• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
mapris,
v noci kojím normálně v ložnici, jak spíme, nepřebaluju, v noci nemá moc počůranou plínu, jak spí..
17. lis 2009 v 17:06  • Odpověz
Tak hlásím, že ATB zabrali, cítím se o 100% lépe a od včera večer jsem bez teplot (tuk,tuk).

Mapris na počítači kouká Ondra na youtube a občas se mnou hraje nějaké hry. Želvíka už máme doma, hrála jsem si s ním a taky bych řekla, že je až od 4 let. Já ho kupovala v shopu kde uváděli od 3, ale i na krabici je psáno od 4. Ale myslím, že i tak si v něm něco najde, může zpívat nebo jak ty říkáš ty zvířátka. Stejně je to hračka, se kterou si bude hrát jen pod mým dohledem.

Macej se nám rozepsala, překlepy neřeš, kdyby jsii na ně neupozornila, ani si jich nevšimnu :wink:

Já už mám vánoce pro Ondru nakoupené, nakonec jsem mu objednala ještě dětský foťák, páč pořád mi chce brát ten můj a když mu ho půjčím trnu kde mu spadne a manžel z toho není nadšený, tak te´d bude mít foťák svůj. Takže od nás dostane kolo bez šlapek, velký vrtulník a ten foťák. Dál vím že dostane od babiček ten notebook, magnetickou stavebnici, kuličkovou dráhu, meč a velký autobus. no a ještě dostane nějaké dárky od prababičky, pradědy a 2 tet. Takže dárků bude mít moc, proto jsem se zařekla, že už nic nebudu kupovat(manžel mi to nevěří), aby z toho nebyl vyplašený a stíhal si s tím hrát.

Holky co kupujete manželům? Já pořád nevím co koupit.
17. lis 2009 v 19:14  • Odpověz
kam

a kdopak na tebe co prsknul?Ty máš angínu,že máš antibiotika?

mapris

já také kojím v noci v ložnici,rozsvítím si na to lampičku,juknu jestli je Mája načůraná nebo pokaděná a když ne tak nepřebaluju a po přiložení k prsu zhasnu a po kojení a odkrknutí jí zas položim do postýlky.
Ještě jsem ti chtěla říct,k těm probiot.kapkám-kolik kapek a kolikrát denně se kape? Jak asi dlouho vydrží cca.Já si je nakonec také nebudu objednávat přes net,bavila jsem se s kamarádkou a ptala jsem se i v lékárně,ty kapky musí být nenačaté max.do dvou hod.v lednici a nesmí být více jak 15´C jinak v nich ty bakterie uhynou a to je pak na prd.Takže i neotevřené musejí být v lednici a když to ty ženské co to kupují v tom Polsku posílají poštou a přijde to až druhý den tak si myslim,že už je to na nic,když to bylo vystavené vyšší teplotě déle jak dvě hodiny.
Už to prý řešili i v televizi,že na Slovensku a v Německu stojí ty kapky 10 Euro a u nás skoro 700,- to je děs :angry:

prochi,jito

když děláte ty domácí příkrmy tak používáte kupovanou zeleninu nebo ze zahrádky? Myslem třeba květák,brambory... A jen to uvaříte a pak zamrazíte? Já totiž zase pro Máju začnu používat ten parní hrnec tak přemýšlím,že bych jí to také vařila v té páře,aby tam zbyly nějaké vitamíny a pak zamrazila.U Fíka jsem ty první příkrmy kupovala,ty první lžičky.

Jinak potvrzuju,že starší děti jsou pro mimča zajímavým objektem,Mája na Fíka také čučí a nechá si od něj leccos líbit,on jí třeba ze srandy zatahá za ucho,nebo plácne do bříška :sweat_smile: (samozřejmě ho krotim), no ale pak si taky může Mája hlavu vykloubit,když je puštěná televize,to jí moooc zajímá :grinning:

kam

já právě nevim co pro přítele,ale nejspíš dárkové poukázky na oblečení+ něco k tomu,musím něco vymyslet.

zevi,prochi

já Máju musím nechat odkrknout,jak si nekrkne tak jí to pak tlačí a pláče a krkne si později.Krká i několikrát a někdy také ublinkne i chvíli po jídle,ale pořád je to dobré,to Fík vyloženě házel šavle a musel pít antirefluxní mléko.

Holky,já nedávno potkala sousedku,její dcera čeká mimčo a je závislá na drogách.Ach jo,je mi tak nějak těžko,při představě,co bude s tím miminkem :frowning2:
17. lis 2009 ve 22:57  • Odpověz
Ahojky,
tak jsem vás dočetla u dnešní snídaně.
Lůca teď usnula, Pitrýsek je ve školce, tak je klídek.
Mapris, co vy ráno? Jak to Terezka dneska zvládla??
U nás ráno doma pláč. Nechtěl vstávat, z postele jsem ho tahala, tak se rozbrečel, že chce spinkat, že nikam nechce. Tak já že jdeme do školky, že přece jsme si to včera říkali a tatínek šel do práce, tak on jde do školky... no brečel, že chce být doma, že si bude hrát doma, že nikam nechce... (srdce mi to rvalo :pensive:) Oblékli jsme se, došel si pro bagříka, že si ho vezme sebou a jeli jsme (na kole). Po cestě dobrý a před školkou jsme se přidali k našemu nej kamarádovi, tak nakonec ani nebreknul. Do třídy šli kluci spolu, ale bylo na něm vidět, jak je celej takovej nešťastnej... až bych brečela.
Teď na něj stejně jenom pořád myslim, jestli nebrečí... Já vim, že učitelka je moc hodná a zabavila by ho, vim, že je mu tam vlastně dobře... Chtěla bych teď být taková ta muška, jen tam vlítnout, nakouknou, okouknout to a byla bych v klidu :sweat_smile:

Mapris, dortík náhodou moc krásnej! Terezka musela být nadšená :slight_smile:

Jíťo, holky kočky. Úplně mě dostaly očička Helenky a ty její řasy :dizzy_face: A ta fotka "zvířecí" tak ta je naprosto boží!!! Jak z nějakýho časáku :slight_smile:

Macej, máte krásnou váhu i míru :slight_smile:
Fotky s náušničkama pošlu :wink:

My v noci už nekojíme. Usíná po šestý a spinká v tahu bez papání až do rána, do tý půl devátý. Někdy se vzbudí třeba v pět, když jde MM do práce, a zuřivě si ojíždí ručičku, tak jí teda nakojim. Jinak dokud jsme v noci kojili (a ono to zase přijde, nejsem naivka, že by to vydrželo...) tak normoš v ložnici.

PC a Pitrys... pouštíme mu pohádky na youtube, momentálně letí Krtek a Prasátko Pepina. A hodně si hrajeme na těhle stránkách http://www.hraveuceni.cz/ to ho moc baví.

Kam, hurá, že ATB zabraly a je ti líp :wink:

Vánoce... včera jsem vytvořila a poslala stolní kalendáře babičkám a dědům a k tomu dostanou už jen nějakou drobnost. Péťa touží po obřííí mašinkodráze, tak asi hlavní dárek budou mašinky a k tomu už jen nějaký drobnosti. Mám v živý paměti narozeniny, když rozbalil autíčko na ovládání, tak už ho nic jinýho nezajímalo. Mám pro něj tu stolní hru a stavebnici Sevu. Fakt toho nechci kupovat moc, něco dáme babičkám, ale i tak mi přijde zbytečný ho zahlcovat dárkama najednou. To mu fakt radši dám jeden velkej a k tomu už jen nějakou drobnost. A radši mu pak dám dáreček jen tak v roce, když nic nemá, než bláznit jen pro to, že jsou Vánoce :wink:
Stejně tak s manžou. Stavíme garáž, potřebuje to dát na zimu ještě pod střechu. Vazba už je, ale ještě folii, latě a tašky, takže min. dvacítka padne. Takže si prostě nic dávat nebudem, jen nějakou drobnost, abysme si měli co rozbalovat. Stejně je pro nás největší dárek pořád to naše miminko :dizzy_face: i to větší :slight_smile: :grinning:
Ale teda Lůce nevim vůbec, co koupit... :confused:

Macej, příkrmy... holka vůbec ještě nevim :sweat_smile: Asi kouknu po nějakým tom bio - a jak píšeš, uvařim a zamrazim. Protože třeba P. mi ze začátku jedl hrozně maloučko. Tak jsem třeba uvařila celou brokolici, v druhým kastrolu květák atd. to zmrazila na kostičky, pak kostky sesypala do sáčků a ráno jsem třeba vyndala do misky kostku brokolice, kostku květáku a uvařila k tomu kousek čerstvý brambory.

Jíto... kuk jak je to s tím počítáním měsíců :wink: http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=118062&vGroupOffset=40

Včera se Lůca popvé sama přetočila na bříško a nikdo jsme to neviděli :grinning: Já něco dělala v kuchyni, MM byl ve vaně s P. a Lůca sebou mrskala na dece. Najednou koukám a ona na břichu! Jen tu jednu ručičku si zalehla a nemohla ji vytáhnout, ale netvářila se, že by jí to vadilo. Tak jsem ji pak celej večer pozorovala a mohutně povzbuzovala, ale už samozřejmě NIC :sweat_smile:
18. lis 2009 v 09:31  • Odpověz
Tak foto zasláno, akorát od Zevi se mi to vrátilo, tak to pošlu ještě jednou, snad to tam nebudeš mít víckrát.
18. lis 2009 v 09:52  • Odpověz
Joo a holky pražský, asi spíš Macej, nevíš něco o Isáčkovi? Jak se mají a ták? Už tu dlouho nebyla cholka jedna.
18. lis 2009 v 09:53  • Odpověz
ahoj kočky :grinning:

macej,
záleží, k jaké zelenině máš přístup, já teda se snažím sehnat domácí, co zrovna nemám na zahrádce...parní hrnec strašně doporučuju, mám ho taky a jedině tak tam zachováš ty vitamíny, je to úžasná věc, na páře pořádně do měkka, rozmixovat a tu kašičku dám do těch tvořítek, až to zamrzne, tak to vyndám do nějaké misky a do mražáku a můžu znovu používat ta tvořítka...pak jen otevřít misku, vyndat jednu kostičku a papá se...domácí mám mrkev, brambory, cuketu, dýni...
Jinak s tou drogově závislou je to hodně smutný...kéž by to nenarozené mělo nějakou vidinu dobré budoucnosti a někdo schopný by se o něj postaral :unamused:

prochi,
vy spinkáte naprosto úžasně, to je báječný! Lucinka je prostě úžasný pokládek, nádherná, s naušničkama! Jak jsem ti psala email. Peťa je suprovej s tím kočárkem :slight_smile:)
Jinak to víš, našeho brumíka s tím králíkem jsme moc dlouho u sebe nechat nemohli, bůh ví, co by mu udělal :grinning:
U nás se kojení ustálilo v noci, že kojíme jen jednou, takže taky celkem pohoda a vychrupává si ráno taky pěkně..
Jinak jste šikulky s převracením, připadá mi, že jsou si s bráchou na sebe dost podobní, jako stejný typy, takoví světloučcí modroočci, že?
Jinak s tím počítáním jsme to doma i s manžou probírali a říkal, že mu přijde blbost, že by měla mít helča ukončený 6. měsíc až v prosinci, prostě blbost, jak říkáš ty, tak je to pravda, v tom listopadu máme teď asi ukončený šestý....tak asi budeme pomalu začínat po návštěvě u dr - (25. 11. jdeme), tak pak pomalu budem papat...

Já Helču nemůžu nechat nikde samotnou, páč válí sudy, co jen to jde :slight_smile:
18. lis 2009 v 10:35  • Odpověz
autor
čusky baby,
dočtu vás "snad" večer. Malej mi dopo vůbec nespí, tak ho tu mám na posteli...

prochi,
jo jo, šli jsme s brekem. Jakmila se řeklo slovo školka, tak ani nesnídala. Včera jsme instalovali skejt na kočárek, tak jsme jí ukecali a jela na něm. Vedli jsme jí do školky všichni - já, malej a manžel. Já musela na krev a rovnou si oběhala poštu a tak... No a spustila i ve školce... Pak jsme jí nějak ukecali, manžel rychle odvedl a kupodivu to bylo s klidem.. Jen nevím, co mi řekne učitelka, až pro Terku po obědě půjdu... Taky na ní myslim...
Jsme ani nemohli říct, že manžel je doma.. To by jsme jí tam nedostali vůbec...

a co se týče her - tak ty omalovánky jsou tady: http://www.veselehry.cz/omalovanky.php, tam jsem si stáhla demoverzi a za 80kč jsem si smskou objednala registrační kód a je tam asi 30 obrázků na vymalování...
18. lis 2009 v 10:40  • Odpověz
Prochi malá je krásná a řekla bych, že j podobná tobě.

Jsem ráda, že už máme zvykání na školku za sebou a Ondra je tam spokojený.

Já právě pro manžela mám jeden větší dárek(no, ale garáž to není :grinning:) objednaný a k tomu už chci jen nějakou drobnost a nevím co. Aby pod tím stromkem měl ještě nějakou blbůstku. :wink:
18. lis 2009 ve 12:00  • Odpověz
Týýjo, manželovi právě fakt nevím, koupila jsem mu klasiku, kosmetiku a přemýšlím, co by se ještě šiklo, ale chtělo by to nápad :sunglasses:

Jinak taťku jsme odvezli dnes k doktorovi do nemocnice, páč vždycky po chemoterapii se mu pár dní nedaří dobře, ale tento týden to bylo trochu horší, že zhubl za týden 3 kg, páč nemůže přijímat jídlo i pití, jaksi se mu to stáhne v krku a ani to nestráví, tak ho tam manža vezl a tam mu řekli, že se to brzo spraví, asi je to následek té chemoterapie, že má jíst mixovaná jídla, prostě kašičky, tak snad to bude dobrý! Mamka bude vyvařovat, jak já za chvilku Helence :wink:

Školkáčkům přeju, ať to jde brzy bez pláče, no co u nás, děti byly na procházce zrovna okolo našeho, jak na potvoru jsme byli oba venku, tak plakala, ale rve to fakt srdce, nemůže vběhnout na dvorek, je tu doma a prostě musí jít dál...prostě šílený, ale úča říkala, že pak hned přestala :wink:
18. lis 2009 ve 13:42  • Odpověz
ijet,
fotky ze školky pošlu, až je naskenuju nebo vyfotím, já si s tím scanerem nevím rady, prý je to jednoduché, ale ještě jsme to nezkoušeli...a u vás se ta nemoc teda nebude zlepšovat, bude to už jen horší??? :frowning2:
18. lis 2009 ve 14:23  • Odpověz
Ahoj holky jsem jen na skok, koukám, že je skoro všude stejné :wink:

Jitu, děkuju za optání. Jojo bude to horší a horší, bohužel :cry: doktoři dávají už jen týdny :frowning2: :frowning2: :frowning2: včera jsem furt jen bulela, naši byli za ním v Plzni a mamka přijela celá hotová, já vím jak vypadají lidi před smrtí, ale ona ne, na tož když jde o hoooodně milovanýho člena rodiny.V ne mu bylo 54let :frowning2:
Vánoce u nás nebudou nic moc, upínáme se na Kubíka, to je náš největší miláček a štěstíčko.
18. lis 2009 v 16:21  • Odpověz
ijet,
tak to si fakt nedovedu představit, musí to být prostě šílený, ale je jasný, že člověk se upíná na to nejmilejší, co má, aby to všechno zvládl!! Tak hlavně přeju hodně hodně sil, abyste to všechno zvládli!!
No ty na té LDN jsi zvyklá na ledasco taky, že? Ale zase jsou to pro tebe cizí lidé a když se to stane někomu v rodině, stejně je to šílená rána a nejde se na ni nijak připravit... :frowning2:
18. lis 2009 v 18:31  • Odpověz
ahoj holky, jenom nakukuju, bo jsme posledních pár dnů byli v jdnom kole, zítra v klidu dočtu :slight_smile:

chválím moc Prochi fotečky, dětičky jsou slaďounké (a evidentně z jednoho těsta :wink: ) mmch, co to "neslušné" gesto? :grinning: :grinning: :grinning:

Jíťo, jaké fotky s králíčkem? já mám naposled Helenku 5 a 1/2 m, tak jestli jsi posílala něco nového, ke mně se to nedostalo a cítím se ošizená :confused:

Mapris, náhodou se ti dortík povedl :slight_smile:

Ijet, vím že to není lehké, holka drž se :frowning2:

holky, můj dotaz tady asi zapadl v davu :sweat_smile: chtěla jsem vědět jakou velikost kola mají vaši prckové, páč to naše mini bude pro příští rok už absolutně nepoužitelné, tak asi 14...? nebo máte někdo rovnou vel 16? (ta se sice uvádí asi od 6-ti let, ale zase na výšku cca 1m, tak nevím...)
18. lis 2009 ve 23:27  • Odpověz
autor
čus kočky,

zevi,
ty jo, tak to nevim, taky se chystáme jedno koupit, ale ještě jsme se na to nedívali.

Holky, chci se zeptat - co spaní do 3 měsíců přes den? Malej nechce být vůbec v postýlce, ač jí má měkoučkou jak nebesa. Mám tady od kamarádky tu, co mívají v porodnicích... Teď spí na sedačce jako dudek... Se divim, protože normálně dá přes dopo tak 2x po půl hodkách... Občas ho dám na to lehátko - které jsem taky vypodložila, ale nechci ho tam nechávat dlouho, ještě je na to maličký.. A nosit furt ho taky nejde - mám někdy pocit, že mi upadnou ruce...

a co cukroví? Už budete péct?

Co se týče dárku pro manžela... chtěla jsem mobil a nějakou drobnost, ale ještě nevím...

ijet,
ty jo, držím pěsti... To musí být hrozný, když jde o milovaného člověka...
19. lis 2009 v 09:37  • Odpověz
autor
jita,
s taťkou držím palce, ať je mu líp. Jinak jsem koukala na huga - mi připomíná našeho jezevčíka u našich...
S tím počítáním mi to přijde jako blbost.... Předse když je ukončený první měsíc - tak se to považuje, když je první týden druhého ne???

holky, díky chvály za fotky :o)) Jsem ráda, že jsem to vůbec zmákla, aniž by se mi srazil krém :o))
19. lis 2009 v 09:40  • Odpověz
Ahojky holky,
za chvíli musím letět pro Fíka do školky,jdu juknout co je nového.

prochi,jiťo

to je bordel v těch měsících,jsem z toho celá tumpachová,já totiž také myslela,že ukonč.6.měsíc je na konci toho měsíce takže když je Mája 24.7.09, 6 ,ěsíců jí bude 24.1.2010 tak bych začala přikrmovat až 24.2. jakože na konci šestého.Jenže on tem konec je defacto na začátku,teda v den toho daného měsíce :sweat_smile: Vyznáte se v tom jak jsem to napsala? To je vyšší dívčí :sweat_smile:

zevi

my máme od jara kolo 12" a Fíkovi je jen tak tak,ale jezdit se na tom dá.Ale příští rok pořídíme rovnou 16".Udělaly to tak i mé kamarádky,tu 14" rovnou přeskočily.Ale záleží také na tom,jak na tom bude umět Fík šlapat a jestli na ty šlapky vůbec dosáhne.Ono je to číslování prapodivné,např.oblečení (nějaké) kupuju Fíkovi 110/116 a to je dle výrobců na děti 5 leté :sweat_smile:

ijet

drž se,ani to nebudu komentovat :frowning2:

mapris

já malou přes den do postýlky spát nedávámk a to z jednoho prostého důvodu,máme v ložnici pouze dvě mini okna a je tam dost tma takže před den spinká v obýváku na hrací dece nebo venku v kočárku. A za dopoledne má většinou 1-2 spánky.Když vstáváme do školky tak vstává s námi a pak usne po cestě tam a chrní i cestou zpět,to je tak na hodinku no a pak se probudí,je vzhůru tak 1,5-2 hoďky a pak zase usíná cca kolem jedenácté-půl 12. a chrní zase tak hoďku cca.No a pak je zase vzhůru a pak odpolední spánek a potom už je vzhůru až do těch 18.30-19hod.,kdy jde chrnět do postýlky na noc.

A ten dort je z té formy jak jsem koukala na odkaz? Vypadá dobře. :wink:
19. lis 2009 ve 14:12  • Odpověz
tak ještě zpětně dočítám... :wink:

ad laktační poradkyně: kamarádce malá taky bojkotovala, tak to konzultovala s lakt. poradkyní a ta jí nakoknec doporučila zcela vynechat postelové radovánky asi tak do 1/2 roku dítěte, páč po orgasmu prý mlíko může mít jinou chuť a to může být důvod, proč ho dcerka odmítá :confused:
taková rada kámošku pochopitelně docela zděsila :sweat_smile: nakonec se nevzdala ani sexování ani kojení, nějak to samo přešlo a holky byly spokojené obě :wink:

já koukám, kolik toho dáváte na Vánoce :confused:
to kdyby viděl náš táta, tak by mu sklaplo, pořád hudruje, kolik má malý blbostí a že už se děsí Vánoc a to se to u nás nijak nepřehání, myslím že u Jirky všechny hračky zastíní ten mega jeřáb a pak už dáme jen pár drobností a končíme :slight_smile:
nebude chybět pěkná knížka, ty malý miluje, sám si vybírá co budeme číst, takže knížečky u nás mají význam a za to jsem moc ráda, protože sama jsem náruživá čtenářka
Cars budou taky, na mikině a na slipech :grinning: ale kupodivu je malý až tak moc nežere, to u nás je na dvd šampionem hasičské autíčko Finley, holt, vliv prostředí :grinning: :grinning:
a babičce jsem dala tip na boby, ty nemáme (hlavně aby byl sníh)

chlapovi zatím tápu co, hadry nějak nemají smysl, má naprosto narvanou skříň (víc než já, fakt :grinning:) když jsem mu kdysi jen orientačně spočítala rifle, myslím že jich bylo kolem 18-ti (a to prosím několik kusů značkových, ještě nenošených, páč je tehdy měli za super cenu, tak nekupte to, že?! :sweat_smile: nevím co s nima bude dělat, jestli se mi ho podaří někdy vykrmit)
s drogérkou je to podobné, mohl by si otevřít parfumérii :stuck_out_tongue_closed_eyes: a to ne že by všechny ty serepetičky dostával a nepoužíval, on si je občas i koupí sám, ale prostě jen nemá šanci je všechny vyplácat

tak jsem si říkala že třeba nějaký rc model vrtulníku, takové to malé žihadlo do místnosti, chlapi jsou hračičkové, vím co dělal, když malý dostal první autíčko na dálkové ovládání :sweat_smile:
a možná nějaký kvalitní spacák, páč ten jeho vždycky zabere v autě bezmála půl kufru

no a Elence jsem vymyslela, že budeme chtít jen prašule a Ježíšek jí přinese nějaké nosítko, pořád váhám mezi ergem a manducou, tak asi až pojedeme do Brna, tak si budeme muset vyzkoušet které nám líp sedne, když by jsme si ho s manžou sřídali

Mapris, kojo v noci: jak kdy, zpočátku jsem kvůli tomu přecházela do obýváku, abych si pohodlněji sedla a na malou viděla jak se přisává (hlavně když jsem měla zrasované bradavky)
teď už většinou krmím v ložnici, páč je najezená vcelku rychle, ani nerozsvěcím (to jen na přebalení, ptž většinou kadí při každém jídle)

Macejko, my taky bez brknutí ani ránu, přesně jak píšeš, kolikrát ji to tlačí i dlouho po jídle a ublinkává si ixkrát za den, buď jen mléčnou žgryndu, nebo i natrávené mlíčko, je to malý blinkoš

PC: taky občas youtube, krtek už tak neletí, páč máme skoro všechno na dvd, ale Pepina je hit :slight_smile:
Prochi, ty stránky vypadají dobře :slight_smile: asi si je J. taky zamiluje

ä už letíííím, zbytek příště, ptž mi zvoní kámoška :wink:
19. lis 2009 v 15:22  • Odpověz
ahoj kočky,

spěchám, páč malá kadí a budu utírat :grinning:

macej,
spletla jsem totálně všechny, normálka to počítej, prostě v lednu budete mít ukončený šestý měsíc, klasika, první měsíc po narození je prostě ukončený první měsíc, to jsem psala poprvé, je blbost :slight_smile:

mapris,
to není hugo ale bruno :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Nestraš, to není jezevčík, a doufám, že s ním nemá nic společného, i když to tak vypadá :slight_smile:

Jinak na vás odpovím později...zevinko, fotky pošlu, ale posílala jsem všem, ale asi jsem překlapla...
19. lis 2009 v 19:58  • Odpověz
jituš

já mám také reklamaci ohledně fotek.Mám též poslední Helču v 5 a 1/2 měs.

vánoce miminkům- máme pro Máju velkou hadrovou panenku (která ji asi nebude zajímat,ale později snad jo) a pak takového usínáčka mořského koníka,má na bříšku světýlko a hraje příjemnou melodii.Máme růžového,ale mají i modrého pro klučíky.Objevila jsem ho u Isy v Pompu.
A k Isačkovi-pendluje mezi domovem a prací,do toho Natálka není ve školce,ale u její maminky,která ji hlídá,když jsou Isa i její přítel v práci.No a snad se na mě Isa nebude zlobit,když vám řeknu,že jim nabídli nějaký byt tak se na něj musejí jít podívat.
19. lis 2009 ve 21:43  • Odpověz
No tohle.....už jdu posílat...
19. lis 2009 ve 22:04  • Odpověz
Tak jsem fotky "z domova" poslala zevince a macejce, myslím, že by to mělo být všechno :slight_smile:

mapris,
každému mimi se asi spí jinak....my spíme všude, v postýlce mám jen matraci, ničím vyměkčenou, v kočárku molitan....

zevi,
myslím, že my jsme to s dárkama nepřehnali, jen tu hru, pokladnu a knížku s pár omalovánkami...rozhodně mi je fakticky milejší skromnost, než rozmlsávat dárkama, i když vím, když se sečtou dárky i od babiček a tak, stejně toho bude dost :wink:
Jinak s tím orgasmem, to je síla :grinning: Ale kdo vyzkoušel, tak ví, že to snad asi problém nebude, možná shoda náhod, nebo možná u někoho to mlíko mění, to mi fakt nejde do hlavy :grinning:
Jinak s kolem, my máme asi taky 12, prostě furtšlap, takže bez brzdy, ale na jaro dostane stopro už normální brzdící, a jak píše macej, asi taky přeskočíme, sic jsem se na to ještě neinformovala, tak to slyším poprvé, ale zkušené mamčky určo ví, o čem mluví a jelikož je i Maruška taková větší, tak určo by jí ta 16 měla sednout :slight_smile:
19. lis 2009 ve 22:13  • Odpověz
Normálka u nás je už zavřená škola, nemocnost přesáhla těch 15 procent, ve školce v prvňáčcích jsou 4 místo 24, prostě asi mají chřipajznu....snad ne prasečí...úča mi dnes říkala, že má kámošku na infekčním, a že říkala, že prasečí chřipku má prostě kde kdo, třeba ten, kdo si myslí, že má normální, ale má lehký průběh, tak se to ani nepozná no a testují se jen závažné případy...už aby zamrzlo, aby se ty bacily ztratily :angry:
19. lis 2009 ve 22:16  • Odpověz
Dobrou :sunglasses: :dizzy_face:
19. lis 2009 ve 22:21  • Odpověz
Jita jo chemoterapie je svinstvo, ale hlaně že pomůže.

Ijet: k tomu není co napsat, je mi to líto :frowning2: .

Zevi: byla jsem kouknout jaké to máme kolo, ale nenašla jsem to na něm napsané. Takže nevím, každopádně Ondra na něm zatím jezdit nechce, tak uvidíme na jaře. Ale protože k vánocům dostane kolo bez šlapek, tak na normoš kolo asi chtít nebude.

Mapris letos na pečení kašlu, uděláme vanilkové a pařížské rohlíčky a nějakou malou krabičku koupím. Loni jsem toho moc vyhodila. Jsem ráda, že zvládám normálně uvařit natože péct.

Jita tak to tam máte velkou nemocnost, u nás je zatím školka plná.

Jinak se vám musím pochlubit, jaký jsem tele. Ve středu nám opět utekl pes, jela jsem ho hledat a když jsem se ptala lidí musel mi vypadnout telefon z kapsy. Že ho nemám jsem zjistila až doma, no a našla jsem ho tam jak jsem se vykecávala na zemi, bohužel už ho nějaké auto přejelo. Takže ho mám na 2 kusy a podle :frowning2: všeho ani spravit nepůjde. Jsem to normálně ořvala. Ale Ondra mi trochu zvednul náladu, přišel ke mě a povídal Mami nebreč, já to spravím a utíkal hledat šroubovák.
20. lis 2009 ve 14:17  • Odpověz
kam,
tak to je síla s tím mobilem...na dvě půlky :astonished: Ježíšek třeba pořídí nějaký pěkný :dizzy_face:
20. lis 2009 v 15:40  • Odpověz
tak pokračuju kde se mi včera přetrhla nit :wink:

Prochi, gratulejšn k Lucinčinu prvnímu přetočení :slight_smile: ředpokládám že jsi byla celý den na číhané a už ti to prďolka malá předvedla celé a ne jen konečný výsledek :sweat_smile:
jinak jí můžeš trošku pomoct tlakem na kolínko (když se dostane na bok a chybí jen ten malinký moment k překulení, tak nám to doporučovali na rhb) ani se nenaděješ a brzy budete válet sudy jak u Jíti :slight_smile:

Jituš děkuji, fotečky dorazily, to jsou panečku obrovské krásné kukadla!!! chlapům se budou podlamovat kolena, až na ně bude házet kukuč :sweat_smile:

dík za infa ohledně kola, byla jsem z toho pěkně zmatená, páč v tabulce co jsem si vyhledala byla ta 16 až od 6-ti let, ale většina prodejců vel 14 ani nemá (asi ví proč, tak jak to psala Macejka) a vel 16 doporučují od 4 let... čert aby se v tom vyznal :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:

Kam, našeho mlaďáska kolo dlouho nebralo, spíš si ho jen vytáhl na dvůr, párkrát šlápl, nechal ho stát a vzápětí pelášil pro motorku, až koncem léta ho to chytlo, ptž viděl že holky od sousedů rajtují na kolech, tak se jim chtěl vyrovnat (chlapská ješitnost už od plínek :grinning: )

Ondra je zlatíčko s tím telefonem :slight_smile:

Mapris, my spíme všude možně :slight_smile: v ložnici mám košík, ale ten už asi brzy zruším, sotva se tam vejde a už ji převážně dávám do postýlky, po nočním kojení si ji už obvykle nechám u sebe v posteli, přes den buď v obýváku v kolébce, nebo jen tak zamuchlanou do deky na sedačce (máme velikou a když je rozložená, tak by na ní mohl přistávat vrtulník, kolikrát si tam u telky schrupnem všichni 4 :grinning:)

v té postýlce dáváš malého jen tak? některé děti nemusí najednou takový velký prostor dobře snášet, proto je lepší je dát do zavinovačky aby se cítily bezpečněji

cukroví... no uvidíme, myslím že bych mohla něco spáchat, pozvu mamku na brigádu a něco umoučíme (ona sama nepeče, ale ráda pomáhá, já zase ráda s ní dělám a pak se nějak čenžnem) říkala jsem si, že bych mohla po letech i perníčky, kvůli Jirkovi, ale to jsou zatím jen takové plány, když to nestihnu nebo se mi nebude chtít, tak si nohu za krk nedám :sunglasses:
20. lis 2009 v 15:56  • Odpověz
U nás je to s pečením tak, že to prostě miluju, ale musím se krotit, abysme to nevyhodili zas, tak jen pár kousků, nedávno jsem u ségry jedla linecké, dělala na nějakou oslavu, ale tak dobré jsem v životě nejedla, určo je taky udělám..
Z půl kila mouky, teda přesněji, 30 mouky a 20 solamylu a fakt tři citrony tam vymačkala a i kůru, ježíš to bylo dobré jak sviňa :grinning:
Mám ráda nejčerstvější, tak budu péct asi 14 dní předem...perníky taky...te'ď už se nemusí předem, páč jsou recepty na ihned měkoučké :wink:
20. lis 2009 v 16:12  • Odpověz
no a ve středu jsme byli na ko. s tím srdíčkem...

takže podle ekg není pomalu žádná vada znatelná, srdíčko funguje naprosto stejně jako u každého zdravého dítěte, když Elču doktor viděl, hned chválil, že prospívá výborně (stačí kouknout na škraně :sweat_smile: a faldy na stehnech) že to je taky známka toho, že srdíčko stíhá, není zvětšené ani nijak zatížené
ten problém tam je, mezi komůrkama má asi 3mm dírku, kudy se míchá okysličená krev s neokysličenou a pak se něco zase neefektivně vrací zpátky do plic, takže to znamená pro srdce daleko větší námahu
to jsou ty dobré zprávy, horší je, že ten defekt je ve vazivu, kdyby byl ve svalovině, je veliká pravděpodobnost, že sám zaroste, jenže ve vazivu se nějaké velké změny nedají očekávat, šance na přirozené zacelení je možná, ale málo pravděpodobná, takže musíme čekat, často to kontrolovat, zatím nám to nepřináší žádné omezení a pokud by se to muselo řešit, tak až v pozdějším dětském věku :cry:
20. lis 2009 v 16:14  • Odpověz
autor
ahojte holky,
mi malej na chvíli usnul a manžel je s Terkou v centru.

zevi,
ta postýlka je malá - jako v porodnici. Jinak celý den je v takovém obyč pytli - co jsem šila na terku. A v noci je přikritý dekou a peřinkou - máme tady docela chladno.. A přes den v obýváku jenom dekou, páč je tam teplo. Spíš už začíná zvědavě koukat okolo a prostě se tam nudí. Tak občas je na lehátku, zrovna teď mi vytuh v náručí, tak jsem ho položila na sedačku... Takže je tak různě...

Cukroví,
my jsme se domluvili s kamarádkou a uděláme pár druhů asi jen z jedný dávky..

kam,
ty jo, to bych ořvala taky... Třeba ježíšek přinese novej..
Já chtěla koupit k vánocům manželovi novej, ale bylo mi to silně zamítnuto...

Kolo máme v plánu terce pod stromek, tak ho musíme už začít shánět...

jita,
tak bruno noooo :grinning: . Se přiznám, na jména jsem sklerotik.. na jakákoliv...

macejka,
k těm kapkám. Já je koupila za 635 kč tady v lékárně, ale asi jsem je už znehodnotila, když jsem je neměla v ledničce :unamused: :angry: . Jsem pako....

prochi,
tak to je lucinka už šikulka... Malý už začíná koukat okolo, tak se těším, až mu budou taky tak ty tři měsíce :o)) Co Pitrýsek a ouška? Už je to lepší? A chodíte do školky? Terka se už docela srovnala... Začala si tam brát sebou plyšového slona a je to jednodušší.. Sice ráno protestuje, že nechce jít do školky, ale manžel jí vždycky "ukecá" a cestou probírají všechno možný a pak to nějak "zmákne" :o))
20. lis 2009 v 17:43  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.