• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
Ahoj kočky,tak zase nestíhám dočítat :grinning:

Ijetce a Kubíkovi přejeme hlavně hodně zdravíčka a štěstíčka. :wink: A snad už je malej bez teplot? V těhle hicech mít ještě horečku,br.. :unamused: Teda těch dárečků,to se teda Kubík měl.

Dashak-opravdu super info o stravě,díky moc.Já často kouknu i do těch tabulek,jak jste některá dávala odkaz,ten je fajn.S těma botkama taky sama nevím,když každý dr říká něco jiného (jako vždy):angry:. Teď to je venku lehký,když jsme na zahradě,tak je bosky.Až se zase ochladí,tak mu zkusím dát na zvyknutí ty bílé capáčky z doby raz dva...aby si zvykl.Taky mají žirafku.A pak koupím nějaké pořádné botky za pěkných pár stovek,ať nežerem. :grinning:

Carod- s tím jídlem to je u nás to samé.Sice DR řekne,že mám pomalu začínat jako my,ale taky vařím spíš taková suchá jídla-zapečené těstoviny atd,to si myslím že není zrovna vhodné.Asi budu muset začít vařit i pro nás polívky,abych nevařila pořád na 2x. Ale na druhou stranu mi DR řekla,že klidně ještě nějakou dobu mám zůstat u té batolecí stravy a se solí taky prý nemusím spěchat.Nevím,co do toho jídla přidat,aby to lépe klouzalo do krku.Jak jsme začali dávat kousky(nemixujeme),tak jsou občas pěkné scény při krmení. :confounded:
16. črc 2007 v 18:37  • Odpověz
raculko,
naše malá třeba hrozně miluje polívky, v ní maso i zeleninku. Párkrát jedla už polívky s náma, když jí jsou uzpůsobené, málo slané, od roku jsem začala pro ni nepatrně solit, jak říkala dr, že už potřebuje jód kvůli¨štítné žláze atd., taky z mořských ryb :slight_smile:
Je to skutečně super, když už dítko u oběda jí s váma :wink: Ale dnes jsme měli výpečky se zelím, tak to bych jí samozřejmě nedala a ¨zítra nějakou omajdu, to bych jí taky nejspíš nedala, no uvidím, co za omáčku uvařím, jak říkám, něco už jí s náma, ale dávám pozor, jen ty zdravé věci :wink:
Třeba čokoládu nebo sladký jogurt, pribiňáček, oplatek atd. ještě nikdy neochutnala a ani jí to nechybí :slight_smile:
16. črc 2007 ve 21:25  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile:

to je zase rychlost :angry: už jsem myslela, že mi to vůbec nenačte jako včera :wink:

takže se zpožděním Ijetce a hlavně Kubíkovi velikánská gratulace :slight_smile: a přání hlavně hodně zdravíčka!

my jsme o víkendu taky slavili, manža měl 35, tak se pro kamarády vrtěl na roštu čuník a 2 bečky piva, prostě mejdlo jako hrom a to už máme jednu minioslavu jeho narozenin, jen s rodičama, za sebou, ale protože švagrová s rodinou byli na dovči, tak si to budem muset zopáknout ve větším stylu (je nás jak Hujerů :grinning: )

taky jsem zvědavá jak to bude u nás vypadat s jídlem později, ale určitě ještě nějakou dobu zůstanu u miminovské stravy, já miluju nejrůznější koření, takže i když se budu krotit, tak si nejspíš nepochutnáme a prckovi by to zase neprospělo, takže budem se muset postupně dopracovat k nějakým rozumným kompromisům :wink:

raculko, já když se primářky na rehabkách ptala na botičky, ona sama řekla, že snad nikde se tak nerozchází názory tak jako v lékařství (jsem čučela, že to takhle řekla :confused: ) ale ona osobně zastává ten, že dítko má dostat botičky až samo stojí a pokouší se chodit :wink:
17. črc 2007 v 15:25  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:
mám docela radost, že jste sem nic nepřipsali, páč jsem si vás včera jen přečetla a zase jsem letěla, ale na druhou stranu si říkám kde jste?? :confused:

Tak co u nás nového?? Kuba má pořád teploty, k tomu docela hnusnej kašel :stuck_out_tongue_closed_eyes: teploty už nemá tak vysoký (jen necelých 38 :frowning2: ) a tak 1x-2x za den. Byli jsme u jinýho dr. páč náš má dovo, vážíme 9kg. zhubli jsme nechce ani moc jíst, nesní ani půlku co za den zbaštil. Doktor nám ani nic moc neřekl, jen dávat pít, což malej lemtá nehorázně :confused: Včera měl i průjem a jednou zvracel chudák malej :cry:
Já jsem byla konečně na gyndě :wink: jsem ráda, že to mám za sebou, mám antikoncepci Cerazette, kvůli kojení a přemýšlím o tom tělísku Mirena. Nemáte ho některá?? No je to palba dát hned skoro 6000kč, ale zase se to vrátí. No tak uvidím. :astonished:
18. črc 2007 ve 20:08  • Odpověz
Zdravím vespolek :slight_smile:
Jita2- asi začnu vařit polévky,kvůli nám jsem je moc nevařila.Asi stačí zatím jen polévka jako hlavní jídlo.. :wink:

Teď udělám zase chytrou :grinning: .Byli jsme na KO na rehábce-mám radost,byli jsme pochváleni a už to snad bude dobré,jen ještě pár kontrol nás čeká.Prý chodí pěkně,stabilně a to prý i díky tomu,že začal úplně sám,nikdo ho za ruce nevodí.Taky co se týče botek-teď jak už pořád chodí a leze už jen vyjímečně,tak prý ven botky dávat mám,doma a na zahradě nejlepší prý naboso.A ještě KROSNIČKA- ta prý nevadí,ale až nejdříve po roce,kdy už dítko samo a stabilně chodí a drží pěkně zádíčka.Tak to mi udělalo radost.Sice letos jí ještě pořizovat asi nebudeme,ale na příští rok bych ráda nějakou koupila.

Jinak vás pobavím-pořád nemáme golfáče...a pořád nevím jaké... :grinning:
Přehled mám slušnej,ale žádné nesplňují moje kritéria..A když už ano,tak stojí dost peněz. :angry:
Holky,když cestujete s golfáčeme,unesete je i s prckem třeba do schodů?

Ijet-tak to je smůla,že je malej marod.Snad se brzy uzdraví.Ono se není čemu divit,když jsou takové teplotní rozdíly.Škoda,že mu nemůžeš dát do čaje rum,to mi celkem pomáhá. :grinning:
18. črc 2007 ve 20:57  • Odpověz
Ahoj racul :slight_smile:
s tím rumem to asi prubnu, jestli se to nezlepší :sweat_smile:
Gratuluju k pochvale, to potěší co?
Já budu vařit zítra, doufám, že bude baštit, no kdyžtak to doblajzne tatka :grinning:
Do schodů nejezdím, páč se mi v okolí nevyskytujou, ale unesla bych ho v nich :dizzy_face:
18. črc 2007 ve 21:02  • Odpověz
Ijetka: mám mirenu a jsem moc spokojená. Zavádění bylo trochu nepříjemné, ale nic co by se nedalo vydržet(trochu horší gynekologické vyšetření). Den potom mě trochu bolelo břicho a trochu jsem špinila. Ale teď mám klid, nemusím myslet na prášky a nemám menstruaci, jen asi před měsícem jsem dva dny slabě špinila, což je normální :wink: .
18. črc 2007 ve 21:03  • Odpověz
No hurá přece se někdo našel :slight_smile:
Ty jo furt váhám, docela se bojí aby se mi to tam nehlo, aby to tatku nepíchalo, ale známá co jí má si jí taky chválí a říkala, že jejího to píchalo tak ji to dr nějak ohnul a byl klid, no abych z toho neměla nějakej zánět a tak ... no hollt jsem byla zvyklá na pilule, týden vynechat..menštruace atd... :grinning:
18. črc 2007 ve 21:06  • Odpověz
ahoj kozeny,
ijet,
snad budete brzo v pořádku, takový horko a ještě teplůtky :frowning2:

racul,
ty jsi ale náročný nákupčí s těmi golfky :grinning:
Já je unesu do schodů, ale zas jich nemáme tolik, asi šest.... :slight_smile:
18. črc 2007 ve 21:10  • Odpověz
Ijetka: já na záněty trpěla když jsem měla prášky. Manžel tělísko vůbec necítil, ale doktorka říkala, že kdyby jo, tak to jde nějak udělat. Taky si před zaváděním měřila jak jí mám hlubokou(teda to z ní hrozně), aby věděla jak hluboko ho dát. Mě přesvědčilo, hlavně to, že nemusím myslet na prášky a i cenově to vyjde levněji než pilule. I když je tam ta první a jediná velká investice. :sweat_smile:
18. črc 2007 ve 21:14  • Odpověz
ijet-to se máš, že nemáš schody a zřejmě ani nepotřebuješ cestovat MHD :grinning:

jita2- a kolik asi váží ten tvůj kočárek? Já ho nepotřebuju nosit moc daleko,spíš pár schodů do tramvaje atd. :wink: Takže bych to snad zvládla.
18. črc 2007 ve 21:15  • Odpověz
a jita- proč sis vlastně nevybrala ten cam apollo? Docela o něm uvažuju. :slight_smile:
18. črc 2007 ve 21:17  • Odpověz
kamhajek
no právě, že je to výhoda :wink: já jsem se tu smála jako blbá, jak si psala jak jí máš hlubokou :grinning: :grinning: no asi mě to čeká taky :grinning: možná jí moje známá má mělkou, tak to jejího píchalo :grinning: :grinning:
racul
no jo vesnická holka :wink:
18. črc 2007 ve 21:30  • Odpověz
Ahoj holky,
jakpak se tu mate?Co je u vas novyho? :wink: My jsme cely dny venku,Tada chce vsude chodit,vsechno videt,chodime na piskoviste tam je nejspokojenejsi,vezme si klacik a skrabe s nim do pisku a mezitim bedlive pozoruje ostatni deti :sunglasses: pomalinku prechazime na spolecne obedy ale hrozne u toho protestuje,chtel by to porad hodne najemno rozmackany :unamused:
18. črc 2007 ve 22:11  • Odpověz
Carod- no já si říkala, kde lítáš :grinning:
Taky už chodíme,zatím ho držím v kočárku a capká jen na zahradě,ale asi už ho taky vypustím. :grinning: Nedává malej písek do pusy??
Taky Kubík nechce moc jídlo kousat,po chvíli se začně vztekat. :unamused:
A jak si můžeš přečíst,tak pořád nemáme golfáče. :confused:
18. črc 2007 ve 22:40  • Odpověz
ijet a kamhájek- teda vy máte debatu :grinning:
a tu vesnickou holku ti ijet pěkně závidím :sunglasses:
18. črc 2007 ve 22:41  • Odpověz
čaukysky! hlásím se z dovolené! Úplně neplánovaně jsme odfrčeli do Krkonoš. Bydlíme u kamarádky v klasické podkrkonošské roubené chaloupce. Je to téměř na samotě, všude okolo spousta lesů, louk a polí. je tady nádherně. Celý dny trávíme v lese, roste tu spousta pravých hřibů, chodíme na borůvky. Teď mi kamarádka nastartovala kompika, tak jsem všechny vyhnala a hned se letěla juknout, co je u vás nového :grinning:
Tak se mějte krásně, opatrujte díťátka a já zas mažu, už na mě halekaj, kde se courám :wink:

Jinak u nás nic nového, všude se stavíme, obejde několikrát postýlku (zevnitř), okolo stolu apod. se zatím bojí.

Tak už ale opravdu čusík!
18. črc 2007 ve 22:43  • Odpověz
Prochi-děkujeme za pozdrav z Krkonoš.Určitě se máte pěkně.Tak si to hezky užijte. :sunglasses:
18. črc 2007 ve 22:52  • Odpověz
ahoj holčiny,
teda 2 dny ani noha a když se zavalím žehlením (úžasný nápad v takovém hicu, ale ta obrovská hramada prádla už hrozila zřícením) tak to tu tak ožije :wink:

ijet, záleží ještě jesli chcete Kubíčkovi pořídit sourozence, myslím výhledově asi do 5-ti let, mně z tohoto důvodu gynďák tělísko nedoporučil, páč je mi 33, tak než mi skončí mateřská ještě zkusíme nějaké mimi přiobjednat :grinning:

raculka, my si na vesnici opravdu moc schodů a mhd neužijem :sweat_smile: ale zase donekonečna golfáč skládám a vyndávám z auta, protože do města jezdím co chvíla na nákupy, k doktorům, nebo návštěvy u našich, a přestože máme 10kg kočár, manipuluje se mi s ním dobře a navíc to není žádný fórový "hrkač" a velkou zátěžovou zkoužkou prošel při našem výletu do Prahy, v pohodě byly jak jezdící schody, tak nošení do a ze schodů i autobusů a tramvají :wink:
19. črc 2007 v 09:08  • Odpověz
a ještě mě tak napadá, už jste některá zkoušely s prckama na kole? uvažuju jakou sedačku koupit a od kdy je to tak asi vhodné, předpokládám, že asi jako s tou krosničkou :slight_smile: nemám v úmyslu nějaké dlouhé výšlapy, spíš jen tak 4km k našim a po okolí, už mi kolo docela chybí
19. črc 2007 v 09:13  • Odpověz
Zevina: kamarádka dávala kluka na kolo od desítí měsíců. Taky jezdila jen k rodičům a zpět.

Ijetka: já druhé mimčo chci právě až za těch pět let, tak mě se tělísko vyplatí. Je jasný, že je asi zbytečné ho tam dávat na dva roky. S tou hloubkou to tak říkala doktorka. Ono asi taky záleží na tom jak jsi velká.
19. črc 2007 ve 13:24  • Odpověz
Ahojky holky zdraví vás upocená ijetka :grinning: :grinning:
Tak já plánuju kindérka tak za 4 roky, furt na to myslím, ale asi jo :zipper_mouth:
kamhajek
jsem prcek 158cm :sweat_smile: to jsem čahoun co???
prochi
užijte si to tam :wink:

Holky malej chodí častěji a delší vzdálenost, včera přešel půl obýváku (asi 3m) :sweat_smile: a před chvilkou pěkně chodil po kuchyni koukali jsme s manžou jako blázni, krásně se u tooho tváří tak jako důležitě :confused: :grinning:
19. črc 2007 v 17:03  • Odpověz
Ijetka: tak já mám o 10 cm víc :grinning: .
Malej je šikulka. Ten náš prcek se teď o všechno staví a dneska si dokonce ze stoje sám sednul. Už je v tom stoji docela jistý, ale já stejně za ním běhám a pořád ho sundávám.
19. črc 2007 v 19:43  • Odpověz
Holky ještě potřebuji poradit. Chtěla bych Ondrovi koupit nějakou super hračku co by trochu rozvíjela jeho schopnosti(kostičky nebo nějaký pultík), ale fakt si v té široké nabídce nevím rady. Máte nějaké zkušenosti co se vašim dítkům líbilo, bude nám 9 měsíců. Díky za tipy :wink:
19. črc 2007 v 19:52  • Odpověz
Teda to jsou temata :grinning: :grinning:
tyy jo zavadeni toho teliska bych se bala,mam to cerrazette a taky nekrvacim a jsem spokojena, a dalsi mimco chcem tak z 4-5let :wink:
19. črc 2007 ve 20:00  • Odpověz
Carodkaa: právě když plánuješ mimčo až za dýl, tak se ti tělísko vyplatí. Na měsíc to vyjde na 100Kč. To zavádění není hrůza, jen nepříjemnější vyšetření. Raději si nechám zavádět tělísku než vrtat zub :grinning:
19. črc 2007 ve 20:08  • Odpověz
zevi-taky si myslím,že kolem toho roka by to sedátko na kolo a na kratší vzdálenosti mohlo být v pohodě. :wink: . Teď je velká móda mít takové to vozítko za kolem,hodně to vídám.Ale sama zatím o něčem podobném neuvažuju,na silnici bych se s tím asi bála,při dneším provozu :confounded:. To sedačka se mi zdá lepší. :wink:
ijet- tak to malej za chvíli bude turista :grinning: a trumfnu tě- já mám 155 :stuck_out_tongue_closed_eyes:
kamhajek-já s hračkou moc neporadím,my jsme s těma hračkama nějak pozadu,sice nám byl rok,ale kostky zatím nestavíme,občas nandáme kolečko na takovou tu tyčku,jinak nás zajímají hlavně samé nehračky :sweat_smile:
20. črc 2007 v 01:06  • Odpověz
racul, vozítko za kolo je určitě super a věřím tomu, že si tam dětičky libují, ale až tak zapálený cyklista nejsem :grinning: takže sedačka pro nás bude ideál :wink:

kamhajek, asi jako každé dítko taky miluje "nehračky" ale jinak u nás vedou takové ty vkládačky, navlékací kroužky, labyrint (s tím se krásně zabavil u kamarádky, tak ho taky pořídíme) klasické kostky (těma spíš tříská o sebe a rád boří námi postavěné věže) a cokoliv co má čudlíky, které po stisknutí vyluzují různé zvuky :sweat_smile:
20. črc 2007 v 15:00  • Odpověz
holky, ještě se musím pochlubit :wink:
včera jsme byli na kontrole v nemocnici v rizikové poradně (tam se chodíme ukázat tak ve 2-3 měsíčních intervalech kvůli Jirkovým poporodním problémům) a paní doktorka je s prckem a jeho vývojem natolik spokojená, že už další kontroly nejsou třeba :dizzy_face: bude se mi po ní i stýskat, protože takhle si představuju správného pediatra, na miminka trpělivá, usměvavá, na maminky milá, ochotná vše vysvětlit :slight_smile:
a máme 76cm a 8900g tomu se mi nechce ani věřit, protože na desetiměsíční u nás v poradně neměl ani 8,5kg že jsem říkala, že takovým tempem v roku 9kg mít nebude, uvidíme za měsíc, přece jen na stejné váze je to věrohodnější :wink: a trojnásobek porodní váhy, který by zhruba v roce měl být, to ani nemluvím :sweat_smile: důležité, že je pořádku a zdravý a hubeně rozhodně nevypadá :wink:
20. črc 2007 v 15:34  • Odpověz
zevi-asi jsou všichni někde na dovče nebo u vody :sunglasses:
Tak to je fajn,že te paní DR potěšila a malý je v pořádku.U nás je to s rehábkou podobné,taky máme moc fajn doktorku. :wink:
S tou váhou si vůbec nelam hlavu.My máme 9,30 a máme asi 72 cm a to už nám byl rok.A taky nejsme žádní drobečci,faldíky máme pěkné(oba) :grinning:
20. črc 2007 v 16:34  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.