• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
kam
malej má asi svůj den :unamused: co?
carod to máš štěstí :angry: :grinning:
28. črc 2007 ve 20:25  • Odpověz
HOlky jak vám jde nočníkování??
U nás nic moc :frowning2: ani se mu tam kolikrát nechce sednout. Vyčůral se jenom 2x a to náhodně, někde jsem četla že se má začínat až v roce a půl :astonished:
28. črc 2007 ve 20:32  • Odpověz
autor
kamhajek,
no, naše malá taky tady chvíli řádila - zkusila jsem jí dát do mlíka banán (dle rady jedné doktorky na webu), tak čekám, co to udělá.

ijet,
já bych tu byla furt, ale malá už mi nespí dopo tolik co dřív, spí 2x po půl hodinách a to akorát tak uklidím tady v bytě a juknu na meily. Po večerech něco dělám. Včera jsem zašívala. Dneska pc zabírá manža, zítra budu žehlit - v pondělí jedem s Terkou na celý týden k našim. Takže to tu beze mně ještě vydržte. Jinak je už trochu líp, manžel mi to včera namazal a dneska bude muset asi taky - doufám jen to namazání :grinning: .

Mně se od vás vůůůůbeeec nechce, mně to tu baví. Já bych měla bordel v jinejch tématech. Jsem ráda, že zvládám zatím tři.

No, tak s nočníkováním to asi taky zatím zkoušet nebudu. Nechám si poradit od svých zkušených sester.
28. črc 2007 ve 20:38  • Odpověz
Teda holky, to nemyslíte vážně, že chcete zdrhnout do batolat :grinning:
Já tady kvůli vás trčím už 4 měsíce nad rámec kojenců :grinning:

Ijet, u nás nočníkování jde tak, že to někdy usedí a čůrne tam (jednou bylo i kakajo), ale pak se postaví nejlépe někam do rožku a pustí to nastojáka znovu :grinning: (bohužel blbý zvyk ze zahrady, kde lítá bez plíny a je zvyklá občůrat kdeco, vždycky běží běží, najednou ztuhne, zůstane stát a čůrá si po nohách :grinning: )
No a ve čtvrtek jsem měla snahu o bezplenkování, která dopadla tragicky :grinning: Vyčůrala se do nočníčku, důležitě hlásila piš piš a tak jsem ji pak nedala plínku, zapla bodyčka a na to štrampliky. Furt jsem ji ohmatávala, jestli už není mokrá, no vydržela dlouho. Mávám furt před ní s tím nočníkem a furt se ji ptám, jestli chce dělat piš piš, ona se jak jojo culila a asi za půl hodinu šáhnu-štrample durch mokré a v bodyčku hrouda :sweat_smile: Ona si tam regulérně i kákla a absolutně vůbec ji to netankovalo. Ještě si spokojeně sedla na odrážedlo a skákala tam na zadku a dělala brrrr.
Tak ať mi pak někdo vykládá, že děcku je v mokru nepříjemně a snaží se to samo vychytat :grinning: Ivanka si v tom úplně libovala :grinning:

Jinak mám spoustu kamarádek, které začly až tak kolem dvou let a bylo to v pohodě, děcka se za týden naučily nočník používat a hlásit potřebu předem :grinning: Asi je fakt lepší počkat, až jsou vyzrálejší. :wink:
28. črc 2007 ve 22:49  • Odpověz
Ijet-ja jsem cetla nejakou studii a tam psalo ze deti chapou co delaj(jako ze maj curat/kakat do nocniku) az tak kolem 21 mesicu :confused: do ty doby je to jen navyk
29. črc 2007 ve 12:06  • Odpověz
To je tak kdyz si nectu predem co pisete a rovnou do toho kecam :grinning:

Prasne jak psala Dashak ze je lepsi dat dyl,protoze pak vedi proc to delaj a vetsinou je to uplne bez problemu :wink:
29. črc 2007 ve 12:08  • Odpověz
Ne prasne ale presne jsem chtela napsat...ja mam dneska ale den :grinning: :sweat_smile:
29. črc 2007 ve 12:12  • Odpověz
Mapris: banán do mléka, kvůli zasycení? Nebo to má ještě jiný důvod.

Já to tady stíhám občas po ránu a pak až když Ondra po obědě spí, no a večer.

Ondrovi se klube pátý zub, tak asi proto je protivný, ale mě zuby nerostou, své dny taky nemám a nálada je na bodu mrazu :frowning2: .

Včera jak přišla rodina, tak se Ondra vzbudil a byl s námi vzhůru až skoro do desíti. Tak jsem si naivně myslela, že bude spát déle.

Já jsem zkusila Ondru na nočník posadit, tak chvíli sedí, hraje si s tím co má v ruce, ale vydrží tam chvilinku. Tak ho s tím a ani sebe zatím nebudu zatěžovat, času máme ještě dost.
29. črc 2007 ve 13:34  • Odpověz
No taky nebudu řešit nočníkování, na to abych ho tam nějak držela násilím a tak nemám :unamused:
Jinak holky jak jste ne tom s noční spaním a buzením kindérů??
Teda já vás tady zpovídám co?? :grinning: Jestli ještě vymyslím dotaz optám se jů?? :sweat_smile:
29. črc 2007 ve 13:49  • Odpověz
Ijet-usina kolem 9 vecer budi se v 6 rano toho nakojim a v pul 8-8 vstavame.Pak uz v 10 dopol jde spat(je uz desne znavenej,mne si si oci a tak :grinning: )spi do 12hod a kolem pul4 jde spat zase a spi 2 hodky.
29. črc 2007 ve 13:58  • Odpověz
Ijetka: my spíme v noci dobře, budí se kolem šesté, nakojím a pak ještě tak do osmi až devíti spí. Jen je někdy problém, aby usnul v klidu bez breku :slight_smile:
29. črc 2007 ve 14:00  • Odpověz
Ja mam taky dotaz :slight_smile:

holky vy co jeste kojite,do kolika mate v planu tak kojit?
29. črc 2007 ve 14:00  • Odpověz
Carodkaa: nekdří jsem si říkala, že tak do osmi měsíců. Teď si říkam, že tak do roka. Uvidím jestli to pak zase neposunu, ono je to tááák pohodlné. I když jestli Ondra někdy časem vydrží spát třeba do osmi, tak pak bych se pokusila najed na normální snídani, ale to asi dřív jak v roce nebude.
29. črc 2007 ve 14:08  • Odpověz
Jé holky to celonoční spaní prcků vám zavidím :slight_smile: :frowning2: Kuba se to snad nenaučí :unamused: kojím ho tak jednou a ráno taky
carod
neměli jste taky nějaký harakiri v noci??
No já chtěla kojit alespoň půl roku, pak jsem byla ráda, že to jěště jde, tak do roka a teďmám pocit, že už brzo budeme končit, páš mám ceciny vyměklý a myslím, že vycucne pár loků a konec. Horší je že se toho Kuba nevzdá a chce ji furt :confounded:
Jinak my vstáváme kolem 8-8.30h a v těch deset chce taky dyndat :grinning:
29. črc 2007 v 17:39  • Odpověz
autor
kamhajek,
no, chtěla jsem banán kvůli zasycení, protože nám dr kaše nedoporučuje, ale nevim nevim. Sice vydržela do 2, ale pak chtěla mlíko hned v 5. Pak mi vydržela do 10.15 - to jsem jí rovnou dala zeleninu. Ale mám pocit, jestli jí po tom banánu nebolí bříško - ráno byla v plínce pěkná nálož. No, my jsme spali celou noc, ale asi měsíc se budí kolem 1 a kolem 5té hodiny. Nevím jestli zuby nebo co, a nebo jestli jsem jí naučila na mlíko a ona se teď na něj budí ze zvyku.

Holky, co se týče spaní prcků přes den, pomáháte jim nějak, když nemůžou usnout? Já malou občas "uhoupu" na klíně. A nevím, jestli si na sebe nešiju bič. Ale není to furt, občas zaspí sama v postýlce.

Zítra odjíždím na týden k našim a vrátím se v neděli, tak se tu moc nerozkecávejte, ať toho tolik pak nečtu.

Ne že mi zdrhnete do batolat !!!! :angry: :grinning:
29. črc 2007 v 17:45  • Odpověz
Teda holky tady každej pořád odjíždí :cry: nene musíme taky vypadnout z baráku, bytu a tak :slight_smile:
Kubu šoupnu dopoledne do kočáru a vozím ho, už to je bič že je zvyklej na jízdu, no ale malé děti se přeci vozí, bodejď by si nenavykly. A když jsme v posteli tak ho šimrám :sweat_smile: ne vždycky....no večer taky neusíná sám, někdo u něj vždycky je. Asi vám budu připadat ujetá, ale já to vidím tak, že si ho užívám, miluju to jak se tváří když je rozespalej a usíná, nebo to jak mi funí skoro v náručí, nebo to jak vypadá když se probouzí. Kamarádka má malýho naučenýho na plácání po prdelce, a taky ji to neva :slight_smile:
mapris pokud ti to neva tak se tím netrap :wink:
29. črc 2007 v 18:09  • Odpověz
Když usne dopoledne, tak jedina na mě. Dneska jsem třeba seděla na houpačce a zpívala mu. Po obědě usíná většinou sám v postýlce a večer sám taky v postýlce.

Ijetka: já jsem vždycky na měkko když na mě usne, přijde mi to jako naprostý projev důvěry a spokojenosti. Na nikom jiném si zatím nikdy neustlal :sweat_smile:
29. črc 2007 v 19:57  • Odpověz
Jóó vím přesně jak to cítíš :wink: já to zažívám taky, právě v posteli. Na jednu si stranu si říkám, že si šiju biče, ale na druhou, že to rychle uteče, on vyroste, a já budu jenom vzpomínat. Pokud nám to tak vyhovuje a manžovi tak o nic nejde, horší by bylo kdyby mu to vadilo
29. črc 2007 ve 20:12  • Odpověz
Ještě se chci pochlubit, že oficiálně chodíme. Dneska je na nožičkách celý den :wink: no už bylo na čase :sweat_smile:
29. črc 2007 ve 20:14  • Odpověz
čauvesky kočky :sunglasses:

vůbec jsem se sem poslední dny nedostala :cry: . Malej už obchází okolo nábytku a tak, a pořád se někam škrábe, furt mu stojím za prdelínou a hlídkuju, aby si nenamlátil, což stejně neuhlídám... :pensive: Včera opět zkoušel moji trpělivost, nejdřív jsem ho asi patnáctkrát odnášela od botníku, až si tam po šestnáctý opět dolezl a přivřel prstíky. ŘEV! Pak si vyhlídl horní šuflík komody v kuchyni. Pověsil se na něj, jenomže tam máme takový kolejničky, tak se to otevřelo a vyjelo to a on nestihl couvat, spadnul jak hruška. ŘEV. Pak se pověsil v kuchyni na dvířka od trouby, ty se s ním otevřely, padnul na zadek, ale kupodivu ho to velice pobavilo a řehnil se tomu. Taky se zamiloval do kuchyňskou záclonu, je až dolů, páč tam jsou balkonový dveře. To se za ní pořád schovává a vykukuje na mě a to ho hrozně baví.

Jinak jak jsme měli vzorový spící dítě, tak se nám to nějak rozharašilo :angry: . Vzbudí se buď když jdem spát ca. okolo jedenáctý a neusne dokud se nenakojí a pak se budí okolo čtvrtý. Nebo když jdem spát, tak chrní a pak se vzbudí v jednu a pak v pět. A to jsme od druhýho měsíce spali celou noc, kojení mezi 6-7 ranní, vůbec nevim, co s ním je. Jestli zas zuby... je fakt, že špičáky nahoře má nabušený jak blázen. tak nevim :frowning2:
Jo a vstáváme respekt. budí se okolo půl osmý. Tak ho vyndám z postýlky, hraje si na zemi a já se ještě tak do půl devátý dotáhnu :sweat_smile: . Dopol. většinou už nespí, občas usne na dvacet minut v kočárku, když jedeme z nákupu, ale to jen když je třeba od sedmi vzhůru. Spát chodí po obědě do postýlky, někdy spí hodinu a půl, někdy jenom půl-třičtvrtě hoďky a to mě pak vomejvaj, páč to je jeho veškerý spaní za den a navečer už z něj kolikrát padám na hubu. Jinak teda usíná sám. Položíme do postýlky, chvilku si vypravuje a pak usne.

jo a s tím kojením - jako jak dlouho ještě kojit - tak to taky nevim :sweat_smile: . Myslela jsem si tak do roka, ale teď jak se to blíží, tak se mi vůbec nechce přestávat a dávat mu kupovaný, když máme vlastní zdroj. Uvidim, jak nám to půjde a asi budem pokračovat i dál. Jen mám pak strach s tím odstavováním, že pak už z toho bude mít rozum a bude to vyžadovat... (jsem si totiž četla v Batolatech "Kdy přestat kojit" a mám z toho hlavu jak pátrací balón a prostě nevim!)

S nočňajzem jsem taky chtěla počkat, že není kam spěchat. Taky jsem četla, že se to nemá zbytečně uspěchat a pak okolo toho 18-22 měsíce už si dokáží říct a mají z toho trochu rozum a jde to rychleji a tak. Jenomže......malej měl svátek a dostal "kamaráda nočníka" od babičky. Takže už asi měsíc na něj "chodí" před obědem, než dám čistou plínku, po odpoledním spánku a před koupáním. Téměř vždy se vyčůrá, občas i vykajdí a ještě to počůrá. Jo a ještě ho máme vždycky sebou na zahradě u bazénku. Když vidim, že jakoby tlačí, nebo už nedejbože leze hovňousek, tak šup s ním na nočník a dokoná potřebu tam. Pak vždycky spolu tleskáme a já mám jakoby hróóóóznou radost :grinning: Vim, že z toho samozřejmě nemá rozum a spíš je to takovej asi reflex, ale když na něm neřve (spokojeně si na něm vydrží trůnit klidně i půlhodinu - kdybych ho teda nechala) a je fakt v pohodě, tak ať se spolu pomalu seznamují. I když už se mi asi dvakrát stalo, že jsem ho tam posadila, mlaďas si zatleskal a vystoupil :grinning:

Tak jsem toho zas napsala, pardóóón :grinning:

Jóóóóó a co jsem to četla???? Kdo nám chce přeběhnout do Batolat????? VOPOVAŽTE SE!!! :grinning: :grinning:
29. črc 2007 ve 20:15  • Odpověz
Jůůůů Ijetka velká gratulace k chození. Jste šikulové!
29. črc 2007 ve 20:16  • Odpověz
Ijet: připojuji se ke gratulaci :grinning: :grinning: :grinning: .
29. črc 2007 ve 20:53  • Odpověz
ooooo díky díky :sweat_smile:
prochi
krásný vzkazík :wink:
29. črc 2007 ve 21:25  • Odpověz
Ijet-super gratuluju k tapani :dizzy_face: !! jeste k tomu kojeni ja mam taky prsa uplne vymekly :unamused: ,ale vycetla jsem ze kdyz uz takhle dlouho kojis a jen 2xdenne neni ta potreba vytvaret mliko do zasoby jak driv a tvori se uz jen pri tom sani :wink: takze z toho bych strach nemela,spis jak malymu narostly zuby i nahore me silene neumyslne pri sani kouse a hrozne to boli si rikam jestli ho pomalu neodstavim..no jeste uvidim :fearful:

jo a poridavam se k vam vecer ho taky drbu pred spanim je uzasny jak u toho slini a lezi oddane na zadickach a vrni...jee no je to kouzelny :wink:
29. črc 2007 ve 21:33  • Odpověz
Ahojky,
holky už druhy den bojujem se skoro 40 horečkama.
Snad to ještě vydrží do rána a hned půjdem k doktorce.
Tady v Praze pohotovosti jsou hrůza, dlouhé čekací doby a nepřijemní doktoři.
Naštestí je celkem i s těma teplotama vysmátá, ale trochu gumídek:o).
Nevíte jestli můžu panadol s Nurofenem střídat po třech nebo čtyřech hodinách?
29. črc 2007 ve 21:38  • Odpověz
Isacek: mě doktor říkal, že můžu dát panadol a klidně za půl hodiny nurofen. Že to ničemu nevadí, že se prý doplňují. Když jsme, ale měli vysoké teploty napsal mi diazepam, aby z nich nedostal křeče, ale nám tehdy bylo 7 měsíců a kousek. Ať jste brzo v pořádku :wink:
30. črc 2007 v 08:29  • Odpověz
ahoj kozeny,
tak jsme se vrátili z Jižní Moravy, bylo úúúúúúúúúúúúúúžasně, ještě že ta příšerná zima začla až dnes :slight_smile:

My na nočník chodíme zhruba každý den asi 1x, většinou se vyčůrá, dávám ji tam spíš, aby si zvykala, zatím jí to nedělá nějaký problémy, třeba dnes jsem ji tam ráno dala a vyčůrala se okamžitě, prostě ví, že když sedí na nočníku, že má čůrat :wink: Tak snad se to nezhorší :wink:

ijet,
tak to máte doma veselo, když je Kubík tak šikovný :sweat_smile:

isacek,
myslíme na vás, ať vás teplůtka škaredá brzy opustí :slight_smile:
30. črc 2007 v 08:54  • Odpověz
isacku
jé chudák Natálka, ať vás to brzo opustí :wink: já jsem dávala Nurofen a až po 3hoďkách panadol :slight_smile:
Jita
no to je dost že se vrátila stará známá pravidelná písařka :grinning:
30. črc 2007 v 10:59  • Odpověz
ahoj holčiny :slight_smile:
že se jste to tu rozjely, minulý týden tu bylo docela liduprázdno, že jsem nakukovala do batolat, jestli jste se tam náhodou nepřesunuly :confused: :sweat_smile:

jak se daří marodům? Ijet, Mapris a chudinka Natálka?

posledně jsem psala, jak my z postele pády zatím nemáme, tak si to malý vynahradil, v pátek jeden kotulenec a v sobotu druhý :fearful:

jinak nočníkování nám zatím nejde, prďa mi na něm nechce usedět, chvilinku vydrží, když má nějakou hračku, ale vzápětí prchá a to samé při přebalování, jak sundám plínku okamžitě vyráží do terénu, lítá s holým zadečkem, řechtá se a má z toho strašnou prču že ho naháním a snažím se mu dát čistou :sweat_smile: než mu ji nasadím, tak jsem z toho celá zchvácená, a to už mám metodu zalepování plínek na pochodu docela zmáknutou :grinning: jak je to u vás? taky máte takový přírodní živly?
30. črc 2007 ve 13:08  • Odpověz
carodkaa,
ke kojení, doufám, že nám to ještě aspoň půl roku vydrží, i když kdo ví, pořád to posunuju :sweat_smile: dokud jsem neměla prcka, tak jsem myslela, že do půl roku je ažaž, potom jsem si říkala tak do roku, ale už teď vím, že končit nebudeme :wink: momentálně považuju za maximální hranici 2 roky, tak uvidíme, jak nám potom půjde odstavování :sweat_smile:
30. črc 2007 ve 13:19  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.