• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
šmánkote, jdu něco dělat, aspoň poskládat a uklidit to vyžehlené prádlo, táta za chvíli dojde z práce, ať to tu nevypadá úplně stejně jak ráno, když do ní šel :sunglasses:
9. lis 2009 v 15:53  • Odpověz
Zevi, já dneska taky nic neudělala :sweat_smile: Když Cácorka usnula, tak jsem si šla pro žehlení. Ale jak jsem ho vzala, tak jsem ho zase položila a řekla, že se na to můžu po těch dnešních nervech "vy" a sedla jsem k netu :grinning: A stejně byla za chvilku vzhůru, tak co :sweat_smile:

Jsem se ptala mudry, proč se mu zase udělal ten zánět, třeba jestli jsem něco nezanedbala, ani rýmu nemá, jestli tomu jde nějak předejít... tak prý je to nevyzpytatelný, že se to může tvářit jako zahojený a hned zase vrátit. Prý ani není jistota, že to teď zaléčíme úplně a že nikdo nedokáže přesně říct, proč k tomu zánětu dochází :frowning2:
9. lis 2009 v 15:58  • Odpověz
ještě dotázek: Jituš, tu fotoknihu jsi nakonec dělala nebo ne? já se na to koukala, samozřejmě že do konce akce bych to nestihla, ale říkala jsem si že i za plnou cenu by se to na jéžiška dalo, aby si babičky zaslzely nad vnoučátky :slight_smile:
jo éra luxusních kalendářů nám skončila, kamarád co se nám s nima hrál, se zaláskoval na druhém konci republiky a už tráví volný čas jinak a jinde (což mu samozřejmě strašně přeju, zvlášť takovému fajn chlapovi) :wink:
9. lis 2009 v 15:59  • Odpověz
Prochi, to je blbé, záněty jsou všeobecně strašně nevyzpytatelné, ty můžou mrchy cestovat kdekoliv po těle a pak se zas vynořit :angry: držím palce ať ho tentokrát přeperete!
9. lis 2009 v 16:02  • Odpověz
Zevi a nedušovala ses, že do Vánoc natrénuješ scrapbook a kalendář vytvoříš sama? :grinning:
Já nechala loni dělat fotoknihu babičce a dědovi z fotek jejich Zlatý svatby. A babička prohlásila, že to byl nejkrásnější dárek, který dostali :slight_smile:
Letos chci nechat udělat kalendáře, ale stolní. No už bych to pomalu mohla zadat...

Dneska přišla Lůce z MMB úúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúžasná náááááááádherná růžová kombinézka. Už se suší na radiátoru a zítra v ní půjde honit parádu :dizzy_face:
9. lis 2009 v 16:04  • Odpověz
no dušovala :sweat_smile: pár pokusů mám, ale je to strašný žrout času, gimp jsem spustila naposled někdy před porodem (a to jsem myslela, jaké udělám oznámení o narození malé, dokonce mám postahované úžasné miminkovské kity, haha, už k tomu asi nedojde, leda tak u toho třetího mimča :grinning: :grinning: )
9. lis 2009 v 16:14  • Odpověz
pak nám pošli fotku princezničky v té růžové parádě :slight_smile:
9. lis 2009 v 16:15  • Odpověz
a fakt vypínám, končím tvá Máňa a jdu dělat něco aspoň trochu užitečného (nebo i neužitečného, ale aby byl za mnou vidět jakýs takýs výsledek) :grinning:
9. lis 2009 v 16:18  • Odpověz
autor
ty jo, jste se tu rozkecaly...

Terka to "vypadá to" nemá tak hrozný. Zatím nemá horečky ale jen občas zakašle a má zahleněnej nos. Tak využiju babičku a nechám jí tenhle týden doma, aby to pořádně vyléčila...

Ty jo, jste dobrý že doma něco uděláte.. Já neudělám nic, žehlí a vaří babička a já se snažím odpočívat. Teda včera jsem uvařila já.

Malýho jsem dneska skoro celé odpo pronosila a jak jsem ho v půl 3tí nakojila a dala do kočárku, tak babičce usnul hned na chodbě.. Tak měl asi hlad ... :frowning2: nebo nevim jestli ty prdíky... Teď tu ještě dospává v ložnici při otevřeným okně...

prochi,
chudák péťa... To je mi ho líto.. Ale mně většina mamin varovala, že jakmile vlezem do školky, tak ať počítám s promaroděným prvním rokem :unamused: ... Prostě to tak je... Chytnou tam všechno... My berem léky na alergii a i léky na imunitu a mám pocit, že je to naprd.. A to jsem si myslela, že bude mít nějakou "ochranu" těma lékama a prd... ale pořád lepší zahleněnej nos než neštovice nebo vši..

no nic, dorazil mm, jdu se věnovat rodince...
9. lis 2009 v 18:26  • Odpověz
ijet,
to máte zajímavý s tím autobuskem pro školáčky :slight_smile:
Jinak nechceš gruntovat i k nám? :sweat_smile:

Dárky
Máme koupenou tu pokladnu, a takovou hru, takové plastové hříbečky různých barev a ty se skládají do takové plastové síťky a dělají se tam různé obrazce...
Jinak s tím člobrdem, myslíte jako že tam jsou ty obrázky, a házíte na kostce místo čísel obrázky, ne? Tu jsem měla taky doma :sweat_smile: To je úžasný....

macej,
já taky zpívám, sice ne na úplně všech vystoupení, ale na většině jo, Helču bereme sebou, i Marušku, Maruška je zvyklá, ji to tam baví a Helča většinou spí a babi ji vozí...

prochi,
jinak já malou nemám skoro na zemi, páč mě přijde, že by ji Maru zašlápla, když byla Maru sama malinká, tak to bylo jiný, ale teď je jí všude plno jaksi a měla bych strach, že na ni snad šlápne nebo co...a taky máme klasický velký barák, co se stavěl v 70. letech, kde jsou zbytečně větší chodby a nejsou teplé jako pokoje, tak mám ještě takový pocit, že by jí bylo na zemi zima, nebo že by táhlo, možná je to jen můj pocit, ale zas nemá absolutní svobodu tím pádem na hýbání, protože je buď v lehátku, ňebo v postýlce nebo kočárku domácím, ale prostor jí dávám na velké ložnicové posteli, ale zase ne určitě tolik, co by měla na zemi...
9. lis 2009 v 18:50  • Odpověz
ahojky, teď jsem dovalila ze cvíča. Jsem si krásně vyčistila hlavu :slight_smile:

Péťovi z ouška pořád hrozně vytéká, tak se obávám, že k mudře půjdem dřív než za týden :frowning2: Říkala, že když to pořád poteče, máme hned naběhnout. Asi vám nemusím popisovat, jaký už má z tý doktorky trauma :pensive: I když je teda hrozně hodná, i sestřička, to se jen tak nevidí.

Jíťo, souhlas, že u druhých dětí je to s tím psychomotorickým :grinning: vývojem na volným prostranství složitější :wink: Když něco dělám, tak je L. taky v postýlce, protože by ji jinak P. zašlápl. Ale jak to jde, tak je na dece a holt nic nedělám a válím se tam s ní :slight_smile:

Mapris, já počítala s nemocema, obzvláť když do třech let nebyl kromě nějaký tý rýmy nemocný vůbec. Ale že nás tolik potrápí zrovna ouška, to mě trochu překvapilo.
9. lis 2009 ve 20:23  • Odpověz
Prochi chudinka Péťa, to je trápení s ušima.Nepsala jsi tady kdysi, že jste na uši s manželem taky trpěli?

My už máme asi trochu procvičenou imunitu z jeslí. Zahleněný trochu je, ale už to neřeším.

Vánoce už máme vyřešený pro Ondru, dostane to kolo bez šlapek (koupila jsem ho v německu za super cenu), stavebnici magnetickou a velký vrtulník. U nás jedou letadla, takže cokoliv co létá bude mít úspěch. Rodiče už koupili notebook želvík, naši meč, autobus a kuličkovou dráhu. Ještě určo něco někde uvidím, dostane od tetiček a starých babiček dárečky, takže toho bude mít zase dost a dost.

A už si nepamatuji co jsem chtěla, snad jen se zeptat Mapris jestli má tu rektální rourku.
9. lis 2009 ve 21:44  • Odpověz
prochi,
myslím si, že bych Helče taky měla dávat víc prostoru, v té postýlce to má tak akorát nabok, na břicho už se jí to nevejde, ale jak leží chvilku na posteli, při přebalení nebo válení, tak je na břiše hned a válí zase sudy, ale myslím, že pro ty děti je ten volný prostor prostě nejlepší, mohla bych využít toho, že je Maru konečně ve školce...no jenže dnes mi to celé dopo prospala...nevím, co jsem měla v mlíčku :grinning:
9. lis 2009 ve 21:51  • Odpověz
Brý ránko :slight_smile:
teda musím přiznat, že se asi dnes budu kopat do řiti :grinning: páč nemám co dělat :grinning: :grinning: :grinning:

Prochi, chudák malej, s ušima jsou starosti :frowning2: snad budete mít brzo klid :wink:
Mapris, my jsme si prošli prdama a nempomáhalo zhola nic,ale my celý nespali, fuj ještě že je to pryč :angry: myslím, že asi všechno znáš, nahřát bříško plínou, sab simplex, čaje, nejíst nic nadouvajícího, masírovat bříško mastí.....
Kam, no u nás právě jede mašinka tomáš, ale i ostatní mašiny :slight_smile:
Jitu, vím o jakých hobičkáš píšeš, to je taky dobrý nápad :confused:
Prochi, kam chodíš cvičit? Já se tenhle týden nečapu se spinošem, už je plno a st, čt a pá jsem v práci :unamused:

Holky jak jste na tom z váhou? Já humus ejlent a vánoce na krku, pomooooc :angry:

A co dárky pro manžílky??? :confused:
10. lis 2009 v 07:30  • Odpověz
autor
nazdarek...
malej spi, tak mam chvilku. Slecna se teda vyspala, ale kouka na tv. Uz docela dneska zlobi, nasadila jsem ten acc sirup, tak uvidime. Zitra ji vezmu k dr. at na ni jukne, a jestli by mohla jit na chvili ven.

Chci se zeptat, kdyz mate nemocne deti - kasel, rymu... Jak dlouho je nechavate doma (bez prochazek)? Je mi jasny, ze je to jine kdyz jsou horecky, ale kdyz nejsou... Berete je pak po par dnech na chvili ven?

ijetka,
nazdárek :o)) se máááš :o)) No, já při těhu přibrala jen 7,5 kg kvůli těhu cukrovce, a vážila jsem se někdy minulý týden a měla jsem o 3 kilča míň než před těhu.. Teď nevím. Budu se muset zvážit ráno nalačno, žeru teď dost sladký :grinning: :grinning: .

prochi,
no, já vím že nemoce jo, a že tě ouška nenapadly... bohužel... To je o tom, co ještě neměl a co ve školce chytí :frowning2:

jita2,
já taky nevím, jak to budu dělat s Tomem. Teď je v postýlce - takový co mívají v porodnicích. A pak asi to lehátko... Na zemi se bojím - i když jsme v bytě - kvůli terce... Ono je totiž riziko ho i přebalovat na sedačce... Vždycky začne Terka blbnout a bojim se, že mu skočí na hlavu. Takže na dece asi jen, když Terka nebude doma... Ve školce... A to kdo ví, jak bude často :unamused:
10. lis 2009 ve 14:01  • Odpověz
prochi,
ukončený šestý měsíc u nás je 20. prosince, mě se to taky blbě počítalo! Takže začnem s těmi příkrmy tak nějak dobře o těch vánocích...

ijet,
o váze mi ani nemluv, žeru jak slůně, už jsem nešťastná, že jsem chtěla hubnout a shodou náhod jdem dnes s manžou běhat, ale budem zafunění při prvních pár krocích, jsme jak vepři :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Jenže já jsem tak na sladký po porodu...chjo...
10. lis 2009 ve 14:48  • Odpověz
Jitu :grinning: :grinning: :grinning:
Já běhat nemůžu, a na aerobic taky ne pořád mě pobolívá ten vyvrknutej kotník, bolí i když si s Kubíkem kopeme na dvoře :frowning2:

Mapris, jak nemá malej teplotu jdem se alespoň na 10minut na dvůr vysmradit :slight_smile:
10. lis 2009 v 15:38  • Odpověz
ijet,
tak to asi není vyléčený s tím kotníkem, nebo co? Já vím, že manža si taky jednou zvrtl kotník a taky ho od té doby pobolívá :frowning2:
No dnes z běhu nic nebude, páč pořád prší...a já se tak těšila, teda spíš, že si s manžou zablbnem bez dětí, když tu máme babi, protože jindy ji nemáme takhle po ruce, že bysme spolu někam vyběhli....
10. lis 2009 v 17:39  • Odpověz
Jíťo, to je pech co? No kotník byl docela ošklivej, měla jsem modřinu přes celý nárt :frowning2: dokktor mi na ko řekl, že mi tam muselo něco rupnout, když je tam tak velká modřina a že to bude dlouho bolet :angry:
10. lis 2009 v 17:47  • Odpověz
ijet,
a kdy to bylo? Tohle bolí ještě hoooodně dlouho!!
My jsme nakonec byli vyvenčit jen pejska i s Maruškou v dešti, šli jsme jak prdlí tři se třema deštníkama, ještě že Bruno neměl deštník...Heluš hlídala babička...
Já jsem měla výron 3x, jednou po sletu čarodějnic, jak jsem šla opilá domů a schovávala jsem se v noci před autem, protože jsem si říkala, kdyby někdo ve tři ráno potkal slitou čarodějnici, ještě by se mohl vybourat :grinning:
A napsali mi do papíru...při sletu čarodějnic si vyvrtla kotník...
10. lis 2009 v 19:26  • Odpověz
No z kraje září :frowning2: ty a opilá jo? :grinning: :grinning:
U nás dneska ani kapka tak aspoň jste se trošku prošli :slight_smile:
10. lis 2009 v 19:39  • Odpověz
tři dny po sobě taková nárazová kecací vlna a teď ticho po pěšině? :sweat_smile:

Mapris, buď v klidu, já taky skoro nic nestíhám :stuck_out_tongue_closed_eyes:
prát a žehlit musím, to je jasný, hlavně malá furt ublinkává, takže když výjmečně nemám každý druhý den pračku, je to zázrak, taky nádobí umývat, ať máme z čeho jíst, ale manža ho aspoň ochotně uklízí z odkapávače (proto strategicky večer umyju vše i kdybych už padala na hubu, páč vím, že než ráno půjde do práce, tak všechno sklidí) a jinak pravidelnou údržbu věnuju akorát koupelně a wc, ostatní úklid jako prach, vysávání, zalívání kytek, krmení dom. mazlíčků dělám různě nepravidelně, až to samo řve, že je to nutné, nebo když náhodou zbude čas :sweat_smile:
no a vařím většinou rychlovky, zvlášť když chlap má práci poblíž a jedenáct dojde domů na oběd, časově náročnější jídla jen když je doma a věnuje se prckům on, abych nemusela od šporáku nebo trouby pořád odbíhat

Ijet, ty vyžle jedno, neprovokuj stěžováním si na svou postavu! my na fotkách viděly jaká jsi samyce!! :grinning:
já v těhu přibrala 18kg, momentální přebytek je 4kg, což si myslím že není tak zlý, kalhoty už konečně! zase dopnu a doufám, že něco ještě dolů půjde, že to vykojím a po novém roku bych se možná mohla přemluvit na nějakou pohybovou aktivitu (tak uvidíme jestli se přemluvíme, bo su zhnilá jak veš :sweat_smile: )

Jíťo, já nemůžu :grinning: :grinning: :grinning: nalitá čarodějnice :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: doufám že jsi aspoň měla koště a mohlas ses pak o něj opírat, když tě bolela noha :grinning:
11. lis 2009 v 15:48  • Odpověz
holky co vítání občánků? už jste někdo měli?
u nás se zájemci musí nahlásit na obci a až je dětí víc, tak se teprv určí termín, ale žádná hromadná veleakce, během dopoledne 2 skupinky asi tak po 4 dětech, aby si rodiče mohli pozvat i hafo příbuzných :wink:
tož bych tam měla konečně někdy zajít... jenže ještě nevím kdy budeme mít křtiny, páč farář je v lázních a říkal, že hned jak se vrátí, tak to spácháme a nerada bych aby se nám to nakonec překrývalo
11. lis 2009 v 15:58  • Odpověz
autor
já mám dost... V noci jsem nosila, dneska malý brečí co pět minut... Se střídáme s babičkou s nošením... Vysadila jsem baby calm, ale asi zase nasadim, pak dávám probiotické kapky a dneska jsem začala po lžičce dávat fenyklový čaj mezi kojením... Kojím dneska skoro po dvou hodinách... Chjooo :frowning2: . Holky, kdy končí tyhle problémy s prdíky??? Ve 3 měsících??? Malej teda prdí, ale to tlačení, to je neštěstí... Chudák plače... Je mi ho líto a už nevím co dělat. Jinak jsme byli dneska u dr. Od pátku plně kojím a malý prý dobře přibývá :o)) (ťuky, ťuk), tak začínám být ráda, že kojím... No a doporučila mi homeopatika na to jeho bříško, tak je dneska nasadím.. A ještě se zeptám, co jste všechno brali na podporu kojo? Já mám homeopatika a ten kojící čaj... A snažím se pít víc vody... Jo a ta melta...
Jinak Terka je už lépe, byli jsme teď venku, tak jsme trošku "vystydly" :o)))

zevi,
tak tos mně docela potěšila, že tu nejsem jediná, co nestíhá. Já jsem teda dneska díky babičce uvařila, jinak žehlí babička a koupelnu a wc a luxování obstaral manžel o víkendu, mezitím co jsem byla s dětma venku.... JInak nevím, co budu dělat, až budu doma sama. Ale manžel má mít dva týdny dovču.. Tak mi pomůže doma...
11. lis 2009 v 16:42  • Odpověz
Holkýýýýýý STOP!

Co to má znamenat? Nejdřív nic a pak milion příspěvků,já nestíhám :grinning: :grinning: Čtu vás už tři dny a až dnes mám sílu odepisovat,včera jsem byla utahaná.

Musim vám říct ještě za tepla,co se nám včera stalo.Byli jsme k večeru na malém nákupu v Tesku.Už jsme byli u auta,přítel otevřel kufr,dal Fíka do auta a já jsem zaparkovala kočárek jakoby u kufru auta,ale z boku,protože vedle nás stálo krátké auto.No a odepla jsem autosedačku s Májou z kočárku a dala jsem jí do auta a poutala jsem jí pásama a najednou slyším,jak přítel na někoho křičí a nějaký rány.No představte si,že z protější strany vyjížděl z parkoviště řidič,měl velký auto,něco jako VW transporter nebo tak ,no a jak couval,tak nečuměl do zrcátek nebo nevim (bylo před šestou,ale už tma) a normálně narazil do toho našeho kočáru tak,že se kočárek naklonil na dvě boční kola.Tak na něj přítel křičel,protože to hned viděl,ale ten ignorant to neslyšel tak mu Pavel bušil na auto,on pak zastavil a čuměl co jako je,tak na něj Pavel řval,co jako dělá,že nám srazil kočár,no dál už nevim,řval tam na něj,že kdyby tam ta autosedačka byla a spadlo to tak ho zabije :sweat_smile: No haló.Holky,kdybych fakt hned máju nedala do auta tak ani nechci vidět co by se stalo,protože ten kočár by tíhou té autosedačky určitě letěl k zemi.Ten blb couval moc až na protější parkovací místa,no blbec a ještě řekl,že tam ten kočár nemáme mít!!!No pavel byl běsnej,my ten kočár měli vedle auta na parkovacím místě,nevim,kde by jako jinde měl být.A to měl v zadu ten blb dítě.No děs :angry:

Zbytek dopíšu zítra,Mája se právě posrandila tak jí jdu přebalit a už si lehnu.....
11. lis 2009 ve 23:32  • Odpověz
Macej, fuj takovej hnusnej zážitek :angry: brrrrrr :frowning2:
mapris, já pila na podporu jen granulovaný čaj pro kojící matky, tuším že byl od Hippu, jinak prdky přešly po třetím měsíci, měli jsme tříměsíční koliky
zei, to je krásná váha, až na mě přijdou choutky (jestli....) na druhý tak zas budu jak slonice :stuck_out_tongue_closed_eyes: jo jinak samyyyce už dávno nejsem, mám celulitídu a tukový polštáře i na chodidlech pomoooooc :cry: :cry:
Holky co isáček, chodí sem ještě????? Ráda bych jí viděla...četla :grinning: :grinning:
Jitu, jak jena tom tatínek?
12. lis 2009 v 09:38  • Odpověz
autor
macej,
ty jo, koukám srážka s blbcem je nejhorší :o((

U nás nic nového. Malý včera probrečel celé odpoledne v kočárku. Musela jsem vysadit ty probiotické kapky i baby calm, nafukovalo ho to a nedělalo mu to dobře. Probrečel i hodinu večer... Holt to jeho tlačení musíme do 3. měsíců vydržet. Naštěstí nebrečí a je hodný. Díkybohu za to..
12. lis 2009 ve 12:47  • Odpověz
Macejko, copak, problém s dočítáním? :grinning: no to víš, objevila se tu konečně posila - Ijetka a hned je to na příspěvcích poznat :wink:
Isáčka bych tu taky moc ráda viděla častěji :slight_smile:

jinak ten zážitek z nákupu je pěkně drsný :confused: :angry: :angry: fakt magor, ještě štěstí, že to bylo tak načasované a Mája tam už nebyla... brrrrr, úplně mám z toho husinu

Mapris, já akorát kojící čajíky, mám od Lerosu a od Teekané (ten mi chutná a voní víc)

s bříškem je to blbé, tys už vyzkoušela všechno možné a žádný efekt, co? :frowning2:

Ijet, c-c-c-c-c-c-c... :sweat_smile: ty a tukové polštáře s celulitídou? neuvěřím, dokud neuvidím důkaz :sunglasses:
a být v těhu jak kombajn, o tom bych mohla vyprávět, já měla břicho na kilometr před sebou, fakt :sweat_smile: ještě někdy v létě kamarádka konstatovala, že to bříško nemám nijak moc velké, já na to ať počká pár týdnů, že při Jirkovi jsem si na něj mohla odkládat hrnek s kafem :grinning: no a taky že jo a kdyby jen hrnek, já si na něj tentokrát mohla postavit talíř s polívkou!!! :grinning: :grinning: :grinning:
12. lis 2009 v 16:00  • Odpověz
dnes jsme byli na šestitýdení, tak máme 4310g, výšku naše mudra neměří, to si s tátou děvčičku natáhnem a přeměříme sami :slight_smile:

malá je škraňatá, přibírá pěkně, všechno dobrý, akorát že má malinko pupeční kýlu :frowning2: že se s tím čeká do čtyř let a třeba se to upraví samo, tak budu věřit že jo
příští týden jdeme na kardiologii, tak jsem zvědavá jak dopadnem a taky by jsme měli na kyčličky, no a já se sebou bych se taky mohla jít ukázat... nebo se aspoň objednat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. lis 2009 v 16:12  • Odpověz
Mapri, my jsme se nevyspali skoro vůbec, když na ot vzpomínám, mám pocit (i rodina) že furt jan řval, řval, řval :frowning2:
zevi, bych ti důkaz poslala, ale stydím se moooooc :cry: :cry:

Holky to letí to je mazec, nedávno jste "rozjeli" druhý kolo těhulkování a teď rostou jako z vody :sweat_smile: ani není pravda že měl kubík 4kila :slight_smile:

Zevi co je to škraňatá????A ty chodíš na KO s kyčličkama???? :confused: :confused: a ta kardiologie????

No nic za chvíli mažu na nočku :slight_smile:
12. lis 2009 v 16:56  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.