• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
No my určitě nebudeme chodit v roce, páč do čtrnácti dnů to fakt nestihnem :pensive: :slight_smile:
24. čer 2007 ve 21:44  • Odpověz
ahojky,

ijet,
taky ho žeru :stuck_out_tongue_closed_eyes: .Byli jsme na jetix párty ve žlutých lázních a byla to fakt pecka.Malá byla uplně užasná.
Tak koukám, že jste se už vrátili z dovči, hrozně to uteklo, co?
Taky super fotky jste moc hezká rodinka :slight_smile: .Malá už taky za tím chodítkem strašně běhá, teď jsem ráda, že ho máme.Docela si s ním vyhraje.

Holky poraďte prosím.Taky jedem za tři neděla na dovču.Jedem na Moravu a cesta je dlouhá cca 4.hodiny autem.A my máme ten problém, že malá nenávidí autosedačku a to, že v ní musí být zapnutá a nemá dostatečný pohyb.
Koupili jsme už tu na těch 9až 25kg, ale výsledek je stejný :frowning2: .
Jak zabavit dítě v autě na dlouhé cestě?Jak jste to řešily vy?Minulý týden jsme jeli jen do Kolína a celou cestu tam i na zpátek skoro prořvala a snažila se dostat ze spáru autosedačky.
Už jsme i přemýšleli, že pojedem vlakem.
24. čer 2007 ve 21:53  • Odpověz
Isacek-tak jedine ji pred cestou nejak unavit aby to cely prospala :sweat_smile: my na delsi vzdalenosti jezdime vzdycky na noc
24. čer 2007 ve 22:17  • Odpověz
carodka,
tak to jsme přesně udělali minulý týden, asi po půl hodině vytuhla.Ale pořád se budila, vadilo ji, že neleží a po 15minutách už pak spát nechtěla :unamused: .Taky jsem na toto spoléhala, ale marně :slight_smile: .Ani nepomáhalo to, že vedle ní v autosedačce byl její o 5 měsíců starší kamarád.
Zlaté časy když byla ještě miminko a auto ji vždy uhoupalo.To bylo naopak, když hodně plakala tak jedině auto nebo kočárek ji ukolíbalo:o)).
24. čer 2007 ve 23:11  • Odpověz
Jéééééé isacek, to máte blbý :frowning2: malýmu se v autě naštěstí líbí, právě to drncání, no když nezabírají ani hračky tak ti neporadím. A odvádět pozornost 4 hodiny to nejde vdržet :unamused:
25. čer 2007 v 11:00  • Odpověz
Ahoj,mate nekdo zkusenost s brecenim u lahve?Plne kojim,ale chtela jsem zkusit caj v tomhle horku,zkousla jsem i odstrikany mleko,ale vysledek stejny,jak nad tim vyzrat,asi je problem v savicce,ze je to guma.
25. čer 2007 ve 14:00  • Odpověz
isacek,
a kam valíte na tu Moravu?????????
25. čer 2007 ve 20:13  • Odpověz
Jita2,
jedem do Rakové u Konice okres Prostějov.
Ty jsi taky z moravy??
25. čer 2007 ve 20:46  • Odpověz
ahoj holky

tak vám děkuju za rady s hrnečkem,asi budu muset malýho učit častěji na to pítko.Já asi nemám silnou vůli páč jsem radši když se napije z dudlíka než kdyby se nenapil vůbec :frowning2:
No snad se to někdy naučíme.

jita2

malej taky nejraději pije granulovanej čajík nebo nějakou šťávičku,dneska jsem mu odšťavnila nektarinku a jablíčko tak to se oblizoval :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Vodu samotnou teda nechce vůbec,mlsoun :grinning: Ale taky se poohlídnu po sáčkovejch čajích ovocných a zkusíme to,snad mu budou chutnat :wink:

isacek

my máme podobný problém jako vy s tou autosedačkou.Malej je ještě ve vajíčku a už když ho vidí tak se začne kroutit a nechce si do něj lehnout.Hrozně se tam potí,kolikrát je chudáček úplně mokrej.Dáváme pod něj bavlněnou plenu,ale moc to nepomáhá.Už jen čekám,až půjdeme na desetiměs.prohlídku,abych zjistila kolik váží a jestli bude už mít 9 kg tak také zkusíme tu větší sedačku.Už jí máme,stejnou jako vy :wink: Akorát jsem zvědavá jestli se mu to bude líbit,když píšeš,že malý se to moc nelíbí. :frowning2:

holky,tak to vám závidim ty pokoje pro mimča,my zatím nemáme tu možnost a hlavně malej se v noci ještě dost často budí a to tak,že většinou začne křičet(nevim co se to naučil,dělá to poslední dobou :cry: ) tak mu dám jen rychle dudlíka nebo napít a je klid.Ale kolikrát jsem z toho úplně vyflusaná a ráno polomrtvá :fearful:
Možná to je ta chyba,kterou dělám,že hned k němu vstanu a dám napít nebo dudlíka,třeba by to chtělo chvilku ho nechat nebo co myslíte???
25. čer 2007 ve 20:51  • Odpověz
macejka,
malá taky ještě nemá 9kg nebo teď už možná jo, ale jen tak tak.Ale sedí už od sedmého měsíce tak už to snad nevadí.
Je to tím, že je v tom upoutaná a nemá dostatečný pohyb který ona potřebuje.
To jsem ráda, že v tom nejsme sami :slight_smile: , ale nemyslím to zle.
A už jste do ní Fildu zkoušeli posadit jen tak doma?
Malá se mi taky budí a dělala jsem to samé co ty, vždy jsem hned vstala k ní.Ale teď už ji chvilku nechávám a když nepřestává tak teprve vstanu.
25. čer 2007 ve 21:11  • Odpověz
Macejka
Kubík dyndá se mnou v posteli, jak jsem už psala neměnila, ale má to i nevýhody :sweat_smile: samotnej pokojíček taky nemá :wink:
Třeba mají sny a lekají se mě to teda tak připadá u mlaďase :slight_smile:
25. čer 2007 ve 21:16  • Odpověz
Ijet,Kamhájek- vítám vás tady zpátky, doufám,že jste se měly hezky. :slight_smile:
Napište třeba víc,jak to prcci snášeli. :slight_smile:
25. čer 2007 ve 21:53  • Odpověz
Isacek-to je smula,tak to neporadim :unamused: ,ja doufam ze si to Tada nerozmysli a bude v aute hodnej jako vzdycky,pristi tejden jedem 700km a uz ted z toho mam hruzu :confounded:
25. čer 2007 ve 21:56  • Odpověz
Ahoj racul,ty to tady taky pekne zanedbavas,co? :grinning: :wink:
25. čer 2007 ve 22:05  • Odpověz
carod-no upřímně dost obdivuju holky,že tu můžou tak často vysedávat,mně vyjde chvilka tak občas večer :sweat_smile: Ale sleduju vás,to zase jo. :grinning:
TY už pojedeš na Slováč,viď ? Snad to Táda dobře zvládne a prospí.Sedačku máte přece fajn :slight_smile: . My zatím cestujeme tak 2,5 h v kuse nejdál,tak jsem zvědavá,až pojedeme někam dál.Zatím si netroufám,proto je letos dovča v plánu jen tady po Čechách.I beztak táhneme plno krámů :sweat_smile:
25. čer 2007 ve 22:22  • Odpověz
isacek

doma jsme ho do té sedačky dát nezkoušeli,jen v obchodě kam jsme se na ni jeli podívat než jsem jí objednala přes net.To mkoukal trochu vykuleně co to s ním děláme,ale přítel přesně říká,že když už sám sedí tak by ho v tom vozil,on totiž malej v tom vajíčku taky dost brečí,jak kdy,ale někdy se mu tam fakt dóóóst nelíbí.A hlavně se tam děsně potí,ale to asi v té větší sedačce nebude o moc lepší,nevim nevim.
25. čer 2007 ve 22:24  • Odpověz
macejka- a jakou máte sedačku?
my máme teprve krátce tu od 9 kg (Romer King)a zatím je v ní malej spokojenej-vidí o dost líp než z vajíčka :wink: . A potí se taky méně-to vajíčko jsme měli z jinačího matroše,ale o to víc se potil.Tahle je o dost příjemnější,tak uvidíš,třeba to taky u vás bude lepší. :slight_smile:
25. čer 2007 ve 22:29  • Odpověz
raculka

my máme babypoint zenith,je to až do 25kg.A máš pravdu,vajíčko je potah z polyesteru a tohle je nevim co,ale něco jiného.Tak jsem zvědavá,možná už to o víkendu vyzkoušíme :wink:
25. čer 2007 ve 22:51  • Odpověz
macejka,
tak v téhle se asi taky budou potit, jelikož je to celkem teplý.
Je to nějaký semiš , je to sice strašně příjemný, ale v těhlech vedrech asi moc ne :slight_smile: .

carodkaa,
700km??Tak vás obdivuju, my jedem jen 250km a taky z toho mám hrůzu :slight_smile: .
Doufám, že čím bude starší tím to cestování bude lepší.
25. čer 2007 ve 22:53  • Odpověz
Racul-taky nestiham a hlavne se jeste pretahuju o net s manzou takze mam tak 3 prispevky za tyden :sweat_smile:

Jo jo jedem na Slovac,pojedem na noc,tak to snad prospi,ale uz abysme byli zase doma :confounded: Na tom vychodnim Slovensku je to uplne jinej svet :unamused:
25. čer 2007 ve 23:17  • Odpověz
carod-dneska mám kliku,manža čučí na bednu :grinning:
Východní Slovensko musí být krásné,ne? Jak dlouho se zdržíte? Snad stihnete kromě těch smutnějších povinností i nějaké výlety?! :sunglasses:
25. čer 2007 ve 23:21  • Odpověz
Racul-jedeme do Bardejova,prave,ze se vubec nikam nepodivame,rodice manzi jsou ted na neschopence,tak nikam nemuzou a tudiz budem jen u nich doma v panelaku aby si Tadi uzili kdyz ho videj 4xdo roka,je to tam desny,hrozna chudoba,lidi bez prace a od toho se odviji spousta veci,ale priroda teda nadherna,ale na co nam to je kdyz budem zalezli :frowning2: chjo..
25. čer 2007 ve 23:28  • Odpověz
carod- tak to je smůla, to si neumím představit,bejt pořád zalezlá v bytě :unamused:
třeba vypadnete aspoň na pár hodin ven, přece nemůže být Táda chudák pořád zavřenej,potřebuje na vzduch :confused:
25. čer 2007 ve 23:43  • Odpověz
racul-no to je jasny na prochazku urcite zajdem ale ze nemuzem moc nikam na vylet,nebo na delsi dobu :frowning2: ja jsem zrovna ten typ co je venku skoro porad :confused:
26. čer 2007 v 08:13  • Odpověz
Ahoj kozeny,

isacek,
jo, jsem ze severní Moravy, asi hodinku od Konice. Jinak když jezdíme na Jižní Moravu taky těch 250 km, tak to malá zvládala úplně v pohodě, ona teď ráda cestuje a pokud jí nic nechybí, tak je v pohodě :wink:

Naše Maru měla dnes svou první horečku v životě...měla 38 st., tak k mudře radši pádíme, je tam až odpoledne. Nemá žádné náznaky z nachlazení, tak možná to bude od zubů, tak jsem z toho celá nesvá z chudinky. Přece jen hordu ještě neměla.

Mají vaše dětičky z lezení na kolínkách modřiny? Maru měla na jednom kolínku asi tři maličký modřinky, tak nevím, jestli k nim bude náchylnější, nebo to mají i některá vaše zlatíčka. Díky. :slight_smile:
26. čer 2007 v 08:23  • Odpověz
Jita-Tadik ma taky obcas par malinkejch modrin na kolinku :wink:
26. čer 2007 v 08:52  • Odpověz
Nazdar noční sovy :grinning: vy jste to tu rozjeli :sweat_smile:

Modřinky má Kuba taky a ne jenom na kolínkách :sweat_smile:
Holky kdo kam jedete?? Nějak se od návratu z dovo nemůžu zorietovat :frowning2:

carod
tak to tam zvládněte, zkuste si to i tam nějak užít :wink:
Jak jste tu řešili autosedačky, tak Kuba je v ní taky zpocenej :angry: mívá mokrý zádíčka :confounded:
26. čer 2007 v 11:15  • Odpověz
hojky,
já malou do sedačky oblíkám minimálně, většinou jen bodyčko nebo kraťasový overálek, bez bot a někdy i bez ponožek. A dávám ji mezi za záda na úzko složenou plínku, aby se tam vešla. Záda má celkem v pohodě, ale hlavičku má vždycky mokrou, bo moc vlasů nemáme a ty potahy v těch sedačkách jsou jakésik šusťákové nebo co :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak ta plínka to trochu saje.

Carod, dík za gratulaci :slight_smile: Neuroložka mi říkala, když jsme byli posledně na kontrole, že mám být ráda, že se malá chození bojí, prý kluci jsou jiní, postaví se a běhají. Počkej, jen co se dokáže postavit bez opory, tak se za ním ještě naběháš :grinning:
26. čer 2007 v 11:26  • Odpověz
dashak,
nám zase o tom chození primářka říkala, jak jsou kluci oproti děvčatům podstatně línější :grinning: tak si vyber :sweat_smile:

jita,
jj, modřiny míváme taky a vždycky mě nadzvedne tchýně, když s údivem zjišťuje, že chudáček chlapeček má zase bebínko :angry: asi si myslí, že ho dávám klečet na hrach :stuck_out_tongue_closed_eyes:
jinak, snad jste u mudry dopadly dobře a Maru bude jak zase fík :wink:

poupe,
co když malé nevyhovuje tvar savičky? aspoň náš malý si vymýšlí, zvykl si na silikonovou kulatou a anatomicky tvarované jen okusuje, i když má žízeň jak trám :unamused:

isacek,
nenudí se malá v autě (krom toho, že se jí nelíbí, že nemá volnost pohybu)? co kdyby tam s ní seděl někdo dospělý a snažil se ji rozptýlit? jenže zabavit na takovou dálku dítko je asi nadliský výkon :frowning2:
to se mi to radí, když mi malý vytuhne i na 4km cestě k babičce :sweat_smile: jezdíme v těchto hicech jen v tričku a plínce a tahám náhradní oblečení, jak je vždycky zmáchaný (a ta naše ochmýřená makovička nejvíc :grinning: )

jak jste tu probíraly pokojíčky, to my si můžem zatím jen nechat zdát :frowning2: volnou místnost máme zcela samostatnou, mimo byt, tak to bych se ulítala a navíc mi naproti schodům nepřijde moc bezpečná :confounded: takže si ještě počkáme, ale já mám naopak pocit, že malý když spí s náma tak je v pohodě a spokojený a úplně nejvíc, když se v průběhu noci nastěhuje mezi nás :sweat_smile: to se jen zavrtá k některému z nás pod duchnu, chrní jak belina a ani vypadlý dudlík ho netrápí :grinning:
26. čer 2007 v 15:35  • Odpověz
ahoj kozeny,
tak máme celý den horečku 38 st., a taky průjem, tak možná prý nějaká viróza, tak máme užíváníčko, tak snad to brzy přejde, je to naše první horečka v životě :wink:
26. čer 2007 v 17:01  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.