• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
autor
nazdar baby :o)

zevina,
terka měla akorát jeden den šílenej průjem, že jsme jí s mamkou museli umejt pod sprchou. Ale nasadila jsem umělý mlíko proti průjmu a do druhýho dne to bylo o.k. akorát mi zas teď blbě jí zeleninu :o(

dashak,
tak to si dovču užijte a s rukou je to pech, ale jestli tě to uklidní, já jela do Luhačovic s otevřenou ránou na noze a nemohla se nikde koupat .... Takže jsi na tom evidentně líp :wink: . My si berem dovču "snad" první týden v září, a pojedem na slovensko. Tak jsem zvědavá, co se do tý doby po... Dneska manžel zůstal doma. V noci telefonoval s potrubím na wc, asi ta střevní viroza. Byl jedinej, kdo to nechytil.

jita2,
to je normální, že se jí věnuješ. Já taky. Včera jsme byli s jednou maminou na kafi, a poprvý se Terka vztekala, protože je zvyklá doma házet všechno na zem a zkoušet, jak to cinká. Babička (moje mamka) jí totiž naučila při obědě dávat lžíci a ona jí teď hází na zem (v kuchyni na dlaždice) a má z toho hroznou srandu. Tak včera chtěla lžičku od čaje v kavárně. A když jsem jí vzala, tak se začala vztekat. A nebo vzala ty chrastítka na kočárek (který jsem jí zahákla na kšíry, aby je nemohla házet na zem), tak jsem si taky vyslechla. Na ne ne reaguje jak kdy. Kytku furt musíme zakrejvat, ale přehrávače už ne - to zvýším hlas a řeknu ne ne ne, to je tatínkovo, tak se na mně tak podívá a jde pryč a nebo jí vemu a dám od toho a zabavím hračkou ... Jinak ta fotka s kaprem je super :o))
7. srp 2007 v 11:40  • Odpověz
Holky nevite kde lita racul??
7. srp 2007 ve 12:30  • Odpověz
no jo, raculka, isacek a nakukovatelka prochi... kde se holky touláte?

musím se podělit o novinku :wink: náš frajer dneska slezl pěkně pozpátku schody :slight_smile: nahoru lozí už asi měsíc a půl, ale dolů se pořád točil čumáčkem napřed, to jsme mu nedovolovali, aby si ho nenabil a dnes došel jak na to na coufačku :grinning: byl šťastný jak blecha a tak ho to znavilo, že chrní už víc než hoďku a půl :sweat_smile:
7. srp 2007 ve 14:26  • Odpověz
Ahojka
pátrání hlavně po racul jsem dnes taky chtěla vyhlásit :astonished: a je jasný že i po ostatních holkách, ale mám pocit, že racul tu nebyla nejdýl :frowning2: o heliku nemluvě a s macejkou jsem si psala asi minulý týden přes ICQ a slíbila že se ukáže :slight_smile:
Menštuace :stuck_out_tongue_closed_eyes: je v plném proudu :angry: triregol mi spátky nedá páč je pro mladý a já jsem stará paprika :grinning: pravda je že ho neberu ve stejnou dobu :sweat_smile: první jsem si vzala ve 20.00 a další kolem 23H páč zapomínám. Dneska jsem mluvila s kamarádkou, taky ho bere a má menšujku už po druhý :angry:
Vztekání je u nás denně, dostává na prdel a pak hraje na city a dělá nešťastnýho :unamused: nevím jak to bude dál. A den ode dne je větší mamánek, nevidí mě a šílí, to si užiju.... :cry:
7. srp 2007 v 15:28  • Odpověz
Teda dneska zase máme umručený den. Ráno teplota, dásnička napuchlá a já už jsem krapítek mimo.

Mapris to házení z nám a to Ondra na mě vždycky kouká, jestli ho vidím, nakloní se a šup je to na zemi.
7. srp 2007 v 15:40  • Odpověz
čau babenky :slight_smile:
dneska jsem měla vyloženě happy day :grinning: :grinning: :grinning: Od rána se mi regulérně dařilo :confused: Ráno (kolem půl desáté :grinning: ) mě v pyžamu vytáhl z lůžka zvonek - koukám přes kukátko, nějaký chlap v montérkách - chtěl klíče od té poblbené mříže ve sklepě, o kterou jsem si domrzačila ruku, protože se chtěl dostat do výtahové šachty ze sklepa. Tak jsem mu půjčila klíč. Dlouho nešel, tak jsem se šla dát do pucu neb mě dnes čekala návštěva gynekologa :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Samozřejmě přišel zrovna když jsem měla namočené vlasy, vystřelím z vany, hodím župan na sebe a mokrá běžím ke dveřím, tam jsem to neubrzdila a nabourala do botníku :grinning: . Vycházím z bytu s malou v golfkách, páč jsem měla domluvenou kamarádku, která je taky na mateřské, že mi ji tam pohlídá a bude s holkama na hřišti. No samozřejmě nejel výtah :angry: , takže jsem ji nesla v těch golfkách 5 pater s tou chabruz rukou :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tramvaj měla zpoždění a nakonec přijela, s tím, že je výluka 2 zastávky před tou zastávkou, kde jsem měla vystupovat. Nachystaná se pak šteluju ke dveřím, že asi bude odtamtud náhradní autobusová doprava, ale tramvaj jela zvesela dál. Dokonce dál než jsem chtěla :angry: :grinning: Páč mě to nedovolilo vystoupit :confused: , zmáčkla jsem si výstup s kočárkem, čekám u dveří a nic. Tak si zmáčknu tlačítko na otevření dveří několikrát, ale nic. Pak se to tak jako pootevřelo, ale řidič dal už signál k zavření dveří, tak to jen cinklo a tradá jelo se dál. Kamarádka nechápavě stála na zastávce :sweat_smile: No naštěstí jsem to k doktorovi stihla včas :slight_smile:

Hysteráčků jsme zase měli několik a je to mazec, ale jak jsem viděla, ostatní děcka to taky bohužel dělají. Prostě jak chce něco jiného než já, tak je z ní epileptik :grinning: Dneska byla poprvé na pískovišti - teda asi s tím ještě počkám, pač tak špinavé děcko jsem si domů ještě nevezla :grinning: Hrdě si tam sedla a loupatkou šoupala v tom písku až si to nahrnula i do nohaviček u kraťasů, ponožky i boty lautr hnědé, písek ve vlasech :stuck_out_tongue_closed_eyes: . No já ji pak chtěla vytáhnout, že ji přebalím. To jste měli vidět, jak jsem ji tam honila :sweat_smile: Nakonec mi ji chytla kámoška, mně se v bílých žabkách do písku fakt nechtělo :slight_smile: ale odnášela jsem naprosto bezvládné tělo, úplně se mi vymykala, doslova visela, nechtěla se postavit na nohy a měla tendence klekat zas na zem :stuck_out_tongue_closed_eyes: Žádné vysvětlování vůbec nepomáhá, přes ten její řev ani neslyším, co mluvím, natož aby to slyšela ona :grinning: Není to sice nějak extra často, ale nevím co s tím, jestli ji dát po řiti, nebo ignorovat. Teď jsem četla diskuzi o vztekání a opět se tam zmiňovali o jedné knížce - respektovat a být respektován či tak nějak. Hodně ji chválili, tak nevím, jestli nezainvestuju :sweat_smile: Ovšem doma mám knížku - naše dítě v otázkách a odpovědích a ještě jsem z ní nepřečetla ani ň :grinning: Akorát jako těhule jsem si tam prohlížela obrázky miminek a teď si je prohlíží Ivanka.

Jo, a konečně nám zase lezou zuby, zatím jdou cítit ostré špičky u třech, ale asi toho bude více, lezou nám trojky vpravo nahoře i dole a jedna spodní stolička. Tak jsem ráda, od března jsme se zubama stagnovali, tak teď to zas pofrčí. Posledně ji taky vylezly hned 4

Ijet, tak to Ivance je celkem jedno s kým je, hlavně že se to na ni směje. Myslím, že i ocení, když vidí někoho jiného než mě, pač to už asi musí být nuda, taťka chodí až večer domů :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Zevi, to je teda Jirka akční model :confused: a jak ty schody slízá? Jako sejde nebo leze? Asi spíš sejde že?

S dovčou pak poreferuju, doufám, že nebudu postrádat nic :slight_smile: A těším se taky jak malé děcko :dizzy_face:

Mapris, no to s tou nohou si měla určitě horší, já to můžu kdykoliv sundat, takže obr výhoda.
Jo ještě by mě zajímalo to protiprůjmové mlíko, co to je zač? Já na tu dovču beru smectu a ORS 2000
7. srp 2007 ve 21:36  • Odpověz
zevi,
Jiřík je šikovný, je to pro mě trošku nepochopitelný, že mladší děti ty schody už vylezou a u nás starejch mazáků je to v nedohlednu....ale vím,že to doženeme a že se to srovná, to už mi nemusíte psát :grinning: , to já jen tak :wink:
7. srp 2007 ve 21:45  • Odpověz
Zevi-gratuluju ke slezeni schodu!! :sunglasses: My nahoru v poho ale dolu se snazi jit jako dospelak takze neleze pozadou ale jde popredu a to je fakt ohubu :sweat_smile:
7. srp 2007 ve 23:49  • Odpověz
Ahoj kozeny,
známé spadla holčička po schodech v chodítku, její manža zapomněl zavřít dveře, dvakrát se při tom převrátila na hlavičku na schody, a bylo to takový obrovský štěstí, že se jí vůbec nic nestalo, byli u DR, ani nechci domyslet, co se mohlo stát :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: Stačí chvilka zaváhání :cry:
8. srp 2007 v 07:23  • Odpověz
autor
dashak,
no, hezkyyy, tomu říkám pech, takový mám občas taky. No, tenkrát Terce ani ors ani smecta nepomohla. To protiprůjmový mlíko je all 110 - to je od nestle. Nutrilon má myslím low lactose a sunar snad alidiar. Ale nám to all 110 pomohlo zatím nejvíc ...

zevi,
no, ma zatím žádný schody nemáme, ale u obou rodičů jo, tak to se máme na co těšit.
8. srp 2007 v 10:16  • Odpověz
dáši, vskutku krásný den :grinning: :grinning:

po těch schodech leze po čtyřech jak ráček, lezení zatím preferuje, takže my roku určitě neutečem :wink: i když při capkání u nábytku už je jistější a troufá si na víc než jen pár opatrných krůčků, pořád vedou kolínka :slight_smile: radši někam šplhá (jako na ten televizní stolek :angry: ) nebo si stoupne aspoň na krabici vlhčených ubrousků, aby dostal na parapet, teď jsme byli v obýváku a koukám, že se dere za mnou na sedačku, jedno kolínko už měl nahoře, tak jsme ho jen podržela za řitku, aby nezbuchl, vůbec jsem mu nepomáhala a on ten zadeček i druhou nohu vytáhl a frajersky si sedl ke mně :wink: :grinning:
asi to má po tátovi, tchýně mi říkala, jak stavěli barák, manža měl sotva 2 roky a najednou koukají a chlapeček si to mete po čtyřech na lešení v prvním patře :confused: a nikdo neviděl jak se tam dostal, tak doufám, že mě takové infarktové situace nečekají :sweat_smile:

jinak zábranu na schody už máme dva týdny doma, jen ji připevnit, ale manža se nejspíš bojí, že jak přijde s vrtačkou, budu mít na něj spoustu požadavků :grinning: má recht, už mám udělané křížky na stěně, kde budu chtít co přivrtnout :grinning: :grinning:
8. srp 2007 ve 12:07  • Odpověz
kamhajek, krááásné fotečky :dizzy_face: Ondra je celá maminka, že? u nás je to taky tak, všichni říkají, že po tátovi je prcek snad jen od pupíku dolů :grinning:
8. srp 2007 ve 14:18  • Odpověz
Tak zrovna jsem chtěla psát, že jsem udělala nové album s fotkami od profíka, jsem z nich unešená, tak komu se nebudou líbit, ať si to nechá pro sebe prosím :wink:

Zevina: podle fotek když byl manžel malý, je spíš jeho.Tedy po něm, jeho je určitě.
8. srp 2007 ve 14:35  • Odpověz
Cau baby :grinning:

kdyz jsme u tech urazu,mame tu klasickou drevenou ohradku,doted byla super,az dneska po obede,Tada tam chodi kakat,a ja byla vedle a najednou slysim hroznou ranu a on po hlave musel prepadnout z ty ohradky ven :confounded: :confused: chjo
8. srp 2007 ve 14:36  • Odpověz
autor
carodka,
ty brďo, no to je dobrý číslo teda :unamused: . Mně Terka dneska málem 2x vypadla z kočárku - teda ona je připoutaná, bez toho ani ránu, ale už visela za madlo ... Nejradši by lezla po zemi i venku ...
8. srp 2007 v 17:52  • Odpověz
mapris,
to my lezeme venku skoro jedině po zemi :grinning: , pouze v trávě :slight_smile:
8. srp 2007 ve 20:06  • Odpověz
Račul všechny moooc zdraví !!!!!!!!!! :sunglasses: Bylo moc příjemné si přečíst, že jste si všimly,že tu nejsem. :sunglasses:

Snažila jsem se dočíst diskuzi,ale je toho tolik,že to prostě nejde. :frowning2:
Pořád teď někde pendluju po chalupách a příbuzných,nejhezčí to bylo v Českém Ráji.Jsem ráda,že nemusím trávit tolik času tady panelu.A v SO máme jet na týden na tu Moravu,jak už jsem taky jednou zmiňovala,tak vám pak poreferuju,jak se nám líbilo.Jedeme do Lednice,snad to ubytko bude slušný.
A dnes je první den,kdy mám večer chvilku čas a možnost jít na net.Nějak to poslední dobou s naším broučkem stojí za to.
CO se týče změn-je to u nás dost podobné jako u Tády- chodí už celkem pěkně,venku už nechce být v kočárku(zatím jsem ho moc nevypouštěla,protože jsem tušila,že jak ho na chodníku vyndám,tak už v kočárku nebude chtít být),chodí si kam se mu zachce,vztekání je na denním pořádku-přesně jak popisujete, lehne si na zem a začne mlávit hlavou o zem. :angry:
Ale jinak je to velká zábava,ty jeho lumpárny.
Jen se mi začal budit v noci, včera brečel asi 1,5h, ani kojení nepomáhalo.Tak nevím,jestli to nebudou ty zuby.Hlady by to snad být nemělo-zblajzne velkej talíř kaše a ještě ho nakojím.Ještě ke kojení-zatím taky pořád zůstaváme u ranního a večerního,někdy i odpol- podle situace.Občas už se pěkně zahryzne,hlavně v noci,to pak není moc příjemné.Ale jinak zatím chci ještě chvilku s kojením vydržet.
Když čtu,jak Táda spí 2h dop i odp, tak závidím.U nás se to začíná posouvat na spaní 1x přes den- celkem na 2h ve dne. :unamused: . Jak to mají ostatní se spaním???
Příkrmy- zatím vařím většinou zvlášť,ale snažím se už to trošku dělat víc jedlé.Musím říct,že dost tápu.Někdo říká,že už mu mám dávat normální jídlo,ale prostě mi přijde divný mu dávat omáčky s knedlíkem,maso pečené na oleji,sladkosti...Jak jste na tom vy??
Ale tak třeba květ mozeček,pečené masíčko na másle s brambor kaší už mu dávám a moc mu to chutná.Zahušťujete nějak polévky??
Jukla jsem do příkrmů,ale tam už pomalu nastupuje nová generace a tak nevím,kam vlastně mám psát co se týče jídla....
Taky přemýšlím,jak to bude s jídlem na dovče.Asi nejjednodušší budou jídla ve skleničkách.Jak to praktikujete vy? Necháváte si je pak ohřát třeba v restauraci? Já občas sklenku ráno ohřeju,dám do termoobalu a do oběda to docela vydrží teplé.Ale zase jsem někde četla,že není dobré dlouho uchovávát pokrmy teplé kvůli bakteriím.Tak nevím,jestli je lepší mu tu dát neohřáte(když holt nikde po trase není hospoda) nebo jednou za čas to mít ohřáté už od rána v tom fusaku?? CO myslíte ??

Ještě pro pobavení- mé velké téma golfáče- pořád nemáme :grinning: :sweat_smile:
Tím jak skoro nejsem doma,nemám čas něco shánět,venku stejně jezdím s nafukováčem,takže si říkám,jestli ty golfky vůbec má cenu pro nás pořizovat.
Ale přehled už mám slušný,ale na všem mi něco vadí.Přitom v normálním životě jsem poměrně skromná.:sweat_smile:

Tak to je asi tak v kostce to nejnovější od ráčat.Budu ráda,když napíšete,jak se vede vám a co nového u prcků.A nezlobte se,že nepíšu tak často,nějak to nezvládám zapnout PC,ani když zrovna někde necestujeme.S tím divochem se u PC sedět opravdu nedá. :wink:

Dobrou noc. :sunglasses:
8. srp 2007 ve 23:02  • Odpověz
Ahooj racul-to je supeeer ze vime,ze zijes!! :wink:
Sladkosti,knedliky a tak jsem zatim nikdy nedala ani v nejblizsi dobe davat nebudu..
A to jidlo bych takhle dlouho teple nenechavala to to obcas dam radsi neohrate,tech bakterii bych si bala :unamused:

Zatim pa a uzivejte leta :wink:
9. srp 2007 v 09:22  • Odpověz
autor
racul,
to je fajn, že žiješ :grinning: . Já na dovče byla týden a vždycky mi to v restauraci ohřáli. Brala jsem skleničky - i když bych mohla prakticky vařit, ale jsem na dovolený ne? :wink: Vždycky jsem poprosila, ať mi to dají do mističky a ohřejou tak na jednu minutu nebo na půl (podle toho, kdy jsem to vyndavala z lednice) a bylo to.
Terka leze, máme zatím jen dva zoubky.Už si stoupá a chce všude došáhnout.Umí už tancovat :grinning: :grinning: a umíme paci paci a občas se nám povede pozdrav na čau :o)) V noci se budíme taky. Dávala jsem mlíko. Zkoušela kaše, bolelo jí po nich břicho. Teď už mám třetí a asi u ní zůstanem - od nestle Sladné sny. Dám jí lžíci do mlíka a dneska se vzbudila v půl 4. Jinak na zuby dávám chamomillu :o) homeopatikum rozpustné ve vodě a účinné.
9. srp 2007 ve 12:01  • Odpověz
Vítám pohřešovanou raculku :sweat_smile:
tak ty si užíváš po chaloupkách :slight_smile:
Co se týče ohřívání jídla, tak to jsem zatím nemusela řešit. Ale jinak mám od tefalu ohřívačku jídla do auta, tak to kdyžtak ohřívám tam, ale v hospodě jsem zatím nemusela. A vozím to vždycky v takové termotašce i s těma chladícíma elementama - teda pokud mám kupované jídlo ve skleničce tak ne, jen domácí.

Co se týče dovči, tak beru skleničky a budu jí to ještě vždycky míchat s bramborem, rýží nebo těstovinama, podle toho, co budeme jíst my nebo dostane rovnou naše. Jinak sebou beru i zeleninu, takže nebude problém ji tam něco uklohnit. Doma teď většinou vařím v tlakači a udělám tam porci na 4 dny. Jednu sní hned, jednu do ledničky na druhý den a další dvě dám do větších skleniček do mražáku. Už používám koření, takže to chutná i mně - dávám kmín,majoránku, bobk.list. Může se i sladká paprika, nové koření.

Carod, ty máš teda spáče :sweat_smile: , Ivanka už spí akorát po obědě a to ji musím ještě dát i cucnout mlíčko. Spí jak kdy, někdy hodinu někdy dvě, ale v poslední době většinou méně, protože se tu na sídlišti moc v klidu spát nedá, teď tu dělají na jednom baráku zateplení, tak furt kravál :angry:
A s tou ohrádkou - to je teda síla :confused: My jsme ji složili asi před 3 týdny, protože zabrala půl obýváku a malá tam vůbec nechtěla být. Tak běhá po celém bytě, ale většinou stejně přijde za mnou a sedne si na podlahu, opře se o kuchyňskou linku a tak my spolu kuchtíme :sweat_smile:
Jo a umí říct "pálí" a k troubě se ani nepřiblíží, vždycky to vezme oklikou a "pálí" :grinning: Já jsem jednou na to jakože krátce šáhla a hned jsem dala prst pryč a dělala jsem že mě to hrozně bolí au au a říkala jsem pálí a pak jsem vzala její prstík a jen tak na milisekundu jsme ťaply na tu troubu a ona měla ty oči vykulené, tak to hned pochopila. Babička ta ji zase ukázala zapalovač a škrkla s ním a řekla, že pálí, tak už ho teď nebere. A překvapila mě na té grilovačce v sobotu, tam měli takvý ten venkovní cihlový gril a malá na to ukázala a řekla "pálí".
Jinak chodí za mnou všude, i na záchod :grinning: a dívá se vždycky do mísy, co tam tvořím :grinning: Tak musím říct, že je to na jednu stranu výhoda, že se ty děcka samy pohybují, protože před tím jsem fakt nevěděla co s ní - třeba když ještě neuměla lézt, jen se tak plazila po zemi, tak to bylo o hubu ji někde na pár vteřin nechat, protože se někam odkoulela, kde to bylo nebezpečné nebo na sebe něco málem shodila. Teď se se mnou chodí i sprchovat, takže já jsem ve vaně a ona je v koupelně se mnou a hraje si.

Kamhajek, nádherné fotky, ty se fakt povedly. Hned bych malé taky nechala takové udělat, ale neznám žádného profi fotografa a do ateliéru už nejdu, stačily mi otřesné fotky ze svatby, 5ks za 1000 a vůbec se mi nelíbily :unamused:
9. srp 2007 ve 12:18  • Odpověz
Když jsme někde byli v restauraci, tak mi jídlo ochotně ohřáli a jednou večer dokonce i převařili vodu na kaši. Jednou v přírodě jsem dala i neohřáté, v tomle teple si myslím to zas tak nevadí. V zimě už by to byl problém.

Dashak: my právě s tímhle ateliérem máme dobré zkušenosti ještě z focení před svatbou, fotky ze svatby byli taky moc krásné. A zatím jsem neslyšela na ně nic špatného. Možná jsou o něco dražší, ale těch pár drobásků mi za krásné foto stojí :wink:
9. srp 2007 ve 12:43  • Odpověz
Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla. Teda stále poctivě načuhuju :sweat_smile: , ale nepíšu...měla jsem/mám poslední dny nějakou depku či co, tak jsem nechtěla otravovat a kazit náladu :frowning2: . Zdá se mi, že tak nějak poslední dobou vůbec nic nezvládám :cry: . Poslední noci vůbec nespíme, malej se budí téměř každou hodinu s velkým pláčem, občas mu stačí napít se z hrnečku, občas kojíme. A v půl šestý už je vzhůru definitivně :angry: . Dopoledne už pak vůbec neusne, až okolo jedný vytuhne v postýlce, ale spí maximálně hodinu a to je veškerý spaní přes den.
Pořád za nim všude lítám, snažim se ho zabavit, ale u ničeho nevydrží. Dneska si zas stoupnul na naší posteli a v nestřežený chvilce začal všechno schazovat z poličky za postel. Máme tam špatný přístup, musim vzít takovou tyč a všechno dolovat, tak jsem se naprdla a nechala to tam. Pak jsme se přesunuli do obýváku, rozkrámoval časáky, strhnul si k sobě album, vytrhl pár fotek...., šli jsme vařit, rozflákal keramickej zvoneček, jen tak tak si nespálil prstíky o troubu, vytahal půl ručníků z komody..... Já vim, že je to všechno normální.....ale jsem tak unavená, připadá mi, že poslední dobou jenom uklízim, vařim, pak zas uklízim..... manža přijde z práce, chvilku se s nim pomazlí a jde dělat do večera na baráku (dali jsme se do zateplování). Chjo. Jsem prostě asi blbka, máme krásný zdravý dítě a já si takhle stěžuju :cry: . Co by za to jiný dali.... Chjo, potřebovala bych asi ránu, abych se vzpamatovala.... :frowning2:

Ale už je mi líp než ráno, to jsem si i pobrečela. A ten můj bobeček milovanej všeho nechal a letěl ke mě a koukal, co se děje. A jak kdyby tomu rozuměl, se tak hezky ke mě přitulil. Stejně je to moje láska :dizzy_face: .

Když pominu tu moji debilní chandru, tak u nás vše při starém. Máme šest zubů, horní špičáky už má několik týdnů nabušený, ale zatím nic, dole to na zub nevypadá. Pořád se někam šplhá a obchází nábytek. Umíme paci paci (to už asi tři měsíce), teď hit posledních dní "jak je velikej", "jak dělá indián" a umí boží prasátko - vycení zuby, pokrčí nosánek a chrochtá jako prase :grinning:

Jo chtěla jsem se zeptat vás zkušených matek :confounded: ohledně jogurtů. Dávám malýmu ten selský jogurt od Hollandie - bílý. Ale samotný mi párkrát vyblinkal, tak mu do něj míchám trochu přesnídávky. Většinou sní tak 150g jogurtu + 50-80g přesnídávky. A tak mě napadlo, jestli bych mu nemohla dát tenhle selský jogurt ochucený třeba jahodový. Koukala jsem na složení a nic tak závadnýho jsem tam neschledala.... tak nevim. Když si vzpomenu, jak kamarádka dává malýmu od půl roku jenom smetanový jogurty jako je např. Florián apod., tak se mi tenhle zdá jako lepší řešení... tak nevím... když to stejně míchám s přesnídávkou.... Když samotný bílý zamíchám s čerstvým ovocem, tak to nechce :angry:

Co se týče jídla na cestách, tak my takhle nikde moc nejezdíme, jen jednou jsme byli v době polední v ZOO a dala jsem mu skleničku studenou a zbaštil ji taky. Jinak máme pěkně vybíravý dítko, než jsme jeli na dovolenou, tak jsem mu nakoupila kupovaný skleničky, teda jen na zkoušku, co mu bude chutnat, to pak vezmem sebou. A ten náš pacholek mi kupovaný vůbec nechtěl jíst! Ale fakt vůbec, snědl jednu lžičku a začal to prskat. Tak jsem si vzpomněla, jak tady kdysi Jíťa psala o zavařování, tak jsem nakonec navařila a zavařila do skleniček a to jsme vezli sebou. Po návratu z dovolený mi to tak chybělo - jen šáhnout do lednice a ohřát, že jsem opět navařila a zavařila další dávku a nemůžu si to vynachválit.

Tak se omlouvám za délku a "stěžování si". Vim, že to zas přejde, jen to na mě teď tak nějak všechno padlo :frowning2:

Pápáček a opatrujte sebe a díťátka
9. srp 2007 v 16:21  • Odpověz
jejda, to VOSTUDAAAA, za těma "zkušenýma matkama" měl samozřejmě být úúúúúúúúúúplně jiný smajlík!!!!!! Jsem se překlikla, jéééééééééžííííííííšššššššššš já jsem TELE!!!!! Mělo tam být :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:
9. srp 2007 v 16:24  • Odpověz
Jo a ještě jsem chtěla ukázat jaký máme golfky my, tak tady jsou:
http://www.eshopbaby.cz/katalog/hula-golfovy-kocarek-zooper-s-nanoznikem-p552/?cmslang=
jsme s ním strašně moc spokojení, je úžasně prostorný, přežil i týdenní ježdění po lese, poli a hrbolatých polních cestách v Krkonoších.
9. srp 2007 v 16:31  • Odpověz
Jsem fakt tele. ještě jsem chtěla napsat, že je na netu nějaký předražený, my jsme za něj dali 3,5 (i když i to bylo nad původný rámec :pensive: )
9. srp 2007 v 16:34  • Odpověz
autor
prochi,
nebuď smutná a přijď i když je depka. Já většinou někomu zavolám a "vykecám" se a nebo se tu vypíšu :o)))
Neboj, všechno bude dobrý. Říkej si to co já: "Jsou na tom lidi hůř než my." Bohužel ...
9. srp 2007 v 19:55  • Odpověz
prochi: :wink: :grinning: :wink: :grinning: :slight_smile: :grinning: :sweat_smile:
9. srp 2007 ve 20:51  • Odpověz
Konečně jsem vás dolouskala :slight_smile: ufff
prochi
já mám pocit že největší deptářky jsem já a maprísek, asi píšeme nejčastěj že máme depku, Kuba je taky zvíře, taky za ním jenom chodím a uklízím po něm...vím jak ti je :frowning2: :wink: a taky mě to vytáčííí :angry:
NO NAZDÁREK RACULKO :slight_smile: moc ráda tě vidím a mám velikou pochvalu že jsi se nám přišla ukázat, holka jedna šikovná :grinning:
kam
fotky jsou vážně kouzelný, jo a prochi golfky taky super :wink:

Tak my a jídlo....většinou dávám Kubovi to co máme my s tatkou, už ví o je "dobrý" a nejde ho ošidit :sweat_smile: knedlíky už taky měl, chtěla jsem ho ušetřit do roka a ten už měl taky. Jinak často dělám polívky, ty miluje. Včera jsem dělala bramborajdu a bez úspěchu (ten byl u manži) :slight_smile: problémek je že už delší dobu nechce kaše, tak dávám polívky, nebo chleba se sýrem a tak..k snídani taky chleba se sýrem, nebo šunkou..jogurt a tak...kojíme před snídaní a pak k večeru a přes noc protože se pořád budí, tak 1-3x za noc něky mu stačí duda, jindy cecina. Nemám tušení kdy bude dyndat celou noc :frowning2: máme pořád 5 zoubků ale nehorázně slintá tak uvidíme co bude...

Ještě perla závěrem. U nás bydlí mamina, která má teď už 5ti měsíčního syna to je takovej kus krávy že jste větší neviděli. Už v šestinedělí se mě ptala jestli měl Kuba škytavku..já že jo a prej jestli jsem mu taky máčela dudlík do moučkovýho cukru že to zabírá :astonished: dál od 2 měsíců malej vypije 350ml mlíka a když se jí párkrát za noc budil najela na krupicovou kaši a byl ašťastná že ji vypije 250ml :astonished: ve 4 měsících vážil 9kg (KUba v roce) amoc se rozčilovala když jí dr řek že je tlustej. Má jezdit na rehábko, to jsem si na vás holky vzpoměla a na Vojtovku, no ona nebude páč jsou prázdniny a tady špatně jezdí autobusy a nemá se tam jak dostat :astonished: malej sežere 3 bobíky a oni se smějou že má málo :astonished: no je to síla, tak mám pocit, že všechno moc řešíme a nemám výčitky že dávám malýmu to co mu dávám :pensive:
9. srp 2007 ve 21:09  • Odpověz
RACULKO,

SPANÍ:my jsme spali přes den dvakrát, a hodně se jí dařilo, ale budala ještě v deset večer, tak jsem říkala,že to nemá cenu a začala ji ze dne na den dávat od 12.00 do cca 14.00 max. A večer nejpozději v devět je pěkně unavená na spaní, tak je to super!
PŘÍKRMY: Polévky jí s náma, vývary ani občas zahuštěné solím mírně pro Marušku a my si když tak dosolíme, většinou jí stačí polévka je zasycená, no a když máme třeba brambory s nějakým masem, tak jí ho třeba upravím na páře nebo uvařím, zkrátka zvlášť jí už moc nevařím, navykám ji hodně na polévky, kde je maso, zelenina ä různé přílohy, takže ani nic moc víc nepotřebuje k hlavnímu jídlu :slight_smile: I když už ochutnala rajskou s těstovinama atd. :wink:
GOLFKY: :grinning: :grinning:

prochi,
nebuď smutná a raduj se z toho, že máš krásný zdravý dítko, i když je to mnohokrát možná těžký :sunglasses:
Jinak my máme přes rok a ochucený jogurty stejně nedáváme, i když kolikrát si říkám,ž e by to bylo jednodušší, než stále něco namíchávat a vymýšlet, spíš jde o ty éčka a sajrajty, ty přesnídávky je nemají, tak je lepší ten bílej jogurt míchat s něma nebo s ovocem, alespoň do toho roku to vydržet, pokud to trošku půjde :wink:
9. srp 2007 ve 21:10  • Odpověz
kozenky,
sháníme sedačku na kolo :slight_smile: Manžovi kupuju k narozkám nové kolo a tak jsme si říkali, že by nám více vyhovovala přední sedajda na kolo, páč je to záživnější pro dítě a mám s ním lepší kontakt, a vidím, co dělá a můžu s ním mluvit atd atd.
Tak se chci zeptat, jestli je tu někdo, kdo ji má vepředu (tu novější, plastovou) a jak je spokojený/á..... :slight_smile:
9. srp 2007 ve 21:11  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.