• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
Dashak,
proč odsuzuješ Nike?My je zrovna máme, jsou kožené, kotníčkové mají pevnou podrážku a vevnitř jsou skvěle udělané a nožička je v tom krásně pevná.

carodkaa,
tak to je malej šikula, velkááá gratulace :slight_smile: .

Holky taky vám vše co udělají poprvé přijde hrozně krásný, co?? :grinning:
28. čer 2007 v 09:18  • Odpověz
isacku :grinning: to byla řečnická :grinning: Ale dobrý, to nevadí :sweat_smile:
Myslela jsem ať nekupuje tenisky, protože to hodně u mimin vidím. První botky mají být takové jak má Ijetka v albu (pokud je tam ještě má) a mají se dávat až když dítě převážně stojí na nohou.
28. čer 2007 v 09:34  • Odpověz
ahoj holky,
dnes jsme dneska byli na desetiměsíční, myslela jsem, že se konečně přiblížíme k 9kg ale kdepak, 74cm a 8450g a to tam byla na záskok jiná, postarší sestřička a poněkud bojovala s obsluhou digitální váhy, tak mám vážné podezření, že nám do toho započítala i plínku :sweat_smile:

chtěla bych prcka dát do větší autosedačky, protože z vajíčka mu už děsně bimbají nohy (hlavička je jakžtakž v normě, zatím nepřečuhuje) čekaly jste na 9kg, nebo jsme jen my takoví hubeňouři?
28. čer 2007 v 16:02  • Odpověz
Zevi :grinning: My budeme mít 9kg tak ve dvou letech :grinning: máme 7,5kg, posledně jsme přibrali 400g za 7 týdnů, tak si to spočítej :grinning:
28. čer 2007 v 16:07  • Odpověz
Mapris,
s názorem na botičky se přikláním k Raculce a Dashak, to víš, my jsme nahustěné moudrýma radama z rehabek :sweat_smile: ale i primářka mi říkala, že botičky pořizovat až dítko samo pevně stojí a má snahu capkat, do té doby doma naboso nebo protiskluzové ponožky, venku občas postavit bosky do písku nebo do trávy, takže botky jedině tak na parádu do kočárku. A ty opravdové chodící nejlépe se symbolem žirafy, jsou certifikované a podléhají těm nejpřísnějším zdravotním i hygienickým požadavkům :slight_smile:

Jita,
kohouty jsem viděla i v běžném hračkářství, ale je to pálka, kolem 1000,- :stuck_out_tongue_closed_eyes: my je máme u babičky ještě po mně a malý je miluje :wink:

Ijetka,
já mám pro malého koupený Špalíček pohádek, moc krásná knížka, je tam mix říkadel, písniček, pohádek, krásně ilustrovaná, prostě klasika :slight_smile: jen nevím, jestli ji nenechám až na Vánoce.
a leporelka máme s domácími zvířátky, ty se mu moc líbí a pak s písničkami (holka modrooká, poštovský panáček, pásla ovečky... ) ale zvířátka jednoznačně vedou :slight_smile:

Dashak,
zrovna takovéhle skákadlo mě včera zaujalo (tuším v Makru) ale protože tam bylo nevhodné pro děti do 3 let, tak jsem ho dál nezkoumala :frowning2: ááách jo, na chodítka se píše pro děti od 6 měsíců, a naopak na fajn hračky zase pravý opak, na co se pak má člověk spolehnout? :angry:
28. čer 2007 v 16:25  • Odpověz
dashak :grinning: přidávám se do klubu, u nás to bylo za 8 týdnů 440g včetně 80g plínky :sweat_smile: už si nedělám iluze, takovým tempem je ani v roku mít nebudeme a o trojnásobku porodní váhy ani nemluvím (3750g) :sweat_smile:
28. čer 2007 v 16:33  • Odpověz
Zevi jestli to ale bylo takové skákadlo, jaký jsem tu házela link, tak přesně tohle používali na rehabkách a hrozně to chválili. Že děcka co mají obrnu a nejsou chodící, tak na tomhle dokážou přeskákat hravě celý pokoj.
28. čer 2007 v 16:48  • Odpověz
carodkaa,
super!!!!!!!! Gratulujeme s Maruš!!!!!!!!!!!!

ijet,
nakonec vypadlo jen pérko, tak se to Franta pokusil spravit sám, páč nechceme být měsíc nebo déle bez něj, než by to vyřídili, ale musel tam dát takový gáblík, zkrátka uchytil to pérko, aby se dal zas kočárek složit, takže není jako opravený v původním stavu, ale pomohli jsme si jinak a jde v poho složit.

mapris,
taky jsem hodně slyšela, že na to chození okolo nábytku, pokud ještě nechodí samo, je zdravý ho fakt nechávat naboso :wink:

zevi,
myslím, že píšou nevhodné do tří let hlavně proto, že to děti můžou rozkousnout nebo cumlat, což není vhodné nebo spadnout a takový věci, ale pokud budeš u něj, tak si myslím, že vůbec nemůže být problém :wink:

dashak,
a to skákadlo je teda fakt nafukovací, jako třeba ten gymnastický míč, ten materiál?
28. čer 2007 v 17:19  • Odpověz
dáši, já jsem přesvědčená že je to vončo :wink: právě že mě na první pohled zaujalo jako suprovní hračka, ale to upozornění mě odradilo :frowning2: jenže oni to dnes píší skoro na všechno, často i na takové hračky, které jsou pak pro větší děti už absolutně out :sweat_smile:

neva, příště :slight_smile: stejně jsme ten nákup brali jen tak letecky, protože prcka hlídala babi, vlastně byl poprvé delší dobu bez mámy, odpoledne zvládl v poho, jídlo měl nachystané i odstříkané mlíčko, jen usnout bez ceciny byl problém :frowning2: zato já byla celou dobu jak na jehlách a klidná jsem byla až doma, když jsem viděla jak andílek pěkně pochrupkává :sweat_smile:
28. čer 2007 v 17:20  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
no po knížkách se číhnu :confused: já jsem je jako malá milovala, tak doufám, že alespoň v tomhle bude Kubík po mě :sweat_smile:
To skákadlo jsem viděla ve výloze zdrav. potřeb akorát jsem nevěděla co to je?? :grinning:
carod
ty brďo velikánská gratulace, Táďa je šikulka. My roku neutečem :cry:
28. čer 2007 ve 21:07  • Odpověz
autor
http://www.horizont-zs.cz/index.php?page=shop2&categlist=Hraačky&companylist=VOG&source=

tak to zkusím já :o)))

jo, vypadá to hezky, možná to pak malý pořídím. Ty botičky uvidim. Já sama mám ortopedický boty, tak až si budu nechávat šít další, tak se těch protetiků zeptám na jejich názor.
28. čer 2007 ve 21:43  • Odpověz
ijet,
vy roku neutečete, my se na rok ani nepostavíme :cry: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
28. čer 2007 ve 21:48  • Odpověz
Jiťo, já nevím z jakého matroše je přesně ten balon, ale tohle je taková hrubá guma, dá se to nafouknout i pusou a já na tom skákala taky :grinning: V tom obchodě mi tvrdili do 100kg a na tom netu je myslím napsané do 50kg
Mně na to přivedla kámoška, že to viděli u známých a nemůžou to sehnat. Pak jsem viděla, že to mají na rehabkách a zrovna tam byla paní s chlapečkem s obrnou a říkala, že to koupila v tom obchodě co já a že je to fantastické, že se syn víceméně nepohybuje, ale na tomhle prý blbne. A řekla mi, že to vedou i v tom horizontu, ale tam je to zbytečně drahé.
Kámošce jsem dala echo, že vím, kde to sehnat, tak to šla taky koupit, dala to malé na MDD a ta prý skááááče po celém bytě :grinning: :grinning: :grinning:

A s tou hláškou od 3 let já si vůbec hlavu nelámu. My dostali dokonce štěrkátko vhodné od 3 let, tak už vidím jak tříleté děcko chrastí :grinning: A tu vkládací kostku s těmi různými tvary - hvězdičky, elipsy, čtverečky.... tak ta je taky od 3 let. Což taky pro tříleté dítě je total out :wink:
Výrobci se jen chrání, pač kdyby se něco stalo, tak oni jsou díky tomuhle z obliga
28. čer 2007 ve 23:23  • Odpověz
holky my měli i na hrazdičce uvedeno od 3let :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: a na krabici bylo od 6měs :stuck_out_tongue_closed_eyes: takže se tím fakt jen chrání,aby nemuseli platit,kdyby se něco stalo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. čer 2007 ve 23:27  • Odpověz
autor
dashak,
to gumový zvíře jsem viděla u naší pediatričky a děti na tom fakt blbnou. Tak ještě chvíli počkám, a Terce to pak taky pořídim.

Naše Terka miluje vysavač - to se může zbláznit, když ho zapnu a vysávám. Už jak si kleká, tak se vždycky o něj opře a má z toho hroznou srandu. Čekám, kdy se v postýlce a v kočárku postaví - už k tomu má sklony. Pak budu muset ale pořídit jiný kšíry, protože v těhle jí ani nemůžu otáčet.
29. čer 2007 v 09:58  • Odpověz
Tak to jste mě nadchly s tím zvířátkem, jen ho sehnat, když v tom horizontu, který není daleko od nás, je to tak drahé....
29. čer 2007 ve 20:47  • Odpověz
Ahooj holky,taky vam tyhle stranky nekdy pres den blbnou?Jako by to bylo pretizeny,tak zoufale pomalou se to nacit,ze mi vzdycky dojde trpelivost :confounded: jiny stranky jsou v poho tak ja nevim.

Jinak Tadik vam moooc dekuje za gratulace :grinning: !Jen diky tomu chozeni mame zase o pady postarano uz ma 2 poradny boule na hlave,precejen jak to jeste nekdy nevybere :sweat_smile:

Jdu mrknout na to skakadlo co o nem tak basnite :wink:
29. čer 2007 ve 22:00  • Odpověz
Ahoj kočky :slight_smile:
Dneska prgo :grinning:
Jinak to skákadlo se mi taky začíná pěkně zamlouvat, no popřemýšlím a možná taky na vánoce...
Jinak Kubík dneska udělal takový hodně malý a nejistý krůčky 2 :astonished: asi to sám ani nechtěl ale povedlo se, ale nic víc :sweat_smile:
mapris
vysavač je taky u nás in

Jinak dneska jsem se vyřádila, byla jsem si pro kytičky a s maminou jsme přesazovali....jé to byl relax :slight_smile:
30. čer 2007 ve 21:34  • Odpověz
autor
ahojte holky,
my jsme měli dneska divokou noc. Teda ne my s manželem, nýbrž s Terkou. Na mlíko se mi vzbudila v půl 2 (což nbývá zvykem), pak od půl 4 řádila tak, že klečela na všech čtyřech a houpala se. Usnula v pět a my totálně mrtví. Taťka mně ráno nechal vyspat a vzal si jí k sobě, pak si šel dopo na chvíli lehnout a myslím, že dneska zapadneme hned po Terce. No, a malá byla celý dopoledne okňouraná. Až pak, když jí manžel namazal dásně gelem (přičemž ho pěkně kousla :o) a byl klid. Tak asi zase zlobí zuby. Jsou teď na chvíli venku, tak mám klid.

jo to zvířátko se mi začíná taky líbit. Od kolika je vůbec vhodný?
1. črc 2007 ve 13:45  • Odpověz
mapris,
myslím že okolo roku určitě, pokud už umí používat nožky, třeba naše malá by na něj ještě teď nemohla.
Tak doufám, že dnešní noc se už nebude opakovat a odpočinete si, to ty děti někdy tak řádí, já jsem taky vždycky mrtvá, když se něco takovýho stane, já chci v noci spinkat :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
1. črc 2007 v 15:53  • Odpověz
jsem ale skleroza,

carodkaa,
taky mě to blbne, teda třeba hodně dlouho trvá, když na to kliknu, než se to otevře, dělají to pouze tyto stránky :frowning2:
1. črc 2007 v 15:54  • Odpověz
Ahoj holky, zdraví vás zapařená ijetka :grinning:
Fuj taj to dneska pere :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Holky i já se kolikrát nemůžu připojit, furt to jako nabíhá a nic :angry: :angry:
Možná to zvířáko seženeme Kubíkovi už teď k roku :slight_smile:
mapris
taky přeju ať máte klídek a z toho co píšeš jsem vydedukovala, že máte zoubek?? Jů? Gratuluju :wink:
Když Kuba občas zařádí v noci jsme z toho taky auf, páč už člověk odvykl :sweat_smile:
Jituš
písni něco z příprav na Maru narozeninky :sweat_smile:

Nám to vychází suprově páč malej je má 14. a to je sobota :wink: a včera jsem byla u paní co nám upeče dort tak jsem zvolila medvídka :stuck_out_tongue_closed_eyes: mňam
1. črc 2007 v 17:36  • Odpověz
autor
ijetka,
jo jo, už máme dva. Asi jsem to zapoměla tady napsat. Klubou se nám už 14 dní, ale ještě nejsou úplně vylezlý, tak nevím.

jita,
no, to jsme dvě, taky jsem zvyklá spát. Navíc se jí dneska zhoršila pokožka na tváři, tak doufám, že to není alergie na jogurt :frowning2:
1. črc 2007 v 18:05  • Odpověz
Ahooj holky,tak za hodinku odjizdime na to Slovensko,tak se tu mejte krasne a za tyden zas tady. :slight_smile: :sunglasses: pa pa
1. črc 2007 ve 21:20  • Odpověz
ijet,
takže my to slavíme ten druhý svátek (pátek) u nás v bývalém bydlišti u mých rodičů na rybářské chatě u přehrady za dědinou. Bereme to spíš tak trampsky, zkrátka u chaty, bude se i rybařit /manža rybář/ a jezdit na lodičce. Vyvěsíme na chajdu nějaké balónky a tak. Jídlo budem dělat v udírně, nechcem žádný lítačky okolo hostů, abysme si nesedli apod., takže jen všechno masíčko strčíme do udírny a je hotovo, k tomu nějaké pečivo,nechala jsem si napéct drobné cukroví a budou dvě dorty, jedna malá pro Maru a pak podkova (páč se dobře krájí :grinning: ). No a slivovice :grinning: , mám ještě nějaký ten litřík dvacet let staré, a asi vínko, bečka piva a slané drobnosti. No a je vystaráno, hrát bude kazeťák :grinning: . Takže budem sedět venku, když bude pršet, zalezem do boudy.

Takže asi tak. Snad jsem na nic nezapomněla. Zveme jen rodinu, kamarádi přijedou tak různě, dnes byla popřát taky kamarádka s malou.

Konec přednášky. :grinning: :grinning:
1. črc 2007 ve 21:23  • Odpověz
mapris,
nám se taky zhoršila tvářička, vždycky ji měla nádhernou a teď má na každé straně dva flíčky a na té jedné to vypadá, jako by ji kousl komár nebo co :frowning2:
1. črc 2007 ve 21:25  • Odpověz
Ahoj holčiny,tak jsem si zase po delší době početla,jak se vám vede a přidám se,jak se vede nám. :slight_smile:
Teď má Kubík asi 9 kg, v 11 měs a 3 týdnech,takze taky žádný velký obr není.
Taky začíná dělat první krůčky bez držení,ale opravdu jen velmi pozvolna.Zoubků už máme asi 6. :sunglasses:
Když čtu vaše přípravy narozenin,tak se skoro stydím,u nás to bude probíhat asi velmi všedně a žádnou velkou oslavu dělat nebudeme-jen v kruhu rodinky.
S dárky to taky moc přehánět nebudeme-já myslím,že pár dárků stačí,stejně z toho zatím nebude mít ještě moc rozum. :grinning: Když vidím,jak si vyhraje se vším,co není hračka,tak mu nechceme nakupovat moc věcí.Ale nějaká knížka,kostky a něco hudebního snad udělá radost.A taky snad koupíme malý bazenek.

Carodce preju šťastnou cestu a ať to zvládnete v pohodě. :wink:

Co se týče rychlosti na koníkovi,tak občas mi to pěkně pije krev,jak se to zasekává :angry:
1. črc 2007 ve 22:49  • Odpověz
Holky, tak už budete brzo slavit co? :sweat_smile: Tak dopředu všem gratuluju a prcci ať krásně rostou a dělají jen radost a hlavně jsou zdraví :slight_smile:

S koníkem je to u nás tak, že dopoledne téměř nejede, načítá to hrozně dlouho a minulý týden myslím ve čtvrtek nejel odpoledně několik hodin vůbec. Ostatní stránky nám taky jsou v pohodě, takže chyba bude asi na MK :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. črc 2007 v 00:06  • Odpověz
Ahoj holky, zdravím vás z deštivého Milešova :slight_smile:
Tak carod je už pryč :frowning2: tak ať si to tam užijou :wink:
Dáší tebe viděti hezký den míti :slight_smile:

Taky pořád myslím na oslavu, nic si z toho nedělej raculko, malej o hračky taky nemá zájem, to vlíst mi do linky a vyhazovat nádobí, nebo prádlo z koše to je pro něj to pravý ořechový. Je mi jasný, že rozum z toho nemá a z oslavy mit nebude ale říkám si že jsou to první narozeninky... jsem takovej blázínek :sweat_smile:
Jituš máte to prima vymyšlený :wink:

Jinak jsem tu dneska po třetí a konečně jsem se sem dostala :angry:
2. črc 2007 ve 12:07  • Odpověz
Holky mám dotaz. Ondra už leze a občas se pokouší z toho lezu si jako sednout a už jednou spadnul, dělali to vaše děti taky?
2. črc 2007 ve 12:25  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.