• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
jasnačka, já jen že nejsem zrovna technický typ, anebo právě proto :grinning: tak mi to upevnění nejde do hlavy :sweat_smile:
10. črc 2007 ve 22:35  • Odpověz
AHoj holčiny,tak zase po nějaké době jsem se sem podívala a snažím se trošku orientovat v novinkách.
Přeju hlavně všem, co oslavili krásné roční výročí: hodně zdravíčka a štěstíčka-jak batolátkům,tak i rodičům. :sunglasses:
My měli narozky včera. :slight_smile: A musíme se pochlubit-roku jsme už pár krůčky po bytě hezky odkráčeli. :slight_smile:
10. črc 2007 ve 22:53  • Odpověz
raculka,
tak i vám veliká gratulace jak ke krůčkům, tak k prvním narozkám :dizzy_face: a jak to dopadlo s dortem, byla demolice :sweat_smile: ?
10. črc 2007 ve 23:34  • Odpověz
zevi-ty máš teda paměť :grinning:
Nakonec jsem upekla dva dorty-jeden pro kluka- lehký bez krému a navrch jen trošku ovoce,tak ovoce ojedl a těsto trošku vydloubal a ochutnal,ale spíš to bylo všude okolo,ale bavilo ho to :sweat_smile:
I beztak se to neobešlo bez připomínek,že tam není šlehačka,krém... :angry:
10. črc 2007 ve 23:56  • Odpověz
raculko, paměť mi prd slouží, teda aspoň na ty důležitý věci :grinning: :grinning: ale dortík mi v hlavě zůstal, asi že jsem mlsná jak koza :wink:
11. črc 2007 v 00:06  • Odpověz
autor
raculka,
gratuluju ke krůčkům a k výročí :o)

isacek,
uz to tu psala ijetka, ale zjišťovala si to jedna mamina v listopadu a zjistila někde, že doprostřed se dát sedačka může.

Tak jsem tu měla ráno opraváře. Byl spálenej hlavní vypínač. Další litr v čudu :frowning2: :angry: , ale hlavně že peru (díky za nabídku ladunko).
Holky, já mám nějak od začátku tohodle měsíce smůlu. Na pouť jsme jeli na poslední chvíli - a to jsem tam měla být od čtvrtka. A teď v sobotu máme jet na pár dní na dovolenou a já se budu muset stavit u obvodní, protože mně bolí v krku a jsem zvědavá, jak dopadnu u chirurga z tou nohou. Nějak se z těch mějch zdravotních problémů nemůžu vyhrabat. V sobotu už má být 35 stupňů, tak jsem zvědavá, jak to bude zvládat Terka. Jinak po tom včerejším dýchánku - asi to odkoukala od Káji - už se snaží došáhnout na knížky a houpe se na všech čtyřech takovou rychlostí - je opřená o ten žlutý polštář - že čekám, kdy se přes něj "přehoupne" a hodí tlamu :grinning:
11. črc 2007 v 09:35  • Odpověz
raculka,
vše nejlepší ke krásným narozeninám!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :slight_smile:

Jinak když malá ochutnala trošku dortu, tak to ani nechtěla, ona na to sladké nějak není zatím (kéž by jí to vydrželo :grinning: ), což určitě nevydrží, páč bude jistě po rodičích :grinning:
11. črc 2007 v 10:00  • Odpověz
Holky to je dneska hnusně co. Já se zbudila z horečkou(39,1stupně). Včera mě jěště škrábalo v krku, ale to naštěstí docela přešlo, no a teď mám pocit, že se mi rozkočí hlava. Manžel už mě chtěl ráno vést na pohotovost, ale rozmluvila jsem mu to. Snad jen nějaká viróza.

S tou sedačkou si to taky neumím představit, jak se tam upne to opěradlo.
11. črc 2007 ve 12:13  • Odpověz
Racul-vse nej k narozeninkam i k prvnim kruckum!!!! :slight_smile: :dizzy_face: :dizzy_face:
11. črc 2007 ve 12:35  • Odpověz
jo, ta paměť :sweat_smile: ijet, ty ses ptala na focení dětiček, že jo? já si první říkala, že ee, páč máme dost svých fotek, jenže až jsem byla malého fotit na pas a paní mi ukázala co tam mají za pozadí, hračky a tak, věděla jsem že neodolám a přijdem :slight_smile: no a nakonec jsem nevydržela ani do toho roku, manža má 35, tak bude mít od Jiříka milý dáreček :dizzy_face:
11. črc 2007 ve 13:18  • Odpověz
kamhajek, mapris,
to je patálie :frowning2: tak ať všechny neduhy brzy přejdou a jste fit :wink:
11. črc 2007 ve 13:21  • Odpověz
autor
kamhajek,
mne taky boli v krku, chci se zastavit u doktorky, až půjdu s malou ven. Naštěstí jí mám tady o dva bloky dál, což je výhoda a můžu tam i s Terkou.

zevina,
no, doufejme že jo. Co se týče fotek. No, my máme svých fotek tři pr... ale už jsem manželovi jednou navrhovala, ať necháme udělat nějakou společnou. Zatím se mu do toho nechce, možná zkusíme někomu říct.
11. črc 2007 ve 13:26  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile:

DŮLEŽITÉ INFO :grinning: :grinning: :grinning:

právě jsem listovala letákem z lidlu - mají tam to gumové hopsadlo(osla) jen za 299 a mělo by to být v akci v pondělí 16.7. (nějaké ty chytré pondělky), ale je možné, že to bude v průběhu celého letáku - ten je platný od 12.7. do 18.7.
11. črc 2007 v 16:48  • Odpověz
autor
normálně mi admin smazal fotku, protože nesplňovala pravidla fora... Není to trošku drzý????
11. črc 2007 v 19:52  • Odpověz
mapris cos tam měla? Nějakou sprosťárnu?

No máme nového admina, tak se asi činí :grinning:
11. črc 2007 ve 21:29  • Odpověz
dashak, supééér, zasloužíš pochvalu před nastoupenou jednotkou za bdělost :grinning: :grinning: :grinning:

teď jsem si všimla, že sis pozměnila pas, zase někdo prudil :angry: ?

holky, dnes jsem si byla ve městě vyzvednout ty prďolkovy fotky, je tam k sežrání koblížek jeden :dizzy_face: momentek máme habakuka, ale nedá se to s těmato profesionálníma srovnat, i táta byl rozměklý jak se nám klučina poved :sweat_smile:
11. črc 2007 ve 23:15  • Odpověz
jita a zevi- s tím sladkým to máme stejně, jestli bude malej po mamince, tak to bude hroznej čokoládkař a dortíčkař :sweat_smile: ale zase bude mít obalené nervy a dobrou náladu jako já...většinou .... :grinning:

a všem moc děkujeme s Kubíkem za gratulace :slight_smile:
11. črc 2007 ve 23:50  • Odpověz
mapris,
mě taky smazaly nějaký fotky, prej jsem tam měla nábytek a fotku zvířete...ani nevím, člověče :unamused: :confounded:

dashak,
dííííky za info :slight_smile: Oni tam většinou dovezou pár kousků a hned první den to tam není, podvodníci, nebo mají jen jeden kus :unamused:

raculka,
jojo, já mám taky dobře obalené nervy...funguje to :grinning: :grinning: :grinning:

kamhajek,
ať je líp :slight_smile:
12. črc 2007 v 08:47  • Odpověz
autor
jita2,
ale to je trošku drzost ne? Podle mého názoru by tě na to měli upozornit a říct, ať to smažeš,a pokud to neuděláš, tak pak bych být administrátorem to smazala. Nejhorší je, že ty odkazy posílám známým a ti to zas posílají známým a mně tam pak vymažou nějaký fotky .. Přitom tam dávám všechno co souvisí s dítětem :angry:
12. črc 2007 v 09:16  • Odpověz
mapris,
no dyť já taky, já jsem skleroza, ani si nevybavuju, co jsem tam měla za nábytek vyfocený, prej je to v podmínkách :unamused:
Hlavně mají nějaký problémy se servrem, páč jim to pořádně nejede, nemyslím, že je to přetížeností, jsou daleko přetíženější servry, které jedou perfektně, spíš se jim něco nedaří :unamused:
12. črc 2007 v 09:42  • Odpověz
Holky já mám v albu spousty fotek našeho bydleníčka, tak jsem zvědavá kdy to vymažou :grinning: :angry: .
12. črc 2007 v 10:19  • Odpověz
Tak máme za sebou roční prohlídku.Nějak jsem čekala,jak dostanu podrobné info o tom,jak dál s jídlem.Ale nějak mě to co mi řekla naše DR neuspokojilo,asi prostě potřebuju vědět všechno podrobně :sweat_smile:
Jak budete postupovat(nebo postupujete)po roce s jídlem? Budete pořád zatím vařit zvlášť pro prcka,nebo pomalu začnete dávat jídlo co vaříte normálně?

Vlastně tento dotaz možná spadá jinam,ale když jste tu tak pěkně pohromadě. :sunglasses:
12. črc 2007 ve 12:33  • Odpověz
raculko, my sice máme ještě chvilku čas, prozatím jsem ráda, že jsme konečně úspěšní s miminovskou stravou a teprve nějaký čas zavádíme kousky, ale nám asi holt trvá všechno dýl než ostatním :sweat_smile: předpokládám, že ještě nějaký čas u toho extra vaření zůstanu, případně před dochucením z našeho jídla oddělám porci pro prcka a nechám ji takovou "jalovější" to všechno ukáže čas, spíš budu čerpat z vašich zkušeností :wink:
12. črc 2007 ve 12:51  • Odpověz
autor
raculka,
no, mám tady dvě takový knížky, tak se ti můžu juknout. Mně by zajímalo už teď nějaký snídaně, ale asi až v roce co? Jinak vim, že moje sestra má už 14ti měsíčního kluka a říkala, že mu už dává třeba polévku - jako vaří pro ně (akorát nesolenou) a občas mu to ještě tak upraví do podoby pro něj.
12. črc 2007 ve 13:07  • Odpověz
já se někde dočetla, že už od 9.m můžou být v poledne 2 chody, polívka masový nebo zeleninový vývar+druhý chod, ale to u nás nehrozí, je to moc jídla naráz :wink:
12. črc 2007 ve 13:18  • Odpověz
zdar babky :slight_smile:

zevi pas jsem fakt promázla a ještě možná promáznu, pač někteří jsou fakt otravní :grinning:

Co se týče fotek, kámošce ta žirafka105 napsala, že ji smazala fotky, že nesplňovaly asi 1000 pravidel, ale prý ji žádná neubyla :grinning:

No já si je v týdnu promázla sama, a ještě to trochu okleštím. Upřímně, se chytám za hlavu, že to nemám jak raculka bez ničeho nic :slight_smile:

Co se týče papkání, jelikož pro nás dělám jídlo až večer, manžel chodí z práce až kolem sedmi, tak většinou malé dělám zvlášť na té páře.

Ale jinak něco už jí s náma, teda to co může. Nedávám ji v žádném případě řízky a pod., ale kuře jo - pač koření v klidu může, někdy dám upéct filetky jen na máslo se solí a paprikou, takže to taky. Jo a když vařím koprovku, tak ji z toho odeberu, než tam pak prdnu ocet. A dělám teda z čerstvého kopru, dřív jsem pro nás vařila z nakládaného. Polívku jsem vařila zrovna včera a to jsem tam dala normal menší množství soli, 3 kuličky pepře, 2 nové koření a kmín. Pak jak jsem to uvařila jsem si ji ponalívala do skleniček a dala na mražák, taková zlatá zásoba když nestíhám. A do naší polívky jsem pak ještě přidala podle chuti co mi tam chybělo. Nudle teď nepoužíváme, kupuju zavářkové těstoviny, takové kytičky, pač je to šikovně malé a měkké.
12. črc 2007 ve 14:00  • Odpověz
jo ještě tip :slight_smile:

koukám, že všichni baštíte lučinu. No já si zamilovala sýr fénix, je výýýborný a je daleko levnější než lučina nebo gervais. U nás v tescu mají 200g za 17,90.

Jo a taky jsem posledně koupila selský jogurt v kilovém kyblíku. Booože, to byla paráda, ten byl krásně husťoučký a výborný :dizzy_face: Ale už 14 dní ho furt nemají. A mají plínky naše fialky v akci a zrovna midička taky furt nejsou :angry:
12. črc 2007 ve 14:09  • Odpověz
Dashak: plínky midička máte snad jen vy :grinning: :grinning: :grinning: .

Jinak já dávám kupovaný jídlo a v tom už malé kousky jsou a Ondra to bez problémů zvládá.
12. črc 2007 ve 14:56  • Odpověz
raculko,
tak nám dr řekla, že bych měla začít trošku solit, kvůli štítné žláze a přísunu jódu, kvůli jódu zařadit i 1x týdně mořskou rybu, jinak platí dál, nekořeněná jídla, takže jestli moc nesolíte, může klidně jíst s váma, pokud dobře přibývá, zas bych třeba nedávala moukou zahuštěné omáčky, knedlíky, pribiňáky, termixy aj.

Takže třeba dnes měla Maruška kuřecí maso v jemně osolené vodě a k tomu naši bramborovou kaši, páč jsme ji moc nesolili. :wink:
Možná až budu dělat nějakou omáčku pro ni (ještě jsem nedělala), možná bych ji drobínek zahustila žitnou moukou. Ale jinak mám ještě zbytky v mražáku jejího neochuceného jídla, které jí taky dávám. :slight_smile:

Dashak,
váš jídelníček se mi moc líbí, beru to jako dobrou inspiraci. Zrovna jsem se tě chtěla zeptat, který sýr, kromě lučiny, je ten "zdravý" nebo-li žervé, co se doporučuje pro děti, tak mrknu i na ty, co píšeš.... :slight_smile:
12. črc 2007 v 15:54  • Odpověz
kurňa kamhajek, tak kdo nám dycky ty midička vykoupí :grinning: :confounded:
No já tam chodím už týden a mají mini, maxi a junior, prostě všechny jen ty naše ne :sweat_smile:

Jiťo, ten fénix čoveče mají málokde :unamused: V těch menších obchodech jako hruška, albert jsem ho neviděla. Jenom v tom tescu a to když jsem ho tehdy zrovna objevila tak byl v akci jen za 12,90
12. črc 2007 v 16:30  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.