• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
zevi,
ale já myslela, že ta alkantra je mikrovlákno, protože přesně tak to vypadá!!!! Jak přejedeš rukou, tak se ten chlup otočí a je o tón jinačí barva...tak jak je to vlastně??
27. led 2010 ve 14:44  • Odpověz
Jíťo, nevím jestli je to úplně stejné, ale asi něco podobného, mikrovlákna je víc typů s různou hustotou na cm čtvereční a různou délkou chlupu nebo smyčky, myslím že ta alkantra má navíc ještě nějakou protišpinivou (snad teflonovou?) úpravu :wink:
28. led 2010 v 00:55  • Odpověz
autor
teeda, to jsou pojmy.
My máme sedačku obyčejnou sedačkovou látkou. Já jsem do magnetu objednala přehoz a udělala z toho dva a teď to vyměňujeme podle potřeby. Na terku jsem měla přebalovací stůl, tak to nebylo potřeba, ale toma přebalujeme na sedačce, tak to je věčně poblinkaný, počúraný... Tak to chrání ten přehoz a jednou si manžel z půjčovny půjčil ten vysavač, tak jsme to tuším před vánoci vyčistili, tak to asi tak budem řešit i nadále. Jednou za čas to nechat vyčistit..

U mně nic nového, zítra mi vezmou krev a uvidí se, jak pokračuje léčba...
Koukám z okna, jak pěkně fouká vítr a je tam prý zima, chudák náš taťka, jezdí v tomhle marasu dvě hodky ráno autem do prahy a zas večer dvě hodky k našim..
28. led 2010 v 10:03  • Odpověz
ahoj holky, už jsem tady strášně dlouho nebyla snad v srpnu naposled :frowning2: :frowning2: Jak se všechny máte? :slight_smile: :slight_smile:
28. led 2010 ve 13:14  • Odpověz
ahoj Jinulo, snad si tě nepletu, ale tolik mamin se třema holčinama sem zas nenakukovalo :sweat_smile: nemáš jiný nick? jsi to ta, co plánovala ještě jedno mimi, když se zadaří? :wink:

Mapris, za honosnými názvy potahů se nemusí skrývat nic extra, aspoň u nás doma nee :grinning: :grinning: páč máme krátký chlup s potiskem, tak ani není vidět ten efekt, když se přejede "proti srsti" a říkáme tomu maskáčová úprava, nehody se ztratí v davu :grinning: věčně máme sedačku kvůli děckám rozloženou, válíme se tam všichni a přes tu "válecí zónu" dávám fleesové přehozy z ikei, je to rychleúdržbová záležitost :slight_smile:

a tfuj tfuj, ať jsou zítra výsledky zase jen a jen lepší!!!
29. led 2010 v 01:21  • Odpověz
Ahoj holky,
tak z hor už jsme doma od neděle,bylo to prýma,Fík se vyřádil,my jsme si trochu odpočinuly,prostě pohoda :slight_smile:

No,akorát Mája je pořád zahleněná a má ržmu,už více jak 2 týdny, v noci po vypití mlíka třeba půl hoďky kašle,jak jí ty hleny dráždí a ještě to mlíko víc zahlení :unamused:Já už mám také delší dobu rýmu,pořád se nemůžu dovysmrkat tak jsem dneska byla na ORL a mám ATB,mám totiž zánět v jedné dutině :stuck_out_tongue_closed_eyes:Mája je v pořádku,doktorka skonstatovala,že je jen zahleněná,jinak jí nic není,což jsem ráda.Takže máme jen odsávat,zvlhčovat noc.Říkala jsem,že máme zvlhčovač a ona se mě ptala,jestli máme vlhkoměr a já,že nemáme.Tak říkala,že ten zvlhčovač bez vlhkoměru nemám pouštět,že relativní vlhkost je 40-50% a jakmile je to nad 60% tak prý mají plísně a roztoči pré a to je daleko horší,páč to jsou nejsilnější alergeny,se picnu.

mapris

téééda,měsíc ve špitále,ani si to nedovedu představit,souhlasím se Zevi,že v tomto případě je výhoda,že nekojíš,absolutně si nedovedu představit jak bys musela odsávat každý den x ml mléka,aby to Tomíkovi stačilo na celý den,někdo by pro to musel pořád jezdit....Hlavně,ať jseš brzy fit,to je důležité.A manžel ti děti nemůže přivést ukázat?? Já mám také podezření jestli ti to nezpůsobila ta noha.Sice si ji mohla mít zdánlivě zhojenou,ale nějaký bacil uvnitř v těle z toho mohl kolovat,ale třeba ne,to je jen doměnka.

sedačka-tak z těch názvů jsem také jalová :sweat_smile: my máme prostě jakoby manšestrovou,jsou to malinkaté čtverečky a látka podobná manšestru(píšu to dobře??) a přesně jak píše mapris,tchýně má vysavač,co se s ním dá čistit sedačka i koberce takže až bude jaro a více teplo tak naběhnu s "Vanišem" a pak to vysaju tím vysavačem a sedačka bude zase aspoň jeden den vypadat jako nová :sweat_smile: Různé fleky co jsou na ní teď raději ani nekomentuju :pensive:

zevi

přehozy z ikei,to mě celkem zajímá,oni jsou jen na sedací část? My tu sedačku máme rohovou tak pochybuju,že bych sehnala potah a kdo by to pral,to jedině čistírna.

náušničky-Mája také ještě nemá,měli jsme jít na nastřelení min.týden před horama,ale jak měla Mája rýmu tak jsme do poradny nešli.Jsme objednaní na 6-měs.+hexu př.týden tak snad už.
29. led 2010 ve 12:19  • Odpověz
zeva: hlava šikovná, pamatovák super, jsem to já. Už jsem tu strašně dlouho nebyla a nějak se mi všechno smázlo a tak zas znova zakládat atd... :frowning2: Jak se vede, koukám ,že máš holčičku, super :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
29. led 2010 ve 13:17  • Odpověz
autor
Nazdar kočky,

už se cítím zase o něco lépe, akorát mně chytl zub,tak mně dneska vezli na zubní, a tam mi ho doktorka otevřela a vyčistila. Pokud to bude zlobit, bude muset příští týden ven, aby mi to nešlo na tu chlopeň... Včera my bylo pěkně blbě už z těch infuzí, tak jsem dostala další prášky... Krevní výsledky dopadly dobře, Ťuky, ťuk.. tak doufám, že tomu bude i nadále.. Jen mi tu už občas hrabe....
29. led 2010 ve 14:27  • Odpověz
autor
macej,
sem nesmí děti do 16ti let. Já děti vidím aspo 2x denně přes skype. Teda Terku, Toma občas, jak se zadaří trefit se do jeho spánkovýho režimu, ale je ještě malý, tak to moc nevnímá. Terka se naštěstí přestala počůrávat, co s ní volam denně.
Ono to vzniklo z nohy. Uz jak jsem dostala zanet v listopadu, tak jsem mela letět za doktorkou, ale já si to vyléčila sama, no a v lednu mně to skolilo znova, bohužel hůř a silněji... Tak mně teď napravujou. Noha je už zahojená, jen to musí teď dostat z tý chlopně. Bohužel už mám "nálepku" doživotně. Může se to kdykoliv vrátit... Musím být hlídaná svojí praktickou lékařkou...
A co se týče kojení - kdybych kojila, tak tohle by bylo na odstavení... Děti jsou 100km za prahou...
29. led 2010 ve 14:42  • Odpověz
autor
Nazar kočky....

asi máte všechny hodně práce co s prckama? Manžel dorazil včera s dětma domů a malý je opět nemocný, tak s ním musí zítra naklusat k doktorce, aby mu dala nějaké silnější kapky, prý v noci chudák vůbec nespal... :frowning2:
31. led 2010 v 08:48  • Odpověz
Ahojky

tak první měsíc roku 2010 je za námi. Už jen únor a bude tu jaro, já už se tak těšííííím! Zima mi už leze na nervy? Taky máte tam u vás takového sněhu??? Ve čtvrtek tady byl hotový konec světa, jak foukal vítr hrnul sníh z pole na silnici, jednou auto tu zapadlo a čekalo skoro 2 hodiny na traktor. Naštěstí pak traktor jezdil celý den, tak se jet dalo, ale hodně opatrně.

Ani nevím jestli jsem tady psala, že Ondrovi doktor v pondělí napsal první antibiotiky, v noci strašně kašlal. V pátek už šel do školky, byl už v pohodě a já potřebovala do práce. Začínal už doma pěkně lumpačit a to máme za týden školku přes jarní prázdniny zavřenou. Tak musím vymyslet nějaký program, aby nám to uteklo a doma jsme se nenudili.

Sedačku máme nějakou obyč, když jsme jí kupovali dost jsme šetřili a nechtěla jsem ani nic drahého, už jsem byla těhotná a věděla jsem, že s děckem to bude každou chvilku ušpiněné. Zrovna zítra mi jí paní přijede vyčistit, před vánoci jsem to nestihla.
31. led 2010 ve 22:04  • Odpověz
autor
nazdárek,

kam,
jo, konečně únor, a mně ještě čeká 21 dnů léčby, ale utíká to rychle.... Mohli by mně pustit 16tého.. to budou Tomáškovi 4.měsíce... :wink:
1. únor 2010 v 08:14  • Odpověz
autor
a mozna uz jen 14, ale uvidime.

Maly dostal hedelix na odhleneni a mm s nim muze jit ven. Ceka nas ockovani, a doktorka nam nabidla pneumokoka - mel by ho zdarma... Davali jste ho? Myslim ze Prochi ano, vid?
1. únor 2010 ve 12:28  • Odpověz
Ahoj holky,
speciálně zdravím Mapriska, jak to tam zvládáš kočko? Hrozně tě obdivuju... já vím, že ti nic jinýho nezbývá, než to zvládnout, ale stejně jsi fakt dobrá! A co manža a dětičky? Jsou teda zpátky v Praze? Snad se z toho Tomíno brzy dostane.
Jojo pneumokoky máme my. Péťovi jsme dávali Prevenar až nějak v jedenácti měsících, tenkrát to bylo těsně před tím, než vypukla ta masivní reklama. A doporučila nám ho sama mudra vzhledem k naší rodinný dispozici co se zánětů středouší týká. L. jsme dávali už hned teď Synflorix. A protože tenkrát Péťovi jsme platili hexu, tak Lucince jsme zaplatili teď ty pneumokoky. Mimochodem třetí včelička nás čeká právě zítra :slight_smile:
Rozdíl mezi Prevenarem a Synflorixem by měl být ten, že Prev. má chránit proti 7 typům pneum. a synfl. proti deseti. A vyrábí je oba jiný výrobce. A ten, co vyrábí Prev. snad má v těhle dnech dát na trh vakcínu, která chrání proti 13. Odpůrci se ohrazují tím, že ty další tři typy se u nás stejně nevyskytují... já to nějak neřeším a vzhledem k tomu, co jsem si já zažila s uchama, nebo můj taťka, nebo teď i malej... jsme to prostě dětem dali, i když nic není stoprocentní.
O tom, že by ho měl Tomíno zdarma jsem četla, týká se to snad dětí narozených od 1.8.2009, ale nesmí už to mít sami rozočkovaný, což mě teda pobavilo (ale nepřekvapilo, v našem státě je možný všechno :angry: ) Já bych do toho šla, už jen proto, že v okolních státech to patří do povinnýho respekt. doporučenýho a státem hrazenýho očka (ať už je to Rakousko, Německo, i Slováci to mají...)
1. únor 2010 ve 13:31  • Odpověz
Kam, fakt máte ve školce prázdniny? Tak to jen doufám, že naše zůstane přes jarní otevřená...
No sněhu máme habakuk, i starousedlíci tvrdí, že tolik sněhu zažili naposled jako děti. Mě to ani nevadí, já mám zimu ráda a myslím, že je to lepší, než kdyby tolik pršelo. Spíš mi vadilo min. týden, jak se přes den oteplilo a začalo to tát a večer zase přimrzlo, to je takový naprd. Radši ať mrzne pořád. A ten vítr byl teda taky hroznej, to máš pravdu. Hlavně se pořád bojím o manžu, aby se mu nic nestalo po cestě. Zlatá doba, když dělal v místě bydliště :sweat_smile:

No a jak se máme my? Tak krásně... Malá je lumpík, nepoleží, pořád ji odněkud vytahuju. Zatím se drží stále na bříšku (na kolínka ještě ne e), ale i ze bříška dosáhne celkem vysoko a pořád někde něco vytahuje, strhává na sebe... Momentálně ji nejvíc baví Péťovi garáže, furt tam něco šteluje, sundává, snaží se dostat na autíčka... krásně "vypravuje", pořád se něčemu hlasitě řehtá (např. když jí kolem hlavy proběhne Péťova noha v bačkurce, tak to je fakt pr.el největší :grinning:). V sobotu měla poprvé v zelenině maso a začali jsme dávat ovocný svačinky. Což jsem zjistila, že jsme pěkně blbě narození. U Péti to krásně vyšlo, že už začínalo být sezonní ovoce - meruňky, třešně, broskve... A teď nikde nic samozřejmě není. Tak jsme začali jablíčkem, pak hrušku, pak hrušku s jablkem... a tím moje nápady končí :grinning: Tak jsem dneska zavítala do lékárny a holt koupila nějaký přesnídávky hotový. A dneska odpo mám v plánu, že zkusíme banán. Jinak papá moc hezky, v poledne zvládne většinou 100g a ovocný svačinky i 120g, to jí chutná moc.
Od kdy se začínají dávat těstoviny? Asi od toho osmýho měsíce, ne? Rýži už by mohla, ale pořád máme to kakání takový tužší, tak jí nechci ještě víc zabetonovávat...
1. únor 2010 ve 13:45  • Odpověz
autor
prochi,
nejak si to už tady nepřipouštím. Dopo si čtu - pokud mám co, občas hodím šlofíka... Občas sem přijde sestřička mi dát infuzi, změřit tlak, dát injekci na ředění krve, občas někdo pokecá na icq nebo na skypu a odpo to tak nějak přežiju s laptopem.. K večeru koukám na seriály - ulice, ordinace, našla jsem i pár serverů, kde nabízí televizi online - zrovna jsem včera koukala na jeden film na primě.. A tak... když mám možnost, tak si tu přeperu nějaký věci - spodní prádlo a tak.. luštím křížovky... hraju hry... prostě něco, aby mi to rychle uteklo... K večeru volám s mm a dětmi na skype a tak... Po chodbě moc chodit nesmím, takže nemám ani s kým pokecat, ale nějak mi to nechybí... Jsem sice ukecaná, ale vynahradím si to pak v éteru doma :o)))

s tím očkováním - počkám co si zjistí manžel, je na tyhle věci opatrný a chce o tom vědět co nejvíc... Ale když nám to navrhla mudra, tak možná do toho půjdem....
1. únor 2010 ve 13:51  • Odpověz
autor
prochi,
a s tou hospitalizaci... zrovna mi dneska hlásila sestřička, že mi sem chtěli dát na pokoj 80ti letou babičku z interny a to že ona prý nedovolila... Prostě poklad... Přežiju všechno, ale pohled na starý lidi fakt ne... Stačila mi první noc na interně. Já vím, že možná jednou budu taky takováhle, ale myslím, že teď se na to dívat mám ještě času dost.. Stačilo mi, když jsem v 15ti měla praxi v domově důchodců a pak 2měsíce brigádu po škole... Děkuji nechci... Na tohle nemám psychiku...
1. únor 2010 ve 13:54  • Odpověz
zdravím, chci se zeptata především poradit!!!
Mám 14 měsíčního syna a sladím mu čajíky medem-jeto špatné ? :unamused: Čím sladíte vy?
A ještě Samuelek litá doma v papučkách a má zapařenou nožku u prstíků-mátoam popraskanou kůži, coto je nenbo proč se to objevuje. Mažu mu to Ondřejovou matí. Poprvé když to měl taxe mu to zahojilo, a znovu po půl roce se mu to objevilo :frowning2:
Budu ráda za každou radu, díky moc Markytka :sweat_smile:
1. únor 2010 ve 14:05  • Odpověz
Mapris, teď jsem si na tebe ještě vzpomněla a mám pro tebe úkol :grinning:
Můžeš nám každou hodinu poslat hlásek :sweat_smile:?
http://kutnohorsky.denik.cz/miminka/kh_mimi_roku20100119.html
Hlasuje se do 10.2. a může se každou hodinu.
Sice už ty první místa jaksi nemůžeme v životě dotáhnout, ale nemusíme být poslední, že? :grinning:
A zahlasovat můžou samozřejmě i ostatní tety :slight_smile:
Letim do školky...
1. únor 2010 ve 14:06  • Odpověz
mapris

jseš dobrá,že to vydržíš,já bych je otravovala s propustkou aspoň na odpoledne,abych mohla vidět děti.Jinak bych taky četla a křížovky,nic jiného mě nenapadá.Já bych ovšem byla odtržená od světa,páč nemáme notebook a nevim zda by mi ho někdo mohl půjčit takže máš takhle aspoň přehled o dění ve světě,což je celkem fajn.Každopádně jsi statečná a držim palce ať to tam rychle utíká.S 80-letou paní se ti nedivím :sweat_smile:

kam

já ani nevím,jestli prázdniny ve školce budou nebo ne,my je máme až na přelomu ledna/února takže tam zatím nic nevisí.

prochi

taky jsem kroutila hlavou nad logikou očkování Prevenarem.No nic se nedá dělat,nám to uteklo o týden,ale přemýšlím,že ho Máje také zaplatím.Ten nový stojí +- 2000kč,říkala mi to doktorka. Jinak rozdíl mezi Prevenarem a Synflorixem je ještě ten,že Prevenar je jen proti pneumokokům,kdežto Synflorix i na záněty středouší,proto je prý Sinflorix u maminek oblíbenější,to mi říkala doktorka.Ale na druhou stranu,Prevenar je na trhu už 10 let a očkuje se celosvětově,ten Synflorix asi takhle odskoušený není,nevim.No a ten nový Prevenar je proti 13 kmenům pneumokoků,proti zánětům středouší a zápalům plic.Takhle jsem to četla na internetu. Tak já dám možná ten nový Prevenar,ale ještě nevim,pozeptám se doktorky.
Jo a Prochi máte od nás jeden hlas :wink:
1. únor 2010 ve 14:45  • Odpověz
Markytko

moje kamarádka stříkala své dceři na prstíky u nohou desinfekci s aloe a pomohlo to.
1. únor 2010 ve 14:46  • Odpověz
autor
markytka,
ten čajík - nevím, já sladila jenom při nemoci ty bylinkové, jinak bych řekla, že ty granulované jsou sladké, aby si na to nezvykl a pil ti pak i něco jiného.

S těma prstíčkama neporadím, nemám zkušenost... Asi by to chtělo hodně větrat. A dávat jen bavlněné věci - ponožky, punčocháčky... Moje dcerka má atop a jiné oblečení nesnese, to pak musíme ke kožní pro kortikoidy. Jinak máme krém a-dermu. Kdyby se to opakovaně vracelo, tak bych určitě navštívila tvýho pediatra/pediatričku a nebo kožní.
1. únor 2010 v 15:01  • Odpověz
autor
macejka,
já mám ten laptop půjčenej od našich blízkých známých, jinak by ho manžel asi koupil. Známí právě mají takový ten mini, tak jsem ráda... Díky něj to tu přeživám... Musim... Říkám si, že to nebude trvat věčně a o děti je postaráno. důležitý je, aby mně dali do kupy a mohla jsem zas normálně fungovat, i když budu mít trošku omezený režim, asi rok, ale to mně nějak netrápí.. Spíš jsem měla obavu, aby mně Tomášek po návratu poznal, ale to mi pár lidí řeklo, že mám zbytečný obavy...

prochi,
už máš hlas :o)) Neboj, budu hlasovat, i když tam psali něco o omezení hlasování z jedné ip adresy, ale budu to zkoušet :o)

Terka prý byla dneska ze školky nadšená, tak snad jí to vydrží :o)
1. únor 2010 v 15:06  • Odpověz
jeje, pořád nikde nikdo a včera taková invaze :sweat_smile: jdu se tím prokousat :wink:
2. únor 2010 v 08:56  • Odpověz
Macejko, těma přehozema z Ikei jsem myslela v podstatě deky, nebo plédy, jak oni tomu říkají :wink: určitě víš jaké, lehké flísové, s třásněma... protože máme velkou sedačku ve tvaru U, rozhodně bych neměla šanci ji pokrýt celou, nebo to pak, jak ty píšeš, nenarvala do pračky, takže kryju jen tu nejfrekventovanější středovou část, co se rozkládá a na ktreré se malá válí, pase, slintá, Jirka zase drobí... :grinning:

taky jsme do sedačky nějak moc neinvestovali z naprosto stejných důvodů, zatím budu doufat, že pár let ještě odslouží, nerozsype se, když si z ní malý dělá trampolínu (a nepochybuju že mu Eluš bude časem vydatně pomáhat :sweat_smile:) a novou pořídíme jedině až si budu jistá, že na ni děti nebudu patlat nutelu nebo barvičky :wink:

s vlhkostí je to opravdu komplikované, přestože máme vlhkoměr v digit. teploměru, nikdy jsem mu nevěnovala pozornost, až než jsme vyměnili okna :unamused: starýma špaletovýma oknama táhlo, takže i vlhkost si volně utíkala ven... plastové krásně těsní a okamžitě jsme počátkem zimy začali mít problémy s plísní v rozích :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
takže teď už vím k čemu vlhkoměr máme a hlídám, aby jsme se drželi kolem těch 50% a je klid :wink:

Mapris, my jsme pneumokoka s dr. řešili při minulé poradně, říkala, že máme nárok, já ale nejsem zrovna zastáncem nadstandartního očkování, pokud není bezpodmínečně nutné, ale právě v Elenčině případě s její diagnózou by bylo vhodnější zaočkovat, tam říkala mudra, že by to jednoznačně doporučila, takže tento týden ho budeme píchat při hexe :slight_smile:
i kardiolog upozorňoval, že pravděpodobně bude na infekty náchylnější a protože se jí část okysličené krve vrací ze srdíčka zpět do plic, tak i léčba může být delší než u zdravých dětí

Markytko, med je sice alergen, ale pokud ho v poho snášíte, tak bych to neřešila, je to přírodní sladidlo, určo lepší volba než cukr (stejně jsem někde četla, že med je považovaný za alergen spíš různý supermarketový, který může být z exotických rostlin bůhvíodkud, ale pokud máš poctivý med přímo od včelaře, tak je to oki :slight_smile:)
anebo můžeš používat hroznový cukr-glukopur

s nohou neporadím, as jak píší holky, bavlna, větrat, možná spíš sandálkové papučky a kdyby se to ukazovalo častěji, radši ukázat mudře, aby to nebyla nějaká mykóza

Prochi, kruciš, na prvního fleka vás už asi neprotlačíme, že? ale budem se snažit :grinning:

Maprisku a ty se drž, utíká ti to holka a máš můj obdiv jak jsi statečná a zvládáš to! :slight_smile:
2. únor 2010 v 09:47  • Odpověz
Macejko, těma přehozema z Ikei jsem myslela v podstatě deky, nebo plédy, jak oni tomu říkají :wink: určitě víš jaké, lehké flísové, s třásněma... protože máme velkou sedačku ve tvaru U, rozhodně bych neměla šanci ji pokrýt celou, nebo to pak, jak ty píšeš, nenarvala do pračky, takže kryju jen tu nejfrekventovanější středovou část, co se rozkládá a na ktreré se malá válí, pase, slintá, Jirka zase drobí... :grinning:

taky jsme do sedačky nějak moc neinvestovali z naprosto stejných důvodů, zatím budu doufat, že pár let ještě odslouží, nerozsype se, když si z ní malý dělá trampolínu (a nepochybuju že mu Eluš bude časem vydatně pomáhat :sweat_smile:) a novou pořídíme jedině až si budu jistá, že na ni děti nebudu patlat nutelu nebo barvičky :wink:

s vlhkostí je to opravdu komplikované, přestože máme vlhkoměr v digit. teploměru, nikdy jsem mu nevěnovala pozornost, až než jsme vyměnili okna :unamused: starýma špaletovýma oknama táhlo, takže i vlhkost si volně utíkala ven... plastové krásně těsní a okamžitě jsme počátkem zimy začali mít problémy s plísní v rozích :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
takže teď už vím k čemu vlhkoměr máme a hlídám, aby jsme se drželi kolem těch 50% a je klid :wink:

Mapris, my jsme pneumokoka s dr. řešili při minulé poradně, říkala, že máme nárok, já ale nejsem zrovna zastáncem nadstandartního očkování, pokud není bezpodmínečně nutné, ale právě v Elenčině případě s její diagnózou by bylo vhodnější zaočkovat, tam říkala mudra, že by to jednoznačně doporučila, takže tento týden ho budeme píchat při hexe :slight_smile:
i kardiolog upozorňoval, že pravděpodobně bude na infekty náchylnější a protože se jí část okysličené krve vrací ze srdíčka zpět do plic, tak i léčba může být delší než u zdravých dětí

Markytko, med je sice alergen, ale pokud ho v poho snášíte, tak bych to neřešila, je to přírodní sladidlo, určo lepší volba než cukr (stejně jsem někde četla, že med je považovaný za alergen spíš různý supermarketový, který může být z exotických rostlin bůhvíodkud, ale pokud máš poctivý med přímo od včelaře, tak je to oki :slight_smile:)
anebo můžeš používat hroznový cukr-glukopur

s nohou neporadím, as jak píší holky, bavlna, větrat, možná spíš sandálkové papučky a kdyby se to ukazovalo častěji, radši ukázat mudře, aby to nebyla nějaká mykóza

Prochi, kruciš, na prvního fleka vás už asi neprotlačíme, že? ale budem se snažit :grinning:

Maprisku a ty se drž, utíká ti to holka a máš můj obdiv jak jsi statečná a zvládáš to! :slight_smile:
2. únor 2010 v 09:47  • Odpověz
:confused: :confused: :confused: :confused: :confused: si honím příspěvky :grinning:
2. únor 2010 v 09:49  • Odpověz
a když už to tak dopadlo...
2. únor 2010 v 09:49  • Odpověz
tak si ještě jeden dám...
2. únor 2010 v 09:50  • Odpověz
a mám to 9000 :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
2. únor 2010 v 09:52  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.