• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
Neboj, ony mu zase dorostou, dnes jsme byli u našich a bylo perfektně, Franta byl na hraní a my jsme se váleli tři hodiny v trávě, jak je tam suchoučko, mimochodem v pátek byly u nás téměř povodně. Pole za naší zahradou bylo jedna voda, po silnici valila voda a kroupy nám zničily venkovní zeleninu, tak jsem na nervy. Chytlo to tentokrát téměř jen naši vesnici, v okolí nepršelo nebo dokonce svítilo sluníčko :unamused:
12. srp 2007 ve 21:49  • Odpověz
No tak to je mazec :frowning2: mrzí mě to ale určitě mohlo být hůř viď?? Fuj nemám to ráda, tyhle kalamity :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Včera jsem výjmečně koukala na zprávy na čt1 páč tam nejsou takový krváky jako na nově a byly tam vzpomínkový reportáže na povodně, hele já v momentě měla husinu a pak když tam ty lidi mluvili o co všechno přišli jsem začala bulet :cry:
12. srp 2007 ve 22:21  • Odpověz
autor
ijetka,
já na to taky koukala. Bylo mi těch lidí líto.

kamhajek,
nevím jestli jsi to byla ty, ale ty máš chůvičky? A jakou značku? Já jdu ty naše vrátit :o(( Nefungujou tak jak mají ...
13. srp 2007 v 08:31  • Odpověz
autor
No to mi ten den zase začíná. Vařila jsem Terce rýži a připálila jsem jí. Takže můžu vařit znova :angry: :frowning2:
13. srp 2007 v 08:33  • Odpověz
mapris,
my taky máme chůvičky, máme ETA, ale problém jsem s nimi neměla, a co ti tam nefunguje? :slight_smile:

ijet,
já jsem četla minulý týden v mladé frontě, taky tam byly ty příběhy těch lidí, jedna rodina si postavila dům nový, protože o něj přišli, ale jsou stejně nešťastní, hodně je to poznamenalo, protože jeho manželka oslepla, myslím, že měla cukrovku a při těch stresech a všeho se jí to zhoršilo...jsou to chudáci
Jinak my tady bydlíme pouze rok, ale prý to není riziková oblast na povodně, tak snad nás nečeká v budoucnu zatopení :sweat_smile:
13. srp 2007 v 08:37  • Odpověz
autor
No, nefungují tak, že neslyším Terku. Včera asi 10 minut brečela a vysílačky nic, jen šumění, zkušeli jsme přepnout kanály - jsou tam dva. Dát baterky i samotné adaptéry ... Teď právě přemýšlíme, jestli objednat jiné - protože jsme v paneláku a tady je rušení z jiných domácností. My máme od Sencoru - manžel nechtěl žádný drahý a teď se nám to vymstilo.

Má je někdo kdo je v paneláku?
13. srp 2007 v 09:02  • Odpověz
My máme Philips, jsme s nimi moc spokojeni. Ale bydlíme na vesnici. Když jsem chůvičky sháněla, bylo mi řečeno, že do města by měli být s více pásmy, právě kvůli rušení.
13. srp 2007 ve 13:21  • Odpověz
Čauky holky,

Mapris už jsem to psala do "Chůviček", že máme taky ty od Sencory a jsme s nima teda spokojený. Až na to, že mají právě jen ty dva kanály. Jenomže my bydlíme v RD na vesnici, široko daleko žádný mimčo, tak jsme si říkali, že nám tyhle "levnější" se dvěma kanály budou stačit. Když jsme je začali používat, tak jsme s hrůzou zjistili, že se na nás každou chvíli napichují nějaký lidi s hóóódně uřvaným dítětem. Teda né uřvaným, ale identifikovali jsme to jako ca. dvouletý dítě, který jde spát, pustí mu chůvičku, půl hodinu diskutují "budeš spát" "nebudu spát" "budeš spát" "nebudu spát" pak chvíli ticho a zas "mamííííííííííííííííí, já mám žíííííííííízeň, mamíííííííííí přines mi sponku, mamííííí............." Do nedávna to šlo, přepli jsme se vždycky na druhý kanál, jenomže teď se narodilo miminko přes ulici sousedům a o ten volný kanál se skoro perem :grinning: . Jejich miminko hodně brečí a mě se zdá, že každý večer zkouší metodu nechat vybrečet, takže malej deset minut řve, než tam někdo dojde.... můžu vám říct, že někdy je to o nerva!! Vůbec nevíme odkud ale slyšíme to první dítě, okolo nás bydlí jen starý lidi, za barákem už máme pole, jediná ulice, která přichází v úvahu je asi třetí ulice od nás. A to ty chůvičky mají prý dosah jen asi 125m..... Takže tak.... :wink:

Ijetko, tak co menšruják? Já zase nic. Opět dva dny špinění a fertig. A to jsem fakt přesvědčená, že to Cerazette beru pravidelně. Tak nevim :unamused: .

Jsem zvědavá na ostříhanýho Kubíka. Nám už vlásky taky skoro padají do očiček, tak mu to furt honim do stran. Kdyby byl holčička, tak už je to na krásný sponečky :sweat_smile: .
Jenomže u nás se traduje, že do roka se dítko nesmí stříhat, aby se mu nezrátila léta, tak my si ještě na první stříhání počkáme... Jinak by mě rodina asi ukamenovala....
13. srp 2007 v 15:38  • Odpověz
Ahoj kočeny,
tak mise dokonána, fotky jsou v albu :slight_smile:
Jinak menštruják je furt :angry: já si snad nezatrtkám :frowning2: pomoc :grinning:
13. srp 2007 v 19:31  • Odpověz
Tak u nás to nastříhání nevypadá ještě dlouho.

Ijetka: malej je sladkej!!!

Prochi: tak to bych z chůviček asi vyrostla. Uvidíme jak Mapris pořídila.
13. srp 2007 v 19:46  • Odpověz
kam
neboj to přijde :slight_smile:
no ty chůvičky jsou dobrý odposechy ne?? :grinning:
JInak málem bych zapoměla, dneska jsem našla 2 zoubky :sweat_smile: tak jich máme 7 :dizzy_face:
13. srp 2007 ve 20:29  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
babicka mela svatek tak jsme se akorat vratili z vecere,jsem prezrana az je mi blbe :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale jinak to bylo moc fajn
Taky jsme vcera koukala po dlouhy dobe na zpravy a ty povodne :cry: ,ja jsem pak pomahala 2tydny odklizet Karlin v Praze a bylo to drsny :unamused: tak to na me vcera taky dolehlo..
Chuvicku mame taky tu Sencor,a jelikoz bydlime na takovym malym sidlisti a deti hafo tak slisime nejeden rozhovor z domacnosti :unamused:

Ijet-malej je rozkosnej fesak,super fotky!!Normalne na ty prvni v albu mi prijde hrozne podobnej tobe!!Ale jak je ted ostrihanej tak to je konec, celej tata :grinning: :grinning:
13. srp 2007 ve 20:57  • Odpověz
prochi,
určitě není pravda, že chůvičky mají tak malý dosah, min. 300 metrů fungují, tak je docela pravděpodobné, že chytáte mimčo z třetí ulice, asi vám třeba zrovna nestojí nic v cestě (vysoké stromy, budovy), tak to má delší dosah. My jsme taky z vesnice (trošïnku větší) a občas tam někoho chytnu, ale žádná hrůza. Ale to věřím, že si to teda užijete :unamused:

mapris,
kamarádka má sencor, a taky jí fungují dobře, asi je to vada konkrétního výrobku :frowning2:
13. srp 2007 ve 20:59  • Odpověz
ijet,
Kubík na jedničku, vaše rodinka krásná :slight_smile: :slight_smile:
13. srp 2007 ve 21:02  • Odpověz
hohóo díky za pochvalu :wink:
13. srp 2007 ve 21:22  • Odpověz
Jiťo právě na těch našich je napsáno, že mají dosah maxim. 125m. Ale musí to být určo víc, když se na nás nabourávají ty cizáci. Taky je pravda, že u nich není rozumět každý slovo, spíš to šíleně šumí a sem tam je něco rozumět. Zato u těch od naproti je rozumět každý slovo. Dneska teda v poho, nikdo se na nás nenabourává :sunglasses:

Ijet malej je naprostou kouzelnej, hlavně ty jeho kukadla!
13. srp 2007 ve 21:23  • Odpověz
Ještě vám chci písnout ohledně fotek nás u dortu tak ta je naprosto příšerná, já tam vypadám jako debil a tatka je pěkně zpocenej :grinning: to jenom aby jste viděli že jsme ho fakt měli :sweat_smile:
13. srp 2007 ve 22:10  • Odpověz
ijet- :grinning: :wink:
13. srp 2007 ve 22:30  • Odpověz
ijet
ty naděláš :grinning:
14. srp 2007 v 08:18  • Odpověz
ahoj holčiny :slight_smile:

ijet, kubíček je frajer k nakousnutí :wink: u nás se žádná taková pověra, jak psala prochi netraduje, takže malý je ostříhaný mašinkou už 3 týdny, teď už mu to dorůstá, ale já mu zpočátku tu šešulku pořád hladila, jak ji měl krásně semišovou. A to neměl žádných extra vlasů, jen takové jemné chmýříčko (kamhajek, to je Ondrášek proti Jirkovi ještě vlasáč :slight_smile: ) ale kadeřnice mi říkala, že to u těch prcků doporučuje kolem roku vzít na nějaký ten milimetřík, ne kvůli hustotě vlásků, ale kvůli jejich kvalitě

musím konečně od švagra přetáhnout naše fotečky, páč my jsme zatím zastánci klasické fotografie, ale strejda malého poctivě dokumentuje, ať taky vytvořím nějaké albíčko (doufám, že mi na to můj chabý technický talent bude stačit :sweat_smile: ) jinak pár obrázků naší rodinky je na kámošových webovkách, když jsme se přišli podívat na jejich mimi, tak jestli máte zájem mrknout jak ta zevina s Jiříkem ve skutečnosti vypadají :grinning: tak tady: http://davidvlas.webovastranka.cz/image/597/6621_00040.JPG

jita, zeleninky je škoda, ale ještě že to nedopadlo hůř, taky mám ještě v živé paměti co všechno může voda natropit :frowning2: :angry:
14. srp 2007 v 11:07  • Odpověz
mapris,
přidávám se k majitelkám chůviček sencor, máme je od prckových 2 měsíců a naprostá spokojenost (a nejen má, slyšela jsem i kladné ohlasy od kamarádek) ale je fakt, jak tak jak prochi, jsme na vesnici, sice se nám tam občas někdo na frekvenci napíchne, stačí přeladit a je po problému (a poznáme to, že nebrečí naše dítě, cizí nám víc šumí) a to jsme v okolí dělali průzkum, kdo to tak asi může být a přestože dětiček je v okolí spousta, nikdo chůvičky nepoužívá (podle mě je to úžasný pomocník) takže mají asi daleko větší dosah než výrobce uvádí :wink: před pár měsíci se nám pokazil přijímač, prostě z ničeho nic, večer fungoval, druhý den po zapnutí ne, ale to nám bez problémů i bez čekání vyměnili za nový :slight_smile: do RD opravdu nejsou špatné, stejně tak když vyběhnu na zahrádku, nebo věšet prádlo, takže tak :wink:
otázka je, jestli vy jste kápli zrovna na špatný výrobek, nebo tam máte víc "rušičů" a opravdu potřebujete jiný typ s více kanály...
14. srp 2007 v 11:24  • Odpověz
Zevi: moc hezká rodinka.

Co se vlásků týče, tak to, že by se do roka dítě nemělo stříhat u nás taky známe. Já si hlavně neumím představit, že by Ondra držel hlavičku v klidu, na to je opravdu ještě malý a neposedný.

Na začátku září jdeme poprvé k zubaři, tak jsem zvědavá jak to tam proběhne. Klidně si nás ta zubařka mohla objednat až na ten rok. No hlavně, aby otevřel pusinku.
14. srp 2007 ve 13:00  • Odpověz
kamhajek, dík :dizzy_face: nápodobně :wink:
u holičky malý držel, až jsem z toho byla paf, ona mu totiž teta půjčila na hraní takový ten veliký ometáček, hafel sponek a mohl se jí rachtat v šuplíkách :grinning: říkala, že tihle mrňousi bývají v pohodě, že až takoví tříletí si vymýšlí, vrtí sebou, všechno je kouše...
k zubaři se chystáme po dovči, ale tam to na zrovna velikou spolupráci z Jirkové strany nevidím :sweat_smile:
14. srp 2007 ve 13:50  • Odpověz
zevi,
krásný fotečky, jsem ráda, že jsem si tě mohla pěkně zblízka prohlídnout, je to stejně zvláštní, s někým si dlouho povídat a přitom si vytvářet jeho podobiznu :slight_smile:

Já jsem jednou zastřihla ofinku, což jsem musela, páč jí to nenechám růst přes oči :wink:
14. srp 2007 ve 20:54  • Odpověz
zevi
souhlas s Jitulí, taky se mi líbí fotečky a i já jsem ráda, že tě vidím :grinning: :confused:
Holky la pardón, že jsem zvědavá ale co bylo vaše zaměstnání, a půjdete dřív nebo až za 3roky, nebo později?? :confused:
A co budete zítra klohnit?? Mě nic nenapadá :unamused:
14. srp 2007 ve 20:58  • Odpověz
Ijteka: my budeme mít zítra špagety co nám zbyly z dneška.

Jinak do práce už chodím částečně teď, máme s manželem firmu na prac. oděvy a rekl. textil, takže u mě je mateřská jen tak napůl. V práci se 3x v týdnu dopoledne střídáme a nabídky a různé papíry dělám doma, ale vůbec mi to nevadí. Byla jsem v práci i den před porodem, sice jsem tam chodila jen na pár hodin. Já jsem na tohle rapl, neumím si představit být natvrdo doma. Jsem šťastná, že nám to zatím jde krásně dohromady, neumím si představit dát Ondráška hlídat cizím lidem, to bych raději tu práci oželela.
14. srp 2007 ve 22:01  • Odpověz
ijet,
já jsem dělala ädministr. v kanceláři holanďanovi, kde se poslední dobou opožďují výplaty apod., zkrátka když chce holanďan vytunelovat firmu a na její náklady si spravuje vilu atd.....takže se mi tam vůbec nechce, ani nevím, co s tou firmou bude, taky mám strach, kde se upíchnu, až bude mít Maruš 3 roky, teda pokud mě neprdne v hlavně a nebudeme čekat druhé mimi, zatím tyto choutky nemám a chtěla bych jít po jejím 3. roce do práce :wink:

Včera jsem vytáhla maso na guláš, takže gulášek (s chlebem).
15. srp 2007 v 07:45  • Odpověz
ahoj holčiny :slight_smile:

ijet, já dělala zástupce vedoucího v takovým větším obchodňáčku, ale ráda bych než mi skončí mateřská ještě jednoho sviště :wink: takže nevím jak to bude s návratem, sice peníze nebyly špatný, ale hůř to bylo s pracovní dobou, nevím jak bych vůbec stíhala dítko(a) vyzvedávat ze školky, o manžově pracovní době ani nemluvím, běžně je z domu 12 hodin v kuse a nechávat to pravidelně na babičce se mi taky zrovna nezamlouvá :confused: takže uvidíme, za těch 13 let jsem tam už docela zapustila kořeny (a to jsem to brala po matuře jako provizorium :grinning: ) ale nejspíš se budu muset poohlédnout po něčem bez dojíždění :frowning2:

druhý dotaz je jednodušší :grinning: od včerejška sekačku :wink:
ale vyplenila jsem babi zahrádku a chystám se dělat srbsko, to je vám bašta :dizzy_face: jsou to osmahlé vepřové plátky s cibulkou a paprikou, dusí se a pak se přidá buď lečo, nebo my máme právě radši čerstvé papriky a rajčata a zakvedlá se to smetanou, je to fakt mňamka a ne extra pracná :slight_smile:
15. srp 2007 ve 13:12  • Odpověz
Zevina: napiš mi třeba do IP podrobný popis, jestli máš chuť. Já pořád nevím co vařit.
15. srp 2007 ve 14:30  • Odpověz
máš to tam, snad si pošmáknete :wink:
15. srp 2007 v 15:02  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.