• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
Spaní u nás bylo oki, Kubina se probral jenom dvakrát (hurááááááááá)ale já bych dyndala tak do 10 a on kukajduje v 6.30 :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Po kojení se mi bude stýskat, a už jsem si říklala jak dlouho budu kojit druhýho pinďu :sweat_smile:
30. bře 2007 v 08:44  • Odpověz
holky, prosim vas, od kdy se prestava odecitat 0,5 stupne u mereni teploty?
30. bře 2007 v 08:46  • Odpověz
marie_m,
já bych řekla, že se to odečítá ze zadečku pořád.Až budeš měřit normálně pod rukou tak se už neodečítá.

Holky mě malá včera usla v půl dvanáctý a vzbudila se taky jen dvakrát a spinká ještě teď :slight_smile: .
Asi dostala už rozum :grinning: :grinning:
30. bře 2007 v 08:58  • Odpověz
Holky,tak je super že se nám všem docela dobře spalo,nemyslíte?

Marie mě říkaly v porodnici že se to dečítá od začátku do té doby než začneš měřit v podpáždí,tak jak už ti radila isacek.

Co se týče kojení,tak ani u druhého mimča nebudu moct kojit,to mi řekli v porodnici a pak´jsem byla na sonu a mamografu prsou po porodu (rakovina v rodině) tak tam mi to říkaly taky.Mám prý moc tučné prsa a nemá to kudy téct. :wink: :sunglasses: :grinning:
30. bře 2007 v 09:56  • Odpověz
isacku
no teda co jste sní dělali??? Kukajdovat do půlnoci??? :stuck_out_tongue_closed_eyes: už aby spali celou noc viď?? :confused:

kebertova
tučná prsa??? To slyším prvně :confused: :confused: hlavně abys byla v pohodě :wink:
Nemoci by neměly být a už vůbec ne tyhle :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. bře 2007 v 10:01  • Odpověz
Ijetka.Bohužel tyhle nemoci jsou a asi budou dokud na to nebudou léky.moje dvě babičky z obou stan rodiny jsou po operaci rakoviny prsou a můj taťka je 2 roky po operaci rakoviny tlustého střeva,já jsem z dvojčat takže se ze sestrou hlídáme jak to jde.Jedna z babiček má opět metezstáze a dostali se jí až do zad od té operace nechce vyšetření ani vydět,jednou doma omdlela tak jí táta vezl do nemocnice a stihli jí vzít akorát krev a tam to zjistili,pak dělala tátovi v nemocnici scény tak jí odvezl domů,a je to asi půl roku co s tím už nikde nebyla,ale doktoři jí dávají asi rok pokud to nepůjde rachleji.tak jsem pořád na trní.Lenča :frowning2: :zipper_mouth: :wink: Lenča
30. bře 2007 v 10:42  • Odpověz
My spali tak průměrně, budala dvakrát a hlásila se kolem půl sedmé, ale nechala mě podřimovat ještě do čtvrt na osm, takže ráno se to spaní protáhlo, což bylo super...

Jak se tady už zmiňovalo, v zadečku je vždycky teplotka vyšší, tak proto se odečítá...pořád... :wink: :sweat_smile:

ijetka,
tak to je úspěch, dvakrát za noc, že? :wink: Přeju, aby to vydrželo :wink: :sweat_smile:
30. bře 2007 v 11:22  • Odpověz
ijetka,
malá mi takhle pozdě usíná každý den :unamused: , už od porodnice.Povedlo se nám to posunout aspoň na půl jedenáctou, ale jak se posunul čas tak jsme zas tam kde jsme byly :frowning2: .Toho já se asi nedočkám, aby spala celou noc :slight_smile:

Jo vlastně se nám to trochu podařilo předminulý týden.Máma, že si vezme malou na víkend, tak jsem ji zabalila, že se konečně vyspím.Přes den byla malá naprosto v pohodě, ale přišel večer a malá začala poplakávat, že jí je smutno.No nakonec po 4hod.vztekání a plakání mi ji o půlnoci naši přivezli :slight_smile: .Byla naprosto vyčerpaná, ale štastná, že je doma :grinning: .Nikdy nezapomenu jak se začala usmívat, když nás viděla...
Pak usla v půl jedný a spala bez probuzení do druhého dne až do půl jedenáctý.Tak teď, když zlobí ji strašim, že zas pojede k babičce :grinning: .Ba ne dělám si srandu, miluje ji, ale prostě teď už bezemě neusne, je to můj závislák.Kamarádky se mi smějou, ale mě to nevadí, naopak jsem ráda.Mazlím se s ní dokud to jde, pak bude velká a nebude mít už zájem :slight_smile: .
Taky máte doma závisláčky?? :slight_smile:
30. bře 2007 ve 12:01  • Odpověz
Ahoj isacek.kolik je tvé holčičce?Já mám taky závysláčka 6.měsíčního,ne že bych ho dávala k máme na víkend ale pokaždé když přijede návštěva a malého chovají a on mě nevidí tak je zle a když mě spatří tak je zase klid,a já mám v sobě takový blahý pocit že jsem mu na blízku,kdyby něco a vím že mě stále potřebuje a okoho se může opřít.je to můj miláček a nedala bych na něj dopustit.Lenča :wink:
30. bře 2007 ve 12:34  • Odpověz
Jita2
jo mohlo by to vydržet, jenže fiškulda mi dá den dva klid a pak to bude zase 4x :stuck_out_tongue_closed_eyes:

isacek
konečně jsi se zapojila :wink: já si pamatuju že jsi psala že malá chodí dlouho dyndat, ale já myslela, že už je to lepší, to mě mrzí, že ne :unamused: , aspoň budete spát ráno dýl :wink:
Když jsem četla tvůj příspěvěk, málem mi ukápla slza :cry: chudinka malá uplakaná, aspoň tě to potrestalo a nebudeš jí dávat na noc :sweat_smile: . Moc hezky jsi napsala ten konec, já taky běduju, že jsem celá rozlámaná (spím s Kubou v jedný posteli ale to už tady každý ví) ale taky si ho chci pořádně užít. Miluju když ho mám co nejblíž :wink: pak budem jenom vzpomínat :frowning2: :sweat_smile:

Z toho pramení, že malej je taky závislák :slight_smile:

Jinak holky, co zítra k obědu??? Já asi naložím maso a udělám cikánské řízečky a kaši, na neděli chci "šnycly" :grinning: a br. salát
30. bře 2007 v 16:33  • Odpověz
ijet-jak se delaj cikanky rizecky?taky hledam inspiraci na zitra :wink:
30. bře 2007 v 17:56  • Odpověz
Cikánské řízečky
400g vepř. masa, může být kuřecí
5 lžic oleje
Směs: 4 větší cibule
5 vajec
4 lžíce solamylu
1 lžička soli
1 " pepře
1 " sladké papriky
1 " pálivé "
1 " kari
1 lžíce sojové omáčky
hořčice /plnotučná/ dle potřeby

Maso nakrájíme na tenké malé nudličky, a cibuli na malé kostičky, smícháme se směsí a necháme uležet (čím déle tím lépe ale ne zas týden :grinning: )
Potom s toho uplácáme placičky které smažíme. Je to mňamka :grinning:

S tím kořením opatrně, raděj míň apotom přidat, každý to má rád jinak :wink:

Kdo to zkusíte, přeju dobrou chuť :dizzy_face:
30. bře 2007 v 18:15  • Odpověz
ijetka-jee dekuju to urco vyzkousim :wink:
30. bře 2007 v 19:06  • Odpověz
Na tenhle recept jsem málem zapoměla, dlouho jsem ho nedělala, ale četla jsem o něm tady tak mi to oživilo paměť :pensive:

Ještě teď budu nakládat kuřecí :slight_smile:
30. bře 2007 v 19:32  • Odpověz
Ijetka: koukám, že píšeš, že s tebou malý spí v jedné posteli - naše princeznička taky neví, co je vlastní pelíšek:wink:, ale myslela jsem, že až bude větší, až se bude víc hýbat, bude si na ni muset zvyknout, kvůli vlastní bezpečnosti...jak řešíš s Kubíkem usínání? Usíná sám ve vaší velké posteli? Já bych právě měla strach, že odleze (až bude umět lézt, nebo se odkutálí:slight_smile: Třeba jsi to tu na koníku už někde psala, ale hledat to by byla asi docela práce... :sweat_smile:
30. bře 2007 v 19:59  • Odpověz
ijetka,
taky jsem dneska ráno přemýšlela, že jsem napíšu o nějaký typ na víkendový oběd :grinning: .
Ale teď už na zítra připravuju svíčkovou, chlapy si ji přejou tak ji budou mít.Je to hrůza teď už musíme přemýšlet co navařit prckům a pak dospělákum :slight_smile: .Taky vaříte každý den??Teď jak už je hezky tak mě to nebaví, dneska jsem vstávala v 7h., abych udělala lečo na večeři.S malou už to jde dost těžko :unamused: .

Kebertová,
Natálce je 6měsíců, taky mě to vždy hřeje u srdíčka jak vidím, že mě ten prcek tak potřebuje. :slight_smile: :slight_smile:
Život s dětma je hned veselejší, nepřipadám si už tak zbytečně a stačí jeden dětský usměv a je vše zlé pryč...
Jsou to starosti, ale příjemné starosti :wink:
30. bře 2007 ve 20:04  • Odpověz
ijetka, ještě k tomu spaní.
Tento týden jsem poprvé rozložila gauč a zkusila jsem spát s malou, jako že třeba bude to její spaní lepší, ale prd.. :frowning2:
V ložnici se na mě lepí přítel a když jsem spala s malou tak se na mě celou noc lepila Natálka :slight_smile: ...
A ty spíš jen s Kubíkem nebo jste tam všichni tři??
30. bře 2007 ve 20:07  • Odpověz
Tak holky tady je vysvětlení našeho spaní :grinning:
Na Kubíka máme takový proutěný koš na kolečkách, je ještě po mě :sweat_smile: ale zachovalej, v něm ho věčer ( průměrně) kolem 20h uvozíme :angry: to se naučil ještě za éry prdíků, potom byl klid ale zase ho to naučil tatka.
Je fakt že ho v tom vozíme jenom chvíli a chrní :dizzy_face: je zvyklej i z kočáru. Po prvním kojení si ho beru k sobě do pelíšku a tatka spí v obýváku na rozloženým gauči jako lord :slight_smile: Je to výhoda, v noci se akorát otáčím z kterýho prsu sosánkuje, sice jsem rozlámaná, páč ležíme tělo na tělíčko a určuje mi polohu ale miluju když ho mám tak blízko, neměnila bych. Když je v noci protiva, víc jak 15 min. bere si to tatka doo obýváku a mám veget já. Vrací mi ho zase na další kojení :grinning:
No nemám to krásně zařízený???? :wink:
30. bře 2007 ve 20:37  • Odpověz
No to máš zařízené úžasně :sunglasses: Naše Julka usíná bez problémů sama - v naší posteli, po večerním kojení ji opustím...A přilehneme si k ní, když jdeme spát - spíme všichni tři pospolu. Zatím to jde, protože je maličká a vím, že mi nikam nespadne, ale až bude pohyblivější, budu to muset řešit nějak jinak...Původně jsem měla v plánu ji od jejích tří měsíců odložit do její vlastní postýlky, ale...to společné spaní je prostě jedinečné!!! :grinning:
30. bře 2007 ve 20:46  • Odpověz
No jo je to malá krásná slečna :wink: já jsem si bláhově myslela, že ho odložím :sweat_smile: v 6ti měsíců, jenže by mi utrhlo srdce a on už byl zvyklej :slight_smile:

Budu muset zaktualizovat fotky v mém albu :confused:
30. bře 2007 ve 20:50  • Odpověz
autor
Kebertova,
nejsem samozivitelka, je to spis pridavek na dite, myslim, ze to je 200 kc a byla jsem si vyrizovat i rodicovsky prispevek, prispevky jsou jak pise kamhajek.

kamhajek,
jinak tohle je ten příspěvek na dítě, který snad činí 200, potom jsou přídavky na dítě a to už je podle příjmu rodičů.

isacek,
tak to je fajn, že se umoudřila s tím spaním :o)) No s tim závisláctvím nevím - asi mám doma závisláčka - poslední dobou kňourá, jak mně nevidí, tak když něco dělám - třeba v kuchyni, tak si deku přitáhnu k sobě, aby na mně viděla. Minulý týden jsme byli u taťky v práci, tam jsem si potřebovala odskočit, tak jsem jí svěřila manželovi. Ona se chechtala na všechny strany, pak jí manžel "půjčil" pochovat pani uklízečce. Když jsem přišla, tak jsem viděla už jen slzičky. Jak jsem začala mluvit, tak zase cukrbliky na sto honů :o)) Tak nevím, jestli je tohle závisláctví :o)) Taky se s ní mazlim a dělám s ní šílený kraviny :o)) tak se jí to líbí :o)))

kebertová,
to je mi moc líto, ale takovýhle problémy měla manželova babička .. taky to trvalo rok, pak zemřela před manželovou svadbou. Měla metastázy po celým těle, kouřila jak továrna a odmítala vyšetření a tak... Možná je to pro takhle starý lidi lepší. Manželova babička už poslední rok ležela a bylo to fakt s ní těžký. Hele, nahore nad diskuzema mas moznosti "nastaveni", nastav si tam tzv. svuj pas :o))) kdyz mysi najedes na nejakou fotku z nas, tak se ti tam objevi, kolik jakemu ditku je :o)) Teda pokud to tam ta dotycna ma. A vyhneme se vyptavani, kolik komu je :o))))

holky,
ale kdyz hlida manzel, tak je to uplna pohoda, mala si na nej zvykla hodne a ja si aspon nekdy odpocinu :o)) Jinak ja jedu zitra za sestrou do nemocnice, tak jsem manzelovi na zitra udelala spenatove lasange :o)) No, co se tyce spani, mne Terka od mala usina vecer v postylce. Naucili jsme ji to uz odmala, dame dudlika, pustime promitaci, svitici a hrajici hvezdu a spi do 10ti minut :o))
30. bře 2007 ve 20:53  • Odpověz
ijetka: Kubíček je taky fešák :wink:

když občas porovnám svoje představy s realitou...mám pocit, že jsem se mýlila hlavně sama v sobě, myslela jsem si, že budu dítko od malička zvykat na určité věci (např. samostatné spaní v postýlce, pobyt v denní postýlce, abych mohla něco dělat apod.), ale realita? Rozmazlujeme, rozmazlujeme, rozmazlujeme:slight_smile:až jsem začala uvažovat o tom, jestli jí nějak neškodí, že je pořád u někoho z nás dvou v náručí (nebo u nás spí na břiše), jestli to neškodí zádíčkům...? :sweat_smile:
30. bře 2007 ve 21:25  • Odpověz
Ahoj maminy :slight_smile:

lenchita,
to asi nikdo z nás neví, jaký bude rodič, až se mu narodí mimi, člověk si to vždycky nějak plánuje a až je mimi tady, tak je to všechno úplně jinak, teda dovedu si to představit, ale já to měla jinak. Přesně jaký jsem měla představy, tak to i nějak dělám, teda zatím :grinning: . Malou večer ukládám k sobě do pokojíčka do postýlky a ona si tam buď ještě chvíli hraje a nebo usne hned, ale vždycky sama a v tichosti, bez jakýchkoliv problémů. To i přes den, dám jí třeba jen čaj, když vidím, že je ospalá a ona si usne, kdy potřebuje.
S chováním jsme to taky nijak nepřeháněli, ale mazlili jsme se dost, dáváme jí moře lásky, jen jsem z ní nechtěla mít rozfňukané dítě, to by asi nebylo nic pro mě, páč jsem asi netrpělivec :unamused: :wink:
Tak byla celou dobu moc hodná, i když byla hýčkaná, tak nebyla nikdy ufňukaná, a nevymrčovala si. Ale asi je to dáno taky trochu typem dítěte, to je jasné :wink:
Teď, když je větší, už toho ležení a samostatného hraní ubylo, touží víc poznávat a taky už by ¨nudila, kdyby pořád ležela, potřebuje procvičovat mozeček, takže je plně zapojena do našeho života :wink: , a tudíž už si taky vymrčí, že nechce někdy ležet atd, ale to je normální, přec nebude 9-ti měsíční dítě jen ležet jak placka :slight_smile:

Ale každý si to udělá podle svého, jak to které mamince a jejímu dítku vyhovuje nejlépe :wink:
31. bře 2007 v 16:36  • Odpověz
lechinta
:grinning: :grinning:
i já jsem měla jiný představy, no reál je fakt jinej :grinning: ale nave, neměnila bych. Jsou to milovaný zlatíčka :wink:
31. bře 2007 ve 20:41  • Odpověz
Ahojky můžu se přidat?
31. bře 2007 ve 20:54  • Odpověz
No to je dotaz :confused: jasně že jo :grinning:
31. bře 2007 ve 20:57  • Odpověz
Ambret: jasně:slight_smile:

JIta2: nevím, asi jsem si to namlouvala, ale měla jsem pocit, že už v porodnici malé vadilo, že v noci nespí u mě... ale i doma, když jsem se ze začátku snažila, aby spala ve své postýlce, mělo to nevalné výsledky a Jůlinka propalkávala večery, takže jsem rezignovala a vzala ji k nám do postele a vlastně se všichni vyspíme mnohem líp. Večer usíná bez problémů sama, ale to už jsem psala...tyjo, ale těším se, až si taky začne trochu sama hrát...

Ijetka: když si vzpomenu, jak jsem kritizovala švagrovou, že s ní její děti spí v posteli...a přitom je to tak přirozené a krásné... :grinning:
31. bře 2007 ve 21:02  • Odpověz
Se mnou spí Eliška taky v postely. Bohužel si na to tak zvykla, že už jinak ani spát nechce
31. bře 2007 ve 21:03  • Odpověz
Ambret: a jak jsi to měla u starších dcer? Taky s tebou spaly? a nakonec si zvykly spát samy? Nebo je Eliška tvůj nejmladší mazlíček :wink: ?
31. bře 2007 ve 21:08  • Odpověz
Ne ne Nikolka s Týnou spaly samy od začátku, jen Elča je takovej mazlík. Kolikrát jí v noci přendám do postýlky a když se v noci vzbudím, leží vedle mě.
31. bře 2007 ve 21:10  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.