• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
Holky, tak v noci se mi ten průjem pěkně rozjel, k tomu ještě špatně od žaludku a manžel raději zůstal se mnou doma. Krásně jsem se pozvracela( a to jsem myslela, že už v sobě po tom nočním vysedávání na WC nemůžu nic mít) a teď už je to lepší(ťuk,ťuk), jen jsem taková malátná.Ach jóóó.
30. srp 2007 v 15:08  • Odpověz
Chjo, Kam, vždyť se ztratíš!!! Takhle seš taková vižlinka a ještě tohle k tomu. Jojo, nás tlustý to nepostihne :grinning: :grinning:
30. srp 2007 v 15:10  • Odpověz
kamhajek - chudáku,snad bude líp :wink: . Manža je hodnej, že je doma a alespoň se postará o malýho,vid?! Už kolikrát jsem si říkala,co budu dělat,až mi bude blbě a nebude zrovna nikdo na hlídání. :unamused:
30. srp 2007 v 15:52  • Odpověz
Prochi: tak něco takového bych nepřála ani největšímu tlouštíku, ale celé odpoledne se držím, dokonce jsem si troufla na nákup, tak uvidíme co nám nachystá noc.
30. srp 2007 ve 20:35  • Odpověz
Ahojda kočky :slight_smile:
téda měla jsem co číst :astonished:
kam
chuděro, ať je líp :wink: fakt hubeňour :angry: :grinning: a zrovna tohle :stuck_out_tongue_closed_eyes:
racul
neboj mě si se nedotkla, ani já to nemyslela špatně :wink: znáš mě, dobrák od kosti
carod
přeju pěknou dovču, hezky si to užijte :slight_smile:
jitu
o tý sedačce dopředu jsem taky zauvažovala...jinak v albíku jak je fotka tý "karety" to je to pískoviště jak jsem o něm psala :dizzy_face:
30. srp 2007 ve 20:53  • Odpověz
autor
ahojte maminy,
no, kvůli terky dispozici na alergii jsem opatrná, ale občas manžel taky dal olíznout šlehačku, nebo ochutnat zmrzku, ale já se bojim, jsem moc opatrná. Taky jsem názoru, že nic se nemá přehánět - až budou děti chodit do školy, tak si nakoupí sladkostí a laskominek, o kterejch nic nebudem vědět - beru to podle sebe. Takže teď to beru troška opatrně. Naštěstí mám v okolí zatím samé rozumné maminy a moje mamka taky byla v tomhle opatrná, takže jsme tak názorově stejně. A manželovo maminka, co nechci, to Terce nedá. Tak doufám, že to zůstane i nadále. Já jsem ráda, že jsme si zvykli na jogurty. Obědy vařím, ale teď nějak zlobila, tak jsem párkrát koupila hippku a zase se to "snad" srovnalo. Včera a dneska měla červenou řepu s bramborem - fakt jí to jelo. Snědla 220 jen to zasvištělo. Ale začala po tom mít průjem, tak zkusím ještě zítra a asi budu muset řepu vysadit - bojím se, aby to nebyla reakce. Ale jinak se neosypala. A trápí mně ještě jedna věc. Sice jsem koupila jiný (levnější) plínky a když je počuraná, tak je trošku zbarvená do červena. Ráno jsem to říkala manželovi a ten mi hned říkal, že musím s ní k doktoru, že má určitě v moči krev a tak. Ale mně to jako krev nepřijde ... Je možný, že by se jí tak červená řepa dostala i do moči?

kamhajek,
mně tohle postihlo u našich a mamka mně zachránila. Dala mi imodium, je účinnej, ale teď si uvědomuju, že ty asi ještě kojíš, tak nevím, jestli je to pro kojící. Ale sestře poradili nějaký tabletky, smectu a na průjem je ještě endiaron, nebo endiform. Ale v lékárně ti určitě poradí. Držím palce ať se dáš brzo do kupy....

no nic, manžel dorazil, jdu se umýt a upéct buchty a housky. Brou.
30. srp 2007 ve 21:13  • Odpověz
mapris,
týýýýý jo, jako ty jdeš fakt péct nebo to je nějaká sranda? Teď večer na buchty??????
S tím červeným je to zajímavý, nemám teda zkušenost s tím, že by se něco mělo dostat do moči, radši bych přímo s tou plínkou zašla k DR, měla bych asi strach.......

kam,
ty jsi to dostala od malýho ne? U nás jsem taky měla první průjem já a pak to chytla malá
30. srp 2007 ve 22:10  • Odpověz
wow, kam ty si užíváš. To ti vůbec nezávidím. Já mám tohle po hřibách, ale to teda neudělám nic jen sedím na hajzliku s lavorem, páč mi to jde vždycky horem i spodem naráz. Tak to moc dobře znám, a člověk je fakt pak úplně vysílený :stuck_out_tongue_closed_eyes: Letos jsem to ještě neměla, naposled před rokem jak na sviňu na dovči na Slovákách.

Maprisku,
to červené v plínce - vím, že jsem o tom četla v knížce a tak jsem se ti na to mrkla. Způsobují to soli kyseliny močové tzv. uráty. Takže se neznepokojuj :wink:
30. srp 2007 ve 22:40  • Odpověz
Tak dneska už jsem naštěstí v pohodě, jen mi chybí chuť k jídlu.

Mapris: brala jsem endiarol, měla jsem ho tu už dýl, kojím jen 2x denně, tak si ho vezmu vždy hned po kojení.
31. srp 2007 v 10:37  • Odpověz
autor
jita2,
no, to je rychlý. Mám pekárnu, takže si tam nechám udělat těsto, pak jen udělám housky a buchty jsem zkoušela - vyválela, naplnila a do hodinky jsem měla obojí pečeno :o))

dashak,
díky za informaci. Taky jsem si to myslela. S manželem jsme to večer zkoumali a fakt je to asi tou kyselinou jak píšeš a nebo plenama :o)) díky.

holky, balim. Zítra jedem na týden na slovensko, ale budu mít k dispozici net, "snad", tak sem občas juknu. Páčko.
31. srp 2007 v 11:14  • Odpověz
mapris- taky tě obdivuju,že pečeš domácí housky :slight_smile:
kamhajek- to je fajn,že je ti líp.Chuť k jídlu se ti vrátí,neboj.:grinning:
ijet-trošku nás zanedbáváš poslední dobou,nezdá se ti ? :grinning:

Poslední dobou jsem už bezradná,co pořád dávat klukovi k snídani a sváče.Začal mi nějak bojkotovat chleba s žervé atd, o pečivo poslední dobou vůbec nestojí.Takže pořád dokola jogurt,tvaroh v kombinaci s ovo a přesnídávkama.Chtělo by to změnu.A taky mi přijde,že je častěji hladový,když jí jen ovoce a jogurt.Poraďte,co dáváte vy? Zkusily jste už třeba uvařit pudink? Myslím,že na odpo sváču třeba s piškot by to nebylo špatné?
Taky mi občas dochází trpělivost při krmení.Najedí se vaše děcka v klidu?
U nás když nemá něco v ruce,tak hlavně oběd ani nedojí.Přitom jedlík je dobrej.Spíš ho nebaví kousání a sezení v klidu.Vím,že se nemá dítě rozptylovat hračkama,ale jak to jinak udělat,aby jedl v klidu? :confused:

Marpis a Carod preju hezkou dovcu,šťastnou cestu a ať jsou dětičky v pohodě. :sunglasses:
31. srp 2007 ve 12:40  • Odpověz
Ještě jsem se chtěla holky zeptat- dáváte na noc pořád kaši? My zatím ano,spí dobře.Vlatně nevím,kdy se má začít dávat něco jinšího než kaše k večeři?? :unamused:
31. srp 2007 ve 12:50  • Odpověz
Raculka: kamarádka má dvouletého klučinu a k večeři dává kaši a teď se podržte, dává jí z flašky :slight_smile:
31. srp 2007 ve 13:02  • Odpověz
Kam jsem ráda, že je ti líp! Já to nemyslela špatně s tím, že nás tlustochy to nepostihne. Spíš jako že mě by takový menší pročištění zrovna neuškodilo... :sweat_smile: (fuj, nechci se rouhat!) Chápu, že je to hrozný a vysilující :frowning2: , hlavně že už ti líp :slight_smile:

Holky já jsem úplně hotová. Dneska jsme se šíleně pohádali s manžou. Teda vlastně jako nepohádali, spíš mě strašně nas.al (pardon ale FAKT) a pak se naštval on na mě a nemluvili jsme spolu. A před hodinou odjel do práce a já se tady úplně sesypala. Chjo, já tak nemám ráda, když odjede a nemluvíme spolu. Hodinu jsem řvala, teď už je mi líp. Uvařila jsem si kafíčko a sežrala jsem kus medovníku a větrník :sweat_smile: Asi prasknu..., ale co, hlavně že jsem se jakžtakž uklidnila.

Racul, co se týče jídla, tak u nás hrůza. Hrozně ho to zdržuje od raubíření a klidně by celý den nejedl. Když ho dám do židličky, že půjde jíst, tak ztropí takovou scénu, že to ani možný není. Už jsem rezignovala a jíme tak, že já si sednu v obýváku ke stolku na štokrle, on si stoupne ke stolu a obchází si stůl a vždycky se u mě zastaví na pár lžiček. Jo a ideálně, když u toho hraje televize. Vim, že tak u našeho mladýho pěstujem absolutně špatný stravovací návyky, ale já jsem ráda,že mi aspoň něco sní...

Přeju všem dovolenkářkám pohodovou dovču a šťastnou cestu a hlavně ať je všechno OK.
31. srp 2007 ve 13:53  • Odpověz
Ahoj holky,tak za pul hodinky odjizdime,dneska to byl den sem rada,ze to baleni mame za sebou,ja vzdycky neco zabalila a Tada sel a pekne mi to zase vybalil :grinning: a takhle dokola,az odpoledne prisel manza jsem byla schopna konecne neco udelat :sweat_smile:

Racul-poudink je urcite v poho,vecer davam jen tu kasi a dokud malymu chutna a poekne po ni spinka budu mu ji davat i dal

Mapris-ta repa se klido muze do moce dostat a muze byt trosku zabarvena :wink:

Tak ja se loucim,mejte se tu vsechny moc krasne,uzivejte konec leta,a za tyden pa pa!!
31. srp 2007 v 19:24  • Odpověz
Carodkaa: sice pozdě, ale krááásnou dovču!!!

Prochi: já vím, že jsi to nemyslela špatně :wink: . Chuť k jídlu se mi už vrací a dneska jsem pro změnu na záchodě nebyla ani jednou. Asi už mám tak na 14 dní vybráno :grinning: .
31. srp 2007 ve 20:45  • Odpověz
Ahoj zkušenější maminy. Poraďte - kdy koupit první botky? Prďolka by pořád ťapal, venku, když se nejede v kočáře, nevydrží sedět v kočáře nebo na klíně... Tak jestli už je čas na botky nebo stačí zatím capáčky??
31. srp 2007 ve 22:09  • Odpověz
autor
macu.k,
zrovna jsem to rozebírala v listopadkách, tak si to tam přečti, ať to nemusím kopírovat :grinning: .

prochi,
to je blbý. My se naštěstí nehádáme, ťuky, ťuk. Spíš mám já většinou oheň u zadku, ale když se mě nechá v klidu tak půl hodky, tak se pak uklidnim ... A zkoušela jsi nějakou jeho oblíbenou hračku? Terka taky se kroutí v sedačce. Koupila jsem mističku s obrázkem - a vždycky říkám (když už jsme skoro na dně misky), že uvidí kluka se dvěma medvídkama - co tam jsou namalovaný. A pak máme takovýho červenýho méďu - chrastítko. Je fakt, že s tím musím dělat strašný blbiny, ale zatím to funguje. A pak jsem koupila takovej barevnej hrneček s pítkem, co má jednu dirku a jí se z toho strašně chce pít a má z toho srandu ..

Jdu na kutě, ráno vyrážíme na slovensko na týden. TAk se tu mějte. I když já budu na netu, tak se občas juknu :o)) Pááá
31. srp 2007 ve 23:13  • Odpověz
macu.k- chodila jsem na rehabilitace,tak jsem se na všechno ptala doktorky.
K botkám mi bylo řečeno,že se mají koupit,až bude dítě samo chodit.Tzn. že už bude samo chodit,lézt už jen minimálně.Na doma jsou prý nejlepší jen protiskluzový ponožky.Ale zase pokud máte plovoucí nebo chladnější podlahu ( ne koberec,lino..), tak jsou ty bačkůrky asi lepší.
Asi bych to řešila tak,že pokud dítko ještě nechodí,dala bych do kočárku nějaké teplé látkovky (ne klasické botky).Dokud se noha ještě vyvíjí,je lepší jí prý nechat volně.
Jinak botky je nejlepší kupovat se žirafkou.Jsou sice dražší,ale prý zdravotně nezávadné.Na doma můžou být i ty sandálky,ale musí mít vysoký vyztužený kotníček,být samozřejmě kožené a podrážka by neměla být úplně tvrdá.
Ty bílé capáčky( co byly za nás a vypadají pořád stejně,jen stojí asi 300 :angry: ) pro ten začátek,než si dítko zvykne že má něco na noze,myslím stačí.
Tak snad vám rady budou nějak užitečné. :wink:
31. srp 2007 ve 23:52  • Odpověz
Raculko díky moc za rady!! Potěšila jsi mě, protože jsem to taky takhle četla a měla jsem v plánu udělat to stejně. Takže zatím nám stačí na to ťapání venku capáčky, na doma bačkůrky mi přijde taky zbytečný, četla jsem, že má dítě chodit hodně naboso, aby se mu vytvarovalo chodidlo. :slight_smile:
1. zář 2007 v 11:20  • Odpověz
PS: Doufám, že ti nevadí, když tvoji odpověď překopíruju k nám do listopadovek :wink:
1. zář 2007 v 11:20  • Odpověz
Ahojda :slight_smile:
jo racul mám ten pocit, že to tu zanedbávám, ale manža prudí se šprtáním :angry:
S jídlem je to u nás asi jako u vás, v klidu je prvních pár soust, jinak je to ďáblík, bože jak mě s tím vytáčí :angry:
Pudink jsem dělala zrovna dnes, malej ho miluje a velkej :grinning: taky a páč je to od "sladkýho" tak i maminka :sweat_smile:
Na noc kaši už nedávám, no teda jenom 1x týdně když má frajer na ní chuť. Z ničeho nic mu přestala chutnat a nechtěl jí tak dostává chleba, nebo polívku.
prochi
jo to znám, takový hádky a i mě je pak mizerně, někdy jsem tak nasjaná že řvu buď vzteky nebo lítostí :frowning2:
1. zář 2007 v 17:08  • Odpověz
Jo mám taky dotázek :sweat_smile: co nočníkování u vás? U nás mrtvo, došla mi trpělivost, tak to zkusím zase za čas, páč na něm ječel :frowning2:
1. zář 2007 v 18:14  • Odpověz
ahojky kozeny,

raculko,
co takhle třeba kukuřičné lupínky (cornflakes) rozmočené v mléce? Myslím, že je to pro mrně na střídačku super!!!!!! A malé to jede, i v kakau (zřídka) :slight_smile:

holky,
dnes ¨byla obrovská akce v Pivovaru Hanušovice, manža tam hrál a představte si, při hraní ho píchla vosa zevnitř do krku, tak jsme volali rychlou, aby se nezadusil nebo tak, tak si ho tam nechali hodinku na pozorování, píchli mu kalciovku a dobrý, ale klapala mi prdelka, páč ji nechtěl zavolat, že to bude dobrý, ale hrálo tam o čas, říkali pak u té záchranky :unamused: :wink:

ijet,
u nás je mrtvo, jen díky mě, nejsem trpělivá, ji řádně každý den posazovat :angry:
1. zář 2007 v 19:12  • Odpověz
Holky když děláte puding, děláte ho z UM, ale to nejdřív uděláte UM a pak ho ještě vaříte s pudingem nebo jak?

Mě včera došel jogurt Holandie, tak jsem mu ten zbytek nastavila normálním vanilkovým jogurtem, to jste měli vidět ten hysterák, když to dojedl a už jsem mu nedala :astonished: . No raději si udělám železné zásoby bílého jogurtu :wink:

Nočník zkouším, ale ne nijak pravidelně, vyčůral se zatím jen jednou, nevydrží mi dlouho na místě.
1. zář 2007 ve 20:57  • Odpověz
já dělám z normálního mlíka, protože jsem puding dělala asi jednou, dvakrát, jen zřídka :wink:
1. zář 2007 ve 22:10  • Odpověz
autor
ahojte maminy,
no ja jeste puding nezkousela a nejak na to zatim nemam odvahu. Kvuli Terkyne alergii, ale az se vratime do Prahy, tak to mozna zkusim. Predse jen zmena je zivot :grinning:. Ono deti s alergii do roka maji skoro furt to stejne, az pak zacnu zkouset vic potravin, tak uz to snad bude dobry.
2. zář 2007 v 17:47  • Odpověz
Zdravím po víkendu. :sunglasses:
jita- teda chudák manža s tou vosou, ještě že to dobře dopadlo :wink:

macuk- nevadí, jen za nic neručím :slight_smile:
Váš Kubík je taky pěknej čiperka,když už capká.Až téměř přestane lézt,kup mu pořádné botky.U nás je to děs. Nejprve jsem na zničení na zahradu koupila ty bílé capáky, pak na léto sandálky a teď už zase budu muset koupit uzavřené na podzim.A za pár měsíců abych botky vyhodila. :unamused:

ijet- buď ráda, že budeš mít doma vzdělance :slight_smile: , lepší než nevzdělance :grinning:
Tak to ten náš kluk kaše miluje ( já taky :grinning: ) a s chlebem a rohlíkem poslední dobou naopak máme problémy.Ani ten sýr na tom už mu moc nejede. :unamused:

Na to nočníkovaní jsem se vás taky chtěla zeptat, trefila ses mi do noty !
U nás je to taky naprd. :unamused: Na nočníku nechce sedět a vzteká se.Jen by tak do něj šahal a opakuje po mně EE, ale ví prd,co to znamená.
Taky si myslím,že kdybych byla důslednější,už bysme byli bez plen.Copak vy,máte aspoň zahrádku,to bych snad v létě ještě zkusila za hanbatým lítat s nočníkem.Ale takhle pořád mít načůráno v bytě? Kluk se v tom pak vyválí,uklouzne, do toho pes.... :sweat_smile:
Někde jsem četla,že když se dítě nenaučí na nočník hned jak začne sedět,tak prý to má cenu zase zkoušet až kolem 2 roku.Takže mě to potěšilo... :rolling_eyes:

Takže gratuluju Kamhajkovi,že malej je mladší než my a už alespoň jednou jste byli úspěšní.To my zatím vůbec. :frowning2:
2. zář 2007 v 19:04  • Odpověz
A ještě k pudinku.
Já právě nevím,jak s tím mlékem.Když zatím pořád kupuju to H.A. i na kaše. Ale tím převařením obyč mléka se to snad taky trošku eleminuje,ne ( myslím riziko případné alergie)?!
Ale už nám byl rok,tak to prubnu.Stejně už dáváme tvaroh,jogurty..a zatím ok.
Akorát minulý víkend ho děsně poštípali v noci komáři.Celej se opupínkoval.Teď se mu do toho ještě udělala taková vyrážka,že si říkám,jestli to přece jen není nějaká alerg reakce.Jestli to nezmizí,radši zajdu k DR. Zatím to zkouším mazat jednou mastí,co jsme od ní dostali.
Už taky někoho z vás nebo dětí takhle moc poštípali komáři?? :confounded:
2. zář 2007 v 19:10  • Odpověz
Já jsem dřív alespoň zachytila šíšu ale teď už taky ne :angry:
A co vaše ratolesti, poslouchájí? Kuba nás NE :angry: když mu říkám Nee Nee (to mu říkám několikrát za den :frowning2: ) tak dělá že neslyší, nebo se lišácky usměje a dělá to pořád, tak ho plácám po ruce a to dělá pořád a když ho prásknu víc tak hystééérie za 500 :unamused:
Má období škrábání, kousání a porozuje jak se u toho tváříme, no když říkáme ne, ne nebo ty ty, tak to dělá furt do body než mu to oplácíme, a když ho to zabolí hysterčí, nevím co s tím :unamused:
2. zář 2007 v 19:10  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.