• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
autor
jita2,
no, možná je to tím, že nemáte doma koberce. Terce to taky vždycky dlouho trvá a když jsme u našich - kde mají všude koberce - tak tam dělá strašný pokroky. Minulý týden si začala stoupat a sedat v kočárku a tady doma jí to nešlo, protože jí to klouzalo. V sobotu jsme jeli k našim - včera tam byla pouť. No a položili jsme tam Terku na zem a ona si tam lozila - shodila velkej stojan s kytkou - ještě že jí to nespadlo na hlavu :confounded: . No a mamka otevřela myčku a šla nandavat nádobí - a najednou koukáme a slečna se suverénně opřela o to víko a stála. V sobotu jsme koupili sem do obýváku menši kus koberce (hodím ho pak do alba) a dala jsem na něj ten kojící polštář - a slečka se o něj hezky opřela a stoupla si, a pak to zkoušela o moje koleno. A už se chytá za sedačku - čekám, kdy začne chodit opice jedna .. Moučnivku už nemáme, ale asi to byla alergie na jogurty. Vyrážka je pryč. Tak to za měsíc zkusím znova a kdyžtak budu kupovat ty jogurty ze sojového mléka a tak ....

My zas na dnešek měli noc. Terka vydrží skoro celej den bez mlíka. Teda má ráno. V poledne oběd a zeleninu až někdy kolem 4tý a pak večer mlíko. Ale včera dostala mlíko v půl 8, pak se ho "dožadovala" - silným pláčem - o půlnoci. Napřed jsme mysleli, že jí něco je, tak jsem jí tu nosili, dávali čajík - pak až po mlíku usnula. Stejně ale blbě usíná. No a pak se vzbouzí ve 4. Nevím, co to s ní je. Jestli růstovej spurt nebo co. V sobotu jedem na pár dní na dovču - tak pak se začne učit spát sama v pokoji - pěkně si totiž už vymejšlí ... Protože ví, že leží vedle ní ... Začíná to být pěkně mazaná potvorka :grinning: :angry:
9. črc 2007 v 15:47  • Odpověz
Ahooooj holky :slight_smile:
já vás "neviděla" víc jak týden a teď nestačím dočítat :wink:

konečně jsme minulý týden dodělali rekonstrukci koupelny, která se vlekla téměř 2 měsíce :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak jsem se s chutí vrhla do velkého úklidu a prádla s tím, že už se mi tu konečně nebudou courat řemeslníci, nikde nic bourat, řezat, prášit a já si můžu všechno naleštit a když jsem si chtěla chvilku dát s kafčem oddech u koníka, pokaždé byl chcíplý, buď se mi nenačetl vůbec, nebo děsně pomalu :angry: ale jak tak koukám, netrápilo to jen mě, tak doufám v to slibované zlepšení :wink:

takže Jíťo, opožděně, Marušce véélikááánská gratulace k prvnímu roku :slight_smile:

a i všem ostatním blahopřeju k pokrokům vašich ratolestí :wink:

původně jsme měli v plánu jet na ten prodloužený víkend pod stan, ale manža stejně byl aspoň ten první svátek v práci (vidím, že taky všude stejná bolístka) a počasí se nejevilo nic moc, tak jsme se v pátek ráno spakovali a vyrazili ku Praze, tam jsme si to krásně užili, prcek byl absolutně v pohodě, courali jsme venku od rána do noci, nasávali historickou atmosféru i městský smog :sweat_smile: ale na druhou stranu jsem ráda, že jsme z toho mumraje doma v naší ospalé vesničce :wink:
9. črc 2007 v 17:36  • Odpověz
Ahojky zevi :slight_smile:
Moc hezky jsi to napsala :wink: já bych taky jela do práglu na výlet, musím ukecat manžu an někdy..holky já tam byla naposled jako kindér, páč výlet do Ikea nepočítám :frowning2:
9. črc 2007 v 18:06  • Odpověz
musím se přidat, jak jste tu řešili kojení, dřív mi to u takhle velkého dítěte taky připadalo divné, říkala jsem si do půl roku stačí, pak přišel malý, měli jsme s kojením veliké problémy, dokrm se nám podařilo odbourat až ve dvou měsících a já na to byla náležitě pyšná, pak zase zavádění příkrmů, to nám taky nešlo učebnicově, každé jídlo jsme museli do 9 měsíců dokojovat, prcek už se konečně rozjedl, ale vůbec mi nepřijde na mysl, že bych ho měla odstavit, a doufám, že nám to ještě chvíli vydrží, vidím to tak na rok a půl, no, nebo dva... :sweat_smile: tak uvidíme :wink:

a taky se setkávám s tím, když některá postarší tetička zjistí, že ještě pořád kojím, tak jí spadne brada, že by jí žvejka vypadla :grinning:

a protože malý obvykle stojí ještě o 1-2 cucnutí během dne (jinak ráno, večer a 1x v noci) nedělá mi potíže nakrmit ho kdekoliv, pokud to někomu vadí, není to můj problém, ale toho člověka :unamused: tak náš táta s gustem zdokumentoval, jak mladý pán dundá na nádvoří Hradu, prý to pak bude pouštět jeho galánkám :sweat_smile:
9. črc 2007 v 18:12  • Odpověz
ijet, bylo to super, měla jsem kapku obavy co malý, ale ten byl u vytržení z jezdících schodů a vláčků, jeho skleničku nám v restauračce vždy ochotně ohřáli, večer jsme ho zababůlali do deky, krásně v kočárku zaspal, tak jsme si vychutnávali i noční město, jen až jsme přišli na pokoj, byl celkem vyhajaný, takže měl plno elánu a energie lozit a povídat si, zatím co my by jsme se už nejraděj viděli v peřinách :grinning:
9. črc 2007 v 18:28  • Odpověz
Jééé no tak to jste si to vážně vychutnali a moc gratuluju, k zažehnání krizí v kojení ikdyž je to opožděně. Já jsem pár krizí taky zažila a vím, že je potom vážně člověk pyšnej :wink: já jsem pořád měla nulky ceciny :grinning: pak jsem měla pěkný trojky, jééé to bylo klášný a teď tam mám zase -1 :frowning2: :grinning: ale pořád něco vycucne :wink:
Kdy pak se vrátí carodka a Tádík??
9. črc 2007 v 19:13  • Odpověz
Halloo halooo hlasim,ze jsme opet zde :grinning: :grinning: ,bylo to vycerpavajici,ale super!!V patek jsme se vratili a v sobotu jsme jeli jeste na krtiny holcicky nasi kamaradky a vcera jsme se vecer vratili,uff uff,uz jsem rada ze jsme doma a hlavne tady mezi vama!! :grinning: :wink: :sunglasses:
9. črc 2007 v 19:39  • Odpověz
No to je dost, ahojky :slight_smile:
Narozeniny se blíží, co?? Kdypak??
9. črc 2007 ve 20:35  • Odpověz
ahoj zevi,
děkujeme :slight_smile: , rádi tě vidíme :slight_smile:

mapris,
my máme koberec v pokojíčku konečně, právě díky němu se naučila lézt, ale stávat se hodně bojí, nebo je vždy nervní, když ji jen postavíme na nožky, nechce to ani vidět :unamused:

ijet,
já byla v Praze naposledy s manžou (teda ještě nebyl manža), je to asi 4 roky a hodně jsme si to užili, je tam překrásně a moc mě to tam láká, já z vesnice, tak mě vždy ohromí velká města (ale jen na chvíli a pak šup k nám zas na čistý vzduch na vesnici :wink: )

vítej carodko :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

Holky,
malá se mi budí v noci pravidelně tak kolem 4 hod. na mlíko, tak si už z toho dělám těžkou hlavu, že přece jen má rok, a potřebovala by odbourat to noční jídlo, i když jí dám jen 90 ml, ale přece by v noci neměla jíst, když jí dám čaj, tak pláče a chce mlíčko, bez něj neusne. Tak nevím, nějak to nemůžu ukončit, nechce se mi ji nechat pár nocí plakat a nic ji nedát....tak nevím, jesti je to tragédie, když v noci ještě jí a jestli ji to ještě někdy přejde :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2:
9. črc 2007 ve 20:37  • Odpověz
Jita2: určitě se časem odnaučí v noci pít, neznám v okolí dítě, které by se třeba ve třech letech budilo hlady. Jestli se na to necítíš, tak to přes koleno nelámej, ono to přijde samo. :wink:

Ijet + Jita: taky ráda občas vyrazím do velkoměsta, ale klid naší vesnice bych neměnila. Je teda pravda, že když jedeme do Prahy, tak většinou na nákupy. Ale teď s Ondrou si doma spíše prosadím nějaké památky apod.
9. črc 2007 ve 21:09  • Odpověz
Jita.-myslim ze tragedie to urcite neni,znam spoustu deti co se takhle budi pres noc na mlicko,a znam bohuzel i par ktery se budej i ve 2letech a vice :sweat_smile: Maruska urcite nemuze mit v noci hlad je to proste jen zlozvyk,proste zkus ji to mlicko nedat,bude to tak 2-3 noci trvat nez si zvykne ale pak bude klid :wink:
10. črc 2007 v 08:47  • Odpověz
Jo a dneska mame ty narozeniny! :slight_smile: Jenze oslavy mame uz za sebou,prvni byla u rodicu na Slovensku,a vcera s nasima,protoze dneska jedou pryc.Dostal motorku,velkej kos na hracky,drevenej vlacek,medu usinacka,mic,obleceni,a taky 2 dorty vzdycky se v tom trosku pohrabal a my to dojedli :wink: :sweat_smile:
10. črc 2007 v 08:53  • Odpověz
autor
carodkaa,
vitej a gratulujem k prvnímu roku.

jita,
mně se zatím malá taky budí ve 4 ráno. Já bych to zatím nelámala. Zkus jí dávat míň a míň :o)) Pak to třeba odbourá.

kamhajek, carodka,
ja jsem z vesnice a zit bych tam nemohla. Mne zas praha vyhovuje :o)
10. črc 2007 v 09:18  • Odpověz
Carodkaa: velká gratulave k prvnímu roku :wink: .

Mapris: já bych brala něco z Prahy, jako kina, kavárny, obchody a něco z vesnice. Bohužel spojit to moc nejde.
10. črc 2007 v 09:24  • Odpověz
autor
kamhajek,
no to máš pravdu, já bych zas brala baráček, vesnickej klid a vzduch :grinning:
10. črc 2007 v 09:33  • Odpověz
ahoj holky, teda vy jste toho zase popsaly :grinning: To nemám šanci dočíst.
My byli od čtvrtku pryč, nejdřív na přehradě, kámoš slavil 40, ale bylo pěkně hnusné počasí, takže nic moc :stuck_out_tongue_closed_eyes:

V pátek jsme odjeli, pač nás čekala oslava 30. našeho dalšího kamaráda a to byla luxusní akce :grinning: někdy dodám fotky, všichni tam měli nějaké paruky a komické brýle a strejda Bobo dostal samé perverzní dárky :grinning: .

A v sobotu odjezd do Olmiku ke tchýni i s moji mamou a bráchou, takže víkend úžasný hned s dvěma babkama rádkyněma + ještě prabába :grinning: , ale průběžně jsem je posílala někam :grinning: , takže to byla takové komedie :slight_smile:

Včera jsme byli na kontrolní sono mozku, pač Ivanka měla krvácení do mozku asi měsíc po porodu, ale dopadli jsme dobře. Už tam nic není, všechno se střebalo a další krvácení asi neměla :slight_smile:

Carodko, já se taky připojuju ke gratulaci k prvnímu ročku :slight_smile: Takže Tadeáškovi hodně štěstíčka a zdravíčka a pohodové rodiče :grinning:
10. črc 2007 v 09:38  • Odpověz
carod
já a Kubík posíláme taky ohromnou gratulaci :wink: malej je šikulka a asi jako jedinej (jů??) utekl roku :wink:
10. črc 2007 v 10:41  • Odpověz
Já jsem vážně vymatlaná :angry:
Kuba se mi taky v noci budí. Večer usne okolo půlnoci má fantas:vrnká, kňučí mám pocit že ho něco vzbudí a on pak nemůže zabrat, a k ránu chce cecinu :sweat_smile: a taky někdy během noci (to nekoukám kolik je) má právě ty jeho akce s mou ňadřinkou :grinning: cucá, nic neteče, vezme duldu, zase ho vyplivne zase cucá zase nic....už jsem to tu psala :unamused:
10. črc 2007 v 10:45  • Odpověz
carodkaa,
obrovská gratulace k narozeninkám, vitejte mezi staré mazáky :grinning: :grinning: :grinning:

dashak,
to jsem ráda, že je vše v pořádku s Ivankou :slight_smile: To jste byli kousek od nás, jak jste byli v Olmíku...teda relativně (40 km) :sweat_smile:

Dnes teda fňukala fakt asi dvě hodiny nad ránem....ježíš ať už z toho vyroste :confounded:
10. črc 2007 ve 12:23  • Odpověz
autor
jita
mně fňukala teď po obědě. Většinou už ve 12 spí, a teď ne a ne, kňourala a byla protivná. Jak by ne, když toho málo snědla, asi jí to nechutnalo nebo co. Tak jsem jí musela dát mlíko a je už 15 minut v limbu, tak doufám, že aspoň na dvě hodiny, ve dvě čekám návštěvu..
10. črc 2007 ve 13:20  • Odpověz
Holky Kuba je dneska taky na zabití :angry: furt mrčí a kuňká :angry: a mám od něj pěknýho mopncla pod okem páč mě kopnul :frowning2: a teď si všichni myslej že mě mlátí tatka :unamused:
A když jsem mu vařila polívku, a dělala zásoby zeleniny do mrazáku tak jsem se parádně fikla :cry:
10. črc 2007 v 16:00  • Odpověz
carodkaa,
přidávám se ke gratulantům a Tádovi přeju fšééécko nej... :wink:

dashak,
dobré zprávy od doktorů vždycky potěší :slight_smile:

ijetka,
tak to je jasný, domácí násilí :grinning:
10. črc 2007 ve 20:41  • Odpověz
Holky tak koukám, že jsou asi nějaké erupce na slunci, či co!
Malá je taky nezvykle ukňouraná, až se mi to nelíbí :confounded: .

carodkaa,
gratulujem k prvnímu výročí :slight_smile:

Holky nevíte někdo jestli se dětská autosedačka může upevnit i doprostřed??
Máme už tu větší a jede nás víc, tak takhle by tam možná bylo více místa :unamused: .

ijet,
taky mám od malé pořádné modřiny :grinning:
10. črc 2007 ve 20:48  • Odpověz
Ahooj holky Tada vas vsecky moooc zdravi a dekuje za gratulace :slight_smile: :dizzy_face: !!

Normalne jsem se sem nemohla cely odpoledne dostat,bylo to naky pretizeny ci co :confounded:
U nas je zima jak v prcicich,vypada to jak by byl podzim,zato pred rokem bylo 35stupnu a Tada byl celou dobu v porodnici jen v pline :grinning: ted tady na to zrovna vzpominame :wink:

Ijet-malej me bezne po ranu mlati tim hrneckem od aventu :grinning:
10. črc 2007 ve 20:55  • Odpověz
isacek,
asi ee :frowning2: ani si nedokážu představit, jestli by to bylo technicky možné, ale určitě ne bezpečné, ale nedávno jsem se ptala známých, co mají čtyřletou slečnu a novorozené dvojčata, jak narvou autosedačky a všechny ratolesti do normálního auta a prý si to ověřovali a mrňata že ve vajíčkách a malá uprostřed jen připásaná :confused:
10. črc 2007 ve 21:09  • Odpověz
Isacek
ptala jsem se mužíčka je poldík tak snad má pravdu, říkal, že jestli-že dětská autosedačka má více bodový pas a zadní sedadlo je vybaveno středovým bezpečnostním pasem, který byl namontován výrobcem vozidla, neměl by být žádný problém.
to je jako z knihy :sweat_smile: jinak už mi to došlo a moc děkuju, jsem zvědavá na NE-úspěch :pensive:
10. črc 2007 ve 21:57  • Odpověz
ijetka,
jéé tak to je super.Více bodový pás máme a středový taky:o).
Tak snad to bude lepší a lépe se tam vejdem.
Snad Kubíkovi zachutná, uvidíš:o).
10. črc 2007 ve 22:03  • Odpověz
Tak to nebude problém :wink: no jestli mu to nazašmakuje tak to zdělám do kaše páč se tatka nekouk na etiketu a koupil nemléčnou, jinak kupujem mléčnou

Dneska mi zase blbnul koník :angry:
10. črc 2007 ve 22:07  • Odpověz
no jo, ale sedačka se přece upíná tím šikmým pásem za opěradlo a tím spodním za podsedák, znamená to teda že když se uchytí jen středovým tak za podsedák a opěrka zad bude navolno? moc se mi to nepozdává :confused:
10. črc 2007 ve 22:22  • Odpověz
zevi já nevím, nerozumím tomu. Jen jsem to pročítala a tatka stál zrovna za mnou tak jsem si řekla, že by to mohla vědět a výsledek je tu :wink:
10. črc 2007 ve 22:24  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.