• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
ijet

věřim,že tě ta ženská sere,ale já se chechtám ještě teď,to bylo fakt vtipný :grinning: :grinning: :grinning:
Jinak já si u Fíka vybrala tu 4 letou variantu sama,neměla jsem to tak dané ze zákona,já tomu nerozumim,ale měla jsem přiznaných málo peněz takže jsem měla i malou mateřskou a to cca 6500,- a pak rodičák 7600,- do 21.měsíce a pak do čtyř let 3800,-teda vlastně jen do tří,páč jsem byla znova březí :grinning:
No a teď to mám tak,že mateřskou mám opět nízkou,jelokož se počítá z platu a mám ji nižší než těch 7600 takže mi to socka do těch 7600,- doplácí takže mám mateřskou 7600,- a rodičák pak budu mít také 7600,- po tom půl roce a dál se rozhodnu na jak dlouho budu doma :wink:

prochi

já to beru tak,že jsme tady kamarádky a radíme si a říkáme cokoliv takže vše v dobrém ať je to jakýkoliv názor,aspoň tak to cítím já :wink:

mapris

já ti rozumim,že z tebe vše spadlo a je ti líp,asi je pro tebe rekord,že jsi Tomíka kojila dva měsíce.Tak to beru já,že i kdybych Máju dřív nebo později převedla na UM tak je to pro mě osobní výhra,že měla MM tak "dlouho",beru to oproti Fílovi,kterej byl kojenej-nekojenej pět týdnů a to už s dokrmem.
No já právě Máju vůbec nevážim,nemám na ní váhu,já to beru tak,že jsem byla na tom kontrolním kojení a to si vytáhla 70ml a má vypít +- 30ml na kg a pak jsem zkoušela dvakrát odsávat,jednou jsem odsála 50ml a podruhé 40ml,což je hrozně málo,ale aspoň něco.Takže já jí teď dokrmim tak 2x za den a někdy i víckrát pokud hodně pláče.Beru to tak,že má aspoň trochu MM i když je dokrmovaná.Snad si vezme nějaké živiny z toho mála co ze mě má.Chtěla bych to takhle "dotáhnout" do půl roka,než začnuse zelenin.příkrmy a pak se uvidí jestli bude chtít MM.No a když to skončí dřív tak to holt skončí,nedá se nic dělat.Takže já nevim přesně kolik má ode mě,prostě když nepláče tak jí dám jen MM a když pláče hodně a musim jí dát z obou prsů a stejnak brečí tak jí dám dokrm.Jestli je překrmovaná nevim,ale myslim,že ne,zas tolik neváží,doktorka říkala,že víc vyrostla než přibrala.

jiťo

tak to má beruška Helenka něco podobného co Mája,my měli poprvé také Spiropent,zabral celkem rychle,ale pak se to vrátilo(teď jak měla horečky) a byl to už horší průběh i se zánětem,dr nám dala zase spiropent,ale tentokrát tolik nezabral tak ho vyměnila za Ventolin v dejchadle a dala nám i ATB.Dneska jsme byli na kontrole ,Mája už je oki jen ty průdušky má ještě trochu stažený takže s Ventolinem pokračujeme,Dr říkala,že se obává,že jí to do budoucna půjde do astmatu,ale zatím jí nechce dávat žádný inhalační kortikosterid,ještě vyčkává,což jsem ráda.Zase za týden půjdeme na kontrolu a pak už snad dostaneme první hexu.Dokonce teď do konce týdne Fík nemá chodit do školky,aby něco domů nepřinesl a neprsknul to na Máju.
9. pro 2009 ve 22:45  • Odpověz
Ani nevím jestli jsem vám psala,že jsem byla cca před 3 týdny v pátek s kamarádkama na véče,bylo to super odreagování.No a předmin.pátek odpoledne jsem byla s kamarádkou,Fíkem a jejím chlapečkem (s Májou jezdil děda venku) v rod.centru kam jsme chodili cvičit,na předvánočním tvoření,děti si hrály a maminky tvořily advent.věnce.vytvořila jsem poprvé v životě advent.věnec a fakt mě to bavilo a chytlo,mít na to te matroš tak ještě udělám určo i našim.Teda pak jsem lehla s horečkama,ale fakt mě to bavilo a byl to dobrej relax.Pošlu foto :wink:
9. pro 2009 ve 22:51  • Odpověz
autor
ijetka,
jo dělala, ppm - je mateřská :o)) mám zhruba kolem 10tky.

holky, mám krizi :frowning2: :frowning2: Celej den nic a večer se mi nalili prsa tak, že jsem myslela, že nepřežiju noc... :frowning2: Tak jsem odstříkávala a ráno jsem malýho nakojila... Stejně jsem musela dokrmit..

macej,
máš pravdu.. Nebudu se stresovat... Co mám, to dám a zbytek um, jen ho po tom dost bolí bříško, tak jsem musela koupit nutrilon comfort. Čím dokrmuješ ty? No já jak vážim-tak mám tak 70ku - a to mám hodně nalitý prsa, a pak dokrmim tak do 110. Jinak mně zas na laktační lince řekla, že mimino má vypít 150g na kg/den.. Podle toho jedu. Nám taky dokrmy vyjdou tak 2x za den. Většinou v poledne a pak večer.. Tak se nebudu stresovat a pojedu to takhle dál...
Jinak ten spiropent je dobrej, ale naše dr nám ho moc nechce dávát, prý ovlivňuje srdeční činnost... Dávám ho terce pokud je fakt nejhůř a hlavně na noc. Ventolin je super. Taky máme dejchadlo a to zabírá rychleji než spiropent.. Kortikoidy dáváme jen když jsou vysoké horečky a má fakt astmatický kašel.. Máme čípky..

Ty jo, já budu ráda, až malému budou tři měsíce... Teď má fakt břichoboly i v kočárku a už dva dny pořádně nekakal.. asi z tý um.

No nic, musím jít, čekám návštěvu. Pa
10. pro 2009 v 09:29  • Odpověz
ahoj kozenky,

macej,
no je to hrůza s těma nemocema, u Marušky jsem to nezažila, nemocnost v tak nízkém věku, tak mě to docela rozhodilo, kašeleme trošku míň a tak uvidíme...ty záněty jsou nejhorší, když to dojde tak daleko...
Adventní věneček máš moc hezký a fotky dětí jsou úžasné, malá je k sežrání, taková jemná krásnookatá holčička!
Jinak s kamarádkama tady jsi to napsala pěkně, taky si myslím, že jsme v téhle debatě zůstaly proto, že jsme takový tým a takový pocity, jako nějaká nenávist k někomu, nebo nasranost nebo na někoho špatný názor, tady prostě nemá co dělat, jsme tu prýma holky, si teda myslím!!!!
:slight_smile:

mapris,
přesně, jak píše ijet, hlavně klídek, udělala jsi pro to, co jsi mohla, prostím tě, copak se svět zboří, když přejdeš na UM? Naše Maruš je z UM fakt zdravá jak řípa, taková odolná, krom teda teď, jak nastoupila do školky, tak se na ni bacily navalily, to je přirozené, ale opravdu, za chvíli zapomeneš, na jakém to mlíčku vlastně prcek vyrůstal..
10. pro 2009 v 09:40  • Odpověz
autor
macej,
věnec krásnej a Mája ještě krásnější :o)) taková kočka :o))

jita,
souhlasím s tebou. Myslím že tuhle diskuzi vedeme jenom proto, že si rozumíme a ač jsem občas výbušný a urážlivý typ, tak tady to neberu jako útoky... :grinning: :grinning:. Každej má prostě právo na svůj názor a já jsem ráda, že se tu vůbec takhle bavíme :o))

takže prochi, buď v pohodě. Stejně si to udělám podle sebe :o)) I když psychika se mnou moc cloumá. Ale jak psala macejka, i já jsem šťastná za to, jak dlouho jsem kojila. A jsem ráda, že se mám kde "vykecat" :o))

jak už tu jednou zmiňovala jita, prostě kojení má každá mamina daný... Někdo má mléka hodně a někdo je ochoten pro kojení "dřít". Někdo zas takový šance nemá, tak se nedá nic dělat. Naštěstí um už jsou na jiné úrovni, než byl kdysi před x lety feminar, sunar a tak... Moje tři sestry kojili všechny. Jedna teda do půl roku, ale kojila... No a já to holt nemám daný... Tak není co řešit...

díky za podporu :o))

Dneska jsem koupila v lékárně něco "nového" malému na bříško, tak doufám, že to zabere. Někdy chudák tak plače v kočárku, že nevím co s ním a je mi ho strašně líto. To terka byla klidnější. V lékárně mi pani řekla, že ty kluci na prdíky holt trpí víc, a že to kolem 3tího měsíce přejde.. Naštěstí Tomík v noci spí, tak mám aspoň "šanci" se vyspat... Terka to holt musí vydržet.. až bude tom větší, tak si myslím, že to bude snadnější... Jenom prostě mně štve tohle deštivý počasí... Mám z toho šílený depky... Nestíhám ani vytřít (a to jsem při terce stíhala každé pondělí) a cukroví budu dodělávat asi o víkendu, kdy mi manžel vezme malého ven. Chtěla bych dodělat vánoční výzdobu. V úterý tu byla kamarádka, a nabídla se, že mi občas vezme obě děti ven, abych si mohla něco udělat. Spíš přemýšlím, jestli by mi vzala malého ven dopo, ale když chodím v poledne pro terku do školky, tak to snad ani nemá smysl. Jen musím teď počkat, až malý bude mít "odboleno" a nebude tolik plakat v kočárku.. Kolikrát si i já sama nevím rady. A taky bych chtěla zase využít "nikolku", tak snad to klapne...
Holky, kdy budete zdobit stromečky? My jak jsme byli na tom pečení v neděli, tak tam ty maminy říkaly, že zdobí stromečky s dětma, že si to prý strašně užívají - ty děti :o))

macej,
už jsi objednávala ze sluníčka. Já jsem si tam byla dneska vyzvednout zboží... Kdybys tam něco objednávala, tak řekni, klidně ti to vyzvednu a nějak si to můžem předat na metru :o))
10. pro 2009 ve 13:57  • Odpověz
Mám jen chvilku, za chvíli jedeme do solné jeskyně.
Tak jen ke zdobení stromečku, my budeme zdobit 23 až půjde Ondra spát, už teď Ondra ví, že stromeček přinese Ježíšek ráno a večer pak pod něj dárečky. Přijde mi, že na zdobení je ještě malý, by se mi pletl pod nohy a bůh ví kolik ozdob by zařvalo :grinning: .

Ijet: fakt jsi mě rozesmála až k slzám :grinning: . Tako¨vá příbuzná je fakt med :confounded: .
10. pro 2009 v 15:08  • Odpověz
mapris,
já budu stromeček zdobit sama s manžou, o to větší bude překvapení, až ho Maru uvidí v plné kráse!!!!!
10. pro 2009 ve 21:42  • Odpověz
jito

Fík má sice od roka časté záněty nosohltanu,ale jinak byl do roka zdraví(teda pokud nepočítám jeden zánět střed.ucha v devíti měsících)ale jako úplné mimčo byl klid,takže to u těch prcků je fakt děsný a člověk se hrozí každého zakašlání :frowning2:

kam

o solné jeskyni dost uvažuju,už i kvůli Máje,když má te´d ty zůžené průdušky.chce to ale prý minimálně jednou týdně,jinak to nemá cenu tak nevim.

mapris

my budeme zdobit stromek s Fílou,má to slíbené a vloni jsem ho s ním také už zdobila.Říkám mu,že ho musíme udělat pěkný,aby pod něj Ježíšek dal nějaké dárky :dizzy_face:
A co jsi koupila v Sluníčku?Já pořád přemýšlím nad tím povlečením s "Bleskvínem",ale už jedno máme tak ještě nevim jestli ho koupit.Koukala jsem,že má i mašinku Tomáše,ale to bylo zrovna vyprodané.
K těm prdíkům-Fík také trpěl,každý den odpoledne mezi pátou a osmou,s jasnou pravidelností :sweat_smile: Dřív nebo později to přejde.

zevi

manduca -moc pěkný,já mám ten vak od emitexu,ale teď už jsem ho dlouho nepoužila,spíš bych brala nějaké to nosítko,ale jen obyč,do těch 9kg nebo tak.Ale já nejvíc využívám beztak kočár.
10. pro 2009 ve 23:11  • Odpověz
Brý ránko :sweat_smile:
Teda ženský, já si už vás nepostěžuju :grinning: bo se jen tlemíte :grinning: :grinning: :grinning:

My budeme zdobit stromeček 23.12. až Kubík usne, tak s manželem. Ráno bude koukat :sweat_smile:

Zevi, koukala jsem na to nosítko a to je palba ta cena :angry: :angry:

Mapris, tak když se ti mlíčko udělá dej mu cucnout než se ti přestane dělat uplně :wink:

Macej, a kdy by mělo dojít ke zlepšení? Kolikrát by jste tak asi museli jít?

Kubík začíná kašlat a má rýmu, dávám mu hedelix se stodalem nejsem spokojená :unamused:

Jinak včerejší divadlo bylo moc hezký, super parta lidí herců a Kubík ani nedutal, jen koulek očima, byl na něj krásnej pohled :dizzy_face:

Macej, dětičky jsou kouzelný, a Fíla mi přijde jako velkej chlap, rozhodně o dost starší Kuby a věnec se ti taky povedl :wink:
11. pro 2009 v 07:27  • Odpověz
autor
ijetka,
dávám.. většinou ráno a večer... Jen mi po tom malej dost blinká.. ale dokud ještě něco je, tak ho chci dávat..
11. pro 2009 v 10:02  • Odpověz
ijet,
ale jen si postěžuj, to víš, štve nás to každou, takový rodiče, ale zase to odlehčíme tím, že se řehtáme, jakým stylem jsi to napsala, ty jsi prostě ranařka...
Jak máme strejdu na LDN, tak normálně s ním manža zase chodil s tím chodítkem a v tom mu spadla plínka s hovňousama, tak ji manža zvedl, narval mu ji na zadek a spěchali zpět do pokoje, aby ho přebalili a za pár dní tam byli znovu a Maruška to vykládala babičce do telefonu, že byli za strejdou a ani se nepokakal :dizzy_face:
My jsme netušili, že ho bereme pokakanýho ven, ale až chodil, tak to začalo teprv strašně smrdět a přišli jsme na to...no ale ustáli jsme to normálně :slight_smile:

Už mám tři těsta, na vanilkové rohlíčky, linecké a kokosové rohlíčky ze strojku, tak něco udělám dnes a ty vanilkové v neděli, páč v sobotu máme koncert a musejí se min. dva dny nechat odležet....

Helča bude poprvé s babi sama, když pojedem na koncert, bude muset vydržet přes 3 hoďky, tak ji nakrmím, pak doufám, že bude spát a manža dnes kupuje kašičku, tak kdyby byla krize, tak jí mamka dá lžičkou kašičku, ale mám docela nervy, páč to bude poprvé...
11. pro 2009 ve 14:45  • Odpověz
Ahoj děcka,
já se z toho picnu, nesmím se prostě dívat na mmb na recepty, tam je tolik úžasnýho vánočního, právě hlavně s komentářema maminek a když to pak tak chválí, jak to zkusily a jak je to úchvatný, už to mám v seznamu, mě picne, snad zas nebudu cukroví vyhazovat...ale letos dělám prostě z menších dávek a víc druhů...mňam...
11. pro 2009 v 15:06  • Odpověz
mapris

já dávám Máje Sunar,nejdřív jsem dávala HA a teď už jsem koupila normální.Ten Nutrilon comfort jsem také zkoušela,ale jde dost špatně rozpustit,tak už jsem další balení nekupovala.Jinak musíš vyčkat tak 14 dní než zabere,není to hned :wink:

vlasy- měla jsem nějaké kapsle od kožního už v době,kdy jsem ještě nebyla těhu ani s Fíkem,ale tohle co je teď,to je fakt brutus,tahám prameny,no děs.Beru panthenol tak snad to zabere.Přesně jak píše Prochi,v těhotenství se to rapidně zlepšilo,nepadaly mi vlasy téměř vůbec,ještě jsem si říkala,jak si nějaké ženské stěžují,že se jim v těhu zničily vlasy a já to mám naopak,zato teď bych brečela :sweat_smile: :confused:

cukroví-mám cca 5 druhů,co bych chtěla stihnout,ale zatím nevím vůbec se mi do toho zatím nechce.Také jsem čerpala na MMB jako Jíťa,ale při pohledu na minimálně 50 druhů co tam nějaké ženské mají,bych se nejradši na vše vyprdla.Kde na to berou čas a chuť,tolik druhů :pensive:

jito

mamča určitě Helenku zvládne,při nejorším dá tu kaši :wink:

ijet

já vůbec nevím s tou solnou jeskyní.je to třeba na celou zimu jednou týdně,je to i preventivní,nevím jestli je to vyloženě léčebné.Prodávají se snad i solné lampy na doma.
11. pro 2009 ve 22:28  • Odpověz
Ahojky

Macej nám paní řekla, že aby měla jeskyně efekt, je potřeba první 3 návštěvy rychle po sobě a pak stačí jednou za týden až 10 dní. My máme tady v Kolíně hodiny pro rodiče s dětmi, jsou tam hračky.....Je to tam krásně uklidňující.
Fotky Máji jsou krásný, je to nádherná holčička. Taková jemňoučká.

Teda vy pečete jako o život, já si stále trvám na svém, že na pečení peču!!!!

Ijet: k nám do školky jezdí divadlo skoro každý měsíc. Učitelky jsou spokojené, že nemusí nikam jezdit, loni jezdili a přeci jen to bylo s tolika prckama náročný.
11. pro 2009 ve 22:45  • Odpověz
autor
no, tak to já radši na mmb nepolezu. Už takhle toho mám dost. Dnesak chci sdělat bílky, tak udělám kokosky a pak už musím jen před vánocema naplnit trubičky. Chtěla jsem ještě vosí hnízda, ale na ty - jak píše kamhajek - peču.. Už teď chodím na cukroví na balkon, co jsme pekli na tom "babském sněmu", tak je musím zalepit do krabice :o))

macej,
je fakt, že ten comfort je nějakej hustej. Malej se včera konečně vykakal po třech dnech.. Tak nevím, jestli po tom Lefaxu a nebo jsem mu pomohla teploměrem... Každopádně furt tlačí a nejde mi to. Já dávala nutrilon ha a kvůli bříšku jsem přešla na comfort.. Doktorka mi ale řekla, že jakmile se střeva sejdou se štěpenou bílkovinou, tak prý už nemá cenu se k ha vracet. No, uvidím, počkám teda 14 dnů a maximálně pak přejdu na bebu, tak pak terce taky pomohla...

Kojim už jen 2x denně, ale stejně je mlíka míň... Teď si furt říkám, že jsem se asi měla víc snažit, ale co, už to nevrátím... Navíc mi malej to moje mlíko strašně blinká :o((

kam,
Terka měla taky ve školce už 2x loutkový divadlo. Objednávají si ho tady taky. Jinak jsme museli Terky kamarádce ve školce koupit nějaký dárek, v pondělí mají vánoční besídku a jsou zvaní i rodiče, tak jsem zvědavá...

macejka,
o těch solných jeskyních jsem taky slyšela a zajímá mě to. Terka zase kašle a docela dost, tak o víkendu zůstaneme doma, ať to co nejdřív vyléčíme..
Jinak ze sluníčka jsem objednala povlečení velké červené s cars... Jen už teď vidim, jak to budu prát a bude to blednout.. Nemám ráda barevný povlečení... Kupuju většinou svetlý...

ijet,
ten stodal je docela dobrý, ale je to homeopatikum a zabere až za delší dobu.. Hedelix máme vyzkoušený a je prima...

jinak mně malej neusne večer dřív jak v půl 10tý... Terka to měla taky... Nají se a stejně ho musím chovat, protože tlačí a má bolení.. Pak vytuhne a spí až cca do 3.

Stromek - no my furt řešíme, jestli s terkou nebo sami, ale asi s terkou.. Zkusíme to...
12. pro 2009 v 10:54  • Odpověz
Ahoj kočky,

tak už mám výborný vanilkový rohlíčky, kokosový strojkový rohlíčky, a oříškové kytičky...
Už zas vymýšlím, co bych ještě upekla...
Mamka Helču zvládla dobře, od dvou do pěti, byla prý zlatá, pojedla kašičku a bylo to dobrý...
Maru zase pěkně začíná v noci kašlat, má suchý kašel, já se na to vyprdnu, ale už zamrzne, tak snad se bacily zdekujou :angry:

Mapris,
neřeš to a buď v pohodě, koj, co to jde a dokrmuj, když je to prostě potřeba..
13. pro 2009 v 17:17  • Odpověz
autor
nazdarek holky...

na mne sedl nejakej moribundus - zase :unamused: :angry: . Mam to na hlasivkach a plnej noc... Uz mne to pekne stve... Se z toho nemuzu nejak vyhrabat...
14. pro 2009 v 08:22  • Odpověz
autor
holky, chci se zeptat a poprosit o radu.
Jde mi o terku. V noci spi vecne odkryta, ma pootevrene dvere, topeni na maximum a rano nohy a ruce jako rampouch. Ponozky nechce a na pyzamo s capacky si myslim, ze je uz velka a navic 110 asi nesezenu :frowning2: . Jak to resite vy? Teda pokud spi sami v pokoji... Ponozky si sunda driv nez usne.... A rano nechce zupan a mame problem ji kolikrat ukecat i na backory.
14. pro 2009 ve 13:57  • Odpověz
ahoj kočky,

moc jste nenakecaly...

mapris,
my ponožky máme, nejdřív jsem jí dávala takové noční tlusté, ale ty nedrží na noze, tak byly hned dole, tak jí dávám normální bavlněné, které sama nespadnou, ale sama si je nesundává, ale určitě by se někde dalo sehnat pyžamo vcelku, nejde o to, že je na to velká, vždyť to je jedno, kolik jí je, ale je velice praktické, že má schované nožičky, já mám jedno takové velké pěkné teplé, sehnala jsem ho přes MMB, když se koukneš, poměříš délku, tak si myslím, že bys mohla na nějaké narazit, to je nepříjemný, takhle se budit ledová!
U nás se bez papučků chodit nemůže, je prostě naučená, že se je musí okamžitě vzít, jak máme všude parkety, tak to ani jinak nejde...taky jsou takhle velké spací pytle, ale jelikož je velká, tak nevím, jestli by ti v něm chtěla spát...
15. pro 2009 v 07:40  • Odpověz
autor
nazdarek... Jsem byla dopo u lékaře a pěkně jsem vymrzla.. Taky kašlu, prskám a nemůžu mluvit :angry: :angry: :unamused: , to sedlo nějak i na mně. Jsem si byla koupit ve sportu čepici, ať mi nemrzne na uši.

jita2,
já tam právě ty "capáčky" nenašla, ale zkusím se podívat... Ty by byly nejlepší pro ní. Bačkorky si ráno už taky nandavá, ale má právě ledové ruce a župan jí nevnutíme...

Holky, to je strašný co se okolo děje. Předevčírem psali na netu, že byla nalezena v kralupech mrtvá mladá žena... Pak mi večer píše kamarádka, že to byla její kamarádky neteř... No a teď našli vraha... Kolega z práce!!! Chápete to??? To mu nechtěla dát že jí zabil kre...n? Matka dvou dětí.. Dneska aby se člověk fakt bál jít i do restaurace a nebo měl u sebe spray....
15. pro 2009 v 10:47  • Odpověz
Ahoj holky,
omlouvám se, nedočítám, jen vás jdu rychlovkou pozdravit. Malej měl v noci zase čtyřicítky a nad ránem mu prasklo ucho. Máme opět oboustranný zánět a antibiotika... Třetí za poslední měsíc a půl...
Takže si užíváme :frowning2:

Tak pá, doufám, že u vás vše v pořádku a jste zdraví.
15. pro 2009 v 10:47  • Odpověz
autor
prochi,
ježiši, tak to je mi líto. Posílám foukání na dálku ať je malej fit.

Jo a terka měla včera ve školce vánoční besídku.. Jsem slzela dojetím, jak už mám "velké" dítě :o)) A klobouk dolů učitelkám - nacvičit s cca 20ti dětma koledy musí fakt být makačka, i když jsou tam na ně dvě...

Jo a malej už začíná "vyprávět" .. To svoj "gh" :o))) je kouzelnej.. :o)) Zkusíme o víkendu udělat fotky.. A prdíky už máme jakžtakž pryč.. I to tlačení už nám jde. Díky Lefaxu.
15. pro 2009 v 10:50  • Odpověz
Mapris, dík.
My měli mít besídku ve středu, ale spousta dětí padla, tak ji zrušili. Hrozně jsem se těšila.
To je fajn, že už váš bříško tolik netrápí, věřím, že teď už bude líp a líp. Jak začíná každý den víc a víc vnímat, už se i snáz sám zabaví a bude určitě veseleji.

Ještě k těm našim ouškám... až bude v cajku, tak někdy po Novým roce nás pošle mudra na vyšetření s nosní mandličkou. Že prý někdy takhle zlobí - některé děti ji mají větší a při viroze ještě víc zduří, zacpe vchod do eustachovi tuby a zánět středouší je na světě. Asi bude muset muset ven a pak je velká naděje, že bude mít od těch zánětů pokoj. Nemá rýmu, nemá kašel nic. Ale hrozně mu zapáchá z úst, takže to prý znamená, že má v sobě nějakou virozu a ta to má všechno na svědomí. No je to věda :sweat_smile:
Už mi tu zase usnul... znamení, že je mu fakt blbě :pensive:
15. pro 2009 v 11:02  • Odpověz
ahojky,

prochi,
to jsou ale trápeníčka tohleto, přeju jen a jen, ať je co nejdříve dobře :slight_smile:
To je dobrá naděje, když ji vyndají a bude klid...

mapris,
taky jsme dnes měli besítku, takovou malinkou, jen ta nejmenší třída a bylo jich tam asi deset, ale paráda, bylo to úžasný, to "porvé"..
15. pro 2009 ve 20:33  • Odpověz
autor
ahoj holky,
tomáš je zahleněný až hrůza, tak s ním skočím dopo k doktorce.. Terka trošku kašle, ale jde to.. A já jsem taky hotovsoň .. Plnej nos... hleny v krku... :angry: :unamused: , takhle jsem nebyla nemocná hodně dlouho :o((

chci se zeptat ohledně spaní dětí v ložnici. Mám malýho v cestovní postýlce vedle sebe (samozřejmně) ale u dveří. Manžel spí u okna a topení. A je mu horko.. Malému zas zima.. Musím ho přikrejvat jak v rusku. Dneska jsem ho přikryla míň a měl ledový ruce. Má nebo měl jste někdo postýlku v ložnici u okna? Přemýšlím, že bych malého přendala k topení, aby mu bylo víc teplo, ale prý nemají zas děti spát u oken..
V obýváku je to v pohodě. Sice je u "francouzského" okna a u topení, ale máme zasklenou lodžii, takže na něj určitě netáhne...
16. pro 2009 v 08:38  • Odpověz
autor
nazdar holky :frowning2: , terka má asi neštovice.. K doktorce jdem zítra... Modlím se, aby to nechytl malej a manžel - ten je ještě neměl. :unamused: :frowning2:
16. pro 2009 ve 13:11  • Odpověz
Ahoj holky,
my máme besídku dneska od půl páté tak už se těšíme :dizzy_face:
V pondělí jsem začala trochu péct,přecijenom jsem se do toho dala :sweat_smile: tak mám dvoubarevné copánky,kávové hvězdy (nic moc,zkoušela jsem poprvé a moc mi necghutnají :stuck_out_tongue_closed_eyes: ),důlkové,oříškové pusinky a nepečené "rafaelo",víc už asi neupeču,maximálně ještě jednu várku důlkového,to nám chutná všem a Fík na to pořád chodí,už jsem mu to musela zakázat,páč by nic nezbylo na Vánoce :sweat_smile: Dneska ráno jsme nesli trochu cukroví na pohoštění na tu besídku.

prochi

to máte teda trápení s těma ušima,to je nepříjemné.Sice to má P´ˇta teprv podruhé,ale nenavrhovala vám dr.píchnout Prevenar? Nevím teda jestli by to pomohlo,ale dává se prý dětem,které trpí na středouš.záněty.

Jíťo

jak jsou na tom tvé holky s kašlem,co Helenka,zabral jí Spiropent?
My byli dnes ještě na kontrole a Mája už je dobrá (ťuk,ťuk,ťuk) tak snad př.týden dostaneme první hexu.

mapris

to zahlenění je naprd,také na to trpím,pij Vincentku,ta dost pomáhá.Jestli má Terka opravdu neštovice tak je to na prd s mimčem,ale co bys mohla dělat.Třeba to nakonec neštovice nebudou.

ještě k tomu očkování-Prevenar- dnes mi dr říkala,že pro děti narozené od 1.8.2009 je to očkování zdarma,není to povinné,ale kdo chce,je to zdarma.my máme smolíka,jsme červencoví,i když já nevim jestli bych ho dala píchnout,mám se u Máji rozhodnout,ale my bychom platili 3x cca 2 tisíce.

Rovnou nám dnes udělali poradnu,tak má Mája ve 4 a 1/2 měs. 62cm a 5730g.

Všem marůdkům přeju brzké uzdravení.
16. pro 2009 v 15:34  • Odpověz
mapris

Fík si také někdy sundává ponožky,ale nohy musí mít pod peřinou a jakmile usne tak mu je nasadím.Ten overálek na spaní je sice dobrej,netáhne dětem na cemr ani na nohy,ale zase je to blbý,když chtějí čůrat,že se musí celé svlékat nebo ne?

postýlka- my máme Máju zase v ložnici naproti dveřím a nemáme tam topení vůbec,zima tam sice není,ale nechávala jsem otevřené dveře kvůli Fílovi a to se mi zdálo,že "táhne"tak už je úplně přivírám.
16. pro 2009 v 15:38  • Odpověz
Ahojky,
mám chvilenku...
Macej, užijte si besídku :slight_smile: Závidím, já se hrozně těšila, ale je zrušená. Ve školce už mají asi jen patnáct dětí (z ca. čtyřiceti).

Péťa Prevenar má. Právě kvůli těm uším jsem mu ho tenkrát dávala. Ještě než vypukla ta šílená reklama... tak nám ho mudra vzhledem k naší rodinný dispozici doporučila. A vidíš... zánět už máme potřetí za sebou během měsíce a půl. Pravda je, že do tý doby, než nastoupil do školky nebyl nikdy nemocný, nebral ATB... No co naděláme...
Dneska je konečně bez horeček, už má "jen" kolem 38, což je proti těm čtyřicítkám paráda. Ale zase mi tři hodiny tady spal, no je znát, že je mu není dobře.

O tom hrazeném Prevenaru jsem četla a musím říct, že mě to trochu naprdlo. U nás to tak vyšlo se vším. Když rušili norm. očkování a zaváděli hexu, tak nás to taky minulo o pár týdnů, s očkováním na spalničky to samý, všechno jsme si hradili. Lucince jsme teď prevenar taky dávali. Respekt. Synflorix. Beru to tak, že Péťovi jsme platili hexu, tak Lucince platíme pneumokoky. Za jednu včelku jsme dávali 1400.

Ad. peřina, ponožky, topení... tak my máme docela "studený odchov" :sweat_smile: Topení máme v noci puštěný na 18 st. (v obýváku), když ho vypnem úplně, tak to rychle vyfouká na 15, tak to máme takhle nastavený, aby to pod 18 nešlo. V ložnici máme ale radiátor vypnutý, takže tam je určitě míň než těch 18. Já teplo v noci nesnesu. I tak spím celá nahatá. MM jen v tričku (nesnese nahý ramena). P. spí bez ponožek, někdy i bez kalhot a jen v kabátku. Lůcu mám ve spacím pytli a je přikrytá lehoučkým polštářem. Takže tak :sweat_smile: Ručičky mají taky občas studený, ale nestěžují si :sweat_smile:

Tak já zas letim, přijdu snad večer...

Mapris, snad to neštovice nebudou... a když jo, tak potěš koště takhle před Vánocema :frowning2: Ale zas lepší, když to vypukne teď a příští týden už budou pomalu odcházet...
16. pro 2009 v 16:14  • Odpověz
Prochi vy si s těmi oušky teda užíváte, chudák Péťa. Hlavně aby na svátky to dalo pokoj.

Mapris: my máme v ložnici a pokojíku tak kolem 20stupňů, v obýváku kolem 22 a přijde mi to akorát. Ondra spí v ponožkách a je na ně zvyklý, dokonce se o ně hlásí. Občas když ho jdu zkontrolovat je odkrytý, ale vím, že se umí přikrýt sám, tak podle mě mu zima není, ale samo ho vždy přikryju.
Téda neštovice, ale neboj není to tak hrozný. My jsme je měli bez jakýkoliv jiných příznaků, jen ty pupínky jsme měli. A podle mě neštovice poznáš na první pohled.

Jo a taky mě štve to jejich očkování, rozhodnou se, že prostě bude něco zadarmo, tak by to mělo být prostě od toho dne pro všechny děti a ne až od nějakého datumu. Je to nespravedlivé. Oni vlastně uznají, že to nové očko je lepší a je potřeba, ale ty co jsou narození před tím datem máte smůlu, ať si to rodiče zacvakají.

My jsme měli besídku taky dneska. Bylo to krásný, dokonce se Ondra zapojil, zpíval, tancoval a řekl básničku kterou se naučili. Byla jsem z toho dojatá, stoupnul si před tolik lidí a mluvil. A paní učitelka říkala, že vůbec nespal, seděl a koukal na stromeček, co tam mají ozdobený, měli pod ním už i dárky. On se tak moc těší na vánoce miláček můj.
Ale co mě zarazilo, jak některé děti co jsou třeba i o 2 roky starší špatně mluví, šlapou si na jazyk, syčí.....
16. pro 2009 v 17:24  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.