• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
autor
no, manžel dorazil a malou si na chvíli vzal - dneska má kňouravou celý odpoledne, nevím jestli změna tlaku nebo co. Dala jsem si kapučíno a dva věnečky - balzám na duši. Tak je mi o něco líp. Ještě musím zítřek vydržet a v sobotu snad půjdem na nákupy a v neděli na pouť k našim.
Hm, tak noci bych se taky bála - to jsem ráda, že je taťka doma. Ale Terka taky špatně spala, nevím jestli zuby nebo co...
Helika jsem taky nevidela. S macejkou jsem kecala předevčírem na icq.
Jinak díky za vyslechnutí. No, je mi blbý si ve 30ti s jedním dítětem vést deníček .. Ten jsem si vedla za prvního manželství, když jsem měla manžela věčně pryč a bydlela v bytě s tchánovcema - tak mi pomáhal. Teď se většinou vykecám a vybrečim při skleničce vína manželovi - jenže je fakt, že jak toho má hodně, tak je mimo :angry: :angry: .
když před chvíli přišel, tak jsem se ho zeptala, kterej z kolegů (kdo má malý dítě) byl v práci. Tak řekl že nikdo. Tak jen aby věděl, jakou oběť přinášim ...
5. črc 2007 v 17:11  • Odpověz
Tak to jsem moc ráda, že je ti o něco líp a že už je tvá drahá polovička doma :sweat_smile:
Taky mi pomáhá že vás mám holky, jste taky můj balzám :slight_smile: a člověka potěší, že najde spřízněnou duši. Myslím, že každá mamina má toho jednou dost, znám takový co tvdí, že ne ale podle mě kecaj :unamused:
A co kamhajek....zevina...a tuším, že se tu občas objevila i šmíračka prochi :grinning:
5. črc 2007 v 17:20  • Odpověz
autor
prochi kecala na příkrmech, zevina nevim a kamhajek snad je u nas v listopadu. Taky neveřim, že jsou všechny v pohodě. Já bych řekla, že mám hodný dítě a že jsem kliďas, a to nekojim. Právě obdivuju vás co kojíte, to je úplně o něčem jiném. Vidím to podle sester. Manžel si vzal na chvíli malou ven. Protože chce spát a tady doma proti tomu bojuje. A ona nebude spát pak už do večera a to zas nevydrží. Potvora jedna.
5. črc 2007 v 17:31  • Odpověz
ale stejně to jsou zlatíčka, co? :slight_smile:
Mě zase Kubík rozčiluje, že nevyrdží u svejch hraček, furt se po mě musí sápat je to umorný :frowning2:
5. črc 2007 v 17:34  • Odpověz
autor
hm, Terku dneska taky nic nebaví. Manžel říká, že se venku furt mění tlak. Spíš je to tím, že jsme byli krátce venku a ona málo spala a je protivná. Jenže s tou nohou jsem byla ráda, že si dojdu nakoupit ... Chjoooo. Je to naprd.
5. črc 2007 v 17:36  • Odpověz
Holky, nebojte nejste v tom sami. Taky mívám někdy depky( a pořádný), hlavně když má Ondra kňouravou a já mám jako na potvoru nejvíc práce. A víte co mi na to pomáhá? Sex!!! :grinning: A nebo méně příjemná varianta jít si někam zapařit. Jednou za čas dát kluka k babičce a jít se trochu opít a zatancovat nebo jen na večeři a do kina. To manžel už na mě pozná, že to na mě leze a tahá mě do postele nebo mezi lidi(tu postel, ale zkouší jako první). Taky mě teď nastartovala dovolená, je to super utéct od každodeních poviností. Na dovče jsme moc neřešili uklízení ani vaření, prostě jsme všichni tři jen relaxovali. Ono ten stereotyp je potřeba jednou za čas rozvířit.
Mapris: proč myslíš, že to my kojící máme horší. Mě by spíš nebavilo pořád připravovat sunar. I když s tím kojením to asi už nebude na dlouho. Kojím většinou už jen dvakrát denně.
Sice je to někdy na bednu, ale neměnila bych ani za nic!!! Když se Ondra řehtá nebo když za mnou leze po celém domě, to je k nezaplacení. :sweat_smile:
5. črc 2007 v 18:49  • Odpověz
autor
kamhajek,
ja myslim jako přímo s kojením - že vstáváte víckrát za noc a tak, ale zase máte výhodu, že nevozíte žádnou výbavu na UM. No jo sex mi taky zabírá, ale když teď to nejde :angry: ... No, kdybych měla kam Terku šoupnout, tak to neřešim. V srpnu si s holkama slibujeme, že zajdem na véču a zatrsat, tak snad to vyjde. Taky miluju, když se Terka směje a je spokojená :o)) No, dovolená bude "snad" na konci července - týden a pak až asi v srpnu, ale to až si dám dopořádku tu nohu.
5. črc 2007 v 19:44  • Odpověz
Maprisku nezoufej. Je mi moc líto, že tě ta mrcha nožka tak trápí. Když člověku nic není, tak si ani neuvědomuje, jak mu vlastně je dobře. Já měla lítání minulý týden po doktorech. Občas se mi stává, že mě v noci hrozně bolí ruce, vyvrcholilo to minulý týden, kdy jsem dvě noci byla úplně grogy, ležela jsem s hnátama ve vzduchu a brečela. K malýmu musel vstávat taťka. I když teda kojíme jenom jednou v noci, někdy ani to ne, ale já ho ani ráno nebyla schopná vyndat z postýlky. Tak se manža už na mě nas.al :sweat_smile: a vyhnal mě k doktorce. Ta mě poslala na týýýýý jooooo, co to bylo??? ortopedie??? jsem tupá... a tam mě objednali na další vyšetření, vypadá to na ucpávání karpálních tunelů. Ale termín vyšetření mám až někdy v srpnu. A už mě to zas nebolí, tak si výskám :sunglasses: Chytá mě to pár nocí jednou dvakrát do měsíce, přes den to zase rozhýbu.

Holky, ale taky toho mám občas dost. Třeba když máme taťku celý dny v práci, malej je ukňouranej, nic ho nezabaví. Teď je takový lepší období, malej si doleze, kam potřebuje, všude si stoupá a tváří se děsně důležitě, sice za nim pořád lítám, nic neudělám, ale aspoň teď tolik nekňourá. Minulý pátek vylezl pátý zub, tak počítám, že teď bude ještě pár dní volno, než se další hajzlík dá pohybu. Včera jsem tady měla celý odpoledne kamarádku (svobodná, bezdětná, téměř bez závazků) a říkala, že by to ještě nezvládla. No protože koukala, že celý odpoledne sedim na zemi u malýho a snažim se ho zabavit, popř. za nim někam letim, odněkud ho vytahuju, někde ho jistim... Musim se teda přiznat, že se každý den těšim, až bude sedm, půjdem koupat a mrňous usne a já budu mít konečně klííííííííddddddd. Je to hnusný, ale je to tak :pensive:
A pak jdem spát a kocháme se s manžou u postýlky, jak je malej krásnej a já už se zase těším na další den, až si zase budem s malým užívat :dizzy_face:
5. črc 2007 v 19:51  • Odpověz
No tedas holky, já zírám stačí napsat, že se tu neukážete a hned píšete :angry: :grinning: to je dost.
Tak na sex musím mít chuť ale jak mám depku tak neeee. Je to zajímavý, někdy jsem lačná :sweat_smile: drží mě to a jindy jsem jako frigida :unamused: tak manža toho, že jsem lačná využívá :slight_smile:
Prochi
napsala jsi to moc pěkně, takhle je to i u nás akorát, že mi na pátý tesáček čekáme a tipla bych to že se brzo objeví. Karpály měla moje mamka i tchyňuna, je to jak píšeš... :stuck_out_tongue_closed_eyes: ...byli na operaci a mají klid :pensive:
A s tím kocháním u spícího prcka je to u nás stejný :wink:
5. črc 2007 v 19:57  • Odpověz
Ijetko to jsem vzorná, viď? :grinning: :grinning:
Tak já se letim vyspršit. čusík :sunglasses:

Jo ještě jsem si vzpomněla s tím pátým zubákem. Byl opět maxiprotivný, dva dny horečky, já furt hledala zuby dole, říkala jsem si, že to tam má trochu nateklý, tak snad... a minulý pátek řev při přebalování a já koukám a on nový zub nahoře!! No tam jsem ho fakt nečekala :grinning:
5. črc 2007 ve 20:05  • Odpověz
:grinning: :grinning: hihi já ho očekávám nahoře, vypádá to možná na 4 najednou :cry:
5. črc 2007 ve 20:07  • Odpověz
Mapris: tak já mám na spaní vzorné dítě. Tak od třetího měsíce se budil jednou zanoc a teď po kaši spinká celou noc. Huráááá!!!!(ťuk,ťuk na dřevo) :wink:
5. črc 2007 ve 20:15  • Odpověz
Hlasím se taky ke kojeným vzorňákům :grinning: Od druhýho nebo třetího měsíce spíme celou noc. Teď se občas jednou v noci přihlásí. Paradoxně je to snad vždy, když dávám kaši (tak jednou týdně), to se vzbudí okolo jedný nebo když jdeme spát (okolo jedenáctý) a vyžádá si to svoje prsíčko :grinning: Jinak teda chrupkáme. Spíš se bojím, že takhle bude s kojením brzy konec, protože kojíme už jenom ráno a večer, přes den opravdu vyjímečně.
5. črc 2007 ve 21:07  • Odpověz
autor
prochi,
tak to jsme dvě. Mně se malá už druho noc budí po mlíku s kaší (dávám jí tam dvě lžičky). Nechápu ale proč :o(( Tak zas tu kaši vysadím. A máme asi alergii na jogurty a opět rozjetou moučnivku. Nechce mi jíst ovoce, tak asi budu muset na chvíli nasadit mlíko.
6. črc 2007 v 09:57  • Odpověz
Prochi: znám maminy, která 2x denně kojili třeba do dvou let, tak já doufám, že mi to tak do deseti měsíců vydrží. Pak bych chtěla postupně přestávat.
6. črc 2007 v 10:23  • Odpověz
Jo to jsem si říkala taky že budu pomalu přestávat, ale když vidím jak se na tu cecinku třese :grinning: tak mi to nedá :frowning2: :grinning:
Možná kdybych byla "drsnější" tak by přestal ale jsem měkká :frowning2: :sweat_smile:

mapris
to je pech :cry:

prochi
tiše závidím :pensive:
6. črc 2007 v 10:30  • Odpověz
Ijetka: no bůhví jak to u nás dopadne. A jak často ještě kojíš?
6. črc 2007 v 10:34  • Odpověz
Holky já s tím kojením furt nevím. Dřív, jako než se mě to týkalo :grinning:, tak mi prostě přišlo takový divný, když maminy roční nebo starší dítě kojily. Ale teď mi to přijde takový přirozený, vůbec ne divný. No a dřív jsem si taky myslela, že budem kojit maximálně do roka. Kojit chodící dítě mi přišlo prostě divný... Ale opět - teď mi to vůbec divný nepřijde, naopak úplně přirozený, normální. Přes den teda už skoro nekojíme a večer, ráno, popř. v noci si u toho pohodlně ležíme. Rozhodně bych nechtěla dopustit, aby ke mě na veřejnosti přišlo dítě, zvedlo mi tričko a sápalo se mi po prsu. Tak si říkám, že teď nám to takhle vyhovuje a nechtěla bych malýho ale ani sebe o to ošidit. No a na druhou stranu mi zase přijde jednodušší odstavit ho dřív, než z toho bude mít trochu rozum a třeba i mluvit... ale zas mi přijde škoda teď skončit a kupovat umělý, když máme vlastní snad kvalitní :sweat_smile: zdroj. No snad chápete, co se jako snažím říct, prostě na jednu stranu bych s tím chtěla skončit, než z toho bude mít trochu rozum, na druhou stranu mi to přijde škoda.
A vůbec, co to zas řešim, třeba už brzy při tý naší kvantitě nic nepoteče. Chjo, to jsou starosti, co? :grinning:
Chudák Terezka od Mapris má moučnivku, možná alergii na jogurtiky a já tady zas řešim blbiny!
6. črc 2007 ve 13:48  • Odpověz
Prochi: tak to máme úplně stejné pocity. Okolí se občas divý, že ještě kojím, ale mě to přijde nejpohodlnější.
6. črc 2007 ve 13:57  • Odpověz
Kam přesně, já taky když někde řeknu, respektive se mě někdo zeptá,tak jsou z toho taky všichni hin, že ještě kojíme. A házej takový zvláštní pohledy... ale ať si říkaj, co chtěj, taky mi to přijde pohodlný a nevim, nějak by mi bylo líto teď skončit.
To mě zaskočila jedna známá od nás. Má desetiměsíční holčičku a přešly asi před měsícem na umělý. říkala mi, že už jí to kojení hrozně otravovalo, tak to utla. A to se jí malá v noci budí na jídlo, tak musí jít dělat mlíko, nevim teda, co bylo pohodlnější...

Holky musim se pochlubit, začali jsme nočníkovat. Je mi jasný, že z toho nemá rozum, ale spíš aby se s ním pomalu seznámil a pak se ho třeba nebál. I když to se všechno samozřejmě ještě může stát. Chodí na nočníček po probuzení ráno, pak po odpoledním spánku a ještě před koupáním. Téměř vždy se vyčůrá a po odpoledním spánku vždy i vykajdí. Nedržím ho tam samozřejmě dlouho, pár minutek a téměř vždy úspěch. Tak tleskáme a výskáme a teď už ho tam posadím a mlaďas začne tleskat a smát se :grinning: Jo a to jsem si říkala, že to nebudu uspěchávat, že je na nočník čas, až z toho bude mít trochu rozum, ale zatím se mu tam líbí (zkoušíme to týden).
6. črc 2007 ve 14:13  • Odpověz
Prochi: taky jsem o nočníku už přemýšlela. Ondra si už někdy sedne sám.
Holky jaké máte nočníky?
6. črc 2007 v 15:07  • Odpověz
prochi
opět jsi mi psala z duše. Já než jsem otěhotněla a pak už když jsem byla těhu tak jsem furt říkala, že kojení mi přijde divný, asi vám budu připadat jako kjáva, ale přišlo mi to zvrhlý :unamused: no ale postupem času, ještě než jsem odrodila jsem se na to těšila a uplně jsem tomu podlehla, říkám, že není nic hezčího :slight_smile: napřed jsem říkala půl roku, pak ještě chvilku a pak do roka, ale nevím jak to bude dál. Teta kojila sestřenku do 4 let :astonished: a to už byl vopruz, bylo to fakt trapný páč lozila i na veřejnosti. Naštěstí mé okolí mě podporuje a diví se z mejma nulkama :grinning: ještě něco produkuju :sweat_smile:
KOjím už asi přes měsíc jenom v noci a brzo ráno, občas z večera, ale přes den ne. Zatím se mi ještě krapet mlíka dělá ale jak dlouho to nevím.
Když byl menší krásně kadil do nočníku páč jsem to stačila, teď se vykandí a prozradí ho až puch :sweat_smile: chystám se na nočníkování, mám z toho hrůzu a netěším se na to, páč včera vyjmečně zatlačil a já to na nočník stihla, jenom že než jsem si došla pro ubrousky tak mi málem vymalovat, zajímalo ho co do něj udělal, tak asi moc dlouho nevydrží sedět :unamused:
6. črc 2007 v 18:54  • Odpověz
autor
prochi,
prosímtě, všechno co se týče kolem dětí je potřeba řešit. Moje sestra má chlapečka, byl mu v květnu rok a ještě kojí. A před měsícem jsem tu měla kamarádku ze slovenska - jejímu synovi byl v únoru rok a taky ještě kojí. Teda spíš už jen v noci, přes den mu už nedává, jen ve vyjímečných případech. No a moje zase jiná kamarádka musela přestat kojit, protože měla od malé strašně rozkousané bradavky,tak jí pomalu odstavovala - kojila jí jen v noci. No a pak přestala úplně - chudák z toho měla i zánět mléčnejch žláz - a její dcera je s Terkou. Takže já bych kojila dokud to jde :o)))

Teď jsme dítě vykoupali, je osypaná na zádech i na bříšku - takže asi fakt alergie na jogurt :angry: :rolling_eyes:
6. črc 2007 v 19:24  • Odpověz
Chudák malá, nemůže to být ekzém??
6. črc 2007 ve 20:03  • Odpověz
autor
ijetka,
on to je atopický ekzém, ale může takhle reagovat i na nějakou potravinu :o(. Terce jsem za poslední dobu dávala potraviny, které už máme vyzkoušené, i přesnídávky. Dneska jsem jí udělala těstoviny s kuřecím masem a brokolicí - a z těstovin to bý nemůže - to je předse brzo, aby takhle reagovala. Měla 5 dní za sebou jogurt - takže mně napadá jen ten. A dneska tak divně zakašlala, tak doufám, že se to nerozjede. Musím počkat do pondělí a hodlám nás objednat ke kožní. Stejně nám došla kortik. mastička.
6. črc 2007 ve 20:07  • Odpověz
ahoj kozeny,
teda vás dočítat :dizzy_face:
Tak nějak nestíhám, s těma oslavama se trochu roztrhl pytel,dorazili jsme až dnes po dvou dnech domů a nastěhovala jsem si tu do pondělí mamku s neteří :slight_smile:

Maprisku,
už je líp? :slight_smile:

kamhajek,
to s tím rozháněním depky zní dobře, to je hned depka pryč, co? :grinning: :grinning: :grinning:
prochi,
gratuluju k nočníčku, šikulky :sweat_smile:
Jinak jsou asi hloupí lidé, co se divně dívají na kojící matky, co je na tom divného, že dítěti dopřáváte to nejlepší :confused: :zipper_mouth:

ijet,
jinak oslava prvního roku dopadla výborně, dobře jsme se bavili,a až bude čásek, nejspíš až po neděli, tak hodím pak fotečky....
7. črc 2007 v 18:19  • Odpověz
NO to mám radost že to klaplo, na fotečky se mocinky těším :wink:
7. črc 2007 ve 21:15  • Odpověz
Jita2: tak to je super, že se oslava vydařila.

Jinak náš Ondra už leze jako drak, za poslední dva dny se naučil sám posadit a staví se v postýlce.
8. črc 2007 ve 20:21  • Odpověz
kamhajek,
máme radost, že se Ondra činí :slight_smile: To Maruška se ani téměř ještě nestaví a už má rok :confused: :confused:
8. črc 2007 ve 20:23  • Odpověz
Jita2: však ona to všechno dožena. :slight_smile:
8. črc 2007 ve 20:29  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.