• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
Ondra spí denně většinou jen odpoledne 2 až 3 hodinky.

Carodkaa: on je někdy vzhůru třeba už v osm, ale většinou si v postýlce hraje a povídá si.
23. srp 2007 ve 12:53  • Odpověz
tak jsme se vrátili z roční, máme 8920g a 77cm, mudra byla spokojená (malý jí pořád ukazoval kde má "pají" pupík :grinning: ) stravu nám chválila, nic extra nového jsem se nedozvěděla, jen že můžem začít opatrně přetahovat pindíka (podle mě to skoro nejde, ale říkala, že má čas, postupně se uvolní)

mapris, nemůžou Terku trápit zoubky? my při nich měli s jídlem vždycky potíže (větší než obvykle :sweat_smile: )

carodkaa, malý nám dnes poprvé spal celičkou noc až do půl osmé :confused: a to jsem se v 6 vzbudila, s hrůzou zjistila, že není u nás v posteli (po kojení se mi ho už nechce odnášet do postýlky, tak zůstává s náma) a nabyla jsem dojmu, že musel slézt a chudáček spí někde na zemi :sweat_smile: jak jsem byla rozespalá, absolutně mi nedošlo že se vůbec neprobudil a chrupká si v postýlce :grinning:
ale nemyslím že by nastal zlom a celonoční spánek, on byl prostě jen ze včerejška tak děsně utahaný ze všech těch lidiček a dárků... sice oslava se teprve bude konat, ale stejně to nikdo nemohl vydržet čekat s dárečky, takže jsme celé odpoledne pronávštěvovali :wink:
jo a mimo jiné máme dvě odrážedla, motorku a auto a z babičky vylezlo, že má taky jedno schované-na Vánoce :grinning: :grinning:
23. srp 2007 ve 14:09  • Odpověz
jo a přes den spíme 2x, před obědem a pak odpoledne, vždy minimálně po hodině, jeden z nich bývá delší, ale je to individuální :wink: zatím vidím, že má potřebu spánku dost velikou, protože pak už je nevrlý, žmolí si oči, ale sám usnout nedokáže, prostě je pořád aktivní, při položení do postýlky okamžitě vyskakuje a dělá opičky, my tomu říkáme výdej zbytkové energie :grinning: protože zničehonic to pak zalomí a chrní jako by se píchl o trn :sweat_smile:
23. srp 2007 ve 14:19  • Odpověz
Zevina: já si píši seznam dárků k narozeninám, svátku a vánocům(máme to takhle blbě po sobě, ale mě se jiné jméno nelíbilo) a když se někdo z rodiny ptá, tak jen řeknu co mají koupit, nebo třeba s mamkou jsem domluvená, že já budu objednávat přes net a ona platit :grinning: .

Jinak odstrkovadlo jsem už objednala, ale platit budu já.
23. srp 2007 ve 14:59  • Odpověz
mapris-možná že malá nechce tolik jíst kvůli teplu, mně teď kluk taky jí trošku méně než předtím, tak se třeba střídají ta období :wink:
23. srp 2007 ve 23:47  • Odpověz
carod- jak tady čtu,tak táda spí přes den asi nejvíc ze všech dětí tady, takže si vlastně nemáš důvod stěžovat :grinning:
23. srp 2007 ve 23:50  • Odpověz
Jinak mám novinku- asi tomu nebudete věřit, ale máme konečně GOLFÁČE !! :slight_smile:
I když jsem do bazarového kočárku moc nechtěla,nakonec mi jedny PEG PEREGA padly tak do oka,že už je máme doma.Tak snad budu konečně spokojená. :grinning:
A je to hlavně díky carod,která je tady tak vychvalovala. :dizzy_face:
23. srp 2007 ve 23:53  • Odpověz
Ahoj holky, tak jsem se sem konečně zase dostala. Budovali jsme malýmu pokojíček, zas jsem trochu zavařovala (švestky a ještě nějaký hrušky), ale vezmu to po pořádku...

Zevi, ohromná gratulace malýmu k prvním narozkám! A ať je i ten druhý rok plný pohody, zdraví a nekonečných príma zážitků :wink: .

Jíťo taky gratulace k Maruščiným pokrokům :dizzy_face: .

Raculka, tak to je super, že máš konečně i TY ty golfáče :grinning: .

Mapris, mě teď malej taky vůbec nechce obědvat. Jiný jídla jsou celkem v pohodě, ale jak ho v poledne posadím do židličky, tak sní pár žliček a začne se kroutit, chce vystoupit, přetáčí se, snaží se stoupnout, řve... zkoušela jsem ho vyndat, jíst někde jinde, jíst s ním (to byl největší omyl, jeho jídlo ho přestalo po tom, co viděl moje špagety, absolutně ihned zajímat :grinning: ). Myslela jsem, že ho trápí zub, má to nahoře příšerně nateklý, jenomže už aspoň měsíc a zub stále nikde.

Největší novina u nás. Malej už spinká sám ve svým pokojíčku!!!
O víkendu jsme se na to vrhli, vystěhovali veškerý krámy (bylo to takový naše skoro skladiště) a dali se do malování. Dvě stěny má zeleno žlutý, mezi tím ten ozdobný pásek, další dvě zdi jsem pomalovala jako nebe, dole trávu a sluníčko, mráčky, motýlky..... a tam má takový hrací kout. Přestěhovali jsme mu už i postýlku, takže náš velkej kluk už spinká sám. Řekla bych, že to vůbec nezaznamenal. Je zvyklý spát v postýlce a zdá se, že je mu úplně fuk, kde ji má. Zato já to ořvala. Přišlo mi to pak tak nějak líto, že už jsme ho "vystěhovali". Ale paráda, první noci spinkal ráno i o hodinu dýl, asi tím, jak nás neviděl, pak už se to nějak vrátilo do normálu.
Co se týče spaní, tak my už hodně dlouho spíme jen jednou denně a to po obědě. A spí jak kdy, někdy hodinu, někdy i dvě. Když jenom hoďku, tak je to vopruz, to nestihnu ani skoro nic udělat. Ale večer zase usíná brzy, do vany jde ca. ve třičtrvtě na sedm a tak ve čtvrt na osm do postýlky. Usne většinou hned. Ráno se budí ca. v půl sedmý, tak já se teď k němu přestěhuju i s peřinou do pokojíčku, vysvobodim ho z postýlky a fláknu sebou na válendu, kde se ještě trochu dotáhnu :grinning: . Poslední asi měsíc se hodně budil v noci. Od dvou měsíců nám krásně spal celou noc a teď jsem najednou třeba i čtyřikrát za noc kojila. Byla jsem úplně hotovsoň! Ale teď se zdá, že se to zase vrací do starých kolejí (ťuk ťuk ťuk), teď asi tři noci vydržel v tahu až do půl pátý, nakojil se a spinkal do sedmi. Dneska taky paráda. Vzbudil se, když jsme šli spát, napil se jenom z hrnečku a pak jsem vstávala až v pět. A pak jsem se normálně vzbudila až ve třičtvrtě na osm, v pokojíčku ticho (je skoro hned vedle ložnice a necháváme otevřený dveře), já se úplně lekla, tak jsem letěla do pokojíku a koukala na malýho jestli dýchá :grinning:
24. srp 2007 ve 13:28  • Odpověz
Včera jsme byli u kamarádky, co má o tři měsíce staršího prcka. A náš malej byl poprvé na pískovišti. A kupodivu byl naprosto vzornej, žádný ochutnávání písku, hrabal si lopatičkou, sem tam nasypal trochu písku kamarádovi do vlásků, sem tam sobě... ale byl kouzelnej. Asi za hodinu jsme už ale museli domů a když jsem ho zvedla, tak řev, že byl slyšet až na druhým konci vsi!! Domů jsme šli teda pěkně s muzikou a s prominutím špinavý jak cikáňata.
Tak akce tohohle víkendu - vybudovat na zahradě pískoviště :slight_smile:
24. srp 2007 ve 13:37  • Odpověz
raculka, no ne, golfáče :grinning: neříkal někdo, že se kvůli tomu budou vyvěšovat prápory? nebo si to s něčím pletu? :grinning: :grinning:

prochi, tak to jste si pěkně mákli a hlavně že se tam malému líbí :wink:

jinak naše přemnožené odrážedla jsme vyřešili tak, že motorku má na dvorek, s autíčkem bude otloukat rožky v bytě :sweat_smile: a to třetí se pokusíme v krámu vyměnit za tatrovku :slight_smile:
24. srp 2007 ve 14:02  • Odpověz
Prochi: tak to máš vzorňáka, já když Ondru vypusttím před dům na kamínky nebo za dům na hlínu(na trávníku se už pracuje), tak se v tom taky hrabá ručičkou, ale do pusinky to strká.
24. srp 2007 ve 14:06  • Odpověz
možná se mi podaří sem ještě nakouknout, kdyby ne, přeju všem krásný víkend, jdu balit, vyrážíme pod stan :wink: jedeme za kauboji do westernového městečka na Šiklův mlýn, tak snad nás počasí nepotrápí :slight_smile:
24. srp 2007 ve 14:09  • Odpověz
kamhajek, u nás je to stejné, když si do pusy nestrká trávu, listí, květy jetelíčku (to je ta lepší varianta) tak zaručeně žužlá kamínek nebo třeba seschlou pecku z třešně :sweat_smile: takže s pískovištěm zatím otálíme
24. srp 2007 ve 14:14  • Odpověz
zevi,tak si to hezky užijte,má být pěkné počasí.Určitě pak napiš,jak se malému líbilo pod stanem a co říkal na kauboje :wink:
24. srp 2007 ve 14:20  • Odpověz
určitě písnu :wink: sama jsem zvědavá kdo z toho bude mít největší zážitek :grinning:
24. srp 2007 ve 14:32  • Odpověz
autor
zevi,
užijte si výlet.

prochi,
tak to jsi mně potěšila, že jsem naše dítko "nevystěhovala" sama. Akorát Terka spí úplně stejně jako spala s náma ...

To byl zas dneska den a večer :o((( Přišli jsme v 7 z venku a v půl 8 jsem jí chtěla koupat. Terka má od čtvrt na osm záchvat pláče. Plakala i ve vaně i po jídle i v postýlce. A to jsem tam vždycky když zabrečela šla zkontrolovat, jestli má dudlíka, dala napít čaje, max. jí položila a takhle to dělám už dvě hodiny. Usla s velkým pláčem v půl 9tý - mně v náručí, stočila jsem jí do klubíčka a do pár vteřin doslova chrápala - tak si myslím, že jí bolí bříško. A teď tam chodím každejch 20 minut, protože plače .. Nevim, jestli zuby. Dala jsem rozpustit homeopatikum, tak uvidím, jestli zabere. Jinak možná jsem tu psala, že máme problém se zeleninou - tak už jsem asi přišla na řešení. Dneska jsem jí zase musela ukecávat doslova hodinu a to před instalatérem, že musí papat. Tak něco snědla. A když jsme kolem 4té přišli ke kamarádce, která má stejně starou dceru, tak u nich Terka zblajzla půl skleničky hipp. Tak jsem pár hippek nakoupila a zkusím jí udělat změnu. Navíc jsem dělala ty přesnídávky a nějak jí to fakt nedělá dobře, tak jsem zas nakoupila přesnídávky z dm. Furt něco. Jinak myčku už mám zapojenou, tak jí zítra budu zkoušet. A abych se moc neradovala, tak se podělal celej programovej panel na pračce a prskl mi prstýnek, kterej jsem dostala od maminky k 18tinám. Fakt je dneska den DEBIL ...
24. srp 2007 ve 22:32  • Odpověz
raculka,
jéééééééééééééééééééé to je sííííííííííííííííííla, ty máš golfáááááááááááče!!!!!!!!!!!!!!!! GRATULUJU :grinning: :grinning: :grinning:
25. srp 2007 v 15:53  • Odpověz
autor
raculka,
no to je fakt, gratuluju ke golfáčím. My jedem příští sobotu na slovensko na celý týden a tam golfáče máme, tak si je přivezu sem do Prahy. Předse jenom tahat někdy do metra 25kg už mně taky zmáhá ... Možná proto se mi ta noha nehojí, protože furt tahám těžký.
25. srp 2007 v 16:23  • Odpověz
autor
Já dneska opět poslala ty moje dvě zvířátka ven, a užívám si klidu. Pouštím si tu furt dokola Lucku Vondráčkovu, co mi půjčila ladunka, hezky kafíčko a pohodička :o)) Jinak manžel zase "trénuje" Terku, co umí novýho. A párkrát se mu povedlo to - že Terka na pár minu udržela rovnováhu. On jí jen jistil pár prstama - takže to fakt vypadá, že za chvíli budem chodit. Myčku máme zapojenou, pračku "snad" zas na chvíli v provozu, záchod taky spravenej ...
Jinak dneska jsem Terce dala pro změnu jídlo od hippu a zblajzla 220 jen to zašumělo. A jedla až v 1 hodinu. Tak jestli jsem jí to dávala moc brzo. Jinak máme zase trošku průjem, ale nasadila jsem opět to protiprůjmový mlíko. A světe div se, Terka se sice vzbudila o půl noci, ale šel k ní manžel, dal jí čajíček - a já až v půl 3 mlíko a vydržela až do půl 7. Psala jsem jedný doktorce o radu, co s tím Terky nočním pitím - a poradila mi, že mám místo jogurtu dávat pár dní ráno mlíko, že jedno noční krmení vynechá. Tak to zkusím tento týden. V sobotu totiž jedeme na týden na slovensko k rodičům a bylo by fajn, kdybych nemusela k ní furt stávat. A ten včerejší řev byly asi zuby. Dala jsem jí homeipatikum a pak spala docela tvrdě, tak fakt někdy nevim ... Možná taky nechtěla tolikrát mlíko ...
25. srp 2007 v 16:24  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:
konečně jsem tu, 2 dny jsem se sem nemohla dostat :angry: a koukám jak se to tu rozjelo :confused:
Vítám opět raculku :wink: a gratuluju ke golfáčům :slight_smile:
Spaní: u nás dopoledne, tak hodinku a pak ještě odpoledne taky tak hodinu, někdy i 2 a pak občas k večeru 30min...jinak spí většinou od 9ti do 8-8.30 někdy je vtipnej a čumákuje už v 7 :stuck_out_tongue_closed_eyes: celou noc ještě nespíme :confounded: 1x za noc se budí na cecík :grinning: někdy má asi ošklivej sen tak zapláče. Spí pořád u mě a fakt si nedovedu představit ho dát do svého pokojíčku :sweat_smile: no asi ho budu u sebe držet do 18ti :grinning:
prochi
gratuluju ke spaní pinďouska ve "svém" :grinning:
mapris
to je veget se jich chvilku "zbavit" viď?? :zipper_mouth: :grinning:
Jinak jsme byli na výletě ve Sloupu to je kousek od Český Lípy od nás asi 70km. Jé to bylo super :wink: je tam pískovcový hrad, no malej je ferda, páč už doslova běhá (utíká) tak byl důležitej a vůbec nechtěl za ruku :wink:
25. srp 2007 ve 20:33  • Odpověz
Tak náš drobeček stál dneska chvilinku úplně sám. Byli jsme se švagrovou na fotbale, roztáhli jsme si tam deku, pohodlně se usadili, Ondra tam po nás lezl a najednou koukám a on úplně sám stál. Je to můj frajírek :grinning: .

Mapris: mě myčka začla nějak zlobit. Vůbec se nerozpustí ta tableta, tak uvidíme jestli to 3x po sobě byla jen náhoda.
25. srp 2007 ve 20:59  • Odpověz
ahoj poradte,mam 5 mesicni holcicku a za posledni mesic pribrala 320g,neni to malo,mudr nic nerikala,co myslite
25. srp 2007 ve 21:38  • Odpověz
Poupe: moc bych to neřešila. Jestliže malá je spokojená. Kdyby se doktorce něco nezdálo určitě by ti něco řekla.
25. srp 2007 ve 21:45  • Odpověz
Ahoj holky,
no normalne 2 dny vecer jsem se sem vubec nemohla dostat :unamused: ,ale aspon jsem mela cas na cteni a tak :grinning: :sweat_smile:

Racul-neco neuveritelneho se stalo skutecnosti!!:grinning: To je super,doufam,ze se ti s nima bude jezdit aspon tak dobre jako me :wink:

Prochi-to je super ten pokojicek,malej je hrdina ze uz tak brzo spinka sam :wink:

Kam-gratuluju ke stani :wink:

Poupe-ja bych to neresila,deti pribiraj ve skocich,priste pribere treba 2xtolik :wink:
26. srp 2007 v 07:45  • Odpověz
autor
poupe,
ja bych to taky neresila. Nase mala zase pribirala moc :o)) Pokud neni podvyzivena, tak to nech byt, hlavne ze je zdrava a spokojena, nebo ne? :o))) Nektery deti, kdyz jsou kojeny, tak moc nepribiraji, az pak kdyz zacnou prikrmy, tak dlabou o106 :o)
26. srp 2007 v 09:18  • Odpověz
zacly jsme s prikrmy v peti mesicich,krasne papa,tak doufam,ze nabere
26. srp 2007 v 16:45  • Odpověz
Teda já jsem dneska nějaké znavená. Celý víkend byl nějak moc akční. Jdu do hajan.
26. srp 2007 ve 20:41  • Odpověz
ijet,
tak to je u vás s tím spaním dobrý, spí docela dost přes den a ráno taky krásně chrupká, jak tak koukám :slight_smile:
Jinak ve Sloupu jsme byli na dovolené před dvěma lety, v jednom malinkým kempu, mrkli jsme na Sloupsko-šošůvské jeskyně a koupali se taky tam v lomu :slight_smile: Bylo tam krásně.
No a s tím chozením jste obrovský šikulky!!!!! :slight_smile:

kamhajek,
gratulujeme taky ke stání :wink:

Jinak jak si manža koupil nový kolo, tak konečně můžeme společně jezdit, zatím vytrváváme každý den a teď je mě moc špatně od žaludku, páč jsme to asi přehnali, když jsme jak blázni tlapali do velkýho kopce a jsme momentálně mimo formu :confounded:
26. srp 2007 ve 20:59  • Odpověz
ijet- tebe jsem tu taky dlouho neviděla :wink:

Jinak Kubík taky pořád spí s náma v ložnici (většinou ve své postýlce),manža naléhá,že ho už zkusíme dát vedle do pokojíku,ale nějak se nemůžu odhodlat.Mám takhle jistější pocit,že je u nás a hned ho uslyším.Tak nevím,kdy se vlastně má děcko přestěhovat.Zase možná čím dřív,tím líp? Nebo co si myslí ostatní maminy?

jita2-myslím,že Ijet má na mysli jiný Sloup-skalní hrad v severních čechách,nebo se pletu ijet?? :grinning:
Jinak doufám,že s tím žaludkem to nebude tak zlé...Já na kole nejela ani nepamatuju,asi by to taky pro mě bylo náročné :grinning:
26. srp 2007 ve 21:35  • Odpověz
Ahojky, byla jsem tu za vámi párkrát před časem, tak se jdu podívat jak tu pokračujete :wink:
26. srp 2007 ve 21:52  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.