• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
Zevi, máte úúúúúúúúúúplně stejný lehátko na koupání jako my :grinning:
25. lis 2009 ve 22:19  • Odpověz
Ahoj holky,
jdu na vás na skok juknout,tentokrát nestíhám ani dočítat,ale brzy se budu snažit to napravit.
Konec.min.týdne jsme měli krušný,teda hlavně noci,Mája dost plakala,nevydržela ani do půlnoci,už v jedenáct byla vzhůru a vždy s brekem tak jsem kojila a pak v noci snad po dvou hoďkách,přes den si "saje" ruce tak nevim jestli nějaký vzpurt nebo snad že by už zoubky,ale pusinu jí kontroluju denně a nic.Teď už je to od pondělka klidnější,ťuk,ťuk,ťuk.
Jinak mám fakt dost,v noci jsem děsně unavená a včera se mi normálně stalo,že jsem Máju kojila v půl druhé ráno,pak jsem jí dala do postýlky,usnuli jsme a já se vzbudila v pět ráno,malou jsem měla u sebe,držela jsem jí,byla na mých nohách (na stehnech) a spala na bříšku a já měla odeplou podprsenku u jednoho prsa,tudíš jsem jí ASI znova kojila,ale vůůůůůůbec si to nepamatuju,vytuhli jsme u toho obě.Musim se nějak vzpamatovat nebo co a dávat na to pozor,abych jí třeba nezalehla nebo nevim.Já si to druhé kojení (ale spíš si myslim,že jsme vytuhli dřív než ke kojení došlo) fakt nepamatuju,no je to normální????
Jdu zalehnout,snad vás brzy dočtu,papa
25. lis 2009 ve 23:11  • Odpověz
jito,zevi,prochi

díky za fotky,jsou krásné.
Prochi- Péťa je velkej klučina,kus chlapíka
Zevi-Elenka je pěkňounká,malý mišelinek,takový mimča jsou super(Mája je pravý opak :sweat_smile: )a je dost podobná jiříkovi,mají stejný kukuč

Jituš-jak vy to děláte s těma fotkama? Umíte fakt kouzlit,moc se mi líbí,že je fotka černobílá a jen malý detajl barevný jako u Maru ta gumička ve vlasech.Fakt super.na to musí být nějaký spešl program??Jsem počítačový analfabet :sweat_smile:
25. lis 2009 ve 23:15  • Odpověz
Prochi, děkuju za fotečky (čím to, že ke mně poslední dobou vždycky dorazí až na druhý pokus? myslím že ses zmiňovala, že se ti tuším i posledně mail vrátil, hmm... )
jsou opravdu moc hezké, Péťovi to strašně sluší, je to fakt chlapák :slight_smile: bude to krásná památka!

kdyby jen stejné lehátko :sweat_smile: na některé z tvých dřívějších fotek jsem zaregistrovala světlounký modrožlutý froťáčkový overálek a taky stejnou borduru v dětském pokoji :grinning: :grinning:

dům snů: sleduju namátkově, ale tento díl jsem si nenechala ujít, páč jsem byla zvědavá jak opice, jak to dopadne a kdo se nakonec do finále dostane a oni z toho udělají takové dráma do příštího týdne! :sweat_smile: a naprostý souhlas, šedá Dana je pěkná čava!!!
mmch, jednoho stavbyvedoucího z kontr. dnů od vidění znám, chodil s náma loni do tanečních :sunglasses:

Macejko, nastřádaná únava a časté noční vstávání udělá své (a třeba mně osobně ani takové podzimní počasí zrovna nepřidá, i když poslední dny bylo dost hezky, že) tak ať brzy ten spánkový deficit trošku doženeš a dobiješ si baterky :slight_smile:
26. lis 2009 v 09:15  • Odpověz
Ijetko, dneska se ti bude i škytat, jak na tebe budu myslet, jdem totiž s kyčličkama :grinning: :grinning: :grinning:
26. lis 2009 v 09:16  • Odpověz
ahoj kočky,

prochi,
týý jo, tak to je hezkýýýý, jak byl Pytrýsek bambulatej a to jen plně kojenej :grinning:
Jinak s váhou jste nás s Lucinkou už předehnaly :cry: :grinning:
Na dům snů nekoukám, vůbec mě to nebaví, ale jen z doslechu co jsem slyšela, že ten šedivý pán je snad nejsympatičtější, že si to tam ¨pěkně odmakal a že ten nejmladší pár, ta dlouhovlasá, že to jsou pěkní namyšlení zmetci :grinning: Takže fakt nevím, páč je neznám svýma očima....Ta blondýnka je celkem sympatická na pohled, co?

macej,
tak to je mi líto, že máte takový nevyspaný noci, taky bych měla strach, abych ji nezalehla, tý jo, musel to být šok, když jsi ji takhle našla na nohách a nic si nemapatuješ, nezbývá, než doufat, že se to brzy zlepší, člověk se musí upnou na to, že takhle to nebude věčně a bude pěkně spinkat...vždycky jsem měla strach z toho, v prvním týdnu, když se mnou Helča spala, abych ji nezalehla, budila jsem se a byla nervozní...jak mi dr říkala, zuby můžou bolet i když se ještě neklubou, v těch dásníčkách...ale může to být cokoliv jiného, spousta dětí takhle v nocí budá nebo pláče, a rodiče neví, čím to je, je to taky typem dítěte, ne každé dítě prostě bude takové, že bude v noci pěkně spinkat, držím palečky, abys to zvládla a taky se stihla dospat a abyste brzy pěkně zase spinkaly :slight_smile:
Fotky
Ta černobílá s nějakým jemným zabarvením do zelena nebo oranžova, to není program v počítači, ale přímo na foťáku, je to funkce SCN (scenérie) nahoře na tom kolečku, jak volíš třeba portrét, krajinu atd...
Nevím, jaký máte foťák a jestli tam tu funkci máte, to se tak vyfotí...
Jinak fotečky fotím já, páč jsem fakt blázen do focení :slight_smile:
26. lis 2009 v 10:08  • Odpověz
Ahoj Kočky,
nestíhám. Dočítám, ale už nestíhám psát.
O víkendu jedeme pryč, takže to asi zase nezvládnu.

Jen poděkuji za fotečky, dětičky máte krásný. Zevi Elinka je krásně buclaťoučká, takový krásný miminečko, úplně cítím tu miminkovskou kůžičku.

Macej tak nevyspáním nezávidím, určo se to brzy srovná. Já u kojení taky běžně usínala, hlavně ty první 2 měsíce.

jo a v 5 měsících měl plně kojený Ondra 8,140kg.
26. lis 2009 ve 20:57  • Odpověz
Ahojky,
tak jsem vás dočetla,činili jste se :sweat_smile: Nicméně už nevím co kdo psal,pamatuju se jen matně

Noci jsou už lepší(ťukám) tak jsem zvědavá co to bylo nebo bude,ptž ručičky si do pusy strká pořád.

mapris

Fík také někdy vyžaduje víc pozornost když kojím,např.dnes jsem Máju kojila už před večerním spaním a on byl u nás a nutně potřeboval také mlíko,říkal "nekrm Máju a pojď mi udělat mlíko" tak jsem musela vysvětlovat,že jí nakojit musim a že pak usne a já mu udělám mlíko.Ale vesměs je to tak,že se i zabaví sám nebo mu já něco vymyslím,ale všeobecně mi rád s májou pomáhá,ani ho nemusím nutit nebo se ptát.Rád jí probírá plínky a vybírá s jakým obrázkem jí mám dát :sweat_smile: ,když jí koupu tak často koupe se mnou,myje jí hlavičku a pak říká "ještě pokaděnej zadek" :sweat_smile: Takže s ním nějak velkej "problém" není.Ale jinak samozřejmě také společně kreslíme,modelujeme,hrajeme si s mašinkama,prostě jak se co vymyslí atd.Teď ještě využíváme pěkného počasí a chodíme dost ven.No a také mám "úlevu" a to v tom,že často k nám chodí naši a když já potřebuju uklízet nebo něco obstarat tak si vezmou děti ven a já mám možnost poklidit nebo cokoliv.Také mi samozřejmě vyhovuje ta školka,to je jasný a jsem ráda,že jak tam Fík ze začátku nechtěl tak teď je tam rád,už mi zpívá písničky co se tam učí a jmenuje mi kamarády a tak :wink:

jito

SCN na foťáku máme tak to někdy vyzkoušim.A to je automaticky černob.fotka a pak to upravim na pc?Musím to vyzkoušet.A celá ČB fotka se dá také navolit přímo na foťáku? Pardon za telecí dotazy,ale já to fakt nevim,fotim jen klasicky na "auto" nebo "pohyb".

mapris
a jak je na tom Tomík s rýmou? Už jste ji zažehnali?
26. lis 2009 ve 22:24  • Odpověz
jiťo

Já jsem myslela,že jsi marušku také kojila?..Že píšeš,překrmená Sunarem?

zevi

mám kamarádku a její dcera má také šelest na srdíčku,chodí na pravidelné kontroly a jinak normálně "funguje"
mobil-super,holt kdo umí,umí :grinning:

cukroví- zatím fakt nevim,jak už jsem určitě vloni psala,Pavel to nejí a pak se cpu já,říká ať raději napeču štrůdly,ty má rád.tak ještě nevim.na štrůdl určo také dojde a pak snad na nějaké nepečené cukr. a kamarádka mi nabídla,že její teta peče domácí cukroví tak jsem si od ní objednala ořech.košíčky,ty vypadají dobře.Jo a ještě rohlíčky bych chtěla udělat.Já bych ale správně neměla na cukroví ani pomyslet,ptž už při té myšlence kynu,je to děs.A já táááák miluju sladkýýýý :stuck_out_tongue_closed_eyes:

fotky za školky- také už máme,fotili se v říjnu.Akorát o scanování se ani nebudu pokoušet,raději to vyfotím foťákem,snad to bude vidět.Ale když jsem y fotky viděla prvně tak jsem si řekla,co je to za chlapečka? Vypadá tam tak nějak jinak,tak dospěleji.No ale je to náš kluk :grinning:
26. lis 2009 ve 22:35  • Odpověz
ahoj kozeny,

macej,
já jsem sice Marušku přes klobouček tak nějak kojila 5 měsíců, ale přikrmovala jsem už asi od 6 týdnů, pořád plakala, byla hladná, přes klobouček vysála prd, tak jsme jí dali příkrm a byl klid...museli jsme ho ale dávat při každém jídle...
Když si dáš funkci SCN, tak v tom jsou ještě asi tři funkce, které si pak překlapeš ještě nějakým tlačítkem, teď nemám foťák u sebe, možná nějakým OK nebo šipkama, zkrátka to SCN má v sobě ještě další funkce a ta černobílá je "zdůraznit barvu"¨...nemáte náhodou canon?
Jinak fotky už se v PC vůbec dále neupravují,to vše vyfotí foťák, sama nevím, jak zrovna do jakého nádechu to tu fotku hodí, to nebylo cíleně, že měla např. Maru oranž.gumičku, ale všimla jsem si, že když je něco zelné, jako když Maru ležela v trávě, tak vše bylo čb a tráva měla nádech do zelena a takhle reaguje i oranžová, když ležela na oranžové dece, tak to mělo nádech do oranžova, zkrátka není to úplná čb, ale hází to různé nádechy, zkrátka to musíš vyzkoušet, ale to vše se ti vyfotí, nic se v pc neupravuje...
Jinak klasická čb tam myslím není na foťáku, na to mám zase stažený program nějaký z netu, kde se mi to obarvuje buď do čb nebo do klasické takové zastaralé hnědé, už jsem vám taky něco posílala..

Holky,
jinak vám pošlu odkaz na stránky, v mimibazaru v návodech jsem objevila spoustu nádherných věcí, jak ruční práce, tak program na úpravy fotek...nemusíte nic stahovat, děláte je přímo na netu a pak je jen uložíte, tak když budete mít chuť, můžete si pohrát s fotkama, pošlu vám, co jsem vyrobila a i odkaz, je v češtině, tak vám to určo půjde....

kam,
Ondra byl taky pěkný cvalíček :slight_smile:
27. lis 2009 v 10:04  • Odpověz
autor
ahojte holky,
nestíhám vás nějak dočítat... Snažím se využít, že mám manžela doma, od pondělí budu doma sama a malý toho přes dopoledne moc nenaspí, tak nic neudělám... Tak budu mít aspoň čas na pc :o))

Já jsem dneska upekla linecký ze dvou dávek. Zítra něco slepím a pošlu babi na slovensko. Máme tady na víkend dědu, tak toho musím využít :o))

macejka,
s terkou to teď celkem jde.. ale včera jsme nevěděli co dělat... prostě řvala protože nedostala co chtěla, udělala scénu a byla vykoupaná a v pyžamu a vyčurala se v kuchyni na lino.... Někdy to už prostě přehání...

Jinak mně už skončilo šestinedělí - jupííí :grinning: :grinning: , tak doufám, že bude líp... Včera jsme byli na preventivní prohlídce. Malej má v 6ti týdnech - 4300 g a 53 cm a Terka má ve třech letech 18,5 kg a 99,5 cm... Jinak od včerejška zase "jenom" DOUFÁM kojím... Do čtvrtka jsem občas musela dát příkrm... A teď to malýmu nějak stačí.. Tak doufám, že mi mlíko vydrží aspoň do půl roku, než "nastoupí" příkrmy...

Malej teď usnul a já se pustila do "ručního" žehlení :o)))
28. lis 2009 v 16:54  • Odpověz
autor
zevi,
elenka je pěknej bucláček :o))) Je vidět, že máš výživný mlíčko :o)) Hlavně ať je zdravá :o))) Terka byla taky bucláček, ale byla na um, což se s kojením nedá srovnávat :o))

macejka,
jen jsem si teď vzpoměla. Jak ses ptala na ten dort - ta forma je z těch stránek, co jsem ti jednou posílala... Přišla mi do týdne :o))
28. lis 2009 v 16:57  • Odpověz
Ahoj kočky,
už jsem si udělala z tůjek adventní věneček...a už vystřihovávám na okna...tý jo, na picasa jsem objevila kvanta takových překrásných vystřihovánek na okna...no než polepím těch našich 16 oken, to bych se musela nastříhat :grinning:
28. lis 2009 v 18:31  • Odpověz
Nazdar kočeny, já byla úplně hotovson :stuck_out_tongue_closed_eyes:
nejdřív mě začalo svinsky bolet zápěstí, možná ze zvýšené námahy, přece jen je to za den iks zvedání, chování, nošení, odgrgávání... někde jsem se dočetla že se taky může jednat o dočasné odvápňování kostí při kojení, i když jiné zdroje to popírají, ale vzhledem k tomu že u Jirky jsem to měla taky, akorát na druhé ruce, snad až do doby než začal lozit, tak bych věřila že je to kombinace obojího
k tomu mě ve čtvrtek večer začala přecházet zimnice - no jo, horečka, tak jsem zbystřila, že mám podezřele nalité prso a už jsem valila k zrcadlu hledat červené fleky, bezva, ucpaný mlékovod, tak slivovicové obklady, kojení, odstříkávání a prospala jsem co se dalo
sice mi ještě třeští hlava, ale jinak se cítím líp, tak ťuk ťuk, snad je to zaženáno

tak jsem se schválně dívala na tu funkci SCN, nám to nabízí různé režimy scény (asi 14), ale tohle jak Jíťa tam nemáme, čb nebo sepie si můžu nastavit jako barevný efekt
radši fotím normálně barevně a v případě potřeby pak upravím v pc

Jíťo, dík za odkaz, jak bude chvilka, tak se pohraju :slight_smile:

já advenťák na zítra mít nebudu :frowning2: myslela jsem že pojedu dnes k mamce, už mi nachystala zelený podklad a jen si to u ní dozdobím, vždycky je děláváme spolu, ale když mi bylo tak šoufl... no nic, svět se nezboří :wink:

Mapris, krásné váhy u obou dětí :wink:
jinak když vidím jak se tady lámou váhové rekordy :sweat_smile: myslím že náš michelinek taky nebude moc zaostávat :grinning:
29. lis 2009 v 00:25  • Odpověz
ahoj kočky

zevi,
jejda, to jsou ale problémy, kamarádka měla taky něco takového, ale až asi po roce a půl kojení...doufám,že to byla chvilková záležitost a budete v pořádku a nic nebude bolet ani otravovat :wink:
To víš, že bez věnce se svět nezboří, nejdůležitější je zdravíčko :slight_smile:
Jdou zapalovat normálně jen svíčky na tácku, prostě jde si poradit jakkoliv, když někdo tu svíčku chce zapálit, nemusí mít nutně přeci věnec...

Superstar
Díváte se? Ne že bych to nějak žrala, ale prostě jsou lidé, kteří se mi moc líbí a zpívají bezvadně a přála bych jim vítězství (M.Chodůr), a kdyby měl někdo vypadnout, tak bych asi poslala tu krásnou tmavovlásku ven...
Co vy, jak to vidíte?
29. lis 2009 v 10:08  • Odpověz
no už je mi líp, je po teplotách, vypadá to, že se Elči podařilo tu zatvrdlinu v prsu roztahat (šikulka :dizzy_face: )
a ruka bolí furt :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale na to se neumírá :grinning:

věnec si půjdu nazdobit zítra, budem mít advent o jeden den podějc :wink: i ty svíčky mám u mamky, rovnou jsem je tam nechala i se všema těma serepetičkama na ozdobu, hned jak jsem je koupila, protože jsem počítala s tím, že to budu zdobit u ní, jednak má mamča tavnou pistoli a hlavně nás to baví dělat společně, dáme dohromady všechny ty ozdůbky, svíčičky co která má a co nám zbylo z minulých let a pak se přehrabujem, vymýšlíme, kombinujem...

na superstar občas mrknu, ale teď už skoro ne, bo jsem se nas*ala, když vypadla taková ta pevnější tmavovláska (Leona) ta se mi moc líbila, bohužel hlasy posílají hlavně puberťačky, takže soutěž už dávno není o zpěvu, ale o xichtu :stuck_out_tongue_closed_eyes: a Marťas je taky borec, ale myslím si že ze stejného důvodu, mezi konkurencí některých "hezounků", nemusí mít finále až tak jisté
takže mi to přeijde trochu nefér... ale na druhou stranu i z minulých let je často slyšet víc o těch, kteří vypadli daleko dřív, než o vítězích (krom Anety) :slight_smile:

no nic, jdu vyhlížet zbytek rodinky, byli se vyprocházkovat a měli by každou chvilku přijít k obědu
29. lis 2009 ve 12:53  • Odpověz
Ahoj holky,
jdu opět na skok,dočtu vás jindy.Píšu z našeho lazaretu.od večera z pátka na sob. má Fík horečky 39´a víc,bohužel to samé měl před měsícem také o víkendu. Po celém víkendu mu klesla teplota dnes odpoledne,ale teď už zase víc hoří a má přes 38´,mně snad vomejou.Raději jsem s ním byla odpol.na pohotovosti,Pavel byl doma s Markétkou.Tak má virozu,máme střídat ibalgin sus a Paralen tak teď je řada na Paralenu,ten jsem mu ještě nedala.Jo a opět se mu spustila mega rýma a kašle (prý z té rými,krk má od rými zarudlý,angína to není)Takže mu odšťavňuju ovoce,dávám tu domácí medicínu na rýmu a na noc asi nasadím sirup na kašel.
Aby toho nebylo málo tak mně začalo být zle dnes odpoledne,když jsem byla asi dvě hoďky s Májou venku,aby se prospinkala a Fík také aby se prospal.Vzala jsem si Paralen,ten mi aspoň pomohl na děsnou zimnici,teď je mi pro změnu vedro a mám 38,7´C :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale v příbal.letáku píší,že kojící můžou Paralen jen jeden den tak zítra mi snad vyjde naklusat k doktorovi,aby mi něco napsal.Ale musím poprosit babičku,aby přijela,abych tam mohla jít.
Jen trnu,aby to nechytla Mája,zítra máme jít na první hexu,ale opět nepůjdeme,protože je blbě mně a Fílovi tak počkám až budeme všichni zdraví.
Tak vás zdravim a já dočtu až mi bude líp :wink:
29. lis 2009 ve 20:33  • Odpověz
ahojky,

macej,
přeju všem brzké uzdravení!!!

Helča dnes poprvé zakašlala, tak mám hlavu v péru, aby nedostala kašel :frowning2:

Jinak jsem skleroza, už vám chci celej den říct, že máme zoubéééééééééééééééééééék!!!!!!!!!!!!!!
Včera nám cinkl, ještě není celej ven, ale leze leze...bez upozornění :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
29. lis 2009 ve 20:52  • Odpověz
autor
nazdarek,
mam chvili, nez se vzbudi deti :o)) jeden spi v posteli, druhej v kocarku pred bytem :o))

jita,
tyyy jo, vy uz mate prvni zoubek :o)) to to leti :o))

macejka,
tak at jste brzo fit...

telku vubec nestiham, maximalne dneska dopo :o))

holky, to je takovej klid, mit jedno dite ve skolce a manzela v praci :o))

jinak nevim jestli je to spurt.. ale nejak se mi ztraci mleko.... Vecer uz jsem pro maleho nemela ani ň. :angry: :frowning2: , tak jsem ho musela dokrmit a spal celou noc :grinning:

Jinak ja vence letos nezvladam.. chtela jsem, ale nestihla... Budu rada, kdyz vymyslim nejakou vyzdobu do bytu.. A uz mam druhy cukrovi. Jsem udelala kokosky, ackoliv nebyly v planu, ale zbyly mi bilky z lineckyho, tak jsem to nechtela vyhodit... Uz jsem krabicku poslala po dedovi na slovensko...
30. lis 2009 ve 13:09  • Odpověz
všechno nejlepší Ondrovi k svátku!!! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
30. lis 2009 ve 21:08  • Odpověz
To koukáte co tu straším takhle brzy ráno co? Dneska jsem si přivstala, abych vám konečně něco napsala, páč dočítám pravidelně, ale není síla psát. Teď jsem ještě plná energie. :slight_smile:

Mapris: to dětské žárlení je normální, některé dítě žárlí víc některé míň. Terezka vás měla jen pro sebe a najednou už to tak není, tak si zkouší tu pozornost vynutit. Srovná se to.
Já právě ještě nechci druhé i z toho důvodu žárlení. Ondra je fakt děsný mamánek. Takže si počkám až to trochu přejde, bude mít kamarády a máma už nebude tolik potřeba.

Prochi: fotky ze školky jsou moc hezké, u nás se fotí až na jaře.

Do úprav fotek jsem se jednu chvíli zbláznila, dělala jsem to ve fotoshopu, radila mi kamarádka a pátrala jsem po netu. Je to super, baví mě to, jen ten čas pořád chybí.

Jita velká gratulace k rpvnímu zoubku. Stráááášně to letí.

Na superstar koukám a fandím Chodůrovi, hezky zpívají skoro všichni, ale jsou to ještě děti. Měli by se tam hlásit až od 18 let.

Vánoční výzdobu mám tak na půl, okna už mám umytá, ale ještě neozdobená. Mám věněček na dveřích a pár ozdůbek v obýváku. A Ondra už má v okně svítící měsíc. Mám v plánu to nejdéle o víkendu dodělat.

My jsme měli v Kolíně v pátek rozsvěcení vánočního stromku, tam byl snad celý Kolín. Tolik lidí pohromadě byl děs, měli tam dětský sbor, který vůbec nebyl slyšet jak zpíval v tom hukotu. Ale Ondra byl ze stromečku nadšený, tak to za to stálo.
A v sobotu jsem dopo jeli pryč a Ondru hlídala Nikolka (sestřenka co hlídá i Terezku od Marpis). Hlídala ho až do neděle a zvládli to spolu na 1*. Jen při koupání si trochu pofňukal, že chce maminku a v neděli se ode mě nechtěl hnout na krok.
Včera tu měl gratulanti, tak byl spokojený, že má zase nové dárky.

Na pečení letos peču, udělám si pařížské rohlíčky, vanilkové rohlíčky a končím. Já to moc nejím, Ondra vůbec a martin tomu taky moc nedá. Dostaneme od babiček a o stačí.

Koukám, že to tu začíná marodit, tak všem přeji brzké uzdravení!!!!!!!!!!!!!!!
1. pro 2009 v 06:18  • Odpověz
autor
ahojta holky...

jsem od rana nejaka vynervovana...
Zacala mi blbnout vaha, takze nevim, kolik maly vipije... Uz zas bojuju, ze mam malo mleka, tak se chystam zavolat na tu laktacni ligu... Rano jsem musela k dr. protoze mne hodne boli v krku, tak jsem vyfasla atb. Manzel zacina byt taky nachcipany a terka si uz druhy den stezuje, ze je ji zima. Tom ma zas trochu plny nos... A aby toho nebylo malo, tak se mi zacina zas "radne" otvirat noha a boli mne to... :frowning2: :frowning2: :frowning2: :unamused: .. To budou letos vanoce :frowning2: :unamused:
1. pro 2009 v 09:59  • Odpověz
Maruš klíííííííííííd, do vánoc se určo vše srovná a bude pohodička. :wink:
1. pro 2009 v 15:10  • Odpověz
autor
kam,
tak to doufám!!!! :unamused: :wink:

jita,
picasa-dobry tip,uz mam neco ulozeno v pc a zitra to vytisknu na barevne papiry nebo ctvrtky a vytisknu... Jsem se zdesila, ze uz pristi tyden by jsme meli zarizovat stromek.. A to nemame darky :o((((
2. pro 2009 ve 21:40  • Odpověz
Hoj ahoj, dlouho jsem tu nebyla... Dočítám pravidelně, ale na psaní není čas. Měla jsem teď doma Péťu, min. týden ze čtvrtka na pátek doslova celou noc probrečel. Bála jsem se, že zase ucho a bojí se mi to třeba říct, ale říkal, že ho bolí v krku. V pátek ráno měl 38,5, tak jsme pelášili k mudře. Ale bylo tam milion dětí, chrchlalo jedno přes druhý a já měla být za hodinu u zubaře, tak jsme to vzdali a já letěla k zubákovi. Když jsem se vrátila, tak mlaďas se celej vysmátej a v pohodě se ládoval špagetama u babičky a nejevil (zaplaťpánbu) žádný známky nemoci. Nakonec se mu spustila pořádná rýma, ale jinak ok. Tak jsem si ho nechala doma, abysme zbytečně nenakazili děti pracujících maminek a do školky šel až dneska. Zaplaťpánbu, že už tam je :sweat_smile: bylo s ním k nevydržení... :sweat_smile:
Malá dobrý, předevčírem to vypadalo, že bude taky marod, protože vůbec nespala přes den, dopo půl hodiny a po O. necelou hodinku. Pak se nemohla samým přetažením zabrat a brečela a brečela. V sedm už byla s hrozným pláčem znovu vzhůru, trochu jsem ji odsála nosánek, nakojila se a usnula a v devět opět řev. Měla jsem strach, jaká bude noc, ale spinkala pak až do rána. A od tý doby dobrý. ťuk ťuk ťuk

Už pár dní se nám naprosto regulérně a pořád přetáčí na bříško :slight_smile: Za všech okolností, při přebalování, při hrají, v postýlce, před kojením... No je veselo :slight_smile:

Macej a co ten váš lazaret? Doufám, že už je vám líp...

Zevi, to jsem netušila, že máme tolik společného :grinning: :grinning: :grinning:

Jitu, jéééééééééé vy máte už doma zubáčka :dizzy_face:
Hele holka, ten odkaz na tu úpravu fotek a tááák, to si posílala mailem? Já nic nemám :confused:

Taky přejeme dodatečně vše neeej Ondrovi k svátku :slight_smile:

Holky, co budete dávat miminkům pod stromeček? Já fakt tápu... je mi jasný, že z toho nemá rozum a nemá cenu ji zbytečně zavalovat darama. Navíc hraček máme stejně kupu po mlaďáskovi. Ale babičky chtějí, abych jim něco koupila a doma tam taky musí nějaký dáreček přece jen mít, ale já vůůůůůůůůbec nevím co. Napadlo mě, že jí koupím nějakou holčičí teplákovku třeba na jaro a pak asi nějaký hezký holčičí bodýčko. Ale jinak fakt vůbec netuším... A to má ještě 13. svátek :confused:

Mapris, dárky taky ještě nemáme. I když pomalu už to dávám dohromady. Pro naše, babičku a dědu, a tchána mi přišly kalendáře. Vytvořila jsem stolní, ty na zeď mi přijdou naprd. A jsou nááááááááádhernýýýý. To bude takový hlavní dárek babičkám. Péťovi jsem koupila novou zimní bundu a zateplený kalhoty a dostane to taky pod stromeček. Zatím u nás měkký dárky prochází :grinning: A další nakoupíme až po výplatě. Mám to sepsaný co komu, jen našim pořádně nevim... Příští středu má drahý volno, to už by mohly přijít i prašulky, tak vyrazíme asi na nákupy.

Jdu zadělat na perníčky, ať vykážu taky nějakou činnost a ať máme odpo s Péťou, co dělat :slight_smile:
3. pro 2009 v 10:32  • Odpověz
autor
hoj,hoj,hoj,
to já jsem tu furt:o)

prochi,
my dali tchánovcům pod stromeček digialbum... sice stojí 4 litry, ale je to super věc, tchán si to odvezl v pondělí a byl nadšenej...
http://www.alza.cz/foto-video/albumteam/fotoramecky/18849362-v2241.htm

já chci v sobotu dělat trubičky a vanilkový rohlíčky.

Malej je zase trochu zahleněnej, má ucpaný slzný kanálky, tak kapu kapky. Terka tak nějak v poho, občas zakašle, a manžela to nějak skolilo... V neděli měl jet s terkou na mikulášskou jízdu vláčkem, já měla jet péct do babince (i s malým) a v sobotu mi měla přijet pomoct péct kamarádka, ale asi to padne, jestli manžel lehne...
3. pro 2009 v 11:08  • Odpověz
Mapris a Terezku máš doma, nebo je ve školce?

Já už za chvilku zase povalim pro Péťu, to dopoledne vždycky uteče jako blázen. A dneska jsem vůůůůůbec nic nedělala, jen odpočívala :slight_smile: Jen ráno jsem vyluxovala a poklidila a zbytek dopo se poflakuju :slight_smile: Na perníčky jsem nakonec prdla, odpo půjdem zaplatit školku a pak k babičce a večer chci jít cvičit. A je mi jasný, že jak bysme to upekli, tak by mi to večer nedalo a místo cvíča bych se vrhla na zdobení.
Ostatní začnu příští týden, začínám každý rok po desátým, to už je příští čtvrtek, tak se na to vrhnu. Už se hrozně těším. A jako každý rok jsem si nařídila, že toho udělám málo a jen to, co máme opravdu rádi! Hahaha, manža už si objednal karamelový rohlíčky, pařížský rohlíčky a úlky, děda má rád suchý, takže nějaký strojkový kokosový apod., babička má ráda linecký, mamka marokánky... uuuááááá ono se toho zase nasčítá :sweat_smile:
3. pro 2009 v 11:33  • Odpověz
Ahoj holky,
jdu navás juknout co je nového,dočetla jsem,ale asi nebudu reagovat na vše,jen co se mi vybaví :sweat_smile:

My jsme stále nemocní,co čert nechtěl,chytla to i Mája,měla skoro 40 horečky,zatím jen dva dny,teda včera neměla už tak vysoké,ale na čípek to ještě bylo a dnes od rána (musim zaklepat) zatím bez teplot.No a mám velkou rýmu,což jí dost vadí při spinkání a pak ještě kašel a opět má zůžené průdušky,včera si ji tady byla doktorka poslechnout,pro jistotu.Říkala,že bohužel na to bude asi trpět,když při tom minulém infektu i teď to hupslo na průdušky.Je mi jí líto.vůbec to není ona,nechce se moc smát,nechce žbrblat,tak doufám,že se to brzy změní.Filípek měl obr rýmu a kašel,ještě to teda má,ale ze začátku to bylo o dost horší.No a do toho měl ty horečky. No a já mám také rýmu a kašlu,horečky už také nemám,ale ještě se pořád necítím dobře.Když jsem měla horečky tak to bylo hrozný,dětičky byly protivky(což se nedivím,když jim není úplně dobře) no a jak nebylo dobře mě tak jsem myslela,že vyletím z kůže.Né,že bych byla nějak nervózní nebo tak,ale bylo mi zle a nebyla jsem schopná téměř ničeho. :pensive:
Doktorka dala Fíkovi na přeléčení antibiotika,sice má vyrózu,ale obávala se nějaké bakteriální superinfekce a hlavně proto,že se to táhne už děsně dlouho. Holky,Mája se vzbudila tak letim,snad se stavim večer,papa
3. pro 2009 v 15:19  • Odpověz
čau holky, připojuju se k těm, co momentálně nemají času na rozdaj, dočítám, ale na psaní jaksi není kdy :sweat_smile:

u pc trávím dost času, páč sotva jsem dodělala fotoknihu pro babičky, rozhodli jsme se ještě pro stolní kalendář, s tím že jeden bude i pro švagrovou, ptž jsem tam nepoužila jen fotky prcků, ale všech členů naší rodiny, každý se tam najde :wink: takže si myslím že překvápko bude velké

tak nejdřív co nového u nás: dnes jsme byli v poradně a náš pucík má ve 2m přesně 4950g (délku nevím, naše dr. neměří, večer si děvčičku našponujem s tátou sami :slight_smile: )

normálně jsem se tak nějak zamyslela a zjistila, že tak nějak rozjíždím už pátý rok co jsem v kuse buď těhotná nebo kojící (nebo obojí současně) :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
a předpokládám že ještě aspoň dva roky budu :sweat_smile:

Jitule, zoubek, supééér :dizzy_face: jestli jsi našla ty, nezapomeň uplatňovat svůj nárok na nové šaty! :wink:

Macejko, je mi vás moc líto :frowning2: držím palce ať ten váš lazaret co nejdřív můžete zrušit a jste všichni brzo fit, páč když je dospělému mizerně, je to naprd, ale nejhorší když tak horečkuje a trpí miminko, tomu člověk nevysvětlí, že brzo bude líp... chjo :cry:

líbí se mi Kam hláška, že na pečení letos peče :grinning: :grinning: :grinning:
já teda myslela, že bych na to až zas tak nepekla, ale dnes jsem zjistila, že budu muset, bo mi nepeče trouba :angry: ještě v út. jsem normálně pekla buchtu a v pohodě, dnes jsem tam lupla zapéct brambory s ml. masem, po čtvrt hodce nakouknu a vidím že nahoře je máslo v celých lupínkách :confused: zírám, přesvědčuju se že v elektrice je zapnuto, knoflíky nastavené a jediné co trouba umí, je svítit, jinak tam byla naprostá zima :grinning: :grinning:
ještě že máme dole babi, jinak by byl táta bez oběda :wink:

asi je to znamení shůry, že máme konečně něco dělat s rekonstrukcí kuchyně, co ji furt odkládáme :sweat_smile:

takže něco málo upeču u jedné nebo druhé babi, ale jinak na to teda peču :grinning: když už to musí bejt :wink:

k ván. dárkům pro malou se vrátím zítra, bo si mě děvčička žádá :wink:

papááááááááááááá
3. pro 2009 v 16:51  • Odpověz
autor
tak jsem teď doslepila linecký a uklidila do krabice i s kokoskama. Mám v plánu dělat ještě trubičky, marokánky a kakaový vanilkový... Pak bych ještě chtěla zvládnout vosí hnízda, ale uvidím, co stihnu. Malý přes dopoledne vůbec nespí. Je pravda, že spíme tak do 8mi a pak spí když jdu pro Terku do školky - zhruba od 12ti do půl 3tí, a pak zase jdeme ven s kamarádkou a dětma, takže se vracíme tak v půl pátý a to spí až do půl sedmý, a teď nějak nechce usnout.. Asi je přespalej.. Tak ho nebudu nechávat odpo tolik spát... Těžko říct...

prochi,
zatím je ve školce - díkybohu.

zevi,
jéééžiši, rekonstrukce kuchyně.. Jsem ráda, že jsem do toho šla ještě v těhu... Teď už ani omylem... :angry:

Jdu uspat mladého pána... Brou.
3. pro 2009 ve 21:58  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.