• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
Jíííťo, všechno nej k svátečku :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
5. pro 2009 v 15:42  • Odpověz
čauvec kočky,

tak čerty jsme si samozřejmě domů nezvali, vždycky jdem jen na ulici, tam vždycky nějaké party potkáme, tak i letos, Maru si trochu pobrečela, ale i něco dostala, pak se s taťkou schovávali a už to bylo dobrý, ve školce byly taky, tam to zvládla dobře...

prochi,
odkaz jsem dávala přímo sem na stránku...
Je to lonapix.com/cz
Jinak Helča dostane lžičky na první příkrmy, hrneček na učení a velký sprchový gel..ale jen proto, že nám babi dala penízky, ať jí něco koupíme..
Jinak jsi jak já, já se taky šíleně těším na to pečení, naše mamka taky miluje marokánky, já miluju linecký citronový a hlavně vanilkové rohlíčky, na ty ujíždí tady snad každý, když jsou dobré jemňoučké, taky jsem kdesi jedla ty pařížské rohlíky z ledových kaštanů a byla to bomba...

macej,
co ti budu vykládat, je to fakt šílený, tyhle horečky, co jste zažili a chuderka i s tím kašlem a rýmou...kéž by to prostě co nejdřív odešlo a zase jí bylo do smíchu...
Používáte třeba na to něco? Nebo je něco, co by třeba zabralo? Já si tak říkám, na ten občasný kašel Helči to nemá cenu, ale co kdyby se nějak rozkašlala?

prochi, macej, zevi,
když odsáváte, vytíráte před tím nosík? Zase jsem brala rozumy z netu a psali tam, že když už se musí použít odsavačka, tak před tím vytřít tyčinkou namočenou v něčem, aby se nepoškodila sliznice...
Tak jsem si koupila normální vincentku a odsavačku moc nepoužívám, sem tam, prostě jí tou tyčinkou trochu i kápnu do nosánka, aby se jí prostě zvlhčil, určitě to tomu nosu udělá dobře, nebo třeba jen vodou, když není vincentka, poradila mi to i v lékárně...a taky hodně zvlčuju vzduch mokrýma plínkama..

zevi,
mamka se mě ptala, kde mám ty šaty z posledka, když jsem objevila zoubek u Marušky, asi budu jak císařovy nové šaty...takové neviditelné :angry: :grinning:

Jinak děkuji za přání :slight_smile:
5. pro 2009 ve 20:12  • Odpověz
Ahojky,

Jiťo opožděně vše nejlepší k svátku. A šatečky si kup rovnou dvoje

:wink: U nás Ondra mikuláše i v pátek ve školce probrečel. A to předtím dělal hrdinu, říkal co zazpívá a pak přišli nalepil se na mě a brečel. Jakmile jsem se snažila ho od sebe odtrhnout tak zesílil. Tak jsem to vzdala, už tak byl vyděšený a ještě abych já od něj utíkala, ač mě k tomu manžel nabádal. Přeci jen je to ještě můj malý chlapeček a nechci, aby z toho měl nějaký trauma.

Ty nemoce jsou děs, Ondra v pátek taky pokašlával, ale naštěstí už je to lepší, ale pořád mi přijde trochu zahleněný, takže nasadím mucosolvan. A to teď jí hodně mandarinek, banánů, jablek a ještě mu dávám vitamíny.

Já jsem si udělala s kamarádkma v pátek dámskou jízdu, původně jsme měli v plánu být do 12 doma, no a protáhlo se to až do půl čtvrté a přišla jsem slušně pod vlivem, ale bylo mi tááák dobře. Musíme to podnikat častěji.

Ondrovi jsme k prvním vánocům dávali taky nějaké dárky, äle to bylo spíš pro náš pocit, aby tam něco měl. Jeho v tu dobu zajímali jen moje prsa a dudlík.

:grinning:
6. pro 2009 v 10:00  • Odpověz
ahojky,
Macej myslím na vás, jak to zvládáte. Snad už je vám všem líp. A hlavně Majušce, takový trápení u takovýho miminečka :frowning2:

Jitu, vše nééééééééj svátku :dizzy_face:
a dík za odkaz, nějak jsem ho přehlídla, určitě juknu :wink:

Kam, je mi jasný, že mimča žádný dárky nepotřebují. I když něco jinýho je, když měl P. tenkrát dva a půl měsíce a L. teď bude mít půl roku. Pitrymu jsme tenkrát koupili samý potřebný věci a zabalili pod stromek. Např. fusak a deku do kočárku, bundičku na jaro... a od bráchy dostal pár balíků plín :grinning: to mi nějak utkvělo v paměti :slight_smile: . A od babiček tenkrát korunky a ty jsme šetřily na hexavakcíny.
Jenomže teď jde i o to, aby tam neměl hafo dárků Péťa a Lůca nic, to by bylo divný i Péťovi... Tak to zaplácnem taky nějakýma drobnostma, jak psala Jíťa. Už mám napsaný nový plastový bryndák, nekapací hrneček a nějaký ty hadýrky na jaro.

Jíťo, do nosánku před odsáváním nekapu. Ale já používala odsávajdu jen asi dvakrát třikrát. Vlastně asi před měsícem měla docela rýmu dost a to jsem jí ráno a večer kápla nosní kapky, protože jsem měla strach, aby se jí to nevrazilo taky do oušek.
Někde jsem četla článek od nějakýho doktora a ten doporučoval po celý zimní období stříkat preventivně např. tu mořskou vodu. A že to je prý výborná prevence před rýmou. Tak nevim...
6. pro 2009 v 11:25  • Odpověz
no a čerti... nezvali jsme, nelíbí se mi to, nesouhlasím s tím a jsem totální odpůrce (aspoň prozatím). Stačilo, že jsme se zmínili, že večer chodí a že se možná zastaví Mikuláš s nadílkou..... byl celej den vybzikanej, jak se začalo stmívat, tak mě pořád posílal zkontrolovat, jestli jsem zamkla a několikrát se ubezpečoval, že se oknem ani dveřma fakt nedostanou.
Udělali jsme to tak, že náš balíček jsme dali za balkon. dveře a naši dole dali na okno. Taťka šel ven a zarámusil tam a my dělali, co to bylo, že možná letěli čerti okolo... a že se za chvilku podíváme, jestli nenechali něco na okně... seděl ani nedutal... a pak byl nadšenej z balíčku :slight_smile: no a pak si ještě našel ten nahoře na balkonu. Takže ví, že tu byli :slight_smile: A myslím, že to měl i docela hezký.

Ve školce měli v pátek jen Mikuláše. Učitelka mi říkala, že se převlíkne jedna z učitelek, děti zná, ví, jak zlobí (hlavně ty starší), ví jakou mají povahu, co si na ně může dovolit... Nechtějí čerty a už vůbec ne někoho cizího "z venku", nechtějí děti zbytečně strašit, ale chtějí jim udělat hezký zážitek. Moc se mi ten jejich přístup líbí.
P. mi hlásil, "že se pana Mikuláše hrozně styděl a písničku nezazpíval" :sweat_smile: (naučil se pro něj Rolničky a celý týden frajeřil, že mu zazpívá :grinning:)

Musim letět, chlapi se mi vrací od babičky a musim vypnout kuře :slight_smile:
Pá a hezkou neděli všem.
6. pro 2009 v 11:35  • Odpověz
Ted jsem to po sobě ještě četla… tak ještě jednou k těm čertům, jsem to napsala až moc přísně, že to neuznávám… určitě to jde udělat i moc hezky, např. jít se projít a potkat se s nima venku (jak psala Jíťa), nebo se s nima sejít někde v MC, u kamaráda, kde bude mít oporu... apod. Nebo pozvat domů jen hodnýho Mikuláše a anděla a vyprávět si, že mu přinese nadílku... Ale nesnášim to strašení, že přijdou čerti a odnesou si ho do pekla, když bude zlobit apod.
Vím, že to nikdo tady z nás nedělá. Ale já se s tím posledních pár dní setkávala málem dnes a denně… otázky, jestli pozvem čerty, že si to P. zaslouží apod. tak jsem z toho byla vytočená :unamused:
6. pro 2009 ve 12:39  • Odpověz
Ahoj holky,
mám chvilku pro sebe,Mája před necelou hoďkou usnula a kluci jeli zkontrolovat chatu a ostříhat stromky,páč nám tam na ně někdo jednou byl a uřízl dva krásné malé smrčky,jakože na vánoce :angry: :angry: :angry: tak je od té doby Pavel stříhá,čímž už moc hezké nejsou,ale aspoň je někdo nevyškubne :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Filípkovi už je dobře,už zase řádí,včera byl na Mikuláše u kamarádů,byli jsme tam i vloni,je tam vždy celá partička s dětma takže dětí hafo a do toho se letos pozvali Mikuláš.,Čertice a Anděl.Loni to ještě dělali taťkové,ale děti už by je zaručeně poznaly.Tak letos byli u kamarádů jen fík s Pavlem,nám s Májou ještě nebylo dobře tak jsme zůstaly doma a hlavně mezi tolik dětí bych Máju ani brát nechtěla,i kdyby už byla po nemoci.Filípek dostal tašku se sladkostma,ale i pytel brambor :sweat_smile:

No a jak jsme na tom s nemocí,tak já jsem ve čtvrtek vyfásla antibiotika a s Májou jsem byla ještě v pátek u dr,aby si ji poslechla,říkala to sama dr ať naklušeme před víkendem.Bohužel měla pořát tu obstrukci na průduškách a do toho zánět takže dostala tako antibiotika a ještě i Ventolin a dávám jí dýchnout několikrát denně.V pondělí mám zase zavolat.Ale naštěstí už od včerejška nemá teplotu nebo teda nemá horečky,ale má ještě třeba 37,2,ale celkově je lepší,už si pobrukuje a hlavně se směje.Jsem strašně ráda,že už je jí líp,měla jsem o ní strach :pensive:

Bohužel teď jak i já mám tu chřipajznu tak malou musím dokrmovat častěji,teda ze začátku,protože mi bylo strašně zle a na jídlo jsem neměla ani pomyšlení a to se odrazí na tom mlíku.Snažim se teda dost pít kefíry,ale to asi nestačí,teď už se mi ale pomalu chuť k jídlu vrací.Taky teď častěji kojím z obou prsou a to i v noci.Snad se to zase vrátí do normálu.

Normálně ,já si musím psát,co vám chci napsat,to jsem dopadla,co?? :sweat_smile: Píšu si to tady v bodech do sešitu :sweat_smile: Já bych to jinak všechno hned zapomněla :confused:

jíťo

koukala jsem na foťák na tu funkci SCn a jako Zevi tam máme x nabídek,ale ať to nastavím na cokoliv a vyfotím,nevidím rozdíl mezi tou a normální fotkou,musím najít návod od foťáku.Jinak máme Olympus.

Moc gratuluji k zoubku a jen si něco pěkného kup :wink:

mapris

ještě k těm probiot.kapkám-jestli jsi je neměla v lednici a už jsi je načala tak se bohužel obávám,že jsi je totálně znehodnotila a ty živé bakterie uhynuly.Možná ne všechny,ale většina asi jo.Musí být v lednici a pokud jsou nenačaté tak max. v teplotě do 15´C. Já jsem je dneska koupila,ta cena je hrozná,ani to raději nekomentuju a překvapilo mě jak strašně jsou malinký za ty prychy :angry:

dárky prckům-už jsem to tady myslím psala,mám pro Máju hadrovou vlasatou panenku,usínáčka do postýlky a min.týden jsem pořídila od paní z MMb úžasnou houpačku a mamka přišla s tím,že mi jí proplatí,protože stejnak vůbec neví co má Máje koupit,tak mi za ní dala prašule.Ale tu houpajdu už používáme i když je jako k Vánocům.

jiťo

já před každým odsáváním kapu Libenar,je to čistý sterilní fyziolog.roztok. No a jinak tady mám pro sebe na pití Vincentku,kterou dolívám i do rozprašovače od Vincentky a nebo trošku naliju do hrnečku a vatov.tyčinku v ní pak namočím a vytřu nosánek.Já jsem také četla,že je to dobrá prevence,kapat nebo stříknout nebo vytřít(u těch prckůú nosánek Vincentkou nebo tou mořskou vodou :wink:

Holky,já mám ještě jeden "problém" spojený s kojením.Mně brutálně padají vlasy.Možná si řeknete,že jsem hrozná,jestli tohle řešim,ale kdybyste to viděli.Myju si vlasy ob den a pokaždé je plná vana,plus to co za mytí už spadlo do odpadu a pak když se češu nebo si ty vlasy prohrábnu tak tahám prameny a to bez legrace.Dost mě to štve a myslim,že je to z kojení,z čeho jiného.Je to fakt hrůza,já už takhle nemám zrovna bohatou kštici,ba naopak a po tomhle mi culík rychle řídne :frowning2:
6. pro 2009 v 16:46  • Odpověz
Ještě jsem chtěla napsat,že Fíka ještě do školky nedám,na kontrolu půjdeme až v úterý nebo středu tak počkáme na tu kontrolu a hlavně,u nás ve školce je spálová angína tak ještě vyčkám.Teda u nás ve třídě jí prý zatím nikdo nemá,ale i tak tam bylo 12 dětí ze 30,takže ta nemocnost teď je :confounded:
6. pro 2009 v 16:53  • Odpověz
Ahojky holky :sweat_smile:
Tak četi: no u nás ho jako loni dělala mamka (ale jinak jsme normální rodinka :grinning: :grinning: ) nebyla k poznání.Kuba teď pár dní prudil tak jsem říkala že ho chci vidět až příjde rohatej. V pá měli besídku ve školce a on nic, všichni děti byly hyn, ale náš čampulín dělal jako by se ho to netýkalo, v sobotu bylo jinak.....Slzy mu tekly jako hráchy, tatka ho měl na ruce a nehnul se od něj (prý ho málem rozmačkal :slight_smile: ) ale těch sladkostí co dostal.......
No nasliboval, jak bude hodnej....bude zdravit...a poslouchat...a co myslíte v neděli.....zlobil hned od rána, tak jsem se zmínila o so a byl klid, alespoň to na něj platí a trochu strachu mu neuškodí :sweat_smile:

Marůdkové uzdravte se!!!!!!!!!

Školka: už mám neteče ani jedna slza, tak mám radost. Do vánoc by měli otevřít naší školku, tak bude klid, doufám.Jenom mě štve že nechce zdravit :angry:

Kam super pářka, taky bych šla, umím to :grinning: :grinning: my jdeme zíra s holkama z práce do pizzérky, ale jen na obídek, ale těším se.

Péct začnu až ve středu a úklid je hotov a pár dárků už taky mám, hlavně mašinky Tomáš, nádraží, koleje, sodorský důl....ani se neptejte co to stálo, se mi podlomily kolena.....pak 2 knížky, z ikei kreslící tabuli, kolo (to nakonec tatka prosadil i sám koupil, slípky, punčošky a mám ještě pár oblečení objednáno......jo a pak tu hru pojď jsi hrát, myslím že dala tip Jíťa. Je toho dost.......
7. pro 2009 v 07:19  • Odpověz
ahoj kočeny, nás taky čerti neodnesli a že jich u nás bylo :sweat_smile:

tak mikulajda u nás byl, sice jsme žádného neobjednávali, ale našel si nás sám (od známých dcerka s hordou spolužáků, byla jich plná chodba jak čertů tak andělů :wink:)
ale musím uznat, na to že se jednalo o asi třináctileté děti, přístup měli citlivý, Mikuláš čerty zaháněl dozadu, žádné velké bububu se nekonalo, Jirka byl sice zaražený jak hřebík, nevymáčkl ze sebe básničku, dokonce ani jméno, ale když u jeden čert dovolil šáhnout na ocas, mohl se počůrat smíchy, pak sebral odvahu a řekl jim: "tak už běžte, ahoooooooooj" :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Jituš, opožděná gratulace k svátku :slight_smile:

Mapris, rekonstrukce kuchyně mě nijak zvlášť neděsí, myslím že nic horšího, než když jsme v koupelně vymlátili staré kachlíky, zbourali příčku od wc a kvůli podl. topení odsekávali beton do hlouby, mě potkat nemůže, to byla hrůza hrůzoucí, na to ani výměna oken neměla :sweat_smile:
a navíc rozvody elektriky a vody máme částečně předchystané už dlouho, právě když se dělala ta koupelna, tak se vytáhly nové trubky i za linku a zaštuplovaly, stejně tak tam jsou už vytažené el. káble, jen je zapojit do krabiček :wink:
takže jen vybrat spotřebiče a namyslet si jak bude vypadat linka :slight_smile:

Jíťo, nosík nevytírám, zatím ťuk ťuk, jsem odsávačku nemusela použít (když nepočítám u Jirky a jemu jsem stříkala vincentku-tu používám někdy i u sebe když mám zatáhlý nos)

tak ty šaty rovnou dvoje, jak říká Kam, ať to není promlčené :wink: :grinning:

dárky pro malou: po Jirkovi máme miminkovských hraček hafo, nové ani pořizovat nechci, stejně návštěvy tyhle drobnůstky vytrvale nosí (kousátka jsem říkala, že budu asi přeposílat dál, ty všechny nevyužijem ani kdyby Elča měla zubů jak piraňa :grinning:)
ale u Elenky bude ježišek štědrý, toužila jsem po ergonomickém nosítku, ještě jsem musela tátovi vysvětlit proč to stojí majlant na rozdíl od nezdravé klokanky a že to fakt využijem, už je objednané a strašně se na něj těším :slight_smile: http://www.nosenideti.cz/zbozi.php?volba=karta_zbozi&skupina_id=133&zbozi_id=Man4a
takže od babiček vyinkasujem akorát příspěvek na manducu :wink:
a takovou látkovou panenku s vlněnými vlásky mám taky vyhlídlou

můžu říct, želetos jsme určitě 80% dárků vyřešili přes internet (doufám, že všechno přijde) a blázinci v obchodec se co nejvíc vyhnem

Macejko, na padání vlasů jsem si zrovna včera vzpomněla, páč u Jirky mi padaly šíleně (myslím že za to nemůže jen výhradně kojení, je to i tou hormonální bouří během těhu a porodu) a teť zatím nic nepozoruju (taky nemám vlasů zrovna na rozdaj) a trvalo to dobře půl roku :stuck_out_tongue_closed_eyes:
na tohle téma je tu několik diskusí, někomu pomůžou vitamínové přípravky s béčkem, zinkem a tak, někomu nic... ale srovná se to, neboj
7. pro 2009 ve 14:54  • Odpověz
autor
nazdárek baby,
malý dospává, tak mám chvilku.. Ale nějak nestíhám ani číst, jen jsem cosi prolítla...

Macej,
na ty vlasy jsou potřeba nějaké vitamíny. Já jsem tenkrát brala "sérii" Vápník, hořčík, zinek - je to i na nehty a tak... Určitě se to srovná..

U nás nic nového. Teda manžel o víkendu uleh, ale zase chodí do práce. Terka do školky a malý je celkem v pohodě. Jen já furt tak nějak "bojuju" s kojením... Dokrmuju 2x denně, protože malý je hladový a začíná mu to vadit - na bříško .. Má v něm guláš a občas mi řve u prsa.. Tak jsem si dala do pátku závazek, že se pokusím "pořádně" rozkojit, jinak s tím praštím. Je to i časově náročný a já bych se chtěla věnovat i Terce...

V neděli byla Terka na mikulášské jízdě vláčkem, ale jelikož manžel "ulehl", tak nám jí vzali známí a pak dovezli domů. Já jsem byla s Tomíkem na "babském" pečení. Bylo tam 9 bab a upekli jsme zhruba 9 druhů cukroví, tak jsem si něco dovezla domů a mám napečíno :o)) Jinak mám linecký a kokosky a minulý víkend jsem upekla ořechové trubičky, ty budu pár dní před štědrým dnem plnit. A ještě bych chtěla vosí hnízda, ale ty nevím jestli stihnu...

Dárky - letos to beru přes net, nějak nestíhám nakupovat a nechce se mi brát malýho mezi "epidemii" aby něco chytil. Já už jsem dobrala atb a cítím se o dost líp. Včera jsem byla na kontrole s nohou a vypadá to, že je to v pohodě a na další kontrolu nemusím. V pátek jsem si u gyn. nechala napsat antíky, tak jsem zvědavá, co se mnou provedou :o))
8. pro 2009 v 08:05  • Odpověz
autor
jo a jítě opožděně všechno nej k svátku.. Jsem to měla zaškrtlý v kalendáři a pak jsem nestihla ani popřát...
8. pro 2009 v 08:06  • Odpověz
Ahojky,
já přeju strašně opožděně vše nej nej nej k svátku Ondráškovi od Kam i Jítě :sweat_smile:

Jituš

já na ten kašel Máje teď dávala sirup od doktorky,ten byl přímo na průdušky,ale jinak jak měla ten malý kašlík tak jsem dávala Stodal a nasadila jsem ho i dnes,už to má hlenové a jen občas zachrchlá.Pro sebe mám Hedelix a všimla jsem si,že je i pro kojence takže kdyby se ti náhodou Helča rozkašlala tak Stodal i Hedelix jsou přírodní,bez předpisu tak jeden můžeš nasadit.Na Stodalu se sice píše od roka,ale homeopatka mi řekla,ať ho malé dávám.

mapris
já teď také dokrmuji víckrát denně,většinou třikrát,nějak je mlíčka čím dál méně,musím kojit z obou prsů a stejně to kolikrát malé nestačí.Zkusím to znovu z odsávajdou jestli se mlíko nezačne víc tvořit,ale jestli ne tak hold už budu dokrmovat stále,to se nedá nic dělat.
Jaká bereš homeopatika na to kojení??A jaká jsi měla antibiotika? Já je dobrala dnes ráno a také mi dost pomohly,jen si ještě říkám jestli markétce nevadí právě ty moje ATB,píší tam,že se v malém množství vylučují do MM,ale dle dr jsou nejšetrnější a nejsou na závadu.
8. pro 2009 ve 13:20  • Odpověz
ahoj kočenky :grinning:

prochi,
já bych si domů čerty taky nezvala, když vím, jaká je, že se prostě bojí všeho a že bych musela za každou cenu rvát čerty domů, jen proto, že je mikuláše, tak to nee...jak říkala kámoška, pozvala si vloni čerty domů a malá z toho nespala, a když mi to říkala, tak se u toho ještě tak přiblble usmívala, tak jsem jí chtěla říct, že už fakt nemá všech pět pohromadě....prostě jen proto, že je nějakej svátek, tak honem musím dělat vše, co k tomu přísluší...teda to jen konkrétně na ni...
Taky jsem četla o té prevenci, zdá se mi to celkem přijatelné, na liberal údajně neexistuje závislost, takže se fakt může užívat preventivně, nebo vincentka, připadá mi to logické zvlčovat ten nosík....

macej,
chuderka vaše malá s těma průduškama, to my jen kašlem a tak mě každý její kašel bolí...nepřeju tu nemoc fakt nikomu, obzvlášť malým dětem, těm našim drobečkům...
Zkus si dát do vlasů nějaké vitamínky, nebo bylinky, co jsou na padání vlasů...možná máš velký nedostatek nějakého vitamínu....
Jinak o tom stodalu vím, že je přírodní, kdyby se to zhoršilo, tak buď ten nebo ten druhý pořídím a uvidíme, jestli zabere, protože na všechny vše nezabírá, to je jasné, myslím zevi říkala, že jí stodal nezabral (asi na Jiříka)

zevi,
s objednáváním přes net souhlasím, páč začíná totální šílenství, když jdu někam do obchodu, jedu do města, tak fakt rostu a totálně mě to nebaví...a většinou na netu to vyjde levněji..
Kámoška objednává přes net i nutrilon a údajně má na balení ušetřenou stovku...

mapris,
já věřím, že je to fakt boj a dřina s tím kojením, nehroť to za každou cenu, ten tvůj závazek zní rozumně, prostě když to nepůjde, svět se nezboří a budete oba klidnější a užiješ si děti obě...
8. pro 2009 v 16:00  • Odpověz
Ahoooj
tak už jsem se taky vrhla na pečení, nádherně to tu voní a jsem totálně vánočně naladěná :dizzy_face:
Dneska jsem sfoukla linecký, perníčky, banánky a strojkový kokosový. Zítra dopo budu doma, tak mám v plánu kokosky, pařížský rohlíčky a karamelový rohlíčky, ale uvidím, kolik toho stihnu. Odpo budeme mít taťku doma, tak vyrazíme na vánoční nákupy. Se hrozně těším :slight_smile: Jen bych někde potřebovala udat děti, hlavně to větší, chceme mu koupit nějakýho Ježíška... ale asi to neklapne :sweat_smile:

Macej, k těm vlasům... já to měla u P. taky úplně hrozný. Jaký jsi měla vlasy v těhu? Padaly? Naše PA totiž říká, že většina holek má v těhu vlasy kvalitní a nepadají jim. A jak porodí, tak ca. za měsíc - dva začnou ty vlasy šíleně padat, ale že se nemáme bát, že to jsou všechny, co se tam jakoby těch devět měsíců nastřádaly. Mě u P. padaly taky hrozně, pořád jsem ucpávala odpad jak v umyvadle po česání, tak ve vaně po mytí. Trvalo to dlouho, už fakt nevím, asi půl roku. Jediný, co mi poradili v lékárně byly vitamíny, ale naše paní lékárnice říkala, že stejně tomu nezabráním, že je to vina hormonů spojených s těhu, porodem, kojením... a dokud se to neustálí, tak nepomůže nic. Postupně se to zlepšovalo, až to bylo v poho. Teď u L. to nebylo zdaleka tak hrozný, začalo to po šestinedělí a trvalo jen asi měsíc, měsíc a půl. Ale chápu, že je to otřes, my měli vlasy všude. Na mě, na gauči, v posteli, na dětech, v postýlce, v kočárku, málem i v jídle.... je to fakt otřes. Pokud se ti zdá, že už to není normální, zajdi na KOŽNÍ a oni ti řeknou, jestli je to ještě k těhotenství a kojení, nebo jestli už je to moc a kdyžtak ti něco napíšou.
Kamarádce se po porodu začaly dělat úplný lysinky (nekojila!!!) a na kožním ji něco předepsali.

Zevi, super kup s tou Manducou, určitě ji stoprocentně využijete! A když se to vezme kolem a kolem, tak jste zase ušetřili na jiných věcech, např. kočárek apod. :wink:
Jinak kousátka a chrastítka taky návštěvy vytrvale nosí. Po P. máme celou krabici, takže ty nový už ani nerozbaluju a rovnou přeposílám dál :sweat_smile:

Holky k tomu kojení.... já vím, že mě budete nenávidět, že dělám chytrou.... ale pokud dokrmíte, tak musíte o to víc odstříkat, nebo teda aspoň ty prsa stimulovat, i když nic nepoteče. Protože jak tu dávku kojení jakoby vynecháte, tak logicky bude toho mlíka míň a míň. A úplně nejdůležitější je kojit v noci a když mimčo spí, tak prostě co tři hodiny odsávat. Pokud chci zvětšit výrobu mlíka, tak se musí mezi kojením až desetkrát za den každý prso minimálně deset minut stimulovat. A i tak to potrvá třeba týden, než se to zlepší.
Ale zpátky k realitě...... vím, že toho máte i tak dost. Tohle se ještě možná dá praktikovat, když má člověk hodný, spavý miminko a rozhodně né tříletýho raubíře k tomu. Takže prostě když to nepůjde, prdněte na to a dokrmujte, nebo jak píšeš Mapris, že to zabalíš, tak to klidně zabal. A vůbec nekoukej nalevo napravo a jestli bude mít někdo keci, ať si hledí svýho a tečka :wink:

Já dneska byla u kadeřnice. I mě barvila a to je vždycky na tři hodiny. Tak jsem potřebovala taky pro malou odstříkat. Kamarádka mi půjčila odsávačku, protože růčo mi to dá hrozně práce. A řeknu vám, odsát tu jednu dávku mi trvalo skoro tři dny. Jsem si říkala, že kdybych měla takhle odsávat, tak že se na to můžu zvysoka! :sweat_smile:
8. pro 2009 ve 20:06  • Odpověz
Ahojky... :slight_smile:

Mapris, právě s tím kojením je to takový začarovaný kruh... k rozkojení je zapotřebí opravdu strašně moc času, trpělivosti, pevné vůle ale taky celkové pohody... jasné že nenecháš děcko brečet hlady, tak dáš dokrm, ale tím pádem tělo nemá potřebné impulzy k vyšší produkci mlíka a nabídka s poptávkou se nikdy nedostanou do rovnováhy :unamused:
no a když budeš dělat všechno pro to, aby ses rozkojila, nejspíš nebudeš pár dnů dělat nic jiného než jen kojit kojit a zase kojit... a každé pobreknutí a nespokojenost tišit prsem, no a mezi tím vším si najít ještě čas na druhé dítko... je to fakt strašně náročné a jestli bys kvůli tomu měla být vystresovaná s nervama v háji a malý nespokojený, tak to za to vážně nestojí :wink:
snažíš se a pereš se s tím od začátku, tak jestli to vybojuješ, máš můj obdiv, protože sama vím jak je to časově a psychicky náročné a když ne, nic se neděje, hlavně že budete všichni v pohodě :slight_smile:

Jituš, já to nebyla (s tím stodalem) nám zabírá a chválím si ho :wink: :sweat_smile:

Prochi, něco nového na hlavě by se mi taky šiklo :slight_smile: už pustnu pěkně dlouho, aspoň barvičku a melírek, naladilas mě, asi se objednám (kadeřnictví mám pár baráků od nás, tak kdyby malá toužila po mlíkárně, není pro babičku problém doběhnout, ale když bude v kočárku, tak je tuhouš největší a na jídlo si ani nevzpomene)

Mapris, ty už máš za sebou ko. na gyndě? tam bych se měla taky objednat, jaksi ještě nebyl čas :confused: :zipper_mouth:
ale na rozdíl od Prochi s kadeřnicí jsi mě na to tolik nenaladila :sweat_smile:

manducu budu mít snaduž zítra doma, tak pak písnu jak se nám líbí :slight_smile:
9. pro 2009 v 01:57  • Odpověz
bože to je hodin!!!

čaruju tu a hledám a stahuju nějaké hezké vánoční kity na péefku, že něco vytvořím a pěkně to žere čas...
no aspoň jsme se teď nakojili a budem doufám chrnět až do rána

spakojnoj noči :wink: :grinning:
9. pro 2009 ve 02:25  • Odpověz
Brý ránko, zevi jsi noční sůva :grinning: :grinning:

Ke kadeřnici taky potřebuju bo mám odrosty jak cikánka :sweat_smile:

Dopoledne peču (dnes končím) a než se naděju tak jdu k autobusu čekat na ferdu, hrozně to letí.

Hele maminy 2 vás teda obdivuju, já si to tak užívám, že se starám jen o Kubu a dopoledne mám pro sebe, klídek, pohodu, vůbec si nedovedu představit mít ještě prcka u toho všeho shonu, fakt před váma smekám :wink:
9. pro 2009 v 07:07  • Odpověz
Ijet, u nás není co obdivovat :wink: Naopak mě až občas píchne u srdíčka, jak nám to miminko hrozně vyrostlo a že to tak šíleně utíká. A to jí je pět měsíců, co budu říkat za půl roku :sweat_smile: Zrovna tady vejská v postýlce, mrská sebou ze strany na stranu a znásilňuje berušku :grinning: Takovou velkou plyšovou, hází s ní z jedný strany na druhou, kouše jí do tykadýlek a vydává u toho neuvěřitelný bojový pokřiky :grinning: A mezitím stíhá mlátit se všema řehtátkama, co má v dosahu. Já snídám, za půl hodinky ji dám spát a půjdu taky na pečení. A až se probudí, tak půjde na deku do kuchyně, aby mě měla v dohledu. Ona ale je fakt hrozně hodná, vůbec nebrečí, celou noc spí a když je vzhůru, tak má věčně hubu od ucha k uchu :slight_smile:
Ono to spíš teprve vypukne, až se začne přemísťovat, všechno malýmu brát, bourat, ochutnávat... to bude teprv mazec!

Zevi, mě picne, jak dokážeš druhý den fungovat, když seš ještě v půl třetí vzhůru :confused: :sweat_smile:

Já mám kadeřnici taky nedaleko, takže holky mohly na kojo taky dorazit. Nakonec to ale zvládly, šikulky. Dala jsem ji mamce vyspanou, tak si hodinu hrála na dece. Pak dostala mlíko a šli do školky pro mlaďáska a po cestě domů si usnula. Mlíko dostala po lžičkách, protože flašku do ní nedostanem. Je to asi jako s dudlíkem, i když z tohohle jí teklo, ale převalovala to tam, žvejkala a nevěděla koza naše co s tím. Pak mě napadla ta lžička a to šlo krásně.
9. pro 2009 v 08:33  • Odpověz
Prochi, jo letí to hozně, nedávno byli první pinďousové mimina a dneska už to "držkuje" :grinning: a psali jste jak těhulkujete a prásk, za chvíli už polezou :dizzy_face:
My jedeme zítra se školkou do divadla, docela se těším,ale mladej furk kuňká, že nechce! Zmetek ani neví vo co de!!!!!

Holky, snad se nebudete zlobit, ale kolik tedˇberete? Měli jste normálně mateřskou 7600 a ta vám skončila když prckům byli 3roky a pak???

Možná si pamatujete jak jsem psala o švagrovi že má takovou špínu, tak jí zase našťouchnul (to se u takových idiotů jinak nedá napsat) bude další chudák, žijou jak socky a malej (synovec, je o 2 měsíce mladší než Kuba je totálně zanedbanej, hrozně špatně mluví a tak....ale těm magorům je to jedno a těší se na miminko, jo a bude to holka :frowning2: :frowning2: tak by nás s tchyňunou zajímalo kolik teˇbere,, páč to neřeknou. CHudák dítě :cry:
9. pro 2009 v 09:01  • Odpověz
ijet, mě to samo neva :wink: Tak já jsem jednoduše přešla z rodičáku na mateřskou a teď už jsem zase na rodičáku. Protože mám zaměstnavatele, tak jsem měla nárok na mateřskou. Na tu jsem nastoupila 6 týdnů před porodem, kdy jsem musela ukončit rodičák na P. 28 týdnů jsem pobírala mateřskou, já měla krásnou, 14 litránků. A teď už mám zase jen rodičák na L., to je těch 7600.
Pokud ale holka nedělala před první mateřskou, nebo neměla smlouvu na dobu neurčitou, nebo zaměstnavatel už neexistuje.... a je vedená např. u úřadu práce, tak nárok na mateřskou nemá. Nevim, co bere teď, napadá mě nemocenská??? ale nevim, jestli na ni má nárok, pokud nemá zaměstnavatele... ale až se miminko narodí, tak dnem porodu nastoupí na rodičák a bude mít hned 7600. Ovšem nemůže si v tom případě vybírat, jak dlouho bude rodičák pobírat a rovnou dostane pomalou variantu 7600 do 22 měsíců věku dítěte a pak 3800 do čtyř let.
Myslím, že takhle to má i naše Macejka, že dostala tu pomalou variantu.
Pokud ale touží po tříletým rodičáku, jde to udělat tak, že si rodičák vezme na sebe nejdřív manžel (pokud má zaměstnavatele, normálně nahlásí, že bude pobírat rodičák a zároveň zajistí celodenní péči o dítě osobou starší 18ti let), určí, že ho bude pobírat tři roky a pak se to po měsíci změní na manželku. Protože tu volbu délky rodičáku můžeš určit jen jednou a už to nejde změnit, ale na rodičovské dovolené se klidně může střídat táta s mámou.
No snad to dává trochu smysl :sweat_smile:
9. pro 2009 v 09:18  • Odpověz
Prochi, týýýýý vojéééé takový prachýýýý :grinning:
Prosim tě ta rajda v životě nedělala, proto bude co 3 roky březí, svině :angry: :angry:

Hele a vůbec neseď tu a koukej píct, já mám už skořicoý klubíčka v troubě a budu dělat ještě banánky, pro kolegyňku do práce, ale počkám na kubíka, páč bude štěstnej, že bude pomáhat točením :sweat_smile:
9. pro 2009 v 10:12  • Odpověz
ijet, no jo jsem byla slušná partie :grinning: Mno, už jsem ale zase klesla na rodičák :sweat_smile: Ale zaplaťpánbu aspoň za to :wink:

Už mám venku první plech kokosek, teď se peče druhý, kolečka pod kokosky už jsou vykrájený, plechy plný a já mám prostoje :grinning:
Banánky jsme dělali včera. Celá rodinka... já odkrajovala a dávala na plech, drahý tlačil těsto do strojku a P. točil. A malá se vyvalovala na dece a sledovala tu náramnou podívanou :grinning:

Tak je to jasný, pokud nedělala, tak dostane ode dne porodu rodičák a fertig. A pokud to nechají tak jak to bude (žádný psaní na tatínka apod.), tak bude mít tu pomalou variantu. Akorát by mě zajímalo, co bere teď, páč rodičák už asi skončila, ne? Pokud si nevybrala tu pomalou variantu už při prvním.
9. pro 2009 v 10:33  • Odpověz
Prochi, zapojit celou rodinu, to je vono :grinning: :grinning:
No s tchýňkou by jsme to taky chtěli vědět, na Michala brala to co já 7.600 měla to psaný na 3 roky a v létě zabřezla, páč bude rodit v březnu, no možná že dává něco sociálka???
9. pro 2009 v 10:37  • Odpověz
ahoj holky,jen dočítám,stavim se později.Fík rámusil s autama a vzbudil Máju,takže spala půl hoďky,mě vomejou :sweat_smile:

ijet

čůrám tady smíchy " Co tři roky březí,svině" :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
9. pro 2009 ve 13:54  • Odpověz
ahoj kočky,

zevi,
vidíš, jak já si umím vymýšlet :grinning: :grinning:

prochi,
kdo by tě prosím tě nenáviděl? Neblázni, vždyť dobrý rady se tu cení a každý ví, že chceš pomoct, a za to se přec lidi nenenávidí :sweat_smile:
Jinak jsi hrozně šikovná s tím pečením..
Já včera courala na MMB a jejich recepty si fakt cením, páč jsou ošetřeny mnoha komentáři, tak zhruba vím, do čehu jdu a letos jsem si tam našla nejjj vanil rohlíčky, teda první je zkusím a pak pochválím...ale komentáře mají opravdu nejlepší, tak se hrozně těším...

ijet,
já se z tebe normálně picnu :grinning: :grinning:
No jestli nedělala, tak jak píše prochi....
My, co jsme zaměstnaní, tak máme tu mateřskou do půl roku dítěte skoro jako plat...
My máme v rodině bohužel taky takový socky, sic otec je zavřenej, ale dělají si děti jedno za druhým a děti tak trpí, že škoda mluvit, a to jsou právě ty typy, flákat si děcka a pak se absolutně nestarat!! Upřímě tyhle lidi nenávidím....ti co si šoustnou, tak jsou v tom a mám tolik kamarádek, co byc moc chtěli miminko a nedaří se..

macej,zevi,
s tím foťákem, u té funkce scn mám taky hodně funkcí, a ta, co fotí černobíle s mírným zabarvením do oranž. nebo zelena se jmenuje ZDURAZNIT BARVU, takže pokud tam není, tak to asi nejde...

Jo jinak mám Helenku marůdka, včera začala dost kašlat, tak jsem šla k mudře a má to co Maruš v říjnu, při výdechu trošku na průduškách, tak jsme vyfasli spiropent a stoptusin a antibiotika do očiček, jako kapky, páč má silnější zánět v očku, jedno jí zčervenalo a napuchlo okolo...chuderka malá, tak snad jí to vyseká...

V úterý máme ve školce vánoční dílničku, přijdou rodiče, budeme zpívat a něco tvořit a máme donýst vánoční cukroví :sweat_smile:
9. pro 2009 v 15:51  • Odpověz
autor
jen na skok, než se malý vzbudí..

Holky, asi se na mně budete zlobit, ale já s tím praštila už dneska... Malý včera večer brečel hlady, jsem mu um musela dát, jinak by se mi ubrečel. V noci se mi moc prsa nenalili a ráno jsem měla málo a chtěl ještě, tak jsem to vzdala...

prochi,
já vím že to myslíš dobře.. Proč bychom tě měli nenávidět.. Ale asi jsem holt "malej bojovník"... Od neděle večer jsem odsávala po každým kojo, mám mechanickou odsávačku a pak mně boleli ruce. V pondělí večer a včera jsem potom odpoledne kojila skoro po hodinách a malý furt brečel.. Vážila jsem si ho před kojo i po kojo a podle zápisů toho mléka fakt ubývá.. Ne za posledních pár dnů, ale za poslední dva týdny... Vím, že jsem to asi těma dokrmama kojení "zabila", ale už to nechci řešit... Dneska jsem mu dala um a je spokojený a spí líp přes den... Abych pravdu řekla, docela se mi nějak ulevilo, bylo to pro mně těch pár dnů docela psychicky náročný, navíc terka mně chce teď i v noci a chci se jí odpoledne víc věnovat, protože manžel chodí domů až tak kolem sedmé...

macej,
měla jsem atb amoksiklav a homeopatika jsem brala riccinus comunis tusim 9 ch. 2x denně 5 kuliček. Mně docela hodně pomáhal ten kojící čaj - bylinkový, granulovaný.. ale poslední dobou mi už nezabíralo vůbec nic..

Prsa se mi už nenalévají, jen z levého (jak je bradavka položená níže) mi mléko vytéká...

musím letět, ještě večer napíšu.
9. pro 2009 v 17:03  • Odpověz
autor
macej, na to padání vlasů - zkus se zeptat v lékárně, tam ti určo poradí. Já s tím měla problémy při terce a to jsem nekojila, tak jsem se nechala ostřihat nakrátko.. A nebo to chce nějaký kvalitní šampon...

stodal a hedelix jsou dobrý sirupy, ale pak terce tak ve dvou letech přestaly zabírat...

zevi,
jo jo, byla jsem na ko v pondeli..

ijet,
no ja beru ted materskou - příspěvek ppm.

prochi,
ještě k tomu kojení - noha je sice už "snad" o.k., ale zas mi začala občas trošku fialovět - asi cévní problém... Tak chci jít zas do alternativní léčby, a to by s kojo nešlo...
Včera jsem byla z kojo-nekojo vyřízená, ale dneska si říkám, že jsem ráda za těch 8 týdnů a že jsem se z porodnice rozkojila....
9. pro 2009 v 19:25  • Odpověz
autor
já hlava děravá,

macej, já se k dokrmování bojim jít... Bojim se, že bych malýho překrmovala. Takhle dostane jednu dávku a buď to vypije nebo ne. Nevýhoda um je, že mu jí můžu dát max po 2,5 hodinách a kojo kdykoliv... Ale terka byla na um od začátku a zvládli jsme to, tak zvládnem i s tomem. Dávám teď nutrilon, ale má chudák bolení, jak přechází z kojo...

By mně zajímalo, kolik nakojíš za jednu dávku, předpokládám, že máju vážíš...
9. pro 2009 v 19:37  • Odpověz
Mapris to je kolik? No ale ty si před dětma dělala, ne? A co to je ppm? :confused:

Jinak myslím, že se zbytečně stresuješ a nervuješ, jsi príma máma a snažíš se udělat to nejlepší, ale maprísku, ono to někdy nejde, když příroda nepomůže. Tak že nevěš hlavu a šmudlíkovi dávej holt umělý mlíčko, když nemáš mlíčko svoje, tak by pořád plakal a ty by jsi byla hotová a stejně by to tak dopadlo.
Tak že hlavu vzhůru :wink:

To jsem ráda, že jsem vás pobavila, ale já to psala v největší nenávisti, páč je to sobecká sviňa!!!!!
9. pro 2009 v 19:56  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.