• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
ijet,racul,
a já si říkala, že jsem tam žádný hrad neviděla :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
27. srp 2007 v 07:22  • Odpověz
kamhajek,
mrkla jsem na fotky a jsou fakt DOKONALÉ! Teda Ondra se tam všude tváří fakt jak model, jsou strašně moc povedený, strašně vám to všem sluší :sweat_smile: :sweat_smile:
27. srp 2007 v 07:25  • Odpověz
autor
ahojte holky,
tak mám konečně namontovanou myčku, opravenou pračku i wc (mým šikovným manželem) :grinning:. Terka začala spát teď jen jednou denně a to dopoledne - 2 hodiny a odpo si zdřímne v kočárku tak po 30ti minutách.
KOLO - to mně manžel furt tahal někam na kolo, když jsme spolu začali chodit, takže jsem toho najela dost. Teď ho mám u našich :grinning: .
Jinak už se "zatím" budí jednou v noci - tak snad to nezakřiknu. Jedna doktorka z webu mi totiž poradila, ať ráno místo jogurtu dávám chvíli mléko a ona že si jednu dávku mléka pak vynechá. Tak teď měla v noci akorát v 1 a pak až v 7. Tak počkám ještě tak dva dny a pak zas najedu na jogurt - v sobotu jedeme na týdne na slovensko, tak jsem zvědavá.
Holky, taky si vaši prckové chtějí hrát se vším, jen ne s hračkama? Terka si oblíbila cd od Lucky Vondráčkový. Když pouštím to její s pohádkama, tak ji vždycky najdu mimo obývák, ale když pustím Lucku, tak začne tancovat a vrhá se na přehrávač, jako že to zesílí a nebo vypne :angry: :grinning: . A když tam dám polštář od sedačky, tak ho prostě shodí :angry: :angry: . Budu muset koupit nějaký prolézadlo, nemáte někdo nějaký typ?
27. srp 2007 v 11:45  • Odpověz
autor
jo a co se týče jídla - zkusila jsem na 3 dny dát hipp příkrm a to mi zblajzla 220 g!!!! :angry: :angry: :angry: Ale jedla tak kolem 1ný. Oni do toho dávají kukuřičnou moučku - tak jí zkusím sehnat. A samozřejmně je to přisolený. Tak nevim, jestli mi vůbec bude jíst doma vařený .. :rolling_eyes: :cry:
27. srp 2007 v 11:49  • Odpověz
autor
potřetí a naposled :grinning:

racul, Terka už spí tak skoro měsíc sama ve svém pokojíčku. Sice to pár dní bylo jako kdyby spala sama, ale teď je to lepší. Naučila jsem jí tam dávat i přes den, a dopoledne mí spí tak 1-2 hodinky, podle nálady ... A my máme v ložnici trošku větší soukromí ...
27. srp 2007 v 11:51  • Odpověz
Raculka: Ondra spí ve svém, tak od půl roka. Vše proběhlo v klidu a spinká lépe. Dávám ho tam spát i po obědě.

Jita: děkuji :pensive: .

Jinak naše dnešní míry jsou: váha 9,69kg, délka 76cm.
27. srp 2007 ve 12:48  • Odpověz
ahoj holky, hlásím návrat z divokého západu :sweat_smile:
ve westernovém městečku bylo nádherně, užili jsme si kovbojů, dobových kostýmů, nejrůznějších zvířátek a atrakcí všeho druhu, ovšem Jiříka nejvíc uchvátila taková malá mašinka, co z místního nádraží objížděla celý areál, tak nás pořád upozorňoval, že je tam "ššš" a my museli vláček nahánět a mávat :grinning:
a ze stanu byl naprosto nadšený :wink: místo spacáku měl fusak a spal úplně nádherně :slight_smile:
27. srp 2007 ve 14:24  • Odpověz
a malá perlička, v sobotu tam byl megakoncert Kabátů, což jsme zjistili až těsně před odjezdem, takže jsme váhali, jestli máme vůbec jet, ne kvůli Kabátům, ale kvůli malému, byly tam mraky lidí, doprovodný program celé odpoledne, ale dopadlo to skvěle, my byli smíření, že budem koncert pozorovat z nejvzdálenějšího konce kempu na obřích obrazovkách, šli jsme mrknout jen na zahájení, malý se vzbudil s nástupem Pepy Vojtka, zapařil si na dvě písničky :grinning: pořád rukou ukazoval na světelnou šou :grinning: a pak to zalomil a natvrdo usnul, bengál nebengál :sweat_smile: a vzbudil se zase až na ohňostroj, okomentoval ho "bác" a "blik" :grinning: a mohli jsme jít do hajan :wink:

a řeknu vám, tolik spokojených, do noci řádících capartů jsem už dlouho nikde neviděla :wink:
27. srp 2007 ve 14:36  • Odpověz
Zevi: tak to je super jak jste si to užili :grinning:
27. srp 2007 v 15:06  • Odpověz
zevi,
tak to je dobře, že výlet ve stanu si Jirka užil :wink:

Jinak jsem si myslela, že když Marušku už 14 dní kvůli průjmu šidím na stravě, furt ta blbá dieta, tak když už je to dva dny v pořádku, tak jí zkusím dát malé rajčátko, hned se z něj tekutě pokakala a i z jogurtu, my snad na té dietě musíme zůstat snad ¨půl roku nebo co :angry:
27. srp 2007 v 18:47  • Odpověz
Ahojky sluníčka moje :slight_smile:
Tak ten Sloup je vážně u nás :wink: ale je tam stejně krásně jako v tom co jsi myslela ty Jitu :wink:
racul
já si vážně nedokážu představit, že by Kuba spinkal sám v pokojíčku :frowning2: mě by bylo smutno a líto že je tam sám...opuštěnej...ale holkám gratuluju, že mají tak šikovný dítka :wink: ten náš šmoula bude se mnou fakt do puberty :sweat_smile: no pak jednou to budu vzpomínat...
Imtimčo pácháme s tatkou v obýváku a mussím říct že je to teď denně :sweat_smile: páč nevím kdy přijde menštrujka :stuck_out_tongue_closed_eyes: :angry:
kam
krásný klouček, dle míry a váhy a dle fotek :wink:
jitu
chudinka, neboj přejde to :wink:
zevi
o tom městečku jsem slyšela jenom chválu, tak že super :dizzy_face:
mapris
já mám dítko který zajímají jiný věci jen ne hračky, závidím maminkám který mají dítka co si vyhrají s hračkama, u nás vede pračka, mobil, ovládače, dývko....kuchyně... :unamused:
27. srp 2007 v 19:45  • Odpověz
ijet,
každý den???? :confused: :fearful: :grinning: No to by nebylo nic na mě :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Jinak určitě to má své výhody, když máš Kubíka u sebe, přesně jak říkáš, budeš na to krásné vzpomínat, pokud ti to nevadí, je vidět, že jsi tak spokojená, když jste spolu, tak je to úplně super!! :wink:
28. srp 2007 v 08:54  • Odpověz
Tyy jo Ijet,ty ses dracice:grinning: :grinning:,ja bych na to kazdy den nemela asi ani silu ani chut :grinning: :sunglasses:

Tada sice ma postylku u nas v pokoji,ale posunuli jsme mu ji dal od nas a prijde mi ze ze me tolik neciti to mliko a ja se fajne vyspim :wink: budi se az rano ve ctvrt na 7

Jinak s hrackama jsme na tom podobne,ma jich plny kos ale nejvic ho bere hifi vez,ovladace,mobily,obaly s CD :unamused:
28. srp 2007 v 10:11  • Odpověz
autor
carodka,
a to ja zase jo :o)) ale musi na to byt nalada a podminky :o))
No, tak s hrackama jsme na tom stejne... Premyslim, ze bych koupila nejakou prolezacku a asi domecek, kam by si mohla zalezt a hrat si ..
28. srp 2007 v 11:40  • Odpověz
mapris,kamhajek - to je super, že už jste daly prcky vedle, gratuluju :wink:
Já s tím budu asi ještě chvilku bojovat.Malý sice spí ve své postýlce,celkem dál od nás,ale stejně v jednom pokoji.Ale já mám klid-vidím na něj hned. :confused:
Carod- budí se až ve ctvrt na 7 - někdo by řekl UŽ :grinning: My taky strašíme v podobný čas,ale třeba na dovče to bylo už před 6h a to mě fakt štvalo :angry:

Ijet- i ty naše nymfičko :grinning: :sunglasses:

Hracky- tak to je vsude asi stejné.Nemá cenu kupovat zbytečně moc hraček,protože všechno ho baví chvilku.A jak píšete,nejvíc zaujmou věci denní potřeby a hlavně nevhodné,nebezpečné... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
U nás vedou malé tubičky se vzorky krému,miska s psí vodou :angry: , papírové krabice,noviny,velké knihy,sušák s prádlem,kuchyňské náčiní,odpakový koš... atd atd :grinning:
28. srp 2007 ve 13:01  • Odpověz
Ještě k jídlu-sice to patří spíše do příkrmů,ale vy tam poslední dobou moc nechodíte a tady jste pěkně pohromadě :grinning:
Dneska jsem mu zkusila dát mé oblíbené jídlo-těstoviny se špenátovo-smetanovou omáčkou a kuřecí kousky.Moc mu to chutnalo.Myslíte,že to je vhodné jídlo? Já kupuju ten klasický mrazený špenát protlak ( listový nám ani jemu nechutná).A dala jsem do špenátu vajíčko.
A jak jste na tom s jídlem vy? Pokročily jste třeba v pribiňáčkovi?? :sweat_smile:
Já jsem mu už teda dala lipánka pro zpestření.Když jsem četla složení,nic špatného jsem tam neobjevila.Co je teda vlastně nejhorší na těch pribinákách aspol?? Na co si dávát pozor??
Jinak už nevím,co dávat k snídani.Střídáme jogurt-tvaroh a kombiju s banánem,zamíchám přesnídávku..O víkendu jsem mu dala ochutnat naší oblíbenou piškot buchtu s pudinkem,to mu moc chutnalo.Snad občas kousek nevadí?
díky za vaše cenné názory :slight_smile:
28. srp 2007 ve 13:16  • Odpověz
ahoj kozenky :slight_smile:
tak jsme zpátky z dovči, jsem docela utahaná :grinning: Bylo to náročné, naštěstí jsme jeli na 14 dní, protože prvních 6 dní to byl docela mazec :sweat_smile:
Malé se rvaly stoličky, horečka 39,9, drželo se ji to dva nebo tři dny, už ani nevím. Pak se jí na bříšku a zádech udělaly nějaké fleky, takže zase sranda. Manžel pořád stresoval a chtěl jet domů, ale vylučovací metodou jsme zjistili, že to má asi z krému, takže jsme používali jiný a nasadili zyrtec a za dva dny to bylo fuč. No a 6. den nám princezna sletěla z postele na dlažbu, takže na hlavě semafor de luxe :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:

Cesta tam i zpět probíhala v pohodě, trvala asi 12 hodin a malá ji celou prospala. Akorát cestou tam bylo otřesné pičasí - přejeli jsme kolem 4h ráno hranici do Chorvatska - černo, chcalo jak z konve, teplota 13,5 stupně :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jsem nejdřív myslela, že jedeme někam na sever do Irska nebo co :sweat_smile: No počasí prostě nevalné, jak jsme jeli níže, teplotka stoupala, ale žááádná sláva. Když jsme přijeli na místo, tak tam bylo akorát po dešti a docela zima :sweat_smile: Takže jsme šli chrupkat a kolem pěti jsme vyrazili s kočárkem na procházku obhlídnout moře. Malá se hned chtěla ocákat, takže boty dolů a šla si poťápat do vody. No nadšená, pak jsme ji nemohli z tama dostat, takže trošku hysteráček. Druhý den už měla tu horečku, ale na pláž jsme šli, bylo ale zataženo a foukalo, voda ledová, takže se koupat nechtěla, jen se vozila na nafukovacím dráčkovi. Do vody šla teda poprvé na ostro na koupajdu až čtvrtý den. Moc se jí tam líbilo a lidi docela nechápali, že je tak malé mimino v té studené vodě tak vychlamané :grinning: .
Jinak tam bylo mimin strašně moc, podstatně menších i takové 4-5 měsíční tam byly. Ale osobně bych teda nejela k moři s nechodícím dítětem, protože už tak to bylo dost náročné a celý program byl podřízený malé, natož ji ještě furt smykat na rukách nebo aby někde ležela, to by už na mě bylo moc.

Měli jsme sebou ten plážový stan, ale celkem k ničemu nám moc nebyl. Manžel ho chodil vždycky ráno v 8h postavit, aby chytl nějaké dobré místo, ale většinu dne byl prázdný. Ivanka byla naprosto nevyzpytatelná, většinou jsme čekali až se vysmolí, takže ráno jsme vstali, nachystali si věci, posnídali, ona hodila bobek a šlo se - zhruba po té 10h. Někdy byla ale dcérenka unavená a usla nám, takže hodněkrát jsme šli až ve 12h v tom největším hicu, abychom se k té vodě vůbec dostali :sweat_smile: Ale většinou jsme šli dopo a kolem 13h jsme se vraceli na apartmán, protože v tom stanu mi spát nechtěla a už bývala protivná, takže jsme nechtěli ostatním lidem otravovat dovolenou. Stan jsme tam nechali a šli se vyhajat domů. Usla nám tam jen jednou, ale pak se vzbudila a měla takový hysterák :stuck_out_tongue_closed_eyes: , z pusy ji tekla krev, zrovna se ji prorvala další stolička, takže nebyla k utišení a půlhodině nepřetržitého řevu jsem ji dala čtvrtku diazepamu a chudinka konečně usnula a vyspinkala se z toho. Jinak v tom stanu ani nepřebývala, protože jsme ji vůbec nemohli udržet ve stínu - takže byla furt ve vodě a nebo seděla s holou prcinou v písku a hrabala se tam :grinning: Takže asi v pohodě stačil slunečník. No, ten další týden už jsme ani stan nebrali, vždycky jsme se přišli akorát trochu okoupat, poblbnout a šli jsme zase zpátky a pak znova odpoledne.

Jinak nejsme teda skoro vůbec opálení, páč teda jsme tam moc na to neměli čas a ten další týden ke konci se zase pokazilo počasí. Odjížděli jsme nakonec už v pátek, abychom jeli zase v noci.

Jinak nevím, co bych vám napsala :sweat_smile: Ubytování jsme měli super, peníze jsme skoro všechny prožrali :grinning: Furt jsme jedli zmrzliny a pizzy a grilovali jsme :dizzy_face:
Vy co vás to teprve čeká se klidně na něco zeptejte :slight_smile:

Jooo, ještě jsem vám chtěla napsat náš super den blbec - alias další happy day a to 12.8. - hned druhý den :grinning: :grinning: :grinning:
Začlo to už ve 3h ráno, kdy se malá probudila. Běžím ji do kuchyně udělat mlíko, ale jaksi jsem ještě neměla zmapovaný terén :grinning: a v plné rychlosti jsem vrazila do sklápěcího stolu, který jsme na noc samozřejmě nesložili, protože jsme neočekávali, že budu taková šikovná :grinning: Byla to teda prda jako prase, a trefila jsem se zrovna do kyčle, takže pěkný monokl a sotva že jsem udělala krok. Takže jsem vypadala jako krypl - levá ruka v ortéze a na pravou nohu jsem pajdala jak žofre :grinning:
.... happy day samozřejmě pokračoval dále :grinning: , chystáme se konečně k vodě, obleču si nové plavky a práááásk - urvalo se mi ramínko :grinning: . NO naštěstí jsem měla sebou šitíčko, ale i samozřejmě druhé plavky, ale ty se mi moc nechtělo ničit. Manžel mi tam nasunul ty ramínka do těch košíčku - nějaké dvojité, jenže mi to přehodil, takže jsem pak celou dovolenou chodila s obráceným ramínkem :grinning: , ale to jsou malé věci
....konečně jsme došli na pláž, malou jsme posadili na draka a hurá do vody. Po asi 10 minutách si manžel uvědomil, že má v kapse u koupacích šortek peníze což by nebyla taková trága, ty se dají usušit, ale hlavně klíče od auta :grinning: Takže rychle ven, rozmontovat klíčky a vysušit. No samozřejmě, že central nám už nefunguje :grinning: , ale hlavně bylo teda štěstí, že v tom dálkáči není imobilizér (ten je v klíči), páč jinak bychom ani neodjeli :grinning:
.... no a jelikož jsme měli sebou takový malý stolní gril, tak jsme si chtěli něco na terásce ugrilovat. Měli jsme takovou obrovskou zděnou terásku, s prosklenýma šoupacíma dveřma :grinning: a jelikož jsme nechtěli, aby nám všechno vevnitř smrdělo, tak jsme chtěli ty dveře zašoupnout :slight_smile: Jeeenže, Dášenka si nevšimla, že zvenku není klika a jak to nabralo švunk, tak se ty dveře zabouchli a my zůstali uvězněni na terase :grinning: :grinning: :grinning: Samozřejmě večer, nalevo jsme sousedy neměli, tam už byla zeď sousedící se schodištěm a napravo apartmán byl prázdný :grinning: Manžel si ale všimnul, že jsou ty balkonové dveře otevřené, tak přelezl přes dělící zídku vedle a chtěl přes ten druhý apartmán projít ven. Bohužel byly ale zavřené vchodové dveře :grinning: Takže co teď??? :grinning: :grinning: :grinning: Nemusím vám vykládat, jaká to byla stresovka :grinning: , večer, uvězněni s malým děckem :grinning: Nakonec se manželovi náhodou podařilo odchytit nějaké němce (což netušil, že jsou němci) na vrchu toho schodiště, protože tam zrovna vraceli smeták. Tak na ně hulákal, že jsme se zabouchli na terase, ať nám jdou otevřít. Němec teda nerozuměl ani ránu, ale asi si domyslel, že má jít dovnitř, tak nás nakonec vysvobodil :grinning: :grinning: :grinning:
... no a když už to konečně vypadalo, že grilovačka může začít, tak jsme zjistili, že nám to nehoří :grinning: Neměli jsme totiž podpalovač a manžel si naivně myslel, že to zvládne podpálit s dostatečným množstvím novin :grinning: No bohužel, jak foukl vítr, tak noviny lítaly po celé terase, ale briketa ani za nic nechytla. Nakonec se jedna umoudřila, ale už bylo tolik hodin, že jsme to vzdali a druhý den jsme si raději koupili podpalovač :grinning:
... no a pak už jsme šli raději spát, ať se nestane ještě něco horšího :grinning: :grinning: :grinning:

tak sorry za románek :grinning: :grinning: :grinning:
28. srp 2007 v 15:44  • Odpověz
Racul-ja jsem v tomhle asi ujeta ale prijde mi ze ty lipanky a pribinaky nejsou teda nic moc je to jen samej cukr a smetana,ja jsem vdecna ze malej dlabe samotnej bilej jogurt,ten Holandia,tak mu to nebudu kazit :wink:

Dashak-no teda potes koste :sweat_smile: to nebyla moc dovca vid?Docela jsi me vydesila,my jedeme v patek na Makarskou.Koukam porad na pocasi a furt ukazujou jaky tam neni vedro..kde ste byli ze tam byla takova kosa? :confused:
28. srp 2007 v 17:52  • Odpověz
Racul-no ja jsem vdecna za to ze se budi az ve ctvrt na 7,ale to ho jenom nakojim a chrupka dale,ale pouze o ctvrt na 8 :-/na jak dlouho to tak vidis s tim kojenim?Ted mel taky obdobi ze vstaval pred 6 a to jsem rada ze uz pominulo :sweat_smile:
JA bych klidne takhle testivinky dala ale ja to hrozne korenim,kdyz me to taaak chutna :grinning: tak to musim omezit aby to mohl i malej,ted ma do zasoby navereny spagety s kurecim,zeleninkou a protlakem a mooc mu chutnaj,uz jsme to i trosku solila,ma tam bazalku,provensalnske koreni a tak :wink:
28. srp 2007 v 18:00  • Odpověz
Carod, byli jsme v Pakoštane, asi 60km pod Zadarem. Ona tam jako nebyla kosa, byl teda víceméně furt hic, akorát tu cestu tam jsme teda chytli slejvák jako prase, přijeli jsme v sobotu ráno, tak to bylo tak pod mrakem a po dešti, ale odpoledne celkem svítilo sluníčko, ale my jsme se šli k vodě akorát projít a ten druhý den bylo teda slunko věčně za nějakým mrakem a dost foukalo. Pak byly furt hice a poslední 3 dny večer vždycky pršelo nebo byla bouřka a přes den dost foukalo a někdy byl takový ten opar - jako vedro jako prase, ale slunko bylo takové zastřené. Měli jsme teda fajn ubytování s hodně velkou terasou, všechno super, ale klima tam fakt chyběla :unamused: Potili jsme se teda delikátně :stuck_out_tongue_closed_eyes: Navíc malá je zvyklá spát doma sama v pokojíčku, tam jak nás ráno viděla, tak už nechtěla být v postýlce, proto taky ten pád, protože ráno dospávala s náma v posteli, všichni 3 jsme byli tuzí jak veka a ona jak je zvyklá v postýlce cestovat, tak docestovala až na dlažbu :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jinak teda příště už nepojedem v půlce srpna, bylo tam plno lidí a taky teda fakt dusno, malá byla furt mokrá jak myš :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jenže mě tak blbě vycházela mrcha, že to jinak nešlo :confounded:

Tak doufám, že vám počasíčko a vůbec celá dovča vyjde :slight_smile: My jsme nakonec taky měli dobrou, jen ten začátek byl takový náročnější :grinning: Jinak to ale byla spíš dovolená pro malou než pro nás :sweat_smile:
28. srp 2007 v 18:45  • Odpověz
racul,
my jsme pokročili možná kousínek, ale pribiňáčky nebo něco podobnýho sladkýho u nás nehrozí. Nemám potřebu jí to dávat, páč jí to fakt nic nepřinese, jinak pečivo s lučinou, obídky tak mírně upravené pro ni, jak co, nic smaženého nebo omaštěného tukem (max. másílko), a včera měla poprvé krupicovou kaši s kakaem-tu nebudeme dávat každý den, jen občas, jíme teď hodně chudě, kvůli případnému průjmu, je to fakt hrůza, když už si myslím, že je to pryč, dám jí na zkoušku jogurt a ona se mě tak pokaká až hrůza :frowning2:

dashi,
chudinka Ivanka, ta měla smolné dny :frowning2:
My jsme byli taky kousek od Pakoštane, ale asi tři pět let zpět :wink:
28. srp 2007 ve 21:20  • Odpověz
Dashak-dik za info,a obdivuju te ze jste to tam nakonec zvladli,my ted mame taky narade ty stolicky tak bojim bojim :-/ ,az prijedem napisu tady taky roman :grinning: ja doufam,ze tam moc lidi uz nebude,a pocasi snad taky vyjde,doufam :sunglasses:

Jita-to me mrzi ze ten prujem Marusku takhle trapi :unamused: at je brzy lip
28. srp 2007 ve 21:31  • Odpověz
A já si říkala, kdepak nám ta dashak lítá :sunglasses: . A ona si dovolenkovala :dizzy_face:
No ale jinak jak čtu,tak jste se neměli špatně.Ale jak píšeš,spíš dovča pro malou než pro vás.Proto jsme se letos nikam daleko nevypravili.Musím říct,že pro mě i ta dovča na Moravě nebyl žádný velký oddych.Pořád kluka hlídat,trošku narušený denní režim,kluk chvílema protivnej... :unamused: . Ale jinak fajn,nestěžuju si.Holt jsme maminy na plný úvazek. :grinning:

Carod-určitě budete mít pěkně.Co malej,je ok ?
O kojení zatím moc neuvažuju.Zatím mlíčko máme,je o něj zájem,takže nemám důvod přestat s kojením.Ale jakmile to půjde do kopru,nechám toho-výčitky mít myslím nemusíme,když jsme takhle pěkně kojné,ne ? :grinning:
Taky hodně kořením,ale malému jsem dala špenát stranou a nám to dokořenila až pak,tak měl jen trochu soli.
To dáváš klasický rajčatový protlak? Nebo nějakou passatu,rajčata atd??
To víš,ráda načerpám nové inspirace.Díky.:wink:

My byli u moře vždy až v září a nemůžu si to vynachválit.Cesty bez front,žádná vedra,ale přitom ještě příjemné teplo.A není tolik lidí,takže je to takové pohodovější.Ale jak pro koho- některé slečny ze zájezdu byly naštvané,že není s kým navázat kontakt(kromě německých důchodců..). :sweat_smile: Ale to už se nás netýká,co ?! :grinning:

Pribináčky aspol- já dala zatím asi 3x - prostě už jsem nevěděla,co dát na sváču,tak kvůli zpestření.Jinak samozřejmě upřednostuju bílý jogurt,klasický tvaroh,tu lučinu...Ale četla jsem složení na lipánku a tam byl jen tvaroh,smetana,cukr a vanil aroma,což mi nepřijde nijak drastické.Ale když jsem studovala myslím pribináka,tam se mi to líbilo o dost méně. :confused:

jita-tak to máte veselé :frowning2: . Snad to nic nebude. Nemá malá problémy se stravitelností mléka? Fakt se s tím setkávám nějak dost často u dětí :rolling_eyes: .

TAk mě napadlo-chodíte nějaké třeba na nějaké kurzy-jazyky,pc,cvičení atd ??
Já se chci přihlásit aspoň jednou týdně na Nj,tak jsem zvědavá,jak to zvládnu a hlavně co hlídací babička.Mám pocit,že děsně blbnu a zapomínám,tak snad si trochu osvěžím mozkovnu. :dizzy_face:
28. srp 2007 ve 22:47  • Odpověz
racul,
doktorka nám nic neřekne :unamused: Jedla hodně ovoce, tak prý to má z toho, ale už to trvá přes dva týdny, což je hodně blbé. SIce se to už teď uklidnilo, že dva dny nic, ale pak se stejně třeba pokaká na vodu téměř, třeba po mléce nebo po jogurtu, no dávám jí neustále mlíko v rýžovém odvaru, tak to zatím drží, jinak pořád dietka, což je hrozné, ji pořád o¨chuzovat o to, co má ráda. Jestli se tak ještě párk¨rát pokaká, zajdu k dr. :wink:

Kurz NJ by se mě mooooooc hodil, taky blbnu a zapomínám, ale s hlídáním by to nebylo asi moc jednoduché, babičky jsou trošku dál :frowning2:
29. srp 2007 v 08:31  • Odpověz
Racul-teda kurz NJ by se mi taky hodil,taky mi prijde ze docela blbnu,ale moje mamka se vraci do prace a druha babicka je 800km na Slovensku :frowning2:

Jo a davam takove to ciste rajcatove pyre,je to od naky italsky firny maj hodne tehle veci,urco to budes znat,mozna vallfruta?nebo neco takovyho :wink:
29. srp 2007 v 09:13  • Odpověz
ahojda :slight_smile:
jeden den se sem nedostanu a takové slohovky :grinning:

dáši,
super, že se vám dovča tak vyvedla i s dobrodružstvím na terase :grinning: :grinning: až na ty Ivančiny zoubky :frowning2: toho se manža taky děsí a myslím že oprávněně, protože malý po pár celých prospaných nocích začíná být ukňouraný, takže to vypadá že polezou zrovna přes dovču :angry: za 14 dnů budem na řeckém Thasosu, já se těšííííím :dizzy_face:
co jsi brala za léky? já myslím že: paralen, nurofen, smectu, baby dent, fenistil, infadin, teploměr, odsávačku... ufff, nezapomněla jsem na něco důležitého?

jita,
tak držím palečky, ať už Marušku přestane kakajda trápit a může se pořádně nadlábnout :wink:
a sedačku na to manžovo kolo jste už taky pořídili? já ji koupila před pár dny, ještě musím uhnat tátu, ať ji přimontuje, jsem zvědavá jak se bude prckovi na kole líbit, ale asi jo, on je takový dobrodruh po nás :sweat_smile: a nebojí se ani čerta, o tom jsme se už ujistili :sweat_smile:

jinak k tomu pokojíčku, myslím, že dokud budu kojit, zůstane malý s náma v ložnici a pak se uvidí, ale na příštího půl roku až rok v tom mám jasno :wink: :grinning:

jinak nějaké větší experimenty s jídlem jsme zatím nezkoušeli, pořád jedu ve starých kolejích, akorát odpo svačinu většinou dávám chlebík s troškou másla (lučinu mi loupežník jeden vyplivává :angry: ) ovoce a obvykle chce dokojit :wink: a začala jsem solit, ale opravdu minišpetičku, že to ani není poznat
29. srp 2007 v 10:09  • Odpověz
autor
jita2,
a zkoušela jsi nasadit protiprůjmové mléko? Já jsem nasadila od nestle all 110, a nutrilon má nutrilon pepti. A mně doktorka radila koupit lactobacillus acidofullus - jsou to tabletky, které se dají otevřít a ten prášek někam vysypat. Třeba malá má porušenou mikrofloru ve střevech - to jsme měli taky. Teď když má průjem, tak nasadím to bezlactosové mléko a ty tablety a je klid ... Zkus to.

Dasha,
jsem se dlouho takhle nenatlemila, co po tvym happy dni. No, hlavně, že jste si to aspoň trošku uřili a dostali se domů. My když byli s partou ve Francii, tak nám ve 4 ráno vykradly stany, ale dopadlo to dobře. Hlavně, že jste se vrátili celý - teda kroměn tý tvojí paciny a nožiny.

NO nic,
spí mi dítě, jdu péct housky. Zatím páčko.
29. srp 2007 v 10:39  • Odpověz
Ahojky holky :wink:
včera jsem sem naběhla, hltala vaše příspěvky a když jsem chtěla odepsat, tak mě manžílek vyhodil :angry: že se zase musí učit :stuck_out_tongue_closed_eyes: ( příští týden jede na zkoušku) :unamused:
TAk nevím kde začít :slight_smile:
SEXÍK: už mám po :cry: já TO po týdnu zase dostala, jsem z toho na budku. Ještě že jsme byli tak plodní, teda doufám, že ne do slova :grinning: vůbec nevím jestli ty antíky mám brát, bo se na ně vy...ten ascorutin mi nepomohl, tak ho brát ani nezačnu. Jinak jsem se taky divila, že si MI chtělo denně :confused:
JÍDLO: tak víte že dávám občas bobíka, jinak Kuba jí podobně jako mi, midi kořením, ne mastný a tak...k snídani má rohlík s máslem, bo sýrem, šunkou, někdy piškoty, ten bobík, jogurt, pudink...ten se chystám dneska dělat. Už jsem mu i dala slabě mázlou paštiku, no to víte že mu jela...Pořád kojím a jak píše racul, tak dokud je zájem, bude mlíčko. Jinak když si vzpomenu na sousedku o který jsem tu psala, jsme všichni šumařky :grinning:
VOLNÝ ČAS: to je co prosím vás??? Bydlím na vesnici a je tu s aktivitama mrtvo, na to abych jezdila do města, nemám čas a na cvičení doma taky ne :frowning2:jsem ráda, když mám v poho domácnost.Chybí mi sednout si ke knížce, vyšívání atd...
Dáší
super dovča, co?? Zrovinka včera jsem na tebe myslila, kdy se ukážeš.
Jitu
už to snad dá Maru pokoj, průrytus hnusne :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Carod
snad vám to vyjde :wink: a taky si užijete moře
29. srp 2007 v 10:46  • Odpověz
Zevi, tyhle léky jsem brala (jen pro malou):
paralen sus, mucosolvan, zyrtec (ten si stopro vem, páč nevíš jestli nebude mít na něco alergickou reakci, jsem ho ocenila) a nebo potom fenistil kapky, smecta, všechny gely na zuby co jsme doma měli :grinning: , chamomilla - díky bohu :grinning: , dithiaden, diazepam - ten jsem teda ocenila, páč ten řev při protržení stoličky si asi umíš představit, septonex spray, heparoid - taky se hodil na toho velkého monokla jak spadla z postele, fenistil, panthenol spray, náplasti, obvazy, a možná bych vzala příště opthalmoseptonex. Teploměr i odsávačku jsme měli taky. A potom na mazání po koupání jsme používali mléko panthenol forte - protože je dobré po dlouhém pobytu ve vodě a na slunku.

Nevím, možná jsem na něco zapomněla. A co máte na hlavu? Nám se nejvíc osvědčila kšiltovka, to slunko je tam fakt hodně ostré a takové malé slun. brýlky se na Ivanku eče nedělají :frowning2: , takhle ji do očiček nesvítilo.

A dávejte pozor, aby si mokrýma ručkama netřel očička, hned začne slzet a hrozně ta sůl štípe, takže nejlépe hned osprchovat. Malá tam budila ohlasy, protože se mnou chodila pod tu ledovou sprchu :slight_smile:

Takže držím pěstičky a přeju hezkou dovču.

My máme teda venku 3 stoličky a 2 špičáky. Další jsou na cestě :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. srp 2007 v 10:48  • Odpověz
jooo, ještě jsem zapomněla - brala jsem od hippu ORS 2000 kdyby náhodou měla průjem, je to na rehydrataci.

Plínky do vody jsme vůbec nepoužili, spotřebovali jsme ale hodně mlíka, naštěstí jsem vzala balík víc než normálně spotřebuje. Protože jak ji bolely ty zuby, tak nechtěla moc jíst, jen mlíčko mlíčko a piškoty
29. srp 2007 v 10:53  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.