• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
Jo zevi ty jsi myslela gyndu, viď???? :grinning: :grinning: :grinning:
12. lis 2009 v 16:58  • Odpověz
ijet

já se picnu,chechtám se tady u počítače,jak se ptáš Zevi,jestli chodí na kontrolu s kyčličkama :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Jen dočítám,stavim se tu večír jestli zbudou síly.My totiž včera měli zase noc plnou "vášní",spala jsem tři hoďky,zbytek malá probrečela :unamused:

mapris
jen na skok-nechci strašit,ale Fíla měl prdíky přes půl roku :sweat_smile:
12. lis 2009 v 17:44  • Odpověz
autor
nechci to zakřiknout, ale malej je dneska celej den zlatej - jsem musela vysadit oboje kapky a zatim vypada to, ze zabiraji ty homeopatika. Uvidime, jaka bude noc... zatim breci jen kdyz ma hlad... Tlacit sice tlaci, ale uz to neni tolik s brekem, jenom obcas pri kojeni...
12. lis 2009 v 18:00  • Odpověz
Ahojky

Teď mi odjeli kamarádky, dodatečně jsme slavili Ondrovi narozky a dopředu jeho svátek :grinning: a holčičky měli taky sváteček, tak to byla mega oslava. Není nic krásnějšího než rozzářené dětské očička.

Macej tak to s tím parkovištěm je síla, se nedivím, že manžel řval, já bych taky byla nepříčetná!!! Blbec má koukat tam couvá.

Zevi tak pana doktora na kyčličkách pozdravuj až tě tam bude rvát do toho jejich lehátečka :grinning: :grinning: :grinning: .

Mapris tak držím palce,aby bylo po prdíkách. já pila jen čaj pro kojící od Lerosu a střídala jsem to s fenyklovým.

A co Prochi a Péťovi ouška, dlouho tu nebyla.

Já objednala Ondru na očkování proti žloutence A, doktor mi tohle očkování jako jediné nad rámec povinného doporučil. Tak v pondělí pádíme, to bude zase řevu. Ch jo. Se ho zeptám na to zkonrolování očí a uší co nám na 3leté nedělal. A na pindika.
12. lis 2009 v 18:37  • Odpověz
Ijet :grinning: :grinning: :grinning: no, na kontrolu bych měla jít s tím, co je mezi kyčličkama :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

na kardio jdu s malou, páč má lehčí vrozenou srdeční vadu, už v porodce jí dělali sono a ekg, ptž měla výrazný šelest na srdíčku a laicky řečeno, má mezi komůrkama malou skulinku, kudy ta krev protéká a dělá "rambajz" tím vzniká ten šelest, jak mě pan doktor ujišťoval, nemělo by to být nic vážného, zatím se to nemusí řešit žádnýma medikamentama ani žádný šetřící režim, jen se to musí hlídat a budeme se s ním dost často vídat :slight_smile:

chodila jsem k němu i s malým, jenže ten neměl vrozenou vadu, ale jen vývojovou vadu, kdy se to do půl roku samo srovnalo

a škraně to jsou líčka, tváře :sweat_smile: má je jak křeček (a taky dvojitou bradu a faldy na stehýnkách, jo u těch dětiček je to krásné a roztomilé, to až s věkem z tomho máme komplexy :grinning: )

Mapris, držím palečky ať už to tak zůstane :slight_smile: (že by se ta plačtivá nálada přestěhovala od vás k Macejkům?)
12. lis 2009 v 18:49  • Odpověz
Kam :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: nevím nevím, ten dr. co jsem k němu chodila s J. byl sympouš a fešák, ale teď je na žádánce jiné jméno, tak nevím jestli by stálo za to mu cokoliv ukázat, kór ty moje kyčličky :grinning:
já vám řeknu příští týden :wink:

už několikrát jsem chtěla Macejce pochválit nové foto v pasu a vždycky jsem to zasklila, takže napravuju :slight_smile:
12. lis 2009 v 18:55  • Odpověz
Ahoj holky moje,
četla jsem si vás průběžně u kojení :slight_smile:

Jíťa mě totálně odbourala ožralou čarodejnicí :grinning: , to jsem musela i přečíst manžovi, protože vyzvídal, čemu se tak tlemim :grinning:

Ijet, moje váha hnus hnus hnus :rolling_eyes:
Na cvičení chodím tady u nás dvakrát v týdnu, jeden den máme danc aerobik a jeden stepy. Už chodím hrozně moc let, deset nebo jedenáct, když teda nejsem zrovna v tom :grinning: Já sport miluju, brusle, kolo, aerobik, plavání... to je moje. Ale vidět to bohužel nikde není :frowning2: naopak čím dál horší... Potřebuju zhubnou jako sviňa, ale jde to pomaloučku pomalu :frowning2: Zatím ani nechci nějaký velký úbytky kvůli kojení, stačily by mi i dvě kilča za měsíc. Snad to dám a na jaře už by to mohla být pěkná sumička :slight_smile:

Jitu, já to tvoje počítání nějak moc nechápu :sweat_smile: Ukončený šestý měsíc budete mít teď, ne? Teď přece jedete šestý měsíc, 21.11. začnete sedmý měsíc... nebo to blbě počítám já? :confused: :sweat_smile:

Zevi, vítání občánků... u nás je tak 3x - 4x do roka většinou tam bývá deset miminek. S P. jsme byli, když mu bylo osm měsíců, tak počítám, že teď půjdem taky tak nějak v únoru, březnu.

Mapris, na podporu kojení jsem nepila nikdy nic. Kojící čaje mi nechutnají. Meltu piju tak jedenkrát denně, ale ne na mlíko, ale na podporu trávení. Mě se vždycky vyplatilo hodně pít (což u mě problém není), ale taky hodně jíst. Vždycky, jak jsem se trochu omezila, tak chtěl pít častěji, hlavně v noci.

Mapris, neboj, nejsi jediná, kdo nestíhá :wink: Vařím na dva dny a to jen jednoduchý jídla. Doporučuju řídit se heslem "bordel v bytě šťastné dítě" :grinning:
I když teda mě to ještě moc nejde :sweat_smile:

Macej, fůůůj hrůza, úplně mi šla husina po zádech, jen si představim, že by Majuška ještě nebyla v autě :pensive:

Zevi, "škraňatá", jsem dobu přemýšlela, co to asi může být :sweat_smile: a oni syslíky tvářičky :dizzy_face:

Jíťo, už dobu se chci zeptat, přišla vám ta pozvánka na to plicní?? Nám nic, mám podezření, že už se to nekontroluje, když uvažují o úplném zrušení tohohle očkování... ale nevim.

No a ty naše ouška...
Kam, jojo, pamatuješ si to dobře, že jsem na záněty taky hrozně trpěla. Asi před čtyřma rokama mě to zase hrozně trápilo. Doktor tenkrát říkal, že to mám už chronický.
P. už v poho. Už mu z nich nic neteče, ATB zabraly fatk hned. Vlastně mu vůbec nic není. Řádí tady jak černá ruka a každý ráno se mě ptá, jestli jdem do školky. Jsem na něj zvědavá, jestli bude takhle frajeřit i až to bude aktuální :grinning:

A ještě vám napíšu naši story... V PO jsem potkala pošťačku, říkala mi, že má pro MM dopis do vlastních rukou, jestli mu to vyřídim. Tak jsem jí říkala, že jo, ale že se pro něj zastaví až ve ČT, že je PO, ÚT a ST do večera v práci. Dneska si pro něj teda jel, nejdřív nebyl dopis k nalezení, pak paní volala kolegyni a ta jí prozradila, kde ho najde. A představte si, dopis rozdělanej, přelepenej izolepou a vyšlo najevo, že ho doručili úplně jinýmu člověku!!!!!! Ten dopis byl od soudu, je možný ho předat jen na občanku, na dopisu jméno, příjmení, celý datum narození, naše adresa... a oni to dají někomu úplně jinýmu, s jiným jménem (přijmení teda sedělo, abych jim nekřivdila), s jinou adresou, naprosto odlišným datem narození :angry: :angry: :angry: Jako já byla nasraná jak berka, jak se tohle může stát??? Fakt neskutečný :angry: Naštěstí to ten dotyčný přišel vrátit na poštu (samozřejmě po tom, co si to důkladně přečetl :angry:)
Ale co si člověk na nich vezme, dovolání žádný, MM tam udělal akorát tak čóro, omlouvala se jedna přes druhou... Fakt neskutečnej bordel.
12. lis 2009 ve 21:57  • Odpověz
to by mě nenapadlo, že vám škraně tak zavaří, nj, moravština :sweat_smile:
to je jako když kámoš byl na montáži v čechách, šel do práce kolem zahrad rod. domků a šíleně rozštěkal psa za vraty, majitelka vlezla do okna, co že se to děje nepatřičného a on na ni: "to nic pani, on blavůzňá na mňa" a bába hleděla, jestli mluví svahilsky :sweat_smile:

se normálně picnu z našeho mlaďáska...
táta konečně smontoval postýlku, ptž Elča zatím spí v košíku, ale už se sotva vejde a postýlka byla od té naší výměny oken rozmontovaná na půdě. I tak jsme ji měli v ložnici už jen na "parádu" a odkládání kdejakých plyšáků, páč od té doby co jsme byli loni v létě v nemocnici, Jirka v ní odmítal spát (asi trauma z jipky)
no tak ji kluci sestavili, povlíkla jsem, načančala nebesa, Jiřík do ní vyšplhal, řekl ať mu tam dám malou, natáhl jí kolotoč, přikryl sebe i ji duchýnkou, Eluš usnula, on že bude spát taky :slight_smile: tak jsem ho vytáhla, že ještě nevečeřel, nemá pyžamo a tak... po jídle rezolutně prohlásil, že dnes nespí v pokojíčku, ale s Elenkou v malé postýlce! bylo to náročné vysvětlování, že oba se tam mačkat nemůžou...
no a dopadlo to tak, že jakmile jsem si malou vzala na kojo, řekl, že ji pak mám dát do košíku a usnul si v postýlce (sám, bez remcání, bez pohádky a jakýchkoliv cirátů)
hlavně že víc než rok dělal kazišuka v naší posteli a teď je mu postýlka vzácná :rolling_eyes: :sweat_smile: :sweat_smile:
13. lis 2009 v 00:24  • Odpověz
Prochi, to je s tím dopisem na mrtvici!!! :angry: :angry: :angry: tak tobě to ta můra pošťačka dát nemůže, ptž by porušila milión předpisů, kdyby dopis nedoručila do vlastních rukou a jen předala manželce a nakonec to skončí takhle :confused: fakt neuvěřitelné a nepochopitelné, bych z toho byla taky běsná :angry:
13. lis 2009 v 00:30  • Odpověz
Brý ránko :sweat_smile: jsem doma z nočky a načuhuju co se dělo :grinning:

Prochi, ty vogis to je hustý s tím dopisem :angry: kdyby se to rozmázlo, myslím že by padaly hlavy :angry:
Zevi, já měla taky šelest, a jsem oki, prý to bývá :unamused: jinak ty moravský hlášky můžeš psát častěji alespoň se něco dozvím :grinning: a věřím tomu až ůjdeš s pudlinou a vlezeš na kzu, že si na mě vzpomeneš :grinning: :grinning:
Mapris, tak ťuky ťuk ať neplakání vydrží :wink:
Macej, ta fotka je fakt moc pěkná :wink:

Dneska má Kubík ve školce kouzelníka, tak jsem zvědavá, co to bude. Ráno zase slzičky, ale je statečnej.Myslím, že nám potrvá dlouho než si zvykne :frowning2:
13. lis 2009 v 07:14  • Odpověz
ahoj kočky,

zevi,
nebuj, určo se to upraví samo, budeme držet palečky, ať je princezna v pořádku...
Zevi,u nás škraně samozřejmě známe:slight_smile:
Kazišuk :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

mapris,
na podporu kojení jsem jen pila a zkoušela čaje, ale jako by pořád tak stejné....jinak vydrž ještě do 3-4 měsíců, tohle se musí každopádně zlepšít..

ijet,
taťka dobrý, týden v měsíci chemoterapie jehlou do žíly, jen po tom pak týden nemá chuť k jídlu a škytá, ale jinak dobrý!! Zrovna tento týden jezdí, jede okolo nás, tak ho tu máme denně na kávě :grinning: A mamku jsme si tu pro jistotu nechali celý týden :sweat_smile:
Kouzelníka jsme měli asi před 3 týdny...

Jinak v noci fůra kašle, já se na to vyprdnu, tak jsem ji zas dnes odhlašovala :angry: :angry: :angry: Kdy to přejde, nevím...
Máme fotky ze školky, moc moc krásný!!!

prochi,
z toho počítání jsem sama zblblá, ale prostě mi říkali, že ukončený 6. měsíc bude na vánoce, jako že ukončený první měsíc dítěte není, když má měsíc, ale když uplynou dva po jeho narození....fakt jsem jelen, říkala to kámošce doktorka....jsem zvědavá, co mi řekne ta naše příští středu...mám zmatek prostě...
má jizvičku větší, ale prý čím větší jizvička, tím lepší ochrana! Jinak tady teda byli všichni okolo s miminama na plicním...vy fakt ne jo???
No a s tím dopisem si to taky nedovedu představit, tohle normální pošťačka ale nemá fakt šanci udělat!! Tak to prostě nechápu!!!!!!!

ijet,
a co vy, nemáte nějaké milešovské hlášky? :sweat_smile:
13. lis 2009 v 07:27  • Odpověz
Tak jsem vyhajaná a připravená na druhou dnešní nočku, jen jsem jako pitomá :frowning2: :frowning2:

Jíťo, tak fajn, že s tatkou dobrý. My to máme blbý a nezlepší se to, naopak :frowning2: :cry: :cry: :cry:
S tím počítám, tmu nerozumím, koukala jsem jako blázen :sweat_smile:
My budeme mít fotky v příštím týdnu, moc se těším, nechceš se pochlubit? Maru je hotová pózovka, ten náš šmudla zase bude jako bubáček, opět se nesmál :angry:

Kazišuk známe :grinning: to je asi celonárodní, ale milešovský nemáme :pensive:
13. lis 2009 v 11:54  • Odpověz
Ijet, no to si piš že vzpomenu :grinning: a nevím co si bude chudák mudrák myslet až se mu tam začnu dementně culit :sweat_smile:

hele a proč máte jít s pindíkem k urologovi? nejde vůbec přetáhnout, co se doktorce nelíbí? já z toho totiž měla veliký strach, páč samozřejmě úplně nepřetáhnem ani omylem, tak jsem hledala informace a mám pár článků uložených, že z dnešního medicínského pohledu se násilné odlepení předkožky v žádném případě nedoporučuje, hranice 3 let, už je zastaralá, má se to nechat na přírodě, jedině pokud je problém při močení, tak se to samozřejmě musí řešit, ale v tom případě jít k DÉTSÉMU urologovi, ne k dospělému, ptž ti často na děcko hledí jako na zmenšeninu dospělého, což je samozřejmě blbost a nějaké radikální řešení může nadělat víc škody než užitku :unamused:

Kubík se smát nemusí, tomu stačí hodit ten krásný neodolatelný kukuč :slight_smile: Maruška no comment, to je modelka :dizzy_face:

Jíťo, to je fajn, že to s taťkou vypadá tak nadějně, držíme palečky, tfuj tfuj :wink:
13. lis 2009 v 18:22  • Odpověz
Ahojky
zevi jde nám to tak do menší půlky, stahujeme ve vaně, a s čůráním problémy nejsou a pořád si s ním hraje :grinning: tak uvidíme. Už aby to šlo. Honza se vždycky směje aříká, neboj mamko ona mu ho nějaká přetáhne :grinning: :grinning:
14. lis 2009 ve 13:36  • Odpověz
autor
čau holky... jsem na mrtvici a vyřízená :frowning2: :angry:
Od včera kojím přes den co 1-2 hodky, mám málo mlíka a tomu našemu hladovci jsem musela včera a dnesak dát občas dokrm, protože mi brečí hlady. Pouští se u prsa - a je vzteklej, když mu to neteče. Za celý den dneska naspal 2 hodiny a teď spí babičce na polštáři. Ani nekaká... Jsem hotová a nevím co mám dělat... Včera mi usnul o půlnoci a vstával v 6 a od té doby spal jen hodku dopo a venku JENOM hodku v kočárku. Na prdíky to zas tak nevypadá. Docela mu to jde, hlavně při kojení... A to beru homeopatika jak blázen, piju hodně, jím hodně... Už nevím co mám dělat, aby mlíko bylo ... :o( Malý usne u kojení, protože mu to neteče a jak ho položím do postýlky, tak spustí...

prochi,
ty jo, tak pošťačka je pěkná kráva.. si dovolila dost... :o(

ijet,
vítej...

zevi,
ty jo, takže vlastně nemáš postýlku pro eluš? :grinning: .My teda máme ještě takovou malou, co dřív bývaly v porodnici, tu velkou budem skládat asi tak za měsíc. Malý je docela dlouhej, takže se nám do tý malý už brzo nevejde...
14. lis 2009 v 17:34  • Odpověz
Maprísku, to je teda pech. No hele třeba to můžou být prdíky, malej taky prděl a přesto trpěl :frowning2:
Jinak s tím kojením....neházej ještě flintu do žita, třeba máš jen krizi a zase bude dobře.
14. lis 2009 v 17:48  • Odpověz
Mapris, koukala jsem na kojení.net a vypadá to na klasický bojkot kojení, u vás možná nakombinovaný sespurtíkem...
Vím, že nemáš asi čas ani chuť tam teď pátrat, tak ti sem skopčím jeden dotaz a odpověď za všechny...

Dotaz: Máme problémy s kojením...třkrát cucne a vzteká se, pouští se a "mlátí hlavičkou" nebo třeba prso vůbec nechce a rovnou brečí. Zdá se mi, že mám málo mléka -neodsaju ani ň,když chci odstříkávak, podaří se mi asi 5 stříků a konec.Vím, že nejlepší je časté přikládání dítětě, ale to moje zcela ztratilo zájem jen tak si u prsa lebedit.Když chce pít a nejde to, rozzuří se a je konec.Za ty poslední tři týdny přibrala jen 70g.Já vím, že kojené dítě může s váhou chvilku stagnovat, ale vzhledem k tomu, že to jde ruku v ruce s potížema při kojení, mi to přirozené nepřipadá.Piju čaj pro kojící mamči, občas meltu a neprlivou Magnesii.

Odpověď: Dobrý den, dle popisu dcerka skutečně přibrala méně z důvodu, že prostě málo pije. Někdy to děti v tomto věku dělají, nelíbí se jim, že mléko neteče tak rychle, jak by si přály. Zkuste prsa před kojením nahřívat, pijte při kojení teplý nápoj a hlavně se zavřete někde do klidné, tiché místnosti, přehoďte přes sebe deku, klidně dcerku svlékněte do pleny, Vy se svlečte do půl těla a kojte takto - ať se můžete pěkně obě na sebe soustředit. Jinak se snažte kojit v době, kdy je dítě ospalé.
To odstříkávání rozhodně zkoušejte, i 5 střiků je dobrých. Musíte holt laktaci zvýšit sama, když jí dcerka snižuje. Odstříkávejte klidně 8x denně, jak Vám to půjde, ideálně alespoň 10 minut každé prso (střídejte je, odstříkejte třeba minutku jedno, pak zase druhé, jak Vám to prostě půjde).
Při kojení prsa často střídejte. Pokud by dcerka nadále nepřibývala, tak nezbyde nic jiného, než jí dokrmovat, nejlépe asi pomocí suplementoru, stříkačky. Ale nechci předbíhat, zatím ještě na tom zapracujte. Ale snažit se musí i dcerka, je to vlastně hlavně na ní.

A můj názor... to že kojíš co 1-2 hodiny mě přijde docela normál. Já nějak neřeším, jestli pila Cácorinda před hodinou nebo před třema. Když brečí, je nevrlá, chce spát... tak jí prostě přiložím, i když jsme kojily třeba před půl hodinou.
Tak třeba dneska - dopol. jsme kojili než jsme vylezli z postele, to bylo v půl devátý. Za hodinu jsme šli ven, tak se nadlábla znovu, to bylo před desátou. Pak jedla ve dvanáct, po spánku ve tři, ve čtyři byla protivka a cpala si tam celý ruce, tak si zas dlábla, no a naposled v půl šestý, než usnula. Na nějaký pravidelný intervaly nehrajem :grinning:

Píšeš, že moc nespí... a když je vzhůru, tak to probrečí?

Mě ty první týdny byla malá hrozně háklivá na manipulaci, když u kojení usnula. Takže jsme jednoduše začali kojit v ložnici v leže a jak usnula, tak jsem se megaopatrně zvedla a nechala ji nevýchovně spát tam :wink: (kromě nocí)
14. lis 2009 v 19:02  • Odpověz
autor
prochi,
díky... já to kojeni.net studuju uz druhy den, vzdycky kdyz mam chvilku. Dneska jsem tam byla hodinku... Odstrikavam vic i nez 5 striku. On jak mu to netece, tak usne.. Jako treba ted... nekdy breci nekdy ne.. Chovame ho tady vsichni, babicka, ja, manzel.. Stridame se... Ve stredu jsme byli na vazeni a to jsem rikala dr, ze od minuleho patku jenom kojime - a pry pribyva dobre... No a od soboty jsem ho musela asi 2x dokrmit.. Sice jen asi po 20-30 ml, ale musela, jinak brecel hlady... Zvazuju si pozvat laktacni poradkyni, ale jeste se musim domluvit s MM.
Do postele si ho netroufam dat. Mam problemy se sluchem, strasne rychle tvrde usnu a bojim se, ze bych ho zalezla. Spim ted v obyvaku, aby se MM vyspal... i kdyz teda spi obcas s malou v pokojiku... Jak je ted nemocna...
14. lis 2009 v 19:15  • Odpověz
autor
prochi,
jo a neodstrikam nic... Par kapek.. to je vsechno :frowning2:
14. lis 2009 v 19:15  • Odpověz
Mapri, já myslela tu postel přes den. V noci bych ho tam taky nenechala. Myslela jsem to tak, že pokud ti u kojení usíná a při položení se pak probudí a je rozčílenej, tak zkusit kojit v leže, usne a ty se opatrně vytratíš, ale necháš mu tam to teploučko, peřinu :wink: On se pořádně prochrupne a pak třeba bude mít i víc sil a chuti sát.

Tu laktační poradkyni bych si pozvala, ale nejdřív bych zkusila udělat všechno pro to, aby bylo mlíka víc. A to uděláš jen tím, když budeš odstříkávat. Viz. výš, když není pořádná poptávka od mimča, musí to dohnat odsávačkou nebo růčo maminka. Ale pozor, někde jsem četla, že to potrvá ca. týden, než se tvorba zvýší.

Jinak z těch dokrmů si vůbec nedělej hlavu. No a když holt ani to kojo nevyjde, tak nevyjde. Nervovat se za každou cenu taky nemá smysl.
Ale já vím, že to víš :wink:
14. lis 2009 v 19:24  • Odpověz
autor
prochi,
díky za rady a povzbuzení... Ja jsem totiz prorvala vcera cely dopoledne ... A pak mi babicka (tchyne) rekla, at se nenervuju.. At ho proste nakojim - co mam, a kdyz bude mit hlad, at ho dokrmim.. Ona kojila obe deti taky kratce.. A rekla mi, ze Terku mam taky na um, a je zdrava a chytra makovicka :o)) Takze jsem se prestala nervovat. Dneska jedem prvni den bez babicky a celkem to jde. Maleho kojim co 2,5-3 hodky a kdyz ma malo, tak mu trosku dokrmu dam... On kdyz je napapany, tak je spokojene miminko. I mi dobre spal v kocarku :grinning: :grinning: :grinning: . Takze to neresim.. Bud bude nebo nebude.. Tu poradkyni zvazuju, ale jeste nevim.. Nejak se mi do toho nechce... Pri predstave, ze mi tady cizi zenska bude do toho "kecat" a predavat nejaky moudra... Nevim, nevim...
15. lis 2009 v 18:46  • Odpověz
autor
jo a co se tyce odsavani - tak to jedu uz po navratu z porodnice... A nebyt homeopatik, mozna bych nemela mleko zadne :unamused:
15. lis 2009 v 18:47  • Odpověz
autor
prochi,
kojím s kloboučkama a mám problém levé prso kojit i v sedě, takže leh by opravdu nešel... Kojení je pro mně fakt psychickej nervák... Zatím ale mlíko je, i když je ho nějak míň a občas dokrmuju. Ale převádět ho na um by mi přišlo sobecký a připadala bych si jako krkavčí matka...

Tak Tomovi je měsíc a už má rýmu :o((( odsáváme a nosíme... Aby aspoň na chvíli usnul. Naštěstí to nemá tak hrozný a může dýchat...
16. lis 2009 v 11:24  • Odpověz
autor
jita,
týýý jo, helenka je krásná :o)) má strašně hezký očička a řasy, jako maruška :o)) jsou to obě kočky. Terka taky měla jako malinká krásný řasy, za to tomík je nemá ani viditelný..

Teda my si užíváme... Babička od nás dorazila nemocná... Asi chytla něco od Terky nebo ode mně. Já si dneska došla k doktorce, protože mně už dva týdny bolí v krku. Angína to prý není a na antibiotika taky ne, ale mám prý virozu jako po angíně, tak jsem dostala nějaký prášky... Navíc jsem přišla domů a když jsem se zula, tak jsem zjistila, že mi teče hnis z bolavé nohy - jak jsem měla tu dlouho léčenou ránu :frowning2: :frowning2:... Zase jsem dneska ubrečená... až už to šestinedělí skončí.... :frowning2: :cry: . Jdu se najíst... Jedinej zdravej je zatím tady manžel...
16. lis 2009 v 17:40  • Odpověz
Ahojky,
tak jsem zalehla, od soboty kašlu, od včera teploty, které na chvíli srazili prášky, ale za chvíli zase vyjeli nahoru.A dneska večer jsem si raději zajela na pohotovost a mám ATB. Ondra se naštěstí drží, dneska je u babičky.

Maruško vím, že je to těžký, ale zkus to tolik neřešit a hlavně neměj výčitky když to nepůjde, nejsi o nic horší maminka než ty co kojí.
Chudáček teď ještě bude mít rýmu, je to pech, že jsi onemocnila i ty.

Nemám sílu psát víc, jen musím pochválit Jitě holky, jsou krásné obě. :wink:
16. lis 2009 ve 20:18  • Odpověz
Ahoj holky,
Jdu na vás juknout,aby jste si nemyslely,že na vás prdim,to vůbec ne.Já vás poctivě dočítám,ale nějak nemám sílu psát,byla jsem min.týden nějaká unavená.
Už jsem chtěla napsat včera,říkala jsem si jak budu mít klídek,Fík chtěl zůstat u našich přes noc(byli jsme tam na obědě) tak jsme jeli domů jen s Májou,už už jsem se chystala k počítači a najednou zvonek a ejhle-za dveřmi naši a Fík-rozmyslel si to s tím spaním,říkal,že chce domů,prďola No a bylo po klídku,po cestě chytnul druhý dech a šel spát v půl desáté.

Dnes jsme byli u dr na kontrole,tzak Mája už to na průduškách nemá,ale stále rýmuje,už jsem jí nasadila i Nasivin,ale zatím se nic moc nezměnilo.Jestli se to zlepší tak příštíá týden dostane první hexavakcínu a pak náušničky.Doktorka říkala,že nastřelují takže náušnice zatím neřeším,vyberu si nějaké u nich a až později jiné.
Jo a Mája má 60cm a 5130g

Prochi

Chtěla bych vidět Lucinku s náušničkami,pošleš foto,sím sím?:slight_smile:
S tím cvičením-už jsem se tě cgtěla dávno zeptat jestli stále chodíš a koukám,že chodíš.Já bych to potřebovala jako sůl,začít cvičit,ale zatím se bojim,kvůli mlíku,takže to vypadá až někdy na jaře,až budu začínat s příkrmy.

Kojení- Mája stále bojkotuje,dr říkala,že né vždy se jedná o bojkot,někdy fakt nemusí už mít co vysát tak mám zkoušet po kojení odsávat a podle toho se řídit.Tak to s tím odsáváním zkusím a kdyžtak začnu nejspíš dokrmovat i přes den,protože jí nechci nechávat hladovou.Dneska brečela po kóju dost dlouhoa a je mi jí líto.Zatím jsem to nijak neřešila,ale dál nejspíš začnu s dokrmrm.Ještě počkám až jí přejde ta rýma.Ono je sice hezký,že laktas.poreadkyně říká vydržet,ale když brečí hlady tak jak mám vydržet.Každopádně s kojením nekončím,to vůbec,kojím dál jen prostě dokrmím,jdyž bude potřeba.

Mapris

Chápu,že je to pro tebe těžké,ale uvidíš,že se ti po 6 nedělí moc uleví a vše bude dobré ať už kojíš nebo ne.Úplně to nevzdávej,Tomík pěkně přibírá tak si myslím,že máš mlíčka dost.Ale pokud si myslíš,že mu to nestačí tak dělej jak myslíš,rozhodně je lepší,když dostane dokrm a budete oba spokojení,než že se budeš strašně stresovat.Kam to napsala hezky,souhlasím.
Dostal se mi do rukou aktuální časopis Máma a já a píší tam rady jak podpořit tvorbu mléka,třeba tě to bude zajímat.Nějaká maminka se tam ptá,jak a co dělat a ostatní jí odpovídají.Tak všechny do jedné píší nestresovat se,nestresovat se,nestresovat se,to je fakt alfa a omega celého problému.Dále hodně odpočívat,pokud to jde,pít kojící čaje.A jedna maminka a to mě zaujalo píše,sníst denně tři lžičky neloupaného seznamu.To je prý na tvorbu mléka výborné,takže také zkusím.Sežene se ve zdravé výživě.Já snad nemám mlíka málo,ale jak Mája bojkotuje tak by to mohlo pomoci.

Polohovací lehátko- mám ho už po Fíkovi a kdybych neměla tak si ho pořídím.Je to dobrý pomocník.Mája je extra zvědavá,ležet na dece moc dlouho nevydrží i když má nad sebou brázdičku,snažím se jí tam kromě hraček,které tam jsou zavěšovat i jiné,aby nekoukala pořád na to samé,ale stejnak je jí nejlépe,když má rozhled a může pozorovat.Já to lehátko využívám hlavně,když třeba vařím a Mája je vzhůru tak jí tam na chvíli dám,ona kouká a pozoruje,já jí povídám a tak.anenechávám jí v tom spát.Dám jí tam,když na dece už nechce být.Ale někdy nechce být ani v lehátku a chce se jen chvíli nosit a koukat.aje to fakt zvědavka.

Zevi

Jak jsi psala o té poloze na bříšku-až polovinu probdělé doby,to u nás nehrozí.Markule na bříšku vydrží v kuse max.5 minut a pak už se začíná rozčilovat,dávám před ní hračky ať má na co koukat,ale i tak jí to dlouho nebaví.Třeba to bude později lepší.
Zato na zádech zvedá hlavičku téměř pořád,někdy koukám kam až se zvedne,je to prostě zvědavka

Vánoce- jako již tradičně,absolutně nevim co komu koupim,hlavně nevim co pro přítele,ale asi to vyřešim dárk.poukázkou na oblečení+ ještě něco vymyslim k tomu.Já budu také chtít tyto poukázky,lepší než aby mi kupoval něco sám,já si pak vyberu ve slevách. (i když v loni jsemtak z 80% nakoupila pro Fíka a zbytek pro sebe,to je tak vždycky)
No a pro Fíka máme jeřáb,podobný jako Zevi,jen to není auto,to už dostal k narozeninám,ale klasický jeřáb s ramenem,je velký asi metr deset cca,pak dva bojující roboty,dětský laptop(ale žádný želvík ani šikulka,jen obyč ,jsou tam snad nějaké hry,abeceda,číslice….),velké kostky,jedno lego duplo,povlaky na polštář s sutana a objednané mám od izáčka v hračkách tu hru pat a mat a hru co k sobě patří a pak bychom chtěli koupit z Ikei tabuli na kreslení.Ještě jsem chtěla to chytré pero,ale nevim,už je toho až ažAni nevim jestli mu dám vše k Vánocům jestli něco neschovám na jindy. Dnes a denně mu totiž říkám,že asi ježíšek nic nepřinese,protože vidí jak nás neposlouchá,jak všechno musíme říkat stokrát atd atd.
V neděli jsme Ježíškovi psali dopis.

Mapris

Koukám,jak se Terezce líbí Cars,žádné panenky,to se jen tak nevidí u holčiček. Fík má Cars také v oblibě bleska mc queena si spojil do „bleskvína“. Povlečení dostal už loni,červené,ale musím říct,že u vás ve sluníčku mám vyhlídlé modré,je super (koukám na netu)
16. lis 2009 ve 23:09  • Odpověz
Teda holky,
až dnes po sobě čtu co jsem včera psala,mám tam dost překlepů tak snad ten rébus rozluštíte.Psala jsem to pro jistotu ve wordu,aby se mi to nesmázlo,no a jak mi pc opravuje slova co nezná tak mi z toho někdy vyjdou děsný zkomoleniny,takže Mája na hrací dece nad sebou nemá brázdičku,ale hrazdičku.....

mapris

ta rýma,to je hned.Dr mi říkala,že ty infekty u miminek jsou častější pokud mají staršího sourozence a tím spíš,když chodí do školky....Na tu rýmu je dobrý na pročištění nosánku ten Libenar,je to sterilní fyziolog.roztok.
Mája má také stále rýmu,tři dny jsem kapala Nasivin a ted dávám homeopatika.
17. lis 2009 v 10:10  • Odpověz
ahoj kočky,

mám tu na oběd tchýni s tchánem, tak jen na skok....

mapris,
taky vím, že je to těžký, když je takový neklid a pocit, že v tom prsu asi nic nemáš a nevyždímáš...
Já dávno vím, že to není otázka nabídky a poptávky, někdy možná jo, ale každá žena má prostě dané, kolik toho mlíka bude mít a kdyby se stokrát přetrhla, tak prostě mlíka víc nebude, ale určo to zatím nevzdávej, koj, kdy prostě bude chtít, buď hlavně klidná, klidně ať jí každou hodinu, snad jen, kdyby to mělo být dlouhodobějšího charakteru, byl hladový a plakal, tak prostě občas přikrm, když teda budeš vidět, že po tom příkrmu bude klidný a spokojený, tak to asi bylo tím hladem, ale pokud po tom příkrmu vříská stejně jako po prsíčku, asi to jídlem nebude...hlavně abyste byli spokojeni a klidní...víš, fakt mám případy v okolí, holky se snaží, seč můžou, vyčetly encyklopedie, jak si zvýšit produkci mlíka a prostě to stejně nejde...opravdu...prostě to množství mlíka u žen je tak různorodé, že každá to má opravdu dané jinak a některá to dané prostě nemá, ale co jen to jde, tak přikládej a určo koj :slight_smile: Přeju hodně štěstí...
Díky za pochvalu foteček, Helča má krásný dlouhý řasy a velký kukadla, Marušce teď zhnědly oči, nevím po kom :wink:

macej,
jak píšu mapris, někdy to tak prostě je a nenaděláš nic, s tím kojením a mlíkem...nezbývá, než se obrnět trpělivostí a opravdu vysát toho prsního mlíčka, co to jde, ale nelámat si hlavně hlavu nad tím, že budeš muset použít dokrm, hlavní je pohoda a klídek :wink:
To víš, mamčám, kterým to jde jaksi samo, se to mluví, ale když dojde na tyhle trable, tak nepomůže asi žádná osvědčená rada...
Já si to teda mimochodem moc užívám, že nám to mlíčko takhle pohodově stačí a že krásně saje, jelikož jsem to u Maru nezažila, nic nám sic neteče bokem, nebo bych neodstříkala, ale do pusinky padne to, co má :wink:

prochi,
taky absolutně neřeším, kolikrát kojím, někdy z obou třeba půl hoďky za sebou, když je hladná, vůbec nesleduju, kolikrát jí dávám, prostě jak si cucá zuřivě prst, tak jí dám, páč nepláče hlady...
17. lis 2009 ve 12:58  • Odpověz
autor
ahojte holky,
díky za podporu. Už jsem se "snad" (dlouhodobě) uklidnila a přestávám to řešit. Zase jedem už druhej den bez dokrmů... On jak má tom rýmu, tak možná i pije míň a nebo se mi začali víc nalívat prsa... A nebo je to možná taky tím, že už nepije po hodině, ale že nějak vydrží ty tři hodky, tak to nějak zvládáme...

macej,
díky za radu. Ty libenar právě dávám a ještě podle potřeby s manželem odsáváme z nosu.

Terku chcem dát zítra do školky... Dneska u oběda udělala scénu, že nikam nepůjde... Tak se jí snažíme nějak přesvědčit, ale manžel se zase bojí, že udělá hysterák... Já musím ráno na krev kvůli železu a taky kvůli štítnici, tak to budu muset nějak "skloubit" a v pátek se jdu - doufám - nechat ostřihat, už to mám dlouhý a potřebuju nějak "rozumně" vypadat. Pokud nebudu muset letět s tou nohou na karlák, musím tam zítra zavolat....

Taťka šel s dětma ven a já jdu dělat nějaký resty na šicím strojí...
17. lis 2009 v 15:25  • Odpověz
autor
macej,
jo jo, terka prostě měla být kluk.. je na auta a tak.. Tak jsem zvědavá, jaké zájmy bude mít Tom... doufám, že ne panenky :grinning:.

Chci se zeptat,v noci kojíte v ložnici a nebo chodíte do jiné místnosti? A jak s přebalováním???

prochi,
co pitrýsek a školka??? Už chodíte? Terka má jít zítra, tak se s manželem bojíme toho hysteráku, který tam posledně před manželem udělala...

A co starší děti a počítač? My teď občas pustíme naší slečnu na omalovánky na pc, strašně jí to baví. Stáhla jsem je zdarma na netu... a pak si zakoupila přes sms licenci... Máme zvířátka a dopravní prostředky, ale dají se sehnat i pohádky a tak..

kam,
jinak s tím želvíkem - je to prima věc, máme ho teď půjčenej od neteře, ale je až tak pro děti od 4 let a výše - aspoň dle mého názoru - jsou tam převážně na učení písmenka a číslice. Ale je tam i terky oblíbená hra - jaké zvířátko dělá ?? .. ale vždycky ho máme zapnutý tak půl hodky...
17. lis 2009 v 15:30  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.