• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
ijet+mapris- snad budou dětičky zase v pořádku, řádí to teď hodně :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ani není se čemu divit-chvíli horko,chvíli na zimní bundu. :angry:
27. zář 2007 ve 22:15  • Odpověz
mapris- no jídlo už tolik neřeším,vždycky vyzkouším menší množství,zatím nebyly problémy,i když nedávno měl asi dle DR ekzem...bohužel nevím po čem...nejdřív ho totiž děsně poštípali komáři a pak z toho měl vyrážku..ale možná to bylo i po jídle,jenže to už jsem nezjistila... :unamused:
JInak já kojím,ale na kaši pořád dělám to H.A. BEBA, jen ta 3 mi prostě smrdí,přijde mi,že chutná po rybině,tak jsem teď zase koupila 2- na ty kaše to prý nevadí.Prý preventivně je lepší to H.A. mléko dávat-takže asi do 2 roku vydržím určitě.Obyč mléko zatím měl jen v těch mléč výrobcích nebo brambor kaši,to mu nic neudělalo.Snad to bude dobré.
Zkus to žervé nebo lučinu,přece jen to mléko je v jiné podobě-a co nejvíc tvarohové složky.Nebo nějaký zakysaný výrobek. :slight_smile:
27. zář 2007 ve 22:23  • Odpověz
kamhajek- taky nás rýma a kašel nejvíc potrápily v noci ( a ještě ty zuby) :unamused:
Zkus dávat mokré ručníky na topení,vodu do nádoby v pokoji...Ale musím říct,že na mně osobně to moc neúčinkuje...Vadí mi taky suchý vzduch :confused:
27. zář 2007 ve 22:27  • Odpověz
kamhajek,
děkuju :slight_smile: .
Teda tam si to moc užijete, vypadá to opravdu nádherně :dizzy_face: .
27. zář 2007 ve 22:30  • Odpověz
Ahoj baby,teda vas docitat to je fuska :grinning: :wink:

Ja jsem asi nejaka moc prisna ale treba michany vajicka bych mu rano nedala

:zipper_mouth:

Rano ho kojim,a pak ma chlebik s žervé,lučinou,nebo platkovým eidamem,pak ode me loudi :zipper_mouth: tak ma jeste trochu bananu s vločkama a jogurtem

Svaca-tak 170g jogurt,bílý,hrozně mu chutna tak ani nic jineho nedavam

obed-masko zeleninku,testoviny,ryzi,jeste mu varim jeho

svaca-1 frutapura

1.vecere-chlebik s zerve,lucinou,syrem,zeleninka

2.vecere kase

V mezicasech dostava ty bezlepkovy krupky,nebo obcas bebe jemne:slight_smile:
Chci ted k svace zkusit tvaroh a pudink:slight_smile:

Je spokojenej chutna mu to tak ja nevim,myslim si ze buchet,uzenin a pod si uzije v zivote az az :grinning: :sunglasses: i tech lipanku :grinning: :grinning: :grinning:
27. zář 2007 ve 22:36  • Odpověz
uf uf...a já mám koš s prádlem a místo toho tu dřepím a dočítám :angry:

carod- taky se mi zatím míchaný vejce nezdá :confused:
Já občas vařím zvlášť,občas má s námi-dle toho co vařím.Třeba pečené na másle vepřové s bramb kaší mu moc chutná.Rajská taky fajn,květák mozeček a špenát omáčka a těstovinky taky zatím bez problémů.

No loučím se,uvidím,kdy zase budu na příjmu.
Mějte se.To počasí mě pěkně štve ! :zipper_mouth:
27. zář 2007 ve 22:43  • Odpověz
Dashak-tak mame ted nejoblibenejsi hru schovavani veci mych rodicu :grinning: :grinning: takze minule jsem hledala pul hodiny rasenku..byla v pracce a ja ruda vzteky! :sweat_smile: taky schovava telefony,ovladace..to je nejvtipnejsi kdyz to zjisti manza a chce zrovna koukat na fotbal :sweat_smile:
a pak ma ruzne skryse kam schovava svoje veci a ma jich tam uz par a je u toho teda desne dulezitej..

Mluveni-ted je to srandovni,zacina malinko opakovat po me,takze rika teda,hele,kdyz se ho zeptam jak se jmenuje rekne Tádíí,pak neustale na vsechno ne,manza o nekom rekl nahlas ze je debil a on najednou debi.. :grinning: :grinning: takze si musime davat bacha abychom se pozdeji nedivili :wink:
pak rika bac,ero,kyti,tam,ahoj,au,cau,papat,papa,haji,mama,tata,baba,deda,tik,pupi(pupik),pipi(pipík),pip(ptacek

to je asi vsee :wink:
27. zář 2007 ve 22:46  • Odpověz
racul-taky mam silenej napechovanej kos s pradlem na zehleni a drepim tu,zitra se uzehlim!! :grinning:
27. zář 2007 ve 22:47  • Odpověz
kamhajek, sice na Vyhlídce jsem nebyla, ale Náchod a okolí znám a je tam náááádherně, určitě se vám bude líbit, držím palečky, ať vyjde počasí :wink:

prádlo mi ani nevzpomínejte, z koše se tu na mě řítí 4 pračky co jsem udělala po návratu :angry: a pod tím troje povlečení ještě z minula a předminula a z bůhví kdy :stuck_out_tongue_closed_eyes: se stydííím :sweat_smile: třeba zítra se tu haldu pokusím pokořit, nebo aspoň zmenšit :grinning:

u nás je to s jídlem asi tak: ráno kojení, pak dopo sváča nejčastěji jogurt se sušenkama, přesnídávkou nebo banánem, pudink s piškoty a teď jsme prubli kukuřičné lupínky od Hami-instantní jako kaše, tvaroh jsme zatím neměli, ale vyzkoušíme :wink:
obědy vařím buď masozeleninu jak jsme byli zvyklí, ale párkrát už měl skoro naše jídlo, které jsem mu dodělala zvlášť (nebo spíš nedochutila)
odpolední sváča chleba s máslem (lučinu mi bojkotuje, tak jsme si dali asi měsíc pauzu) a k tomu broskvičku, hrozny, trnky, rajčátko... co zrovna je :wink:
tvrdý sýr mu jede, i když já mu ho nedávám, myslím že taky ještě není ideální, uloupil si ho z talířku sám a náramně mu chutná :sweat_smile:
a k véči kaše, jakákoliv, ty mu šmakují :slight_smile: druhá večeře-kojení

takže je to všude zhruba stejné, ale našla jsem tu od vás pár inspirací, dík :wink:
28. zář 2007 v 00:44  • Odpověz
kámoška dnes kupovala malé (o 2 týdny starší než Jiřík) u řezníka párky :confounded: a já macecha našemu chudáčkovi malému ani dětskou šunku ještě nedopřála... :confused:
28. zář 2007 v 00:49  • Odpověz
Dobre rano,
jee ja jsem snad poprve prvniii!!:slight_smile:
Dneska to byla zase noc,myslim ze znova zacaly ty zuby a to zrovna zitra jedem na 2 dny do Mnichova a ho budou mit pres noc nasi

:confused: no jsem na to zvedava

jinak holky poradte vim ze to sem nepatri,ale snad to nevadi,na ruce se mi mezi 2,prstama(nosila jsem tam predtim prtynek) udelala takova cervena ,oschla,hrubsi kuze obcas to svedi,myslite ze to muze byt ekzem?Kdyztak co se na to pouziva?dik

zevi-to s tema parkama je teda supeer :angry:
28. zář 2007 v 08:16  • Odpověz
racul,
když mu jednou za čas dáš ochutnat tvrdý sýr, tak to nevadí, přeci jen je to normální! A zas takové, že to nesmí dostat ani na jazyk, to už tak nepřeháním, a přesto se snažím ji stravovat dobře a občasné koštování něčeho (kromě párků, čokolády apod.) není třeba řešit.
28. zář 2007 v 09:15  • Odpověz
Tak ještě k těm vajíčkům, dávám mu je jenom občas, a možná jsem to písla k snídani, ale my ty jídla točíme, takže někdy má něco k snídani a jindy třeba k sváče :unamused:
Myslím, že když mu to člověk nedal (jako jiný maminky)už v 6ti měsících tak snad
v roce už to tolik neva, kor když je to občas :unamused:
Racul
pěkně sis tu popsala, co?? :grinning:
28. zář 2007 v 10:40  • Odpověz
Jůva, vy jste toho zase popsaly :confused: :sweat_smile:

Snad se někdy dostanu k tomu, abych si to přečetla. Dneska mám hafo práce a večer přijede kamarád z Mladé Boleslavi a půjdeme zapařit na Stodolní. Tam jsem víc jak 2 roky nebyla, min. od doby co jsem otěhotněla :stuck_out_tongue_closed_eyes: I jsem se těšila, ale něco na mě leze (zřejmě z nevyspání můj organismus přemáhá nějaká sviňucha) takže mě bolí celý člověk a uzliny na krku zase :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Odpoledne teda jedeme pro mamku, bude u nás doma s mamkou. Ta bude asi čučet jak péro z gauče, páč přijedeme novým autem, resp. manžel mi koupil auto, protože já se furt bojím řídit, že jednou za půl roku je to to nejhorší, tak mi koupil starší astru a můžu být pirát silnic. Tak jsem zvědavá za jak dlouho ji rozbiju :sweat_smile: Každopádně, kdybych se dlouho neobjevovala, tak mám asi něco polámané jo :grinning:

Zevi vítám tě doma ze super dovči :slight_smile:
28. zář 2007 v 11:21  • Odpověz
Jééééééééé Dáší neboj se. No mě se to už kacá po autoškole jsem nejezdila asi 3-4 roky a pak mě manža dost razantně nutil, v tu chvíli jsem ho nenáviděla, ale teď jsem mu vděčná :wink:
28. zář 2007 v 11:38  • Odpověz
carod, mně se to občas dělávalo taky, takové suché, červené, svědivé :stuck_out_tongue_closed_eyes: a nejčastěji, když jsme v práci důkladněji gruntovaly, tak z většího množství prachu a saponátů, chce to promazat, nedám dopustit na kalciovou mast, nebo bepanthen, mělo by to zmiznout :wink:

jinak já už to jídlo taky až tak drasticky nehlídám, o tom sýru je psané v tabulkách kojení, že až od 2 let, což mě docela překvapilo, páč jsem myslela, že tvrdý sýr je oproti taveňákům naprosto v poho :confused:

dáši, tys musela byt hodnáááá :grinning: neboj, jak budeš mít autíčko k dispozici pro sebe, za chvíli budete nejlepší kámoši, znám to, já měla za volantem sedmiletou pauzu a to byl pak horror :sweat_smile:
večer si to užij jako za mlada (myslím za bezdětna :wink: )
28. zář 2007 v 11:40  • Odpověz
zevi diky moc za radu :wink:
28. zář 2007 ve 12:21  • Odpověz
Jita2: právě výlety a procházky plánujeme.

Když píšete o zlatě, má už některé vaše dítko řetízek? Viděla jsem ho najednom mimču a zajímalo by mě kdy to tak dítě snese a nesundává si ho.
28. zář 2007 ve 13:18  • Odpověz
Já jsem vážně kopyto :unamused:
carod, můžeš zkusit i mastnej krém třebas indulonu. Taky jsem to měla :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Já zase trpím na mráz, mám vždycky popraskaný klouby na hřbetu ruky a je to taky nepříjemný až bolestivý, pomáhá mi mazání. Nejlíp mi dělají krémy na ruce od Avonu :wink:
kam, výlet závidím :sweat_smile: a řetízky mě neberou přijde mi to takový divný ale je to každýho věc :wink: viděla jsem to u znamý.
28. zář 2007 ve 13:28  • Odpověz
kamhájek-to se budete mít, závidím :sunglasses:

HOlky to je hnus dneska,jsem naštvaná,měli jsme jet ven a radši jsme to zrušili,protože co tam v tomhle :frowning2:

Když čtu jak vaši prcci mluví,tak se skoro stydíme :sweat_smile:

carod- zkus fakt ten bepanthen,mně zabírá na kdeco :dizzy_face:

jita2- díky za útěchu s tím jídlem,taky už nejsme tak přísný a bude hůř :wink:

ijet-s těma vejcama to nebylo myšlený proti tobě,vždyť mě znáš :grinning: . Já jsem byla dloho s vejci opatrná,když držíme preventivně tu H.A. Ale do jídla mu je dávám běžně.Takže to vejce natvrdo třeba k sváče určo není špatnej nápad. :wink:
NO poslední dobou sem píšu nějak často.Nejdřív nic a pak romány :sweat_smile:

kam- já na ty řetízky u dětí taky moc nejsem,ale vídám to dost často,tak jestli se vám to líbí,proč ne :wink:

Závidím všem,co řídíte.Já jsem antitalent,řidičák jsem doděla těsně před porodem.A bojím se jezdit a ještě s prckem.Poraďte mi něco na překonání strachu :rolling_eyes: ( nejlepší by bylo pár panáků,ale to asi není nejlepší řešení :grinning:
28. zář 2007 ve 14:55  • Odpověz
Já se taky stydím, že jsme málo a skoro vůbec nemluvní :frowning2: já bych taky ráda napsala něco o Kubíkovi mezi prvníma a ne tradičně poslední :cry:
JO venku je hnus, už nevím co s pinďou doma, teď tu sedí vedle mě a loutá banán, jsme zatím bez teplot. Já budu píct mňam buchtu: nebojte malej nedostane :sweat_smile:
Raculko já ten strach nepřekonala, ustoupil sám, už mě nebavilo se vymlouvat a poslouchat manžu :unamused:
28. zář 2007 v 15:26  • Odpověz
Raculka: pár panáků na kuráž před jízdou :grinning: . Chce to jezdit, jezdit, jezdit. Co vím tak některé autoškoly nabízejí jízdy právě pro ty co dlouho neřídili nebo mají obavy z řízení. Já si neumím představit být závislá na manželovi, řídím pořád i v těhu jsem řídila i den před porodem. Jde i zvyk.
28. zář 2007 v 15:28  • Odpověz
Souhlas s kam :wink: ale mě by tenkrát asi nepomohliy ty jízdy, musí člověk asi překonat sám sebe.
Holky víte co mi dělá problémy??? Zacouvat mezi 2 podélně stojící auta, to jsem ochotná zaparkovat dál a ten kus dojít. A to řídím, už dlouho, asi se to nenaučím :unamused:
28. zář 2007 v 15:36  • Odpověz
Ijet: no já to couvání i mezi ty dbě auta docela zvládám. Sice občas musím párkrát vyjet a začít nanovo, ale vždy to nějak zvládnu. Tady v Kolíně je docela těžký najít místo, tak mi ani nic jiného nezbývá.
28. zář 2007 v 15:53  • Odpověz
ijet-jakou mňam buchtu-dej typ :slight_smile: . A nebuď škrt,dej malýmu kousek.:dizzy_face:
Já dělám pro slavnostní příležitosti pořád to samý-ale je to osvědčený a hlavně se mi to většinou povede. :grinning: Někdy dělám i medovník,je to sice lehký,ale pěkná patlačka.Ale fakt je super,lepší než ta marlenka,co prodávají. :slight_smile:

Holky-jenže mně to fakt nešlo ani v tý autoškole.Myslím,že patrím mezi ty netalentované jezdce.Taky už jsem přemýšlela o kondičních jízdách,ale je to pěkně drahý a kolik já jich asi bych musela mít :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Všeobecně u kámošek vidím,že mají promlémy s parkováním a odhadem vzdáleností.A mně se plete občas P a L strana :sweat_smile:
28. zář 2007 v 15:57  • Odpověz
Racul:úplně jsem zapoměla, Kubíček je nádherný.
28. zář 2007 v 16:10  • Odpověz
Tak fajn píšu recept, je to mňamka :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Zakázaná buchta: 7 vajec, 20dkg moučkovýho cukru ušleháme, přidáme 20dkg mletých ořechů, 15dkg polohrubý mouky, kakao a pečeme. Dle potřeby mléko nebo vodu.
Salko vaříme v plechovce ve vodě asi 1-2hodiny :stuck_out_tongue_closed_eyes: až vychladne utřeme s máslem, tímto potřeme buchtu, posypeme ořechy a pocákáme čokoládou :slight_smile:
Ty jo o mědovníku mi piš :angry: dělala jsem ho jenom jednou anikdy víc, crcala jsem se s ním 4hodiny a nekecám fakt je že by výbornej, ale za jakou cenu :unamused:
Písni taky nějakou mňaminku, ijetka ráda sladký :sweat_smile:
28. zář 2007 v 16:12  • Odpověz
kam jsi šikulka :wink: teď jsem koukla do albíka malej je kouzelnej a celej ty viď??
28. zář 2007 v 16:14  • Odpověz
ijet, raculko, vy zase běháte, zatímco malý je sice brepta, ale furt ještě na kolínkách :wink:

kamhajek, řetízky jsem sice na prckách viděla, ale bála bych se, že se mi někde přiškrtí, je to háďátko neposedné a samotné se mi stalo, že jsem se zachytila o kočár a řetízek přeškubla :frowning2:

ijet, ta buchétka musím být dobrá, mňam, jenže já bych radši nějakou výbornou rychlovku :sweat_smile:

racul, je to tak, jediný recept je překonat se a sednout za volant, třeba s kámoškou které věříš a nejlíp po nějakých odlehlých okreskách :wink: ze dvě zkušební jízdy a pak už je člověk hnedle jistější...

mně vnutili starou škodárnu 105 rodiče mého bývalého, on měl k řízení úplně nepochopitelný odpor, takže i na pohotovost mě musel odvézt kámoš :angry: i proto se stal bývalým, že :sweat_smile: tak jsem se musela za volantem spoléhat jen sama na sebe, až jsem získala jistotu a taky pocit, že jsem velká, samostatná, nezávislá holka a vyměnila jsem dosluhující auto i vztah :grinning:

a k parkování: to znám ten pocit, že místo, ze kterého před chvílí vyjel náklaďák nemůže mému malému autíčku stačit :grinning: :grinning:
vzhledem k tomu, že jsem s prckem neustále jezdila na nejrůznější kontroly, rehabilitace, zpočátku minimálně jednou týdně a u Kyjovské nemocnice je jen nenáviděné podélné parkování :stuck_out_tongue_closed_eyes: prošla jsem tvrdým tréninkem a už frajeřím :wink:
28. zář 2007 v 17:02  • Odpověz
To parkování vám závidím, fakt je že když člověk musí, nic jinýho mu nezbejvá :grinning:
zevi
je to rychlovka, ty salka si můžeš uvařit kdykoli, a pak to jede....já si vařím do foroty :slight_smile:
28. zář 2007 v 17:16  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.