• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
Jééé holky nesoukromničte :frowning2: písni ten receptík sem, prosím :sweat_smile:
Teda tak nejlíp se má asi kam, dá se říct, že je svým pánem :slight_smile: takovým závidím.
Já taky nevím jak to udělat, páč já dělala na šichty a manža taky tak to bude složitý :unamused: a na dojíždění? Takhle máme jedno auto s ním jezdí tatka a to bych musela mít jo výplatu aby se to vyplatilo, jenže v okolí com cin :confounded:
15. srp 2007 v 15:54  • Odpověz
ijet,
s tou prací to není fakt jednoduchý, v dnešní době....když nechceš zůstat na pracáku, tak snad člověk musí vzít ledasco, jenže já bych teda nešla makat někam k mašinám, ale zase lenoším a na němčinu se ani nepodívám, jestli to tak půjde dál, tak tam asi někde skončím :unamused:
15. srp 2007 v 17:38  • Odpověz
No mluvíš mi z duše s těma mašinama :unamused: u nás je Deli, tam se vyrábí oplatky a pak TRC a tam děláš pod japonci nějaký součástky do aut, tam jsou spokojení jenom mistři páč buzerujou lidi a ty dělníci nadavají :pensive:
15. srp 2007 v 19:35  • Odpověz
zevi- prosim posli mi taky ten recept

Holky,no s tou praci to neni jednoduchy ani tady v Praze ja delala v cizojazicnym knihkupectvi objednavky papiry a tak,ale taky jsem dost byla na krame,k tomu vikendy do 8 do vecera,na nohy docela zaber,kdyz jsem byla tehu tak to neustaly stani fakt neslomtak sem sla na nemocenskou a uz bych se tam nevratila :unamused: jsem zvedava co si pak najdu.. :fearful:
15. srp 2007 ve 21:27  • Odpověz
ijet, promiň, už ten receptík zveřejňuju :sweat_smile:

vepřové řízky po srbsku

naklepané plátky masa osolíme, okořeníme, obalíme v mouce, opečeme po obou stranách v oleji, vyjmeme, zpěníme krátce cibulku a mletou papriku, zalijeme vodou a uvedeme do varu, přidáme maso, bujonovou kostku, lečo a dusíme až maso změkne (já dávám raději čerstvou papriku a rajčata krájené na větší kousky-jak mi to dojde pod nůž ) šťávu zahustíme moukou rozmíchanou ve smetaně a krátce povaříme

přeju dobrý šmak (množství je od oka, tak přesné poměry nemapíšu)
15. srp 2007 ve 21:28  • Odpověz
u nás je to s prací taky na pendrek :frowning2: hodonínsko je kór proslulé nezaměstnaností a často se tu pracuje opravdu za minimální mzdu, takže uvidíme... zatím si říkám že je to daleko, ale uteče to, ani nebudeme vědět jak :unamused:
15. srp 2007 ve 21:33  • Odpověz
Ahojky,
já s prací taky nevim. Pracovala jsem v jedný fabrice, kde jsem měla na starosti německy mluvící zákazníky (přes objednávky, celní papíry.....po běžnou komunikaci). Teď říkám, že vrátit se tam v žádném případě nechci, musela jsem být 24 hodin na telefonu, v práci běžně deset jedenáct hodin denně, z práce na nervy, co všechno se nestihlo... Dělala jsem do půlky těhu, pak jsem ze dne na den skončila - ráno jsem ještě šprechtila v práci a v poledne už jsem ležela v nemocnici na kapačkách - měla jsem od začátku hrozný bolesti zad a pořád jsem si myslela, jak jsem nenahraditelná, jak to těm holkám (kolegyním) nemůžu udělat a zůstat doma a tisíc jiných kravin, teď už samozřejmě vím, že to za ty nervy nestálo a měla jsem být doma od začátku.

Teď ale pořád řešim, kdy druhý.
První varianta: ve třech půjde malej do školky a já do práce (při nejhorším se vrátim na původní místo, jestli pro mě teda ještě budou něco mít....), budu tak dva tři roky v práci a pak doma s druhým. Což by bylo fajn, malej by šel akorát do první a já bych byla doma s miminkem. Jenomže zas nechci, aby měli od sebe takovej věkovej rozdíl.
Druhá varianta: tak za rok začít dělat na druhým, prckové budou od sebe maxim. tři roky, což je fajn, "odbýt" si mateřskou na jednou a pak se vrátit do práce. Jenomže kde mě budou po pěti-šesti letech na mateřský chtít???
Jsem v tomhle fakt zoufalá.
15. srp 2007 ve 21:52  • Odpověz
Prochi-resim uplne to samy co ty kazdy ma svy pro a proti,ja prisla jeste na jednu variantu,ve 3 pujde malej do skolky a ja zacnu mozna uz pred 3 rokemm pracovat na cast.uvazek a mezitim se budem snazit o dalsi mimi,me se libej nejvic 4 roky rozdil, ma to sestrenka a kamaradka a nemuzou si to vynachvalit,ani malo ani moc :wink:
15. srp 2007 ve 23:39  • Odpověz
prochi, věkového rozdílu bych se nebála, vidím to doma, neteř je od malého o 7 let a kolikrát koukám, jak se ti dva doplňují :wink: zpočátku ho brala jako panenku "šušu" a byla šťastná když mi pomáhala při přebalování, oblíkání, koupání, byla to ta velká sestřenka, teď už se malý stává téměř rovnoceným parťákem na lumpárny :grinning: sice babička občas má snahu je usměrňovat, že chlapeček je přece maličký, ale já se dobře přesvědčila, že pokud se mu něco na sestřenčiné péči nelíbí, pěkně jí "vybrble" štípne, nebo jinak dá najevo, že má na věc jiný názor :wink:
ale jak už jsem tu psala, já bych radši mateřskou měla na jeden zátah, uvidíme, jaký na to budu mít názor třeba tak za rok... :grinning:

a budu doufat, že jsem si udělala ve firmě dobré jméno a v případě potřeby na mě můj současný zaměstnavatel nezapomene, i kdyby se mělo jednat po delší době třeba i o jiné místo :wink: a proto se jim tam preventivně chodím ukazovat, nejen za holkama ale i za šéfstvem :sweat_smile: jen ta pracovní doba mě štve...
16. srp 2007 ve 13:07  • Odpověz
Carod, to by se mi taky líbilo, něco na částečný úvazek. Jenomže něco takovýho tady vůbec není k sehnání, prostě se to tady nevede, každý chce stoprocentní výkon a nasazení. Docela bych i šla do práce za ty dva roky, když půjde malej do školky, ale nechci být v práci rok dva a zas zůstat doma. Nezdá se mi to fér ani vůči tomu zaměstnavateli.
Zevi, já vim, že na tom věkovým rozdílů až tak nezáleží. Já jsem s bráchou od sebe pouze o rok a půl a je to blbý přiznat, ale nikdy jsme si moc nerozumněli. Když jsme byli děti, tak mě bral jenom jako malou otravnou holku, myslim si, že na mě i hodně žárlil, teď je to lepší, ale pořád máme takový zvláštní vztah :frowning2: .
Bavili jsme se o tom s manžílkem a vypadá to, že to splácnem na jednou a nejdýl za rok se pustíme do druhýho. Jsem nadšená, těším se, ale zároveň mám hroznej strach, co pak za těch pět šest let. Máme malej domeček, takže víc dětí sem nevcucnem a rodit do důchodu asi taky nepůjde :grinning: :grinning: :grinning:
Ale jeden kamarád mi říkal, musíš si rozmyslet, co je pro tebe důležitější, rodina nebo kariéra. Kariéristka jsem nebyla nikdy, u jednoho dítěte zůstat taky nechci, takže asi není co řešit.
Jo jinak Zevi, taky se chodíme do práce ukazovat a jednou za čas pošlu pár fotek i ostatním (jako sklad, expedice, účtárna, sekretariát...), kdyby náhodou nezbylo, než se tam vrátit, tak aby na mě nezapomněli :wink:
16. srp 2007 ve 14:30  • Odpověz
Ještě vám musim napsat, jak jsem si tenhle týden mákla. Tak navařila jsem hafo skleniček hruškový a hruškovojablečný přesnídávky, zavařila jsem několik hrušky a švestky. Jsem si říkala, že ty kompoty už by malej v zimě mohl, je to jenom ovoce a voda, cukru jsem tam dala fakt pidi. Jsem ráda, že jsem se na to vrhla, aspoň jsme něco ze zahrady zužitkovali, hodně hrušek jsme rozdali a už na to prdim! Teda ještě rybízovou marmošku, tu do promazávaných koleček na Vánoce, pak ještě červenou řepu zavařit a feferonky, ale to bude až tak v září a fakt už na to prdim! :grinning:

Jo a vymyslela jsem si, že se pustíme konečně malýmu do pokojíčku. Koupila jsem si žlutou, modrou a zelenou barvu na stěny, pak takový ten ozdobný pásek a už to mám celkem vymyšlený, jen to tady vystěhovat a začít. Hróóózitánsky se těším.

Tý jo, holky, taky je u vás takovej vichr? Já se těšila, že se budem s malým odpoledne koupat, vyčistila jsem bazének, napustila čistou vodu a asi koupání nehro. Chjo, nevypadá to ani na procházku. Bóžínku, to zas bude dlouhý odpoledne..... (taťku máme do noci v práci :angry: )
16. srp 2007 ve 14:40  • Odpověz
Teda holky vy to máte promyšlený s tím zaměstnavatelem :grinning:.
My druhý až tak za pět let, jak jsem tu už dříve psala.

My jsme z bráchou 2 roky od sebe a vyhráli jsme si spolu, ale taky jsme se někdy řezali jak koně. Manžel se ségrou jsou od sebe 7 let a taky měli a mají pěkný vztah.
16. srp 2007 ve 14:56  • Odpověz
autor
kamhajek, jita2
no, tak v pondělí jsem naklusala do prodejny. Chlapík je tam zkoušel a uznal, že opravdu nefungují - vynechávají signál. Chtěla jsem je vyměnit za jiné, ale řekl mi, že philips by dlouho objednávali, tak že mi vrátí peníze. Vsadím se, že ten prodavač byl Pavel Mang - z cirkusu Humberto :o)) Tak jsem pak sháněla ty philipsky. Levnější - za těch 1300. V jedné prodejně mi řekli, že už je nevyrábí, že ty levnější teď stojí 1900. No a pak jsem byla s kamarádkou a s její sousedkou na kafe. A ta sousedka řekla, že ty chůvičky má a že jsou super. No a tak jsem jí říkala jakej mám problém. No a když jsem ke kamarádce přišla druhý den, tak mi vzkazovala od té sousedky, že mi je klidně za těch 1300 prodá, protože má 2letýho kluka a už je nepotřebuje. Že je použila tak 2x. Tak jsem koupila ty chůvičky za 1300 - nový by stály 1900 a před dvěma roky (kdy je ona koupila) stáli 2500. Zatím jsme veeelice spokojeni - na to, že blbě slyšim, tak tam slyšim každej pohyb a to je ta chůvička takový 2 metry od postýlky ...

ijetka
s prací je to u mně tak, že jsem napsala, že půjdu ve 3 letech věku dítěte. Ale vzhledem k tomu, že dělám na soudě, tak jsem si začala dělat tu anglinu. V září zase pokračuju a přemýšlím, že to zkusím jinde. Ale zatím si nechávám svoje zaměstnání jako zadní vrátka. Je fakt, že si pak nedokážu představit, jak to budem zvládat. Babička ani jedna a cizí pani Terku určo hlídat nedáme. Mám tady v Praze akorát tetu se strejdou a ti jsou oba dva v důchodu a v praze od podzimu do jara, tak třeba za pár let využijeme je - ale kdo ví, co bude. Manžel chodí do práce v 7 a z práce v 19 hodin. Tak jsme si říkali, že se budem muset střídat se školkou - dávání a vyzvedávání. Ale můj manžel má velice optimistického kolegu :o(( Kterej mu furt tluče do hlavy, že na nás se školka nedostane, kvůli jejich příjmům ... Takže zatím nevím ..

A jinak bych taky docela uvítala nějakou práci domů, ale zatím mám tu angličtinu, tak asi nezakrnu. I když musím říct, že pracovat na vlastní noze by nebyl špatný nápad.. Jinak co se týče druhýho dítěte - já ještě nevím. Nechci, aby Terka byla jedináček, ale mám teď co dělat se zdravím a tak. Takže fakt ještě uvidíme. 6 let se mi doma být nechce, do práce se mi taky nechce. Takže je to fakt těžký. My jsme 4 holky. Nejmladší je o 11 let mladší a začala jsem si s ní rozumět až když jí bylo 16. Teď má o tři měsíce mladší holčičku a je to v pohodě. No a pak mám sestry o rok a o 4 roky. Ale oni spíš "kámošili" mezi sebou. Takže já jsem byla spíš "kámoška" s nejmladší. No a teď je to tak napůl. Ta nejstarší udělala v rodině hodně velký peklo, takže si teď hodně rozumím s tou o rok starší sestrou ... Je to složitý co? :o))

No, já moc nevařím. Manžel chodí v práci na oběd a já si doma občas uvařím polívku. Někdy když mám čas a náladu, tak uvařím i manželovi do práce. Terce to zatím dělám mixovaný, ale už jsem jí včera a dneska dala napůl namixovanou rýži s růžičkovou kapustou a krůtím masem a docela to dlabala. Takže přemýšlím, že už jí pomalu budu učit na nemixovaný. Je fakt, že má dva zuby, ale když může jíst piškoty a křupky, tak může i nemixovaný jídlo. Akorát jsme zatím omezený kvůli dispozici na alergii. Nemůže mlíko ani smetanu, ale jogurty naštěstí snášíme. Ťuky, ťuk.

Jsem byla zkontrolovat moje dítě, protože je tam nějak potichu - a je zabavená. Sundala si totiž svoje bačkory :o)) Jinak teď už taky začíná občas kňourat, když mně nevidí ... A je to strašná potvorka. Pustím jí cd s písničkama a věčně to furt nehraje. Když se nedívám, tak tam zmáčkne vždycky nějakej čudlík - takže je to furt buď na videu, nebo na dvd... A před chvíli si zase hrála s kolečkem na hlasitost. Slyšela jsem to až sem, ale naštěstí to cd už skončilo, takže to nehrálo moc dlouho - a když jsem se šla na ní podívat, tak se odstěhovala do kuchyně :o))
16. srp 2007 v 17:38  • Odpověz
Zevina: tak v sobotu uvařím podle tvého receptu, jen ještě dotaz jaku k tomu dáváš přílohu? Brambůrky?

Mapris: tak to nakonec super dopadlo.
16. srp 2007 ve 20:43  • Odpověz
autor
ufff, to jsem zase sepsala román.

kamnajek,
nakonec jo, ale ta litacka kolem toho ...
16. srp 2007 ve 20:58  • Odpověz
autor
ijet,
kubík je suproveeej, fešák :o)
16. srp 2007 ve 21:00  • Odpověz
mapris :wink: teda, pár dnů tu nejsi, ale zase nám to vynahradíš :grinning: :grinning:

kamhajek, brambůrky jsem k tomu nezkoušela, ale proč ne :wink: my k tomu míváme těstoviny, je to dobré i s knedlíky, ale my na ně moc nejsme :slight_smile:

prochi, šikulka pracovitá :slight_smile: až se zima zeptá, copa jsi dělala v létě... :grinning:
taky bych ráda něco spáchala s pokojíčkem, teď je to skladiště a odkladiště všeho možného :angry: nepočítám, že by tam prcek zatím spával, jsem na tom jako ijet :sweat_smile: ale aspoň na hraní, jenže pokojík je nad schodištěm a manža rozhodl, že když už se s tím bude něco podnikat, tak tam uděláme podlahové topení a to se mi zatím nechce, ještě jsem se nevzpamatovala z totální rekonstrukce koupelny :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. srp 2007 ve 22:55  • Odpověz
musím vám popsat, jak nám dneska začal den...
Jirka hopkal na sedačce a snažil se dostat na parapet okna, nevím, jestli to byl nějaký zaražený brkaneček, či co, najednou z něj vylítlo všechno ranní mlíčko, zblil se od krku až po palečky na nohách a sedačku od vrchu opěráku až po sedák :frowning2: stáhla jsem z něj to poblinděné pyžámko a on už vysmátý lítal nahatý po bytě, donesu kýblík, že zachráním sedačku, no nevylil mi ho do koberce :angry: ? takže jsem pucovala, vysušovala... a vylil mi druhý kýblík o metr dál... už jsem ani neměla suchý hadry, tak letím do skříně pro ručníky a prckovi se podařilo vytahat asi půl krabice papírových kapesníků a naházet do toho nacuclého koberce, takže jsem kromě vody likvidovala ještě papírový žmolky :sweat_smile:
no a pak osprchovaný, voňavý, převlečený, vytáhl z ceciny jakési zbytky a spokojeně usnul a já teprve dožvýkávám snídani :sweat_smile:
17. srp 2007 v 11:02  • Odpověz
autor
zevina,
nooo, moc zajímavý ráno :unamused: . Ale hlavně, že už je v pohodě.
17. srp 2007 v 11:06  • Odpověz
jj, to se dnes obzvlášť vyvedlo :wink: už je vzhůru a vypadá naprosto O.K. tak uvidíme, co s ním udělá sváča
17. srp 2007 v 11:12  • Odpověz
Zevina: tak to jsi měla hned po ránu povyražení :wink: .

Dneska jsem koupila Ondrovi super šusťákovou bundu. Já mu tedy obvykla nakupuji v sekáčích, ale tahle se mi moc líbila a strááášně mu sluší. A to jsem šla původně koupit jen nějakou lehkou čepičku. Bude to fešák.
17. srp 2007 ve 13:40  • Odpověz
kamhajek, to znám, že jdu jen pro něco malého a dopadne to úúúplně jinak :grinning:

holky, kde jste kdo :confused: ???

s manžou jsme řešili, jestli si udělat s kočárkem podvečerní procházku za kamarády na vinný sklípek, páč tam opékají žebírka, nebo strávit večer u televize, či počkat až junior usne a skáknout si na pivečko a už máme jasno... na hasičárně houkla siréna a táta nám odjel k požáru :frowning2:
17. srp 2007 ve 20:57  • Odpověz
Teda jak to tu čtu, tak nejsem sama, kdo nakupuje pořád na prcka místo na sebe co? :slight_smile:
17. srp 2007 ve 20:59  • Odpověz
Tak se holky hlásím :slight_smile:
Na oblečky jsem taky ujetá, jenom teď jsem měla smůlu páč jsem Kubovi chtěla koupit punčošky a sehnala jsem jenom jedny, vyprodáno. Za to holčičích měli kvanta :angry: :grinning:
17. srp 2007 ve 21:06  • Odpověz
na nakupování v sekáčích je přeborník hlavně manža :sweat_smile: on si tam chodí pro pracovní hadry a občas dovleče malýmu nějaký parádní kousek :wink:

ijet, já se zařekla, že prckovi do konce léta nekoupím ani hadřík, páč teď stejně pořád lítá v krátkým rukávě a až se ochladí, udělám inventuru z čeho všeho se vytáhl a potom hurá do obchodů :grinning: :grinning:
17. srp 2007 ve 21:14  • Odpověz
No já už jsem na nákup vyrazila, páč Kuba měl málo co na sebe....ze všeho vyrost :grinning: já předevčírem jsem zaperlila: našla takový jedno tílečko co měl jenom jednou na sobě, už jak jsem mu ho oblíkala si říkám: ňáká zrada :grinning: jéžiš kdyby jste ho viděli jak starech chlap s pivním pupkem :grinning:
17. srp 2007 ve 21:17  • Odpověz
copa... sepralo se :grinning: :grinning: ?
17. srp 2007 ve 21:19  • Odpověz
Nene jenom synek jaksi vyrost :grinning: jsme se mu gebili všichni :grinning: tak jsem ho schovala pro brášku :slight_smile:
17. srp 2007 ve 21:21  • Odpověz
Tak můj manžílek nakoupil Kubíkovi jen jednou - a to nějakej fotbalovej dres na asi 10ti letý dítě :grinning: A prej, to mu za chvíli bude :grinning:
17. srp 2007 ve 21:25  • Odpověz
já kolikrát když ty věcičky balím do krabice, tak je mi to úplně líto, že jsou takové krásňoučké, neunošené a jestli budeme mít druhé princeznu, tak některé ani neužije... i když, to bych si zas vynahradila sukýnkama, takže taky určitě nebudu škodná :grinning:
17. srp 2007 ve 21:27  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.