• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
ahoj kozenky,
tak ijet a kamhajek se nám odjeli dovolovat, tak snad budou mít krásnou dovolenou :slight_smile:

zevi,
tchýně pořídila chodítko, do 11 měsíců jsem se tomu urputně bránila, a teď, když má rok, jsem si říkala, že nic nemůžu pokazit, a zase to asi není zdravotně stoprocentní. Zatím tam vydržela vždy jen minimálně, prostě třeba 5 minut a to celkem tak třikrát a sedí tam jak pecka stejně, nebo se posune o metr. Takže já nehodlám zas čelit nátlakům tchýně atd. až prijedou, že proč to sháněla, a když budu sama doma, tak ji tam budu stejně dávat opravdu tedy minimálně, aby si neosvojila nějaké špatné návyky a rozhodně ji tam nebudu dávat nějak častěji.
Díky ti za radu. :slight_smile: :slight_smile:
16. čer 2007 ve 21:09  • Odpověz
Tak se nám to tady nějak vylidnilo :slight_smile: . Já jsem skoukla po dlouhé době taky jednou romantickej film na primě(Madisonské mosty) a mám depku jako trám
:frowning2: :sweat_smile:

carodkaa- nějak jsem tě tady delší dobu neviděla :grinning: Máš krásný plány na dovču,i když až podzimní,třeba bude ještě něco kratšího tady doma :wink:

jita2- koukám, že tvoje tchýně se tě moc neptá,co si o tom myslíš,viď?!
Já sama chodítko nechci,ale máš pravdu,že když ho použiješ občas,malé tím určitě neublížíš.Nás strkali taky do chodítek,snad to vážné následky nemá.I když moje rehabilitační trvdí,že naše generace má problémy s páteří,právě díky tomu jak nás brzy vodili rodiče za ruce nad hlavou atd...ale kdoví... :confused:

S chozením jsme na tom jako Carod, chodí podél stolu,stoupá si ke skříni,rabuje šuplíky,ale bez opory sám nestojí ani nechodí.Taky nikam nespěchám.Zatím mi bohatě stačí to rychlolezení. :grinning:
16. čer 2007 ve 23:04  • Odpověz
Jita,
copak babičky a hlavně tchýně, to je zvláštní kapitola (já s ní bydlím, takže vysvětlování proč dělám něco tak či onak, když dříve se to dělalo úplně jinak je na denním pořádku :wink: )
nic se nemá přehánět a určitě chvilky strávené v chodítku nemůžou malé nijak ublížit a navíc je to pro ni příjemná změna a zase jiný pohled na svět :slight_smile:

holky, já tak kolikrát přemýšlím, jak to bude za nějakých 20-30 let, kdy se budu od dcery nebo nevěsty dozvídat, jak jsou moje rady ohledně jídla, péče o mimi, výchovy... špatné a zastaralé :sweat_smile:
17. čer 2007 v 00:22  • Odpověz
zevi,
ty nějak ponocuješ :wink:
No to je fakt, přesně tak se na to budou dívat i naše děti :astonished: :wink:

Jinak my máme kratší dovču v září na chatě u lesa se známýma na 4 dny, a jelikož má manža neustále nějaké hrání s kapelama, tak nevím, jestli se něka¨m ještě tak mimo dostanem. Máme jet na týden do Liberce do hotelu a do Aquaparku, ale nevíme, jak to s časem skloubíme, tak to asi ukáže čas :wink:

Jinak Ijet jela kousek od nás, tak se možná uvidíme.....jo a jinak jsem moc naštvaná, páč se mě rozbil náš nový sporťák, teda ne rozbil, ale nejde složit, nějaké to táhlo nebo pérko tam prasko a tak nejde složit, tak zůstal u našich, a jsem bez něj jak bez ruky, ani jsem dnes nemohla na výlet s manžou s kapelou,tak nevím, jak bez něj budu přežívat, než ho opraví....ach jo...takhle vytočená jsem fakt šíleně dlouho nebyla :frowning2: :frowning2: :frowning2: Jsem nepojízdná autem atd. :frowning2:
17. čer 2007 v 09:46  • Odpověz
nojo, já jsem taková noční můra :grinning: naštěstí malý spává tak do 9, takže večer strašívám dlouho do noci a doháním co jsem přes den nestihla (ale včera byla vyjímka potvrzující pravidlo, mladý pán byl čilý už v půl sedmé :confounded: )

to je pech s tím kočárkem :frowning2: se ti nedivím, taky bych notně pěnila :angry: sice v nouzi do auta dostanu i naši trojkombinaci, ale víc se s ní lopotím :stuck_out_tongue_closed_eyes: takže na cesty bez golfek ani ránu :slight_smile: snad vám ho aspoň brzo opraví...

taky budu mít snahu urvat manžu z jeho pracovního vytížení na prodloužený víkend někde tady u nás, říkali jsme, co takhle prubnout stan, myslím že by to malý v poho zvládl :slight_smile:
a když všechno bude vypadat dobře, tak máme v září zálusk na Korfu, zrovna se přichomýtla tchýně, když jsme se o tom bavili a to byla přednáška o tom, že máme čučet doma na dvoře :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale z toho si hlavu nedělám, protože nedávno jsem byla svědkem, jak říká švagrové, proč letí kamsi do tramtárie, když můžou být doma u bazénu, takže to není o tom, že máme malé dítě, páč oni už mají děti řádně odrostlé, ba přímo přerostlé :sweat_smile: ale prostě naše babi považuje jakékoliv cestování za zbytečnost
18. čer 2007 ve 13:46  • Odpověz
Jééé Zevi, to mi připomíná moji babičku. Ta vždycky říkávala "Kam byste jezdili, vždyť na zahradě je tak krásně!" :grinning:

Holky musim se pochlubit, jak jsme se krásně rozlezli. Doteď se malej přesouval plazením a spíš mu to šlo jenom pozadu. Už asi měsíc se ale vyšvihával na kolínka a péroval dopředu a dozadu a vydával u toho bojový pokřiky. Nakonec se ale vždycky zpátky rozplácl na podlahu a plazil se. Ale teď už asi týden lítá po kolínkách jak drak. Nejvíc když před něj hodim něco zakázanýho (noviny, časák, ovladač...), to je schopnej přelítnout celej obývák i s kuchyní během pár vteřin :grinning: . Mám z něj radost, z prdelky naší šikovný :sweat_smile:
18. čer 2007 ve 14:06  • Odpověz
prochi,
šikulky :slight_smile: je to stejně nádhera, jak ti naši prckové vždy pilují nějakou novou dovednost: pokus-omyl a najednou změna jako hrom, koukej mámo, už to umím :grinning:

jinak uznávám, že na zahradě je moc krásně (Jirka tam už chrupká v kočárku, já tam mířím s kafíčkem :wink: ) ale vím, že pokud na dovču nikam neodjedem a je jedno jestli někam sem nebo ke slané vodě, tak si manža neodpočine a my si ho neužijem, vždy by se našel někdo, kdo ho užene o nějakou "drobnost" tak jak se nám ho snaží loupit o víkendech :angry: áááách jo, tak je to když máte doma šikovného řemeslníka (a o kovářově kobyle se ani nechci zmiňovat :sweat_smile: )
18. čer 2007 v 15:57  • Odpověz
prochi,
:grinning: :grinning: :grinning: :grinning: , jste šikulky, přesně tak jsem se těšila nedávno, když náš slimáček jménem Maruška začal konečně lozit po kolínkách :slight_smile:

zevi,
asi naplánujem teda dovču ve stanu na zahradě, když to všichni tak chválí :grinning:
18. čer 2007 ve 20:13  • Odpověz
jita- s tím kočárkem to je teda smůla,taky si říkám,že by se nám to mohlo přihodit třeba někde na dovče na výletě a třeba upadnout kolo :sweat_smile:
A jak reklamace,uznali to? Opraví to dřív než do 30 dnů? Držím palce :wink:

Co se týče radění babiček,já si slíbila,že do toho jednou nikomu kecat nebudu,když vím,jak mi to leze na nervy (jestli se dožiju vnoučat :sweat_smile: ),ale uvidíme,jestli ze mně za pár desítek let nebude hrozná jedubaba co ví všechno nejlíp :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

My na dovču pojedeme taky tady u nás-zatím nemáme žádný plán.Ale snad to bude někam na Jižní Moravu a možná i Jižní Čechy. :sunglasses:
Stanujeme rádi,ale zatím si moc neumím přestavit,že by malej spal ve stanu.Teda hlavně mám obavy,že by bez postýlky neusnul. :confused:
18. čer 2007 ve 21:30  • Odpověz
Jita-tyy jo s tim kocarkem by me to taky pekne nastvalo,tak hlavne at to pujde opravit! :sweat_smile:

Jinak s tou dovcou na zahrade to je super napad,nasi odjizdej na tyden do Mnichova tak se jim asi nakvartyrujem na zahradu,vemem stan a budem vegetit :grinning: :sunglasses:
18. čer 2007 ve 22:17  • Odpověz
carod- vy se máte- baráček se zahradou pro sebe :sunglasses:
18. čer 2007 ve 23:08  • Odpověz
tak jo holky, hnedle si jdu na zahradu vyhlídnout nějaký ten plácek na stan :grinning: :grinning: :grinning:

Raculka, myslíš že by byl se stanováním problém? Já si doufám, že když malý bude chrnět ve fusaku mezi náma, tak bude spokojený jak blecha :wink:
jsem jihomoravačka, ale chtěla bych ještě jižnějc, tak to vidím na Lednici, Valtice, Mikulov a spát v některém kempu na Novomlýnských nádržích. Je tam moc krásně, příroda i památky, ale nemáme to až tak daleko domů, takže by to byla taková zkouška jak to bude prckovi vyhovovat :slight_smile:
19. čer 2007 ve 14:19  • Odpověz
zevi,
já miluju jižní Moravu, máme tam nejlepší kamarády a celkově ti lidi tam jsou fakt hodně srdeční, hodní, hodně muzikálně nadaní a taky víc pobožní než u nás na severu Moravy :wink: Aspoň to okolí toho Uherského Hradiště.... :sweat_smile:

S tím stanováním by neměl být problém, děti by to v pohodě zvládaly, si myslím, hlavně, aby mu nebyla zima, a pak je to v poho :sunglasses:
19. čer 2007 ve 21:57  • Odpověz
Zevi- s tím stanováním to určitě zvládnete. :wink: Jen já si zatím netroufám.Poslední dobou když někam cestujeme,tak mu vůbec pár dní trvá,než si zvykne a usne v klidu.Vím,že některé děti spacák nemají rádi,že se v něm nemůžou moc hýbat.No uvidíš,pak musíš poreferovat.
Já už jsem teda taky trošku přemýšlela,jestli to už letos nezkusíme,ale asi pojedeme do nějakého penzionku-ráda si občas dopřeju pohodlí. :grinning:

Co se týče Jižní Moravy,tak tento kraj zatím vůbec neznáme.Nedávno jsme byli jen v okolí Podyjí,tam se nám moc líbilo.Ale právě chceme obrazit okolí Lednice,Věstonic...Nemáte některá tip,které je dobré místo na výlety,tak aby to bylo všude kousek? A třeba i nějaký penzionek? Co jsem koukala na net,připadá mi tam ubytování docela drahé. :unamused:
19. čer 2007 ve 22:38  • Odpověz
Jee holky na Moravu bych taky jela mam to tam moc rada,kdyz treba jen na vikend je to fakt daleko,a pristi tyden jedeme zase na Slovensko,k manzovym rodicum,jsou porad spatny jak umrel ten bracha :frowning2: ,tak to ani jako dovcu neberu,bude to spis hodne narocny :unamused:
19. čer 2007 ve 22:48  • Odpověz
Raculka,
podle mě je takovým centrem Mikulov, Pálava a všechny její krásy na jsou dosah, či na krátkou vzdálenost autem :slight_smile: mrkni na http://www.i-ubytovani.cz/vyber-regionu-a-ubytovani vyhledá ti to druh ubytování dle lokality a maximální ceny :wink:

to mě těší, že se vám v našem kraji líbí :dizzy_face: myslím, že všude po republice je spousta nádherných míst a doufám, že časem jich co nejvíc poznáme, ale pro začátem se nechcem rozjíždět moc daleko (kdyby bylo ouvej, sbalíme svý švestky a mažem domů)
20. čer 2007 v 11:45  • Odpověz
carod-tak ti držím palce,ať to zvládnete :frowning2:
Tak třeba pojedete na dovču někdy jindy-na opravdickou dovču se vším všudy :sunglasses:

Zevi-díky moc za odkaz,až budu mít čas,ojuknu to.Možná nás pojede víc,takže snad se shodneme na nějakém kompromisu.Ono pensionků na netu je dost,spíš ty ceny nic moc :unamused:
20. čer 2007 ve 20:09  • Odpověz
Holky,ale zase tak moc si s tou Moravou nefanděte,všude je krásně :grinning:
My se snažíte tak nějak všeobecně cestovat ,takže je mi vlastně jedno,kam jedeme.No máme pořád hoooooooodně co poznávat :slight_smile:
20. čer 2007 ve 21:15  • Odpověz
raulko,
já si nefandím s Moravou, :sweat_smile: :sweat_smile:, pravda je přesně taková jak říkáš, přece je všude krásně, já mluvila o lidech, jací jsou tam na Jihu Moravy :sweat_smile:
20. čer 2007 ve 21:34  • Odpověz
jita2- to byl z mé strany jen vtípek- že tu moc pějeme chválu na Moravu :wink:
Já to mám většinou tak,že když se odněkud vrátím,tak jsem nadšená a mám pocit,že se mi už nikde víc líbit ani nemůže.A pak zase jedeme jinam a zase jsem nadšená a tak pořád dokola :grinning: . Už se těším,až se mi někde třeba líbit nebude.:sweat_smile:
I když je pravda,že Krušné Hory sice špatné nebyly,ale znovu tam v létě jet už teda nemusím.Což se třeba o Beskydech říct nedá,tam je toho o dost víc na koukání a ta atmosféra je úplně jiná ... :wink:
20. čer 2007 ve 21:48  • Odpověz
racul,
já to mám taky tak, pořád nejvíc nadšená z toho, kde právě jsem :sweat_smile:

Pozdravuje Ijet, a nemáte hodně psát, ať stíhá číst :wink:
21. čer 2007 v 08:12  • Odpověz
Jita, tak vám to setkání s Ijet vyšlo :slight_smile:

holky, my máme ze včerejška horkou novinku :wink: byli jsme na návštěvě u babičky a tam prcka táhnou schody jako magnet :angry: tak jsme tam s babi byly s ním, dělaly kuk přes zábradlí a najednou koukáme, že malý zničehonic stojí na prvním schodku a šplhá se na druhý :confused: nakonec jich na jeden zátah zvládl 7 a úplně z té nové dovednosti zářil :grinning: a po odopočinku už zvládl celé patro :wink:
21. čer 2007 v 10:47  • Odpověz
jo a taky nám ten loupežník začal dělat že na "nenene, Jirko nesmíš" důležitě kroutí hlavičkou, jako že opravdu nenene, čímž nás dokonale odzbrojí a dál vesele pokračuje v zakazované činnosti :sweat_smile: a pak má být člověk ve výchově důsledný...
21. čer 2007 v 10:54  • Odpověz
autor
nazdárek děvčata :o)
Byla jsem od soboty u maminky :wink: a vratila jsem se včera. Terce rostou zoubky, už se jí dva prořezávají a cítila jsem to i když jsem jí šahla do pusinky. U našich se pekelně rozlezla, takže už začínám vyklízet spodní police :o))) Je to pěkný zvíře :o))

dashak,
chtěla jsem se tě zeptat, jednou jsi někde dávala odkaz, jaký jsi koupila pro malou sporťák, máš to ještě někde uložený? Nebo mi stačí značka. Dík.
21. čer 2007 v 16:18  • Odpověz
zevi,
nevyšlo, my odjíždíme pryč a oni mají stejně nabitý program, tak bohužel nee, ale psala sms. :slight_smile:
Jako vždy správňák Jirka :grinning: :grinning:

mapris,
kdybys to potřebovala rychle, tak Dashak má cam apollo a koupila ho někde v bazárku :wink:
21. čer 2007 v 17:42  • Odpověz
ahoj babky, nečtu všechno, bo není čas :grinning:

všem gratuluju k pohybovům pokrokům :slight_smile:

Zevi, to jsi ráda, že už na rehabky nemusíte co? :slight_smile: My jsme přestali cvičit kolem 9. měsíce, ale jezdili jsme tam aspoň jednou za čas se ukázat, jak se vyvíjeme, ale teď už nemusíme :dizzy_face: To kroucení hlavou a nenene nám smraďoch dělá taky :grinning: a nebo mi prostě suše nadrzo řekne ne!:sunglasses: Třeba dneska, jak jsme odjížděli od babky, malá je na ní úplně závislák a když jsem ji volala - pojď půjdeme se převlíknout, tak ona - NE :angry: a přitulila se k babi :confused: S těma schodama nám to dělá taky, ale už ji to zakazuju, ať si zbytečně nenamáhá klouby, hlavně kyčliky :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Mapris, Jiťa mě výborně zastoupila :slight_smile: mám cam apollo, který mě uchvátil v bazaru, dala jsem za něho 1800 a je jak nový, akorát má už sjeté kolečka, jinak je od nového k nerozeznání, potah je jak nový. Nový je v rozmezí od 3,5 - 4 tisíce.

Já jsem s ním spokojená, dobře se s ním jezdí, akorát se mi těžko nastavuje ta opěrka zad, nejde mi to, když stojím z boku, tak si musím prostě vždycky stoupnout za kočár.

Akorát co jsem slyšela, tak v zimě je prý blbý ten nánožník, protože je prý krátký, takže delšímu dítku se do toho nevejdou prý nohy :sweat_smile: , ale to my nemáme odzkoušené, hlavně nám asi z toho nohy dlouho vylízat nebudou :grinning:
21. čer 2007 ve 20:04  • Odpověz
dashi,
jsem to ale šikulka :grinning: :grinning: Aspoň vidíš, jak na vás myslím :wink:
21. čer 2007 ve 20:58  • Odpověz
autor
jita2, dashak,

to je vidět, kdo má přehled o tom, o čem se tu kecá :wink: :grinning: díík

Odjíždíme po o na slovensko, tak páčko v pondělí. Moc tu nekecejte, ať to nemusím dočítat :o))
22. čer 2007 v 10:04  • Odpověz
mapris :grinning: :grinning: Já jsem zrovna v tý době ty kočárky tak žrala, že jsem sbírala každou informaci :slight_smile: :slight_smile:
22. čer 2007 v 10:56  • Odpověz
dashak, bez vojtovky je ten den takový nějaký hezčí :grinning: i když teď ke konci jsme měli jen 1 cvik, kondičně 1-2x denně a upřimně, už jsme to kapku flákali :pensive: ukázat se tam máme jít za 3 měsíce, to už bude jen taková společenská návštěva :grinning:

dneska jsme měli docela kuriozní pád, malý se mi při snídani motal v kuchyni, zkoumal knoflíky na sporáku a jak byl zapřený o dvířka trouby, tak ty se otevřely a malý se spolu s nima sunul k zemi a byl z té nenadálé události tak vykulený, že ani nezabrečel :sweat_smile:
22. čer 2007 v 15:31  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.