• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
autor
holky, mam dost. Manžel zůstal odpo doma, abych se mohla vyležet a trochu prospat. Od včerejška mam vysoké horečky, dneska jsem si byla u dr. pro antibiotika, mám zánět v noze a i v celém těle... Bohužel jsme s manželem na všechno sami, tak máme dost... Tak doufám, že se to zlepší...

isackovi vše nejlepší k narozeninám.
11. led 2010 v 19:07  • Odpověz
ahoj kočky,

macejko,
ten vločkový sliz, prostě provařím chvíli vločky, scedím vodu a tu vodu jí dávám, pár lžiček - vločky obsahují sice lepek, pravda, měl by se od konce 6.m., ale pokud to potřebuješ, kvůli zácpě a nemáte v rodině tu dietu nebo náběh na tu alergii, tak bych se toho nebála, nebo si kup švestkovou šťávičku a je to prý zaručený, že se pokaká :slight_smile:)
Tak to čučím, to je super, že toho vypijete tak hodně, to my zdaleka ani deci, já jí ho totiž zapomínám dávat :unamused:
Jinak ohřívám, taky se mi pokojová teplota zdá studená, i když jsem to párkrát udělala...

Já si pořád říkám, že mám odpor v začátku k té kupované zelenině a co mi domácího chybí, je právě ta brokolice a nevím, proč mě nenapadlo, koupit první lžičku brokolici, já myslela, že to je třeba jen mrkev samostatně...
A taky jsem četla, že většina hypermarketů by měla mít bio mraženou zeleninu, nemáte někdo ponětí, kde???

Macej
s tím špenátem to hlavně nepřeháněj a dávej jednou za čas, sic se píše, že se může jíst, ale kvůli vysokému obsahu čehosi (hlava skopová) asi dusičnanů??? ... se má dávat sem tam...v menší míře pro začátek...

Jo a dnes jsem koupila ty kukuřičné křupky, co už můžou děti 7-8 měsíců a pěkně si schřoupala (pod dozorem :slight_smile:
Ty přírodní jsou vlastně jen kukuřičná moučka a voda...

mapris,
moc moc na tebe myslím a přeju brzké uzdravení a aby tě to už hlavně netrápilo!!!!!!!!!!!!!
12. led 2010 ve 20:33  • Odpověz
ahojky, jste se rozšouply... :sweat_smile:

malinko moudra :grinning: vločky neobsahují lepek, ale avenin, což je příbuzná bílkovina, pro celiaky sice naprd taky ji většinou nesnáší, ale jinak ne takový alergen :wink:
mmch, už jsou zase nové studie, že se lepek pro změnu doporučuje zařazovat poměrně brzy, v době plného kojení, kdy se díky mm má líp snášet :confused: a pak babo raď :unamused:

mražená zelenina i nebio by měla být poměrně o.k. páč se zamrazuje nerychlená z jarní sklizně, takže relativně bez dusičnanů, pesticidů a jiných bordelů

špenát je opravdu chytlavý na dusičnany, lepší je mangold, vypadá podobně (zeleně :grinning: :grinning: ) má srovnatelně, ne-li víc vitamínů a skoro žádnou kyselinu šťavelovou, takže je stravitelnější
a když už špenát z krámu, tak raději mražený, ale listový

Maprisku, chjo, ta noha tě utrápí :frowning2: :frowning2: :frowning2: tak snad asoň budeš moct nasadit nějakou pořádnou medicínku, když už nekojíš, aby se brzo dala dokupy :wink:

neuspáváme skoro nijak :sunglasses: Jirku jsem většinou opravdu ukojila, Eluš se nedá (kdyby si nebrkla, tak se pěkně pošavlí) většinou si usne sama jak a kdy se jí zachce :slight_smile: dá asi tak 4 spánky za den, kouká na hrazdičku, brouká si, bouchá do hraček a pak už nekouká a chrní :sweat_smile:
ale to nepíšu jako provokaci, občas taky chováme, houpáme, uspáváme :wink:

Macej, menšujku nezávidím, hudebku jo, to musí být paráda, podle toho co popisuješ :slight_smile: :slight_smile:

tak brounoc a moc toho nenakecejte, jaksi mi to přes den nevychází, tak ať tu pak s dočítáním nečumákuju dlouho do noci :grinning:
13. led 2010 v 01:55  • Odpověz
čau ženy, už jsem tu nebyla ani nepamatuju...
Chodim tady na koňovi ještě na jednu diskuzi (o "dietění") už asi rok a půl, no ještě než jsem čekala malou. A kvůli několika nepříjemnostem (šmíráci, chytrolíni, radilové, provokatéři...) jsme se ta naše partička už nasrala a odešli jsme odsud jinam, kde můžeme mít "naši" diskuzi uzamčenou. A jsem koněm tak zhnusená, že už se mi tady ani moc nechce nic psát :frowning2:

Ale konec držkování, jdu si vás hezky dočíst :wink: :slight_smile:
13. led 2010 ve 13:41  • Odpověz
Mapris, mrzí mě, že máš zase trápení s tou nožkou. Snad se z toho brzy vykurýruješ.
Ptala si se, od kdy chodí malej do školky. Tak od půlky října. A že tam chce spinkat začal říkat někdy začátkem prosince. Tak jsme se domluvili, že to necháme po Novým roce a hned první týden každý den prudil, kdy už, tak jsme to zkusili. Ale včera mi paní učitelka říkala, že po obědě brečel. Protože náš největší kamarád chodí domů a jemu to bylo líto. Ale prý si šel vybrat, jakou přečtou pohádku a hned přestal. A chválila ho, že je hrozně šikovný a jak krásně to zvládá. Ale líto mi ho bylo, no připadala jsem si jak macecha největší..., že jsem doma a jeho tam nechávám do odpo.

No a jak si se ptala na uspávání, tak my neukojujem. Malá je naučená, že se jde nakojit do ložnice, pak ji úplně bdící dám do postýlky a odejdu. Chvilku si ještě povídá a pak sama usne. Stejně tak i po obědě. Ale taky se někdy stane, že už je přetažená a pak se nemůže zabrat. Tak zkoušíme druhou kozu, pochovat, domlouvat a ták :sweat_smile:

Jé Macej, tak už taky přikrmujete. Nene, červenou řepu jsem malý nedávala. Ani nevím, jestli bych jí tady vůbec někde syrovou sehnala. Špenát jsem koupila listový mražený a normoš povařila a mixla.
O tom zavádění lepku jsem taky četla, že už se nemusí tak čekat. Pamatuju si, že u malýho doporučovali nejdřív v osmi měsících, ještě lépe v roce. A teď jsem četla, že čím dřív, tím líp a nejlíp v době kojení. Já jsem jen zvědavá, co budou radit za třicet let. To až si bude snacha číst v péťovým deníčku, jak jsme přikrmovali, tak se bude chytat za hlavu a divit se, že to vůbec přežil :grinning: :grinning: :grinning:

Tak já zas letím, musim ještě vyřídit nějaký maily, hromadí se mi to tady a není kdy. Snad to stihnu, než se Cácorinda prochrupne. Do školky jde dneska dědeček, tak mám ještě volníčko :slight_smile:
13. led 2010 ve 14:01  • Odpověz
jiťo

bio mraženou zeleninu mají určo v Globusu,tam jezdíme nakupovat a viděla jsem jí tam.Kouknu jaké druhy mají a asi také něco koupím.Je to sice pálka,za jeden pytlík,ale doufám,že je to fakt bio.

prochi

ještě k tomu špenátu-koupila jsi vyloženě lístky nebo ten drcený?(nemyslím protlak),my kupujeme ten drcený,je v pytlíku v kostičkách a jsou to po rozmražení malilinkatý kousíčky.Ani nevím jestli se prodávají mražené lístky špenátu.
červená řepa-já ji kupovala vždy syrovou,ale jak v tomhle ročním období nevim,ale snad by neměl být problém.

Dneska mám od rána zase den,Když měla jít Mája dopoledne spát tak ji asi po 10 min.Fíla vzbudil,rachotil tady s klíčema,Mája pak samozřejmě už neusnula a řvala a řvala.Doma to je jako když vybuchla bomba,potřebovala jsem uklízet,ale smůla,když byla Mája vzhůru.K obědu jsem jí vařila brambůrky a dala kaši,no byla to spíš lepenice,i když jsem do toho nalila Sunar tak se to beztak táhlo jak lepidlo.Po obědě ještě měla mlíčko a pak usnula(konečně :sweat_smile: ),ale budí se,asi jí ta kaše nesedla a zabetonovala,prdí a pláče,pomůže jí trochu promasírovat bříško.No a aby toho nebylo málo,roste jí druhý zub,už jde dobře nahmatat jen se ještě neprořízl celý :pensive:
Mája měla teď týden rýmu,odsávali jsme,nasivin byl na prd,nepomohl ani trochu tak jsem kapala jen Libenar a odsávala a Fík má rýmu od včerejška,ale mega velkou,nudlí a kašle z toho,už jsem z toho na mrtvici,nemůžu ho naučit smrkat nosem,pořád fouká pusou.Byla jsem pro kapky dělané v lékárně,ale zatím také moc nezabraly,už nevim,co bych mu dala.Pije i Vincentku.A to máme jet př.týden na hory.

jíťo

za jak dlouho jedla Helča zeleninku místo oběda?Myaslím celou porci,bez mlíka,ne jen pár lžiček.A už papá i maso a ovoce?Fík to myslím jedl(celou porci zeleniny)asi po 3 týdnech cca.
S kaší na noc jsem také opatrná,zatím ji Máje dávat nebudu,občas jí ještě trápí prdíky tak to raději nebudu pokoušet.A navíc Fík chtěl stejnak i po kaši večer ještě i mlíko(třeba za hodinu)

prochi

už jsme tady ty šmíráky jednou řešily,myslíš,že je to tady zase? Nebo jsi myslela tu jinou diskusi?

zevi
menšujku???? :sweat_smile:

dusičnany-myslím,že podobně jako špenát na tom budou i brambory.Jinak,když vaříte k obědu brambory,chutnají vám? My neměli dobré brambory dobrý půlrok,většinou jsou nic moc a když se z nich udělá kaše tak také nic moc.Už nevim,jakou odrůdu kupovat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. led 2010 ve 14:48  • Odpověz
zevi

beru zpět,jako bych nic nenapsala,už chápu(menšujku),holt delší vedení :sweat_smile: :grinning: :grinning:
14. led 2010 ve 14:54  • Odpověz
Holky,
ještě se zeptám,přemýšlela jste některá z vás o zavedení nitroděl.tělíska? Teď je nějaká novinka (jako je DANA,ale je to MERINA?nebo tak nějak-nevím přesně) no a při tom nemáte vůbec menstruaci(teda 90%žen ji nemá),zdá se mi to dost nepřirozený,nemít "to" vůbec,ale na druhou stranu....Nevím,zda tam nejsou nějaké vedl.účinky,když to hormony úplně potlačí.Jen snad ty tělíska nejsou vhodný pro ženy,které trpí na poševní infekce,což já bohužel jsem,ale musím se na to zeptat svého gyndaře.

kam

prosim tě,jestli si to dobře pamatuju,kdysi jsi psala,že sis nechala dělat na auto samolepku s Ondrovým jménem,je to tak?? Včera jsem se o tom bavila s kamarádkou a ona by to mooooc chtěla,mohla bys mi prosím říct,kde sis to nechala dělat? Já ještě juknu i na MMB jestli něco nenajdu.
14. led 2010 v 15:15  • Odpověz
macej,
Helenka dodnes nejí oběd bez kojení....ona toho celkově moc nepojí, pak se jí začne nadouvat a končím...ale ne že by snědla vyloženě pár lžiček, pojí, ale ještě to není to, co by měla sníst jako celou porci, no a po obědě se dožaduje mlíčka, tím,že si furt hladově cucá prst, nechám jí mezítím prodlevu třeba půl hodinky, ale pak jí dám mlíčko a vůbec to ale neřeším, pořád je nejhlavnější mlíčko a když ho i po jídle chce, tak ho dostane, ale ne okamžitě po jídle...
Mě naše brambory chutnají, máme od soukromníka a jsou dobré, ovšem nevím, co je to za druh...
Máme ještě i naše ze zahrady a to je prostě delikatesa, neznám nic lepšího, než domácí červené brambůrky..
Jinak domácího králíka měla Helča üž párkrát, dávám ho zatím jen tak jednou za 5 dní...

Já ani Helče nedávám kupované brambory, ona jí z naší zahrádky...
Jinak lepek neřeším, že bych ho při dalších dětech :grinning: dávala dřív, stejně, kojí se do šesti měsíců a dřív se (většinou) nic nepodává :wink:
Dodneška Helča nemá nic s lepkem, co taky, že? Když jí jen zeleninku a ovoce...

zevi,
ty jsi chodící encyklopedie :grinning: O tom mangoldu jsem to taky četla, při Marušce jsme si ho dokonce doma pěstovali....

Dnes jsem jí zkusila dát na svačinku švestku, jablko a jak se jí nadouvalo, pochňuře, ona to ovoce jaksi moc nemusí, jí raději tu zeleninu, než ovoce...snad se to zlepší...banán mi jednou vyblinkala, tak už to blbé exotické ovoce zatím nedávám...

macej,
ještě k těm bramborům, když nejsou dobré, tak udělat kaši, dát do ní klasicky mlíko, máslo a hlavně osmaženou cibulku a pěkně napěnit, ježíš to byla dnes šííííílená dobrota :grinning: :grinning:
Jinak Libenar je spíš prevence než aby zabral ne? Je takový moc šetrný, že se může prakticky pořád používat jako prevence, ale nevím, jestli je schopný vyléčit rýmu....nám to nevyléčilo nic, prostě až to odešlo, tak to odešlo..

Jo něco na mě leze, bolí celý člověk a fakt nic neudělám, jde na mě kašel, tak se modlím, aby to co nejrychleji odešlo, jsem fakt k nepoužití...

prochi,
takoví škarohlídi a naschválníci se najdou asi ve všech diskuzích, někdo se strašně nudí a nemá co na práci a dělá mu tohle dobře...fakt mentálci :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Holky, za měsíc slavím třicítku,¨budu mít dvě oslavy, jednu s kamarádkama z práce, co se setkáváme, naše zdravé jádro, a druhou s rodinou a už se moc těším!! :wink: Jsem tu nejstarší nebo jak je to tady vlastně?????
14. led 2010 v 15:16  • Odpověz
jito

jojo,to mlíčko je nejdůležitější,klidně i po obědě :wink:
Libenar je jen sterilní fyziol.roztok,ten rýmu nevyléčí,já ho dávám jen před odsáváním na zvlhčení sliznice.Psala jsem,že Nasivin nezabral tak jsem to nechala jen na odsávačce.

domácí brambory-no jóóó,to je jiná,také jsme mívali s chaty,ale teď už nic nepěstujeme.
Do kaše liju téměř celou krabici mléka,dávám máslíčko(někdy i smetanu),šlehám jak divá,ale někdy je to stejnak nic moc,prostě záleží na bramborách.Někdy zkusím s tou opraženou cibulí,to může být dobré,já to znám zase s čerstvou na drobno nakrájenou,ale tak nebo tak,Fík mi kaši s cibulí nevezme do tlamajzny :sweat_smile:
14. led 2010 v 15:52  • Odpověz
jitus

myslím,že nejstarší nejsi,Ise bylo 30 min.rok. Mně je 27
14. led 2010 v 15:57  • Odpověz
Ahojky

Jito mě bude za měsíc (11.2) taky třicet a taky budu mít 2 oslavy. Jednu pro rodinu klasickou a jednu pro kamarády. Už jsem posílala pozvánky, bude nás cca 30 a fotbalisti mi na to půjčí zdejší sokolovnu. Už jsem si i zamluvila DJ. Manželse kasá, že dostanu nějakou hezkou dovču, tak jsem zvědavá.

Macej tělísko mám já, jmenuje se Mirena a jsem nadmíru spokojená. Menstruaci fakt nemám (paráááááda), jen asi první 3 měsíce jsem místo menses trochu špinila. Ale vaječníky nejspíš fungují, páč jednou za měsíc se mi začne kazit pleť a mám trochu výtok. Tělísko funguje jinak než prášky, prášky tlumí činnost vaječníků, že neprodukují vajíčka. U tělíska právě vaječníky fungují, ale nevystýlá se děloha a zhušťuje se hlen v čípku, takže spermijky neprojdou a kdyby náhodou prošli, vajíčko vyjde z těla, nemá se kde uhnízdit. Proto dřív z těch starších tělísek bývaly mimoděložní těhu. Já jsem fakt spokojená, je to sice jednorázově větší investice, ale když to spočítáč je to levnější než prášky. Jo a na záněty jsem taky dřív trpěla a te´d vůbec.

Prochi na blbce narazíš všude. Nejhorší jsou prudiči, nemají co dělat, tak dělají zle. My jsme na kolínsku taky měli fajn partu a stačila jedna co se začla navážet do druhých a byla hádka na světě. Te´d si z pár holkama píšeme přes skype a musím říct, že jsem v nich našla super kamarádky. Nedáme bez sebe ránu a manžel říká, že jsme jak ze sexu ve městě.

Macej Ondrovi trvalo dlouho než mu stačila k obídku jen zeleninka, minimálně měsíc to bylo. Oni ty kojený děti se prsíčka vzdát nechtějí. Však není kam spěchat.

Prochi Péťa je šikulka, že už ve školce spinká. Aspoň máš čas a chvilku klidu pro sebe.

Mapris a co ty a zdravý? Pořád nějak válčíš co?

Já musím říct, že co chodíme pravidelně do jeskyně, jsme oba zdravý, bez rýmy a kašle. Takže v pondělí jde Ondra na očkování proti žloutence. Tak tady tluču do hlavy, abych to nezakřikla a nemusela to rušit. Pak se jdu ještě ke kamarádce podívat na malé mimi, tak se s Ondrou těšíme. O očkování Ondra ještě neví, to mu řeknu až v pondělí. To zase bude řevu.

Ta cibulka do kaše zní velmi lákavě, nesmím na to příště až jí budu dělat zapomenout.
14. led 2010 v 17:33  • Odpověz
Prochi, chápu tvoje rozčarování, ale pevně doufám, že na nás nezanevřeš :wink:

Macej, bramborama nás zásobuje mamka, takže si na jejich chuť a kvalitu nemůžu stěžovat :slight_smile:
a jestli tě zajímá, kdy náš mladej snědl celou porci masozeleniny bez dokojení, tak tu asi držíme rekord, začátkem 9m :sweat_smile: do té doby se v jídle jen nimral!! (maximálně půlku té miniskleničky, jak jsou první lžičky a kolikrát ani to ne) ale dr. říkala že to je naprosto v poho, že těch pár soust úplně stačí, hlavně že to úplně neodmítá

tělísko X prášky taky řeším, akorát jsem ještě jaksi nezašla na ko. po šestinedělí :grinning: :grinning: :grinning:
asi zůstanu u prášků, kdybych si to náhodou s tím třetím svištěm rozmyslela :pensive:

jestli se nepletu, nejstarší dorostenka jsem já, loňský říjen 35 :sunglasses:
aspoň to tvrdí rodný list, já se pocitově s věkem zasekla někde před pár lety a držím se tam zuby nehty :grinning: :grinning:

Jíťo, encyklopedie, se picnu :sweat_smile: občas někde něco vyčtu a pak těžce doluju z paměti ty útržky, co mi tam zůstaly
14. led 2010 ve 22:59  • Odpověz
a zítra jdu na mejdlo!!! si na mě vzpomněli z práce s pozvánkou na každoroční večírek :slight_smile:

večeři a ředitelův proslov asi nestihnu, páč kozy doma jaksi nemůžu nechat, musím počkat až bude mít ten náš Otesánek plné břicho a usne jak Růženka, ale aspoň si s babama pořádně trsnem, počkám na půlnoční striptýz :grinning: ať mám nějakou kultůru (oni ti striptéři většinou nejsou nic moc, ale aspoň se máme čemu chlámat a jaksi to na ty naše večírky patří, říďa už to chtěl dávno zrušit, ale byl přehlasován) a povalím domů k rodince
14. led 2010 ve 23:11  • Odpověz
Maprisku, ještě jsem se chtěla zeptat, jak je to s tou pozvánkou na hi5, co od tebe přišla? posílalas ji nebo to automaticky po rozkliknutí rozeslalo samo?
ptž jsem nevěsěla o co se jedná, tak jsem si něco vyhledala a prý se jedná víceméně o spamovou záležitost, kdy ti ten program "vykrade" adresář a rozešle tyhle pozvánky víceméně bez tvého vědomí :confused:
tak pozor na to!
15. led 2010 v 01:00  • Odpověz
ahoj kočky

zevi,
týýjo, tak večírek a striptýz :grinning: Tak popiš pak, co a jak :grinning:

macej,
ta smažená cibulka v kaši dělá divy, to se se syrovou nedá srovnat, syrová nemá pro mě moc dobrou chuť, není nad dozlatova opečenou, mňam :grinning:

kam,
já jsem 23.2. :wink:
15. led 2010 v 10:21  • Odpověz
Ahojda, už jsem psala včera, ale pak mě ta naše divá zvěř odvolala. Naštěstí jsem si to já fífák uložila, tak to teď jen trochu přepíšu a dopíšu :slight_smile:

k těm šmírákům... bylo to v tý mojí druhý diskuzi. A ani né tak že by do nás někdo ryl (i když to taky :angry: , ale nad to se člověk povznese). Spíš šlo o to, že si to četli lidé z našeho okolí, bavili se tím a ještě se tím chlubili a rejpali. Tak jsme se přemístily jinam, je to zamčený a je to fakt úplně něco jinýho. Taková svoboda :sweat_smile:

Macej, my máme brambory taky naše vlastní, takže ty jsou dobroučký. Zrovna včera jsem Lucince uvařila kotel a rozmixovala na kaši s mým mlíkem. Včera to měla s cuketou a dneska s květákem a moc jí šmakovalo. Jinak co se týká tý celý dávky oběda, tak to u nás nehrozí ani zdaleka. Nevím, kolik toho teď tak sní, schválně to zkusím zítra zvážit, ale myslím, že tak 80g? Fakt netuším... Máme to tak, že si sní zeleninku (maso chci dát poprvé asi za dva týdny), pak má tak půl hodinky přestávku (aby si nemyslela, že nemusí moc jíst, když stejně dostane za chvilku kozu). A v tý přestávce pije vodu z avent. hrnečku. Už na to přišla a chutná jí, dneska vypila celých 30ml (pro nás úspěch jako blázen) A pak jde spinkat do ložnice, takže ještě kojíme, i když u kozy neusíná, spíš se tak celkově zklidní a naladí na spánek. U Péti to bylo to samý. Dokojovali jsme určitě ještě v roce.
Jo a ten špenát jsem koupila nějaký bio v Bille - listový zmrazený.

Macej, tělísko mám i já :wink: O tý Mireně, co má Kam, jsem taky uvažovala, ale ta jednorázová pořizovací částka je pro nás prostě moc peněz. I když vím, že když se to rozpočítá na roky, tak je to levnější než antíky.Moje doktorka mi doporučila nějaký (údajně druhý nejlepší na trhu) pozlacený - jmenuje se goldlily a dala jsem za něj asi 1500. Měla jsem trochu strach, protože taky hodně trpím na záněty a jen tak něco nesnesu, ale zatím si ho nemůžu vynachválit. Jsem fakt spokojená, nemusím na nic myslet a na pár let mám pokoj. Pokud už další neplánujete, tak bych do tělíska šla na stopro!!!

Holky, mě bude třicet v říjnu a slavit to nehodlám :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Zevi, tý jo, tak mejdlo i se striptýzkem :sweat_smile: Mno taky bych někam vyrazila zapařit...

Tak my se jdem oblíkat, nakojit a pomalu půjdem do školky. Ještě něco pokoupíme a budem to mít akorát.
15. led 2010 ve 13:25  • Odpověz
prochi,
a to už není tak, že když máš tělísko, tak můžeš i přesto otěhotnět? Je to jako stopro?? Já o jiný antikoncepci nepřemýšlela, než co máme teď (gumi gumi :grinning: ), i když by bylo pohodlnější něco jinýho, na prášky já rozhodně nejsem, ale z tělíska mám docela strach...
Jinak já taky zvážím, co Helča sní, až na to vzpomenu, my dnes měli králíka, brambor, cuketu a dýni...může se prý dávat i hrášek, mám ze zahrádky zamražený, tak ho taky brzo použiju, ať je změna, než já někde seženu brokolici první lžičku...

Tak to je dost letošních třicátnic :grinning:
15. led 2010 ve 13:46  • Odpověz
Jíťo, ono nic není stopro, takže děj se vůle bóóóží :sweat_smile: Ale tak snad v dnešní době by už měla být ta spolehlivost trochu vyšší... kamarádka má tu úplně obyč Danu, už pár let a je moc spokojená. To moje pozlacený vypouští snad ještě něco navíc, co by mělo kromě tý bariérový ochrany chránit... Mno uvidíme :sweat_smile:
Já bych zas manžu nedonutila do gumči :sweat_smile:

Jdu se naložit s Lůcou do vany :slight_smile:
15. led 2010 v 17:14  • Odpověz
Děcka naše Helča konečně leze! Ještě to není nějaký rychlolez, jak větší děti dělají, ale parádně se odstrčí nožkama a je natotata včudu :grinning:
Musím vám říct šílený rozdíly, dva kluci, narození stejně jak Helča, tak jeden z nich lítá ve stoje okolo nábytku a druhý už stojí v postýlce a sem tam spadne...už i sedí..
No jako neřeším to, ale jen čumím, jaký rozdíly jsou, že my nemáme o posazování ani páru a někdo takhle od 7 měsíců lítá, chápete to???????? :wink:

K zádům mě chytla bolest za krkem, my jsme s manžou jak dva důchodci na ty záda!!!! :confounded: Už vím, jak mizerně se důchodci cítí, když je furt něco bolí, to je na zbláznění...
15. led 2010 v 19:09  • Odpověz
Jíťo, jak KONEČNĚ??!!?? Šikulka je to šikovná :wink:

To ta naše placka... :grinning: Né, je taky šikovná, krásně sebou mrská ze zad na břicho a zpět a během pár vteřin je tímhle válením na druhým konci obýváku. Ale Péťa v jejím věku už taky lezl, respekt. se plazil. Právě o Vánocích jsme koukali na video, jak P. vypadal v šesti měsících. A v necelých šesti měsících se už plazil, v sedmi měsících už lítal na kolínkách, začal si stoupat a sedět. Mluvila jsem o tom s naší mudrou, když jsme byli na šestiměsíční a ona říkala, že nesmím srovnávat (já vím, ale znáte to :sweat_smile:) a že se s mnou vsadí, že bude L. chodit ještě před rokem. Oproti P., který se sice přetáčel na bříško od třech měsíců (L. až od pěti), plazil se od šesti, lezl od sedmi, okolo nábytku začal obcházet v osmi měsících, ale běhat začal až ve 14ti měsících.
Já si teď říkám, jen ať nám to miminko vydrží co nejdýl :slight_smile:
15. led 2010 v 19:56  • Odpověz
ahoj holky muzu se pridat
15. led 2010 ve 22:46  • Odpověz
prochi,
no naše mamka říkala to samý, ať to miminko vydrží co nejdýl, když jí sousedka říkala, že její vnuk ten stejně starý lítá okolo nábytku :slight_smile:)))
Maruška byla ještě pomalejší než Helča, rozchodila se až v 16-ti měsícíh a seděla teprv před rokem, plazila se v osmi m. ...
Srovnávat to člověk bude vždycky, ale že bych si s tím dělala hlavu, to v žádném případě! Zdravé jsou, to je vidět, žádná vada nehrozí, jen někdo je rychlejší, a někdo pomalejší a myslím, že Helča si sedne ne dřív než za dva měsíce snad...
Jinak vážila jsem dnešní oběd a bylo to 80 g...
16. led 2010 v 18:29  • Odpověz
Ahoj holky,
nesu zprávu od Marušky,leží v nemocnici s podezřením na plicní embolii :frowning2: prý nejspíš z antikoncepce.V pondělí pojede na CT tak pak bude vědět víc.

jíťo

tak to je Helenka veliká šikulka.Nemysli si,že já také neporovnávala.Fík byl daleko šikovnější než Mája(a to se prý říká,že holky jsou šikovnější),otáčel se na bříško ve čtyřech měsících a otáčel se pořád,dokonce i v tom polohovacím lehátku zato Mája se začala otáčet v pěti měsících,ale pořád se neotáčí tak mrštně a často.Fík už stál v sedmi měs. a začínal zlehounka chodit podél nábytku, stál i v kočárku,byl na kšírách,to ho bavilo moc.a sám bez držení začal chodit těsně po roce.Jo a seděl až v osmi měsících.Tak jsem zvědavá na Máju.

příkrmy-kolik toho Mája spapá na váhu to netušim,ale zatím jí dávám jen pár lžiček(třeba deset nebo tak),už jedla mrkev,brokolici,květák,bramboru,zítra udělám cuketu(zase na tři dny) pak špenát a pak už začnu dávat dva druhy zeleniny.Ale jen po trochách,zatím ještě pořádně papat neumí,spíš mi to ještě vystrkuje jazykem ven :sweat_smile: i když jí to chutná,to je vidět,dokonce mě chytá za ruku a strká si lžičku do pusy :sweat_smile:
17. led 2010 v 00:03  • Odpověz
bio zelenina- koukala jsem včera na nákupu a měli jen mrkev,hrášek a fazole.Tak se možná juknu ještě i jinde,protože hrášek a fazole můžou až později si myslím,ne?(cca v 8 měs.?nebo ještě později?)

Doufám,že se Maruška brzy uzdraví,to jsou teda zprávy.Antikoncepce je vlastně pěkný svinstvo :stuck_out_tongue_closed_eyes:

prochi

a to tvoje tělísko je také na 5 let? A ty budeš mít menstruaci? Po tom se ale dá ještě otěhotnět,né?(né,že bychom chtěli 32.mimčo,spíš se tak ptám) Já mám ještě jeden problém a to ten,že mám alergii na kovy (teda snad jen na nikl) tak se obávám,aby to nikl neobsahovalo a nevyvolalo mi to nějakou reakci,ale předpokládám,že je to s nezávadných materiálů.Ale kdoví,měla jsem reakci i na zlaté náušnice..
17. led 2010 v 00:20  • Odpověz
jééé,co jsem to napsala,samozřejmě jsem myslela 3.mimčo :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
17. led 2010 v 00:22  • Odpověz
macej,
jéjé, to je sranda, kolik dětí jste si už doma vyrobyli :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: tys nám celou dobu těch třicet tajila :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Macej, manža mi včera koupil jakési jídlo s hráškem a je tam od 6. měsíce...tak snad jen někomu by nedělal dobře kvůli nadýmání, možná zpočátku po troškách...
Tý jo, tak to Fík se taky brzo stavěl a chodil okolo nábytku, to já beru pořád jako velkou zvláštnost, protože já když mám ty pomalé děti (teda nechci snižovat Helenku) :grinning: , ale ta už to určo nedožene, tak pořád čučím, když slyším něco takového...
17. led 2010 ve 13:40  • Odpověz
Macej Marušce píši, ale zprávy se jí nedoručují. Tak jí ode mě pozdravuj a že moc držím palce.

Jita Helenka je šikulka šikovná. Není kam spěchat chodit po svých bude celý život.

Holky o víkendu jsme byli v Divadle kouzel Pavla Kožíška, je to v Líbeznicích(cca 2 km od Prahy), má představení pro děti a je to super. Ondra byl nadšený, teď máme doma kouzelnickou hůlku a malého kouzelníka.
18. led 2010 ve 20:02  • Odpověz
jda, takové jobovky :frowning2:
na Marušku myslím a držím palce, ať je brzo v pořádku :wink: pořád se na ni, kočenu, lepí nějaké nemoci a nepříjemnosti...

Jitu, gratulejšn k lezení :slight_smile: a co to bylo za komentář, že konečně!? Helenka je naprosto tabulkové dítě :wink: a čím dýl ji udržíš na zemi, tím líp pro ni a její zádíčka do budoucna :wink: není zapotřebí děti zbytečně podporovat ve stoupání a chození, pokud je to možné a ať jen hezky lozí a posiluje
a neboj, jak už je jednou na kolínkách, ani se nenaděješ a kecne si sama na zadek :slight_smile:

o zádech mi ani nemluv, mám je úplě v p... (pytli :grinning: ) hned mě bolí nad lopatkou, pak zas pod, potom pro změnu za krkem... furt stonu jak stonožka a kdekoho otravuju, ať mě masíruje
až mě jednou nebude nikde bolet a píchat, já si asi budu myslet, že jsem umřela :sweat_smile:

Macej z luštěnin se tuším od 8m může červená čočka, ta prý nenadýmá, ostatní ještě pozdějc
a k jídlu ve skleničkách: tam se doporučuje u kojených dětí raději dávat vždy o měsíc až dva pozdějc než je udávané, protože se u nich začíná i strava zavádět o ty 2m pozdějc než u dětí na um

Kam, představení muselo být fantastické :dizzy_face:

no a co já na večírku: protancovala jsem střevíčky :grinning: :grinning: vážně, odštípl se mi podpadek :sweat_smile: taky tam měl asi hodinové vystoupení Martin Maxa, netušila jsem že to je takový sympouš :wink: no a byl i striptérek (samo že né od Maxy, i když ten taky nemá marnou figuru, že) jak dámský tan pánský...
chlap byl překvapivě dobře vybavený a manža se mohl uchlámat, když si pak prohlížel fotky, ptž jediná fotka, kdy jsem zachytila striptéra s lojzou venku, je rozostřená :grinning: že prý jsme všechny asi vydechly údivem, až se mi z toho zamlžila čočka :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
19. led 2010 v 00:20  • Odpověz
zevi,
to já vím, že není kam spěchat, ani bych nechtěla, abych ji už v osmi měsících nemohla uhlídat a lítala bych kolem nábytku, takhle je to přeci jen moje miminko, které ještě někam hned tak neuteče :wink: Taky si myslím, že takový pomalejší vývoj je lepší...
Týý jo zevi, ty jsi to tančení vzala vážně, že musíš rozedrat střevíce:grinning: Dobrá výbava :grinning: :grinning:

Jinak co se týče Marušky, tak je to pěkný strašpytel, ale k dobru věci, jak tak jsem o ni přemýšlela, tak nikdy nebyla splašená a rozmýšlela si, než něco udělala, nikdy mi nikam nevylezla, páč se bála, a nedělá to dodnes, nikdy nelozila po židlích, natož pak někam výš, jak to děti dělají a dodnes si skoro nikam nevyleze, páč ji ta velká opatrnost dost drží! Tak by nebylo od věci, kdyby Helča byla taky trošku taková :grinning:
19. led 2010 v 08:10  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.