• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
kamhajek, náááhodou, taky máme midi :sweat_smile: ale páč máme nejbližší tesco na hony daleko, tak my vám je Dáši nevykupujem :grinning:

jito, a co takhle zahustit omáčku solamylem? to by taky asi šlo, že?
12. črc 2007 v 17:18  • Odpověz
wow zevi, ty budeš mít štěstí :slight_smile: poslalas příspěvek č. 1111 :sweat_smile:
12. črc 2007 v 17:27  • Odpověz
dashak, tak to si sedlo to unavený štěstí :sweat_smile: já bych to ani nepostřehla :grinning:
12. črc 2007 v 17:40  • Odpověz
Ahojky holky :slight_smile:
dnes jsme byli v Globu, no nějak jsme to přehnali s hračkama pro Kubíka, no asi bude mít bohatý narozky :sweat_smile: a co jsem slyšela od babek....

raculka
od nás taky gratulace k narozeninkám :wink:
Dneska malej trhnul rekord, udělal 5 krůčků :grinning: ale tím to haslo :unamused: taky jsem dneska vezla paní co mi bude píct dort, proviant. Ale mám takovou na prd svíčku, představovala jsem si hezčejší ale neměli :frowning2:
12. črc 2007 v 18:56  • Odpověz
dashak: nevím jak vaše Tesco, ale v tom Kolínským pořád něco nemají a mají tam cedulku, že se omlouvají, ale dodavatel zboží nedodal. Na to já mám "štěstí" :angry:
12. črc 2007 ve 20:37  • Odpověz
Já jsem mega blbec :frowning2: právě dneska jsme byli v Ústí a já si říkám, zajedeme do Tesca třeba mají v akci plíny (šikly by se páč docházejí)no jenže z toho sešlo a teď jsem mrkla na stránky a jsou :unamused:
Noo asi toho mýho chlapa nepřesvědčím aby jsme pro ně zítra sfoukli :cry:
12. črc 2007 ve 20:43  • Odpověz
ijet,
blíží se vám narozeninky, to bude krásný, že? :slight_smile:
12. črc 2007 ve 20:47  • Odpověz
No blíží se to blíží :wink: jenom že ty vedra :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: chceme sedět venku ale ne padat pařákem na hubu :frowning2:
12. črc 2007 ve 20:51  • Odpověz
Holčiny zlatý,díky vám za rady.Já jsem občas taková zoufalá,jestli všechno dělám tak nějak jak by se mělo. :sweat_smile:
Dashak-po tom sýru se juknu.Lučina zatím chutnala,jiný sýr jsem zatím nezkusila.Ty tavené asi nejsou vhodné? I když moje DR říkala,že občas prý neuškodí.A co třeba plátkový eidam ?

Proč se vlastně už nemůže trošku zahustit moukou? Myslím,že naše mamky nám cpaly mouku už v půl roce... :grinning:
Ale tak mě napadlo,že by se mouka dala nahradit i chlebem?! Občas s ním zahušťuju guláš,nevím, jak by to bylo v jiné omajdě?
Stejně do těch dětských výživ dávají taky nějaký solamyl nebo něco na zahuštění.
Taky mám tip-jestli někdo kupujete příkrmy od HAMI-tak v DROXI(teď už Schlecker) mají do 15. v akci 200g příkrmy asi za 25,- , což mi přijde docela dobrá cena,na tu dávku. :wink:
12. črc 2007 ve 22:02  • Odpověz
Jéé takovou porci ještě Kuba nesnědl :slight_smile:
12. črc 2007 ve 22:03  • Odpověz
ijet-tak to za chvíli bude Kubík běhat jako ten náš-ten už přejde v klidu z jedné místnosti do druhé,občas už ani neupadne přes hračky,které se tam válí :grinning:
Tak vy teprve budete slavit,tak si to pěkně užijte,hlavně malej,určitě bude vykulenej.Ten náš se stejně víc než o dárky zajímal o krabici a balící papír.
Buď ráda,že babičky s dárky přehání.Lepší než aby to bylo obráceně. :slight_smile:
A na pozesení na zahradě je lepší i to vedro,než ty mrazy s deštěm,co byly minulý víkend,ne!? :slight_smile:
Jak velkou porci Kubík sní? Mně zvládl jednou i dvě sklenky po 150g.
Přitom váží jen přes 9 kg,ale je opravdu labužník. :grinning:
12. črc 2007 ve 22:10  • Odpověz
Ještě dotaz - vy co už dáváte botičky,začaly jste nejdříve dávat takové ty capáčky asi za 300,- nebo rovnou ty pevnější?
A doma dáváte botky nebo necháváte jen v ponožkách?
Rehabilka mi řekla,že botky mám koupit,až bude pořádně sám chodit.Ale myslím,že to už bude brzy.ZAtím doma chodí pořád jen v ponožkách,ale už ho v kočárku asi dlouho neudržím.Necháváte už někdy prcky capkat u kočárku,nebo čekáte,až budou úplně sami chodit?
Tohle je dotaz i na naši odbornou poradkyni Dashku. :sunglasses:
12. črc 2007 ve 22:15  • Odpověz
raculka,
my jsme tu sice druzí nejstarší, ale botky ještě nepotřebujeme :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Páč jsme na ty nohy trochu negramotní :wink:

Jinak tou moukou se asi zahušťovat může, to já jen tak,že bych se tomu chtěla ještě trošku vyvarovat, malá má 11 kg, takže zatím bych jí to zbytečně nezahušťovala, je pevná dost :confused: :sweat_smile:
13. črc 2007 v 07:05  • Odpověz
tyy jooo, mě už z toho prokletého koňa trefí šlak :angry:

Tu píšu román jak prase a je fuč :angry: :angry: :angry:
13. črc 2007 v 09:00  • Odpověz
Takže to vemu pěkně znova :grinning:

SÝRY
jsou vhodné přírodní:
-typ žervé (termizované smetanové) - lučina, gervais, fénix ...
-cottage sýry

taveňáky nejsou vhodné kvůli způsobu výroby za použití tavících solí a je tam hromada éček (prý až od 6 let, ale asi není třeba to až tak prožívat)

tvrdé sýry mezi 2. a 3. rokem, ale absolutně nevím proč :grinning:

od roka můžou prďousové tvaroh (samo plnotučný, jako všechny mléčné výrobky) a ten se dá použít jako pomazánka na pičivo třeba s pažitkou nebo nějakýma bylinkama, popřípadě s pórkem a může se přichutit sladkou červenou paprikou
Nebo nasladko jako dezertík - chutná nám s piškotama nebo sušenkama a s broskví, nektarinou, meruňou - je to zdravé, absolutně bez přidání cukru a jiných sajrajtů, takže naprosto plnohodnotně nahradí pribiňáka a jiné chemovýrobky našlehané dusíkem apod.

MOUKA
obsahuje lepek, ale od 8.-9. měsíce ji můžeme na zahušťování používat.
Dá se nahradit ale bezlepkovou formou - kukuřičný škrob, bramborový škrob, cizrnová mouka. Jinak bezlepkové obilniny jsou kukuřice, rýže, sója, jáhly, pohanka.

Pšenice, ječmen, žito, oves, ovesné vločky, krupky, krupice obsahují lepek

BOTY
rehabilka (racul super název :grinning: ) chtěla po nás boty hned jak se malá začla stavět. Neuroložka zas tvrdila, že když bude většinu času na nohách. Ale malá lezla lezla a až dolezla, tak se samozřejmě postavila :grinning: , takže babo raď.
Ovšem pro zatím jen lezoucí dítka boty nejsou vhodné ani na parádu do kočárku, aby se špatně nevyvinula klenba.

IDEÁLNÍ BOTY MÁ V ALBU IJETKA (pokud jí je nová akční adminka nesmazala, že nesplňovaly některé z tisíce pravidel :grinning: )
První botky mají mít pevnou podrážku, nejlépe s pidi podpatečkem, kožené a kotníčkové. Dobré jsou taky boty s logem žirafky (ty jsme měli my)

A to je asi všechno, tak doufám, že se to zas neuloží :grinning:

Zatím páčko :slight_smile:
13. črc 2007 v 09:13  • Odpověz
autor
dashak,
jo jo, to znám ... Je nejlepší si na ploše udělat wordovskej nebo nějakej dokument a do toho psát ty příspěvky a ukládat to. Když toho mám víc, tak to tak dělám a pak mi to nespadne a nebo co napíšu sem, tak než odešlu, tak zkopíruju do paměti a mám klid :o)))

raculka,
týýý jo, tak to baští dobře. Já jsem ráda, že mně Terka zbaští 150 g, někdy i víc, ale to jí musí chutnat.

Dneska jsme měli prořáděnou noc. Usnula před 10tou, 3x za noc se vzbudila a kňourala. Přitom homeopatika na zuby dostává - tak to asi bylo bříško. Teď "snad" na chvíli spí ...
13. črc 2007 v 09:16  • Odpověz
K těm porcím, Ondra naprosto z přehledem sní tu 200g skleničku ani okem nemrkne. A to už teď tolik nepřibýrá(naštěstí).

Lepek: všude píší něco jiného, někde že až do 8 měsíce a někde jsem četla, že po ukončeném šestém měsíci už může, tak babo raď. Na zahušťování omáček jsem četla používat solamyl.

Jó a v jedné knížce psali, že tvrdý sýr může po desátém měsíci s tmavým pečivem.

A taky jsem dnes po dlouhém rozmýšlení navštívila doktorku, protože jsem se nemohla zbavit bolesti v krku a dostala jsem antibiotika :frowning2: .Děs.
13. črc 2007 ve 13:02  • Odpověz
no.... my jsme tu asi nejmenší (7,5kg) i když nejstarší :grinning: , ovšem přesnídávky zdlabe klidně i dvě a co se týče jogurtu, tak sní 150g + celý banán a piškoty. Tvaroh sní taky půlku krabičky na posezení.
No jí prostě strašně moc, ale asi to všechno vysmolí nebo co :grinning:
13. črc 2007 ve 13:15  • Odpověz
autor
dashak,
a nebo má dobrej metabolismus. To byla moje nejstarší sestra než se vdala. Mohla "sežrat" cokoliv a nepřibrala :angry: :grinning:

kamhajek,
tak vítej mezi antibiotikovýma. No, já už je beru dva dny a dostala jsem z toho akorát průjem - ale to vždycky, protože antibiotika jsem nebrala 2 roky a vadí mi na žaludek, ale ten týden to vydržím. Dneska už moje doktorka nebyla, tak se mi nechce jet na pohotovost na tu proklatou bulovku.
13. črc 2007 v 16:40  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile: momentálně jsem tu jen na skok, pak si vás dočtu, ale musím vám to písnout, už jsem v poro páč mi ve 14.30 praskla voda :grinning:
Teda jsem na měkko,zítra bude hůř :sweat_smile:
13. črc 2007 v 16:53  • Odpověz
Ijet :grinning:
ty voe, já jsem se normálně nachytala :grinning: :sweat_smile: :zipper_mouth: :zipper_mouth: Až pak mi došlo, žes tak nostalgicky zavzpomínala :grinning: :grinning: :grinning:

Tak Kubíčkovi všechno nej nej nej nej nej a hlavně nej :grinning:
No prostě, štěstí, zdraví, dlouhá léééta a ať vás s ním čekají jen samé hezké radosti a starosti :slight_smile:

Dadulina s Ivankou :slight_smile:
13. črc 2007 v 19:25  • Odpověz
Tak jsem tu kočeny :wink:
dashak
:grinning: :grinning: to jsem ráda :grinning: že ses chytla, fakt myslím na to jak co bylo :cry: až mě bere ouzkost :frowning2: :slight_smile:
Díky za pochvalu botiček, jsou ze zdravotek a už mu nejsou :confounded: dávala jsem mu je i na domácí ťapkání, ale ne na celý den.
Kolem kočáru ho nechám chodit, chodíme i za ruce a za jednu když na to nepřijde a je do něčeho "zažranej" no uplně jsem zapoměla písnout co bylo včera: sedím u noťase a malej šurdí v kuchyni, chodí kolem židlí a stolu najednou slyším takový ťupkání, kouknu a von frajer jde sám, ale víc než jeho 3-4 krůčky, já byla šťastnáááá a ječím jéé ty chodíš, no malej sednul na pedel a konečná, takže děláme že ho nesledujeme ať se snaží :sweat_smile:
Malej baští asi těch 150g, vařím polívky na 2dny a to mu jede, malinko podravčím, začal baštit naše jídlo na dovče, naštěstí kuchař neznal sůl a to by bylo vo vostudu cpát mu jeho skleničky který stejně nechtěl. :slight_smile:
13. črc 2007 ve 20:48  • Odpověz
Ijetka: taky se připojuji k gratulaci. tak jste tomu roku nakonec utekli :wink:
13. črc 2007 ve 21:05  • Odpověz
Ijet-vše nej k narozeninkam!! :slight_smile:

teda vas docitat to je mazec :stuck_out_tongue_closed_eyes: jdu na to,jak Tadik zacal chodi tak nestiham sem k vam zavitat,vecer je ne netu manza a kdyz mam pres dem chvilku casu je to naky pretizeny,no proste pech :cry: :frowning2: styyyyskkaaa se mii :frowning2: :sunglasses:
14. črc 2007 ve 13:17  • Odpověz
a pisu jak cunik tak se omlouvam :sweat_smile: :grinning:
14. črc 2007 ve 13:17  • Odpověz
Racul-tak jsem blahove cekala ze mi dr. neco rekne :unamused: kdyz jsem se zeptala tak pr at to moc neresim a pokud moc nesolime mam zacit davat to co mame my..jsem z toho trosku v rozpacich,kdyz budeme mit treba jem kureci a brambory,tak bude papat snama,ale ja treba dost casto delam testoviny s pestem a rajcaty a takovy desne jednoduchy jidla a to by pro nej asi moc vyzivny nebylo :sweat_smile: tak to budu stridat a jeste chvilku mu varit budu :wink:
14. črc 2007 ve 13:27  • Odpověz
Tak máme po oslavě, jsem utahaná jak pes, páč jsem se od rána nezastavila :sweat_smile: ale bylo to fajn,, no já jsem spíš lítala kolem hostů tak jsem si to tolik neužila :frowning2:
Další psaní je o dnešním dnu, kdo máte zájem čtěte :grinning:
Bylo tu spoustu lidiček celkem 12 dospěláků a 3 děti :confused: Kuba toho spoustu dostal, třeba odrážedlo motorku, manžestrovou bundičku, album, 2knížky, auto co má na korbě bábovky, konývku, a různý blbosti na písek, super nočník, na něm snad vydrží. To měl od nás. Od mojich zlatejch rodičů čupr teplákovku, troje krátký ponožky, tričko a čupocháčky :grinning: maminka je praktická. Od tchýně tchán byl v robotě samý hračky, kolečko taky z krámama na písek :sweat_smile: motorku a náklaďák na setrvák. Od mé babičky co žije s náma pod střechou 500kč, že mu máme něco koupit a od babičky a dědy (rodiče mamky) 1000kč že máme něco vybrat. Od kamarádky dostal ponožky, tričko Kenvelo :astonished: a kelímky co se vkládají do sebe, od druhý kamarádky plyšáka a míč a od třetí kamarádky letní soupravu kraťásky a tílko, mikinu a traktor.
No koukala jsem kolik toho je :astonished: :grinning:
Jinak od odpoledne byl a je divnej, moc nejedl, dort ochutnal, byl spavej a měl 37,5 zvýšenou teplotu, tak nevím co ale kamarádky holka co tu byla měla 38 stupňů. Jo a málem bych zapoměla ještě od jednech známejch dostal vláček :slight_smile:
14. črc 2007 ve 21:35  • Odpověz
ijet,
rychle se přidávám ke gratulantům, vše nejlepší milému Kubíčkovi :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Maruška posílá pusinku :slight_smile:

dashak,
děkujeme za rady :slight_smile: Ten Fénix jsem čoveče viděla v Makru :wink:
15. črc 2007 ve 12:27  • Odpověz
Děkujeme, děkujeme :slight_smile:
Tak holky máme pořád teplotu 38 :frowning2: zítra jdeme na roční a měli jsme dostat očkování, myslela jsem že zajdeme k holiči a asi z toho nic nebude. Dopoledne dostal nurofen a teď panadol šušňáček malej :cry:
Zítra chci taky skáknout do Lidlu pro hopsadlo, doufám , že ho budou mít a ne že je to lákadlo :angry:
Dneska jsme všichni vařený, fuj takovej pařák :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jo a máme taky pískoviště karetu, pro kareťáčka, pak přihodím foto. No včera jsme ani moc nefotili, jen dort nás a pár fotek venku, ale já furt lítala a tatku to nenapadne :unamused:
15. črc 2007 v 17:58  • Odpověz
ijet,
bobiš malej, snad bude škaredá horečka brzo pryč :slight_smile:

U nás by pískoviště nehrozilo, vše by bylo v puse, fakt nevím, kdy ji ten zlozvyk přejde, nestrkat všechno do pusy :unamused:
15. črc 2007 ve 22:20  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.