• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
Ahoj kočky,

dnes jsme měli trable s Helenkou, jak dostává večer občas tu rýžovou kaši, tak se dopo nemohla vykakat, plakala a asi se jí nějak natrhl konečník, protože krvácela, no bylo to děsný! Ta rýže je svinstvo, i když je to od 4. měs, tak prostě někdo to nesnese, tak jsme udělali osvědčený vločkový vývar, dali jí pár lžiček vývaru a taky aby hodně pila a odpoledne už vykakala kašičku, ale bylo to hrozný trápení, teď mám s těma kašema fakt strach, mám doma jednu se sušenkama od 6.m, tam nejsou rýžové vločky, tak jse jí večer dala tuhle....tak snad se problém nebude opakovat..

Jinak ježíšek byl bohatý, já dostala takovou krásnou truhlici na DVD/CD, kosmetiku, super robota na vše (teda nežehlí a tak... :slight_smile: a nějaké drobnosti...
Maruš ani nemluvím, když to došlo od babiček....tak to ani prostě vše neprošla! Ale živé morče, to mělo asi největší úspěch!
To mi připomíná, že mu musím podestlat, chudákovi :sweat_smile:

Tak dobrou nocičku!
25. pro 2009 ve 20:33  • Odpověz
ahoj holky,

po delší době vás zdravím,občas nakouknu,ale opět nebylo moc času odepisovat.
Tak štědrý den je za námi,ale bylo to moc pěkné,u nás byli všichni moooc hodní :grinning: Já jsem dostala poukázky na oblečení jak jsem chtěla a pak masáže-čokoládovou a medovou tak na to se tak moc těšim,až si lehnu na ten stůl a nebudu nic dělat a budou mě masírovat,jé to bude relax :dizzy_face: U Fíka měly úspěch všechny hračky,dokonce i čepice,protože jedna byla s dinosaurem a druhá s "bleskem" .Hraje si se vším,běhá od jednoho ke druhému.I když možná nejvíc času tráví u tabule na kreslení,jeřábu a robotů.V týdnu musíme koupit baterky,protože téměř do všech hraček jsou potřeba,to je děs,takových baterek :sweat_smile:
Stromeček jsem zdobila s Fíkem,pomáhal mi věšet hlavně čokoládky no a pak rozbil jednu ozdobu :sweat_smile: Máje se stromek také líbí,hlavně,když svítí světýlka :slight_smile:

kam

já jsem sice letos pekla a udělala i nepečené,ale mimo to jsem si dva druhy objednala od kamarádčiné tety a je to mňamózní

jiťo

tak to jste měli fakt trápení s Helenkou,to je nepříjemné,zácpa,hlavně,že už je to za vámi.Myslim,že od 4.měsíce je i švestková šťávička,ta je také na "prohnání".
Pane jo,morčátko-já po pravdě řečeno hlodavce nemusím,ale věřím,že Maruška měla obr radost :dizzy_face:
Jiťu,chodí ti ode mě emaily,když posílám třebas fotky nebo teď to ván.přání?Mně se totiž pokaždé jeden mail vrací jako nedoručený a až teď jsem zjistila,že by to mohla být tvá mail.adresa,ale nejsem si jistá.

Ještě jsem vám nepsala ani o školkové besídce,bylo to kouzelný,obdivuju učitelky i děti,že se naučili tolik písniček a básniček(děti,že si to pamatují a učitelky,že je to naučily).Když na začátku děti nastoupuly a začly říkat "milé maminky,tatínkové,babičky a děděčkové,pšejeme vám pšíjemnou zábavu" tak už jsem měla slzy v očích :sweat_smile: Říkaly asi deset básniček a písniček,na Fílu to už bylo dlouhé tak po nějaké chvíli lochtal holčičku co stála vedle něj,načež ona mu to začala oplácet,potom tahal za vlasy kamaráda vedle sebe a nakonec si začal lehat na zem a všichni děti se samozřejmě opičily :sweat_smile: :sweat_smile: Pak dostali všichni rodiče dárek od dětí-kapra vylitého ze sádry-děti je vybarvovali,dostaly dáreček i děti a nakonec dárky pro celou třídu,ty si pak rozbalovali a mohly si s nima hrát.Rodiče si sedli ke stolům,kde bylo pohoštění-cukroví,kafe,čaj.....Odcházeli jsme mezi posledníma a Fíka jsme tam odtud nemohli dostat,Pavel ho musel odnést :sweat_smile:
25. pro 2009 ve 21:06  • Odpověz
Ahoj Kočky,
a je to za námi. Dlouhé, náročné a únavné přípravy skončili krásným večerem. Ježíšek byl hodný, nadělil nám toho opravdu moc, Ondra byl celý den zlatíčko, jak se bál že nic nedostane a dostal toho opravdu kopu. A to ještě dostal včera 2 dárky u mamky a dneska dostane 3 od našich. Nakonec je dobře, že to má takhle na etapy. Ani nemůžu říct z čeho má největší radost, páč nadšený byl ze všeho. Do postele si bere tank a obrovské auto Bleska mcvína(nebo jak se to píše). To je na dálkové ovládání, ale jak píše Macej, vše je na baterky a tolik baterek doma nemám. Kouzelné pere i Želvík měli taky úspěch, jen u počítače zlobí myš, tak to budu posílat zpátky. Zpíval s ním a to většinou před lidmi zpívat nechce. No prostě paráda, figurky spidermanů nám lezou všude po bytě.
Mě udělala nejětší radost krásný prstýnek od manžela, jinak jsem dostala 2 noční košile a 1 pyžamo, takže zase budu v postýlce nová, nějaké to triko, kosmetiku....A jeden dárek manželovi nestihnul přijít, tak ten bude mezi svátky.

Jita chudinka malá, zácpa je děs.
26. pro 2009 v 08:47  • Odpověz
ahojte, děkuju všem za krásné přáníčka :dizzy_face:

tak štědrý den u nás: stromeček jsme měli v úmyslu zdobit v noci, ale... manža ještě ve středu měl rozlítáno jak z pracovních důvodů, samozřejmě ještě sháněl dárky pro svoji drahou ženušku :sweat_smile: a ochotně se nabíd, že když je ve městě, tak obstará i potravinový nákup, takže přijel až večer, než jsme povečeřeli, uložili děcana, vytahali nákup z auta... nakonec stromek usadil do stojanu až o půlnoci a to jsme se původní plány přehodnotili a nechali zdobení až na ráno s Jiříkem :sunglasses:

u stromečku i u stolu nás bylo plno, měli jsme tu obě babičky, dědu, bylo to strašně fajn, myslím že s dárečkama jsme kápli do noty všem, kalendáře a fotokniha byly TOP, Jirku naprosto nadchl mega velký jeřáb a taky set "pracovních aut" (Jirkovo označení pro bagry, výklopky, uhrnače, válce, vymíchávače a podobné stavební stroje) jinak dárků neměl hafo, dost jsem to korigovala, věděla jsem že jeřáb zaboduje a ostatní půjde stranou, takže nějaké knížky, boby, velká udice s magnetem a rybkama, nějaké hadříky... ideální stav, aby si se vším vyhrál :slight_smile:

o manžovo dárky se prala celá rodina, i švagrovci a jejich odrostlé děti, když přišli druhý den :grinning: dostal minivrtulník na dálkové ovládání (stáli jsme si na lítání frontu) nanopodložku (prý hit letošních vánoc) a jestli znáte Martina Baxendale(ho? sakra, jak se to skloňuje?) a jeho příručky, popř návody k přežití, údržbě apod, vřele doporučuju jako dárek pro kohokoliv, kdo to unese :grinning: http://www.knizniweb.cz/jnp/cz/katalog/autori-B-BAX-Baxendale_Martin.html táta dostal příručku o pinďourovi a brečeli jsme u toho smíchy všichni (teda, babičky se lehce rděly :grinning: :grinning: :grinning: )

já krom kosmetiky jsem dostala soubor všech 9 knih Toulavé kamery, kterou miluju, každou neděli dopo se na ni těším a dívám a knížky si občasně půjčuju v knihovně :wink:
takže máme inspirací na výlety až alelujá :slight_smile:

ad baterky: u nás ježišek taky donesl baterožroutské dárky, ale my léta letoucí jedeme jen na nabíjecích baterkách, které máme v různých kvalitách a kapacitách a normální baterku snad doma nevedeme ani do hodin nebo ovládače :wink:
hlavně v případě bateriových hraček se vyšší investice vrátí coby dup a navíc mě hřeje, že je to ekologičtější :slight_smile:

Jíťo, chudinka Helenka :cry: ono je to pro tělíčko nezvyk, když se zavádí tuhá strava, mrkev na stoličku taky nic moc, zatvrzuje... už pomalu najedete i na ovoce, že? tak snad to taky pomůže a už se vám to nebude opakovat
27. pro 2009 v 01:46  • Odpověz
Jé nikde nikdo? To asi všechny sedíte na gauči a dojídáte cukroví co??? Ještě, že jsem nepekla :grinning: .

Ondra se mě každou chvilku ptá kdy už zase budou vánoce a kdy přijde Ježíšek. Tak mu říkám, že za rok a on se těší, ještě neví, že za rok je za hóóódně dlouho :slight_smile: .
29. pro 2009 ve 21:37  • Odpověz
Ahojky,
koukám,že je tu ticho,jen Kam se odvážila :grinning:
My máme tento týden návštěvy a jezdíme po návštěvách.

Kam

Fík se mě také ptá,kdy bude zase Ježíšek a nebo jestli bude mít dort k narozeninám.Ještě nechápou,co je to jednou za rok :sweat_smile:
Pokud jde o mě tak já se cukrovím cpu statečně(to jsem přesně věděla,že to tak dopadne :sweat_smile: ),ale už ho naštěstí moc není.

Jak jsem psala,že Mája v noci špatně spí tak vím nejpravděpodobnější příčinu (krom prdíků,které ji také trápí)-máme zoubeeek!!! Teda zatím ne celý,ale už se dá dobře nahmatat a kouká z dásně,je to dolní levá jednička :dizzy_face: No a konečně má Mája píchlou i první hexu,byli jsme u dr.min.týden a na další jdeme za měsíc rovnou na půlročníÚplně jsem se zapomněla zeptat na náušničky tak k dr ještě zavolám jestli bychom mohli přijít dřív než za měsíc.

mapris

co to dáváš Tomíkovi na prdíky?
29. pro 2009 ve 21:51  • Odpověz
Ahooooj,
poslušně hlásím, že taky žijem. Ale máme doma tatínka, tak si ho dosyta užíváme a na comp není kdy :slight_smile: A taky jak píše Macej, chodíme po návštěvách, nebo chodí návštěvy k nám... a je to super, taťka vaří, pomáhá s úklidem, věnuje se dětem, já trajdám... :sweat_smile:
to je život :grinning:
Ale před Vánocema to bylo dost náročný. Manžel končil až ve středu 23. večer, tak všechno bylo na mě. K tomu obě děti nemocný (malá hrozně kašlala, chrchlala, no hrčí to v ní ještě teď) a mamku skolila hodně ošklivá chřipka, tak nebyla volná ani minutka.

Vánoce krásný, zase jsem to ořvala :sweat_smile: loni se bříško začínalo vlnět a letos už nám pod stromkem "leží" půlroční divoška. Taky jsme začali zlehka s příkrmy. První dva dny mrkev, malá dělala, jak kdybych jí chtěla otrávit, nechtěla otvírat vůbec pusinku, no byl to boj. Třetí den jsem ji už tou mrkví nechtěla trápit, tak jsme zkusili brokolici a ta jí zachutnala, tak hurááá. No je to stejnak sranda ji pozorovat, jak se s tím pere. A malej nadšeně asistuje a ještě při tom názorně předvádí, jak si to má jazýčkem posunout dál a spolknout :grinning:

Macej, tý jooooo tak vy už máte zoubek :dizzy_face: To je krásný :dizzy_face: My nic a ani to nevypadá. A ani po nich zatím netoužíme :grinning: Užívám si prospaný noci, nikdy nevím, kdy bude poslední :sweat_smile:
29. pro 2009 ve 22:18  • Odpověz
autor
cau baby,

jsem se bala ze tu bude nakecano a ona to zatim rozjizdi kam :slight_smile: .
My jsme na slovensku... Rozhodli jsme se v nedeli. Meli jsme jet v pondeli dopo, ale hleslo nam auto, nastesti nam ho rychle opravili, tak jsme vyrazili odpo. Malej to prospal az do komarna, my s terkou jsme chrapali do breclavi a pak jsme se uz nejak zabavily.
Maly co je ted uz plne na um, tak spi skoro celou noc, tak se i vyspim. Nekdy se vzbudi ve 3 a nekdy az kolem 4-5 a dneska jsme si k nemu jeste rano lehla, protoze babicka ohlidala malou, tak jsem vyspala... chystam se udelat si kafe.

Macej,
zkus LEFAX-suspenzi... Davaji se tri striky bud na lzicku nebo do pusinky, je to podobne slozeni jako sab simplex, ale ucinejsi.. malej kaka obden a prdi jak o zivot. Uz se tolik nekrouti a neplace. A jak jsi na tom s kojenim? Prikrmujes?? Malej je uz na um, mliko se mi prestalo delat... Tak se to vyresilo samo.

A konecne se mi zacina zavirat noha, tak doufam, ze se to dotahne do konce a uz se to neotevre...
No nic, letim... Malej se ozyva z postylky a nikdo tu neni... Babi prinesla nakup a deda s manzelem jeli do madarska na pohreb a dorazi vecer... Jo a terka dostala tady od jeziska bleska na dalkove ovladani [blesk mc quena z cars]...
30. pro 2009 v 10:34  • Odpověz
prochi

my máme též taťku doma tak si užíváme,ža má dovču celý týden,vlastně už od vánoc.Taky mi pomáhá tak jsem ráda,že vše nevisí jen na mně.
Nedivím se,že zoubky ještě nechceš-my se teda moc nevyspíme :sweat_smile:

Holky,nevíte,kolik přesně je životní minimum??

mapris

děkuju,zkusím se na to zeptat v lékárně a ještě se pozeptám i na homeopatika na prdíky i na zoubky.
Jinak s kojením už také pomalu končíme,kojím vlastně už jen ráno a v noci,někdy i odpoledne (takhle to je poslední týden)jelikož Mája stále po kóju plakala tak už jsem také přešla na UM,takže teď od min.soboty má přes den Sunar.Ptala jsem se na dokrmování a dr říkala,že plně kojené děti od 6.měsíce,Mája že je tak napůl tak ať pomalu začnu po novém roce takže něco po 5.měsíci.
30. pro 2009 ve 21:43  • Odpověz
Kam, nedojídám cukroví, já ho prachsprostě užírám :grinning: váhu asi schovám hluboko do skříně, blééé :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Macej, no gratulace k zoubečku, jste si pospíšili :dizzy_face:

náš táta už je taky dva týdny doma, tak se užíváme, je to fajn, když někdo jiný občas spláchne nádobí, povysává nebo se věnuje prckům :wink:
chodíme po návštěvách a návštěvy k nám, čučíme dlouho na telku (někdy u ní spíš chrníme) a ráno se všichni válíme v posteli, prostě Havaj :sunglasses:

Macej, životní minimum pro 2 dospělé a 2 děti do 6-ti let je 8.680,- tady máš kalkulačky i pro jiné přídavky a příspěvky: http://www.kurzy.cz/kalkulacka/zivotni-minimum/
30. pro 2009 ve 23:42  • Odpověz
autor
no, manzel ma dovcu jeste prvni tyden v lednu, ted vyvedl obe deti ven -- to je takovy klid :grinning:
Ja cukrovi uz vyzrala, hlavne to nejlepsi, jeste ze jsem delala jen 4 druhy,stejne jsem sezrala trubicky a vosi hnizda... To budu muset pristi rok udelat z vic davek. Ted mame u babicky tady nejaky puncovy rez a dneska zadelava kremese - mnam.. Ty miluju.. delam je obcas memu otci, kdyz k nemu jedeme... Tak se zas nazerem.. Tak jsem se musela zacit krotit.. Piju zelene caje snazim se jist kazde tri hodiny, abych nepraskla... To kojeni ma tu vyhodu, ze jsem "zrala" a nepribirala.. Jak jsem kojit prestala, tak se musim sakra hlidat, abych nevylitla na svoji vahu... Chystam se od ledna zacit nejak "hybat", abych zhubla co nejvic... I kdyz ted nedelam toli prochazky s detma venku co v praze, takze az budem zpatky tak to zase zacne :cry: . Jinak Terka je uz od nestovic v pohode, ale malemu jsem rano nasla dva pupinky, tak se modlim, aby to byly potnicky, jinak se musime zabalit a jet domu. No a dneska mi volala kamaradka, ktera u nas byla na navsteve /v dobe terky nestovic/ ze je ma taky. Je z toho hotova, pry je mela jako mala... Tak je mi ji lito... Ale ja ji varovala, ze mame nestovice. Ted musi byt chudak doma...
31. pro 2009 v 10:32  • Odpověz
Holky užijte si Silvestra a vše nej, nej do Nového roku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :slight_smile: :wink: :sweat_smile:
31. pro 2009 ve 13:19  • Odpověz
tak nakukuju letos naposled :sweat_smile: a přeju vám i vašim rodinám do nového roku plno lásky, štěstí, malých i velkých radostí a hlavně zdraví!!!
31. pro 2009 v 18:08  • Odpověz
no, ne? jsem letos první :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
1. led 2010 ve 03:31  • Odpověz
autor
zevi,
no to vis... Nekdo sem dlouho nepachne a pak je tu hned prvni :grinning:

holky, taky prejem hodne zdravi, stesti a rodinnou spokojenost, hlavne at se dari nasim ratolestim a i nam dospelym.

Jinak Tom uz ma nestovice.. Vcera se zacal osypavat a dneska uz ma vic pupinku, na hlave, na brisku a na zadickach. Takze zitra ukoncime nasi "misi" na slovensku a bohuzel si budeme muset nechat zajit chut na hory, na ktery jsme meli jet pristi tyden, ale hlavne ze to malej chytil kdyz je manzel doma, aspon se vystridame. Jinak se tesim, ze Terka uz v pondeli posupajdi do skolky.. Protoze uz ma roupy. A kupodivu se i ona tesi :grinning: :grinning: .

Ja jsem se konecne "rozchodila" s nohou, uz muzu normalne chodit i bez obvazu, tak mam radost..
1. led 2010 v 11:20  • Odpověz
Jé Mapris chudák Tomášek, tak snad bude mít hladký průběh neštovic.

My měli bujarou oslavu silvestra, vydrželi jsme vzhůru do pěti, vstávala jsem v osm, takže už se těším do hajan. Jsem se bála, jak nám bude, páč vypili jsme toho fakt moc a kupodivu jsem byla úplně v pohodě, v super náladě.

Zítra se chystáme s Ondrou poprvé do kina, tak jsem zvědavá jak to proběhne.
1. led 2010 ve 21:02  • Odpověz
Holky,
také vám přeji vše nej nej do nového roku,hlavně zdravíčko :wink:

zevi

děkuju za informace,jde o to,že se budou nějak jinak vypočítávat přídavky na děti a to "život.minimum"x koefic 2,40.Aspoň tak jsem to četla,ale nevím jak tomu bylo doposud.Tak jsem myslela,že bych zkusila znovu zažádat,ale stejně jestli budou dál započítávat i mateřskou,tak máme nejspíš smůlu.

mapris

to je mi líto s Tomíkem,že má neštovice,chytl je docela pozdě,nato,že infekční byla Terka už 3 dny před pupenama a pak ještě týden.On to chytl až když to měla Terka na ústupu,to je smůla,ale aspoň je budou mít za sebou aobě děti a budeš mít klid.Teda měla bys mít.

kam

na co půjdete do kina?Jdete na 3D?

My bychom chtěli moc jít na "Putování s dinosaury",bude to v únoru,podle reklamy v TV a na MHD stanicích to bude moc pěkný a Fík dinosaury hooodně rád,ale odpuzuje nás cena tak ještě uvidíme jestli půjdeme.
1. led 2010 ve 21:47  • Odpověz
autor
macejka,
no, tak inkubacni doba je 2-3 tydny, tom to chytil 14ty den po terky osypani... Jedna mamina mi tady na koniku psala, ze pokud nestovice dostane kojene dite, tak neni 100%ni, ze si vytvori jeho telicko dost protilatek a ze je nemuze znova chytit. Tom uz je plne na um, tak se musim zeptat v pondeli dr, jak je to v tomto pripade.

Jinak jsem si jeste vzpomela, na brisko jsou homeopatika - nux vomica tusim 9 ch. Pokud kojis, tak bys mela brat 3xdenne 5 kulicek - to jsem brala ja, a tomovi to dost zabiralo - do te doby, nez jsem zacala pak dokrmovat... A nebo se pry muze rozpustit 8 kulicek do 100 ml prevarene a vychlazene kojenecke vody a davat 2 male umele lzicky pred kojenim a dve po kojeni... Ale pry je to ucinejsi, pokud je bere mamina.. Ja mam z homeopatikama dobre zkusenosti. Terce hodne zabirala chamomilla na zuby - to jsem ji davala do um. I tohle homeopatiku muzes podle mne dat do um...

Pred hodkou jsme dorazili z KN, a tomaska jsem jen otirala zinkou, tak to zacina mit po celem telicku, na hlavicce a i na ousku a pusince.. Tak se bojim, aby to nemel horsi nez terezka... ale uz je to treti den, tak doufam, ze to ten paty den prestane - jako u terezky....
2. led 2010 ve 22:10  • Odpověz
ahoj kočky,

v rychlosti zdravím, od úterý tu byli kamarádi až do dnes a ještě jak jsme malovali, tak jsme byli odpojení, až dnes se to rozjelo...

Tak hlavně vše nejjjjjjj v tom novém roce!!!!!!!!!!!!!!

U nás vše OK, zácpa už není, dávám si pozor, jakmile je tvrdší hovínko, nasadím vařené jablíčko a šťávečku nebo dvě tři lžičky vývaru z vloček, ale teď na udržení postačí jablíčko, hruška či švest. šťáva...

macej,
vždy mi vše chodí, i když těm lidem se moje emaily vrací, ale zrovna jak píšeš, že jsi posílala vánoční přáníčko, tak to jsem nějakým nedopatřením zrovna nedostala, protože to je zrovna nějaký problém v mém emailu, že všichni si myslí, že mi jejich emaily nechodí, ale přesto vše chodí....
Jinak moc gratuluju k zoubku!!!

prochi,
prosím tě, žádalas nějak o rodičák, když ti končila mateřská? Mě totiž přišla poslední mateřská v listopadu a to jen do toho dvacátého, no a mělo mě přijít v prosinci už celý rodičák za listopad a nic.....tak nevím, jestli jsem něco neprošvihla...no stejně na tu socku jedu v pondělí se zeptat, co a jak..
Jinak o zoubkách ani nemusíš vědět, jako my, nedala na sobě vůbec nic znát, ani Maruška neomrčela jediný zoubek...

mapris,
to je nadělení s neštovičkama, ale mělo by to mít hladký průběh, že? I když je tak malinký!!
2. led 2010 ve 22:15  • Odpověz
Mapris, chudák Tomík :frowning2: na jednu stranu je fajn, že to budete mít za sebou, ale je mi ho líto, drobka maličkého, když mu člověk nemůže vysvětlit, že to hnusné svědění brzy přjde a bude dobře...

Macej, od 1.6.09 do 31.12.09 to byl dokonce koeficient 2,5 a částka 550,- na dítě do 6-ti let (aby to vzápětí po Novém roku mohli snížit na opětovných 2,4 násobek živ. minima a na 500,- za dítě... tomu se prosím říká turecké hospodářství a nevím jakého to mělo mít efekta, krom toho, že stát vyvalí hafo peněz za poštovné, když lidi nejdříve informuje o navýšení částky a posléze po půl roce zase o snížení :confused: :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes: )

já si to taky tak od oka počítala jestli by nám to při dvou capartech vyšlo, zvlášť když byl ten koeficient zvýšený (navíc manža jako OSVČ, si od příjmů odečítává nově i zaplacené zdrav. pojištění), žádali jsme si vlastně zpětně od narození Elis (doplatí to max. 3m pozpátku) a teď mi přišlo vyrozumění, že jo :wink:
a mateřská se samozřejmě počítá, resp. tebe se týká rodičák, ptž rozhodující pro toto období jsou příjmy za rok 2008

Kam, o kině poreferuj, taky jsem o tom uvažovala, ale spíš normální kino, myslím že v mulťáku by bobiša vyděsily ty šíleně hlučné upoutávky (ty vadí i mně :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) a to by mě kleplo, kdyby se mladý pán při dnešních cenách vstupenek rozhodl, že se mu tam nelíbí a chce domů

Jíťo, nevím jestli musíš jít na OSSZ ukončit mateřskou, ale každopádně musíš na ÚP s lejstrama na rodičovskou (zase ty papíry se zeleným, fialovým, žlutým pruhem), ale když tak přemýšlím tak asi jít i na tu sociálku, pro štemplík o výši mateřské do těcj papírů...
jestli píšu bludy, tak mě prosím opravte :slight_smile:

se zubama mi nemlute, slečna kadí jako by jsme měli továrnu na plíny, převčírem 9x dnes jen 7x, z toho 3x durch i s tričkem a dupkama :sweat_smile: ruky cpe do pusy až jí lezou oči z důlků, slintá, mlaská až nadskakuje střecha :sweat_smile: tak to náš táta diagnostikoval na eventuélní zuby (nj, na ty se od určité doby bude svádět kdejaká mrzutost, nespavost, tepotka, prostě všechno :sunglasses: )
3. led 2010 v 00:09  • Odpověz
Zevi a Macej byli jsme na filmu Alvin a Chipmunkové 2. Jedničku jsme viděli v tv a Ondrovi se to líbilo. A v kině byl naprosto ukázkový, hodný, jen měl občas hlášku typu "dělají blbosti, to jsou ale voloviny..." Tím, že to byl film pro děti, byli před filmem ukázky na dětské filmy, takže máme typ na co jít příště.
3D filmy jsou super, ale bojím se, že by Ondra s těmi brýlemi dlouho nevydržel a aby se nebál, třeba kdyby proti nám běžel dinosaurus.

Macej gratuluji k zoubku, hezky jste si pospíšili.

A zítra zse do práce, to nám ty svátky rychle utekli.
3. led 2010 ve 22:09  • Odpověz
zevi

děkuju za osvětu s přídavkama,ale stejnak tomu nerozumim :sweat_smile: Když je pro nás to život.minimum 8600a nějaké drobné tak ale to znamená,že to počítají oboum rodičům?Protože ty paíry s fialov.pruhem musíme vyplňovat oba,já i Pavel.Takže oni to vypočítají mně i Pavlovi a pak to nějak zprůměrují nebo jak?Jsem z toho celá jalová :sweat_smile: :sweat_smile: Protože co se týká mého rodičáku,tak nemám právě ani to živ.minimum,tudíš to počítat nebudou nebo budou?To je děs,vůbec se v tom nevyznám :confused:
A chtěla jsem se zeptat co ta Manduca?Máte ji,už jste to zkoušeli?Třeba jen doma? Já jsem si klokanku už pořídila,měla jsem myslím štěstí,sehnala jsem totiž jednu dost drahou ve výprodeji,měli poslední kus s velkou slevou.Je nějaká vyztužená a i ortopedicky nezávadná by měla být.Já jí chci spíš na doma,jen tak na malé nošení,na ven mám kočár.Třeba ji využijeme někdy i na ven,ale né v takové zimě.
3. led 2010 ve 22:49  • Odpověz
kam

tak tuhle pohádku ještě neznáme :slight_smile:
Fík měl také zuby v 5.měsíci,dokonce 2 hned po sobě,ale na rozdíl od Máji jsme o nich nevěděly,prostě tam najednou byl jeden a pak druhej.Ale jak píše Zevi,dokud nevyleze poslední zub,každá mrzutost,teplota...jsou určo zoubky :sweat_smile: :grinning:
3. led 2010 ve 22:52  • Odpověz
ahojky,
no jo, já blbec si nepožádala o rodičák, tak jsem to dnes napravila a peníze přijdou kolem desátýho i za listopad...
Zas mi sdělili, že v lednu přijdou poslední přídavky, že už pak nám to nevyjde, ale fakt o fous :angry:
4. led 2010 v 10:51  • Odpověz
Macejko, jj započítávají se příjmy vás obou (resp. všech osob žijících ve společné domáctnosti) takže pro přídavky je zapotřebí nižší společný roční příjem než 249.984,- (to s tím novým koeficientem 2,4) a pro přiznání přídavků je momentálně rozhodující období příjmů za rok 2008 a to ty jsi už měla ten snížený rodičák, ne?
a ještě se pořád dá zažádat zpětně o přídavky za loni, kdy byl ten koeficient 2,5, takže roční příjem max. 260.400,- ale jde to jen 3 měsíce zpětně

jinak nic zvlášť nepočítají, prostě si vás hodí dokupy jako jednu domácnost a buď se do té částky vlezete a máte nárok, nebo ne :wink:
ty na rodičáku žádné příjmy nevyplňuješ, to si na sociálce dodají sami, chlap pokud je zaměstnaný, tak donese potvrzený čistý roční příjem, pokud je osvč, sociálka si to sama zjistí od finančního úřadu (a tam se ještě odpočítává zaplacené zdravotní)

ježiš, píšu to jak rumun, doufám že si to nějak přebereš :sweat_smile:

manducu jsme zkoušeli několikrát jen tak tréninkově, získat zručnost při těch všech sponkách a popruhách (ptž je variabilní na malé, velké, tenké, tlusté postavy, tak jich má požehnaně :sweat_smile:) a docela dobrý, malá si nestěžovala, vypadala spokojeně, nesla se mi dobře a myslím že až bude větší a budu si ji moct hodit na záda, tak to bude ještě fajnější :slight_smile:
jo a jednou jsem s ní tak myla nádobí, jsem si připadala zase neohrabaná jako těhule :grinning:
venku zatím ne, když je taková kosa, to až na jaro do lesa, na výlety a tak :wink: vlastně jednou byla i venku, když táta byl na Štěpána na hasičské schůzi a já potom za ním se šla s děckama ukázat, ale máme to jen kousek na přeběhnutí, pár baráků, takže žádné velké nošení, ptž vevnitř mi malou uloupili a šla z ruky do ruky :sweat_smile:

Kam, taky zatím tuhle pohádku neznám :wink:

Jíťo a to ti řekli na sociálce, že už nebudete mít nárok nebo ti už přišlo vyrozumění? já taky netuším jestli se s tím nižším koef. vejdeme, páč jsem si žádala až začátkem prosince a teprve mezi svátky mi přišlo, že nám je přiznávají, ale jak to bude teď, po novém roku nevím...
papíry, daňové přiznání apod. máme na půdě a tam je zima jako kráva, takže tam určitě nepůjdu hledat, abych zjistila přesnou částku příjmů, když jsem si to tak od oka počítala, tak jsme jen počítali že mm je v té nejnižší daňové kategorii a tím pádem by to asi vyjít mělo
4. led 2010 v 16:21  • Odpověz
:confused: jsem se rozšoupla... :sweat_smile:

zítra držte palečky, jdeme zase se srdíčkem, tak snad nás pan doktor potěší... no a ve středu na hexu
4. led 2010 v 16:25  • Odpověz
zevi,
mě to už řekla na sociálce, že v lednu mi příjdou poslední přídavky, a že s tím koeficientem 2,4 nám to totálně těsně nevyjde :angry: :angry: :angry:
5. led 2010 ve 20:04  • Odpověz
Zevi tak jak jste dopadli???
5. led 2010 ve 20:59  • Odpověz
Ahoj holky, trochu vás zanedbávám. Tak jak se všechny v tom novém roce máte?

Mapris, co ty vaše neštovice? Jak to Tomášek zvládá?

My máme dneska poprvé tatínka v práci. Řeknu vám, že si docela užívám to ticho a klídek :sweat_smile: . Písklata už dávno chrní, já jsem poklidila, něco pojedla a za chvilku se k nim půjdu taky svalit. Zítra bude asi P. spát poprvé ve školce. Už několikrát se mě ptal, kdy tam bude spinkat, tak jsem mu říkala, že to necháme po Novém roce. A zítra odpo tam musím jít ji zaplatit, tak jsem se ho ptala, jestli si nechce vzít sebou pyžamko a že bych ho vyzvedla až odpo, až ji půjdu zaplatit. Tak nadšeně jásal, že jooooo a letěl si vybrat pyžamo, který si ráno ponese. Tak jsem na něj zvědavá, jestli si to ještě nerozmyslí, nebo jak to nakonec zvládne. Ale řeknu vám, ta představa, že tam je až do odpoledne.... mnooo zní to docela lákavě :sweat_smile:
Jsem to ale macecha, co? :grinning:

Musim se pochlubit, máme novou pračku. Na nový rok nám mrcha stará klekla a oprava by stála hooooooooodně peněz. Ale nová je krásná, úžasná a už jsem dneska třikrát prala :grinning:

Jinak zdárně pokračujem v příkrmech. Už baští mrkev, brambor, brokolici, květák, cuketu, špenát… a to je asi všechno. Jaká zelenina se ještě může? Navařila jsem si na mrazák a zamrazila do kostiček. A tak nějak to promíchávám. Pár kostiček toho, pár toho. Už toho sbaští docela dost. Taky nás potkala zácpa, jak psala Jíťa :cry: Teda ani né tak zácpa, jako tuhý bolavý kakání. Ona kajdila jako plně kojená jednou za čas, ca. po týdnu – deseti dnech. A předevčírem jsem si říkala, že už dlouho nekakala a jestli jí ta zeleninka nezacpala. Tak jsem preventivně uvařila sliz z vloček a přimíchala do zeleniny. A odpoledne to vypuklo… nejdřív toho bylo hrozně moc tuhýho, žlutýho… hroznej pláč, fakt jako nikdy :pensive:. A nakonec ještě zelená už blemtanina. Ale brečela fakt neskutečně :cry: a trvalo to dobrou půlhodinu, než to všechno vytlačila. Tak jí teď do každý zeleninky přidávám preventivně ten vločkový sliz. U malýho jsem to měla zrovna tak. Ono jak to dítko nic nepije (narozdíl od těch, co jsou na UM a dostávají i čajík), tak je to blbý. My už zkoušíme po lžičkách vodu, ale zatím dělá, jak když ji chci otrávit :sweat_smile:

Zevi, tak co Elenka a kontrola? Jak to vypadá???

Jooo a byli jsme na šestiměsíční. Tak Cácorka má 8200g a 65cm. Je to naše malá michelinka :grinning:
6. led 2010 ve 20:43  • Odpověz
Hups, to jsem ještě já. Přece tady nenechám ten krásný příspěvek 8880 :slight_smile:
a kdo uloví 8888?? :confused:
6. led 2010 ve 20:49  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.