• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
ahoj kočky,
nevíte, co bych mohla dát Helušce na kašel, ona přes den vůbec nekašle, jen, když usne...a chci ji ulevit, ale Stodal je od roku a bylinky asi nemůže, co? Co jste dávali z domácích zdrojů, jestli něco exisuje? :wink:
2. únor 2010 v 10:29  • Odpověz
autor
zevi,
to už jsi mohla rovnou ten příspěvek zkopírovat 6x :grinning: :grinning:
Mně už to ani nepřijde, ale utíká to. Teď vidím děti denně na skypu a jak jsou tady v pze, tak jsem taková klidnější.

jita2,
podívej se na hedelix, tom ho má brát 1xdenně. A nemáte v ložnici suchej vzduch? Nebo zkusit zvýšit matraci nebo postýlku...

holky, zítra ráno jdu na to vyšetření, držte pěsti...
2. únor 2010 v 15:19  • Odpověz
ahojky.

mapris,
naopak, máme příliš vlhký vzduch! Ale mamka mě dnes dovezla jitrocelový sirup, můžou ho i kojenci, tak už jsem ho nasadila oběma holkám, tak uvidím....zítra jdu na běžnou ko s Helčou, tak jí řeknu, ať si ji poslechne...
Budu na tebe myslet, aby to dopadlo dobře...

Jinak holky, co máte průmyslovou pojišťovnu, využla jste některá manažerku mateřství? To je takovej bordel, že jsem se to dozvěděla až v lednu, byly to obrovský prachy na výběr v lékárně, kámoška říkala, že jí tam říkali v pojišťovně, že to snad bude do února, tak jsem psala dotaz a ještě mi nikdo nezodpověděl, tak čekám, nebo tam zavolám..
2. únor 2010 v 16:06  • Odpověz
prochi,
i já jsem už poslala hlásek pro Lucinku a mám to v oblíbených, tak co tu budu, tak pošlu :slight_smile:
Jinak s tím ovocem to máme stejné, já nejčastěji dávám, co mám z domácích zdrojů v mrazáku, to je hruška, jablko a borůvky (ale ty jsem nezkoušela ještě, mám strach ze zácpy), no a taky jsem koupila sem tam přesnídávku a objednala jsem si přes net s kamarádkou, ta měla jak jsou ty čtyři kelímky jako frutapura, ale jiná značka za 30,- a masozeleninový příkrmy ve skleničce za 10,-, měla nějaké akce, tak to čekám každým dnem...
Jinak kolínka jsme měli právě dnes na oběd poprvé, od osmýho se určo můžou, bezvaječné, rýži jsme taky jedli a chci dávat třeba i vločky...ale jak to bylo tužší s těma kolenama, tak už se jí navalovalo a nesnědla obvyklou dávku, takže chce to pro nás ještě dost ředit...

macej,zevi,
s vlhkostí máme momentálně strašné problémy (snad jsem to ještě nepsala teď někdy), změřili jsme 70 %, a máme právě hrozné problémy s plísní v rohách, holt fakt přes zimu málo větrám, držím si teploučko a hned je problém, všechno musím od venkovní zdi hodně odsunovat a občas něco najdu a hned zlikviduju, už mě to štve, ale my se každé ráno probudíme a okna plastová jsou celá mokrá, jak v noci dýcháme a jak vychladne nad ránem pokoj, takže po změření vlhkosti to každé ráno utírám pryč a musím aspoň třikrát denně větrat a jinak nevím, jak se té šílené vlhkosti zbavit, teda krom nějakého přístroje do zásuvky, co pohlcuje vlhkost, to by taky nebylo špatné!!!
2. únor 2010 v 16:16  • Odpověz
holky, poslala jsem fotky z vítání :slight_smile: bylo to pěkné, babičky zamáčkly slzu, i já byla na měko, starosta měl pěknou řeč a prý že za rok dva, nás tam chce vidět zase, i ty, co jsou tam podruhé :sweat_smile: :sweat_smile: (no on je tuším z 9-ti dětí a manželovi, když jsme čekali Jirku, tak přál ratolestí 11, fftipálek :grinning: )
nevím jak kde, ale u nás se dělá vítání takové komornější, pro 4-5 dětiček, takže si můžete pozvat příbuzné, přátele, co se do obřadky vejde (nás bylo jak habánů)

no a doma jsme to krásně zakončili, přežírali jsme se celé odpoledne, doufám že malá ty všechny kalorie ze mě vysosá :sweat_smile:

Jituš, to máte strašně moc :confused: my se teda taky přehoupli i přes 60% a to pak byl hnus :stuck_out_tongue_closed_eyes: rožky jsem vysavovala (předpokládám že výpary ze sava jsou menší zlo než spóry z plísně :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) okna ojedu hadrem hned ráno, čím větší zima, tím víc jsou zamlžené a v případě potřeby ještě během dne a větrám jak kdy, 1x pořádně je minimum, někdy 2x, ale je fakt, že se většinou pohybujem kolem 50% a zatím ťukám, nikde nic nevyrašilo...
přinejhorším budem muset zateplit, aby zmizly tepelné mosty, ale na celý barák by to byla neskutečná darda :unamused:
jo a mám vysledováno, že pokud jsou přes noc zatažené žaluzky, tak o to víc jsou okna orosené
2. únor 2010 ve 23:21  • Odpověz
zevi,
tak to mě mamka taky říkala, že máme pořád žaluzie dole, tak o to víc se to rosí...ale my bychom byli jinak jak na dlani večer, když máme rozsvíceno a to my bysme nesnesli...no takže teď to máme krapet přes sedmdesát a mám pocit, že mě to větráním ani neklesá, tak fakt nevím...no jo, zateplení je taky dobré řešení, ale manža nechce zateplovat celý barák, jen severní strany, páč fakt je v tom baráku zimněji v létě, prostě to sluníčko se neprorve...
Jinak fotky jsou krásňoučký, hlavně ty děti v kroji taky, vypadá to moc krásně tam u vás!
3. únor 2010 v 18:04  • Odpověz
autor
ahojte holky,

zevi,
fotky krásný, a ta věc na konci taky :o) Co to bylo? Něco karamelovýho?

no, my se pohybujeme tak kolem 50%. My tam máme spíš sucho, tak dávám k terce do pokoje občas vyprané prádlo, aby se jí dobře spalo.

Já čekám na velkou vizitu, už je mi o dost lépe, vypadá to, že bych příští týden mohla jít domů...
4. únor 2010 v 08:33  • Odpověz
mapris,
to je super zpráva, že už budeš snad příští týden doma, držíme moc palečky!!!!!!!!!
4. únor 2010 v 10:20  • Odpověz
autor
jita,
jo jo, možná hned v úterý. V pondělí mi udělají kontrolní náběry a podle nich se uvidí..

Jen se bojím, co bude potom..... Prý se to může klidně do měsíce vrátit a rok nebudu moci žádnou fyzickou aktivitu.. Těšila jsem se na plavání a cvičení... :unamused: :frowning2:
5. únor 2010 v 16:32  • Odpověz
Mapris, to jsou báječné zprávy :slight_smile: tak tfuj tfuj pro štěstí, ať je všechno v pořádku a ty můžeš co nejdřív domů!
a kvůli cvíču nesmutni, hlavně ať je všechno o.k. :wink:

ke kvízu: ne, to podivné "hovínko" nebylo v karamelu :sweat_smile:

Jíťo, my žaluzky taky musíme zatahovat, byli by jsme vidět jak ve výloze :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale pokud nezapomenu (což bohužel obvykle jo) tak je než jdu spát, vytáhnu a ráno je to o poznání lepší

jj, kyjovský kroj se určitě může zařadit mezi ty nejhezčí :dizzy_face: a to tyhle dětské nejsou tak nazdobené jako dospělácké... škoda, že už nežije moje stařenka, ta moc krásně vyšívala a určitě by mi pro prcky kroj ráda udělala, už rozhazuju sítě, od koho bych si buď půjčila nebo odkoupila, buď jen na focení, nebo i nastrojit na hody nebo na dětský krojový ples :slight_smile:

ve čtvrtek jsme byli v poradně, budulínek má 6540g a 64cm, uff, už se pěkně pronese, Jirka měl ve 4m o 200g míň a 4cm víc :slight_smile:
jo a očkovali jsme krom hexy i toho pneumokoka, nebyla jsem zrovna nadšená, že se to píchá současně a taky malá v noci pěkně hořela a ještě i druhý den měla přes 38,5 :frowning2: samotnou hexu snášela naprosto v pohodě... tak snad už to bude dobrý

holky, potřebuju tip, jaký dárek se hodí k promoci? neteřinka má právě čerstvý titul Ing, tak nevím co jí tak dát... dnes to lehce oslavíme, že doběhnem zatím jen s růží na kafe, ale musím něco vymyslet
6. únor 2010 v 16:47  • Odpověz
ahojky

nějak nestíhám.

Zevi fotečky z vítání krásné, jste moc hezká rodinka :wink: Ani si netroufnu odhadovat, co jste to pak jedli, ale vábně to teda nevypadalo :astonished: .
K promoci jsme se švagrové celá rodina složila na dovolenou, respektive jsme jí zaplatili ubytování, dopravu a ostatní si už platili sami. Jinak fakt nevím, mi teď máme kolen sebe pořád nějakou oslavu, tak jsem z vymýšlení dárků už hotová, takže hlava se mi zapojovat nechce a to má za chvilku taťka 60, budoucí švagr 30 a ještě na mě všichni tlačí ať jim řeknu co mi mají koupit ke 30.

My máme tenhle týden školku zavřenou, tak si chci vše na svojí oslavu připravit, abych se další týden mohla věnovat práci. Vymýšlím co by jsme si na oslavě mohli zahrát za hry, aby se jen netancovalo, tak kdyby jste o něčem věděli, pište.

Mapris držím palce, aby tě v týdnu pustili domů.

Vlhkost ani nevím jakou odma máme, asi budu muset pořidit vlhkoměr, páč by mě to taky zajímalo. Ale nikde plíseň nemáme, okna se taky nerosí, tak to bude asi dobrý.

A ještě vám musím napsat hláškü Ondry. Poslední dny pořád říká, že až vyroste bude spiderman a maminka. Tak jsem mu vysvětlovala, že nemůže být maminka, že má pytlíka, že maminky pytlíka nemají. Včera přišel ráno do ložnice, naše konverzace:
Ondra "až vyrostu budu spiderman"
Já " a co ještě budeš"
Ondra "a ještě budu tatínek"
To mě teda překvapil, tak říkám "a proč budeš tatínek"
Ondra " protože mám pytlíka, ty nebudeš tatínek, ty jsi maminka, protože máš jenom prdelku"
:grinning: :grinning: :grinning:
7. únor 2010 v 09:39  • Odpověz
kam,
to byla docela slušná konverzace na úrovni :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
My máme školku zavřenou od 15.2., páč máme jarní prázdniny, teda to je teda prdel, v takové zimě jarní prázdniny :grinning: :confused:

zevi,
váhu máme pěknou my byli teď v osmi a půl měsíci a máme 7,70 kg a 67 cm, náš kámoš stejně starý má už 72,5 cm :slight_smile:
Jinak k promoci mě nic moc tak nenapadá, možná nějaká sluxusní set psacích potřeb nebo co já vím :confused:
7. únor 2010 v 10:59  • Odpověz
zevi,
chtěla jsem napsat váhu MÁTE pěknou :slight_smile:
7. únor 2010 v 10:59  • Odpověz
Já teď Helču učím paci paci, nechce se jí a někdy se durdí, že si dovolím jí dávat ruky k sobě, páč když jsem četla, že to Maruška uměla v 6 a půl měsících, tak se mi nechtělo věřit a Helča musí makat :grinning: :grinning: Ve srandě, každé dítko je jiné, to já vím :slight_smile:
7. únor 2010 v 11:00  • Odpověz
viděly jste dnes na jedničce to lítání dětí? :confused: :confused: brrrr, ještě teď mám z toho husinu :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
7. únor 2010 ve 23:13  • Odpověz
Kam, Ondra úžasně perlil :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ještě by mě zajímalo, jestli ty, maminka bez pytlíka, můžeš být eventuálně spiderman :sweat_smile: myslím že by jste to měli dořešit a dej nám vědět :sweat_smile:
7. únor 2010 ve 23:27  • Odpověz
autor
teeeda, sem o víkendu nelezu, že tu nikdo nejni a ona v pondělí taková smršť :o))

Kam,
dobrá hláška, a docela by mne zajímalo to co zevi, jestli ty mamina bez pytlíka můžeš bejt spiderman :o)))

jita,
a tady zase sněží, tak to budou skvělý jarní prázdniny s minus 17ti stupni :grinning: , my je máme teda až v březnu, no to víte praha, tady se jede podle obvodů.

zevi,
no já bych možná koupila asi taky sadu těch psacích potřeb, ak píše jíta, koupila jsem to jednou manžovi k narozeninám.... Většinou je to pero a mikrotužka...

mně co říkal manžel, tak tomášek už umí sám držet hlavičku, když je prý na lehátku, tak jí sám zvedá.. A když pije mlíko, tak prý drží jeden prst... aby si tu flašku jistil :o))

já čekám na mudr, a velkou vizitu v poledne, pak písnu.
8. únor 2010 v 08:16  • Odpověz
Mapris držím všechny place pro štěstí co doma máme
8. únor 2010 v 09:42  • Odpověz
autor
ahojte holky...
tak tu jsem bohuzel jeste do konce tydne... Pry mi krevni odbery dopadly dobre, ale pry chteji, aby to bylo aspon tri dny... Blbost... spis vysel vstric doktorce, ktera mi rano prisla jen tak mimochodem oznamit, ze se ji nelibilo echo minuly tyden, tak mne na to jicnovy echo posle znova ... Nasrali mne.... :angry: :frowning2: Docent mi minuly tyden slibil, ze pujdu zitra domu, a to jeste jeden lekar, ktery mel minuly tyden sluzbu..Ten mi jeste v nedeli rikal, jestli verim tomu, ze pujdu v utery domu... Pak prijde tahle zenska a rekne: ne, ja ji chci jeste poslat na echo a nazdar.. Vic se se mnou nebavi... uz jsem si predstavovala, jak se muchlam s tomem a terkou... Jsem to dneska obrecela... Nesnasim tyhle pobyty v nemocnici, kdy lekari slibuji a nedodrzuji... Takhle mne oblbovali doktori, kdyz jsem byla v nemocnici jako 6ti leta... Taky mi po mesici rekli, ze pujdu brzo domu a ve finale jsem tam byla 3 mesice....
8. únor 2010 ve 13:30  • Odpověz
Maprisku, to je mi tě líto :cry: taky bych to obrečela, první tě tak natěší a teď tohle :angry:
holka, vydrž to, snad je to opravdu posledních pár dnů a konečně budeš moct za těma svýma zlatíčkama, určitě už jsi ustýskaná a nemůžeš se dočkat, jak je obejmeš a popusinkuješ :dizzy_face: (fakt tě obdivuju jak to zvládáš, protože jen si představím takové odloučení a je mi do breku taky)
8. únor 2010 v 15:58  • Odpověz
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Nevkládej žádost o hlasování do jiných témat".
8. únor 2010 v 16:01 • janicckka
zevi,
co je to lítání dětí? Já nic neviděla!!!!
8. únor 2010 v 19:42  • Odpověz
Jíťo, nechtěj to vidět, je to hrozný :pensive:
Byla o tom včera reportáž na jedničce, můžeš kouknout do Kojenců, je tam o tom téma a tam je i odkaz, kde se můžeš na tu reportáž kouknout. Zjednodušeně řečeno je to kurz, kde nahatý miminka (fakt klidně několikadenní) drží rodiče za zápěstí nebo kotníčky a točí s nima ve vzduchu, hlavou dolů, nad hlavu, za záda.... je to naprosto strašný. Děti zoufale brečí a ta čůza zfanatizovaná sektářka, co to vede, se tomu ještě směje a prý brečí proto, že je to pro ně něco novýho a cítí nejistotu z rodičů... Musela jsem to vypnout, ani jsem se nedodívala a brečela jsem z toho při představě, že tohle někdo dělá mojí berušce. Fakt strašný.
8. únor 2010 ve 20:02  • Odpověz
Zevinko, moc děkuju za fotky z vítání. Krásná rodinka :dizzy_face: a krásný děti se vám povedly, jen co je pravda :dizzy_face:
A už nás nenapínej s tím hnusem :grinning: mě to připadá jak něco z medu...
8. únor 2010 ve 20:04  • Odpověz
Jsem vás včera dočítala, ale už nebyla síla psát... a jak jsem četla, jak vaše školky drží jarní prázdniny, tak jsem celá vyděšená psala večer kamarádce, jestli máme vůbec ráno vstávat :grinning:
Tak naštěstí školku máme otevřenou. Ale malej zas začíná rýmovat, tak kdo ví, jak dlouho bude chodit :unamused:
8. únor 2010 ve 20:09  • Odpověz
Péťa začíná kašlat, óóóójéééé mě fakt picne :frowning2:
8. únor 2010 ve 20:12  • Odpověz
Holkýýýýýý hlásím první zoubek :slight_smile: Prořezal se min. týden, pár nocí bylo velmi velmi vášnivých, doslova prokojených, ale už zase spinká dobře. Otázka je jak dlouho, páč ten vedle a jedničky nahoře jsou nabušený k prasknutí, tak jsem zvědavá, kdy to zase vypukne.

Mno a naše váha, ehm ehm, v sedmi měsících 8700 g a 65 cm. Je to prcek, P. měl už přes 70. No jo je to slečna :slight_smile:
8. únor 2010 ve 20:15  • Odpověz
Maprisku, je mi moc líto, že to neklaplo :frowning2: Vůbec se nedivím, že jsi to obrečela. Drž se kočko, už to jde do finále a co nevidět budeš s rodinkou.
8. únor 2010 ve 20:16  • Odpověz
Ahoj holky :wink:

Občas nakukuju,ale dnes už jsem si řekla,že musím napsat.
Min.týden jsme byli na půlroční prohlídce,tak má Mája 7260g a 65cm (pro srovnání-Fík v 6 měs.7400g/68cm) zas tak velký rozdíl mezi nimi není,když si vezmu,že Fík byl téměř od začátku na UM.Markulka teď dost přibrala za poslední měsíc,co dlabe zeleninku. V sobotu měla prvně zeleninu s masem a také jí to moc chutnalo.Ještě počkám cca 14 dní a zkusíme ovoce.Koupila jsem i kaši,ale ještě jsem se neodhodlala jí máje dát.Trochu se bojím bolesti bříška.Musím zaklepat,že prdíky jsou už nějakou dobu pryč,teda bolesti,jinak prdí o 106 :sweat_smile: No a konečně máme náušničky,zatím jen nastřelené pecičky,ale za 6 týdnů můžeme vyměnit :dizzy_face:
Řekla bych,že se Mája za poslední dobu začala víc hýbat,pořád se točí na bříško,plazí se po pokoji,snaží se i na kolínka,ale to jí vždy podklouzne tak se zas jen plazí a kutálí,hraje si s hračkami…Už je pořádné mimčo.Začíná být obtížné ji přebalit,jak se pořád chce točit na bříško

Včera jsme byly s holkama na muzikálu Děti Ráje,tak to bylo prýma odreagování.Z první půlky jsme sice nebyly tolik nadšené,ale druhá byla super a celkově výběr písniček byl prýma a nejdůležitějš í“ aktéři“tam také byli a to S.Tofi a L.Vaculík a ti byli vtipní,takže nakonec jsme měly dobrý dojem i zážitek.

Jiťo

Jestli má Helenka kašel tak Stodal ji dát můžeš,i když píší od roka.Říkala mi to homeopata a ani naše dr nic nenamítala.Kdyžtak ještě může Mucosolvan,ten je myslím od narození.Myslela jsem,že bych dávala Máje při kašli jitrocel.sirup,ale ten je nejdřív od roka,což je škoda.U toho nevím jestli se může dřív.Toho Stodoalu jsem Máje dávala cca půl lžičky 3x denně.

Mapris

Chápu,že jsi naštvaná na doktory,ale ber to zase tak,že tě chtějí mít raději ještě pod kontrolou.A to vyšetření snad ještě jednou přetrpíš.Jseš mladá a u mladých to asi zas tak časté není,záněty osrdečníku nebo čeho to máš.tak tě raději kontrolují.Až přijedeš domů jistě vše dětičkám vynahradíš.Tak držím palce ať to tam do konce týdne zvládneš a rychle to utíká.

Zevi

Tak na plédu v Ikee juknu až tam pojedeme,možná bych je na sedačku koupila i když předem vim,že je budu muset pořád rovnat a upravovat.
Fotky z vítání občánků jsou moc pěkné,moc vám to slušelo a Elenka je teda pořádná slečinka,fakt kočka My půjdeme na vítání tento pátek.

Kam

Ondra pěkně perlí,nějaké hlášky malých dětí jsou dost usměvné

Zevi

Ještě k té „mňamce“co je na fotce.Teda netušim vůbec,ale typuju,že je to sladké.

Lítání dětí-neviděla jsem,ale dle toho co píše Prochi asi tuším o co jde.Sice jsem neviděla tu reportáž,ale pokud je to to,co si myslím tak bych to neviděla tak dramaticky,mám kamarádku a ta to se svou holčičkou prováděla od miminka,držela jí za ručku a nohu a točila se s ní,malá byla nadšená a líbilo se jí to.Aspoň to říkala kamarádka.Já bych to teda taky nepraktikovala.Ale jak říkám,v reportáži to mohlo být hrozivější….

Fíla taky začíná mít rýmu a kašel,už jsem udělala cibuli s medem tak snad zabere.A to dostal na alergologii lék na posílení imunity dých.cest.Mě už „vomejou“ Doufám,že se to s jarem zklidní.

Prochi

Gratuluji k zoubku
8. únor 2010 ve 20:22  • Odpověz
Macej, ty myslíš jakoby letadýlko, to s námi naši taky dělali, ale to už jsme chodili minim. do školky. Tohle dělají úplným miminečkům, co všechno tam hrozí, radši ani nedomýšlet...
ta reportáž je tady...
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-07.02.2010-19:00-1-udalosti.html?online=1
8. únor 2010 ve 21:02  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.