většinou před jídlem, páč obvykle mívá v plíně nálož už při probuzení, pokud kadí po jídle, musím přebalovat zvlášť opatrně, hodně ublinkáváme, takže nějaké prostocviky s nohama a bříškem nejsou to pravé ořechové :sunglasses:

polohy u kojení: v leže jsem to nezvládla nikdy (krom prvního přiložení v porodnici, kdy mi tak malou naštelovala sestra) asi jsem dřevo, nebo mi nějaká ruka chybí, abych se pohodlně zapřela, přiložila děcko, přišoupla kozenu... ale prostě mi to nejde :sweat_smile: zásadně kojím normálně v sedě nebo na turka, na klíně úplně obyčejný, akorát tužší polštářek, takže děcko je výš, nemusím ho podzvihovat, bohatě mi stačí jedna ruka, abych trošku poopravila hlavičku nebo prso a nebolí mě záda, nemám ztuhlé ruce, ani si nepřipadám jak v posilovně :slight_smile:

Macejko, to je pech s nemocema, viděla bych to jako ty, pokud by doktoři doporučili dát mandle pryč, nebránila bych se, páč malý na ty infekty fakt strašně trpí a je pravděpodobné, že je od něj bude pravidelně chytat i Mája :unamused:
sama jsem jako dítě bývala měsíc co měsíc zanudlená a hned se mi to vrzlo na průdušky a atb jsem jedla jak lentilky, mandle mi vyndali poměrně pozdě, snad až ve 12-ti letech, ale ťuk ťuk, časté marodění ustalo jak mávnutí kouzelným proutkem :slight_smile:

že je Jirka "celá mamka" říká kde kdo, já oponuju, že celá ne, od pupíku dolů je po taťkovi :grinning: :grinning: :grinning:
tak uvidíme, jestli u Elči to bude zase naopak, aby jsme si s manžou nezáviděli :grinning:
3. lis 2009 v 15:45  • Odpověz
autor
zevi,
ty ses teda rozepsala :o)))

Táákže... Kojení... Před pár dny stačilo prckovi napití z jednoho prsa - to když jsem byla u našich... Co jsem v Praze, tak mám problém. Z levého prsa pije 10 min a pak plače - zkouším odsávačkou jestli tam něco je nebo není... To mi vypije tak 40ku... No a pak dokojuju z pravého.. to pije jako divej a udělá tak 50-60.. Takze rano udelal 100 a byl spokojenej... Jenze pres den je to uz problem.. Prilozila jsem ho casteji a proste se to mliko fakt dela min... Mam pujcenou vahu od sestry a vsechno si zapisuju... casy, vahy... A podle zapisku fakt mliko klesa... Dokrm jsem dala dneska "zatim" jen 2x a to vzdy po 20ti ml. Davam ho inj. stříkačkou, protože flašku malej nechce - a i jsem ráda.. S Dr. jsem domluvená zítra na převážení a pak se prý domluvíme co dál... Jo a kojim v sedě, taky na polštářku. Mám sice kojící polštář, ale je na mně moc vysokej, takže mám obyč... Kojím přes kloboučky, protože má vpáč. br. a snažím se kojit bez - ale malý to prostě nevezme ... a vzteká se :frowning2:. Nechci dát hned um... Snažím se bojovat... Jenže když ho dokrmím a vidím, jak je spokojenej ... Tak je mi ho prostě líto... Nemá prdíky nic.. Prdíme i kakáme dobře (ťuky, ťuk), prostě je jako Terka. Tu jsem musela dát na UM hned v porodce, protože se mi prostě nespustilo mlíko.. A ta jak měla plné bříško a čistou plínku, tak byla nejšťastnější miminko :o)) Takže to teď neřeším a nechci se nervovat... buď to půjde nebo ne... ale abych kojila+dokrmovala a ještě se starala o větší dítě.. to fakt ne.. Bych brzo pošla... Mám tu teď babičku, tak je to fajn.. ale až budu sama... :frowning2:

Terka ve školce "zatím" v pohodě. Líbí se jí tam.. Vodí ji tam ráno manžel - teď s babičkou - a já pro ní chodím.. Malého nechávám doma, ale musím to pak nějak "vychytat" abych jí vyzvedávala s ním. Zrovna teď tam řádí vši... Tak doufám, že to malou mine... :unamused:
3. lis 2009 v 17:00  • Odpověz
autor
jo a ještě k tomu kojení.. Beru homeopatika, piju čaj pro kojící, snažím se víc pít, "normálně" se vyspat a s jídlem jsem to teď trošku flákala, tak se snažím to zas nějak "rozhejbat"...
3. lis 2009 v 17:01  • Odpověz
zevi

s tím růstovým vzpurtem nevím,to bych chápala,kdyby chtěla jíst častěji,jako tomu bylo kolem tak do 6.týdne,to jsem kolikrát kojila co hoďku,ale to jsme si zvykali a malá měla víc hlad a ty večery prokřičela.Jenže ona teď častěji jíst nechce,vychází nám to tak na 6-7 kojení denně.Jen,když saje tak se najednou odtrhne a pak už brečí a přisát se nechce.my jsme právě byli v nemocnici na kontrolním kojení a malá vypila málo.Prý by měly mimča vypít 30ml na kg hmotnosti takže v době,kdy malá měla něco málo přes 4 kilča to mšlo být cca 130ml a ona vysála 70ml.(ale zase to beru s rezervou,přeci nemůže nikdo s jistotou říct,kolik děti mají vypít,někomu stačí méně někomu více,že) no a na to konto mi tam dr řekla,abych ji dokrmila a to tak,abych zkusila jednou nakojit a podruhé pouze dokrmit,aby se mi vytvořilo více mléka nebo pokaždé kojit a dokrmit.Jenže na to jsem se tak nějak vyprdla,malá sice někdy pláče po kojení i přes den,ale vždy jí tak nějak uchlácholim a po chvíli je to dobré tak jí ten dokrm necpu,protože pak ty 2-3 hoďky vydrží,jak kdy.Možná jí trápím hlady,nevim.No a možná i proto večer už vyloženě křičí,protože to má fakt hlad za celý den a moje mlíčko jí už večer nestačí.zatím to nechávám jen na ty večeryPřes den jsem jí dokrmila cca 2x,to byla fakt krizovka.

mapris

jojo,večery dokrmuju,už to neřeším.Malá je spokojená a to jsem pak ráda i já.Prostě si říkám,že ije lepší kojit a dokrmit než jen dokrmovat.Přes den má MM a večer MM+UM. Snad se jí i tak dostanou výživné látky z mého mlíčka a i imunitka bude posílená,uvidíme.
Pokud bys kojila i dokrmovala tak by to snad šlo,né? Ať má Tomík aspoň trochu tvého mlíčka.Ale uvidíš jak to bude po šestinedělí.V porodnici říkali dětské sestřičky,že někdo se pořádně rozkojí právě až po šestinedělí,tak zatím nezoufej...uvidíš jak to dopadne,nestresuj se.

jito,prochi

holky jsou fakt šikulky,že už se víc hýbají,Mája se zatím tak pohupuje na boku :slight_smile: Jíťo,tobě Helenka bude za chvíli sedět,to je super :wink:

příkrmy- je fakt,že není kam spěchat (myslím teď nemléčné,zeleninka,ovoce atd) dokonce jsem slyšela názor nějaké dr v TV,že se má začínat s příkrmy od ukončeného 6.měsíce a to ať je dítě kojené nebo ne.Dřív to bylo od ukonč.4.měsíce nekojené děti,ale je fakt,že u Fíka mi dr řekl,že od ukonč.4. je brzy,ať ještě měsíc počkám takže jsme začínali jakoby na začátku 6.měs.Mám spolužačku a ta dávala své holčičce celý první rok jen mléko-kojila a také jí prospívala.
4. lis 2009 v 11:56  • Odpověz
autor
nazdárek holky,
tak jsme byli u dětské dr. Tomík přibývá víc než by měl :grinning: , prý mají děti přibývat 30 g na den a on má 60 g na den, vypočítali to podle vážení dnes a minulý týden v pondělí. Prý dokrm nepotřebuje... Říkala jsem jí, ale že vyloženě brečí po kojení hlady - teda když mi vysaje obě prsa... Což se od rána nestalo.. Nějak se mi nalili, tak třeba už dokrm potřebovat nebude.. Ale dneska ráno ve 3 mlíko nebylo a tak jsem 10 ml dala a taky to chci nechat na krizovky a max. večer... Příští týden jdem na další kontrolní vážení a pak uvidíme....
4. lis 2009 ve 14:01  • Odpověz
autor
jo a v naší třídě (ve školce) jsou neštovice a v jiné zas vši a hnídy :frowning2: , tak se modlím, aby to Terku minulo a malého taky ...
4. lis 2009 ve 14:03  • Odpověz
caute baby, pridajte sa k skupine milovniciek svojich deticiek :slight_smile: http://www.facebook.com/pages/Czech-republic/I-love-my-baby/158411843069?ref=nf
4. lis 2009 ve 14:24  • Odpověz
autor
holky,

takovej dotaz ...pijete kafe?

Mám dost... Nějak dostává moje psychika zabrat... Nějak mám furt plačtivou... víc než při terce :angry:
4. lis 2009 v 17:01  • Odpověz
mapris

tak vidíš,jakej je Tomík násoska :grinning: :grinning: :grinning: Jestliže máš půjčenou váhu tak si krásně to kontrolní kojení můžeš dělat sama doma kdykoli,klíďo po každém nakojení a uvidíš jak jste na tom,to je výhoda ta kojenecká váha.Já jsem si to takhle kontrolovala při Fíkovi,jestli už začíná přibírat,ale neměla jsem tu kojeneckou váhu,ale přítel mi vyrobil z normální digitální váhy,přilepil na ni tác,na který se Fík krásně vešel a vyřízl do toho okýnko,abych viděla na displej :grinning: No a když už jsem ji nepotřebovala tak ji mám zase v kuchyni na mouku,cukr..... :sweat_smile:

kafe- abych pravdu řekla tak nevim,ale myslim,že jedno slabé denně bys snad mohla.Já totiž kafe nepiju ani normálně,jen čas od času a spíš mám ráda frapíčko v létě takže moc neporadim.Nevim jestli má ten kofejn vliv na MM a pak na mimčo.Aby mohl spát a tak,ale fakt nevim.

No a hormony v šestinedělí,to je mazec,za Fíka jsem trpěla,fakt jsem kolikrát nevěděla která bije,jak jsem byla plačtivá a "mimo"Ale trvalo to asi tři-čtyři týdny,hodně na to mělo vliv to Fíkovo neprospívání.
No a teď u Máji to bylo úplně jiné,ten první týden byl takový trochu plačtivý,teda ne,že bych vyloženě rečela,ale spíš ta souhra s mimčem a do toho fík,ale jinak to bylo dobrý,na nějaké splíny nebyl čas,tím,že jsem se musela starat i o Fíka a tak,takže s Májou lepší.
Ale co jsem se tak bavila s kamarádkama,co mají děti tak si myslím,že ty,které mají kluky tak je to šestinedělí horší než s holčičkama.Neříkám,že je to pravidlem,ale já mám takovou zkušenost i od kamarádek.Prostě asi ty rozdílné hormony nebo co :pensive:
4. lis 2009 v 17:44  • Odpověz
ahoj kočky,
máme pc u doktora, tak jsem se napíchla na noteboke, máme se fajn, jen kašel Maruš pořád trápí a dost, tak nejsme tento týden ve školce, protože dr nám dala mucosolvan a pak spiropen, páč to má trošinku na průduškách, a po mucosolvanu, který jsem dávala do pěti, páč nutí ke kašli, byla noc hrůzostrašná, tak hrozně se po něm zhoršila, ale to prý se asi musí vykašlat a prý to pročistí, no nic, raději jsem ho vysadila, protože se ukrutně trápila a nechala jsem jen spiropen na vyčištění těch průdušek, tak uvidíme....ale už se trápí moc dlouho, tak se modlím, aby to ustalo, jenže na ten kašel fakt není nic pořádného, co by zabralo spolehlivě...

mapris,¨
krásně přibýváte, jak píše zevi, přikrmování bych absolutně neřešila, pokud takhle moc přibírá, tak to fakt nee, jinak kávu piju dopoledne, ale necelou lžičku si dám rozpustné a lžičku obilninové, jen dopoledne teda, a vliv to nemá u mě na nic....
psychika jinak přejde neboj....
S kloboučkama jsem kojila u MARU celých pět měsíců, až jsem dokojila, pak mlíčko už nebylo...prostě se mi to nepodařilo rozběhnout....
Večer se vykoupe Helča a pak Maruš, kterou koupe manža a já zatím dodělávám Helču...

macej,¨
taky máte s tím nachlazením trápení, co? To je prostě děs běs a hlavně je to fakt nekonečné! Tak ať se vám to podaří rychle nějak vyléčit!
4. lis 2009 v 17:58  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.