• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
jita, jenže Maruška je slečna a na rozdíl od těch našich rošťáků ví něco o etiketě u stolu :wink: :grinning:

ijet, Kubíček je šikulka, uvidíš, že za chvíli už nebude jenom chodit, ale přímo lítat, jenom zjistí, co všechno ty nožičky dokáží :slight_smile:

kamhajek, tak snad to zvládnete, hlavně Ondra a babi :wink:

my taky dnes vyrážíme na oslavu, na svícu (nevím, jestli se tento termín používá i jinde, ale je to rozloučení se svobodou před svatbou pořádané pro kamarády) a protože babi bude na narozkách, tak si prďu berem s sebou, táta bude dělat indiánskou babičku a mít cipíska ve vaku, aby měl volné ruky na pivo :grinning: a tak po deváté, nebo jakou bude mít prcek výdrž, ho zavedu domů uspat a předám do péče babičky, takže taky doufám, že pro tuto noc nás nechají zoubky v klidu (a hlavně ráno, ať se kapku vychrníme :sweat_smile: )
4. srp 2007 v 11:17  • Odpověz
Ahoj holky,jakpak se mate,my byli dnes na zamku na Dobrisi,s Tadou na prohlidce to byl fakt horor,sel kam nemel,nosit se samozrejme odmital,lidi po nas cuceli :sweat_smile: ja se stydela :unamused: :grinning:
videli jsme 2 svatby jede to tam jak na bezicim pasu :grinning:

ijet.v židličce se taky snazi stoupat jen mame nastesti pasy tak nemuze :wink:

k snidani davam jogurt,nebo kousek chleba se syrem,nebo ovoce no jak kdy,ten chleba jedinej je schopnej snist sam celej jinak to vsechno leta po cely kychyni

jinak nase nejvetsi zaliba je momentalne piskoviste a to hlavne skluzavka,je to takova ta tocita,furt mi tam utika,a pak si lehne pozadu na brisko odstrci se a jedee,dole uplne knika blahem a chce jet okamzite znova :grinning: je to hrozny cislo..
4. srp 2007 v 18:27  • Odpověz
zevi,
slovo svíca jsem se naučila až od kamarádů právě z Kunovic, jinak před tím jsem ho nikdy neslyšela :wink:

carodkaa,
tak to teda úplně koukám s tou houpačkou, to naše Maruš by se takhle asi nevozila, nemá moc ráda různé houpačky a podobné pohybovací věci, asi to přijde časem, a jak vylézá na ty schůdky, sám?
4. srp 2007 ve 20:24  • Odpověz
Teda carod koukám jak je Tádík šikovnej :astonished: sám takhle pěkně papat, to Kuba je hrozný čuně, mamka vždycky říká jak já s bráchou jsme byli šikovný na jídlo a čučí co je malej za zvíře :angry: :frowning2:
A hraát si na pískovišti?? Ani náhodou, páč ještě furt máme období vše ochutnávat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
No nějaký kšíry se chystám pořídít, zavážu ho že se ani nenadechne :grinning:
4. srp 2007 ve 20:57  • Odpověz
ijet,
u nás je to s tím ochutnáváním to samé, když vidí trávu, tak musí lézt po ní, je na trávu, jak divá, např. jsem ji přistihla, jak jí shnilé jablko, spadlé ze stromu :astonished: , chce to maximální pozornost a já se těším, až to jednou skončí, to ochutnávání všeho je fakt nepříjemné :wink:
Jo a dnes jsme jeli přes Ramzovou, Ostružnou atd., tak jsem si na vás vzpomněla. Jeli jsme tam na inzerát kupovat houpací kohouty :slight_smile:
4. srp 2007 ve 22:09  • Odpověz
Jéééhéééé :grinning:
A máte je?? Kohouty?
Taky se na to těším :slight_smile:
V chytrým časopise jsem četla, že když se dá ročnímu dítku do ruky tužka tak bude malovat....to nehrozí :unamused:
4. srp 2007 ve 22:13  • Odpověz
Ahojky,
nam uz ochutnavaci obdobi nastesti skoncilo,ale predtim mel v puse neustale vsechno :-/

Jita-jo normalne vyleze sam,pak je tam takova prolejzacka to mu musim pomoct a pak uz si jen lehne na bricho odstrci se a jede :confounded: jen jsem zvedava co bude dela az mu budou treba 3 roky??!

no ja vam ho dneska vyfotim :grinning:
5. srp 2007 v 15:36  • Odpověz
Holky a jaky to jsou ty kohouti?Takovy ti jak byli driv??
5. srp 2007 v 15:36  • Odpověz
carodka,
joo, úplně ti stejní, klasičtí dřevění, jsou super, jen ještě počkám, malá z nich měla trochu strach, když v tom seděla, musíme pomalinku :wink:

ijet,
to my bysme taky nemalovali, už to teta zkoušela, ale pouze jí vedla ruku, sama nevím, spíš by popsala stůl, jestli vůbec :grinning:
5. srp 2007 v 17:50  • Odpověz
No já bych mu tužku ani nedala páč by jí snědl :angry:
carod vy jste šikovní :astonished: :wink:
Jitu co Maru a lezení??
5. srp 2007 v 18:35  • Odpověz
ijet,
Maru leze už delší dobu dobře, a posledních pár dní né že by se k něčemu už stavěla, ale už jsou k tomu opravdu náznaky, když je na kolínkách, zvedne zadek do vzduchu a nohy prostě jakoby napne, což nikdy ještě nezvládla, teď to dělá často, když ji občas postavím, je pevná, ale sama ještě ne, tak tuším, že se to blíží, ještě měsíc, dva :slight_smile:
5. srp 2007 ve 20:54  • Odpověz
Holky,
tak jsem tam soupla ty fotky z jezdeni na klouzajde,ale kvalita teda nic moc tak se omlouvam :unamused: :wink:
5. srp 2007 ve 21:05  • Odpověz
jéééééééééé, tak to je úplně super klouzajda a Tádík je ale moc odvážný, naše Maru by to asi nerozchodila :slight_smile:
5. srp 2007 ve 22:47  • Odpověz
Tak jsem po delší době taky doplnila fotky zase větší Marušky :wink:
5. srp 2007 ve 22:55  • Odpověz
autor
ahojte baby,
hlásím návrat.

U našich bylo fajn, akorát jsem někde chytla střevní chřipajznu, tak jsme to do pěti dnů měli všichni v baráku :o(((

Jinak nic nového. Umíme paci paci pacičky.
6. srp 2007 v 10:19  • Odpověz
carodkaa, tak skluzavka je fakt super, se nedivím, že ji Tádík miluje :wink:

jita, krásné fotečky a ten rybí polibek nemá chybu :grinning:
uvidíš, že to teď Maruška vezme hopem, jak už přišla na to, že se dá zadeček odlepit od země, tak to půjde samo a zjistí, že je strašně príma dívat se na svět z kapku větší výšky :wink:

ijet, my taky naprosto všechno strkáme do pusy :angry: doma je to ještě jakžtakž, ale venku... nestíhám mu odebírat, různé travičky, květy jetelíčku, to ještě v pohodě, ale těch kamínků, seschlé třešně, nahnilé trnky, nebo jen pecky a jak se vzteká, když se mu to podaří v nestřeženém okamžiku začít žuchlat v puse a já mu to pak doluju ven :sweat_smile:

a k té svíci, tady u nás je to pomalu občanská povinnost :sweat_smile: tahle byla taková poklidná v pohodě, asi jen 30 lidí, ale podrážky jsme pěkně protancovali :wink: zato na tu naši se vzpomíná ještě teď, to se hasičárna, kde jsme to měli, otřásala v základech a muzikant nám říkal, že na počítání příchozích se vyprdl při 110, protože chodili další a další a on už v tom měl pěkný guláš :grinning: :grinning:
6. srp 2007 v 10:45  • Odpověz
mapris, tebe ty nemoci snad vyhledávají :frowning2: :frowning2: a co Terezka, ta to zvládla bez úhony?
6. srp 2007 v 10:51  • Odpověz
Jita-supeer fotecky!!Ta s tou rybou me dostala :grinning: Jo a mame uplne stejnou motorku :wink:
6. srp 2007 ve 13:38  • Odpověz
ahoj dupenky :slight_smile:
jdu vás pozdravit, v poslední době nestíííhááám :sweat_smile:
Už pomalu balím na dovču a ode dneška mám na ruce dlahu, páč jsem holka šikovná :grinning: , ale štěstí že ne sádru, to by byla dovolená o ničem. Takže jestli tu budu psát nějaké bludy, tak se omlouvám, ale mám funkční jen 3 prsty, z toho 1 palec a tím mačkám akorát mezerník :sweat_smile:

Chtěla jsem zkouknout fotky, ale s ohledem na rychlost oře jsem to vzdala při prohlížení fotek Marušky. Je krásně okatá a přijde mi vzhledem k bublině taková obrovská, všichni už máte taková batolátka, jen já mám pořád mimino :sweat_smile: , ale vůbec mi to nevadí, aspoň mi to nepřijde, že to rychle utíká, když neroste :slight_smile:
Dneska tak radostně volala "máma" jak jsem vyšla z chíry s tím heblem na ruce :dizzy_face: Jinak taťka ji ukazoval na internetu auta a zdá se, že se nám dcérenka potatila :sweat_smile: páč už umí říct auto a pozná ho dokonce i po zvuku :sweat_smile: I když se občas sekne a je to motorka nebo sekačka na trávu :grinning: :grinning: :grinning: Ale taťka je rád, páč je nadšený motorista a mechanik, tak věří, že má Ivanka podobné ambice :sweat_smile:
Taky už říká končně haf místo ha :sweat_smile: a bac místo ba, takže se zdokonalujeme :grinning: Ovšem nějak to nerozlišuje a říká haf i na lva :sweat_smile:.
Občas nám vzdoruje, i když víceméně je to vysmáté dítě s hubou od ucha k uchu :grinning: . Byli jsme v sobotu u kamaráda na grilovačce a Ivanka zase bavila :grinning: , stačilo si dělat srandu a čichat ke kytičkám a pak jako kýchat a malá se asi 10min trhala smíchy a ne a ne přestat. Jinak ji zhodnotili jako neposedu (šetrnější označení pro hyperaktivní dítě:grinning:) , pač za 8hodin tam seděla všehovšudy půlhodiny a zbytek lítala a zhruba o půl desáté večer šla jakože spát, ale vydrželo ji to asi 2 hodiny:sweat_smile: Taky se houpala na houpačce a naučila se říkat ho-py to je jakože houpy :grinning:

Takže u nás furt veselo :sweat_smile:

Děvušky, odjíždíme v pátek na 14 dní. Kdybych se už náhodou neukázala, tak se tu mějte hezky a užívejte doufám horké letní dny :slight_smile:
6. srp 2007 v 15:31  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:
Dáší doufám, že se tu ještě ukážeš, páč ti přeju pěknou dovču a hezky si to tam užijte :slight_smile:
Mapris vítej zpět, doufám, že je líp :wink:
carod, Táďa je bourák, nedovedu si tam představit mladýho :sweat_smile: fotky super :wink:
Jitu, tak to jsem ráda, že se malá rozlezla :sweat_smile: je to pěkná slečna, a i mě dostala fotka s kaprem. Koukej přidat do albíka i sebe!!!
No holky asi taky donutím tatku k obnově alba :rolling_eyes:
6. srp 2007 v 17:35  • Odpověz
dashi,
aspoň si užiješ ještě miminka :slight_smile: S tou dlahou jsi teda šikovná :stuck_out_tongue_closed_eyes:
A u nás se začíná taky pěkně vzdorovat a vztekat :angry:

ijet,
mám jich málo, ale něco možná vyberu, já jen nechci kazit náladu :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. srp 2007 v 18:35  • Odpověz
Ael di ty drndo :grinning:
Holky co se mi stalo :angry: jsem asi někde v polovině antíků a bum včera jsem to dostala :angry: :cry: bych do toho kopla...já fakt nebudu mít klid :frowning2: toho jsem se přesně bála, páč od puberty jsem brala triregol a pak si mudra vzpoměla mi to ve 23letech měnit, tak jsem vyzkoušela troje a žádný mi neseděly, tak jsem se naštvala a vysadila jsem :unamused:
6. srp 2007 v 19:12  • Odpověz
To první slůvko má být ale :sunglasses:
6. srp 2007 v 19:12  • Odpověz
Dashak: krásnou dovču!!!

Carodkaa: klučík je odvaha :wink:

Ijetka: tak to ti nezávidím :frowning2:
6. srp 2007 v 19:37  • Odpověz
ijet,
tak si dej zase ten triregol....hele, ať nemá Kubík sourozence, s tím vysazováním :grinning:
6. srp 2007 ve 21:32  • Odpověz
Kočenky, díky za přání hezké dovolené :slight_smile:
Jsem vám nevím proč :sweat_smile: psala, že mám dlahu :grinning: ale naštěstí je to ortéza :slight_smile: , prý má každý 1xročně na ortézu nárok, tak jsem ráda, že to dopadlo takhle :stuck_out_tongue_closed_eyes: Taťkovi jsem na dneska slíbila švestkové tvarohové knedlíky, tak je dobře, že se to dá sundat, jinak nevím, jak bych to s tím šulala :grinning:
Ale jinak jsem s tím teda pomaláááááá, to psaní jednou rukou je opruz :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Ještě co se týče toho vzdorování, nevím co s tím naším smraďochem dělat :confused: Dneska zase nechtěla jít z venku domů :angry: 3x jsem na ni volala, dokonce jsem odešla a zalezla do vchodu, aby mě neviděla, ale ona mě měla úplně na háku :angry: Nešla, několikrát jsem ji to zopakovala a ona se mi vyloženě vysmívala a když už jsem nasupená vystartovala, tak začla zdrhat a jak jsem ji dohnala a nesla do kočáru, tak se vztekala a házela sebou jak epileptik :stuck_out_tongue_closed_eyes: Kolikrát už normálně lehla na zem, když nebylo po jejim nebo jsem ji něco vzala nebo zakázala. :unamused: Ach jo. Jak to řešíte? Doma se snažím si ji nevšímat. Někdy ji okřiknu nebo plesknu po ruce, třeba když něco schválně vyhazuje nebo třeba škaredě zachází s nějakou hračkou. Už to moc dobře chápe, pač někdy stačí říct důrazně NE a ona se kolikrát plácá po té ruce sama :sweat_smile: a hodněkrát už se mi stalo, že ke mně přifrčela a začla mě objímat a někdy přihodí i pusu. Já ji ju vždycky dám, ale nevím, jestli dělám dobře. Ale když je to tak dojemné a slaďounké :dizzy_face: No ovšem venku, když začne hysterčit, tož to bych ji nejradši neznala :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. srp 2007 ve 23:37  • Odpověz
Tím vzdorem si asi projde každé dítko, hledá svoje místo a snaží se zaujmout a prosadit. U nás to vztekání trvá třeba jen chviličku, když ji zabavím, tak je to pryč, ale někdy si připadám, že si o mě třeba lidi myslí, že mám rozmazlené dítko, ale já rozmazlené nesnáším, když třeba sedíme v restauraci venku na zahrádce, tak jelikož nechodí, zbývá jí jen sedět v kočárku a nebaví ji to tam, i kydž si s ní hraju, tak tam někdy vymrčuje a tak, ona musí mít volný prostor k lezení a když ho má, je klid. Ale je to určitě přejde :slight_smile:
Myslím, že to pořádné vztekání příjde až kolem dvou let, nebo tak nějak, jak to na ty větší děti sedne, ale třeba i tohle nás mine :slight_smile:
7. srp 2007 v 08:38  • Odpověz
ijet, to je prekérka :frowning2: se taky netěším až to přijde :stuck_out_tongue_closed_eyes:

dashak, snad ještě nahlídneš, taky přeju krásnou dovču a pěkně si to všichni užijte, až se vrátíš, budu z tebe tahat rozumy a tipy co se vám osvědčilo a co ne, my si to necháváme na září :slight_smile:

jinak se vzdorováním je to u nás ještě jakžtakž v normě, očekávám, že to drsnější období teprve přijde :rolling_eyes: nejvíc dává najevo nelibost při převlíkání a přebalování, hlavně když má chuť někde lítat a já ho tím momentálně strašně obtěžuju a omezuju v pohybu :sweat_smile: a nebo když mu seberu nějakou báječnou, obvykle nebezpečnou nebo jinak nevhodnou :angry: "hračku"
ale význam slova nene! velice dobře chápe, často sám předem zakroutí hlavou, zkontroluje jestli jsem to viděla, že on ví, že se to nemá a vesele pokračuje v zakazované činnosti, takže k třepnutí přes ruku nebo plínku taky občas dojde, holt se nám z těch sladkých miminek pomalu tvoří osobnosti :wink:

jituš, to že se dítku věnuješ, rozhodně není rozmazlování, my prcka taky všude taháme s sebou, na pivo i na táborák a je jasné, že se mu musíme postarat i o zábavu, těžko by jen seděl v kočárku jak pecka a čučel na nás, naštěstí je hrozný pohodář a smíšek, ale pokud by se nudil, tak si tu pozornost vybrečí :wink:
7. srp 2007 v 10:14  • Odpověz
Jita2: to máš pravdu, že to pravé vztekání teprve přijde, kamarádka má dvouletého syna a co říká, tak má někdy pěkné záchvaty, ale to k tomu prostě patří. Já jen doufám, že Ondra nebude svéhlavička po mě.

Jó a četla jsem leták Tesco a od 8.8. mají akci na pleny, myslím že za 199Kč + nějaká slevy na ubrousky.
7. srp 2007 v 11:17  • Odpověz
Ijet-a co beres kdyz kojis asi cerrazete vid,oni tam pisou ze,nekdo krvaci normalne,nekdo vubec(to je nastesi muj pripad :sweat_smile: ) a nekdo spini,ja jsem jedmou teda taky krvacela a pomohlo kdyz jsem to zacala brat uplne ve stejnou dobnu tak se to srovnalo a od ty doby nic tuky tuk :sunglasses:

Dashak-kdyz jdeme domu z piskoviste a davam ho do kocaru,vypada to taky jako by mel epileptickej zachvat :grinning: :unamused:
A taky se prochazi jak se mu zlibi nepomaha kdyz na nej volam proste si klidne jde dal a je mu jedno ze je sam :confused: ani se neotoci

Jo a hezky si uzijte tu dovcu,more a vubec,nas to ceka za 3 tydny,jedem na Makarskou se tesim jak maly decko :slight_smile:

Jita-kdyz jsme v restauraci tak ackoliv Tada chodi neni to zadna vyhoda,musi taky sedet v kocaru,protoze jinak by tam vsechno zboural,strhava ubrusy ze stolu sapa se po talirich apod. takze my chodime na jidlo jen kdyz spi nebo ho musim hojne uplacet kukuricnejma tycinkama :grinning:
7. srp 2007 v 11:40  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.