• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
já to fakt nemůžu ani dokoukat, jen slyším ty děti brečet, tak brečim s nima, je to fakt hrozný, jak jim to můžou udělat??? Já dokážu pochopit, že tam někdo jde, neví, co to je, chce zkusit něco novýho... ale když miminko tak zoufale brečí, jak v tom můžou pokračovat??? Nehledě na to, jak se všude dneska mluví o tom, že se děti nesmí předčasně posazovat, tahat za ruce a "chodit" s nima a spoustu dalších věcí, člověk je megaopatrný, podpírá hlavičku... a oni tam mrskají s třítýdenním miminkem jak s kusem hadru :pensive:
8. únor 2010 ve 21:07  • Odpověz
Já nechápu k čemu je to dobrý:slight_smile:já jsem zprávy neviděla :astonished:
8. únor 2010 ve 21:34  • Odpověz
ale ta ukázka mi stačila, čeho všeho jsou ty lidi dneska schopný :frowning2:
8. únor 2010 ve 21:39  • Odpověz
macej,
jitrocelový sirup je už pro kojence, jen záleží asi, jaký, ale ten co mám, je už pro kojence :wink:

Jinak s tím kurzem, to je prostě děs, holt, blázni jsou a budou...vždyť to říkali, co se děje s tím mozečkem, jenom když někdo děti hází ze srandy do vzduchu :astonished: :astonished:

Jinak jak admin teď smazal ten podivný odkaz, to jsem na něj koukla a vůbec jsem tomu nerozumněla, těm zahradám, co se tu objevily...

prochi,
velká gratulace k zoubku!! My máme pěkně nalitá vrchní dásna, tak uvidím, kdy se co vyvrbí...

Jinak dnes jsem dala malé poprvé trošinku mlíka z flašky, koupenýho, a pila jak divá, tak jsem docela klidná, že snad mě na ples pustí a bude pít od babi z flašky :wink:
8. únor 2010 ve 21:45  • Odpověz
Zevi a Mapris tak Ondra mě vezme na milost, můžu být spideraman i bez pytlíka :grinning: .

mapris pobyt v nemocnici bych taky obrečela, ale je dobře, že doktoři nechtějí nic podcenit. Většinou se snaží lídí zbavit.

Tak jsem jukla na to létání miminek a je to děs. Ty mámy bych přidělala za nohy na centrifugu a nechala je tam lítat celý den. Co ty lidi ještě nevymyslí.

Prochi tak si koukej skočit koupit nějaký nový model, když už máte zoubek

:wink:
9. únor 2010 v 09:52  • Odpověz
Prochi, gratulace k zubánkovi :wink: a nezapomeň si něco hezkého koupit, ať to pak není promlčené!

Macejko, no vidíš, jakou má Mája krásnou váhu a ty pořád že je drobínek a je to taky krásný kus ženský :wink:

Jituš, ten odkaz na zahrady jsem taky nepochopila :confused:
půjdete plesat? bezva, tak si to užijte a nezapomeň protancovat střevíčky :sweat_smile:

Kam, to se máš, že tě Ondra vzal na milost i bez pytlíka :grinning: :grinning: :grinning:

k létání: z té reportáže to fakt vyznělo otřesně, chápu, že děti mají nejrůznější skopičiny rádi a ječí štěstím, když jsou hlavou dolů a pod, ale to mluvím o dětech jako jsou ti naši starší, Jirka takové blbnutí miluje, Elenka je taky vysmátá jak jeliman, když se na rukách vyzvedne do výšky, trochu s ní houpeme... ale to se drží za hrudníček a má oční kontakt, vím že se jí to líbí a cítí jistotu a bezpečí :slight_smile: prostě normální hry, které dělají asi všicni rodiče :slight_smile:

tohle je fakt extrém, který se mi nechce ani komentovat :angry: :angry: :angry: co na to paní Kiedroňová a její "něžná náruč"?
9. únor 2010 ve 14:44  • Odpověz
jo a co byla ta nevábně vypadající věc? Prochi měla pravdu, něco v medu :sweat_smile: nejdřív jsme ani netušili co, páč jsme kupovali jednu plechovku fíků v medu a druhou, podobně vyhlížející, akorát bez fíků na obrázku, dostali od pani domácí (předminulou dovolenou, takže už to bylo takové skoro pozapomenuté) no a po otevření koukáme, že to fíky asi nebudou, tak jsme to podrobili zkoumání a pořád jsme nevěděli, co by to tak asi mohlo být :confused: až se nám podařil objevit docela malý nápis v angličtině, který nám rozšifroval ořechy, akorát že se nám to na ně nepozdávalo, přece jen ořechy v medu vypadají jinak a chutněji :wink: takže jsme vydedukovali, že budou naložené sakumpikum celé i s tou zelenou sloupkou, proto ten nechutný vzhled, ale dobré byly, to jo :sunglasses:
9. únor 2010 v 15:58  • Odpověz
zevi,
já čekala nějaké brouky nebo tak něco :dizzy_face:

Jo, asi máme neštovice, teda Maruška, pomalu pupínkuje, tak žítra jdem k dr, jestli nám to potvrdí...
9. únor 2010 v 16:31  • Odpověz
Jíťo, vy jste je asi čekali, že jo... říkala jsi, že je máte ve školce, ne? hlavně ať máte klidnou noc a pupence moc nesvědí

na brouky a podobné nechutnosti k jídlu se občas díváme na primě cool, na faktor strachu (soutěž o 50 000 doláčů) někdy to bývá docela brutus :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
9. únor 2010 v 16:39  • Odpověz
zevi,
jojo, máme to ve školce a jsme rádi, že teď, páč ji mám 14 dní doma, tento týden kvůli rýmě a příští týden ty jarní prázdniny, tak jestli se to potvrdí, tak v nejvíc vhodnou dobu :slight_smile: Myslím, že to teprv propukne za pár dní, dnes ji ještě nic nesvrbí, tak uvidíme...
9. únor 2010 v 17:31  • Odpověz
prochi

ta kamarádka dělala něco jako letadýlko,ale její holčičce v té době mohly být cca 3 měsíce.Já myslím,že to měla také z nějakého kurzu nebo tak,ona je takový typ(ač bych to do ní ve škole nikdy neřekla,ba naopak),že rodila doma,za celé těhu nebyla jedinkrát u dr,ani na UZ a dokonce ani na stěru jestli není pozitivní na streptokoka atd.Celé těhu ji navštěvovala pouze porod.asistentka a ta ji i odrodila.Nevím,zda je registrovaná u nějaké dr ta holčička,ale vím,že pro ni odmítá jakékoli očkování.Je to každého věc,ale já bych do toho nešla :sweat_smile:

zevi

na faktor strachu koukáme občas taky a co tam občas jedí,pijí,no fuj,já bych blila jak amina :sweat_smile: Například rozemleté prasečí žaludky či sperma ze sépie atd atd :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Divila jsem se,že v jednom dílu,což byl ženský speciál,měli za úkol "jen" sahat do nádrží s elektr.úhoři,což bylo oproti kachním nebo prasečím rozemletým žaludkům,procházka růžovým sadem,si myslim :sweat_smile:

jito

tak to je super jestli je jitrocelák i pro mimča,zeptám se na to v lékárně,děkuju za typ :wink:
9. únor 2010 ve 20:09  • Odpověz
autor
teda vy tady máte témata holky :unamused:

na to létání jsem se radši ani nekoukala, protože bych tý krávě hned napsala..

prchi,
gratuluji k zoubečku, tak honem honem si něco koupit :o))

jita,
moc se neraduj, jakmile má už nějaký pupínek, tak se bude rozsévat furt dál a k doktoru byste jít právě vůbec neměli, abyste nenakazili děti v čekárně, protože jste infekční. Já svojí dr. volala. Akorát mi říkala nemazat pudrem, prý se to pak rozmáčí a dlouho hojí. Tak držím palce, ať to přežijete, Terka se nedrbala díky xyzalu, co bere na alergii, ale na obličeji je měla dost.... To jsem jí musela hlídat...

zítra mi budou brát odběry krve a podle toho se rozhodne... radši se na nic nebudu těšit... Abych zas nebulela...
10. únor 2010 v 09:39  • Odpověz
autor
tak holky, odpo jdu domu :o) Otázka je, co bude po propuštění...
11. únor 2010 ve 12:09  • Odpověz
Jéééé Maprisku, hip hip huráááááááááááááááááááá!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! To je paráda :dizzy_face:
11. únor 2010 ve 12:55  • Odpověz
Jíťo, co Maruška? Jak jí je??
11. únor 2010 ve 12:56  • Odpověz
Já mám zas doma malýho. Už mě to fakt točí. Je pár dní ve školce a pak týden doma. Já ho vypiplám, je tam tři dny a může zase zůstat doma :angry: Nejsou to žádný hrozný nemoci, jen rýma a kašel, ale já ho tam s rýmou nechci dávat. A pak ho tam za týden vyzdravenýho dovedu a už v šatně prská každý druhý dítko a matky v pohodě, přece ho nebudou nechávat s každou rýmou doma :angry: (Podotýkám, že jsou to ve valný většině děti nepracujících matek, nebo děti, pro který v poledne chodí babičky, který jsou doma)
11. únor 2010 ve 13:02  • Odpověz
autor
prochi,
nesmíš dávat dítě úplně zdravé do školky :wink: bohužel... U nás si učitelky nechávají do třídy kupovat papírové kapesníčiy, protože tam v zimě prská každé druhé dítě, prostě naše terka má třeba rýmu celou zimu, pokud nemá horečky a vyloženě ucpanej nos, tak já jí do školky dávám. A většina to dělá asi taky takhle... Vydrž, až bude jaro, bude to lepší..

jita,
jak je marušce?

Tome je furt zahleněnej a hedelix nezabírá, asi budu muset příští týden s ním k doktorce...
11. únor 2010 ve 13:35  • Odpověz
ahoj kočky,

mapris,
to mě je jasné, že nemůžem mezi děti, ale my máme u dr vzvlášť vchod pro infekce, takže v pohodě...

Jinak Marušce je zatím dobře, nedrbe se, horečky nemá, i když už je celá posetá, jen v noci se drbala ve vláskách párkrát, ale přes den vůbec, kéž by to tak zůstalo...
No pudr dávám, mám tekutý s mentolem a myslím, že je to určitě dobré, že se to rychleji hojí a chladí to a tím pádem i ulevuje, a líp se to údajně hojí, tak to jsem neslyšela, že by měl opačné účinky, to by všichni nedoporučovali jinak...
11. únor 2010 ve 14:02  • Odpověz
Mapris, mě se to ale nelíbí. Neříkám, když párkrát za den smrkne, ale jemu teď teče zase taková ta hustá rýma, né vodová, tak ho tam dávat nechci. A taky v noci hrozně kašlal. Jenomže co myslíš, přes den ještě ani jednou nezakašlal!
Včera pro něj šel manža, protože mě je už týden pěkně blbě a bylo mu vyčteno, že P. kašle a jestli si nemyslíme, že bysme si ho měli nechat doma. Tak jsem se fakt divila, že kašle, do večera ani jednou nezakašlal a byl úplně v pohodě. Ale pak ho to chytlo v noci, tak jsem ráno volala, že nepřijdem. Já jsem taková na vážkách pořád... nepřijde mi fér ho tam dávat s rýmou i menším kašlem kvůli dětem pracujích maminek, aby na ně neprskal. Ale když to tam pak vidím, tak jsem akorát nasraná. Navíc mu fakt nic není, kromě toho, že smrká, řádí tady jak černá ruka a nevykazuje známky žádný nemoci.

Jíťo, tak to je moc dobře, že snad nijak moc netrpí. Hlavně že nemá ty horečky. Myslím, že vám to vyšlo i moc dobře, venku není žádný teplo, nemáte v plánu dovolenou apod., jsi doma s malou...

Naší Cácorce se prořezal druhý zoubek, tak jsme toho teď moc nenaspali. Měla i horečky, ale zároveň má menší rýmu, tak je to asi jedno s druhým.
11. únor 2010 ve 14:22  • Odpověz
zevi

no ona Markétka byla pořád taková drobnější,ale od doby nemléčných příkrmů se teda pěkně zakulatila :sweat_smile: ale je to dobře,jen ať dlabe.

holky

když doma prckům vaříte,dáváte do toho jídla kapku oleje?Já už vůbec nevím jestli takhle malýmu mimču můžu dát do jídla olej,ale myslím,že kapka olivového neuškodí.Dnes jsem Máje dělala špenát s mrkvičkou a bramborama a dala jsem jí do toho trošičku koj.mléka,aby tam byla trošička tuku.

mapris

tak to je super,že jdeš domů a neboj,doma to bude dobrý,za chvíli budeš mít zase práce nad hlavu a nebudeš vědět kam dřív skočit.Ale nezapomínej se šetřit,aby se ti nemoc nevrátila.

jíťo
já jsem také slyšela,že tekutý pudr se už moc na neštovice nedává,ale proč,to nevim.Spíš se prý dává Imazol krémpasta,ale to je taky jakoby pudrové tak nevim jaký je v tom rozdíl. :sweat_smile:

prochi

já mám Fíka od úterka taky doma.Začal kašlat a spustila se mu rýma.Na kašel jsem mu dala cibuli s medem,to zabralo rychle,kašlal jen jeden den,a nebo když zakašle tak je to vlhký a hleny se pouští což je dobře,ale rýmu má.Většinou nám kapky na rýmu nezabírají tak jsem mu dnes už nasadila Sinupret,slyšela jsem na něj chválu tak ho vyzkoušíme.Už umí konečně smrkat,ale má taky hustčí nudle,ne nijak barevné,ale hustší jsou a všechno to nevysmrká tak snad ten Sinupret zabere. Fík je většinou tak 14 dní ve školce a pak týden doma,je to asi všude stejné.K nám do školky také každý měsíc na začátku nosíme balíček papír.kapesníků.Sama učitelka říkala,že kdyby tam neměly být děti s rýmou tak tam nikdo není.Ale já,pokud má Fík kašel a nudlí tak ho také nechám doma.Ale jinak u nás ve třídě také děti vesele posmrkávají,pokašlávají.Není to tak dávno co měl Fíla rýmu,já ho doma piplala a pak jsme šli do školky a v šatně nějaký chlapeček měl žlutou nudli u nosu.Tomu se nevyhneme.Bohužel to u nás odnáší Markétka což mě dost štve a už nevím co s tím.Má opět plný nos a k tomu dneska i teplotu 37,9 a to máme jít zítra na vítání občánků.Já už se picnu nebo mě odvezou do Bohnic,fakt že jo :unamused: Snad se to s jarem zlepší.

jito

je super,že se Maruška moc nedrpe a netrpí.Nejspíš bude mít klidnější průběh,což je dobře.jen aby to nechytla Helča,i když nejspíš ji to nemine.
11. únor 2010 v 15:36  • Odpověz
prochi,jíťo

dáváte holkám nějaké "mlsání" jako jsou třeba dětské sušenky,piškoty nebo tak ? Já jsem Máje koupila ve zdravé výživě kukuřičné křupky a zkusila jsem jí dát.Nejdřív nevěděla co s tím,což jsem se dost divila páč jinak všechno hned strká do pusy,ale pak na to přišla a zdlábla křupku hned :sweat_smile: Tak jí čas os času budu křupku dávat.
11. únor 2010 v 15:41  • Odpověz
Macej, přesně! Kdyby to měl jen P. tak je mi to snad šumák, ale i u nás to odnáší malá. Sice zatím vždy jen rýma, ale víme, jaký je to u miminka opruz. Navíc jsem i já nějaká oslabená či co a chytám to i já. Začalo to před třema týdny, kdy jsem to od něj chytla a týden lezla doslova po čtyřech, jak mi bylo blbě. Nakonec začala rýmovat i malá. Další týden manža a min. týden jsem to chytla zase zpátky. Teď už je to lepší, ale pořád jsem ráda, že jsem ráda. O cvičení nebo plavání si můžu nechat zdát, protože jsem ráda, že jakžtakž obstarám děti. Už mě to neba, ale co se dá dělat, na druhou stranu jsem ráda, že tam může chodit, je tam moc spokojenej. Dneska celý ráno fňukal, že chce do školky, že budou všechny děti brečet, že nepřišel :grinning:
11. únor 2010 v 15:47  • Odpověz
Macej, křupky už taky sem tam dám. Třeba když něco potřebuju ještě udělat a malá už kňourá a u ničeho nevydrží. Tak si ji dám do lehátka, do každý ruky jednu křupku a mám nejhodnější a nejspokojenější mimčo na světě :sweat_smile:
Jinak jsem zatím nic jinýho nedávala.

Jo a už jsme taky zkoušeli kaši :slight_smile: Zatím jen na zpestření. Koupila jsem tu, jak se dělá do mlíka. Tak jsem jí trochu zkusila udělat do MM a jak jí jelo :slight_smile:
11. únor 2010 v 15:51  • Odpověz
krupicafaja baby, kde jste se tu všecky nabraly :sweat_smile: zrovna dnes, kdy můžu nakouknout jen jedním okem

Mapris, supééééééééééééééér, už si určitě užíváš dětiček :dizzy_face: :dizzy_face:

holky čím mažete klubající se zoubky? nám se jedna bestie klube, už je vidět, jen se proříznout, takže v noci nespíme a přes den kňouráme... :unamused:
zůstal mi calgel po Jirkovi, ale ten v lednu prošel, nový jsem nesehnala, že prý není a místo toho mám mundisal gel, ale nezdá se mi to ono

ještě jsem něco chtěla, ale teď nevím... skleróza :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Macej, kapičku oleje jo, některé vitamíny potřebují tuk, aby je tělo mohlo využít, ještě lepší než olivový, je slunečnicový, za studena lisovaný, není tolik aromatický (kupovala jsem docela drahý, tuším gold, bývá i ve skleněné lahvi)
11. únor 2010 v 19:14  • Odpověz
prochi

já jsem tuhle zimu taky nějaká náchylnější k nemocem,už jsem měla 2x antibiotika.Jsem zvědavá jestli chytnu rýmu od mrňat.Nejhorší je,že Mája se cca před dvěma týdny rými zbavila a teď zase tohle.Absolutně nemůže dobře spát,pořád frká,kašle jak jí to vadí v krku,večerní mlíko celý vyblinkala,chce dudlíka,ale když ho nasaje tak ho hned vyplivne,protože nemůže dýchat.Už jsem zoufalá a fakt nevim co s tíim,jak jí mám pomoci,když kapky nezabírají.

zevi

my máme na zuby buď Baby dent (ale nezdá se mi moc šťastně řešený,máme totiž kapky a kapou se na prst jenže než je dám do pusy tak to zteče),ten jsem měla ještě po Fíkovi a nedávno jak se Máje zoubky prořezávaly jsem kupovala Kamistad,ten je s heřmánkem a je tam lidokain nebo nějaké anestetikum jako v Calgelu.Ten Calgel už asi neseženeš,myslím,že se stahoval z lékáren.
Právě kvůli těm vitamínům rozpustných v tucích jsem se ptala na ten olej.Páč bez toho ta zelenina jen tak projde tělema nic si z ní tělíčko nevezme.V těch skleničkách-kupovaných nějaký tuk nebo mlíko je.
11. únor 2010 ve 22:16  • Odpověz
zevi

a nebo ještě na zoubky homeopatikum Chamomilla vulgaris 30ch, 10 kuliček do 50-100ml vody :wink:
11. únor 2010 ve 22:19  • Odpověz
Ahojky

Mapris supéééééééééééér, že jsi už doma. Teď už bude jen a jen lépe, ale ještě se snaž aspoň trochu šetřit.

Prochi já teda rýmu neříším, s normální rýmou prostě do školky jde, kdyby mu tekla nějak extrémně tak by nejspíš nešel. Když v noci hodně kašlal, tak taky nešel a pak přes den nekašlal vůbec. Ve školce teď snad každé dítě nudlá a sem tam zakašle.
Ondra je ve školce spokojený, ale když je se mnou doma, tak je nadšený. Tím že tam je každý den do třech e to jiné než je na dopo? Nebo tam už Péťa taky pravidelně spí? Ale Ondra je takový můj maman, on je se mnou rád, pořád mě mazlí a pusinkuje a všechno chce se mnou podnikat. Občas říká, že chce se mnou do práce, že taky bude pracovat. Poslední dny je fakt hodný, co slíbí splní.

My na neštovice taky dávali pudr, nijak to nemokvalo a hezky se to hojilo. A mě to přišlo lepší, než koukat na to malé tělíčko samý červený flek, když byly flíčky bílý, vypadaly lépe.
11. únor 2010 ve 22:24  • Odpověz
Kam, tak jasný, až budu chodit do práce, tak rýmu taky řešit nebudu a popravdě bude tam chodit asi do padnutí. Ale když jsem doma, tak je mi to prostě proti srsti ho tam dávat. Navíc na začátku škol. roku nás na MD s mladším dítkem paní ředitelka osobně prosila, abysme se ohlížely na maminky pracující a nechávali si nastydlý děti doma. Tak já blbka se to samozřejmě snažím dodržovat, ale moc nás takových není.

Péťa je tam taky až do odpol. Sám si řekl, že už chce :wink: Chodím teda pro něj v půl třetí, ale tenhle týden každý den říkal, proč už pro něj jdu, že ještě nechce domů :sweat_smile:
12. únor 2010 v 08:51  • Odpověz
My měli dneska po víc jak týdnu krásnou noc. Malá usnula v půl sedmý a spinkala v tahu do čtyř. Bez plakání, bez hudrování, prostě paráda. Snad už dá ten zuban pokoj.
12. únor 2010 v 08:54  • Odpověz
Prochi závidím, taky chci v noci spát :rolling_eyes: do půlnoci to máme ještě jakžtakž, ale pak po dvou hodinách uáááá :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jsem se odhodlala objednat i jantarové korále (spešl pro děti, mají pomáhat při prořezávání zoubků, já vím, že u nás se na to kouká jako na velice podezřelý a nedůvěryhodný prostředek, ale v německu nebo rakousku se naprosto běžně za tímhle účelem prodávají :wink: )
tak jsem zvědavá, jestli budou mít kýženého efekta
12. únor 2010 v 09:13  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.