• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
dashak,
no vidíš to já myslela, že kidiboo nevadí.
Máš pravdu, tavicí soli tam jsou, ale je taky z tvarohu.Tak jsem doufala, že je vhodný.Jinak tavěňák vím, že se nedává.
Když dnes je to stejně na prd, na ledasčem píšou jak je to vhodné a kdo všechno to doporučuje.Pak udělaj testy a neodpovídá to těm limitům. :confounded:
27. zář 2007 v 11:33  • Odpověz
Isacku no to je pravda :stuck_out_tongue_closed_eyes: A nejhorší jsou značkové věci, člověk myslí, že když koupí avent nebo hračky z fisher price, že je to o.k. a nakonec se taky zjistilo, že obsahujou olovo a lahve zase nějaké bishpenoly či co :stuck_out_tongue_closed_eyes:
A taky je fakt, že velké firmy si zaplatí u pediatrické komory a podobných institucí za značku kvality (jakože to doporučují) a pak se zas zjistí, že se na to nedělaly ani testy apod.

Ještě co se týče těch pribináků apod., tak mě kdysi řekla známá, že mají doktorku v rodině a ta z těchhle laskominek doporučuje Lipánka. Je fakt, že když se člověk podívá na složení, tak tam nejsou žádné tu guarové gumy, karubiny, ostatní zahušťovadla a sajrajty. A chutná přitom faakt mooc dobře :dizzy_face:
27. zář 2007 v 11:38  • Odpověz
dashak,
takže už jste prubli lipánka? My jsme měli dvakrát jakýsi tvarohový krém, možná něco jak píše isacek,to je zatím vše, kolikrát mi taky dochází fantazie, když od všeho si jen uždibne,

a fakt teda nevím, z čeho přibývá, holky to je divný, má 12 kg :confused: a nepojí zdaleka ani misku polívky na oběd, prostě ničeho nesní normálně a je taková buclatější! Nejí sladkosti, nic! Asi přibírá z vody nebo co :angry: Určitě má geny po nás, asi je to tím, jinak nevím :unamused:

Tak já zkusím koupit lipánka :slight_smile:
27. zář 2007 v 11:47  • Odpověz
autor
ijetka,
nesmutni, my jsme na tom trochu podobně. Venku je hnusně a navíc Terce začalo téct z nosu, tak musíme dneska zůstat doma. Nevím, jestli jsme něco chytli, ale v úterý jsme byli doma. Možná to bylo tím, že jsem jí dala na noc pyžámko bez ponožek a ona se odkopala a asi nastydla. Tak je mi jí líto. Budu muset podložit matraci a koupit odsávačku na vysavač,nedokážu si představit, že dítě mučím tou obyčejnou. Terka je alergická i na utření pusy po jídle. Tak zatím občas utřu jemně plínou, ale v jedný knížce jsem četla, že vatou. Teda teplotu zatím nemá - ještě jsem to nějak nestihla změřit. Za to ja taková ospalá a čekám, že bude i ukňouraná a taky se připravuju na bezesnou noc. Mám tady vincentku ve spreji, tak se jí pokusím stříkat Terce do nosu.

dashak,
neblbni, avent a fisher price jsou taky problémový? My teda máme flašku od aventu - ale uvažuju koupit větší obsah na mlíko, Terka večer a v noci vypije 270 ml. A od fisher price mám asi dvě hračky, ale po tvým upozornění asi budu kupovat jinde ... No co se týče tohodle tématu v batolatech. Já bych tohle nechala zamknout a založila bych jiný na batolatech. I když je fakt, že už jsem si zvykla sem chodit. Já stejně chodím jen do listopadu a sem. Takže mi nevadí, kde tohle tlachání bude. Ale překvapilo mně, jaká je tu dobrá parta a jak tohle téma sedlo. Jsem měla strach, že tu nikdo nebude :grinning: :grinning: :grinning:.

racul,
pořád máte h.a. mléko? Já začínám zařazovat rizikový potraviny, zatím nám prošel petržel a celer a zkouším teď ten puding. Ještě mi poraď, čím bych měla začít mazat chleba? Asi lučinu co? Docela se bojím kvůli smetaně a mlíku ...

jita2,
z jakého mléka děláš puding a jaký mlíko používáš na snídani s cornflaksama? A jaké cornflakesy? Asi obyčejné bez příchutě co?

isacek,
neboj se, určitě ti nějak poradí. Jedna moje známá má hyperaktivního kluka. Ale tomu už je 11 let. Teď s ním prý tříská puberta, tak je známá občas s přítelem na mrtvici. Ve škole s ním měla problémy, protože se furt pral - spíš si nenechal nic líbit a když bylo potřeba, tak občas jednu "střihnul", bohužel učitelé to nebrali. A chodí s ním k psychologovi. Sorry, nechtěla jsem tě vystrašit. Spíš bude muset mít ve školce a ve škole a taky doma větší dozor a kázeň - jako že se jí učitelé budou muset víc věnovat - zabavit a tak. Aby neměla čas vyvádět kraviny, i když věřím, že je to někdy nadlidské síly. Držím palce a hodně síly ... Třeba se pak ve školce a škole zklidní ... Zkus se o tom podívat někde na netu. Určo něco najdeš.

Jídlo - no, my jsme alergici, takže my to máme zatím omezený. Ráno sní jednu malou hollandii. Svačiny dopolední vůbec nechtěla, tak je nemá. K obědu zeleninu. Teď už zařazuju rizikové potraviny, jak jsem psala racul. K svačině má přesnídávku z dmka - ale po roce chci zkusit ovoce - jestli vůbec ještě nějaké bude :o)) Má zatím dva zuby, takže jabko asi moc neokouše. No a k večeři vypije 270 ml mléka a ještě se na něj budí v noci tak kolem půl 1 - půl 2. Kaše máme taky vyzkoušený. Dávala jsem je místo odpolední přesnídávky, ale když jsme venku, tak to nejde. Možná je zkusím dát občas ráno. Holky, a jaký chleba dáváte? Já teda mám pekárnu a peču chleba s mlíkem, ale až ho Terka začne jíst, tak najedu zas na chleba klasicky z vodou. Mám tady připravenej jeden domácí chleba pro děti - ale ještě jsem ho nevyzkoušela. Je spíš pro alergiky - protože se tam dává kaše sinlac. Nenapadá mně nic jinýho místo toho... No a jinak vedou křupky - ty dostává venku, protože s nima toli k nezaprasí kočárek. A doma dostává piškoty .. ty miluje. Jo a co se týče kaší - moje sestra má o tři měsíce mladší dcerku a říkala, že jí dávají do kaše piškoty a nebo sušenky - co koupili v lékárně - a prý jí to moc jede. Tak to taky není špatný typ.

Jinak jsem dneska poprvý zkoušela Terce udělat puding. Zdlábla ho rychle, tak uvidíme, jaká bude reakce. Včera mi blbě jedla oběd. Asi jí už včera nebylo dobře ... Až začnem chodit ven, tak už bude dostávat bundu, protože má vždycky ledový ruce. To mně na podzimu štve - neodhadnu jak moc dítě oblíknout. Sice včera měla 3 vrstvy - dlouhý body, mikinu a takovou flísovou bundičku, ale holt jak sedí v kočárku, tak musí být nabalení víc. Navíc nesnese deku na nochách, nánožník je na obou kočárech moc velkej - slečna potřebuje volnější pohyb - tak jestli už mám pomalu začít shánět fusak a nebo obětovat jednu deku a udělat tam díru podle kšír. No a ponožky musím dávat pod punčocháče, protože Terezka je má ma noze minutu, i doma. A asi pořídíme boty ... A čepice to samý. Fakt, už to začíná být zajímavý ... Už mi včera rukou odstrkovala jídlo ....Dneska jsem poprvý zkoušela Terce udělat puding. Zdlábla ho rychle, tak uvidíme, jaká bude reakce. Včera mi blbě jedla oběd. Asi jí už včera nebylo dobře ... Až začnem chodit ven, tak už bude dostávat bundu, protože má vždycky ledový ruce. To mně na podzimu štve - neodhadnu jak moc dítě oblíknout. Sice včera měla 3 vrstvy - dlouhý body, mikinu a takovou flísovou bundičku, ale holt jak sedí v kočárku, tak musí být nabalení víc. Navíc nesnese deku na nochách, nánožník je na obou kočárech moc velkej - slečna potřebuje volnější pohyb - tak jestli už mám pomalu začít shánět fusak a nebo obětovat jednu deku a udělat tam díru podle kšír. No a ponožky musím dávat pod punčocháče, protože Terezka je má ma noze minutu, i doma. A asi pořídíme boty ... A čepice to samý. Fakt, už to začíná být zajímavý ... Už mi včera rukou odstrkovala jídlo ....

Terka má zatím taky dva zuby ale strašně slintá, tak čekám další. Ale zatím nic ..

Sorry za rozepsání, ale dítě mi už přes hodku spí, jak je unavená, tak mám čas psát .. O prodlouženým víkendu chcem dojet nakoupit a makat tady na bytě, takže na koníka nebude čas. A před manželem na něj nelezu, protože mně už párkrát vytočil svejma "vtipnejma" hláškama - jako že bez koníka nemůžu být. Ale to že jsem tu jednou za dva dny na půl hodky, to už nevidí.

No nic, budu muset končit, dítě mi kňourá v postýlce, tak nevím jestli ze spaní a nebo tím, že nemůže dýchat. Chudinka malá.... Nesnáším nemoce u sebe, natož u dítěte.
27. zář 2007 ve 12:07  • Odpověz
autor
ty brďoooo, tohle se mi fakt dlouho nepovedlo. Holky sorry :pensive: :sweat_smile:
27. zář 2007 ve 12:08  • Odpověz
Mapris, koukám, že už si taky zběhlá ve slohovkách :grinning:
O těch avent lahvích a hračkách od fishera jsem četla tady na koňovi. Byl tam link i na ty hračky, kterých se to týká, ale myslím, že to nebyly hračky na český trh. Avent flašky se prý jedná jen o ty průhledné, ty hrnečky jsou prý O.K.
Zkusím ty diskuze pohledat a pak sem hodím link :wink:

Jiťo, no já malé lipánka zatím nedala, zatím jsem ho zkoušela já :grinning: a sem tam jsem ji dala lžičku. Podle mě se to nevyplatí. Ten větší stojí nějakých 13kč a sotva by ji to zasytilo. Když koupím čistý plnotučný tvaroh, do toho ji dám piškoty namočené v mlíce a nějaké ovoce, tak vím, že je to zdravé, zároveň se nají a přitom z toho jednoho tvarohu udělám 2 pořádné sváči :wink:

Ale kdysi dááávno jsme zkoušeli pribiňáka, to neměla ještě rok. To mě zas tehdy nabulíkovala doktorka a moje mamka, že my jsme to jedli....no paráda, bylo ji nějakých 9 měsíců a řvala po tom jak děs, asi bříško, myslím, že měla nějaké křeče z toho :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jo a tehdy jsem ji to dala ještě ohřát, bo to bylo studené z ledničky a udělala se z toho úplná kejda, už to nebylo tak tuhé :cry:

No a to přibírání je určitě i genové, malá sice taky moc nejí teď v poslední době (kvůli těch zubů), ale přibírá, sice o dost míň než ostatní děti, za to ale nemá na sobě tuk a vše je svalová hmota, dokonce má bicáky :sweat_smile:
27. zář 2007 ve 12:29  • Odpověz
Takže, hračky fisher obsahující olovo:
www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=32486&vGroupOffset=0 - 35k -

A ještě najdu ty avent lahve
27. zář 2007 ve 12:38  • Odpověz
Aha, tak o těch avent lahvích se píše v tom stejném odkaze, je to hned na první straně, píše to zase ta danae :wink:
27. zář 2007 ve 12:41  • Odpověz
mapris,
dobrá storry :grinning:
No tak puding dělám z mlíka normálního z krabice, páč ho dělám tak jednou za 14 dní, takže to snad nevadí. Cornflakes kukuřičné ty bez chutě, namáčím taky v normálním mléce, mlíčka tam mám trošku, jen kvůli změknutí. Jinak kašičky, co dělám denně, ty instantní dětské, když mám náhodou nemléčnou, tak dělám ze sunaru.

dashak,
z tvarhu je přesnídávka určitě moc zdravá, úplně mě uvidvuje, tak Ivanka sní třeba půl toho tvarohu na sváču, to by u nás nehrozilo :sweat_smile:
A ty svaly závidím :grinning: :slight_smile:
27. zář 2007 ve 12:41  • Odpověz
Jiťo no jo sní fakt velké porce. Ale jak říkám, má období, kdy se ji nechce jíst nic než mlíko. To nemusí kousat a navíc ji to sání zklidní.
Co se týče toho přibírání, tak je to i o pohybu. Ivanka je třeba poděs hyperaktivní ( i když oproti Elišce, která u nás byla včera je ještě ranař, no ale za rok až bude stejně stará, tak to možná bude to samé :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) takže furt lítá po celém bytě, pořád tahá nějaké hračky, dokonce unese i panenku, která je skoro větší než ona, v pohodě nám odtlačí ten kočárek cam, co váží nějakých 9kg + nálož, takže se nezdá. Zvedne třeba i plnou 1,5l petku a odtáhne ji do pryč :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jinak její specialita teď je schovávání věcí, takže u nás se furt hledá ten avent hrnek a boty, ostatní jak nepostrádám, tak nehledám, ale teď už pár dní pohřešuju podložku pod myš, tak asi skončila za postelí tak jak tenkrát můj mobil :grinning:
27. zář 2007 ve 12:50  • Odpověz
Teda dneska jste se rozepsali, halvně Mapris :wink: .
Já to z jídlem ještě moc nepřeháním, rok nám ještě nebyl, ak je to víceméně pořád stejné. Ráno kojení, ke svačince přesnídávka nebo chlebík (tmavý) s lučinou nebo kašička. Oběd nějaká zelenina s masem. Odpolední sváča je jogurt s přesnídávkou, kolem šesté kojení na uklidnění a k večeři kaše. Mezitím různě žmoulá ovoce, rohlíky a občas si vyžebrá něco lepšího od tatínka(kousek sušenky, rohlíček namočený v jeho polévce, naposledy to byla zelňačka), ale to maminka jako nevidí.

Holky už nevím co mám dělat s tou rýmou, ráno ho odsaju, kápnu mu do nosu, celý den je obvykle v pohodě a přes noc je zase plný rýmy. Tak nevím jestli třeba nemá suchý vzduch v pokojíku. Jinak mu nic není, kašel nebo teplota nic. Jí naprosto normálně a chová se taky jako vždycky. Když jsem se posledně zmínila doktorovi, tak mi řekl ať si koupím kapky do nosu.

Jó a hlásím první krůček, Ondra už teď hodně stojí bez držení a s něčím si hraje a najednou udělal takový krůček dopředu, hned se zase zastavil a hrál si dál.Je to moje zlatíčko šikovný.
27. zář 2007 ve 13:06  • Odpověz
Marci no vidíš, to určitě bude těma super botkama od žirafky :slight_smile:

Ohledně rýmy, co mu kapeš? Prý je nejlepší stříkat takové to roztoky z mořské vody nebo vincentka ve spreji, ta taky obsahuje zbytkovou mořskou vodu. My ji teď používáme. Tu vincentku mu můžeš rozprášit i kolem postýlky a taky je dobré zvýšit polohu na spaní, tak aby měl hlavičku výše, tzn. podložit matraci nějakým polštářem nebo ručníkama, aby to bylo zešikma.
27. zář 2007 ve 13:26  • Odpověz
dashak,
to je pravda, že je to o pohybu, my neustále nechodíme, jen okolo něčeho, a to lezení po bytě není zas tak na shazování nějakých kilíček. Ale už chodíme tři dny každý den konečně na odrážedle venku, tam ujede denně opravdu hodně, jsem ráda, že už řádí alespoň takhle, to je její skoro jediný pořádný pohyb, ale až bude ťapat sama, bude to daleko lepší! :slight_smile:

kam,
to přesně znám, dítko totiž když lehne, tak hned začne chrochtat, jako že se mu ta rýma ucpává, Marušce celý den z nosu vytéká, vůbec nemusím odsávat, jen utírám sopel a hned jak lehne, tak je konec, ta vodorovná poloha je pro sopel konec, protože nemůže vytékat.
A gratuluju ke šťastnému prvnímu krůčku :sweat_smile:
27. zář 2007 ve 13:30  • Odpověz
Dashak: vincentku mu stříkám. S tím podložením postýlky to u nás nejde, on totiž v postýlce strašně cestuje.
27. zář 2007 ve 14:04  • Odpověz
Ahoj hoky moje zlatý :wink:
po delší pauze se hlásím do stavu přítomných :slight_smile: jsme doma sice už od pátku, ale nějak nestíhám :frowning2: nejdřív jsme vlítli do lesa nakřečkovat houby, když teď rostou, pak jsme dělali vinobraní, včera jsme stihli kontrolu na rehabilitacích, úplně poslední, primářka už nás nechce ani vidět :wink: :grinning: a jsem konečně tady :slight_smile:

dovča se vydařila, měli jsme krásně teploučko, malý byl vysmátý, o moře sice nestál, maximálně smočit nožky (přestože vodu jinak miluje, ale když jsme šli do bazénu, tam se spokojeně cachtal) ke štěstí mu stačila lopatka, kýblíček a ta spousta písku, byl šťastný jak blecha, že může tak řádit :grinning:

opravdu jsme si to všichni krásně užili a spoustu jsme toho viděli (samozřejmě že v rámci možností, protože staří řekové si hodně libovali stavět na akropolích, což pro nás s kočárkem bylo nedostupné) ale i tak máme zážitků habakuka :wink:
protože jsme v apartmánech byli už jako jediní hosté, tak nás paní domácí děsně rozmazlovala, podstrojovala nám různé pamlsky jako její nakládané fíky nebo domácí olivy a největší sranda byla jak si rozuměla s malým, tam nebyla žádná komunikační bariéra, pak už i reagoval na její řecké paci paci nebo pápá... :grinning:

samo, že se to neobešlo i bez negativní stránky :frowning2: hned první den si malý skřípl prst do dveří, poškrabala ho kočka a náš táta dostal běhání... naštěstí nic z toho nemělo vážnější následky, horší bylo, že třetí den se Jirka osypal, kvalitní kopřivka :confused: jako pachatele jsme nakonec vydedukovali ovocnou šťávičku, co dostal v balíčku v letadle :angry: protože ji dopíjel ještě druhý den a to jsem ji ředila vodou a jak vidět nesedla mu, přestože byla pro děti od 4.m... s tím jsme se potýkali celý týden, naštěstí jsem měla s sebou fenistil kapky, jinak by se chudáček malý jistojistě uškrábal :frowning2:

tolik ode mně a teď se vás pokusím zpětně dočíst :wink: :sweat_smile:
27. zář 2007 ve 14:53  • Odpověz
kamhajek,
malá už má týden taky hroznou rýmu.Takže odsáváme odsávačkou na vysavač, ale to jsou děsný boje.Jen co vidí že beru vysavač začne plakat.Ale je fakt, že během, pár vteřin to vytáhne všechno.Což je důležitý, aby se to neusadilo do oušek a nebyl z toho pak zánět středního ucha.
A jak píše dashak, dobré jsou roztoky s mořskou solí.My máme MAR. A postýlku máme zvednotou o 30stupnů.A to malá taky normálně strašně cestuje, ale takhle naštestí ani moc ne.A je fakt, že se jí spinká lépe.

Jita2,
malá toho taky moc nesní a hubená teda opravdu není váží 10kg a má 85cm.
My už chodíme zrhuba měsíc a půl, takže pohybu má až moc.Takže to bude určitě po mě :grinning: :sunglasses: .
27. zář 2007 v 15:00  • Odpověz
Jééé Zeviná je zpátkýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýý!!!!! To je bezva, že jste si to užili, vzpomínala jsem na vás, jak se asi máte a kdy už se objevíš :wink:

Kam, velká gratulace k prvním krůčkům, tak nás s tím chozením předeběhnete :sunglasses: Páč mi máme doma pěknýho sralbotku. Vydrží stát chvilku bez držení, ale jak si toho všimne, ihned se vyděšeně zase chytne :grinning: Jinak lítá jak drak, dědeček mu stáhl z půdy takový to kolečko - trakářek, ještě po nás, to si pěkně chytne a už jede, ale musim za ním stát, jak se někde zastavim, jede si sám dál, ale jak zjistí, že já nikde, flákne kolečkem, padne na zadek a začne hulákat.
27. zář 2007 v 15:02  • Odpověz
vííítej Zevi,
jé, tak to jste se měli opravdu moc krásně, až na malé příhodky :sweat_smile:
27. zář 2007 v 15:46  • Odpověz
Zevi, vítej doma :wink:
27. zář 2007 v 16:21  • Odpověz
Zevi vitej:slight_smile:)
kam-supeer gratuluju,za chvili litate :wink:
27. zář 2007 v 17:00  • Odpověz
holky dík za milé přivítání :dizzy_face: už se mi po vás opravdu stýskalo :wink: malého jsem šoupla babičce a poctivě vše dočetla dočetla, uffff :confused: byla to šichta :sweat_smile:

Jíťo, Mapris, teda, vaše básničky mě sejmuly :grinning: :grinning: :grinning:

všem maličkým marodům přeju ať je rýma, teplotky i ostatní nešvary co nejdřív přestanou trápit

kamhajek, gratuluju ke krůčku, šikulka :wink: my furt nic :frowning2: mám pocit, že malý ani nemá kdy se zastavit a pokusit se o samostatný krůček, protože pořád je v pohybu, něco zkoumá, za něčím se honí... ale primářka byla spokojená, říkala, že se nemám znepokojovat, že je jinak šikovný a má čas (ale když člověka to občas nutí srovnávat)

jinak slovíček, nebo spíš slabik ke konkrétním slovům umíme spoustu, haf a čičí je dlouho, nově báá (ryba) a když je krmím, tak báá-ham :grinning:, balón je baó a dělá hap, hodiny ta-ta, kamna nebo trouba ají (pálí), houpačka há-py, vláček šš, motorka brrm a největší zábava je rozsvěcení světla, cvakne vypínačem bb (blik) a ukáže, že opravdu ití (svítí) a to samé ráno s rádiem, máme ho za postelí, takže má ráno dovoleno pustit, udělá bb, zatleská si a pokud hraje hudba, začne se kývat do rytmu :sweat_smile:
a pokud někam ukazuje a já se po tom zrovna nepodívám, suše mi zatlačí na čelist a donutí mě podívat se požadovaným směrem :grinning:
ale ta máma a táta jsou opravdu hódně vzácné slovíčka (např proti takovému balónu nemáme šanci :sweat_smile: )

a jen tak pro úplnost, jak jste tu řešily jména, jsem Eva :wink:
27. zář 2007 v 18:54  • Odpověz
já jsem Isabela :dizzy_face:
27. zář 2007 v 19:10  • Odpověz
zevi,
Jirka je šikulka, taky bude za chvíli pořádně upovídaný :slight_smile:

Já jsem natáčela naši Marušku, jak dělá tetě pápá a posílala jsem jí to, a ona jak mi sedí na klíně, tak pořád ukazuje na repráky, odkud to mluví a říká eče pápá (ještě) a musím jí to pouštět pořád dokola :grinning:
27. zář 2007 v 19:27  • Odpověz
Tak jsem vás konečně dočetla, byla to fuška.
Kubík je zatím docela v poho ťuky, ťuk :wink: byli jsme ve městě, k mudře jsme nakonec nešli. Tatka sháněl bundu, no nic se mu nelíbilo, já jsem si udělala radost tričkem a pochopitelně jsem musela něco vzít i malýmu, jenom 3 bodýčka a teplý punčocháčky, doufám, že budou dobrý, jsou z příjemnýho matroše a jsou teplejší.
Prckům gratuluju k pokrokům a vítám zevinku :wink:
27. zář 2007 v 19:42  • Odpověz
Začíná růžovka :grinning: :sweat_smile: :sweat_smile:
27. zář 2007 ve 20:03  • Odpověz
Isacek: Isabela je moc hezké jméno

Tak jak píšete o tom mluvením, tak už se těším až to Ondrovo brblání bude dávat smysl.

Jinak za 14 dní jedeme s manželem na prodloužený víkend sem http://www.vyhlidka.cz/index.html, Ondrášek jede taky, bez něj by to nešlo.
27. zář 2007 ve 20:19  • Odpověz
Jitu já si na tebe vzpomněla :slight_smile:
27. zář 2007 ve 20:19  • Odpověz
kam,
tak to vypadá nááádherně, to se určitě projdete do Adršpachu,ne? Tam je překrásně :slight_smile:

ijet :sweat_smile:
27. zář 2007 ve 21:41  • Odpověz
Ahoj kozeny,
tak jsme minulý týden ztratili náušničku, ona a tento týden ji záhadně našli na zemi, kde před tím nebyla. Prostě si na ně jen šikovně chytne a jsou rozeplé. Byla jsem ve zlatnictví a prý přímo na uších je nezamykají, páč by nešly v případě potřeby rychle sundat. Tak nám je tam trochu přetvořily, aby to nešlo tak lehce rozepnout, tak snad to pomůže. Ještě jsem si nechala spravovat jedny po mě, a ty jak měla v uchu, okamžitě si je rozepla. Mě se jako malé nerozeply ani jednou. Tak nevím, proč ta kozena si je odepíná :angry:
Zatím vše. Jdu spinkat.Dobrou nocičku :sweat_smile: :dizzy_face:
27. zář 2007 ve 21:48  • Odpověz
NO teda, zase nestíhám :sweat_smile:

Jak čtu,tak svačiny máte všechny taky na jedno brdo..Jen tu šunku nebo vajíčko jsem zatím nezkoušela,takže díky za tipy. :wink:
Jinak já dávám občas lipánka-ten je fakt dle složení nejvíc příroda :grinning:. Zato ten pribiňák tam toho má... :angry: Taky občas dám ovocný tvaroh rovnou ochucený,přece jen je to trošku změna oproti klas tvarohu s marmel nebo ovocem.
Jo a už jsem koupila i třeba duko,to je taky myslím přírodní sýr.
A taky občas dám do jedné ruky tvrdý eidam a do druhé ruky chlebík a on ukusuje,snad nevadí občas ten eidam,nebo ano ??
27. zář 2007 ve 22:09  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.