• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
Jita2: jo,jo v lékárně. Stála nějak kolem 300Kč, takže je dražší, ale u nás 100% účinná. Taky když jsem o ní četla přišlo mi to brutální, ale je to pohodička. Když jsem o ní vyprávěla tchýni, koukala na mě, jako že ho trápím. Holt o novinkách toho moc neví.
24. zář 2007 ve 13:32  • Odpověz
kamhajek- s tím krmením to asi není nikde snadné.U nás bylo období,kdy se bez hraček a různejch ,,pomůcek" nenajedl. Teď ho ovšem začala zajímat lžička,tak třeba na polívku mu dám druhou do ruky a jíme spolu.Ale samozřejmě jen když mám víc času.Sice je to o nervy,jídlo je všude,ale zase se aspoň zabaví(a jak pak půl hod uklízím kuchyň :angry: ). A taky je děsná zábava do jídla sahat rukou a házet ho z talíře ven.Ach jo... :confused:

dashak- to je fajn,že sis u tchýně pročistila hlavu a přišla aspoň trochu na jiné myšlenky,i když myslím,že hned tak na tu zradu nezapomeneš :unamused:

Co se týče odsavačky.Jak myslí JIta2- to je myslím balonková.Prý je fakt naprd.V lékárně i všude mi doporučovali tu klasickou od gama,jak je teď ta aféra s ftalátama.Takže zatím máme tuhle.Zase jsem ale četla vyjádření pediatrů,že ta chvilka,kterou tu odsavačku použijete,a dítě se jí vlastně ani nedotýká,nemůže prý škodit.Okolo nás jsou všude cizí látky(nábytek,barvy,hračky...),které dýcháme a dítě je i dává do pusy,takže já třeba z tohohle asi problém dělat nebudu.Spíš problém je ten,že skoro nejsem schopná ho sama udržet-je to opravdu děsnej vztekloun,má sílu a já mám strach,abych mu nějak neublížila.Párkrát jsem mu teď během týdne odsála,moc tam toho neměl,tak snad to bude dobré.Docela mu z nosu teče voda,není to hustá rýma,tak snad to už bude dobré.Já mám bohužel podobnou rýmu pořád,tak doufám,že tohle po mně nezdědí(alergie). :confounded:
Když jsem o té odsav na lux slyšela prvně,tak mě málem odvezli :grinning: . Ale teď když okolo sebe slyším samou chválu,nevím,jestli to nepřehodnotím.No uvidíme.Jinej typ než na ten lux už neznáte??

Přeju všem krásnej podzimní romantickej podvečer (škoda,že už asi ne nadlouho bude takhle pěkně podzimně :frowning2: )
R.
24. zář 2007 v 18:37  • Odpověz
Teda já když sem sednu,tak se neznám a píšu a píšu... :sweat_smile:

Kterým z vás už říkají dětičky mami nebo něco na ten způsob ? U nás teda s mluvením nic moc.Spíš na mně volá tita,tata,baba,ema...ale to mama tam není. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. zář 2007 v 19:19  • Odpověz
racul,
jí taky zatím díky bohu teče řídký sopel ven, tak je to dobré, jen v noci tak chrčí. Asi jsi mě trošku s tou odsavačkou uklidnila, protože jsem slyšela, že ty ftaláty se uvolňují, když to dítě strká do pusy, a u odsavačky tomu tak není, tak nevím, jestli z toho neděláme zbytečně vědu, vždyť téměř každá gumová hračka má ftaláty taky, akorát zrovna nebyla testovaná, je to opravdu skoro všude. :frowning2: :slight_smile:

No jinak s tou řečí je to u nás už hodně rozvinuté, Maruška opravdu "jede". Říká prostě kde co, a i "mami" (tati, babi, dědo, miminko, kača, bojim, dolů..........) :wink:
24. zář 2007 ve 21:07  • Odpověz
Jé Jitko, to závidím. Maru je na mluvu vážně šikula :wink:
24. zář 2007 ve 21:12  • Odpověz
jita2- to jsem ráda,že jsem tě trochu uklidnila,psali o tom v MF, té já docela věřím, ale samozřejmě se nedá dneska 100% věřit ničemu.Ale logicky-opravdu jí tak často nepoužíváme a nosíku se dotkne jen lehce.Bůhví kolik máme doma nebezpečných hraček a věcí,co dítě cpe do pusy :unamused: .
A s tím testováním to je přesné.Prostě není testované vše,jen pár hraček,kočárků,lahviček...a ty zbylé,kdoví co všechno obsahují... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Teda Maruška je opravdu šikulka.Ale na mluvení prý bývají holčičky lepší.Znám to z okolí.Chlapci jsou prostě už od narození líní na to,co se jim nehodí:grinning:

Zato máme pěkné rošťáky čiperky,viď ijetko !? :wink:
Ten náš už nechce být v kočárku,vzteká se mi tam a stoupá si.Nejradši je,když může cupitat a šťorat kdeco na zemi.A když ho vrátím zpátky,to máte slyšet ten řev..a bude hůř... :angry: :confused:
24. zář 2007 ve 21:32  • Odpověz
ijet,
nemáš vůbec co, vždyť víš, každé umí něco a ve školce se to vyrovná, jak říkám :sweat_smile:
24. zář 2007 ve 21:55  • Odpověz
Raculka: Ondra žvatlá docela dost, ale zatím k tomu moc nepřiřazuje. Hodně říká mámámá když mu něco chbí, baba, tata a různé slabiky. Poslední dobou ukazuje na krtka co má nalepeného na zdi a dělá takové ce,ce. Jinak když si hraje, tak si to pro sebe pořád komentuje. Takové nesrozumitelné huhlání. Jestli bude ukecaný po tátovi, tak si užiji :grinning: .

S těmi ftaláty máte pravdu, dítě přijde do styku s tisíce věcma a testovaných z toho bylo minimum. Bohužel.
24. zář 2007 ve 21:56  • Odpověz
racul,
taky znám z okolí, že holky jsou na mluvu šikovnější.

Jinak s jídlem hrůza. Jí téměř všechno, co jí dám,ale strašně málo, nemám strach, ona je fakt udělaná, zásoby má dobré,ale pak v noci budá, a já nevím, jestli hladem, protože se opravdu normálně nenají, všeho pár kousků a pak v noci budá :angry: :angry: :angry:
24. zář 2007 ve 21:57  • Odpověz
Dobrý večer,

hele dámy mám dotaz, můj syn právě objevil, že se nožičky používají i na chození ale přestaly ho bavit hračky, nemůžu ho prostě ničím zabavit, máte podobnou zkušenost? Přejde ho to a kdy? Díky
24. zář 2007 ve 22:20  • Odpověz
Ještě k tomu mluvení.On si Kubík pořád něco vykládá,ukazuje a říká,ale zatím tomu není moc rozumět.:wink:

jita2- tak malá se ti začla v noci budit? kolikrát za noc?
No může to být hlady.U nás začíná být problém,že Kubík si začíná už trochu vymýšlet.Nechce třeba odp svačit,ale když pak navečer vidí,že něco jíme,chce taky.Takže pak třeba dostane kus rohlíku nebo něco a když má večeřet tu kaši,tak už nemá hlad.A to se pak taky někdy budí hlady dřív.Tak se snažím opravdu vydržet a nic mu před večeří nedat.Ale když řve hlady,jde to těžko. :confused:
U nás je to teď zase pro změnu lepší se spaním-spíme většinou až do rána,ale to už někdy třeba od 5-6h a občas ani už neusneme. :unamused:

Jak jsme se bavily o těch ftalátech.Tak zrovna čtu přílohu z minulého týdne o bydlení..A náhodou tam píšou o jedech v bytě...Nejde jen o ftaláty.Vlastně skoro všechny věci v bytě vylučují různé zdraví škodlivé látky (nábytek,koberce,nátěry...)takže opravdu nemá cenu už to nějak dramatizovat třeba s tou odsavaškou.Ale já sama když mám možnost,radši si vyberu přírodní materiál.Jenže ne vždy je to finančně dostupné. :astonished:

makelka- tady je těžká rada :sweat_smile: . Našeho kluka hračky nikdy moc nebraly.A čím je starší,tím víc ho zajímají věci všedního dne,z domácnosti,prostě to,co vidí u nás a hlavně ty nejvíc nebezpečné.Tak nevím,co napíšou holky.Ale neboj,určitě se zase k oblíbeným hračkám vrátí,nebo si oblíbí nějaké nové :dizzy_face:
24. zář 2007 ve 22:47  • Odpověz
Zdar babulky, teda vy ste toho popsaly...jdu si vás počíst :slight_smile:
24. zář 2007 ve 22:59  • Odpověz
Dobré ránko, kukačky :wink:
S Kubíkem máme období nočního klidu, tak doufám, že nám to vydrží :pensive:
S jídlem to ujde až na odpoledne, to tláská blbosti jednu za druhou :angry:
Holky mám problém a nevím jak s ním naložit, Kuba je zlej na děti. Asi to nemyslí zle, ale je takovej surovej. Hned zmáčne ruku, nebo dítko hned bouchne, já ho plácnu po ruce, ale dělá to zase a když ho plácnu víc hned ječí jako na lesy :angry:
Ale včera jsem tu měla kamarádku, má kloučka staršího o půl roku a ten zase dal čočku Kubovi (byla jsem ráda, alespoň věděl jaký to je) :sweat_smile:
Jo a ten klučina taky moc nežvatlá....
25. zář 2007 v 08:33  • Odpověz
autor
ahojte holky,
my jsme zvladli tridenni cestu na slovensko a zpet. Priste ale asi pojedem v noci.

makelka,
to je tezky rict, Terka nechodi, a taky ji obcas nebavi jeji hracky, tak ji musim furt neco vymyslet. Nerezovy misky, plechacky, lzice. Miluje ale knizky. A jednou za cas udelam zmenu co se tyce mista hrani. Ted jsem ji napriklad udelala v obyvaku hraci koutek, dala jsem hracky do prepravky a ona si vybere co chce a hraje si s nima. Premyslim o koupi domecku. Jinak ja jsem zkousela i kamaradky osvedceny recept s hrackama. Rozdelit je na dve poloviny, jednu schovat a druhou nechat. A kdyz ditko ta jedna polovina prestane bavit, tak vymenit za tu druhou. Jenze u nas to neucinkovalo ..

raculka,
no my s jidlem jsme se docela rozjeli. Uz nejime ani mixovany, ale jsme porad na dvou zubech ... Dam ji do zeleniny lzicku kase a to ji jede ... Jinak ji davam obcas na hrani lzicku a nebo kdyz doji, tak ji dam prazdnou misku s lzickou, ze ktery jsme jedli ... Ja mam zas problem s pitim. Nechce mi vubec pit ..

Mluveni taky nic moc - zvatla vsechno, ale srozumitelny je max. tata. Mama zatim ne .. Protoze mama se obcas rozcili a pak to stoji za to :o))) Hlavne, kdyz furt leze na prehravac, ktery je zapnuty a hraje :o)))

S tim UM - to uz jsem vyresila. Terka se budi jednou v noci na mliko, obcas chce rano - jako dneska v pul sesty. Dam si do termosky horkou vodu - teploty jako kdyz piju varici caj. A do lahve prasek a pak to jen zaleju a zamicham. Akorat je nevyhoda, ze tohle mliko se musi chvili nechat stat, aby zhoustlo, ale v noci nevim jak to udelat ...

Dite se vzbudilo, jdu na nej :o))
25. zář 2007 v 08:42  • Odpověz
Ahoj holky,jak jste na tom s kojenim??Kojite jeste??Tada vecer uz odmit ale rano se rad napije..

Ja beru tu antikoncepci Cerazette a behem mesice uz po 3. krvacim :cry: ,tak jsem volala na gyndu rekli mi ,ze uz kojim tak malo ze hormony na tuhle antikoncepci nestacej,ze mi musej nasadit novou,pri ktery kojit nemuzu,a mam prestat do 14 dnu kojit :frowning2: :frowning2: :frowning2: :cry: :cry: tak tu sedim a brecim je mi to hrozne lito ted jedemme na 3 dny pryc ,nasi budou mit TAdu 2 noci u sebe tak to asi provedu :cry: :pensive:
25. zář 2007 v 10:46  • Odpověz
Ale mam z toho teda desnej pocit :frowning2: :pensive:
25. zář 2007 v 10:47  • Odpověz
ijet,
řešili jsme to zrovna s kamarádkou, nedá se tomu kolikrát vyhnout, jsou malí a kolikrát prostě neví, co dělají, je to omluvitelný, ale co na to určitě platí, je 100% důslednost a vždycky ho rázně napomenout, třeba to dělat i půl roku, ale bude vědět, že se to nedělá. To samé u nás s košem, chodí tam dvakrát za den si sáhnout do koše :angry: Pokaždé jí rázně řeknu, že tam nemá lozit, nebo dostane přes ruku, dělá to sice pořád, ale věřím, až bude trošku větší, že to bude mít zafixované a už tam nepůjde, chce to holt opravdu důslednost a trpělivost :slight_smile:

racul,
mluvíš mi přímo z duše, je to skutečně tak, jak píšeš s těma svinstvama!!!! :wink:
Jinak Maru se budí jak kdy, někdy dvakrát, poslední dobou i pětkrát třeba, chtěla jsem to vydržet a nic jí nedat, ať si prostě odvykne pít mlíko v noci, ale byl to histerický pláč a neurotika z ní rozhodně dělat nebudu, a taky ji nenechám v žádném případě třeba hodinu řvát! Dnes třeba v noci dostala jednou mlíčko, a to 60 ml. To zas není hrůza, musím se to snažit omezit jiným způsobem než násilím, ale zatím nevím jak, už mě to docela trápí, orgány si potřebují přes noc odpočinout a ne zpracovávat jídlo :confounded: :wink:
25. zář 2007 v 11:23  • Odpověz
carod :cry: no to snad ne :frowning2: mám z toho depku za tebe. Já TO :stuck_out_tongue_closed_eyes: mám 2x za měsíc, beru to třetí měsíc, teď budu muset na gyndu pro nový balení, ale raděj budu bez antíků než vzít Kubíkovi cecinu. Někdo si myslí, že už v tom mlíku není to co bývalo, ale dokud chce tak mu dám. Manža je dost tolerantí, tak mu to neva. Tak uvidíme co řeknou mě. Kuba cucá k večeru,před spaním někdy v noci, ale jak víte spí se mnou, tak kolikrát mu stačí jenom že potahá :sweat_smile: a pije ráno.

Jak se tu psalo, že holčičky jsou šikovnější, tak od rodiny vím, že u mě to platilo se vším, mluvení, papání, hraní, chození....jediný mínus bylo že jsem musela mít svačinku na noc :pensive: :grinning: až do 5ti let :sweat_smile: vostuda. Do dneška se tomu s maminou gebíme :grinning:
Jitu, díky ale já jsem děsně netrpělivá :angry:
25. zář 2007 ve 12:15  • Odpověz
autor
carodka,
nesmutni ... Vzdyt jsi ho kojila po tu nejdůležitější dobu, co dite potrebuje. Proste se neda holt nic delat. Taky povazuju vse pro dite za nejdulezitejsi, ale nase zdravi je taky dulezity. Taaakze. Byt tebou, zkusila bych nejakou UM. Vzdyt deti v roce uz jsou vicemene na normalni strave a Terka ma jen dve mlika za noc. Jedine takhle ti muzu poradit. Nebrec. Rekni si, ze jsou lidi na tom hur. Ja musela taky vysadit antikoncepci. Otekla mi po ni noha. Tak jdu pristi tyden na gyndu pro neco novyho.

jita2,
mne se Terka budi o pulnoci na mliko a taky mi brecela, kdyz jsem ji nedala. Tak dostane 270 vecer a 260 v noci a vydrzi az do rana.

ijet,
s tema remeslnikama je to pech. Zrovna mi volala kamaradka, ze jim maji zitra privezt novou kuchyn i se spotrebicema. Jen pracku nestihli objednat a budou tam mit diru. Pracu prijedou pry namontovat dyl ale budou muset rozebrat kus mycky. Tak jsme resili co s tim. Zaplatili 50% z ceny. Zbytek proste nezaplati dokud to nebude takove, jak si to objednali. My jsme cekali na instalatera na mycku 14 dni. Pak jsme si sehnali noveho a prisel do druheho dne. V techto pripadech je dobry dat tem remeslnikum polovinu a zbytek az to dodelaji. Protoze jak dostanou penize hned, tak se na to vykvajznou ... Bohuzel, tak to chodi. Aspon budete mit ponauceni pro priste :wink: :grinning: . To vis, chybama se clovek uci. :wink:
Co se tyce Kubika, je to tezky. Terka se taky na vsechny hned sape a obcas skrabne. Tak u ni sedim a rikam Ne Ne Ne, (treba) holcicka by mela bebi a nebo au ... Terka uz vi, co je au - furt nam strkala prsty do pusy, tak jsme ji obcas kousli, ale jemne. No a kdyz zafnukala, tak jsem ji rekla - no, to je au, maminku to boli ... Treba si na deti potrebuje zvyknout.

Jsem rada, ze rozebirate zakazy a prikazy. Pripadala jsem si jako drsna mama, kdyz Terku obcas placnu pres rucicku. Posledni dobou se docela odnaucila chodit na prehravac. Obcas si zmackne. Ale to zvysim hlas, pohrozim pristem a zastavam heslo 3x a dost. Jsem zas nazoru, ze obcasne placnuti pres rucku neuskodi - podle mne se deti proste musi naucit ze neco nesmi. A kdyz to neuposlechnout, tak placnout. Oni jsou moc chytri.

Tady mam kafe a musim ho vypit, mam asi 10 minut na to, nez se mi dite vzbudi :o))) Chodi spat ted jen na hodku dopo a to moc neudelam.

Holky, odkdy by meli deti pit z neceho jineho nez z flasky? Terka chce jedine z flasky a rikam si, ze uz by mela umet pit z nejakeho pitka nebo tak nejak.
25. zář 2007 ve 12:23  • Odpověz
Mapris: s pitím neporadím, my máme od začátku pítko od Aventu. Z láhve nechce ani sunar když je u babičky, to se musí vždycky nějak ošálit.
Drsná matka nejsi, já ho taky plácnu přes ručičku když už mi asi po stý leze do kytky a na ne nereaguje. To se na mě vždy jen podívá a stejně tam šáhne, tak ho jemně plácnu, myslím že ho to vůbec nebolí, jen kouká co to dělám. Ale zabralo to, kytka už má klid.

Carodkaa: Mapris má pravdu, to nejlepší už jsi mu dala a teď je holt čas pomalu odstavit. Já bych chtěla tak do roka kojení neřešit a pak aspoň to odpolední odbourat a ranní nechat. No uvidím.
25. zář 2007 ve 13:07  • Odpověz
Holky diky moc za podporu!!Ja bych taky nejradsi nebrala nic,ale otehotneli jsme okamzite co jsem to prestala brat prasky tak mam strach ,ze by nam to urco nejak ,,ujelo´´ :grinning: :sunglasses: a otehotnela bych a to si ted teda moc nedokazu predstavit :sweat_smile: :zipper_mouth:
25. zář 2007 ve 13:13  • Odpověz
Carodkaa: nepřemýšlela jsi nad tělískem, už jsme ho tu jednou řešili.
25. zář 2007 ve 13:30  • Odpověz
Ahojda holky,

Ijet a jak to vlastně dopadlo s tím řemeslníkem? Vrátil vám už ty prachy? Nevim, jestlis to psala a já to nepřehlídla...

Mapris, taky pijem z avenťáckýho hrnečku jako u Kam. U těch dětí na UM je to asi jiný, jsou zvyklý na flášu a asi těžko jim vysvětlit, že čajík popř. vodu mají pít z něčeho jinýho. Co tahle učit ji pomalu na normální skleničku? Náš malej to přímo zbožňuje, když může ráno upíjet čaj z mýho hrnku a vždy při jídle má normoš skleničku a lemtá z ní. Jinak (v průběhu dne) z toho avenťáckýho.

Carod, já s tebou taky soucítím. Vůbec si nedovedu představit, že bysme měli přestat kojit. Vim, že kojím už skoro rok, vím, že to nejlepší jsem pro něj už udělala a blablabla, ale je to tak príma, pohodlný, bez práce a nikdy už mě nebude potřebovat tolik jako teď, tak proč mu to ještě nedopřát :sweat_smile: . Za měsíc jdu zas k doktorce na kontrolu kvůli štítný žláze, tak se taky modlím, aby mi to už nezakázala. Už minule měla trochu řeči, že mi to moc neprospívá... A s tou menstrujkou, jak si volala na gyndu, si mě vyloženě vyděsila, protože já už asi dva měsíce každý týden špiním. Teda vždycky třeba deset dní nic a pak dva tři dny špinění a pak zas 8-10 dní pohoda a pak zas špinění. Kojím už jenom večer, v noci a ráno. Vychází to asi tak v 19.30, v jednu-dvě v noci a v pět-šest ráno. Ale teď jak nám lezly zuby (v sobotu se jeden mrcha konečně prořezal JUPÍÍÍ!!!), tak jsem kojila v noci třeba i po dvou hodinách, budil se celý noci s hrozným pláčem a zklidnil se jen u kozenky.
Holky, nedívaly jste se dneska na Sama doma?? Tam to ta laktační doktorka hrozně hezky řekla, že kojit by se mělo, dokud dítě chce. Některý přestane mít zájem v roce, některý v roce a půl... Tak mě tak hezky uklidnila, že to teď řešit nebudu, říkám si, že na to má ještě nárok a dám mu do dvou let čas, jestli to sám ukončí nebo ne.
Jo a zkušené matky, poraďte, kdybysme jako přestali třeba v roce a půl úplně kojit, nebo třeba fakt jen jednou za 24 hodin, museli bysme najet na UM? Kamarádka mě včera dostala, když mi s velkou pýchou oznámila, že kluk (14měsíců) už nemá vůbec mlíko (od začátku je na UM), jen večer kaši + jogurt + nějaký ten sýr. To asi není moc dobře, ne?? :confused:
25. zář 2007 ve 13:34  • Odpověz
prochi
já koukala na sama doma a taky se mi to moc líbilo :wink:
Pijeme od půl roka s hrníčku s pítkem, lahev odmítal a teď se snažím učit na hrnek nebo sklenku, ale je to děsný, občas se pěkně napije ale většinou to vdechne a topí se :frowning2:
carod
nedivím se ti, že "něco" fakt potřebuješ, ani mě se nezamnouvá teď otěhotnět :unamused:
mapris
ty máš taky pech viď? Pořád ty tvoje nožky :frowning2: a ještě mi písni jak ty taková optimistka můžeš mít depky???? :wink:
S tím nájezdem na UM fakt nevím, už se prý může obyč mlíko, ale už jsem tu psala o svý debilní skoro švagrový, ta UM nedávala vůbec, kluk byl živ na kaších...

Kauza řemeslník: včera odpoledne posílal peníze na účet, psal nám smsku, na naše konto zatím nic nepřišlo, ale pí z banky nám řekla že to může trvat 2,3 dny.
25. zář 2007 v 15:03  • Odpověz
ijet,
to jsi mě rozesmála s tou svačinkou :grinning: :grinning: Tak asi nemusím mít hrůzu z toho, že malé dávám v noci trochu mlíčka :sweat_smile:
Já jsem taky netrpělivec, to mi povídej, ale tohle se zkrátka musím naučit :sweat_smile:

mapris,
máš stejný problém jako já, Maruška ne a ne se odnaučit pít z flašky, avenťácký hnreček sice používáme,ale s dudlíkem :stuck_out_tongue_closed_eyes: Nejlépe je to co nejdřív, snad kvůli zubům (dle mě se zuby dědí - z různých zkušeností), takže občas se napije z toho vršku, jak je kubík nebo tak, ale převládá flaška :unamused:

kam,
jako u nás, ona do toho koše chodí snad s radostí, i když fakt jí to zakazuju pořád, to snad ani není možný :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

No a s tím kojením. Mám kamarádku, malej bude mít dva roky a ona kojí. Je velice vyčerpaná, prakticky vysátá, bez energie, zlobí ji různé vnitřní orgány a je jakoby celá pryč a bez energie, prý je to tím kojením, dítě je závislé, nemá chvíli klid, ani v noci, prostě odstrašující příklad, asi se nic nemá přehánět, čímž nemyslím carodku nebo někoho, jen jsem chtěla přispět jedním konkrétním příkladem, že zrovna ona je z toho absolutně vyčerpaná, je rozhodnutá, že ve dvou letech přestává rázně kojit :wink:

prochi,
to určitě není dobré, spíš špatné, já si hodně zakládám na tom, že mléko je opravdu pořád nejdůležitější složka a dítě v roce má vypít půllitr a v roce a půl dokonce litr mléka denně a jeden jogurt nebo sýr to nemůže nikdy nahradit, takže mléko pít pít pít.
Jen jsem si říkala, kdy asi skončím se sunarem a přejdu na normální, buď v roce a půl nebo ve dvou :wink:
25. zář 2007 v 15:08  • Odpověz
Jo moc hezky jsi to napsala (o tom kojení), faka jak to říkala ta pí dneska v tv že nejlepší je když to dítko rozhodne samo.
Moje mudra mi řekla, že si díte rozhodne kdy bude a začne pít mlíko, někdy to trvá dlouho. Jinak Kuba taky pije z těch pítek na Jupíku a Kubíku, to mu neva, ale nevím do čeho bych mu dělala UM z lahví se mu enidentně zvedal žaludek :stuck_out_tongue_closed_eyes: a zhrnečku vypije jenom crcek třeba k snídani.
25. zář 2007 v 15:18  • Odpověz
Tak jsem objednana na gyndu az 23.10 tak do ty doby kojime :dizzy_face: ,bude mu rok a 3 měsíce.. :pensive:

Prochi na začátku jsem taky špinila ale ted už nešpinim ale krvacim :confounded:

Kam-to telisko mi doktor nedoporucuje mela jsem nejake problemy se zanety a delohou,ze na to ty prasky jsou daleko lepsi tak ja nevim :unamused:

A k te UM myslim ze bude hodne tezke ho na UM naucit,volala jsem do laktacni poradny a tam mi rekli ,ze dite po roce veku ma mi mit 500ml mlecnych vyrobku denne,takze pokud UM nechce ,nahradit to zakysem,samozrejme syry,kase,jogurty..pisou to na kojeni.net kdyztak sem hodim odkaz

Ijet s tim remeslnikem je to teda drama,drzim palce..a ty to cerazette beres?a uz v pohode?
25. zář 2007 v 15:46  • Odpověz
Ty jo právě že prd, mám to každou chvilku :stuck_out_tongue_closed_eyes: měla jsem to od 6.8 - 20.8 pak 28.8 - 6.9 a teď zase od 18.9 :angry: dneska tam mám už jenom intimku :unamused:

Holky a s kašema už jsem skončila malej mi je už jak dlouho nechce :frowning2: teď v so jsem udělala prvně krupicou, jela mu a my s manžou jsme si taky pochutnali :sweat_smile:
25. zář 2007 v 16:49  • Odpověz
Carod, tak myslíš, že byste to UM vůbec nezaváděli? Já jsem z toho právě celá tumpachová, když bysme přestali kojit, jestli ho vůbec zavádět, nebo se snažit fakt to nahradit ostatníma mléčnýma výrobkama. O tom, kdy začít dávat normální mléko, se taky názory hrozně liší, tak já fakt nevim.

Taky beru Cerazatte, ale zatím teda jen špiním, i když po týdnu..., a taky mě už pěkně točí :rolling_eyes:
25. zář 2007 v 17:28  • Odpověz
prochi,
alespoň bys to měla zkusit, protože pokud ho bude chtít, tak není nic lepšího, třeba nebude těžký přechod, to je individuální, no nevím, co bysme si bez mlíčka počali, a 500 ml, potom litr nevím, jak bysme denně nahrazovali, snad jen tím zákysem, který je mooc zdravý, taky jsme ho už zkoušeli dávat a docela chutnal, ale nevypila by ho zase tolik, aby pokryla tu potřebu.
25. zář 2007 v 18:17  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.