• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
Tak jsem se dívala na net a všude píšou, že je mucosolvan vhodný pro kojence, tak naše dr určo plašila :sweat_smile:
22. únor 2010 v 17:16  • Odpověz
autor
nazdárek holky,

kam,
týýý jo, tetování :o))) to měla jedna sestřička v nemocnici na rameni... Co já vim... Já bych si to dala na nějaký neviditelný místo :o)) Jenže kam viď? :o))) Tak třeba na páteř o))) A co třeba tvoje znamení? :o)) A nebo na rameno :o))

jita2,
tak jsme dopadli stejně jako vy... Tom má taky mucosolvan, a místo spiropentu má ventolin dýchadlo, protože to má na průduškách... my se snad nenaočkujem... :frowning2: :frowning2: . Naše doktorka moc spiropent nechce předepisovat, protože prý ovlivňuje srdeční činnost a ten ventolin účinkuje kde má - na průdušky. Bere ho i terka při nemoci na astma.
Jo a jinak - s tím mucosolvanem - dr. se mohla splést... Je to také jenom člověk :wink:
22. únor 2010 v 19:56  • Odpověz
mapris,
myslím, že s tím spiropentem to nebude tak horké,že by dělal takové hrozné věci v těle...doufám...
To je prostě pořád dokola s tím nachlazením, co chceš dělat...už jsem si tak říkala, jak ty naše dětičky občas berou ty mucosolvany apod., jestli jim to třeba nějak neškodí, ale zas nejít k mudře, když slyšíš, že chrčí a má to možná na průduškách, si taky zas moc nelajznu, ale nerada do nich cpu nějaké ty věci....
22. únor 2010 ve 20:28  • Odpověz
Ahoj holky

koukám,že malincí marůdci jsou tu pořád,to je furt něco :angry: Já jsem dneska byla s Májou také u dr,už je dlouho zahleněná a malinko kašle,sice je to hlenové,ale raději ať si ji poslechne...No a dr říkala,že jsou tam slyšet ty hleny a má to i malilinkato na průduškách,ale není to tak jak to měla dřív tak nám ani nic nedala jen máme pokračovat brát ten jitrocel.sirup.No ale napsala nám doporučení na alergologii,vzhledem k tomu,že se to s Májou táhne od 4 měs. a taky máme pozitivní rodinnou anamnézu.Říkala,že toho momentálně stejnak nejspíš moc nezjistěj,že kožní testy se mrňatům nedělají a v krvi taky nic nebude,ale jestli uzná alergoložka za vhodné tak Máje nasadí aspoň na zkoušku,třeba na měsíc nějaký inhal.lék.Naše dr.se tomu brání u mimin,ale říkala,že ty inhalační léky jdou aspoň přímo tam,kde mají působit a to do průdušek.Ale taky říkala,že je klidně možné,že až se konečně oteplý tak bude po problému,že je spousta dětí,kteří marodí od října do března a přes jaro-léto je klid.Tak uvidíme co a jak.

jito

já taky nejsem nadšená,že už jsem do arkétky nacpala kdoví co (Spiropent,Mucosolvan,ATB),ale snad to nebude tak zlé.

zevi

jak jsem se tě ptala zda jsi dala Elence Prevenar normální (7) nebo nový Prevenar 13,tak už to vím.Dnes mi sestřička u dr.říkala,že sice mají mimča (ty co na to mají nárok) zdarma Prevenar,ale pouze tu 7. Ta nová 13 je spoplatněná pro všechny. :angry: :angry: :angry: My na to zdarma sice nárok nemáme,ale i tak to vidím jako sviňárnu,nejdřív rozhlásí,že to bude zdarma a nakonec je to ta sedmička,ale i tak je to dobré,že aspoň ta sedmička je zdarma.A Synflorix je myslím taky zdarma.

kam

tak to si budeš užívat,nejdřív luxusní dovča a pak do tattoo salónu pro nějakou pěknou kérku :dizzy_face: Ani se nedivim,že máš obavu z tetování.Já bych klíďo také chtěla,ale henou :sweat_smile:
23. únor 2010 ve 13:00  • Odpověz
kam

dodatečně vše nejlepší k narozeninám :wink:

jituš

a ty jseš oslavenec dnes??? Vše nejlepšíííííííííí :wink:
23. únor 2010 ve 13:03  • Odpověz
Hoj ahoj, kdo se to přišel podívat? :sunglasses:

Jíťo, Kam, kočky, všechno nééééééééééééj k narozeninám. Hodně pohody, spokojenosti a zdraví pro vás a celou vaší rodinku :slight_smile:
23. únor 2010 ve 13:05  • Odpověz
Macej, krááááásný fotečky, zkoukla jsem je jedním dechem :dizzy_face:
23. únor 2010 ve 13:06  • Odpověz
Naše Cácorka má asi šestou nemoc. O víkendu měla horečky a včera se jí na čelíčku a mezi očičkama vyrazila taková nenápadná vyrážka. A dneska jsem koukala, že se jí to rozlejzá na krk a na záda. P. to taky měl asi v osmi měsících... tak doufám, že to není nic jinýho.
P. má zase hnusnou rýmu, ale do školky zatím chodí, ve čtvrtek má karneval, tak je celej natěšenej, ale kdo ví, jestli nezůstane doma :unamused:
23. únor 2010 ve 13:09  • Odpověz
Děkuji za chvály z hubnutí :slight_smile: Už mám dole osm, tak jsem šťastná jak berka. No ale zdaleka nekončím :sweat_smile:
23. únor 2010 ve 13:10  • Odpověz
ahoj kočky,
děkuji za přáníčka, jojo dnes jsem na světě 30 let :grinning:

prochi,
tak přeju, aby byla cácorka co nejrychleji fit!!

Heluš si zatím neštovice neškrábe, zatím vylezlo asi 15 pupenů, velkej má na čele a za uchem...
23. únor 2010 v 16:14  • Odpověz
macej,
ještě jsem zapomněla pochválit fotečky, obě děti jsou krásné, líbí se mi, jak jsou výrazné :slight_smile:
23. únor 2010 v 16:15  • Odpověz
jéje, nestíhám, ale vlezla jsem akorát včas, abych vám holky aspoň povinšovala, ostatní resty dohoním později :wink:

Jíťo, Kam, přeju vám oběma k narozeninám všechno to, co se nedá zabalit: lásku, štěstí a zdraví :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
23. únor 2010 ve 23:33  • Odpověz
autor
nazdárek,

jituš,
dodatečně všechno nej. Ten spiropent není špatný, jen terka po něm měla rychlejší srdeční činnost, a když máme ten ventolin, tak spirop nedáváme.
Jo jo, já zas poklušu zítra k dr. nic nám nezabírá a už nevím co s tím... Asi skončíme na atb, terka je v pěti měsících měla taky.

Jsem se ptala naší mudry, kdy začít s příkrmama ,tak mi řekla, že se může už ve 4tým měsíci, tak jsem čuměla jako puk... Ale asi počkáme co nejdýl, dokud se tomovi nezahojí ten atop, příští týden jdu ke kožní...
Jinak mi malej nechce vůbec mlíko ... Pije 150ml a někdy až po 4-5ti hodinách... Nevím co s tím...
24. únor 2010 ve 13:14  • Odpověz
autor
macej,
fotky krásný, mája mi přijde podobná fíkovi.. Nebo se pletu?
24. únor 2010 ve 13:15  • Odpověz
mapris,
co se týče příkrmů, tak doktorky na to mají taky různý názor, i když jsou děti nekojené, tak maminky kolikrát začínají až jak ty děti kojené, a taky to záleží na váze, pokud je to pěkný cvalíček, tak dr říká, že není kam spěchat, že v poho od toho 6. měsíce...
24. únor 2010 v 15:13  • Odpověz
Macej, s příkrmy určitě počkej, obzvlášť, když ti nepije moc mlíčka. To je pro něj minim. do šesti měsíců důležitější než nějaká mrkev a spol. Za Péti se s přikrmováním začínalo u dětí na UM opravdu od čtyř měsíců, dneska píšou, že stačí až od šesti jako u kojených. Jen pokud vypije mimčo mlíčka víc jak litr a nestačí mu to, tak se může začít dřív :wink:
24. únor 2010 v 16:34  • Odpověz
jsem blbá samozřejmě tam nemělo být Macej, ale Mapris :grinning:

Se mi hrozně motá hlava z těch písmenek, jdu něco pojíst.
24. únor 2010 v 16:35  • Odpověz
ahoj holky,
MOC VÁS PROSÍME O HLAS DO FINÁLE.

Potřebujeme se dostat do první desítky aby jsme se dostali do Prahy.

Po vyplnění hlasu, přijde na meil odkaz a kliknutím na něj se hlas odešle.
Z jednoho meilu jde hlasování opakovat po 3 hodinách a tak MOC DĚKUJEME ZA KAŽDÝ HLAS !!!!!

http://diteroku.vasedeti.cz/finale/2009/finalista/33885/soutezici-zevl-jakub-matej/finalove-hlasovani-pridat-hlas.html
24. únor 2010 v 17:02  • Odpověz
ahojky, konečně mám po delší době čas a klid na koňa :slight_smile:

nějak jsem to flákala, páč u Happy fota měli fotoknihy za 50% tak jsem tvořila velkou, výběr za celý rok a druhou extra z dovolené, ať máme nějakou vzpomínku i na papíře, ptž vyvolat fotky se asi jen tak nedokopu...
no a do toho si mamka zmyslela, že ona by chtěla jednu z našich svatebních fotek no a aby toho nebylo málo, tak tchánovci o víkendu slavili safírovou svatbu (45 let) takže jsem se vrhla ještě do čtvrté, pro ně jako překvápko :wink:
takže jsem furt lapěla u pc a vyráběla a tvořila až se ze mě kouřilo :sunglasses: :sweat_smile:

tak a jdu dočítat :wink:
25. únor 2010 ve 14:02  • Odpověz
Kam, co už sedíš na kufrech? já už si ty nádherné pláže představuju za tebe :wink: jak dlouho poletíte?

Macejko, my nedávali prevenar, ale synflorix, myslím že Prochi taky

jé, dinosauři by se malému taky líbili :dizzy_face: ukázku z "putování" jsem mu na počítači musela pouštět furt dokola :sweat_smile:
my jsme chtěli do Brna, tam byla výstava Dino, pohybující se, dýchající, ve tmě nasvícené potvory, prý jako živé :grinning: jenže to o víkendu končí, tak už to asi nestihnem...
mysleli jsme že tam zajdem minulý týden cestou z promoce, kam jsme nakonec nejeli, protože Jirka den před tím horečkoval, v noci blil jak amina - nějaká jednodenní viróza, či co

ale jak koukám, tady se marůdkuje na všech stranách :unamused: já musím zaťukat, u nás dobrý

Kam, z tetování bych taky měla bobky, já su posera na entou :rolling_eyes: ale líbí se mi to moc, akorát bych volila místo, které se ani za 30 let nějak rapidně nescvrkne

jo a Elis už má náušničky, prostě slečna :slight_smile:
fakt to nastřelování bylo úplně na pohodu, brekla si jen aby se neřeklo a hned byla vyřechtaná jak jelito (to já čekala furt nějakou hrůzu, krev a pod, asi zafixované z doby, kdy si to holky na intru píchaly sichrajskou :sweat_smile: )

pádím vymyslet masku, babi volala, že u nich je v neděli karneval, tak musím něco spáchat
25. únor 2010 ve 14:36  • Odpověz
ahoj kočky,
dnešní noc docela hrůza, Helča ji promrčela, jak ji to svědilo, tak manža jel teď do lékárny, ale asi mu kromě pudru nic nedají, jen snad nějaká mastička na mokvající puchýřky a ty my nemáme...
Ale nechcem do ní dávat fenistil nebo dithiadent, to je stejně jen na předpis, tak jsem se taky dočetla, že pomáhá jemně omývat vodou se sodou...tak to asi zkusíme...
25. únor 2010 v 17:14  • Odpověz
autor
jita2,
tak to je mi líto, že Helča takhle trpí.. Tom byl naštěstí nějak v pohodě, neměl ani moc velký a nějak to přežil.

Holky, s tím jitrocelovým sirupem - já mám oba (na den i noc) od mucoplantu a tam píšou, že je nevhodný pro děti do 1 roku :frowning2:

prochi,
já si myslela, že je to určený mně. Myslíš od ukončeného 6týho měsíce? Já terce začala příkrmy tak v 5,5 měsících, ale ta byla strašnej pijan na mlíko.. Tom moc ne.

čusky zevi,
to je dost, že se taky ukážeš. Pošli foto "onáušničkovaný" slečny. Zajímá mně :o))

Jinak já dneska koupila hypoalergenní mléko, tomovi se atop rozlézá po tělíčku. Zahlenění mírnější, ale furt to není ono. Zítra mastí manžel s ním zase k dr, já mám dr v nemocnici, kde jsem ležela..
25. únor 2010 v 18:31  • Odpověz
holky,
děkuju za pochvalu fotek :wink: a když už jsme u toho tak mám stížnost!!!!!už jsem dloouho neviděla Lucinku a Helenku,o Tomíkovi ani nemluvě,toho jsme snad viděli jen jako novorozeňátko :angry: :sweat_smile: :slight_smile: Jen Elenka s nám ukázala z vítání občánků :wink:

My byli na vítání občánků dneska.

mapris

nezdá se ti to,Mája je věrná kopie Filípka,říká to každej :sweat_smile:
s tím jitrocelákem-asi jich je od Mucoplantu víc,já mám od Mucoplantu a je i pro kojence (denní),ten noční je od roka.Ale paní v lékárně mi říkala,že v podstatě jakýkoli jitrocel.sirup se může dát na noc,protože neodvádí ty hleny tak jako např.Mucosolvan (teď to myslim všeobecně i pro dospělé)takže ten jitroc.vhodný pro kojence by se mohl dát v menší míře i na noc,si myslim.Ten,co je vyloženě "na noc" je na noc proto,že obsahuje i meduňku a ta má zklidňujícxí účinky.

jito

a co takhle nějaká homeopatika na to svědění??Nic jiného mě nenapadá
:pensive:
25. únor 2010 ve 20:04  • Odpověz
http://www.facebook.com/?ref=logo#!/album.php?id=100000066470761&aid=15585
Tady je pár fotek z oslavy.

Já nestíhám, v práci je toho dost, do toho jsem balila, připravit vše doma pro Verču a Filipa, už aby byla sobota a seděli jsme v letadle.
25. únor 2010 ve 21:34  • Odpověz
mapris,
já mám taky od mucopantu, nevím, jestli den nebo noc, ale je tam psáno, že kojenci půl lžičky, takže tento je pro kojence, jen nechápu ten rozdíl ..

macëj,
jojo, je to s tím jitrocelákem, jak říkáš, fakt je tam psáno pro kojence...
Jinak dnešní noc byla daleko lepší, včera jsme ji vykoupali v té sodě a tak hrozně se jí ulevilo,ž e to byla paráda :slight_smile:
Jinak jsou ta tvoje dvě zlatíčka fakt hodně podobná, u nás jsou holky každá jiná,
fotky určo pošlu...
26. únor 2010 v 09:43  • Odpověz
Ahojky, přidáváme se k marodům :frowning2: Dneska ráno měl P. přes 39 a brečel, že ho bolí v krku. Tak jsme jeli k mudře, má angínu s nějakým spálovým streptokokem. Penicilin, za týden KO a píchání pendeponu. Mě picne. Modlím se, aby to nechytla malá....

Já jsem aktualizovala někdy min. týden fotky na rajčeti, tak pošlu znovu odkaz, ju? :wink:

Kam, zkoukla jsem fotky, je vidět, že oslava dopadla parádně :dizzy_face:
Držím palce, ať s dovčou vše dobře dopadne. Hlavně ať jste zdraví a můžete všichni odletět a pořádně si to tam užít.
26. únor 2010 v 11:18  • Odpověz
autor
čau...
já vím, ale nestíhíme.

Tom dostal antibiotika, Má bronchitidu a nelepší se to...
Fotky pošlu, slibuju...

My si užíváme. V tomto týdnu mi bouchly žárovky v degestoři, ale tak, že to vyhodilo pojistky v celým bytě.. Ta druhá dneska ráno ve 4, když jsem šla krmit toma. A teď čekám na instalatéry, neboť máme záchod vejpůl... Jam bývají na záchodech ty dvířka, tak nám při rekonstrukci udělali jen takový "víko" z dlaždic na magnety... No a já otevřela dopo dveře na záchod a to víko spadlo na mísu :angry: :angry: :angry: :unamused: :unamused: :unamused: , tak čekám, jestli to přijedou opravit... Fakt pech...
26. únor 2010 ve 13:26  • Odpověz
tak jsem konečně omrkla fotečky :slight_smile: na Macejky si brousím zuby dlouho, ale nějak nám zkomíralo připojení, bylo vysokopomalostní a než se něco načetlo, hrůza :stuck_out_tongue_closed_eyes: včera táta pošťouchal trochu anténu a konečně normálně fachčíme :slight_smile:
Macej, chválím, dětičky jsou kouzelné, řekni, byla Mája vůbec takové to klasické modrooké mimi? nebo už rovnou měla ten krásný tmavý kukuč?

a Prochi to samé, dětičky krásňoučké a taky z jedné formičky, akorát jste ustřihli camrdlíka, že jo :sweat_smile:

jo a chtěla jsem se zeptat, jak jste to měli s náušničkama, zajímalo by mě, jaký byl výběr (vidím, že máte parádnější než my) v poměru k ceně
náš dr. co to píchá nemá na výběr žádné vzory, jen jednoduché "stříbrné" pecičky za 190,- kaček, fotku pak pošlu

Macejko, vy jste měli to vítání odložené, neměli jste jít kterýsi pátek? docela mě překvapilo, že je to ve všední den, u nás bývá v sobotu

holky, ptám se asi jako tatar, ale pokud se na facebooku nezaregistruju, tak uvidím akorát tak kulový že :unamused: a když se zaregistruju, tak tam budu vyhledatelná? (o to jaksi nestojím :confounded:) nebo jak je to?

jo a ještě dotázek ohledně konce mateřské... myslím si to dobře, že s tím fialovým papírem na sociálku aby mi potvrdili výši mateřské a pak se žádostí na rodičák na ÚP? a k zaměstnavateli pro žádný štemplík?

tak marůdkům a jejich maminkám přeju klidné noci a hlavně brzké uzdravení
26. únor 2010 v 15:27  • Odpověz
ahojky,
jdu se rozloučit.
Bereme sebou noťase, tak když bude chvíle juknu na vás.

Zevi na facebooku si můžeš zvolit, jak moc veřejná chceš být a jaké informace o sobě ostatním sdělíš.

Koukám, že se nám tu zase množí marodi, tak všem přeji brzké uzdravení.

Jita chudinka Helenka, tu ty neštovice pěkně trápí :frowning2: , tak ať jsou brzy pryč. Zase už je budete mít za sebou a bude celý život klid.

Prochi a Macej dětičky máte krásný. V malé Lucince vidím miminku. Ty sourozenecké fotky plné lásky jsou super. Už se těším až jednou (snad) bude Ondra pusinkovat svojí sestřičku/bratříčka.
26. únor 2010 ve 22:21  • Odpověz
ahoj kočky,

kam,
krááásnou dovču! :slight_smile:

zevi,
jelikož jsem skleroza, já jsme si myslela, že přejdu na rodičák automaticky a nic nemusím dělat, to jsem ale blbá, že?
No a jak mi nepřišly měsíc a půl peníze, tak jsem volala na socku a ona, že musím vyplnit žádost, takže já jsem na sociálce vyplnila žádost o rodičovský příspěvek a ještě k tomu volbu na kolik let...

prochi,zevi,
jestli jsem ván nepsala o vašich dětech, tak jsem zase zapomněla, vždycky se podívám, ale pak třeba zapomenu napsat, a už nevím, jestli jsem psala nebo nee, ale vaše dětičky jsou rozkošné a přijdou mě k sobě hodně dost podobné, zvlášť u prochi :slight_smile:
:slight_smile: Mě když někdo řekne, že Helča je celá Maruška, když byla malá, tak si to asi nepamatujou, protože fakt si nejsou podobné, zkoumám ty fotky pořád, jo, určitě prostě na nějaké fotce trochu jo, ale v základu jsou každá jiná :slight_smile: Akorát ani jedna mi nepřijde na maminku, snad jen Maruš teď, až je větší...
1. bře 2010 v 10:01  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.