• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
Mapris, my máme matraci svisle i když nerýmujem. A myslím, že i Macej psala, že ji mají vyvýšenou. U malýho to bylo proto, že byl až do sedmýho měsíce hroznej blinkoš a udělali jsme to pro jistotu i Lůce. Do nosu jí před spaním stříknu, už kvůli tomu, aby se mohla jakžtakž nakojit a tolik se u toho nedusila.
7. lis 2009 ve 20:43  • Odpověz
Taky jsem četla, že ta matrace by měla být stále trošku vyvýšená, ale my ji nemáme :grinning: Když jsem to zkusila, tak stejně sjela dolů, asi jsem to měla trošku víc, a co se týče Marušky, jak má teď kašel, tak spí na polštáři větším, protože jinak jsme polštář ještě nedávali vůbec....no moc to nepomáhá, holt jak se ulehne, tak to ke kašli dráždí....jinak jsme začali dávat zpět mucosolvan, jen ať jí to raději pomůže, i když po tom dost kašle, ale dnešek už byl fakt lepší, jen ty noční dávivé kašle nás neopustily...ještě mám domácí medicínku, tak uvidíme, a vyčetli jsme také husí sádlo na prsíčka, tak se musím optat, protože psí sádlo je ohromný zázrak na kašel, ale kde ho sehnat :unamused:
7. lis 2009 ve 20:51  • Odpověz
kočky,
dnes jsme byli s holkama z bývalé práce sednout na véču, ježíš, to bylo žrááááádlo!! Kldině bych si dala každý týden říct, seděli jsme v salonku, bylo nás pět a bylo tam i jedno tříměsíční mimi, ale bylo to žůžo :slight_smile:
No a minulý týden mi přišly papíry, že i za Helču mi proplatí 4 týdny dovolené, zas mi vzniká automaticky nárok, tak jsem měla obrovskou radost, ale že prý podnik je v insolvenci, takže nevím nevím, jak se mi penízky dokutálí :grinning:

ijet,ijet
pátračka! Čoveče jsi furt v práci nebo kde lítáš? Kytičky už máš zazimovaný, nebo zavařuješ?
7. lis 2009 ve 21:51  • Odpověz
autor
nazdárek,

tak hlásím více méně další pohodovou noc.. Akorát se večer ode mně hodně napil, tak se pak chudák v 10 večer tak zblinkal, že jsme museli převlíct i postýlku... Jak chudák furt tlačí, tak občas ublinkne... Jinak jsem včera nemusela dokrmovat... Asi to chce fakt neřešit a ono to mlíko nějak je... Se mi v noci nalili prsa, že mi z jednoho i teklo :wink:. Pedikůru jsem si samozřejmně nestihla udělat, protože malej usnul v 11 a to už jsem řekla, že na to kašlu a šla spát... Jsem se chtěla ohledně kojo na něco zeptat a zas mi to vypadlo :o(( Jinak chudák furt tlačí, heká a občas zapláče, tak nevím, jestli nám ty kapky vůbec zabírají a jestli nemám zkusit ty probiotický...

jinak Vigantol dávám pravidelně, já mám totiž v obýváku takovou dřevěnou bedničku, ve který mám věci na přebalování a věci na kojení - kloboučky, pleny, kapky... Takže mám V každý den na očích...

jita2,
tak to muselo být super... Taky počítám, že se dostanu pryč tak v půl roce a to kdo ví jestli :o)))
8. lis 2009 v 10:07  • Odpověz
autor
už jsem si vzpoměla...
Holky, jíte ovoce??? Jablka, banány, pomeranče a tak? Myslím kvůli kojení ...

a ještě jede dotaz ohledně těch "lehátek", viděla jsem ho u macej, odkdy se tam děti můžou dávat??
8. lis 2009 v 10:58  • Odpověz
autor
ty jo.. tady je nějak mrtvo :o))

Terka vypadá, že bude nemocná... to mi tak chybělo :frowning2:

Chci se ještě zeptat... když děti nakojíte - hlavně v noci, tak hned po nakojení usnou???
Jinak malej chudák celý den dneska tlačí a je to někdy s brekem, hlavně u kojení. Ty babycalm nám sice zabírají - prdí po nich krásně, ale to tlačení je hrozný.... Nevím, jestli by na to zabraly ty probiotické kapky. Měly vaše děti problémy s tlačením???
8. lis 2009 v 18:51  • Odpověz
Ahojda, my měli dneska taky super noc. Usnula v půl sedmý, pak ji teda probudil malej, když k nám ve dvě přišel s velkým brekem, že se mu něco zdálo. Ale pak spinkala v tahu až do půl devátý. Tak jsem zvědavá, jak dneska.

Mapris, ovoce jím všechno, neomezuju se. Ale v šestinedělí jsem ještě byla opatrná. Musíš to zkusit, jestli vám něco bude vadit nebo ne. Třeba u těch pomerančů, nebo mandarinek opatrně, může se osypat.
Lehátko máme, ale líbit se jí tam začalo až o dost později. Myslím, že se může opatrně klidně od začátku, ale víš jak, jen na chvilku, přece jen pro to mimčo je zdravější kvůli zádíčkům poloha na rovince.
Tlačení - když bylo Lůce pár dní, tak měla hrozný bolení, než se vykakala. Pomohla nám nahřátá rýže v ponožce (alternativa peckovýho polštářku). Jo a taky se jí takhle malinkatý hrozně dobře kakalo, když jsem ji nechala s nahatou prdelkou, jak si mohla těma nožičkama víc kopat.
Usínání v noci - v šestinedělí jsme měli ten problém, že nerozlišovala noc a den, takže třeba byla v noci vzhůru dvě hodiny v tahu. Ale většinou nebrečela, no ale chrápat taky nechtěla. To se postupně zlepšovalo a přesně po pěti týdnech života prospala celou noc (samo s přestávkou na kojení :wink:) Teď, když v noci kojíme, tak se nadlábne, přenesu ji do postýlky a sama si usne během chvilky. Odříhnout nedávám ani přes den, takže se s tím nezdržujem ani v noci :wink:
8. lis 2009 v 19:41  • Odpověz
Zítra jdem po dvoutýdenní přestávce do školky, tak jsem celá na nervy. Už mi hlásil, že bude brečet. Když se ho zeptám proč, tak mi řekne, že se mu bude stýskat. Ale dneska mi řekl doslova"mami, zítra už jdu do školky?" já, že jo. a on "hmmm, ale já budu brečet... ale neboj, já hned přestanu" :grinning:
8. lis 2009 v 19:46  • Odpověz
ahoj kočky,

mapris,
to je fajn, že už krásně spíte, co se týče noci, tak ona v noci jakoby jí ve spánku, ale poctivě pije, no a jak ji položím, tak spí...nevzbudí se zkrátka....když byla maličká, tak ještě broukala, než usla, ale teď už se nebudí ani při jídle...

Ovoce
Jím, nevím, proč bych neměla....jestli kvůli alergii jsi myslela? Nebo jak? Já jím prostě vše, akorát včera Helče neudělalo dobře syrové zelí, co jsem jedla jako přílohu, tak do půlnoci trošku trpěla, no už vím, že to jediné ji snad asi vadí, tak už to jíst nebudu...

prochi,
my taky jdem po týdenní přestávce, ale neboj, to bude dobrý, zas to bude jen o té chvilce zvyknutí....ale na druhou stranu jsem docela ráda, že zas budu mít svoje klidný dopoledne, jsem krkavka :grinning:
8. lis 2009 ve 21:23  • Odpověz
Tak si jdu postěžovat... P. ještě nespí, jsme z něj oba už na nervy. Teď už asi hodinu brečí a říká, že ho bolí ouško. My si spíš myslíme, že už je přetaženej a vymýšlí si kde co. A jestli ho fakt bolí, tak mě klepne :pensive:
8. lis 2009 ve 21:36  • Odpověz
Holky,my měli včera také pěknou noc,prdelka usnula v sedm,vzbudila se na kójo ve dvě,byla i pokaděná tak jsem ji přebalovala,při tom se nějak víc probudila a chechtala se na mě a povídala mi (to bych jí vždycky sežrala jak je roztomilá,když na mě vybalí to svoje "g", "ke"nebo něco jako "kchchch",no je fakt sladká),ale pak jsem ji nakojila a spikala dál.No a ráno se vzbudila v šest a po kojení jsme spali až do devíti :dizzy_face:
Jen jsem jí stejnak musela odsát,myslim dvakrát,protože i přesto,že má matraci dost vyvýšenou tak jak víc zakašle a uvolní se jí hlen,vlítně jí to do nosu a to musim odsát.

mapris

já také jím ovoce jak se dá,dokonce i když na něj nemám chuť tak jsem si dala ultimátum,že musim aspoň jeden kousek ovoce denně a pak ještě jogurt,mléko nebo prostě mléčné.
Naopak ze zeleniny jím jen rajčata a mrkev,ale v polévce i brokolici a květák.Včera mi pod nos kluci voněli s kedlubnou ta mi chutná,ale nedělá moc dobře ani mně tak nepokoušim Máju :sweat_smile:

jito

to musel být odvaz po nějaké době jít s kamarýádkama,co? A co vaše zpívání-vystupování?Nebo jezdí jen manžel?

prochi,jíťo

my zítra ještě do školky nejdeme,zkusíme zítra to ORL,ale v úterý už půjde a to také po dvou týdnech teda necelých,byl doma týden a dva dny.Nicméně dnes jsme byli chvíli venku po delší době a jak už Fík trochu běhal tak zase trochu kašlal takže si nedělám iluze,že bude dlouho bez kašle.Ale kašle teda jen když lítá :rolling_eyes:

prochi

my jsme nebyli skoro týden venku a kdybych aspoň občas nevyběhla na nákup tak mi asi taky hrábne :sweat_smile:
No a k Petímu,určo ho může ještě ouško bolet,ale myslim,že je to nepravděpodobné,jestli on na vás nezkouší,aby jste řekli,že zítra teda ještě nepůjde do školky....Ale až nebude plakat,sáhni k ouškům a uvidíš jestli cukne.

jíťo

koukám,že vás kašel stále trápí,Fíkovi musím říct moc pomohla domácí medicínka,kterou mi napsala kamarádka a je z MMB.Teda je to spíš na rýmu a zahlenění,ale když dáváš Mucosolvan tak Maru asi chrchlá,tak můžete zkusit:
250ml vody, 200g cukru,1sáček tymiánu (cca 9g)
Vodu a cukr vařit na mírném ohni 20min.,poté odstavit a nasypat tymián,po vychladnutí scedit.Dávat po lžičkách cca 5x denně. Ve sklenici vydrží třeba i měsíc,při pokoj.teplotě.Je to slaďoučký ,Fíkovi to moc chutná,říká,kdy dostane medovinku :sweat_smile:
8. lis 2009 ve 22:53  • Odpověz
zevi
ještě k tomu bojkotu.Napadá mě,že to bude cca od té doby,co má Mája rýmu.nejdřív jí měla jen trošku,občas prskla,pak to bylo dobrý a pak jak začal Fík s tou megarýmou a chytla to i Mája.Tak to možná bude mít spojitost.
8. lis 2009 ve 22:54  • Odpověz
jíťo

s těma mýma očima...téda holka jedna,já jsem na rozpacích :grinning: Děkuju. :grinning:
8. lis 2009 ve 22:56  • Odpověz
autor
jita,
no ja myslela jestli třeba jabka nemůžou nadýmat malýho, ale asi ne..

Jinak malej včera usnul po 10tý večer... s řevem... A to jsem ho 3x nakojila, až mu to pak teklo z pusy... Tlačí a nemůže se vykakat. Spal ale v tahu až do půl pátý... Tak jsem se vyspala i já..

Jinak terku jsem nechala doma, včera měla horečky a dneska už kašle a má zahleněný nos... Vůbec nevím, co jí mám "dát" aby jí bylo líp. zatím jsem jí dala homeopatika a zkusím něco koupit v lékárně. Mně taky pobolívá v krku, tak beru ten preventan quatro, tak zkusím něco podobného koupit terce...
9. lis 2009 v 07:59  • Odpověz
ahojky, přilítla jsem ze školky. Jeli jsme na kole, malá ještě pořád spinká. Moc jsme nespali, asi do dvou P. pořád fňukal, že ho bolí ouško. Pak ale zaspal a chrápal až do rána. A když jsem ho budila, tak jsem se ho ptala, jestli ho ještě bolí, tak vykřikoval radostně že né a huráááá už mě nebolí :grinning:. Při snídani mi říká, že mu ouško teče, že ho musíme vyčistit. Tak jsem se šla podívat a měl ho celý zaneřáděný od takovýtý vodičky, co mu z něj tekla, když mu to píchali. Tak si myslím, že ho to asi teda fakt bolelo a muselo to v noci prasknout samo.
Ráno samozřejmě probíhali diskuze, že nechce do školky, že chce spinkat, že chce být doma, že se mu bude stýskat... ale zvládli jsme to bez breku. V šatně mi povídá, že chce čůrat, tak se rychle svléknul a utíkal na záchod a já šla... venku jsem naslouchala, ale žádný pláč se nekonal, tak snad to bude dneska v klidu.
Ufff, tak jedno rána za námi :sweat_smile:

L. pořád chrní, jdu si udělat snídani a dočíst si v klidu Macejku :slight_smile:
9. lis 2009 v 08:05  • Odpověz
Brý ránko, maminy :grinning:
hodně dlouho jsem tu nebyla tak vás jdu pozdravit :slight_smile:

Musím vám všem pochválit dětičky, máte je vážně nádherný a všem posíláme pusinku na čelíčko :astonished:

A co u nás?Školku nám do konce roku neotevřou, tak že jsme měli kubíka doma, ale dnes poprvé jel do sousední vsi do školy, tam mají naše dětičky otevřenou družinu jen pro sebe a mají tam provizorní školku. Jezdí autobuśem 3km a ráno jsme šli prvně, napřed mu káplo pár slz doma, ale pak byl v poho, na zastávce mu tekly slzy proudem ale žádný scény a tak se nekonaly. \pak přijel autobus statečně mi dal pusu, pohldil a přimáčkl se ( to bylo naš loučení tady i když jdu do práce)učitelka si ho zala na ruku a jhá šla domu. No nebylo mi moc příjemně i když vím, že za chvíli je zase oki :cry: ale musíme to vydžet.

Jinak v práci fajn, jsem ráda že vypadnu někam jinam z domova :grinning: :grinning:
9. lis 2009 v 08:06  • Odpověz
Jo ještě mě napadlo co dárečky??? U nás frčí lokomotiva Tomáš, tak že se vše bude točit kolem toho, ještě že toho amjí v krámech hafo:slight_smile:

Jinak na tříletce, byl taky úžasnej :grinning: doktor ho řádně prolídnul, váží 15kg a měří 99cm záprdek :grinning: pusu tam nezavřel a furt něco žvatlal :slight_smile: jedinej mínus je že máme dporučení na urolku, kvůli brabečkoj :frowning2: tak uvidíme
9. lis 2009 v 08:09  • Odpověz
Mapris, jsem na vás myslela, jestli jdete taky do školky. Tak to mě mrzí, že se Terezce udělalo hůř. Achjooooo, to vám ještě tak scházelo :rolling_eyes:

My včera taky usínali s řevem. Šli jsme od babičky a já bláhová myslela, že se ještě trochu prospí v kočárku. Ale kdepak. A pak už byla tak přetažená, že sotva koukala, očička si mohla umnout, ale usnout nešlo. Tak řvala, ke koze nechtěla, chovat nechtěla, prostě celá nešťastná. Nakonec se ubrečela chudinka moje asi v půl sedmý ke spánku. Probudila se v pět, když šel MM do práce, nadlábla se a ještě pořád spí. To se tak někdo má :grinning:
9. lis 2009 v 08:10  • Odpověz
ahoj kočky,

macej,
tak ti řeknu, zrovna tuhle medicínku jsem si před nedávnem z toho MMB opsala a dělala jsem ji, včera jsme ji dobírali, moc jí nechutná, asi ten aromatickej tymián, ale myslím, že to taky pomohlo, jako přes den tomu kašli, tomu nočnímu ne,ale tomu přes den jo...

prochi,
no hlavně, že je od ouška klid....
9. lis 2009 v 09:08  • Odpověz
jůůůůů Ijetka :slight_smile: Ráda tě "vidím" :slight_smile: To je pech s tou školkou teda. Aspoň že vymysleli tu variantu vedle ve vsi a ještě je tam vozí, to je fajn. Já nejdřív myslela, že jdete na autobus, že ho tam odvezeš a pak jsem si přečetla, že si ho vzala učitelka a jeli. A to ho zase odpo přivezou?

Dárky, čéče, ještě pořádně nevim. Jsem ráda, že jsme nedávno nějak vymysleli narozeniny :grinning:
Mám pro něj stolní hru, něco jako člověče nezlob se, ale na kostce jsou obrázky a postupuje podle toho, jaký si hodí obrázek. Že u toho nemusí umět počítat. Koupila jsem to už k narozkám, ale když ho po rozbalení auta na ovládání přestalo cokoli jinýho zajímat, tak jsem tenhle dárek schovala na Vánoce :slight_smile: Pak jsem mu koupila stavebnici Sevu http://lego.stavebnice-hracky.cz/seva-2-p-794.html něco takovýho, měli jsme to i my, když jsme byli malí a na půdě jsou ještě další dílky. No a pak určitě nějakou knížku, puzzliky... a hrozně touží po vláčkodráze, tak uvidíme, co Ježíšek ještě vymyslí :slight_smile:
9. lis 2009 v 09:14  • Odpověz
Jíto, no snad to bude dobrý. Trochu mě to vyděsilo, ve čtvrtek teprve dobral antibiotika, nemá ani rýmu nic a už by to měl zpátky :confused: Uvidíme, jak se to bude vyvíjet.

Maru šla taky do školky? Nejseš krkavec a nebo jsme dvě :grinning: Protože já se taky nemohla dočkat, až bude zase to klidný dopoledne :sweat_smile: Já ti tak načerpám síly a odpočinu si, že i to ranní nucený vstávání snad stojí za to :grinning: . A pak se na něj i hrozně těším. Řekla bych, že nám to prospívá oběma.

Tak my se jdem projít s Luciáškem. To vám je stejně takový divný, jdu s kočárkem, MLČIM... :sweat_smile:
9. lis 2009 v 09:19  • Odpověz
Tak já to upřesním :grinning: ráno za 10min 7 h odjíždí normální linkový autobus a tím jezdí jak děti do školy tak i naši školkáči, učitelka si je od nás rodičů převezme a frčí to tý vedlejší obce, tam dojdou do školy, do družiny a vegetí tam, jídelnu mají vedle, pak po o je oblékne a odvede k autobusu, nasednou dojedou k nám do vsi y my si je zase přebereme :slight_smile:

Téda, řeknu vámto je klid :sweat_smile: vyžehlila jsem, peru, vyluxovala, vytřela, vyčídila koupelnu, utřela prach as zalila kytky, teďsi sednu v klídku ke kafíčku a knížce :grinning: :grinning:

Marůdkům přeju ať se brzo uzdraví a musím chodit častěji ať jsem v obraze :confused:

Prochi, tu hru (podobnou člobrdu) chci taky koupit :slight_smile: a tu sevu máme ještě schovanou na půd po mě ale že je to palba 400 :angry: :angry:
9. lis 2009 v 11:30  • Odpověz
Bože já píšu bludy, no snad to rozluštíte :grinning:
9. lis 2009 v 11:31  • Odpověz
autor
děti spí, tak mám chvilku...

Terka zůstala doma. Horečku sice nemá, ale teď slyšim v chůvičce jak chrápe, je celá zahleněná a začíná trošku kašlat - je poznat, že to má na hlasivkách... Tak jsem uvařila čaj chřipáček a chci nasadit zase nějakej sirup, ať se toho zbavíme. Nejvíc mně mrzí, že nemohla jít na dnešní vynášení světel - heloween. I jsme sehnali dýni a manžel pracně vydlabal.. Tak jí to holt rozsvítíme na balkoně... Se na to chudinka tak těšila.

Malý od včerejška chvílema přes den probrečí i dvě hodky. Sice prdí (asi zabírají ty babycalm), tak jsem dneska koupila ty probiotické a uvidíme... Prso by chtěl, ale blinká, a po půl hodinách ho opravdu kojit nehodlám... Ne že bych nechtěla, ale pak je plnej a blinká. Naštěstí tu mám tento týden ještě babičku a pak by měl mít manžel 2 týdny dovču - pokud ho nestáhnou z práce. Tak se u tomíka vystřídáme přes den. Dopo mi nechtěl spát v kočárku, protože fult tlačí a i u toho brečí - tak nevím co s tím... Tak s ním odpo půjde pak babička - jestli teda bude spát v kočárku. Jinak jsem ho uspala včera po desátý a spal až do půl pátý do rána... Tak jsem se aspoň vyspala...

dárky,
my máme už napsaný seznam... To dáváme nějak postupně dohromady, ale přiznám se, že jsme Terky narozky odflákli... Zrovna jsme se vraceli od našich a já zmákla akorát dort - kupodivu se mi nesrazil krém, ale dort je taky odfláklej... Akorát babička přivezla terce nějaké oblečení. Takže to budem dohánět o vánocích. .. Kolo, dřevěná vláčkodráha, povlečení s bleskem (cars), knížky, puzzle...

ijet,
vítej.. U nás letí sice taky tomáš, ale blesk mc queen víc (z pohádky cars)

no nic, menší dítě je hore.. Jdu ho nakojit a oblíknout ven...
9. lis 2009 ve 14:02  • Odpověz
ahoj holky, dnes je luxusní počasíčko, tak jsem ratolesti oblekla a vyšoupla s babi a dědou na prochajdu a mám vegééét (původní idea byla nerušeně pouklízet, skutečnost je taková, že jsem nerušeně zasedla ke kafíčku a koňovi :grinning: :grinning: )

Macej, tak držím palečka ať vám ten bojkot skončí co nejdřív... hele a co kojit tělo na tělo (jak tam doporučují svlíknout sebe i mimi a kontakt holé pokožky) zkoušeli jste, taky nefunguje?

Mapris, v noci po kojení žádné velké uspávání nevedeme, zatím Elča ještě není v postýlce, ale v proutěném koši vedle mojí postele, takže nakojíme, přebalíme, odgrgneme a spíme :slight_smile:
ale samozřejmě vždycky to není tak ideální, malá sice obvykle nebrečí, ale zato vydává šílenou škálu různých zvuků, od funění, přes jakési hekání, stonání, chrochtání, mlaskání... a při tom se prostě nedá spát :grinning: :grinning: často už poněkolikáté zabírám a jak malá tohle začne vyluzovat, tak je dospáno, když párkrát nezabere dudlík, hladit, popř ještě dokojit nebo znova odgrgnout, tak se rozhodně nenechám masochisticky trápit a donekonečna vstávat a udělám tomu rázný konec, že ji přesunu k sobě do postele, v mžiku je klid a spí jak Růženka (a já taky) :wink: nebo taky jak sardinka, páč v tu dobu už u nás často bývá nasáčkovaný i Jiřík, tak hned máme rodinný čtyřlůžák :sweat_smile:

lehátko: řekla bych že pro malé mimi v pohodě, pokud se mu tam líbí, proč ne (ale myslím tím pro bdělý stav, ideální po krmení, nenechávat tam např spát) no a čím je větší, tím víc času by mělo trávit na zemi, na hrací dece, hlavně na břiše (tříměsíční mimi dokonce až polovinu bdělého stavu!! to jsou slova rehab. sestry, když jsme s J. vojtili)
pak už může lehátko trochu brzdit vývoj (pokud je používané nadměrně) ptž se tam mimčo nemá možnost překulovat na bok, pást koníčky a hlavně všechno vidí, má přehled, takže je nadmíru spokojené a proto může vyžadovat předčasné sezení (jako né že by se posadilo samo, ale chce být posazováno, aby vidělo stejně dobře nebo ještě líp než z lehátka) a naopak polohu na bříšku nesnáší, páč tam se musí moc namáhat, není na to zvyklé, vůbec nelozí nebo pozdě...

ale jako při rozumném používání je to určitě užitečný pomocník, sama jsem na něj byla nalomená páč Eluš je blinkajda, né že by měla klasický reflux, ale skoro každé odříhnutí vyhodí trochu natráveného mléka a i když leží i delší dobu po jídle, tak co chvíli pouští koutkem mléčnou žgryndu...
ale zas si říkám, že když jsme ho neměli od začátku, už se mi do toho nechce investovat, protože jak jsem psala čím bude větší, tím míň by jsme ho využívali a více by se zhodilo zas na chvíli při příkrmech

ovoce: nějak neřeším, jabka a banány považuju za neškodné, hrušek jsem se po návratu z porodky bála kvůli prďanům, tak jsem je jen opatrně a už jsme je stejně sežrali :sweat_smile: citrusy jsem začala kupovat až teď a na ty jsem teda šla pomalu aby se beruška neosypala
no a zeleninu, teď mě prosím neukamenujte :wink: my už jedli i tláču s cibulí, žádný bříškobol nebyl, taky jsem minulý týden dělala i čočkovou polívku a v pohodě, ale to jsem bezprostředně po snězení vypila radši i kojící čaj, aby ten fenykl případné prdy zpacifikoval :grinning: a fakt to nenadýmalo ani mě ani malou (jak na tom byli kluci, netuším :sweat_smile: )

Ijet, no konečně ses ukázala :wink: to máte fajn, že vám to aspoň takhle vyřešili se školkou, to si ti vaši prďousové musí připadat strašně důležitě, když "úplně sami" jezdí busem :slight_smile:

Jíťo, Macejko, medicínku jsem na mmb kdysi taky zmerčila, tak ji mám uloženou v oblíbených a koupený pytlík tymiánu už od loni, že kdyby bylo třeba, tak budem vařit lektvárek

vánoce: pro Jirku máme obří bombastický jeřáb, koupený už od léta: http://www.megahracky.cz/irc-auto-s-jerabem-100-cm/ vypadá parádně, myslím že bude mít úspěch (ale to by mělo cokoliv od stavebních strojů, vláčků, nářadí... )
a ještě jsem uvažovala o kole, páč to co má, dostal když se narodil od mých kolegyň z práce, jenže velikost 12 :stuck_out_tongue_closed_eyes: osobně bych ji nikdy nekoupila, jako dvouletý na tom ještě neuměl pořádně šlapat a stejně ho v tom věku víc bralo odrážedlo a jako tříleťák už měl kolena pod bradou (přeháním, ale prostě bylo tak tak, spíš malé) teď nevím co bude lepší, 14 nebo 16? jaké kola máte vy?

ta hra co píše Prochi je fajn, dávali jsme na narozeniny s Patem a Matem a na kostce je nářadí: pila, kladívko, šroubovák atd :slight_smile:

tak jsem to konečně dopsala :sweat_smile: mám to tu roztahaný nekonečně dlouho, nejdřív mi babi vrátila jedno dítě, tak jsme šli číst pohádku a spát, pak druhé, co se dožadovalo jídla, no a já jsem krom koníkování naprosto nic nestihla :sweat_smile:
9. lis 2009 v 15:36  • Odpověz
Tak my jsme skončili dnes opět na ORL. A já mu včera nevěřila :pensive:
Když jsem si pro něj přišla do školky, tak měl tričko celý zaneřáděný, jak mu hrozně z ucha teklo. Učitelka říkala, že byl hodný, nebrečel, jen nechtěl svačit. A pak nechtěl ani oběd a najednou si všimla, jak mu hrozně moc teče z ouška. Že prý to ještě nikdy neviděla. Tak jsme letěli na ORL, doktorka prohlásila, že mu to teče jak Dunaj. Má opět oboustranný zánět, v tomhle jednom mu bubínek praskl sám, druhý je na propíchnutí, ale že ho nebude zatím trápit. Dostali jsme antibiotika sirup a antibiotika kapky do ušíí. Za týden kontrola.
Takže suma sumárum, byl ve školce všehovšudy dva týdny, pak dva týdny doma, dneska jeden den a opět jsme doma. No ale můžu být ráda, že jsem doma s malou, chodit do práce, tak už jsem asi na dlažbě :unamused:
Chudínek můj malinkej :cry:
9. lis 2009 v 15:36  • Odpověz
Holky, tý jo, my nějak píšem poslední dobou, co? :slight_smile:
Jdu přečíst Zevinku :wink:
9. lis 2009 v 15:37  • Odpověz
Zevi, my lehátko máme, ale jak píšeš, skoro všechen čas tráví malá na dece na zemi. Dřív jsem ji v lehátku měla, když jsem vařila. Tak na mě koukala a byla spokojená. Teď už se mrská na dece, z boku na bok, do kolečka... během mžiku je půl metru od deky daleko :grinning:
Ale lehátko nezahálí. P. z něj má udělaný křesílko a vegetí v něm :slight_smile:
9. lis 2009 v 15:44  • Odpověz
Dneska Madam spala za celý den asi hodinu. Dopo půl hodiny v kočáru. Pak usnula po cestě domů z ORL, to bylo asi tak deset minut a teď vytuhla na deset minut na dece a už se na mě zase tlemí, potvůrka jedna. Ale je hodná, mrská sebou, trénuje dostat se na bříško, teď se zašprajcla o stůl..., jdu jí vysvobodit.
Tak páá
9. lis 2009 v 15:46  • Odpověz
Prochi, jj jaksi jsme se rozepsaly a mně pak práce doma stojí :grinning:

chudák Péťa, je mi ho líto jak si s tím chudáček musí vytrpět :cry: tak snad vám všechna ta medicína a atb zaberou a nebudou ho muset trápit zase s dalším pícháním)

vy máte vlastně to lehátko, co je jedno z mála do víc kilo a dá se z něj udělat houpadlo, že? tak to věřím, že se bráchovi taky líbí a hojně ho využívá :slight_smile:
9. lis 2009 v 15:50  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.