• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
ježiš, Prochi, to jsem nikdy nezažila, aby moje plně kojené dítě, ať jedno nebo druhé, dokonale spotřebovalo všechno mlíčko a kadilo až po někojlika dnech :confused: oba dva jsou neskuteční zasránci :sweat_smile: a "vaječinu" produkují (teda Jiřík už samo dávno ne) několikrát denně a často v takové náloži, že to vylítne až na lopatky a žádná plína nemá šanci :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

jinak je mi berušky líto, ale vločky určo pomůžou a až přidáte i ovoce, bude líp :slight_smile:

dnes jsme byli v poradně, náš škraňáček si za měsíc přibral celé kilčo, máme 60cm a 5860g (už o 200g předběhla Jirku ve stejném období, pořád za ním o nějakých 50-100g zaostávala, tak to teď vzala s plnou vervou :sweat_smile: )
dostali jsme první hexu a dr. nám doporučila dát i pneumokoka, sice jsem zastánce toho, zbytečně nezatěžovat organismus nejrůznějším nadstandartním očkováním proti všemu možnému i nemožnému, ale protože malá je v rizikové skupině, tak tam to podle doktorky má své opodstatnění a bylo by vhodnější zaočkovat

no a na kardio jsme dopadli vcelku dobře, jedna ďůrka (ta nepodstatná) se už zacelila, průdušnice taky už nejsou zůžené a ten problém, kvůli kterému chodíme, pořád je a taky je strašně brzo na to, aby se tam něco změnilo, takže nadále hlídat a uvidíme časem
ale jinak byl pan doktor velmi spokojený, protože malá pěkně prospívá a to je známkou toho, že srdíčko i přes tu vadu stíhá dobře, protože kdyby bylo přetížené, tak se logicky brání proti zvýšené zátěži, což je pro nejmenší děti právě růst a příjem potravy
6. led 2010 ve 22:58  • Odpověz
Zevi, tak to jsou dobrý zprávy. Hlavně že Beruška přibírá a roste, jak má. A doktor byl spokojený. To je moc dobře.

No jo, moje děti zase patří do tý "nekadící" skupiny :grinning:. Malej to měl tak už ca. od dvou měsíců a u malý tak od třech, nevím přesně. Ale několikrát denně kadili snad jen v šestinedělí, možná ani to ne. Malej měl rekord 16 dní bez! Ale pak je to teda smrad, že by to porazilo bejka :sweat_smile:
Ještě že si to člověk dneska všechno načte na netu. Když jsem řekla babičce, že kaká tak jednou za deset dní, tak z toho byla vyplašená a už nás hnala k doktorce.

Tak dneska jsme šli veledůležitě do školky s batůžkem a v něm pyžamko. Půjdu pro něj v půl třetí, tak jsem zvědavá, jak to zvládne. A stejně dneska asi nic neudělám, jak na něj budu pořád myslet :sweat_smile:
7. led 2010 v 09:03  • Odpověz
prochi,
neboj se jí dát napít, máme kamaráda, je to doktor farmaceutie a hrozně se divil, že nedáváme pít, když už přikrmujeme, já vím, přední mlíčko je na žízeň, když ještě pořád kojíme, ale já už jsem teda čajík začala přidávat i kvůli tomu kakání, i dr mi říkala, že už mám čajíkovat, nebo aspoň převařenou vodu! Sic jí ho zapomínám dávat, nepije pravidelně, tak jednou denně, ale když vzpomenu, i častěji, hele, tím jí rozhodně neuškodíš, když jí dáš feniklový čajíček nebo vodu, naopak pomůžeš, a ten feniklový granulkový je navíc dobrý, tak malá ho docela chlemstá, a našla jsem si takovou stříkačku od nurofenu, jak se s ní dává medicínka a je to pomocník jako blázen, tím se ten čajík tak krásně dává...
Jinak ten vločkový sliz je prostě nenahraditelný, co se týče toho kakání, je to fakt bezva :wink:
Týýý jo, váhu máte suprovou, tohle měla Maruška v půl roce!

Taky čekám, co zevi napíše....
7. led 2010 v 11:04  • Odpověz
Jitu, Zevi už psala :sweat_smile:
7. led 2010 v 11:19  • Odpověz
Já jí dávám pít každý den, ale nechce to. Dávám jí hlavně při tý zelenině, během jídla jí tam propašuju pár lžiček a taky po. Jinak dostává z nekapaj. hrnečku, i když ho má spíš zatím na seznamování se, ale něco určo ukápne. Já to myslela tak, že ty děti na UM dostávají čajík už mnohem dřív a z fláši a prostě ho vylemtají mnohem mnohem víc. Aspoň teda kamarádky syn, co byl na UM, to byl průtokáč, ten toho vypil hrozně moc :slight_smile:
Jinak to zatím nehrotím, kojíme ještě dost. Malej mi pil taky hrozně maloučko, až tak před rokem se to trochu rozjelo. Ale je fakt, že na tu tuhou stoličku by to bylo potřeba.
7. led 2010 v 11:24  • Odpověz
myslela jsem jako před rokem věku... no než mu byl rok... jsem dneska nějaká zmatená :grinning:

myslím na malýho, jestli mě nebude za půl hodiny vyhlížet, nebo jak to zvládne... už aby bylo půl třetí :sweat_smile:
7. led 2010 v 11:26  • Odpověz
kuk :wink:
7. led 2010 v 11:26  • Odpověz
hip hip hurááááááááááááá

8888 je můůůůjjjj :grinning: :grinning: :grinning:
7. led 2010 v 11:27  • Odpověz
Jéje já zapomněla na druhou stránku, tak jsem neviděla, že zevi psala, ¨tak to jsou samé dobré zprávy od zevinky :dizzy_face:

no prochi,
ty chlemstáš samý lepší čísla :grinning: :grinning:

Maru dnes do školky nešla, zase má v noci hustý kašel a přes den nic, to je na ranění :unamused:
7. led 2010 v 11:41  • Odpověz
Zevi Ondra ač plně kojen kakal tak jednou týdně a to teda byl pořádný nášup. A přesně jak píše Prochi, babičky a dědečkové mi volali denně jestli už a že bych měla jít k doktorovi a blablabla.
Je super, že srdíčko pracuje tak jak má, Elinka je šikulka.

Prochi jak dopadlo první spaní ve školce? Mě Ondra te´d 2x po sobě ve školce brečel, že tam nechce. Jak si zvyknul, že byl s námi. A to za měsíc budou jarní prázdniny.

Mapris a co neštovice, už je to dobrý? Nějak dlouho si tu nebyla.
7. led 2010 ve 20:07  • Odpověz
Kam, hlásím, že super :slight_smile: Sice když jsem pro něj přišla, tak jsem ho slyšela brečet... tak mě polilo horko... ale učitelka říkala, že začal až teď, jinak byl celou dobu naprosto v pohodě, i dokonce usnul!!!, zblajznul sváču, hrál si... ale že si na mě možná vzpomněl a už mu to přišlo dlouhý. Ale hned se uklidnil a když jsem se ho ptala, proč brečel, tak říkal, že si na mě vzpomněl a chtěl ke mě. A když se ho ptal doma tatínek, tak říkal, že chtěl k němu a když dědeček, tak prý k němu :grinning:
A ptala jsem se ho, jestli tam bude zítra zase spinkat, tak že joooo. A večer se scháněl po pyžamu, že si musí zase vzít jiný. Takže asi v poho.
Ale řeknu vám, to byl vegáč doma :sweat_smile:
7. led 2010 ve 20:58  • Odpověz
my měli s pitím u příkrmů taky problémy, flašku Jirka strašně dlouho odmítal a různých více či méně zázračných hrníčků jsme měli doma celou sbírku :sweat_smile: tak jsme zpočátku lžičkovali, na kojení.net uvádí, že u dostatečně kojených dětí, které prospívají, není nutné podávat tekutiny asi až do 9.m stačí jen nabízet pár lžiček vody po jídle a pak dokojit :slight_smile:
no a až se začne zavádět tužší strava s menším podílem vody, zatím stačí 200ml čaje, aby dítě neodmítalo kojení, zbytek tekutin, kterých má být v roce něco kolem litru pokryje kojo (nebo um)
ale záleží i na ročním období, v hicech je to zas něco jiného...

Prochi, to je Péťa frája, klobouček dolů :slight_smile:

v příkrmech ze zeleniny mě napadá ještě červená řepa, ale ten puch při vaření, bléé :stuck_out_tongue_closed_eyes: stejně nechutně to i vypadalo, ale malému celkem šmakovala

no nic, du do pelecha, dočítala jsem ještě kriminálku, jestli vrahem bude zahradník (nebyl) :grinning: asi nebudu chodit do knihovny, abych nečumákovala tak dlouho do noci :sweat_smile:
8. led 2010 ve 02:31  • Odpověz
autor
nazdárek holky, vnímám vás, čtu vás, ale nestíhám odpovídat, snad bude více času večer. Taťka je s Terkou na horách, tak pulíruju byt a jedu jak fretka :o))
8. led 2010 v 08:59  • Odpověz
autor
tak mam chvilku, nez dorazi kamaradka a dokud je malý v klidu.

kam,
neštovice dobrý. Osypal se docela dost, ale už to má 9tý den a začíná mu to docela dobře mizet. Už ho můžu vzít ven a koupat, tak byl mlaďásek včera nadšený.

prochi,
ty seš ale mrška na ty příspěvky :wink:
Tomu věřím, že je to veget, když je prcek ve školce i odpo.... Terka chodí zatím jen na dopo - a díkybohu za to. Docela bych ráda, aby tam časem zůstala i na spaní, protože pro ní musím v půl 1dný - tahám malého sebou, rychle jí uspat a až se vyspí, tak jdem zase ven.. Takhle by jsme chodili ven jen jednou.. ale zatím jí nechci nutit. Jsem ráda, že tam vůbec je. Teď jak byla s náma doma - spíš s tatínkem - ten je doma od 22.12 a do práce jde až v pondělí... tak z toho má občas madlajs, protože chce domů za mnou. Je nám jasné, že jí docvaklo, že manžel nejde ráno do práce a je doma. Je to fajn, když nejsem na všechno sama. Ale už je to dlouhý a zase se těším, jak si budu všechno dělat po svém :o)). Jinak malej je šikovnej, že tam spal, určitě si zvykne...

zevi,
tak to je fajn, že jsou aspoň nějaké dobré zprávy. Mojí kamarádky holčičce teď ve dvou letech zjistili šelest na srdíčku, tak je z toho kamarádka docela hotová...

My ještě na tříměsíční nebyli. Měli jsme jít v pondělí. Musíme počkat, až bude mít po neštovicích.

Terka má zase šílejen atop - mapy ekzémů po nohou, ale strašný, tak se musíme objednat ke kožním, ale taky musím počkat, až nebude mít žádnej flek po těch neštovicích, měla je docela dost a ještě se jí to někde pořádně neztratilo...

jita2,
v noci může mít kašel tím, že leží.... Terka to má taky. Přes den je kolikrát v poho a v noci občas kašle. Já tam teď mám skoro pořád vyprané prádlo, tak má zvlhčený vzduch...

Malej teď vůbec čaj pít nechce... Před necelou hodkou vyžahl 100 ml čaje-snad po dvou dnech... Jinak jako kojenej kakal denně, na um obden a teď jsem ráda, když se vykadí za tři dny.. ale pak to stojí za to... Smrad jak v kravíně, že kolikrát musíme i větrat... Zrovna nedavno malej spal už večer v ložnici a manžel byl u pc. Jsem přišla do ložnice a vynadala manželovi, jenže ten smrad šel z postýlky.. Tak jsem musela malého přebalit ve spánku... A pak jsme museli trochu vyvětrat ložnici, aby jsme tam vůbec mohli spát...:grinning: :grinning:
Pro změnu mi zas zlobí s um. Nevypije všechno a pak má hlad. Když mu dám vetší savičku, tak mi při odkrknutí ublinkává... Furt něco... Spaní přes den krize. Občas si dopo schrupne sám v postýlce.. Pak spí jen v kočáru-a to jen když jezdím... a občas odpo - jako teď u mně v náručí. Ale kolikrát sebou hrozně škubne - tak to přičítám bolesti bříška - jak nepije ten čaj... Příští pátek bude mít tři měsíce, tak se modlím, aby pak bylo líp...

Já jsem od čtvrtka s malým do soboty sama. Měli jsme jet na hory, tak jel aspoň manžel s malou sám, protože tam jelo ještě pár známých s dětmi, tak si to tam Terka aspoň užije.... Tak holt pojedu jindy... Tak jsem odstrojila stromek a jelikož jsem si zas** jehličím půlku bytu, tak jsem ho rovnou uklidila celej, přestěhovala terce pokoj a čeká mně žehlení. Ale asi půjdu dneska s mlaďáskem do pelechu, páč on usíná po 9tý, vstávál tak ve 4 a pak před osmou.. A já zapadla do pelechu o půlnoci... Naštěstí neusínám v křesle jako každý den, tak na tom nejsem až zas tak špatně :grinning: :grinning:.. Nějak si vychutnávám to ticho.. Máme občas se dvěma dětma slušný "bondovky", ale jinak si nestěžuju... :grinning: :grinning:... Když je Terka doma, ak se malej moc nevyspí, protože ho kolikrát vzbudí... Schválně řve, aby nespal.. Tak jí říkam, že až bude Tom větší, tak jí to bude všechno vracet :grinning: :grinning: . Jinak se Terka před vánocemi hodně zklidnila... Až na občasný "výlevy vzteku" to docela s ní už jde.. :grinning:
8. led 2010 v 15:06  • Odpověz
autor
jaj ... sorra za román :slight_smile:
8. led 2010 v 15:07  • Odpověz
mapris,
no ty ses prostě měla stát spisovatelkou :grinning:
Jinak jsou to teda trampoty s těma chlapama malýma,co?
:sweat_smile: Snad se to brzy dá do pořádnku...

Já bych ty čaje nějak extra neřešila,ale hlavně kvůli tomu kakání, protože na to jsou tekutiny zkrátka potřeba, to se prostě krásně podporuje, když se hodně pije, tak pak jde i kakání :slight_smile:

Ale musím říct, že Helča vypije všechno, i tu šlichtu z těch vloček, jak jsem jí zas dnes dávala, páč měla zase tuhý hovino a trochu musím té zácpě předcházet, tak jsem jí to stříkačkou dala a ani necukla :wink:
Nějak má přes noc větší hlad, budí se třikrát čtyřikrát, zlatý noci před nedávnem :sunglasses:
A to má na večer kaši...
8. led 2010 ve 21:02  • Odpověz
Jitu, já jsem malýmu kaši skoro nedávala (nebo spíš až když byl větší). U nás měla totiž přesně opačný efekt, než jsem předpokládala, budil se po ní hrozně moc. Četla jsem, že to tak má hodně dětí, bývá pro ně těžká, nebo je zabetonuje, nebo po ní mají víc žížu a tak se víc budí :wink:

My si prošli klasickým šestiměsíčním spurtíkem. Projevovalo se to hlavně večer (navečer), když chodí spát, že si potřebovala vycucnout obě prsa. což se někdy stane, neříkám, že né, ale tohle bylo pravidelně večer co večer, vypila jedno, dala jsem ji do postýlky a za chvíli si mě přivolala a vycucla i druhý. A budila se třeba už v jedenáct, pak ve tři atd. Trvalo to pár večerů a nocí, myslela jsem si, že třeba zub (ach ta naivita :grinning:), než mi došlo, že je to asi ten spurtík. Teď už je to zase ve starých kolejích, chrní celou noc. No abych jí nepřechválila, budí se ca. okolo čtvrtý (ale usíná v šest, tak je to vlastně krásný).
Ale páč vim, že to není nafurt, tak si to užívám, ještě budu vzpomínat :sweat_smile:

Zevi, jéééé červenou řepu jsem měla dneska k véče! Teda samo zavařenou :fearful: my ji míílujem a když ji v létě zavařuju, tak si ji vždycky nejdřív předvařím a pak to jíme s manžou nahusto jen tak povařený. Zato když jsem ji tenkrát předložila malýmu v příkrmu, tak se mohl pošavlit, co dělal za scény :grinning:

Dneska malej zase ve školce spinkal, je to můj šikula. A musim nepokrytě přiznat, že je to super. Takhle jsem ho tam dala, za dopoledne člověk skoro nic neudělá a už pro něj zase letěl. A teď je to takovej klííííííídeček :sweat_smile: A když jsem se ho ptala, jestli fakt spinkal... tak říkal, že né, že koukal na Deniska :grinning:
A dneska ráno opět perlil. Ptala jsem se ho, jestli chce, aby ho odvezl do školky tatínek (přijel akorát z noční), tak radostně vykřikoval:"Jóóóó huráááá, supééér!!! A mami a kterej tatínek?"
:grinning:
8. led 2010 ve 22:03  • Odpověz
Prochi, já taky červenou řepu můžu, zavařujeme ji jak klasicky, tak napůl s krouhaným zelím a to je taky mňamka :dizzy_face: ještě dělám z té zavařené salát, třeba k bramborové kaši: řepu, okurky, cibuli, všechno na kostičky, trochu majonézy, hořčice, sůl, pepř a je to výborné :wink: taky boršč máme rádi, úplně jsi mě inspirovala co v nejbližší době uvařit :wink:
ale nic to nemění na faktu, že ten smrad z řepy při vaření úplně nesnáším :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: hotové produkty už jsou v poho :slight_smile:

to s tatínkem je dobrý :grinning: :grinning: :grinning:

Mapris, máš si doma užívat a odpočívat, co to jde (nebo co ti Tomík dovolí) a ne gruntovat, stejně až přijedou ti dva z hor a vybalí bágly, tak bude po vypulírovaném bytě :sweat_smile:

my stromeček ještě nelikvidovali, je pořád krásný (máme jakousi neopadavou, nepíchavou jedli, osvědčila se, už několikátý rok ji berem od známých, co mají školku se stromkama a fakt vydrží, rekord byl asi do půlky března :sweat_smile: ten nejspíš lámat nebudem, ale do konce ledna vydržíme určitě :grinning: :grinning: )

sé*e mě počasí, i u nás v teplých krajích bylo 3 dny nádherně bílo, vytáhli jsme sáňky, vyzkoušeli ježiškovské boby, ještě máme tátu doma, tak bylo koho zapřahat do saní když jsme jeli nakupovat nebo na prochajdy do lesa :slight_smile:
ale v noci lilo, na cestách hnusná namrzlá břečka, sněhulák se nám zbortil, prostě typická jihomoravská zima :angry:
ještě dnes jel manža s mačem do polepšovny (do pálenice, bude slivovička :wink: ) už aby byl doma, přece jen z takových silnic nemám dobrý pocit :unamused:
9. led 2010 ve 12:30  • Odpověz
8899je taky docela hezké číslo, ne? to zakulacené nechám někomu jinému, ať nejsem za sobce :wink: :grinning:
9. led 2010 ve 12:33  • Odpověz
autor
zevi,
óóó díky, ty jsi ale velkorysá :grinning: . Stejně nejlepší čísla tady bere prochi :o))
9. led 2010 ve 12:47  • Odpověz
Tak to kulaté si beru jáá :grinning: .

Zevi mi jsme tady jak na horách, sněhu habakuk a pořád sněží a sněží. Včera ráno začlo a ještě nepřestalo. Večer jsem byla u kamarádky a tam i zpět jsem jela 30 místy 50. Silnice fakt děs, musí se hodně opatrně. A to dneska odpo jedeme na oslavu.

Já stromek odstrojila 5tého, sice byl ještě krásný, ale normálně ho vždy do 6tého likvidujeme. Ondra to nějak nemohl pochopit a pořád ho chce zpátky, stojí ještě totiž venku na terasa.

Jé Prochi to máte nějak víc tatínků jó? i ty jedna :grinning: :grinning: :grinning: .

Já teda červenou řepu z hloubi duše nesnáším :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
9. led 2010 ve 12:50  • Odpověz
Teda mapris, než něco napíšu, tak mi to vyfoukneš :astonished: :grinning:
9. led 2010 ve 12:50  • Odpověz
autor
prochi,
no, já s ním stejně nic neudělám, tak odpočívám :o)) Jsem vytáhla takovou látkovou hrazdičku po terce, mám jí tu na manželský posteli a malý je nadšený...
Hele, a odkdy malej chodí do školky? Od září?? Já čekám, kdy bude chtít terka spát ve školkce - jestli vůbec někdy :o)) ale říkám si, že až tam pak půjde mlaďas, tak to bude mít tvrdší.. Ten tam bude muset spát hned, když budu muset do práce...

Dneska jsem se zase krááálovsky vyspala. Malej vytuh před 10, já před 11, vstával ve 4.15 a pak v 9.30 .. Tak mám zase zásobu spánku na dva dny.. Dneska se chystám žehlit, teda jestli to mlaďas dovolí, ať mně ta "hora" prádla pak nezavalí, až přijedou ti dva... manžel jí tam dává asi dobře zabrat :o))) Terka je ze sněhu nadšená. Tady v Praze napadlo sněhu jak v rusku. Koukala jsem dopo na zprávy, jak mají řidiči problémy, tak budu zítra jako na trní, až bude manžel zpět... Jsem si říkala, jak budu ráda, že budu sama, a normálně jsem se včera málem rozbrečela smutkem :frowning2: , tak jsem si dala paňáka a šla spát.

Holky, ten náš mlaďásek je neuvěřitelnej "fňukálek"... Furt se mu něco nelíbí... Přes den spí málo... Snažím se zase do něj dostávat čajík, aby kakal častějš než za tři dny... Většinou mi usne jen na ruce. Jsem zvědavá, jestli se to po třetím měsíci zlepší. Včera tu byla moje kamarádka a říkala, že její mladší syn měl problémy s bříškem dlouho.. A že se to zlepšilo snad až když začal chodit... Bože, já tenhle rok snad nepřežiju :angry: :wink:...

zevi,
no jo no, to jsou ti na tý vesnici.. Ty mají vždycky krásný stromky, jako moji rodiče ; :angry:. No to my tady v praze koupíme takový makový a pak jsme rádi, když nám to vydrží do tří králů ...

holky, nechcete nějaký věci na holčičky?? Mám tu dost věcí po terezce a jednotlivě se mi to na mmb prodávat nechce...

Jak usínají vaše mimina? Je asi ukojíte co???
9. led 2010 ve 12:55  • Odpověz
ahoj kočky,

zevi,
tak to čučím, že u vás pršelo....máš pravdu, typický jih...
U nás teda je sněhu hodně, ale není to správně zamrzlý, protože je jaksi teplo, ale Maruška dnes vyrazila na lyžíchm, tady kousek je běžecká stopa a jde to v pohodě, jen by bylo potřeba, aby to fakt zamrzlo, páč je fakt teplo, aby to nežuchlo zase pryč...

prochi,
tak to je zajímavý s tou kaší, budu se ji snažit vysadit a uvidím, jestli to bude tím...to máš teda naprosto dokonalýho spáče, že usne takhle strašně brzo a chrní až do čtyř, to je fakt nádhera...to u nás ani před tím nebylo :slight_smile:

mapris,
hlavně sííílu, vem si ty horší případy, máme zdravé děti a co i kdyby to bylo půl roku, tak s malým to rychle uteče, u Marušky jsme měli problémy s bříškem 3 měsíce a u Helči asi měsíc a půl, tak neklesej na mysli a věř v lepší zítřky!!!!!
9. led 2010 v 16:36  • Odpověz
mapris,
my neukojíme, Helča usíná vždycky samostatně, nají se a jak je prostě na spaní, tak ji položím a ona si usne...
9. led 2010 v 16:37  • Odpověz
Ahoj holky,
poctivě jsem vás dočetla a napsala toho hafo,ale smázlo se mi to,tak mám vztek a napíšu zase zítra,dnes už se mi do toho znova nechce,jdu chrnět,chjo,já bych do toho kopla :sweat_smile: :confounded:
9. led 2010 ve 22:47  • Odpověz
autor
jita2,
tak to máte dobrý. Tomášek taky včera usínal samostatně. O půlnoci :angry:
Jo a spisovatelka - je to sice můj sen, možná až budou děti velký :o))

macejka,
tak si to piš ve wordu a nebo když to napíšeš sem, tak než to odešleš, tak si to zkopíruj.. Já to taky tak dělám.

kam,
sorry :o)) bylo to o tři minuty :o)))

Já mám od včerejška OPĚT zánět v noze ... :unamused: :angry: a už mně to pěkně štve.. A vypadá to, že mi to dělá antikoncepce... Už mám druhou... Tak jí budu muset přestat brát :o((

Užívám poslední minuty klidu. Už se mi vrací rodinka. Uvařila jsem, upekla jsem a cekám na bágly špinavýho prádla :o))
10. led 2010 v 15:05  • Odpověz
Tak jedu druhý pokus a jestli se to zase smázne tak už se po****(pardon)
Mám klídek,jsem doma jen s Markétkou,která před chvílí usnula,kluci jeli sáňkovat někam na kopec dle rady kamaráda,jeli ještě s kamarádama tak se Fík aspoň vyřádí.

Tady u nás je sněhu jako na horách,včera celý den sněžilo a v noci také trochu,ráno bylo zase více sněhu.Fík je nadšenej,sáňkujeme,bobujeme,Fík se ve sněhu válí,pořád ho chce jíst.Já už jsem z tohoto počasí nadšená méně,ale lepší sníh než břečky jak píše Zevi.Dnes je ale jen na nule tak jsem zvědavá jak dlouho to vydrží.

Začala jsem Máju přikrmovat,už dlabala 3dny mrkvičku a dnes měla 3.den brokolici.Celkem jí to jede až na dnešek,řvala u toho,prskala,už měla hlad a nechtěla se zabývat se lžičkou tak jsem jí dala nejdřív mlíko,uklidnila se a potom si dobaštila tu brokolici.Zítra zkusíme květák.Tyhle tři druhy zeleninky jsem nakonec koupila ve skleničkách(první lžičky od Hami) no a dál uvidim.Brambůrky jí uvařim v páře a špenát nevím jestli mám zkoušet samotný,mám jen mražený,drcený.Dělali jste mražený?No a dýni jsem koukala,že také prodávají tak tu koupím také ve sklence,tu bych těžko vařila.Akorát mi teď Mája začala nějak blinkávat,někdy si neblinkne vůbec,jindy i několikrát,nevim jestli je to tím jak dostává tělíčko jiné jídlo než mlíko.Koupila jsem jí Sunar pro děti od uk.4.měsíce,ale když ho blinkla,to byl děsnej smrad(jako natráveném bílej jogurt)tak jsem se vrátila k tomu pro úplný mrňata.Když bude blindit dál tak asi vyzkouším jiné mlíko.

Prochi
Ty jsi dávala Lůce červenou řepu už teď?Já jí vařila Fíkovi a nijak mi to nesmrdělo,ale bylo z toho hafo nepořádku,teda spíš jsem byla celá fialová tak bych jí mohla udělat i Máje.Vim jen,že se musí déle vařit i na té páře,že je jinak tvrdá.Já jí mám ráda moc,mňam,ale pouze kupovanou,sterilovanou.Zavařovat doma jsem ji nikdy nezkoušela,Pavel jí nejí a Fík taky ne,jedl jí jen když jsem mu jí dělala jako menšímu s brambůrkami a rozmixovala jsem mu to,měl to jako fialovou kaši třeba i s masíčkem.

Jiťo,Prochi

Ten vločkový „sliz“ jak píšete,tak to se jen chvíli povaří oves.vločky a slije se to?Nemám s tím zkušenosti,naopak u Fíka jsem dělala vývar z mrkve a rýže,když měl průjem a zvracel.
Ještě se chci zeptat-ten vloč.vývar asi bude obsahovat lepek,ne? Tak to už můžou takhle malinké děti pít? I když lepek se vlastně zavádí od ukonč.6.měsíce,že.

Zevi
Dobře,že měl doktor radost,že se nic nezhoršilo,to se člověku hned uleví.

Čajík-já už ho také dávám,když jsem Máju začala přikrmovat.Dám jí ho jak si vzpomenu nebo když „mručí“ tak jí dám napít a dělám jí i 1-2x denně mlíko do fenikl.čaje,ale jen slabého naředěného,takže za den vypije tak 2dl,většinou ho uvařím ráno a má to na celý den.Dávám jí ho i kvůli pesíkům.Holky,když dáváte prckům napít tak ohříváte ten čaj? Já většinou jo,zdá se mi to studený i při pokoj.teplotě.

Musím vám říct,že už jsem dostala menstruaci,když jsem to zjistila tak jsem myslela,že mě klepne.Fakt z toho nemám radost,tělo se vrátilo do „normálu“ sakra rychle,to teda být nemuselo,no co nadělám

Začali jsme s Fíkem chodit do hudebky,budeme chodit každé pondělí odpoledne,je to taková všehochuť,Fíka to moc baví,vede to chlápek-Honza,asi jak je to chlap tak Fík hltá každý slovo,sedí jak přikovanej(teda všechny děti).Začíná to zpíváním,děti mají různé nástroje(dřívka,triangl…),pak je taková „poučná“část,minule byla o úklidu,Honza ukazoval dětem různé pomůcky na úklid,čistící prostředky,dokonce udělal z vodovek špínu na topení a zem a děti uklízeli,Fík si běhal namáčet hadr,no já čuměla,fakt to děti baví.Prostě z toho mělo plynout,aby pomáhaly maminkám doma uklízet,aby si uklízely hračky….Potom bla tvořivá část,tentokrát pracovali s hlínou na keramiku a pak bylo divadélko(zase nějaká naučná pohádka-byla o nepořádné myšce)a nakonec zase zpěv.Trvá to hoďku a půl,Fík vůbec nechtěl jít domu.Maminky jsou tam sice s dětma,ale my s nima nic neděláme,jen koukáme a děti „pracují“samotné,jen třeba při té tvořivé části jim pomáháme.
10. led 2010 v 15:08  • Odpověz
Jo ještě jsem chtěla k tomu spánku-závidím vám klidné,prospané noci,to u nás neznáme,Mája se během noci několikrát budí,většinou zabere dudlík,když ne,dám čaj a když ani to ne tak mlíko.V tomhle je stejná jako Fík,také spal neklidně,ještě po roce jsem k němu vstávala na dudlíka třeba i desetkrát za noc :stuck_out_tongue_closed_eyes:

mapris

usínání u nás -v nejlepším případě Mája vytuhne ještě u mlíka,tak jí jen dám odkrknout a uložím už spící.V dalším případě je to tak,že jí ukládám bdící,ona si ještě,povídá,prská,převaluje a pak sama usne,já jí jen dávám dudlíčka,když mručí nebo za ní jdu "popovídat",aby už spinkala a tak :sweat_smile: No a v tom nejhorším případě neusne hned,spánek přetáhne a pak nemůže zbrat a to je dooost nepříjemná a pláče,pak jí chovám,hladím,trvá jí než zabere.
10. led 2010 v 15:18  • Odpověz
Isačkovi všéchno nejlepší k narozeninám!!!!!!!!
11. led 2010 v 15:19  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.