• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
Jinak makáme na baráku, včera jsme vyklízeli půdu, ty jo tam bylo veteše, no padesáti letej prach, byli jsme jak čuňata i to naše dítě :grinning:
Čekáme na penízky, který by měli přijít do konce týdne a hurá na střechu, modlím se za dobrý póčo :fearful:
JInak: pokud se chcete mrknout někomu do alba, musíte tu být na koníku zaregistrovaní? Nebo ne? Já když jsem u bráchy na pc (tam nejsem zargistrovaná)tak v pravo jak máme alba, IP.. tak tam nic není.

Jde mi o to, že jedna známá mi sem chodí číst příspěvky a lozit do alba. Přitom bych jí poslala foto mailem :angry: no aby nebyla tak nápadná tak mi napíše že "po dlouhé době se byla podívat na koníku" v mém albu na fotky...jsme na tom podobně jako kdysi mapris, s rozdílem, že mě v mailech nemoralizuje, páč ví že by neuspěla...Tak jsem se jí ptala jak je zaregistrovaná a ona že není, že být memusí :confused: jak jsem z toho jelen..
29. srp 2007 v 10:53  • Odpověz
Ijet, na čtení být registrovaná nemusíš. Možná ani na alba ne, ale musí si tě pak teda složitě vyhledat v seznamu alb, protože ji pak teda fakt napravo od tvého pasu nesvítí ikonky foťáku, pošty a vykřičník.

Schválně to jdu zkusit :grinning:
29. srp 2007 v 10:58  • Odpověz
Tak jde to, může prohlížet alba i jako neregistrovaná, může číst příspěvky.
Nemůže ale příspěvky psát ani si vytvořit svoje album, dokud se nezaregisruje :wink:
29. srp 2007 v 10:59  • Odpověz
dáši, dík za tipy :slight_smile: určitě lékárničku ještě rozšířím, radši to potáhnu zbytečně, než aby něco chybělo :unamused: hlavně malému sepisuju důkladný seznam nezbytností, protože si nedovedu představit, že by jsme třeba přišli o náš oblíbený dudlík a já se pak pokoušela sehnat jiný, který by byl ochotný vzít na milost-jsou to prkotiny, ale věřím, že by mohly pokazit dovču...

čepky vezmu asi všechny co máme, kšiltovku, piráta s kšiltem i bez a klobouček-ten jediný si z hlavy nestáhne, bo se zavazuje pod bradou :sweat_smile: ale zase v něm vypadá (prý) jako holka, aspoň to tvrdil náš táta, když jsme byli v Praze, já to kategoricky odmítla a vzápětí jakási bábina v metru nabízela "holčičce" sušenky, přitom měl malý modré triko, riflové šortky, modrobílé ponožky a ten klobouček-taky modrý a klasického chlapského střihu :grinning: manža byl samozřejmě na koni a dorazily to ještě dvě holčičky, když se ptaly jak se "ona" jmenuje :grinning: :grinning:

jo a minibrýlky se dají koupit buď od chicca, ale za nekřesťanský peníz :angry: a já sehnala normálně v optice něco přes 200,-Kč jsou pružné, tak by měly přežít zacházení nejrůznějšího kalibru :sweat_smile: ale malý je stejně radši než na nose má v puse, takže kšilt to stejně jistí :wink:
29. srp 2007 v 11:38  • Odpověz
ijet, a ta tvoje mrcha menšujka nerespektuje žádný kalendář? vždyť jsi ji měla onehdá :stuck_out_tongue_closed_eyes: to pak zas manžu strháš :sweat_smile:
29. srp 2007 ve 12:06  • Odpověz
Téda holky, člověk se sem den nedostane a má co dělat, aby to všechno dolouskal! Mám z toho teď hlavu úplně v pejru a nevim ani kde začít...
Tak vítám zpátky po dovče "vydovolenkovanou" Dashak. Pěkně jsem si početla a věřím, že jste si to přes to všechno (hlavně ty zubáci nešťastný) užili.
Carod, Zevi, nemůžu si pomoct ale závidim, že máte před sebou dovolenku a ještě u móóóóóře :sunglasses: .

My jsme včera byli na opožděný desetiměsíční prohlídce (doktorka měla dovču). Po zvážení prcka jsem myslela, že se na místě zkácim. Tak naše míry jsou necelých 11kilčo (10 850 g )a 76 cenťáků. A to ten pacholek teď skoro nejí... Přes den jsme kojení úplně vynechali, protože jinak by nejedl "normální" jídlo už vůbec. Kojíme ráno, večer a jednou v noci. Dopoledne sní trochu jogurtu s přesnídávkou, v poledne pár lžiček nějakýho masozeleninovýho mišmašáku, odpoledne do něj nacpu na zahradě trochu ovoce, před spaním nakojíme a fertig. Chudínek, jestli bude po mě..., mě stačí si pročítat v Receptech, co budu vařit, a hned mám dvě kila navíc :grinning: :grinning:
29. srp 2007 ve 13:01  • Odpověz
jita2- naše DR taky není zrovna přepečlivá dle mých představ :unamused:
Napadá mě,nebyla jsi třeba s malou na koupališti? Tam si děti lehko loknou vody a chytnou infekci.No snad už to bude dobré.Asi bych ti poradila,zkus na pár dní vynechat ty mléčné věci,třeba to pomůže. :wink:
carod- jo,valfrutu znám- jsou to takové krabičky jako na smetanu,ne ?
Já teda kupuju jiné značky,ale je to asi to samé-prostě rajčatové pyré,passata...Nebo v zimě občas rajčata v konzervě(do omáček).:wink:

Svým dotazem na aktivity jsem teda nechtěla nikoho naštvat (ijetko :sunglasses: ).
Taky nestíhám ani si přečíst noviny a v klidu vypít kafe.Ale kdybych teď nesedla na chvilku k netu,tak jo :sweat_smile: .
Ale určitě v baráčku je daleko víc práce než tady v bytě.Stejně bych ale radši měla tu zahrádku. :slight_smile:
29. srp 2007 ve 13:20  • Odpověz
Dashak: vítej zpátky, pěknou komedii jsi nám včera popsala, aspoň už jsem nemusela koukat na televizi a mohla jsem jít vychechtaná spát :grinning: .

Jita2: tak náš Ondra už je tři dny bez průjmu, ale pro změnu ho mám zase já. A to mi bylo poslední pět dní špatně od žaludku. Když jsem se o tom bavila s kámoškou, tak se mě ptala jestli nejsem náhodou těhotná. Tak jsem říkala, že mám tělísko, že je to blbost, ale jiskřička pochybností ve mě byla, tak jsem raději zakoupila těhutest a těhotná nejsem. Měla jsem docela bobky, když vidím jak už je Ondra akivní, tak by to byl asi pěkný záběr. No, ale zvládali to jiné, taky bych to zvládla.

Prochi: tak to je to pořádná klučina, my máme stejnou míru, ale o kilčo míň :wink:

Ijetak: tak držím palce, aby vám nepršelo do domečku :wink:
29. srp 2007 ve 13:47  • Odpověz
ahoj kozeny :grinning:

my jsme koupili sedačku přední, a k tomu ještě jednu redukci, která se namontuje na manžovo kolo, abysme si ty sedačky mohli přehazovat, ale jelikož má nové kolo a na ty nové typy nedělají ty redukce (nepasují), tak musí říct kámošovi, aby mu udělal redukci, která na to jeho kolo bude pasovat, zatím ji tedy vozím já :slight_smile:

mapris,
jelikož dávám sunar, dr mě doporučila protiprůjmové od sunaru, ale v lékárně mi řekli, že se prý už nevyrábí, tak volala dr, že prej máme dávat mlíčko dělané ne s vodou, ale z rýžovýho vývaru, že prý je to to stejné, no tak to dělám a je to dobrý, ale kterýsi den jsem ji dala dvě malinký pidi rajčátka a pokakala se z toho a z jogurtu asi po hodině taky, jako by prostě na to ještě nebyla připravená nebo nevím, jak dlouho se máme s tím ožehavým jídlem omezovat, nemá průjem už naštěstí po mlíce s rýžovým vývarem, který musím neustále ještě dávat, ale z rajčat, jogurtu apod. Ale už dva dny nic, tak uvidíme, ale bojím se jí dat zas jogurt nebo hrušku nebo tak něco, přece jen je to nebezpečný, když jí to ¨trápí tak dlouho, ale klepu, že už zatím dobrý, taky ale musíme být na té dietce, aby to bylo dobrý a pijem jen černý čaj (slabý) :wink:
29. srp 2007 v 18:58  • Odpověz
zevi,
taky jsem přemýšlela o brilkách, protože ty muchy, to je svinstvo, musíme zajít do optiky, ale nedovedu si představit, že je snese na očích, no snad jo, nechci černý, chtěla bych pro ni nějaký čirý :wink:

racul,
nebyli jsme na koupališti....ale když ona se pokaká (jak už jsem psala mapris) z rajčátka, i po jogurtu, jak jí dávám teď pouze mlíčko v rýžovým vývaru, tak z mlíčka už naštěstí nee :wink:

kamhajek,
tak mě bylo ¨přesně taky špatně od žaludku, když jsem měla ten průjem :unamused:
29. srp 2007 v 19:04  • Odpověz
Ahojky baby :slight_smile:

zacinam mit cestovni horecku uz za 2 dny sedime v aute a jedem :slight_smile:
takze sepisuju co se da dneska jsme si koupili 2 kufry,meli jsme jen ty sportovni tasky ale u pulky chybel zip, tak at to ma nakou uroven :grinning:
zitra jdu schanet tu horu leku co tu Dashak psala a vsechny je bohuzel vyuzila :fearful:
Dashak-Zyrtec a Diazepam je i bez predpisu? :wink:

Myslite ze je nutny aby mel slunecni bryle?Ja si vubec nedokazu predstavit,ze by si je nechal nasazeny :sweat_smile: :confused:
29. srp 2007 ve 20:49  • Odpověz
carod- naprosto te chápu, nebyla bych na tom jinak. Já vůbec nerada pakuju,jsem na nervy,jestli jsem něco nezapomněla.A ještě teď když máme Kubíka :sweat_smile:
No ale když máte ty nový kufry,to budete hogo fogo rodina. :grinning:
Zyrtec je bez předpisu,diazepam nevím,to dashak jistě poradí.
Jinak já si neumím předsavit,že by Kubík v brýlích vydržel.Takže já bych je nepořizovala.Ale samozřejmě každé dítko je jiné.Pokud mu dáš čepičku s kšiltem a se sluníčkem se to nebude moc přehánět, snad by to mělo být ok. :sunglasses:
A co Táda,je v pohodě?
Držím palce :wink:
29. srp 2007 ve 21:07  • Odpověz
Vlastně jsem se přišla hlavně zeptat- dáváte už nějaké koření? Např. když vaříte vývar z hov masa na polévku,tak dáváte i prckům nějaké koření pro chuť, nebo necháte tak jak je?
29. srp 2007 ve 21:09  • Odpověz
carodkaa: Ondra když byl mladší, tak mu brýle vydrželi, ale teď si je sundává a na hlavě nenechá ani klobouček.
29. srp 2007 ve 21:13  • Odpověz
no vývar dělám i z kuřecího apod., dám buď sůl (trošku) a nebo podravku, drobek soli už určitě potřebují :wink:
29. srp 2007 ve 21:19  • Odpověz
Racul-nastesti v pohode tuky tuk rymu jsme uspesne zazehnali..no a to si pis,s tema kuframa faakt frajeri :grinning: :grinning:

Na ty bryle se asi vykaslu byly by to jen vyhozeny penize..

K tem polevkam,varim vetsinou bud zeleninove nebo z vyvar z kureciho,to tam pridavam jen klasicky bujon,(ale je bez konzervantu) a petrzelku nebo pazitku,trochu soli jinak nic :wink:
29. srp 2007 ve 21:27  • Odpověz
Holky já mám někdy pocit, že ten náš prcek nás sní i z botama. Jakmile si sedneme s jídlem ke stolu už u nás stojí a hučí jak lokomotiva, aby jsme mu dali. Je neuvěřitelně neodbytný a jí úplně všechno. Třeba brambory nebo suchá rýže je úplný hit. Nebo mu dám suchý chleba a je taky spokojený. Taky už mi moc nechce ke svačině přesnídávku a čeká až co budeme mít my, tak to řeším chlebem z lučinou. Bude to pěkný všežravec :sweat_smile: .
29. srp 2007 ve 21:27  • Odpověz
kamhajek,
to je určitě dobře, když jí všechno a hlavně nemá problémy, aby něco snědl,taky jsou takové případy a maminky jsou moc nešťastné, že jim dítko pořádně nejí :wink:
Naše Maruš fakt miluje vývarové polévky, dnes to měla teda hodně zahuštěný zeleninou, mrkev, petrželka a kedlub a moc jí to chutnalo, k tomu nudle a kuřecí masíčko, to byla laskomina :wink:
29. srp 2007 ve 21:33  • Odpověz
Jita2: když děláš polévku, tak jen z masa nebo tam dáš i kostku masoxu nebo slep.vývaru?
29. srp 2007 ve 21:43  • Odpověz
Já právě taky většinou dělám ten kuřecí,bez ničeho,ale teď mám krásné hověží,tak asi dám jemu stranou nekořeněné a pro nás tam pak ještě frknu bujon,bobkový list,nové koření- beztoho mi to přijde takové nijaké.Ale nevím,třeba bobkový list už se může dávat? Vůbec netuším. Ostrá koření jsou jasná,ale tyhle bobky atd nějak nevím :grinning:
Kamarádka mi říkala že v biobchodě kupuje nějaký přípravek podobný podravce,jen je prý bez těch chem sr...,tak tam asi zajdu a ojuknu co mají,aby už to jídlo mělo lepší chuť.Zatím jen trošku přisoluju,nic víc.

carod-táda je prostě šikula,ví, kdy má být v pohodě :dizzy_face:
Hlavně aby se vám to všechno do těch hogo fogo kufrů vešlo...:grinning:

kamhajek- u nás to není o nic lepší.Už začíná pěkně zkoušet,jestli nedostane něco lepšího.Třeba má k snídani jogurt s ovocem a on ukazuje na špajz,kde je plechovka s piškotama.Minule se vztekal,že jíst nebude a chtěl jen ty piškoty co viděl na skřínce.Tak jsem sbalila obojí,řekla tak nic...(to jsem drsná,co?! :grinning: ) a za chvíli mu dala ten jogurt(piškoty už byly schované) a snědl ho.Taky nevím,jak řešit situace, kdy kouká těma očima na naše pochutiny.No-byla jsem přísná na psa, tak asi ani kluk nebude dostávat žádné zbytky od stolu :sweat_smile: :grinning:
Zrovna nedávno mi kámoška říkala,jak už půlroční holce občas dají ďobnout šlehačku,věcí z MC....:stuck_out_tongue_closed_eyes:
Začínám si připadat nenormální,že nechci dávat zatím všechno.Okolí mi často naznačuje,že přeháním.Máte to některá podobně ??
Mám pak sama pochybnosti.Ale prostě se ho zatím snažít uchránit toho,co stejně za pár let bude jíst ve velkém... :unamused:
29. srp 2007 ve 21:43  • Odpověz
Tak já jsem byla přísná, tak do osmého měsíce. Teď když jsme třeba v restauraci a dám si něco, kde je na ozdobu šlehačka, tak taky na špičku lžičky dostane. Na dovče v Itálii dostal i trochu zmrzliny a kornout. Já myslím když jednou za čas něco takhle dostane, že mu to neublíží.
29. srp 2007 ve 21:51  • Odpověz
kam,
masox až pro nás, jinak pro Maruš bez masoxu, jen trošinku soli nebo místo soli trochu podravky.Te´D čtu racul a zapomněla jsem, že tam dám taky 3 kuličky nového koření a asi 8 kuliček pepře, do větší várky.

racul,
já teda nemám vůbec pochybnosti o tom, co jak dávám malé. Stejně vím, že když jednou za čas něco dostane, tak to prostě nemůže ublížit, ale zas nemám důvod jí to dávat, šlehačku, oplatek, apod. Prostě to nepotřebuje, tak si říkám, proč????
Přesně jak píšeš, za pár let to možná budou jíst ve velkém a je prima,je aspoň teď toho ušetřit :wink: Jistě nebudou o nic ochuzeni :wink:

Jak píše Kam, jednou za čas na špičku lžičky šlehačky, nebo jednou trošku zmrzliny, neublíží (i když já jsem to nezkoušela) :grinning:
29. srp 2007 ve 21:59  • Odpověz
Jo dnes se manža bavil s magistrem lékárníkem ohledně toho průjmu u Maruš a tak říkal, že prý sunar je oproti jiným mlíkům tučnější (a já myslela,že je to dnes už vyvážený), takže třeba vysadit i ten sunar a dávat nutrilon, takže další rada :sunglasses:
29. srp 2007 ve 22:02  • Odpověz
jita2- a dáváš malé jen tu polévku(vývar) nebo jí to už nestačí a ještě pak něco přídáš navrch? Já zkusila dát vývar a pak ještě kousek druhého jídla a to už nechtěl,takže zatím máme polévku jako hlavní chod,i když mi to přijde takové hladové. :confused:
Snažím se to střídat-dva dny polévka-pak zase třeba bramb s masem...
Jestli dobře chápu,tak i pepř a nové koření dáváš i do várky pro malou?!

Kornout už Kubík taky měl,moc mu chutnal.Dostal ho od jednoho fajn zmrzlináře v Lednici-měli tam chorvatskou točenou...mňaminky.... :sunglasses:
Carod si užije zmrzlinek,co? Tam to mají tak krásně naaranžovaný.

Já už taky polevila,dostane kus sušy,rohlíku...ale když sušu,tak spíš tu obyčenou bebe,než nějaké čokoládové.A na zmrzku,šlehajdu,buřta... jsme si zatím netroufli,snad to Kubík přežije..:sweat_smile:
Ale občas dostane toho lipánka,koupený ochuc tvaroh,tak už taky ochutnal nějaké laskominy :sunglasses:
29. srp 2007 ve 22:09  • Odpověz
raculko,
jojo, to dávám i pro malou, ale celkově je to velmi slabunký a téměř bez chuti vývar, to jen když dělám množství na dva dny,tak tam dám tolik toho koření. Mě ta polívka hladná nepříjde, protože dnes ji měla teda pořádně hustou, když jsem tam namačkala všechnu tu zeleninu, nudle a maso, tak to byla hustá polévka. Druhé v žádném případě, ona zas nejí moc naráz :wink:
Já to taky střídám.
29. srp 2007 ve 22:12  • Odpověz
jita-díky za rady,ty jsi taková zkušená hospodyňka :slight_smile:
Některé moje kamarádky dětem nevaří,kupujou sklenky,takže pomalu nevím,s kým se poradit.A maminy mají zase ty jejich zastaralé metody. :wink:
29. srp 2007 ve 22:19  • Odpověz
Joo holky jak to tu ctu uz nejsme tak zasadove jak to byvalo :grinning: :slight_smile:Ackoliv oproti tomu co davaj detem kolem me jsem opravdu krkavci matka!! :grinning: :grinning:

Tada taky desne loudi u jidla kdyz jime my,rohlikem nebo tyckou ho uz neprevezu,to hodi vzteky na zem a ceka co bude dal..

minule jsme taky meli scenu chtel jenom ty bebe susenky(obcas mu je dam),uz jich mel dost,tak jsem mu dala ty kukuricny tycky,a odmital to jist a tak jsem to schovala,byl plaaac a za chvilku si rad dal ty tycky
:wink:

Dneska mel kurku od pizzy,jednou suchou buchtu od babicky,parkrat kornout od zmrzky,jinak nic,ale nevypada to ze by mu neco chybelo :grinning: :wink:
29. srp 2007 ve 22:26  • Odpověz
Babiny,já mám takovou radost,když se najde někdo s podobným názorem :slight_smile:

Carod-zase fotbal, co ?! :angry:
Manža dokonce vzbudil tím svým řevem dítě :angry:
29. srp 2007 ve 22:38  • Odpověz
holky, tak to je v pohoděěě, já jsem asi nejkrkavčejší matka :grinning:
pribináky vůbec nedávám (mimochodem lipánek je opravdu nejvhodnější) a nahrazuju to plnotučným tvarohem s piškotkama a ovocem - nejlépe broskev, nekterinka, jahoda.
Jinak na dovči se taky poměla, zmrzlinky - to jsme ji dali jen tak olíznout, protože to bylo dost ledové akorát tak na posrání :grinning: , oplatečky, taky kůrky od pizzy. Taky ji dám normálně bublaninu - pač tam je akorát hromada cukru a mouky a vajca, zdravé to asi není, ale jednou za čas neuškodí.

S tím kořením - nevadí žádné, ani malinko pepře. Jen to nesmí být ostré. Každopádně kmín - ten dávejte určitě, ať se vyprdí, bobkáč i nové koření v poho, sladká paprika, majoránka.

Já už teď dělám takovou hustou "bramboračku" - v tlakači na másle trošku polechtám nastrouhanou mrkvičku na ty větší kousky, přidám osolené a opaprikované masko a chvíli restuju, pak zaliju vodou, trošku podusím a pak zasypu trochou mouky (ale příště zkusím solamyl). Přidám brambory na větší kostky, hrášek, může být jakákoliv zeleninka - květák, brokolice... a sypnu trošku majoránky, 2 lístečky bobkáče, 2 kuličky nového a zavřu to a tak 20 minut vařím. Pak podle potřeby doliju vodu nebo zahustím moukou. Vyjde mi to většinou na 4 dny. Jednu porci sní hned, druhá do ledničky na další den a další dvě do skleniček do mražáku. Ale naše malá sní moc, vám by to asi vyšlo i na víc dnů. Já to musím dávat do 330ml sklinek.

Carod, normálně ti závidím, že to máš před sebou :dizzy_face:
zyrtec je snad volně a diazepam asi jen na předpis. My máme obojí náhodou doma, diazepam nám napsala doktorka při prvním očkování, to jsem ji měla dávat čtvrtku po 3 dny na večer a zyrtec jsme dostali jak měla zánět průdušek, páč měli podezření, že by to mohla být alergická rýma.
Možná by nebylo špatné zavolat doktorce a poradit se s ní, třeba ti ještě něco doporučí. Ono je to fakt mazec, když je člověk 1000km od domova a něco se vysere. Nejhorší je, že já jsem zrovna z toho měla největší obavy a bohužel se vyplnily. Tak si asi umíte holky představit jak mi bylo - těšila jsem se jak malé děcko a sotva jsme přijeli tak takové horečky :confused: Ale na malé to nebylo ani nijak znát, jen byla možná taková víc unavená a spavá, ale jinak se furt usmívala a hrála si. Tak proto jsem to tolik nehrotila a hned jsem nebalila zas tašky nazpět, ale trápilo mě to a ty první dny jsem si fakt moc neužívala. Furt jsem tvrdila, že to jsou ty zuby a pak ji vylezly ty fleky a už jsem začínala pochybovat jestli to nemůžou být třeba neštovice. No ale selským rozumem jsem vydedukovala, že je to alergická reakce, páč ta se projevuje na břiše a na zádech a nikde jinde na těle to neměla. A manžel furt stresoval - tak asi pojedeme domů, a bla bla, jsem byla z té představy úplně zničená. Naštěstí to dobře dopadlo :dizzy_face:
29. srp 2007 ve 22:59  • Odpověz
carod,
je jasné, že už nejsme tak 100 % zásadové, páč nemáme doma 6-ti měsíční dítko, ale už roční rošťáky a to už se dá ledasco kombinovat nebo něco málo zhřešit :grinning:
30. srp 2007 v 09:22  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.