• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
autor
jita,
to já si o rodičák žádám, ale mám takových papírů, že nevím co s tím :o( a budu muset zavolat na sociálku. Co se dává potvrdit zaměstnavateli? Předpokládám že ten fialový papír...
2. bře 2010 v 08:17  • Odpověz
mapris,
to je nejhorší, že já rychlo nevím, já to dělala opožděně takovým fofrem, že nevím, jaká barva už byla, ale myslím, já měla jen dva papíry, žádost o rodičák a pak ten papír na tu volbu...
Jinak díky za fotky, Tom je fakt zlatíko nádherné, a to já měla spadené jen na holky, že to jsou takové fešandy, ale je fakt k sežrání!! A Terinka taky, je to ale celá mamka, co?
2. bře 2010 v 10:15  • Odpověz
Ahoj holky,
já hlaásím,že jsme zase nemocní,teda Filípek má rýmu a v noci začal kašlat,to už ani neřeším,ale Mája má teplotu a velkou rýmu,v noci zase vyhodila mlíko sotva ho dopila a já jsem myslela,že se mi v noci rozskočí hlava,děsně jsem se potila a všechno mě bolelo takže asi nějaká chřipajzna nebo viróza.Já už bych se na to fakt......
Ve čtvrtek máme jít na sono bříška jak Mája ublinkává a je pořád zahleněná tak jestli nemá reflux a další týden půjdeme na alergologii,protože má rýmu a je zahleněná často :unamused: Tak jsem zvědavá,co nám řeknou.

zevi
jojo,pmatuješ si dobře,že jsme měli jít na vítání občánků v pátek cca před 3-4týdny,ale Mája dostala rýmu tak jsme to přesunuli.

rodičák- já jsem dávala papíry na socku hned jak jsem tam nesla mateřskou,porodné atd.a nedávno mi přišel skoro výhružný dopis,že tam nemají výpočet denní mzdy za 2!! dny v únoru a jestli to tam nedodám tak taky nemusim žádné peníze dostat,no fakt děs.Upozorňuju,že se jednalo o 2 dny.Tak jsem to tam donesla a peníze za leden i únor mi přijdou až v březnu.

jito

a na jak dlouho jsi volila rodičák?na 3 roky?
2. bře 2010 v 15:10  • Odpověz
prochi

jak je na tom Péťa s angínou,je to už lepší?

jito

kolik té sody jste dávali do koupele na neštovice?
2. bře 2010 v 15:11  • Odpověz
macej,
klasika, na tři roky..
Jeden balíček sody do vaničky! Ale jak tak už mám zjištěno, každému zabírá něco jiného, někdo pudr nesnese, někomu pomáhá a někomu je bez pudru stejně jako s ním...takže je to ojedinělé, jakou pomoc při tom volit..
S těma nemocema to nemáte lehké, ještě ta malá princezna, aby dopadla dobře! S tím blinkáním je to taky na prd, co? Nepoblinkala se třeba někdy ve spánku nebo tak?

Holky,
nevíte, jak nejlépe se zacelují jizvičky? Mám strach, že jak to má Helča zrovna na obličeji, hlavně na čele, a jak si strhla samozřejmě už ty stroupky, tak že by to mohlo zanechat nějaké malé následky, mám doma kalciovku, ta ale se může dát, až je to stopro zhojeno, a kámoška mi říkala, že mám jizvičku promazávat sádlem, že to je prý dobré, ale zas nevím, kdy to sádlo dát, teď asi ne, když to má ještě takové živé...
2. bře 2010 v 15:57  • Odpověz
autor
jita2,
sádlo se dává až když je jizva zacelená a dává se to proto, aby to neusychalo. Mně ho mamka dávala na jizvy po operaci na noze. Jinak na živýho nic. Terka má taky pořád zbytky po neštovicích na zádech... Tak si říkám, jestli to tam bude mít furt a nebo to zmizí.. Asi by to chtělo taky něčím promazávat. Tom nemá nic.

macej,
taky si koukám užíváte. Tom má teda antibiotika, ale zahleněnej je permanentně od ledna a ublinkává mi taky... Hlavně po jídle... Ještě kojíš nebo jste už plně na UM?

U nás jinak nic nového. Záchod naštěstí celej :o)). Já jsem tak nějak už v pohodě, terka chodí do školky... Akorát mně štve to tomovo zahlenění, chtěla bych ho nechat už naočkovat. Jinak ho přes den - hlavně dopo - pořád uspávám na rukou, protože jinak neusne. Odpo naštěstí prospí v kočárku a večer už se snažím, aby usínal v postýlce sám. Sice je to se vztekáním, ale jsem u něj. Tak doufám, že se to brzo překlene. Bolí mně ruce, přece jen už má 6 kg a taky záda... Asi se objednám na masáž. V sobotu snad konečně půjdu ke kadeřnici, už to mám dlouhý a potřebuju "prokouknout"..

Chtěli by jsme jet příští týden na slovensko, teda podle zdravotního stavu tomáška.
3. bře 2010 v 10:18  • Odpověz
autor
jita,
jo jo, terka se nějak "kloní" ke mně. U toma nemáme jasno.

Terka je teď strašně hodná (tak snad to nezakřiknu), jen ty rána, kdy má vstát do školky, jsou na zabití. Už si hraj i s tomáškem, ale jen tehdy, pokud si s ním povídám já :angry: :grinning:.

S tomem nic neudělám. Dopo ho napřed musím uspat, abych mohla na chvíli sem k pc, a odpo terka kouká na pohádky na pc - odešel nám totiž minulý týden dvd přehrávač (naštěstí byl v záruce) a pak se snažím tady doma něco udělat, když malej spí a pak si s Terkou hraju, a večer fakt chodím spát, protože nemám na nic náladu. Asi je to, že jsem ještě pořád nějak zesláblá z tý nemocnice. V pondělí jsem byla zase na tom jícnovým echu. Streptokok tam není, ale zprávě jsem nerozuměla, tak musím počkat do 19týho na další kontrolu.

Zajímalo by mně, jakým stylem uspáváte obě děti. Vím, že ty větší chodí sami, a menší asi ukojíte :grinning: , ale když jste večer na děti doma samy? My terku furt musíme uspávat do usnutí... Nějak jsme to prošvihli a už jí to nenaučili... tak doufám, že to nebude do 5ti let :o))
3. bře 2010 v 10:27  • Odpověz
autor
ještě do třetice.

Prochi,
lucinka je roztomilá. Řekla bych, že je podobná tobě :o))

My s příkrmama začneme teda v 6tým, to je až v polovině dubna. Už sháníme židličku.. Tom je teda na "zabití" s mlíkem... Pije strašně nepravidelně. Někdy i po 4 hodinách a někdy i po pěti... Ani si nemůžu nic pořádnýho naplánovat, tak doufám, že s příkrmama se to nějak "srovná"... ale jinak je zlatíčko v noci. Usne v půl 9tý a spí až do 3-4 a dneska vstával v půl 8mý.. Jinak už "hejká" v 7 :o))
3. bře 2010 v 10:34  • Odpověz
autor
ještě se chci zeptat (na romá mi to dneska nevyšlo :grinning: )

Jak vy, děti a "kultura a sport"... Chodíte někam? A kdo vám hlídá prcky? Předpokládám že babičky. Já bych chtěla zas chodit někam na angličtinu a plavat (teda až mi to lékaři dovolí). Ale hledám vhodnej "čas" a až bude tom větší. I když manžel je zvládne uspat oba... Když je zvládl měsíc...
3. bře 2010 v 10:39  • Odpověz
mapris,
to je dobře, že streptokok to není, ale proč teda ještě čekat na další kontrolu?
Jinak s uspávání obou dětí to je tak, já je vždycky uspávala sama, jen ze začátku, když potřebovala Heluš udyndat v kočárku, tak to dělal manža, ale teď už našetěstí poslední dobou Maruška usne sama, hurá, za což jsem ráda, asi to začlo, že nechodila po obědě a je unavená, tak lehne a spí a ani mě nepotřebuje a já tam za chvilku za ní strčím k ní do postýlky Helču, přenesli jsme totiž postýlku k ní do pokojíčku, páč v ložnici si pouštíme večer telku, a ona není zvyklá spát u telky, no a jak už jsem psala nedávno, neuspávám ani Helču, vždycky si usne sama, někdy trošku pomrčí, někdy ne, ale nepláče...a jelikož Maru spí tvrdě, tak to s ní nehne....

Jinak dnes mi dr řekla, že Heluš bude mít na čele důlek :unamused: To je jasný, jsou horší věci, nemoci a tak...tohle je jen důlek, ale dostala jsem zatím framikoin a taky jsem pečlivě přečetla různý diskuze na ty jizvičky a věřím, že se tomu dá pomoct, jsou různý gely, které částečně nebo úplně vyléčily i hodně staré jizvy, tak až bude plně zahojeno, tak zahájím promazávání a věřím, že se tomu pomůže....

Nemůžem najít nabíječku na baterky, tak ani nemůžu vyfotit Heluš s neštovicema, teď už zaschlýma :angry:
3. bře 2010 v 11:23  • Odpověz
autor
jita,
musím být hlídaná aspoň dva měsíce od propuštění, bo se ten streptokok může kdykoliv vrátit :frowning2: , přece jen imunita je včudu a na atb jsem byla do poslední chvíle než mně propustili..
A Helču tam dáváte teď? Taky řeším, kdy dám toma k terce. A Helča už spí celou noc?
Jituš. Vím, že ďůlek na čele není hezký, já měla od puberty jizvy po akné a taky je teď už nemám... ALE.. pořád lepší jizvička, než zdravotní problém :wink: Jinak existuje homeopatický gel, který jsem si tenkrát dávala na tu nohu a prý jí používbají i sportovci.. Zkusím vygooglit název...
3. bře 2010 v 18:39  • Odpověz
jito
budu si to doufám pamatovat,balíček sody do vaničky,ať to mám v záloze až přepadnou neštovice nás.
Na jizvy mě taky napadá jedině kalciovka,budu jí taky potřebovat,Fík má nad okem jizvu (myslim,že jsem vám posílala fotku jak měl zraněné oko ze školky)nějaký chlapeček ho nerad sekl kluzákem,mával s ním a Fík se tam připletl :sweat_smile: No a aby toho nebylo málo tak v pátek jsme jeli k našim metrem,Fík se hnal na eskalátory,špatně šlápl,zavrávoral a spadl no a rozsekl si obočí na tom samém oku.Takže bude mít dvě jizvy :unamused: A to jsem ho ještě zbrzdila kočárem a zachytla,ale i tak trochu ťuknul o ten ostrý schod.Ještěže to nebylo něco horšího třeba useknuté prsty nebo tak :pensive:

mapris
proč si nemůžeš nic naplánovat? Já to s Májou dělám tak,že když někam jdeme na dýl tak si s sebou vezmu mlíko a dám jí to někde např.na návštěvě nebo tak.....
Jinak kultura zatím nic moc,byli jsme na těch dinosaurech a slibuju Fíkovi divadlo-Hurvajze.

uspávání-mno,Fíka většinou ještě uspáváme :sweat_smile: Většinou chce jít spát se mnou takže nejdřív uspim Máju,ale Mája někdy usne sama buď hned nebo si chvilku jen tak hraje a pak usne a někdy v postýlce dělá psí kusy a pak ji musím trošku zklidnit(pochovat,hladit( a pak usne,ale někdy je to i tak,že pláče a musím ji uhoupast v náručí.

postýlka-zatím ji do pokoje k Fíkovi dávat nebudeme,není tam na ni místo,takže předpokládám až budou mít děti palandu,Máme v plánu trochu předělat postel v ložnici,ale zatím nee
3. bře 2010 v 19:46  • Odpověz
Ahoj holky moje,
jdu si poplakat... Dopoledne jsem byla s beruškou na ORL, píchali jí ouško. Od čtyř od rána hrozně brečela, hořela, kojit nechtěla... myslela jsem, že chytla angínu od malýho, tak jsme klusaly k mudře. Ale krk má čistý, tak nás poslala na ušní. A taky že jo, zánět jako prase. Jen je mi opět záhadou z čeho, když neměla ani rýmu nic. No úplně stejný jako malej v tom listopadu z ničeho nic. Tak jí to píchli, řev ještě v autě hroznej, ale teď usnula kočička, tak snad už bude dobře.

Malej naprosto v pohodě, kdyby nebral ATB a nebyl doma, tak člověk ani neřekne, že mu něco je. Řádí tu jak černá ruka, lítá po baráku, prostě normální stav :grinning:

Holky, koukaly jste už na tu novou koníkovskou verzi, co se chystá? Já jen tak letem světem, ale je tam, že se budou dát uzamykat témata a vstup bude mít pouze ten, komu to povolíme. Budete sim sim pro to, abysme se zamkly? Mě to poslední dobou hodně štve, že nevím, kdo to tady všechno může číst a pořád se hlídat, co člověk napíše...

Jdu slít brambory a juknout do trouby a pak zkusím aspoň na něco odepsat.
4. bře 2010 ve 12:00  • Odpověz
Malé info k fotkám... tak naše děti jsou každej naprosto jinej :sweat_smile: . Jako joooo nějaký stejný podobný základ tam asi bude, ale to bude tím, že my si s velkým P. jsme docela podobní, takový stejný typy. Ale jinak P. je celej tatínek a L. zase celá já. Podle fotek naprostý kopie. Když vezmu fotky, když byl P. mimčo, tak si nejsou vůbec ale naprosto vůbec podobní.

Rodičák... jestli je dotaz ještě aktuální... tak já snad do práce kvůli němu vůbec nejela, nebo jo? Týjo já už nevim... každopádně ten fialový formulář, co chtějí na kontaktním místě mi poslali sami od sebe z OSSZ a jestli si to nepletu, tak na kontaktní místo jsem nesla pouze žádost a tenhle fialový formulář. A dávala jsem si to taky na tři roky.

Mapris... malej je naprosto kouzelnej! Fakt hrozně krásnej :dizzy_face: A Terezka je ti hrozně podobná :slight_smile:

Jíťo na jizvičky bohužel nemám radu. Ale malá útěcha, já mám jeden docela velkej důlek na čele taky. A Leonardo Dicaprio (nevim, jak se píše kluk jeden), má na tom samým místě co já! V jednom filmu, už nevim, v jakým, byl záběr úplně zblízka a já si toho hned všimla :grinning:

Macej, tak jak u vás? Byli jste na tom sonu? Jak jste dopadli? Je to taky jedna nemoc za druhou, viď? :frowning2:

Mapris, o uspávání jsme psali nějak nedávno... My neuspáváme. Oba jsou od porodnice zvyklý usínat sami. S malou jdu po koupání do ložnice, nakojí se, u prsa neusíná, bdělou ji přendám do postýlky, dávám ji do spac. pytle, přece jen je taková zpacifikovanější (což už teď neplatí, teď už se umí i v něm přetočit, vyšvihnout na kolínka a dělat vylomeniny) a odcházím. Někdy se stane, že ještě brekne, tak tam jdu, nabídnu druhou kozu, někdy se ještě dotáhne, někdy se na mě jen tlemí a zase přendám do postýlky a odcházím.
S malým si jdem lehnout, když je doma taťka, tak chodí vždycky on. Přečtem pohádku, chvilku si povídáme nebo zazpíváme a odejdeme. Taky někdy vymýšlí, přijde za námi do obýváku, ale to ho naženem zpátky. A malýmu necháváme otevřený dveře, aby nás slyšel a poslední dobou chce i nechat rozsvíceno.

No a s kulturou a tááák. Tak já chodím dvakrát týdně na aerobik. Máme to od sedmi do osmi. Jednou za dva týdny to vyjde, že má P. noční, tak hlídá mamka. Ale když odcházim, tak mám děti už vykoupaný a malá spí.
Teď jezdím (v rámci hubnutí :grinning:) v neděli dopoledne plavat. To je doma taky velkej P. Ale odjíždím až když L. spinká, uvařim si už v sobotu večer... No a z jara už se těším na brusle, to budu jezdit s kočárkem až bude P. ve školce. A pak taky kolo, to zase vozím malýho na sedačce. Jinak jezdí děti všude s námi. Jen jednou jsme se byli koupat ve Vodním světě a to jsme malou nechali doma. Ale jeli jsme až když usnula a za dvě hodiny už jsme zase byli zpátky.

Už jsem taky přemýšlela, že bych postýlku přestěhovala do pokojíčku. Péťa by byl nadšený. Ale zatím si nechám berušku u sebe, vždyť už žádný jiný miminko mít asi nebudu, tak to nechci popohánět :sweat_smile: No popravdě, musela bych to tam trochu přestěhovat, aby se tam postýlka vešla a taky vymyslet, kde bych v noci kojila, my jsme zvyklý kojit na posteli v leže. Takže pořád vychází jednodušeji ta ložnice.
4. bře 2010 ve 12:30  • Odpověz
Holky a ještě jsem se chtěla zeptat, nevíte něco o našich ztracených dušičkách???
Ijetce jsem psala včera maila, jak se mají a ták a ať na nás taky jukne. Tak snad se ozve, kočka.
Macej, vidíš Isáčka?
Mě by i zajímalo, jak se má Račulka s klukama, vždyť malej už bude mít co nevidět roček. A Čarodka...
4. bře 2010 ve 12:33  • Odpověz
ahojky,

macej,
Maruš má taky jizvu, jak jednou v noci spadla z postele a o cosi se bouchla, těsne vedle vnějšího koutku oka, tak kalciovku mám, ale zapomínám mazat :angry:
Jinak s neštovicema hlavně na každého platí něco jiného a pomáhá zkrátka něco...

prochi,
vůbec vám s ouškama nezávidím, to musí být hrozné, je to jedna asi z nejnepříjemnějších nemocí! Beruškce doufám bude brzy líp!
Jsem stopro pro zamknutí, nikdy člověk neví!!!
Jinak s podobností máš pravdu, je to tím, že jste oba podobné typy! JOJO :slight_smile:

ROdičák
jak píše prochi, já taky k zamněstnavateli nejela!!! Netřeba!

K Ijetce,
Je s Kubíkem od včera v nemocnici na pozorování, křeče z horečky, chudinek malej, no tak vás všechny moc pozdravuje a až dorazí domů, tak se ozve!!!

Jinak nám postýlka v pokojíčku taky trochu zavazí, ale když si tam Maru hraje a já ji nechci mít zrovna na zemi, tak má dobrou pozorovatelnu a vydrží tam i si hrát a není tam tak sama, když třeba něco dělám...

Kultura
Tak zatím jen naše kapela a povyražení s ní na vystoupeních a s tím spojené popíjení vínečka hlavně s kolegyní, s kterou jsme si sedly a je sranda...
Jinak jsem se od Helči ještě nějak neodpojila :slight_smile:

Týý jo, čarodka snad ani neexisuje, nebo co a racul taky určitě zajde na kukuč a nenapíše...holky naše starý :grinning: :grinning: , kde jste!!
4. bře 2010 ve 14:51  • Odpověz
Jíťo, to je mazec s Ijetkou a Kubíkem :frowning2: Chudínek malej nemocnej. Ale jestli se nepletu, tak tyhle křeče už z horečky měl, ne? Snad budou co nevidět doma. Taky je moc zdravíme a Lůca přidává hubana. A snad se na nás taky přijde po dlouuuuuuuuuuhý době zase podívat :wink:

A to platí pro všechny, šup šup ozvat se!
Hele a co Dashak? Ty mají teď nějak zkraje března narozky, ne? Nebo to byl začátek dubna? Taky by se na nás mohla přijít juknout.
4. bře 2010 v 15:00  • Odpověz
prochi,
no jo, nemá to poprvý :unamused:
Jinak s těma důlkama, když je má i Caprio, tak to je dobrý :grinning:

Dashak, Ostravačka jedna, taky na nás prdí s Bublinou :wink: Narozky si nepamatuju, taková hlava fakt nejsem :slight_smile:
4. bře 2010 v 15:10  • Odpověz
Tak Beruška už spinká, odpoledne už se i smála, tak snad bude dobře. Doufám, že bude chrnět, ať můžu za hodinu frčet cvičit :slight_smile:

jo a byli jsme na osmiměsíční. Tak má rovných devět kilo a 68 cm :slight_smile:
pro porovnání: P. měl v osmi měs. 9620g a 75cm :slight_smile:
4. bře 2010 v 17:57  • Odpověz
prochi,
tak to je dobře, že se ulevilo, hele, moc to s tím cvičením nepřeháněj, ať na tobě něco zbyde :slight_smile:
4. bře 2010 v 19:40  • Odpověz
Jitu, neboj, je mě ještě pořád kus s velkým K. :grinning: :grinning:
Cvíčo dneska odpadlo :cry:
Ale aspoň jsem se prošla.
4. bře 2010 ve 20:15  • Odpověz
autor
čus kočky...

to zas byla noc.. Terka mně teď nějak v noci vyžaduje, male blbě spí, dneska jdem na KO k dětský, tak jsem zvědavá.

Ijetky je mi líto, tak snad se to rychle vyřeší a budou s Kubou co nejdřív doma. Ty nemocnice jsou hrozný.

macej,
já zatím s malým nikam nechodím, jen ven, a tam ho krmit - je ještě trochu zima... A s blinkáním to máme podobný. Blinká po každým jídlem. Teď dostal po atb průjem, tak dr poradila nutrolin, a blinka víc, začala jsem zas dávat mucosolvan, tak nevím, jestli neblinká po něm.. furt něco...
Jinak kulturu jsem myslela tvojí :o))

Já jdu zítra k holiči a v neděli možná na kafe, jinak je to veškerá moje kultura co jsem doma z porodnice.

Malýho bych chtěla dát k terce co nejdřív, protože nám postýlka zavází při otvírání dveří, ale to jak spí, tak nevím, jestli má cenu ho tam dávat... To bych se tam mohla odstěhovat i já... Musím počkat, až se mu vyřeší ten atop a ty ostatní problémy...

Cvičit zatím nemůžu, ani plavat, snad v létě.

Jo a jsem pro uzamknutí!!!! Taky nevím, kdo mně čte a radši se tu moc o některých věcech nerozepisuju... No nic, mlaďas si stěžuje, jdu ho nakrmit.
5. bře 2010 v 07:13  • Odpověz
Ahojky holky, tak jsme doma a plním slib a jdu vás pozdravit:slight_smile:

Odpoledne nás pustili, bylo to zase hrozný, ale nebylo to jako poprvé. Fuj když si na to vzpomenu je mi zle...
Tak si nás nechali na pozorování a hlídali jsme teploty, už je neměl tak vysoký max. 37,8

No a teď co u nás?

Druhý pořád NEe :grinning: byli jsme koncem února na horách ( v Krkonoších) a Kuba od tý dovo říká že chce brášku, nebo sestřičku a když vidí malý dítko říká, mámi já ho nebo jí chci :grinning: :grinning:
V práci zatím dobrý, hlavně jiný starosti než doma a odreagování.
Kuba ve školce taky dobrý, ale po o si ho beru, jinak je chválený za papání :sweat_smile: holky on jí ale žere a to fakt :grinning: :grinning:
Další věc je že ten nemocný strejda jak jsem psala už zemřel, ale věděli jsme že to přijde, no bolelo to a bolí pořád hodně, ale je to vysvobození a je u nás v srdíčku pořád.

Novou verzi jsem neštudovala, tak nevím oč jde :confused:
5. bře 2010 v 17:05  • Odpověz
Ahojky

posílám pozdrav od sluníčka a teplíčka. Je to tu super!!!!! Za chvíli mi dojde net. Doufám, že jste všichni zdravý a v poho.

papa
5. bře 2010 ve 20:54  • Odpověz
autor
kam,
zááávidíím, já chci taky sluníčkooo!!!

Vyjímečně mi spí obě děti...

Terka začala včera večer zase kašlat a má plnej nos!!! A to chcem jet ve čtvrtek na slovensko... Tak jsem si jí nechala doma, aby byla v klidu, aspoň do zítra. V noci totiž měla horečku, tak jsme dneska doma.. A to prosím minulý týden dobrala atb... Se picnu.

prochi,
co lucinka? Už je jí líp???
8. bře 2010 ve 13:13  • Odpověz
Ahoj holky,

já mám tak nějak náladu nenáladu,už bych fakt potřebovala pořádnou dávku sluníčka,které hřeje.Jak jsem viděla v sobotu ráno zase nasněženo tak už mi z toho bylo tak nějak na nic :unamused: A to si myslím,že mě jen tak něco nerozhází,ale tahle zima už je fakt předlouhá :stuck_out_tongue_closed_eyes: Do toho na mě vlezl jakýsi moribundus,zase mě všechno bolelo,hlava,svaly,spustila se mi rýma jak trám...no prostě pořád dokola :angry: Mája má také zase rýmu ,je hrozně zahleněná,v noci jí to dráždí a kašle...Filípek už jen občas smrkne,ale ještě jsem ho na tento týden ze školky odhlásila,protože ho chci pořádně z té rými dostat,aby to neodnášela malá.Fík má energie až kam,takže se tady asi zblázním :sweat_smile:

Na sonu bříška jsme byli,reflux Mája nemá ,doktor tam neshledal nic závažného,ale na co mě upozornil a divné mu přišlo,je to,že má Mája prý nějak velká játra a zhrubělá.Ptal se mě jestli měla žloutenku,což měla a celkem dlouho.Doporučil jaterní testy takže zase poletim k dr pro žádanku.No a taky uvažuju,že zajdu já i děti na ORL na výtěry jestli nás furt nenapadá nějakej bacil a nechtělo by to třeba nějakou mastičku na recept nebo tak.Jen se obávám,aby nechtěla dát dětem ATB,to bych nejspíš odmítla :unamused:

prochi

a Lucinka má ATB nebo jen píchlá ouška a na ATB to nebylo? A jak vám je?

jito

Helenka už je určo po neštovicích,co?

ijet

teda,tak jste si pěkně "užívali" ve špitále.Vím,že Kubík neměl ty křeče prvně,ale stejnak je to děsný vidět to u svého dítěte.Hlavně,že je v pořádku.Někdo na ty křeče z horečky bohužel trpí :frowning2:

prochi, jíťo

chtěla jsem se vás zeptat,necháváte už holky spinkat na bříšku?? Mája se totiž dost často obrací(v noci v postýlce),často,když se vzbudim tak spinká na bříšku a je vidět,že se jí tak spinká dobře,ale já jí vždy raději obrátím.Nevim právě jestli jí tak nechat,říká se,že je to nebezpečné,ale nevim do jakého věku to platí,nevíte?
8. bře 2010 ve 13:29  • Odpověz
ahoj kočky,

ijet,
zdravím, dobře, že jste doma a že už teplotka tak nezlobí, ale muselo to být pro vás hrozný...
S tím strýčkem je mi to líto, ale je to dobře, že to berete tak, že už má vlastně nebeský klid a je mu dobře a vy na něj krásně vzpomínáte :slight_smile:
Maruš ve školce třeba moc nejí maso, jak pro ni po obědě přijdu, kolikrát ho má schované za škraní a pak mi ho vyplivuje :grinning: nebo ho nejí vůbec, ale to hodně těch dětí prostě v tomto věku není na maso...

macej,
Helenka už spinkala na bříšku od třech měsíců, měla jsem sice strach trochu, ale dělalo jí to dobře, to jde jen o zvracení, kdyby byla nějaký zvracecí typ, aby to třeba nevdechla, ale jinak strašná spousta dětí spí na bříšku skoro od narození, takže neměj strach, v tomo věku už vůbec!!! Hlavně když se jí daří, Helča třeba už pak zas přestala na bříšku spávat a teď hlavně na zádech, nebo se většinou přetočí na bok a tak skončí spinkat :wink:
Neštovice jsou pryč, stroupky ještě máme!

jinak máme konečně po opožděné oslavě, hodně dobře to vyšlo, tak jsem se strašně dlouho neodreaovala, díky karaoke to bylo ještě víc zábavný, strašně moc jídla ještě zbylo¨, tak už ho ani vidět nemusím, jsem přeplněná a potřebovala bych fakt vypnout od jídla :confounded: :dizzy_face:
8. bře 2010 v 15:21  • Odpověz
macej,
jinak ještě k tvojí princezně, je dobře, že proděláte veškeré vyšetření, že je o ni dobře postaráno, pokud bude nějaký problémek, snad to bude s jatýrkama všechno v pořádku :wink:

prochi,
Luci ouška dobrý?
8. bře 2010 ve 21:02  • Odpověz
Ahojky děvčátka,

jdu vás jen pozdravit.U nás nic nového, druhé dítě stále nic, oba jen pracujem, doma se střídáme.Akorát jsme se ztihli znova přestěhovat a máme u sebe zas tátu....je to boj, ale musím to vydržet :frowning2: .Malá do školky nechodí, prostě to nezvládla, takže jezdí k našim a hlídá ji kdo zrovna může.Ale od září ted už musí, je na ní moc znát, že ji chybí děti.

Jinak děkuju za fotečky co mi stále chodí, ty poctivě opravdu prohlížím a dětičky jsou k sežrání....
Až tu rozjedete třetí vlnu, snad se možná připojím :grinning: :grinning: :grinning: .Díky tomu že máme zas tátu, tomu musíme
dát chvíli čas.

Tak se mějte krásně, posílejte fotečky dál a já na vás aspoň nezapomenu:o).....
8. bře 2010 ve 23:37  • Odpověz
autor
isacek,
tak to je mi líto... Neboj, bude líp. Jinak u mně třetí vlna nehrozí.. doufááám :wink:

Terka vypadala v sobotu na nachlazení, tak jsem si jí nechala do včera doma. Nějak jsem jí z toho dostala. Dneska už chtěla do školky. Tom je permanentně zahleněný, už nevím co s tím... Zítra jedem na slovensko, tak aspoň nějaká změna, jen doufám, že nebude mrznout.
10. bře 2010 v 09:12  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.