• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
Prochi-no pry po roce netreba kdyz to nahradis temi 500ml ml.vyrobku denne,ja sem soupnu ten odkaz jdu na to :wink:
25. zář 2007 v 18:19  • Odpověz
Zdárec babiny, vy jste toho teda načmáraly,kdo to má číst :grinning:
No jo,venku je hnusně tak to tady žije.Já měla dneska fajn den.Manža byl doma,tak jsem si v klidu objela nákupy.Zvláštní pocit,že tam můžu být dlouho a vybírám bez řevu.No ale stejně jsem nakonec jen koupila samé oblečky pro Kubíka a dárečky pro nově narozené prcky.A pro sebe nic :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Na malé baby s velkým zadkem se blbě nakupujou kalhoty :angry: . Proč mám pocit,že všechny zahračniční firmy šijou jen pro vysoký a hubený ?! :sweat_smile:

mapris-vítám zpátky doma, jestli se to tak pro tebe dá tady nazvat :wink:
My taky pijem z Avent hrnku,ale bez dudlíku.Máme to zelené pítko,je super.Ale doma pije i z hrnečku s pítkem.Jestli můžu dát tip-je od firmy The first years. Byly tam 2x za asi 180Kč, nevím už přesně. Mají dirku ve víčku, která tence teče,takže sice se voda vylije,ale není to tak rychlé jako z klasických hrnečků s pítkem.Kubík když si může vybrat,pije z tohohle hrnku radši,než z flašky Avent.A dokonce jak měl kašel,tak pil bylinkový čaj přímo z plecháčku.Bavilo ho to,ale čaj byl všude okolo.:zipper_mouth:

carod- tak to je smůla s tím kojením.Ale stejně jsi sama psala,že už malej nemá takovej zájem,tak myslím,že to zvládne :wink: . Naprosto souhlasím s holkama,že už si kojila dlouho atd....Vím,že mně to taky bude líto,až přestanu kojit.No udělaly jsme co se dalo,tak žádné výčitky :dizzy_face:

Naopak se občas setkávám s tím,že mi dost kamarádek naznačuje,že nedělám dobře( s těma sirkama :grinning: ), že pořád kojím. Prý si bude špatně odvykat.Ale já nevím,proč bych měla přestat?! Kojím už jen ráno a cucne si před spaním na noc.A když teda brečí v noci nebo měl ty teploty.Jinak přes den vůbec nemá snahu se přisát,tak snad to není s náma tak zlé. :sweat_smile:
Prostě zatím vůbec nevím,kdy ho odstavím.Nemám pocit,že bych byla nějak moc unavená atd.Myslím,že už toho tolik nevypije.

Výchova-náš Kubík je taky pěkné kvítko.Na děti je zatím hodný,ale uvidíme,co bude dál :sweat_smile: . My máme docela přísné názory na výchovu,jsem zvědavá,jak se nám je povede převést do praxe.Já prostě trvám na tom,aby třeba nesahal na ty TV,DVD a já nevím co ...Takže párkrát se řekne NE,pak lehké plácnutí přes ručku.To se tak zle zašklebí,vydá takový skřek,ale většinou ho to pak přestane bavit.Nejvíc podobné kousky předvádí,když na něj nemám čas(nejradši když dělám nějakou omáčku :angry: ) a tak se snaží mě zaujmout.To se mu teda vždycky povede :sweat_smile: :grinning: . Ale říkám si,že ta důslednost opravdu stojí za to.Vidím to u kámošek.Ty,které měly nějaký režim od začátku,tak celkem nemají problém s dětma.A ty ostatní,kde se všechno povolí,tam je zle.A ještě když přibyde druhé dítě,to to první ještě přitvrdí,aby si ho někdo všiml. :confounded:
25. zář 2007 v 18:49  • Odpověz
racul,
přesně tak se to pak odráží, ta důslednost nebo nedůslednost, ještě aby se nám to povedlo převést do praxe, jak ty říkáš :sweat_smile:
A s těma kalhotama mám stejný problém :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. zář 2007 v 19:41  • Odpověz
autor
holky, s tou důsledností jste mně potěšili. Jsem stejného názoru. Nás taky takhle vychovávali a myslím, že jsme to přežili, ne? :grinning:

Co se týče pití, mně pítko z aventu nechce, zkoušela jsem i koupit takový ten hrneče, co má hubičku s jednou dírkou - to se napije a vyplivává, má z toho prdel. Když pije ze skleničky, tak je to to samý. Zkouším občas z pet lahve, ta má malý otvor, ale naše slečna z toho má srandu.

Antikoncepce - já jdu na gyndu příští týden, tak jsem zvědavá, co mi napíše. Vidím to na tělísko, ale chtěla bych příští rok makat na druhým :grinning: :grinning:. Tak nevím.

Holky, co se týče hubnutí - kdo chcete zhubnout rychle, tak nejúčinnější je dělená strava. Já po ní jednou zhubla 5 kg za měsíc. Teď piju ty zelený čaje a hodlám zase začít cvičit. 13.10. Jdu na sraz ze základky po 15ti letech - tý brďo, to je šílený, jak to utíká - tak tam chci vypadat :o))

ijetka,
neboj, určitě to dojde. ČSOB má převo do druhýho dne, u spořky to trvá 2-3 dny. Ta je pomalejší. Nooo, jak se to vezme - optimistická povaha jo ... Ale já nemám ráda podzim, protože nesvítí sluníčko, a hodně záleží, jak se vyspím. Naše dítě to má asi po mně :frowning2:

no nic, jdu se umejt a juknout se na anglinu, zítra jdu zas na kurs. A taky se musím věnovat manžovi :grinning: .

Jinak dneska bylo hnusně, tak jsme vůbec nešli ven. Lilo celý dopoledne i odpoledne, ale přišla kámoška, tak mně rozptýlila a udělala jsem si, co jsem potřebovala ...
25. zář 2007 ve 20:19  • Odpověz
autor
raculka,
jinak díky za přivítání.

prochi,
podle mně by mělo mít dítě mlíko aspoň do dvou let. Terka má večer a v noci celkem 540 ml mlíka ... A zatím jí ho hodlám dávat co nejdýl. S tím kravským nevim. My si asi dlouho počkáme kvůli alergii.
26. zář 2007 v 08:03  • Odpověz
autor
co to? Tady nikdo od rána nebyl?

Holky, od kdy se vlastně dítě považuje za batole? Od jednoho roku? Tak to pak založím tohle téma v batolích, co vy na to?
26. zář 2007 ve 12:42  • Odpověz
Mapris: s tím tématem souhlasím, my jsme tady nejmladší, tak až překročíme ten magický rok můžeme do batolat.

Podzim mi přijde taky jako nejhorší období v roce, tedy barvy má krásné, ale to by muselo být sluníčko, aby si to člověk vychutnal.
26. zář 2007 ve 13:07  • Odpověz
mapris- to víš, nikdo nemá čas,taky jsem jen na skok :wink:
Myslím,že batole je od 1. roku do té předškolní doby.
Nevím,jestli vadí,že pořád kecáme tady? Mně je to jedno,kam budu za vámi chodit,tak jsem zvědavá,co na to holky. :dizzy_face:
Kam- neboj, určitě tě za námi pustíme, i když jste mlaďoši :grinning:

Já mam pozdim docela ráda,teda když je sluníčko a nepřší.Jakmile je jako včera,tak to je opruz.A předpověď na svátky taky zrovna nic moc. :confounded:
26. zář 2007 ve 13:54  • Odpověz
Se založením našeho tlachání v batoletech taky souhlasím, kdyby se tu našli prudičky tak by nás už asi hnali :angry:
Moc se těším na jaro, ale zároveň na sníh a lyže...já se tak těšííííííííím
26. zář 2007 ve 14:13  • Odpověz
mapris,
s tím mlíčkem jsme za jedno :slight_smile: Taky ho máme určitě denně ten půllitr :wink:
Jinak na hubnutí mám momentálně moc slabou vůli :unamused:

Jinak podzim nemám taky ráda kvůli tomu, že příjde zima, nebude nic, krásné letní procházky, práce na zahradě, hraní na zahradě, ach jo, to se v zimě unudíme, kromě stavění sněhuláka :frowning2: :wink:

Jinak mě je úplně jedno, jestli budem kecat tady, nebo v batolatech, jak se dohodnete, tak to bude, ale zůstaneme pohromadě pěkně :slight_smile: :slight_smile:
26. zář 2007 ve 14:25  • Odpověz
Jita2: jasně, že pohromadě, už jsme na sebe pěkně zvyklí a jsme sehraná parta :wink:
26. zář 2007 ve 14:57  • Odpověz
Bodejť :wink:
26. zář 2007 ve 14:58  • Odpověz
no dyť :grinning:
26. zář 2007 v 17:05  • Odpověz
souhlas :grinning: :sunglasses:
26. zář 2007 v 17:10  • Odpověz
Jé to je hezký, že jsme tu takhle pěkně za jedno :slight_smile:
Holky mě dneska točí manža :angry: je protivnej jak já před menštrujkou...holt i chlapi mají svééé dny, ale je to vo nervy.
Jinak s holkama na regionech dáváme dohromady srazík, tak doufám, že to vyjde, ale už mě napadlo to co stalo dashak....člověk nikdy neví :frowning2:
26. zář 2007 v 17:12  • Odpověz
Čau prďolky,
já si vás ještě furt nedočetla :sweat_smile: Stydím se :zipper_mouth: :rolling_eyes:

Nějak nebyl čas, snad to napravím večer.

Včera jsme byli na 18 měsíční prohlídce, máme 75cm a 8,650kg :slight_smile:
26. zář 2007 v 17:18  • Odpověz
Ahojky,
dlouho jsem tu nebyla.Teda byla, ale jen jsem nakukovala :slight_smile: :slight_smile: .
Počasí už je na prd, tak teď už bude více času.

Holky prosím vás co dáváte prckům,ke snídani a večeři??
Malá mi už dlouho nechce mlíko ani kaši už moc nechce kaši.
Občas dám chléb s lučinou,ale taky ji to nijak neuchvátilo.Moc toho nesní a jde spinkat hladová a pak mi v noci vypije i půl litru čaje.
Takže ji dvakrát za noc musím přebalovat a to je hrozný :frowning2: .

Jita2,
Maruška je šikulka na to mluvení, holt je vidět, že už od mala bude ukecaná ženská :slight_smile: .Aspoň se ve světe nestratí. :wink:

ijetka,
taky jsem nějak nepobrala co se tu dělo.Je to hrůza, člověk fakt dneska nemůže nikomu věřit :fearful: .

mapris,
taky malé dám najevo, když dělá něco co nesmí.Ale bohužel jí je to naprosto jedno.Takže i když dostane přes ruku tak za chvíli na vše zapomene a je to pořád dokola :stuck_out_tongue_closed_eyes: .

Jinak jsme se zhruba před měsícem dozveděli, že je malá až moc aktivní a motorický vývoj má o několik měsíců dopředu.Takže nás do budoucna čeká vyšetření na hyperaktivitu :cry: :cry: .
Máte s tím někdo zkušenost???Proto má malá u tak narušený spánek a nespinká v klidu, prý má moc zážitků za celý den.
26. zář 2007 v 17:29  • Odpověz
Téda, snažila jsem se to dočíst, ale na předchozí straně jsem to zdala :grinning:

Carod, já si taky myslím, že jsi byla extra dojnice :grinning: a nemusíš mít vůbec žádné výčitky, ale pokud mermomocí chceš, tak zkuste třeba kondomy.

Co se týče mluvení, už mi říká mami nebo mamiko :dizzy_face: a pojmenuje všechny věci, jen zkomoleně. Třeba lopatka je lopaky, beruška je bejika, tkanička je kajika..., rybika, kytika.... No rozjelo se to v podstatě na dovči a od té doby celkem jede. Jsem ráda, docela to pohladí na duši, najednou si mě víc všímá a chce se víc mazlit. V noci spí celkem dobře, občas zakřičí, ale to ze spaní. Spí celou noc, ale usíná nejdřív v devět. Včera vyjimečně před osmou, protože kvůli chození po doktorech nespala odpoledne, tak už to nemohla vydržet.
26. zář 2007 v 17:36  • Odpověz
Jé isacek, tys tu teda fakt dlouho nebyla. Tak tě tu vítám.

Ještě Ijet, to je teda mazec s těma řemeslníkama

Raculko (já vím že jsi račulka :sweat_smile: ), ale tohle se mi líbí víc :sweat_smile: , super fotky Kubíka :wink: Děkuji žes na mě taky myslela a poslalas mi. Já se ráda kochám miminkama :slight_smile:
26. zář 2007 v 17:39  • Odpověz
Jééé ahoj isacku,
no u nás s tím zakazováním je to stejné, zatím je jí to prostě fuk :angry: :wink:

račulko :sweat_smile:
já nemám fotky Kubíka :cry: :cry: :cry: :cry:
26. zář 2007 v 18:08  • Odpověz
autor
isacek,
no to je dost, ze se tu taky ukazes :wink: . Ale neboj, já taky teď internet moc nestíhám. Malá spí ráno do 8mi, pak jde spát v poledne, to spí hodku a pak hodku venku a nazdar ... Takže se sem dostanu večer a to se střídáme s manžou ...

ijetka,
jo jo, já to znám. Když prudí, tak prudí viď? :grinning: :grinning: :grinning:

račulko,
asi budeš muset něco vysvětlit a nebo přeposlat všem fotky kubíka :grinning: :grinning: :grinning:

holky, až s kamhajkem překročíme s prckama rok, zakládám novou diskuzi do batolat, hlavně, že budem pohromadě, to je pro mně důležitý. A mohli by jsme srázek klidně udělat taky :grinning: :grinning: :grinning:

Já si dávám víno a čekám až mi stoupne do hlavy, abych si mohla novým strojkem vydepilovat nohy :frowning2: :frowning2: :frowning2:. Strojek mám už skoro půl roku a zkoušela jsem to jednou. Asi ho vrátím a nebo prodám.
26. zář 2007 ve 21:35  • Odpověz
Jé Racul, koukám, že jsem asi prozradila, co jsem neměla :zipper_mouth: :fearful: Já myslela, že si to poslala nám všem. Tak to se omlouvám :dizzy_face:

Holky, jen tak koukám, co jste ještě písly na téhle straně a koukám, že chcete dezertovat do batolat...no já nevím, je to tady už zajeté a radši bych zůstala tu. Zaprvé toto by nám časem taky mohli smazat a zadruhé tam se zas přidají lidi, které vůbec neznáme a tady jsme furt stejná partička. Ale budu vás následovat kamkoliv :grinning:
26. zář 2007 ve 22:44  • Odpověz
dashak- i ty jedna slípka :grinning:
26. zář 2007 ve 23:02  • Odpověz
isaček- ty ještě žiješ ? :grinning:

Taky nemám fantazii a Kubík mi moje osvědčená jídla už taky začíná bojkotovat-týká se to hlavně snídaně a svačiny.S obědem a kaší zatím problém nemáme.Taky už mu ko obědu dám občas něco,co vařím pro nás,takže pomalu zpestřujeme jídelníček.
Napadlo mě,co tu holky napsat jídla,která dáváme?! Třeba se ostatní můžou inspirovat a naopak. :wink:
Takže naše snídaně a svačiny: banán+bílý jogurt,tvaroh s marmeládou,tvaroh nebo jogurt s přesnídávkou,vánočka,o víkendu jsem zkusila kousek lehké buchty a moc šmakoval (bebe řezy s pudinkem-mňaminky!), chleba s máslem a marmeládou,chleba s lučinou.Zkusila jsem i zakysané ochuc mléko s obilnou mřížkou a taky docela chutnalo.Občas zhřeším tím lipánkem-prosím nekamenovat !Jo a taky chci zkusit pudink proložený banánem a piškotou.Asi to není nic závratného,víc mě zatím nenapadá.
K večeři pořád máme kaši-zatím šmakuje-měním asi 4 druhy,ale máme nemléčné.
A pak ještě trochu dokojím.A ráno taky nejprve mlíčko a pak ta sváča.A mezitím během dne v kočárku ovoce nebo kousek rohlíku.
Budu ráda,když taky napíšete nějaké tipy. :wink:

Co se týče toho vývoje-isaček,snad to nic nebude.Třeba ti dají nějaké cviky? Držím palce. :wink:

Holky tak zatím zůstaneme tady,když to nezruší?
26. zář 2007 ve 23:21  • Odpověz
děkuju za přivítání :dizzy_face: :dizzy_face:

Já dávám buď bílý jogurt+nějaké ovoce(banán, hrušku, jablko...), přesnídávky už skoro vůbec nechce, jen když ji smíchám s jogurtem a dám do toho pár piškot.Zkušela jsem už i tvarohovou aktivii, ale uspěch měla jen poprvé. Chleba s lučinou, nebo sýrem kidibo(pro děti).K odpolední sváče občas dávám kinder mléčný řez, to ji zatím chutná.Ještě dávám monte, ale jen to vanilkové.
K obědu vařím každý den něco jiného, buď polévky nebo rúznou zeleninu s masem.O víkendu měla u babičky rajskou s knedlíkem, ale snědla jen čtyři lžičky.
K večeři ji občas zkusím dám mlíko, ale musím do toho přidat dvě odměrky kaše.Buď vypije nebo ne a zkouším různé kaše, ale už jim moc nedává.
Zkusím ji už udělat krupicovou.
Jinak u nás pořád frčí křupky, ty mi sní kdykoliv to je jediný co mi neodmítá :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: .A za celý den mi vypije tak litr a půl čaje někdy i dva.
27. zář 2007 v 08:47  • Odpověz
Ahojky, no my si ráno vždycky cucáme mlíčko (to teď u nás frčí nejvíc :sweat_smile: ) a pak má buď jogurt s ovocem, nebo chleba s fenixem a aškou (to je v Ivančině řeči šunka :grinning: ) tvaroh s piškotama a ovocem, banán s jabkem a s piškotkama.

Na oběd buď má to co my, pokud to není nic hrozného (třeba teď už měla svíčkovou a k tomu kuřecí masíčko) úplně se může utlouct po těstovinkách s nějakou rajskou omáčkou a ost. zeleninkou, pak taková ta bramborová kejda co jsem vám dřív psala, koprovka, brokolic. omáčka.

Po obědě zase vypije 150ml mlíčka a jde hajat. No a odpoledne zase nějaká svačinka z těch co jsem napsala dopo. Kolem 19h dostane polívku nebo to co měla na oběd, jde se koupat, pak si ještě poleháváme všichni u nás v posteli, Kolem půl deváté dostane zase mlíčko a pak někdy i usne :grinning: Už ji musím uspávat totiž, nic drastického, jen s ní jdu do pokojíčku, ona leží v postýlce a já vedle ní na válendě. Většinou ale vytuhnu taky :grinning:

Racul, přijímám tu slípku :grinning: :rolling_eyes: A kaju se :slight_smile:

Isacku, ještě k sýru kidiboo, sice píšou, že je pro děti, ale je to taveňák a pro roční děti je nevhodný. Kvůli způsobu výroby a použití tavících solí. Zkus dávat přírodní - typu žervé - lučina, fénix, gervais nebo cottage sýry :wink:
27. zář 2007 v 09:37  • Odpověz
isacek,
tak to je bomba s tím čajem :confused: :sweat_smile: :sweat_smile:

Jinak my snídáme přeba chleba s lučinou, nebo cornflakes v mléce nebo přejdeme rovnou na svačinku, protože ráno má mlíčko, tak třeba nechce snídat, ta svačinka, zrovna dnes ringle nebo co to je, ta přerostlá švestka, protože takové ovoce má nejraději :wink: , někdy zas bílý jogurt nebo tvaroh s marmeládou, různé ovoce..., oběd taky různý, hodně i s náma, polívky (ona všeho sní fakt pár lžiček, to je hrozný :angry: ), odpoledne se cpe rajčatama nejraději, nebo pečivo, když neměla ráno, ovoce, tvaroh, zkrátka obdoba dopolední svačiny a večer kaši :slight_smile: A na uspání mléko. A mléko ještě někdy během dne, chutná jí moc a nádherně se po něm uklidní :slight_smile:
27. zář 2007 v 09:44  • Odpověz
Jiťo, u nás mlíčko teď taky vede :slight_smile: Jak ji rostou ty zuby, furt ještě třeba ten jeden je už oteklý jak prase, ale pořád ještě nemá ani špičku venku :stuck_out_tongue_closed_eyes:
A taky se po něm parádně zklidní, takže já ač máme už 18 měsíců, tak mám doma snad furt kojence :grinning:
27. zář 2007 v 09:56  • Odpověz
dashak,
však to je dobře, když na ně něco platí :grinning: a ještě když je to tak zdravé a potřebné :sweat_smile: My teď máme zatím dvě stoličky venku, nepláče, nějak to nevnímá, jen slintá jak bernardýn :grinning:
27. zář 2007 v 10:38  • Odpověz
Tak si holky předstasvte, že mám už taky maroda :frowning2: Kubík má od včerejšího večera teplůtky, když ho kojím tak chrochtá, (nemůže už tak dobře dýchat) a má plný oči. Váhám jestli zajet k mudře (kolikrát mám pocit, že si myslí že tam jedu s každým prdem) a nebo mám ještě počkat... :frowning2:

Kuba už dlouhou dobu odmítá kaše, tak že k snídani máme chleba máslo, šunku, sýr, vejce (míchaná nebo na tvrdo), buchtu, nebo koláček, jogurt, bobíka, tvaroh, piškoty, rohlíky....moc mi nechce piškoty v mlíce!
Dopolední sváču jsme kdysi zrušili, oběd jako my. Jsme na tom stejně jako vy. Odpo sváča cokoli, to mám pocit, že tláská kraviny, ovoze, zeleninu, křupky, jogurt, nebo buchtu....k večeři polívku od oběda nebo chleba s čímkoli..
27. zář 2007 v 10:58  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.