• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
ijet- tak mám pocit, že všichni Kubíci jsou pěkná kvítka :grinning: :angry:
Já myslím,že už moc dobře ví,co nemá dělat a co znamená NE ( u nás 100 % nejpoužívanější slovo !). Ale mám pocit,že to dělá naschvál. A nejvíc,když nemám na něj čas. Takže když třeba vařím,tak si najednou začne všímat kytky,která ho jinak vůbec nebere.Protože si tím zaručeně upoutá moji pozornost ( i v tom negativním).
Taky když mu něco nedovolíme,lehne si na zem a vzteká se. Takže i na hřišti v písku. :stuck_out_tongue_closed_eyes: No říkám si, co nás ještě čeká. Teď ho nějak zvládnu,ale až ještě začne mluvit a povyroste,to bude ostudy :frowning2: .
Jinak ke kousání nebo škrábání u nás zatím nedošlo...Takže zřejmě nás to taky brzy čeká.Jen začíná dělat takovej naštvanej zamračenej výraz,když mu vynadáme.Mám problém se pak udržet a zůstat vážná. :sweat_smile:
Jsem ráda,že nejsem sama,kdo dítko občas plácne přes ruce.Jinak nic nezabírá. :confounded:
2. zář 2007 v 19:18  • Odpověz
No mě doma hustí do hlavy (chytrý babičky), že z toho ještě nemá rozum...no rozumu má dost :unamused:
2. zář 2007 v 19:24  • Odpověz
Tak naše chytré babičky zase naopak, že mám být ještě přísnější, někdy mi radí až drastické metody :angry:
2. zář 2007 v 19:26  • Odpověz
:grinning: :grinning: ty báby, viď???
Holky jak moc mluví vaše dítka?? Co říkají, já mám že jsme s mluvou pozadu
2. zář 2007 v 19:30  • Odpověz
Ijet- tak my pořádné slovo ještě neřekneme :unamused:
Sice mele pořád něco, občas to zní jako mama,baba....ale spíš to jsou různé slabiky.Jen éro celkem rozeznáme.
Jak je to u vás?
Kluci jsou prý na mluvení větší lenoši,tak nevím. :confused:
2. zář 2007 v 19:38  • Odpověz
No kolem 7-8 měsíce říkal krásně bába a táta, máma řekl zatím jenom 5x :unamused: čiči to už taky moc neříká, teď na všechno funí :grinning: to je jako na kytí ale on tak dělá i prasátka. Pak něco jako bébé, jinak slabiky ďáďa, pak něco jako děda...a různý zvuky ale nají daleko od slova :frowning2: určo jsem na něco zapoměla :sweat_smile:
2. zář 2007 v 19:41  • Odpověz
raculka,
jo, na komáry jsem totálně naštvaná, každý večer pořádáme hon na komáry :angry:
Zítra budu právě objednávat sítě, ať máme klid, co se týče toho doma :wink:

ijet,
to je jedno, někdo je pozadu, jiný zas rychlejší, to je jako s tou chůzí a stejně se to ve školce vyrovná.

My jsme na mluvu moc nadaní (zatím), opakuje fůru věcí po nás, např. papír, bota, na psa umí "džodži" (sousedovic pes se jmenuje george)pisi pisi, tany tany a fůru dalších slov,co po nás zopákne a umí spoustu zvířátek :wink:

Jinak máme velký pokrok v chození.HURÁ!!!!!!! Staví se o něco pořád a konečně moc ráda capká, když ji držíme (sama zatím nic), to teď za poslední 2-3 dny :wink:
2. zář 2007 v 19:41  • Odpověz
Jéé Jitu malá je šikovná, to kam se na ní Kuba hrabe :frowning2:
Gratuluju k pokrokům
A manža je teda diblík ( s tou vosou) :confused: nám ve škole říkali: okamžitě sanitu páč hrozí zadušení :pensive:
2. zář 2007 v 19:43  • Odpověz
ijet,
no to jo, mohla jsem být mladá vdova :grinning: Chudáček můj nejmilejší, hlavně že to bylo v pořádku.
No a kam se Maru hrabe na Kubajse s motorikou :sunglasses:
2. zář 2007 v 19:57  • Odpověz
jita- ta Maru je opravdu šikulka :wink:
No a jak se už dělá pár krůčků,tak za chvíli za ní budete běhat, to si užijete :grinning: . Hlavně venku,když si jde kam chce,většinou jinam,než kam zrovna máme namířeno my :grinning:
2. zář 2007 ve 21:59  • Odpověz
ijet- jak píše jíta, Kubík je zase fyzicky vepředu.Tak se to vyrovnává. :wink:
2. zář 2007 ve 22:02  • Odpověz
ahoj babky :slight_smile:
Jituš vidíš, za chvíli bude Maruška běhat :wink: a s tou vosou to je teda mazec, ona mu vletěla do pusy nebo jak?

Jinak já jsem na pokraji zoufalství. Malá teď strašně bojkotuje jídlo. Je mi jasné, že je to kvůli těm zubům, ale dovede mě vytočit, když se s tím piplám a ona mi pak odhrne ruku a řekne ne. V pátek jsem ji dělala tři různé snídaně a se všema mě poslala do pr... Nejdřív jogurt s banánem - snědla 4 lžičky a dost, tak jsem ji namazala chleba s domácím ostružinovým džemem, páč ostružiny hrne do té pusy jak bagr, ale to mi vyplivla a chleba se sýrem a šunkou ji taky nezaujal. Jen tu šunku sní, ale samotnou :angry: Obědům taky moc nedává. Maso teda vůbec nepozře, schovává ho za škraň a pak ho vyplivne.
Jinak na vaření se od roka může normálně používat plnotučné mléko. Já pudingy občas vařím

Další z čeho jsem na prášky je spaní. Spí ve svém pokojíku od půl roku a v pohodě. Samozřejmě na dovolené spala s náma, takže si zvykla. Teď se v noci kvůli zubů, ale samozřejmě i kvůli hladu (když toho moc nesní) budí. A pak tam nechce být, spustí ve dvě ráno totální ječák, takže tam u ní stojím, když usne snažím se odejít a ona je v mžiku vzhůru a ječí. Takže hodně teď spím na válendě vedle postýlky. Odpoledne to spí tak půl hodiny. Pak sice ještě usne, ale mě na břiše, když ji zkusím přeložit, tak je hned vzhůru.

Nočník, tak to jsme zatím kakali jen dvakrát. Čůrat se nám podařilo víckrát, ale většinou se na něm pěkně rozčiluje. A to teda moc dobře chápe, co tam má dělat. Když si kákne do plínky, tak říká "kakala" a tahá se za tu plínku a pak říká "pika" jako plínka. Takže zatím to nehrotím, nemám teď na to náladu.

S řečí jsme na tom poměrně dobře, umí takových 40-50 slov, už to ani nejde počítat, začíná po nás opakovat a defakto to co potřebuje, si říct umí. Složitější sice říká tak po svojemu - např. "č" uprostřed slova se jí říká špatně, tak říká "t" a říká místo kartáček - je katatek, rybička řekne rybitka, čach čach je tach tach, Papání je papaji. Z těch jednoduchých je piti, díky, hači haji, čity čity. Místo malá malá říká maa maa :grinning: Hodně se nám rozmluvila na té dovolené. Máma, táta a bába ji jde výborně, většinou nás normálně oslovuje. Nejraději má ale mojeho bráchu a tomu říká steja místo strejda nebo raději říká Peťa. A pejsek je bohužel pejska :grinning: , protože to blbě pochopila, že je to skloňované - když jsme se ji ptali - kde máš pejska a pohlaď pejska...

Vzteká se taky dost, hlavně když ji něco vezmu nebo zakážu a nebo chce dělat něco jiného.... Taky dost často se to projevuje, že máchá jak přiblblá rukama nebo nějakou věc prudce hodí. Dostane přes ruku - vždycky řeknem - která ruka to byla a ona ji sama nastaví a dostane přes ni, ale pořádně, já se s ní nemažu. Takže většinou řve ještě víc a chce se hned tulit a dávat mi pusy.
Ale mnohem víc se mi osvědčilo to ukecat. Mluvit mluvit, pomalu ani nedýchat. Zavalit to děcko kecama :grinning: To děcko fakt pocítí nějaký nával důležitosti a zaposlouchá se. Nebo ji zkouším nalákat na něco jiného nebo ji něčím zabavit. Někdy je to ale o nervy :grinning:
3. zář 2007 v 11:22  • Odpověz
Tééda Dáší pěknej román, jsem si početla :grinning:
Koukám, že jsme na tom podobně :wink: tak to člověka fakt potěší. Už mě napadlo, kde končí zvědavý dítko a začíná zlobivý dítě??? Fakt mě Kuba tím neustálím šmejděním vytáčí, ale jeho zrovna zajímá co je v tom či onom šuplíku a tak??

Těšila jsem se že tenhle týden začneme tu střechu a prd páč kamarád půjčil lešení a mají mu ho vracet kolem 15týho :frowning2:
3. zář 2007 ve 12:59  • Odpověz
dashak: malá je pěkná treperenda :grinning: .

Tak to se vůbec netěším až nám porostou stoličky.
3. zář 2007 ve 13:34  • Odpověz
Holky, musím vám napsat super story :grinning: :grinning: :

šla jsem se kolem dvanácti sprchnout - říkám malé- pojď Ivi, mamka jde dělat čach čach, budeš se mnou v koupelně. Vzala jsem ji tam hračky, sednu do vany. Dveře mám dycky jen přivřené, prostě fobie
Malá asi po minutě se sebrala a odešla.
Furt jsem slyšela nějaké bouchání - no předpokládala jsem, že si šla pro kočárek - má takové to plastové vajíčko. Vždycky s ním někam zajede a pak složitě manévruje, aby ho zas dostala ven. A to byl typický zvuk, tak jsem ji očekávala s tím kočárkem.
Za chvíli děsný rachot, ona táhne krabici od pizzy 30cm a snaží se vecpat do těch asi 15 cm pootevřených dveří a volá papají

No já byla mrtvá smíchy, musím říct, že mi v té vaně ta pizza docela bodla a Ivanka za "rozvoz" dostávala šunku My si totiž včera objednali pizzu večer, měli jsme výročí 3 roky seznámení a 2 roky od spíchnutí Ivanky.
Jenže, pizza se jaksi nevyvedla, asi špatná várka těsta, tak já tu svoji nedojedla a nechala si ji na dneska v krabici na konferáku.

No není to prča s tím naším prďousem?
3. zář 2007 ve 14:30  • Odpověz
dashak,
jo, vletěla do pusy, píchla do krku a následně ji vyflusl :wink:
Jinak už teda krásně povídáte.
Posledních pár dní je to u nás taky, jak píšeš, pravidelně kolem třetí spustí ječák a už ji neuspí ani flaška,tak jsem ji dvakrát vzala sebou do postele, víckrát už ne, aby si na to nezvykla.Ale nemůžu za boha přijít na to, čím to je....jestli zlé sny, hlad mít snad nemůže nebo nevím :unamused:
Jo a jinak DASHI SUPER STORY :grinning: :grinning:
3. zář 2007 v 16:27  • Odpověz
dashak-teda ty když napíšeš, tak to stojí za to :grinning: od spíchnutí Ivanky,to je teda termín :grinning:

Musím se přidat k ostatním,taky se mi kluk poslední dobou v noci vzbudí.Jenže jak jsem už pořád tak nevyspalá,občas se mi stane,že u koja usnu a ráno se probudím hrůzou,že kluk spal s náma.Manža nadává,že ho mám vrátit po nakojení do postýlky,ale když on jen tak podudálává,když ho odtrhnu,tak řve, takhle je to na více pokusů a já se pak vzbudím ráno,že to zase nevyšlo.Taky mám strach,že si na to zvykne.Ale jak to udělat,když je člověk nevyspalej a unavenej ?? :unamused:
3. zář 2007 v 19:09  • Odpověz
ahoj holky, nestíhám :frowning2: jdu si vás dočíst, ať jsem v obraze, co je nového :wink:
3. zář 2007 v 19:44  • Odpověz
Jó racul mrkni jak jsem já dopadla, ale my to chtěli všichni :sweat_smile: tak si ze mě neber příklad :wink:
zevi
mám pocit, že jsem tě tu dýl neviděla?? :confused: :sweat_smile:
3. zář 2007 ve 20:20  • Odpověz
racul,
tak si říkám, že se ty děti s věkem se spaním horší....zlatý časy, když měla 4 a více měsíců, budila se jen jedenkrát kolem páté ráno. Místo aby to bylo lepší, jsou ty noci nad ránem čím dál méně klidné. Snad se to zase upraví, asi to chce čas :wink:

zevi,
u nás to, že Maruška se konečně staví (k něčemu) a capká (ale ne sama), udělala za pár dní velký pokrok,což je co říct :grinning:
3. zář 2007 ve 20:36  • Odpověz
U nás spaní taky na štýru, nevím jestli zuby kýho vejra :confused: cucá tak 2X a párkrát mu dávám dudlíka, jinak jsem taky znavená, páč leží u mě a rotuje v posteli tak mě jednou kopne do obličeje pak zase do břicha a nebo má moje nohy pod hlavou :grinning:
Možná mu budu malinkej polštářek, dáváte někdo?? Mám takovej malej, slaboučkej.
3. zář 2007 ve 20:58  • Odpověz
ijet- no jsi skoro odstrašující případ :grinning:
ne to víš že ne, já si ale říkám,že dítě má mít svoji postýlku a hotovo,snad to budou jen ty zuby a je to jen dočasné, doufám :sweat_smile:

jita- tak to přesně si říkám taky.Náš kluk spal snad od 2 měsíců celou noc-tak do 7h! Všichni mi záviděli a říkali, že to už mu vydrží napořád. Já byla trošku skeptická...a měla jsem pravdu... :cry:
3. zář 2007 ve 21:00  • Odpověz
racul
to je ale docela zajímavý, u nás to zubama není, protože to by třeba plakala i přes den, ale to nejeví známky toho, že jí něco bolí a stejně, že by jí pravidelně bolely od 3 h od rána :stuck_out_tongue_closed_eyes: Každopádně to dělá hodně dětí, co slyším, že se s věkem pohoršily, kolikrát to ale není žádnou bolestí :wink:

ijet,
nevím vůbec, jak je to s polštářkama, každopádně já dávat ještě delší dobu nebudu, myslím, že na páteř je nejlepší, když spí na rovném :wink:
3. zář 2007 ve 21:17  • Odpověz
teda, byla to řádná fuška dočíst, patří mi to, neměla jsem vás tak zanedbávat :wink: takže pěkně popořádku...

racul,
my nepolívkujem, malý mi to řídké nechce, takže vyvářím něco v podobné konzistenci jako kupované skleničky pro větší prcky, kmín dávám už dlouho a asi zařadím i bobek

a jen tak mimochodem, doporučuju vyzkoušet značku výživ little-bee, mají ji nově na kauflu, tento týden je v akci, je to bio a Jirkovi ohromě chutná, vyzkoušeli jsme asi tři druhy a vždy zbágroval celou skleničku, u nás něco nevídaného :wink:

jo a přidávám se do spolku macešských maminek, co chudáčkům svým dětičkám nic pořádného nedopřejí :grinning:

o jezení v klidu ani nemluvím :angry: v židličce pár lžiček, pak mi začne prchat, dalších pár na klíně a zbytek při cestování kolem stolu, těší mě, že takový cirkus není jen u nás :sweat_smile:

kaši dávám na večer pořád, ani si nedovedu představit něco jiného, prostě nám chutná, pořád míváme načaté tak tři ůzné druhy a zatím se neomrzela :slight_smile:

botky... tak my už jsme z těch prvních bačkůrek vyrostli :frowning2: podotýkám, že podle paragonu přesně za 1 měsíc :angry: a to byly kupované s dostatečnou rezervou

nočníkování, to se zadařilo jen 1x, odchytila jsem výstavní kakání, ale jinak na to nemáme trpělivost, zatím ani já, ani malý :confused:

jita,
ty jo, tak s tou vosou to je něco :frowning2: ještě že to tak dobře dopadlo :wink: a samozřejmě velká pochvala Marušce, šikulka, jak všechno krásně dohání a ty jsi měla strachu :wink: :slight_smile:

se spaním je to u nás teď taky na levačku a to už se prďolovi párkrát podařilo prochrnět celou noc, zatím dávám vinu zubům :angry:
a za společné spaní u nás může manža, já se aspoň zpočátku snažila malého po kojení vracet do postýlky, už jsem zlenivěla a nakonec já to nezavedla, ale vyhovuje mi to :grinning:

mluvení, tak malému pusa docela jede, ale výrazům většinou rozumí jen zasvěcení, akorát haf a bác je nejpreferovanější a nejsrozumitelnější :grinning: ale je to strašně krásná hatlamatilka :wink:
3. zář 2007 ve 23:38  • Odpověz
jo holky kaše, no tak to jsem samozřejmě zapomněla napsat. Ty odmítá taky, nejí už ani přesnídávky. Prostě nejí skoro nic. :angry:
A to jsem vám vždycky psala, že je to nejmenší hovňous tady, ale sní jak malý cirkus. Tak s tím je konec. Teď je z ní zase kojenec a furt chce jen mličko :stuck_out_tongue_closed_eyes: Dneska odpo se zase vzbudila po půl hoďce, zbytek opět dospala na mě a vzbudila se mokrá jak myš a já od ní ganz mokré tričko.

Jo a boty budem taky kupovat nové. A to jsem tak pracně sháněla malé sandály a taky je má už nadoraz. A dneska mě v tescu namíchli - měli ve výprodeji botky do vody. Ale přitom předtím tam nikdy nebyly. Já je pro malou do toho Chorvatska hrozně chtěla, páč neoprenové jsou naprd. Ale nakonec to odchodila i bosky.

Zevi, kdy letíte na tu dovču?
3. zář 2007 ve 23:44  • Odpověz
Dobré ráno holky :slight_smile:
tak musím zaklepat, že už dvě noci spala malá zas až do rána. Včera se probudila kolem 5h a dneska až v 6,30 a to ji vzbudil manžel jak dělal rambajs když šel do práce. V sobotu taky spala relativně dobře, ale to jsme byli na chatě, takže zase v jedné mísnosti.
Tak jsem se teď aspoň trochu vyspala :dizzy_face:

Dneska bych chtěla jít koupit boty, ale nevím jestli vůbec vylezem z pelechu. Celou noc pršelo a je tam pěkná kosa :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. zář 2007 v 09:07  • Odpověz
ahojte :slight_smile:
dneska je venku fakt pěkný hnus :stuck_out_tongue_closed_eyes: stačilo mi jít otevřít pošťákovi a mám omrzliny :sweat_smile:

dáši,
letíme už v pondělí, takže nejvyšší čas začít něco chystat a nakupovat, zatím mám jen jídlo pro malého, je to pěkná váha ty skleničky a to beru 250, že je vždy nadstavím přílohou z našeho jídla aby to měl na 2 dny a místo přesnídávek beru frutapury a jogurtové baby yogo od nestlé, přece jen ty kelímky jsou lehčí a skladnější, ale už teď vidím, že prckovo zavazadlo bude podstatně objemnější než nás dvou dohromady :wink: a to ještě musím jít koupit ňáký kufr, ať jsme taky hógo fógo rodina :grinning:

chtěla jsem se zeptat, nechávalas Ivanku v tričku nebo košilce i ve vodě, nebo jen na pláži a v móři byla nahalatá?

aspoň že u vás se to spaní zlepšilo, my furt kňouráme :frowning2: ale řekla bych že bylo hůř, takže taky doufám ve zlepšení :wink:
4. zář 2007 v 09:48  • Odpověz
jo a musím vám napsat, jak jsme s manžou dopadli :sweat_smile: malý si dnes sundal z poličky svatební fotku, kouká na ni, tak mu říkám, hezké, že? on se uculil a souhlasně udělal c-c-c :grinning: tak mu říkám, táta, kde je táta, ukaž... Jiřík se točil po dveřích, táta nikde :frowning2: tak mu na fotce ukazuju, tady táta, toto máma a on nic, až když jsem ukázala na kytku, rozzářil se, spokojeně řekl k-tí a udělal pčik :grinning: asi jsme se mu tak v gala nepozdávali :grinning: :grinning:
4. zář 2007 v 09:55  • Odpověz
Zevi :grinning: no jestli to byla typická svatební fotka, tak se ani nedivím, že vás nepoznal, páč já taky kolikrát hledím jak puk, když vidím pak tu načančanou krásnou nevěstu v reále a přijde mi to jiný člověk :grinning: Ale neber si to osobně :grinning:

Co se týká triček - nejdřív jsem to hrotila a měla fakt tričko i ve vodě, no ale jako regulérně do vody šla až 4. den kvůli té horečky, předtím se jen vozila na dráčkovi a to bylo rozumnější ji ho nechat, protože ty ramínka a hrudníček se spálí hned. Košilky (mám pár těch starých plátěných) jsem brala zbytečně, protože jí všecky byly takové těsné, blbec jsem si nevzala z chaty, kde máme větší. Takže jsem vyčlenila 2 trička a 1 tílko na koupání. Samozřejmě ty starší, co nosívá nadoma, páč pak je po nich, to už nevypereš. Od toho písku to zajde a jsou tam i skvrny. Jenže jak jsme ji ráchali ve vodě a pak se třeba vozila na lehátku, tak jsme ji to sundali, protože to mokré triko asi není moc příjemné. A po pár dnech už jsem to neřešila a koupala se nahá i sedávala normálně na slunku na písku úplně nahá. Byla namazaná, tak už jsem to nehrotila. Kšiltovku jsme ji furt močili do vody a hlavně je třeba hlídat, ať si s těma slanýma rukama netřou oči, to pak je mazec, hned to zarudne, začne slzet, začnou téct ty soplíky z nosu... nejlépe osprchovat ve sladké vodě nebo aspoň opláchnout ruce a pusu

Co se týče jogurtů - tak já kupuju i domů ten selský v kyblíku 1kg, to zabere málo místa a uděláš z toho hodně porcí. Pak jsem měla 190g hamánky balík 10ks a pak ještě 6ks velkých 250g hami a 3 balíky přesnídávek po 6ks. A můžu ti říct, že jsem toho hodně přivezla domů, páč v tom horku fakt moc jíst nechtěla, jen mlíko a pití.
4. zář 2007 v 11:43  • Odpověz
jo přesně taková svatební to je :grinning: :grinning:

s těma tričkama si myslím že to tak dopadne, pro jistotu jsem mu koupila pár obyč bílých bavlněných za pár kaček od ťamanců, určitě je bude mít i zamaštěné od opalováku, tak mě to vůbec nebude trápit, když se zničí

já to právě s jídlem nechci moc přehánět, kvůli hmotnosti, páč prcek nemá nárok na zavazadlo (mimo kočáru) takže se všichni musíme vejít do 40kg a potraviny volím jen takové, co nemusím skladovat v chladnu, takže klasický jogurt nehrozí, proto ty baby yogo, nevím jak by to bylo s převozem jídla, když všechno musí být v uzamykatelných kufrech (klasický chladící box by asi neprošel) a na palubu tekutiny ani jiné řídké konzistence z bezpečnostních důvodů nesmí, sice pro dětskou výživu je vyjímka, ale jen množství potřebné na cestu :unamused:
4. zář 2007 ve 12:31  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.