• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
čauves holky, tak jsme s malým parádně zmokli. Normálně asi ve tři se udělalo tak hezky, i sluníčko svítilo :grinning: , tak jsem neváhala, oblíkla nás a letěli jsme na procházku. Mimochodem taťku máme zas v práci, svátek nesvátek, jde i zítra... :angry: Vylezli jsme z baráku, sluníčko nikde, ale neztrácela jsem optimismus a štrádovali jsme si to ke kámošce. Kamarádka doma nebyla, začalo podezřele hřmít, zatáhlo se... letěli jsme domů, ale chytlo nás to parádně na půl cesty. Copak malej, ten se řehnil z kočárku zpod pláštěnky, ale já byla cugrund mokrá! Ale teď už zas pohodička, malýho si vzala mamka, já si vlezla do sprchy, hadry hodila do pračky, uvařila si čajíček a je mi tak nějak hezky :sweat_smile:

Já jsem dneska dělala dort mamce, zítra má narozky. Mě tohle hrozně baví, vždycky to dopředu promýšlím, aby byl zas trochu jiný. Koupila jsem potravinářský barvivo, takje červeno bílej a vypadá fakt krásně :pensive: :sweat_smile: Minulý týden jsem plácala dort manžovi. To jsem vymýšlela snad dva týdny, slavili jsme deset let spolu, tak jsem se chtěla blýskout :grinning: . Upekla jsem několik plátů, naskládala na sebe, vyřízla desítku, teda jedničku a nulu, koupila dvě růžový marcipánový slůňátka, nazdobila..... no skoro uronil slzičku, když to viděl...

Racul na řízení je nejlepší fakt jezdit jezdit jezdit. Nic jinýho nepomůže. Jak psaly holky, nejlepší nějaká odlehlá silnice a trénovat a překonávat strach. Já když jsem si udělala řidičák, tak jsem studovala ve městě, kde pracoval taťka a jezdili jsme spolu domů a vždycky jsem musela řídit. A v tu dobu jsem chodila už i s budoucím manžou, tak kdykoli jsme někam jeli spolu, tak jsem taky musela řídit. Začátky byly krušný, protože když jsem jela s budoucím manžou, tak vykřikoval "jeď víc k prostředku, nejezdi tolik u kraje!", když jsem jela s taťkou tak zas "jeď ke kraji, nejseš autobus!" Pak mi naši koupili za pár korun starýho fiátka 127, abych se jako na tom naučila jezdit, no párkrátk tatík štětečkoval nějaký ty odřeninky... ale už je to tý vado...devět let :confused: a bez auta si nedovedu představit život. Ale zas je pravda, že my bydlíme na vesnici, takže je to víceméně nutnost, u vás ve městě se v pohodě a hlavně asi i rychleji dostaneš MHD.
28. zář 2007 v 17:23  • Odpověz
No já se na to fakt vyprdnu!! Svítí sluníčkooooo!!!!!!!!!!!! TEĎĎĎĎĎ!!!

:grinning:
28. zář 2007 v 17:25  • Odpověz
ijet, tak to určitě prubnu, protože já mám strašlivou chuť na něco dobrého sladkého :dizzy_face: tchyně donesla žemlovku, ale to není ono :pensive:

prochi, jestli tě to utěší, my máme taky tátu ještě v práci, a celý týden nám nepřišel domů dřív jak v devět, včera dokonce až v půl jedenáctý :angry: ten týden před dovčou to bylo to samý, museli dodělat rozdělané zakázky, pak 2 týdny odpočíval, teď zase divočí, protože po neděli mají kšeft až kdesi za Prahou a to mezi tím ještě u nás zvoní lidi, jestli by se k nim nemohl mrknout na to či ono, třeba o víkendu, jen tak na hodinku, dvě, půl dne... nemoh :angry: :angry:
a to je na malém k večeru už vidět, jak moc ho vyhlíží :frowning2: snad dvakrát to chudáček už nevydržel a usnul... a pak se někdo diví, že nám chodí tak pozdě spávat, kdybych ho cpala do postele v půl osmé, tak ani neví jak tatínek vypadá :confounded:
28. zář 2007 v 17:45  • Odpověz
Chjo, Zevi, tak to máte taky na prd s tou prací :frowning2: Mě stejně nepřijde, že by byl nějaký svátek. I babičku jsme měli v práci. Včera na cvíču jedna kamarádka povídala, že jedou dneska na výlet a já tak zasněně "Máte dovču, jo?" Koukala na mě jak na tatara, prej " Vždyť je svátek!" :grinning:

Si to představte, to sluníčko FURT ještě svítí!! Bych do toho kopla! :grinning:
28. zář 2007 v 18:01  • Odpověz
Vy jste šikulky s tím řízením, asi jen já jsem tu jediná takový pako :frowning2:
Ale určitě na to má svůj vliv to,že jsem se začala učit už dost stará :grinning: (28) a hlavně jsme nejdřív auto neměli a teď stejně po Praze jezdíme většinou MHD,protože to je rychlejší(aspoň přes centrum určitě) a taky jsou tu problémy zaparkovat.A manža řídí rád a super.Takže vlastně mě nikdy okolnosti moc nenutily.KDybych bydlela na vesnici,asi bych se snažila víc. :unamused:

prochi-teda takové dortíky,obdivuju tě. Já sice buchtu upeču,ale nejsem zrovna výtvarně nadaná,takže do extra zdobení se moc nepouštím.

Procházka-počasí mi přijde jak na apríla.Chvíli slunko,než se vyhrabeme ven,už leje.My naštěstí šli až pozdě odpol a nakonec bylo docela pěkně. :wink:
28. zář 2007 v 19:44  • Odpověz
Tak buchtu si musím pochválit je to mňamka už jsem ukradla vzorek a to jí ještě nemám posypanou těma ořechama :sweat_smile:
Holky i můj chlap byl dneska v robotě, po šichtě jel ke kamarádovi, anrodila se mu dcera tak je vám to asi jasný, zítra má nočku, v ne se vyspí a ve 13h jede pracovně na fotbal tuším že říkal do Jablonce n N a hrajou snad až od 21h tak že taky neví v kolik se vrátí a babička byla taky v práci
prochi, já bych si na dorty asi netroufla, jsi šikula a kam ti zmizela fotka z pasu? Už dlouho jsem se chtěla optat :slight_smile:

Holky zapoměla jsem vám napsat co Kuba už delší dobu (asi 14dní)chce, vždycky přijde s knížkou krtka a musíme prohlížet, na každý stránce je s ním ještě něco, když to začalo tak jsem mu říkala a tady je bzzz moucha, a tady má tohle a tamto, když už příjde po dvacátý a já si říkám, že to ošolíchám máte vidět!! Normálně pozná že jsem nějaký obrázek vynechala :astonished: špunt jeden vyčůranej :sweat_smile:
28. zář 2007 v 19:49  • Odpověz
ijet- ta buchta zní pěkně, budu muset někdy zkusit,ale 7 vajec,to je nášup :sweat_smile: Jinak ten krém dělám stejně i do medovníku-salko+máslo :wink:

No teda super,že malej sleduje obrázky.Našeho Kubíka nejvíc baví obracet stránky,obrázky ani moc ne.Ani nevíte,jak mě to mrzí-já taková čtenářka ( no teď teda už spíš skoro bejvalá :stuck_out_tongue_closed_eyes:). Prostě samé lumpárny.Snad se zklidní. :unamused: Ale hodně ho baví písničky a rád tančí.To je sranda :grinning:

Buchta-dnes jsem dělala jen rychlovku-z kefíru.Není nic pro slavnostní příležitosti,dost podobný perníku,taková rychlá,že se všechno smíchá a pak jen polije čokoškou.Ale je fajn,že není suchá.
Pak ráda dělám míša řezy a bebe řezy s pudinkem-ty jsou lehký a super.No a nedávno jsem zkusila pudinkovou buchtu,kdy se do syrového těsta rovnou naleje pudink a když to vystydne,jen se namaže kysanou smetanou a posype strouh čokoládou.Ta je taky super a taky rychlá.
Ale myslím,že tohle jsou známe klasiky a vy takové kuchařky je asi znáte,tak zatím recepty nepíšu.Kdybyste měly zájem,tak samo dodám.:wink:
No a jináč nejvíc toho stejně sním já sama,takže radši se snažím nepéct :grinning:
28. zář 2007 ve 20:10  • Odpověz
Jé racul ani nevíš jak jsme stejný :grinning: a ty naši rarašci taky já taky miluju knížky, a moc se mi po čtení stýská, jsem ráda že v neděli dočítám pondělní rytmus života :frowning2:
Kubík taky rád tančí, buď se točí dokola, nebo se houpe, nebo točí bokama...
Ty buchty o kterých jsi psala taky dělám a jsou výborný, minulý týden jsem dělala tu s piunkem a smetanou, je mňaminka
:stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. zář 2007 ve 20:15  • Odpověz
autor
Teda zensky, vy jste toho zase nakecaly, uz je pozde, doctu vas zitra :angry: :sunglasses:
28. zář 2007 ve 23:00  • Odpověz
racul, já bych o receptíky zájem měla, síííím :wink: když budeš mít někdy chvilku, jako že tě nebude čekat hora žehlení :sweat_smile: tak je zveřejni :slight_smile: miluju rychlé recepty a ještě nejlépe, když se vše míchá v jedné misce, ať není moc nádobí :grinning:
holky, já na to prádlo ani nešáhla :pensive:

ijet, šidit se nevyplácí, vidíš jak brzy tě Kubík prokouk :grinning:

prochi, s těma dortama klobouk dolů :wink: já sice malýmu k narozkám taky splácala, ale jen takový obyč, čekala jsem, že do něj prďa párkrát plácne a bude po parádě a ono nic, chlapeček u něj vzorně stál, uculoval se na ty marcipánové žabičky, kamera vrčela, foťák v pohotovost a žádná akce :sweat_smile: :sweat_smile:
28. zář 2007 ve 23:49  • Odpověz
racul,
to dívání se na obrázky určitě příjde, až bude starší, půjde to zas líp, bude se víc soustředit.
U nás se obrázky líbí, dokáže si pěkně prohlížet knížku, ale pak někdy dojde k tomu, že začne trhat :angry:
Kefírovku znám, ta je mňam a taky nesnáším suché buchty a tahle je takt dobrá!

ijet,
Kubík je ale šikovnej chytrolínek :wink: A buchta mňam, nechceš poslat poštou? :grinning:

prochi,
ty jsi ale šikulka cukrářka, to tě obdivuju, fakt, že se ti chce s tím piplat :slight_smile: Já teda miluju pečení vánočního cukroví a různých buchet, ale na dortu bych si netroufla :wink:

racul,
ještě něco, dnes se mě o tobě zdálo, že rodíš, že jsme u tebe všechny holky z koníka a psychicky ti pomáháme od bolesti. No teda já nevím, kde na ty sny chodím :grinning:
29. zář 2007 v 09:59  • Odpověz
No a s tou taťkvou prací je to u nás tak, že je na volné noze revizní technik, elektrikář, tak bývá doma tak průběžně, ale dost. Jak třeba odněkud přijde na kávu nebo na oběd, tak se tu zdrží, protože se mu nechce od Marušky, on má prioritu být maximálně s náma a pak třeba dohání po večerech, nebo jak se dá, takže často tady stepuje a okouní okolo nás, aby s náma byl, a pak kolikrát nestíhá :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. zář 2007 v 10:10  • Odpověz
jita2- teda to jsem se nasmála :grinning: až budu rodit další dítko, tak si vás budu muset přizvat- jen nevím, jestli to stihnete, když jsme každá odjinud :sweat_smile:

zevi-který receptík sem mám hodit?? Míša řezy nejsou zrovna rychlé :unamused:
Myslíš tu pudinkovou? NEbo bebe řezy??

jita2- ijet myslím recept dávala na předchozí stránku,jukni na to :wink:

NEvím jak u vás,tady dneska bylo pěkně,tak jsme byli celé odp v přírodě,no parádička.A houby taky rostou. :sunglasses:
29. zář 2007 ve 20:19  • Odpověz
Ijetka: a co manžel dělá pracovně na fotbale?

S tím pečením trochu závidím, já na to nemám buňky. Ať se snažím jak chci, tak se to většinou moc nepovede. Co zvládám je nepečný dort z piškotů, který mám v plánu udělat pro Ondráška k roku, koupím na něj nějaké marcipové figurečky jednu svíčku a bude. Manžel bude slavit ve stejný den 32, tak tomu dort objednám, má rád klasický ořechový a ten bych neupatlala.

Prochi: tak s tím zmoknutím je to pech.

Dneska jsem byla za kamarádkama v Havl.brodě, jedna má už skoro dvouletou holčičku a Ondra z ním byl nadšený, on se na děti úplně klepe, se objímali, byli k zulíbání.
29. zář 2007 ve 20:50  • Odpověz
autor
kamhajek,
gratulujem ke krůčkům. Terka zatím ještě nic. Už jsou teda chvíle, že i sama stojí, ale to je fakt vzácností. Chce chodit jen za ruce, a teď se naučila držet se za jednu ruku a jít, ale sama eče nee. No, tak o zlatě zatím nepřemýšlím ... Já dostala první řetízek od mamky v 18ti a vůbec mně nemrzí, že ne dřív :o)

zevina,
vítej zpátky. Nám si taky chyběla :o)) Z toho si nic nedelej, muj manzel sice chodi na pul 8 domu, ale kdyz je tlacenej terminem na projekty, tak chodi v 10 a vcera byl prvni svatek v roce, kdy byl doma... Taky je nekdy prace prednejsi protoze nas zivi ... Ale takhle pozde vecer, kdyby chodil kazdej den, tak by mi to taky vadilo ...

jita2,
měli jsme s naušnicema podobný problém. Předevčírem manžel našel ráno v postýlce taky rozeplou náušnici. Taky jsem to chtěla nechat zajistit, ale dopadla jsem podobně jako ty - řekli mi, že to nemá cenu dělat, protože by jsme ty naušnice nesundaly.

carodka,
my puding zkoušíme teď k snídani a docela jí chutná. To s tema rukama - ekzem to byt muze, ale muze to byt jen sucha kuze. Promasti to poradne indulonou :o)

dashak,
neboj, mně manžel koupil taky starší fabii. Předtím jsem řídila tchánovo tico a měla jsem problém si na tuhle krávu zvyknout. Chce to se napřed vyjezdit po dálnici. Já když to jde, tak řídím k našim a občas mně nechá manžel řídit cestou na slovensko. Myslím, že zrovna před měsícem jsem najela 200 km - od brna po bratislavu ... Začínám mít docela grif, ale na prahu si ještě netroufnu ... Chce to pomalu ale co nejčastěji jezdit. Ukecávala jsem kámošku na kondičky - ona prý na jaře. Tak uvidíme, jestli je budu ještě potřebovat. Já bych je spíš potřebovala na prahu... Chci být totiž mobilní co nejvíc a ne jen se spoléhat tady na tu socku ...

raculka,
no, tu 3ku dávám jen na noc. Kaši a puding jsem dělala z 1ky, protože tu byl zbytek a myslím, že je zatím nejlevnější a dá se koupit jen snad malý balení, takže budu kupovat tu. No, Terka se vždycky osype zezadu na krku, tam sleduju reakce na různý potraviny. Už jsme vyzkoušeli celer a petržel, zatím prošel, a teď zkoušíme puding - ale slazený glukopurem. Na cukr má ještě dost času. S tím jezděním - já měla taky strach, ale když vedle mně sedí manžel tak je to v pohodě. Zkus ty kondičky - tam budeš mít instruktora, kterej ti v případě potřeby dupne na brzdu ... Tady v Praze stojí kondičky kolem 3.000. Jestli tě to uklidní, tak já taky nejezdím nějak super, protože mám 10 minut od baráku metro a za rohem bus. Ale autem bych chtěla umět jezdit, protože když musím na bulovku s kočárkem, tak je to fakt o hubu ... S autem je spousta věcí jednodušší. Dojela bych si sama nakoupit a nemusela bych čekat na manžu a na víkend. Navíc by jsme chtěli příští rok zkoušet druhý mimino, tak chci umět jezdit ...

ijet,
zkus krém od compeed. Mně pomohl na tvrdou kůži na kolenou. Je fakt, že stál 170 km, ale je to účinný.

prochi,
tak tohle znám taky. Jednou mně chytil slejvák, když jsem vezla do práce zboží, a dopadlo to tak, že já mokrý gatě a malá zmokla úplně - nenechala totiž na pokoji pláštěnku, tak zmokla, chudák. A já na ní nic neměla na převlíknutí. Naštěstí to bylo v létě a kolegyně z práce mi půjčili tričko, a pak jsem padla na jeden obchůdek a koupila dva kraťasový obleky - jeden za 300,- Od te doby nosim nahradni obleceni na ni .. Ale na sebe ne :angry: :grinning:. Já teda peču, ale dort jsem dělala jen jeden a nepovedl se. Teď budu muset něco sesmolit, bo přijede asi babička z dědou ze slovenska. Tak z toho mám strach už teď...

žehlení nechávám na zítra. Mám toho taky dost. Teď to nějak flákám, jinak se na to snažím být poctivá a žehlit každý týden. Teď nějak nezvládám. Mám na balkoně dvě pračky, ale budu to muset dát asi na noc do obýváku, v tý zimě to vůbec neschne :angry: :angry:. Tak snad se na to zítra vrhnu.

No, já moc nepeču, by jsme byli za chvíli jak koule. Ale dneska jsem udělala dva štrůdly a manžel jeden skoro snědl sám, miluje je. Nebo u nás vede bábovka s juna (po staru), prošívaná deka a teď jsem párkrát udělala sušenky s karamelem a ty byly taky dobrý. Ve středu bych tu měla mít sraz z listopadek, tak budu muset sušenky udělat. Jsou akorát strašně žravý. Jinak pak dělám americkou buchtu a nedavno jsem dělala moučník pro šalamouna ...

Terka miluje knížky. Nejvíc knížku s krtečkem - kde je krteček na každé stránce polepený takovou černou sametovou látkou. Pak nejvíc miluje od Lucky Vondráčkový - Vítr. To by jste měli vidět ten amok :o)))) Stojí u repráku, jde do podřebu, občas hodí tělíčkem na stranu a řičí a tancuje :o)))

holky, chci se zeptat, od kdy dáváte prckům dva chody???

jo a dneska jsem zas měla den ... Nějakým záhadným způsobem jsme rozchodili myčku :o))) a měla jsem chuť večer zabít manžela!!!! V půl 4 šel s malou ven. Čekala jsem, že přijdou tak v 6. No a on mi jí přivezl v 19.15, SPÍÍCÍÍÍ mi jí předal mezi dveřma a že jde s kamarádem plavat - jsem spustila mezi dveřma a kamarád stál vedle .... :o((( Fakt by mně šlehlo .. Naštěstí jsem malou vykoupala v 8 a pořádně usnula teď tak před 10ti minutama. Fakt jsou někdy ti chlapi na zabití ... Co jim neřeknete, neudělají!! Jsem si tu ulevila :o)))

sorry za román, ale když vy jste se zas tak rozkecaly :sweat_smile: :sweat_smile: :pensive: :pensive:
29. zář 2007 ve 21:03  • Odpověz
spisovatelko mapris :grinning:
my dva chody nedáváme, protože bysme to nikdy nesnědli, Maruška ztěží sní polénku nebo právě jen to druhé jídlo, ale množství nic moc, jak už jsem před tím psala :wink:

Jinak když jsme u toho pečení, holkyyyyy, já dnes dělala buchtu, určitě ji znáte, pudingová se zakyslou smetanou a skořicovým cukrem, zchlazená v ledničce, to je prostě BOMBA!!! MŃam!!!!!!!!!!Je díky tomu pudingu mokrá, vláčná, prostě dokonalá!!!!! :sweat_smile:

No my jsme vyšli bohužel ven až k večeru, dělala jsem houbové tousty a zavařovala jablíčka, tak toho bylo dnes hodně :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. zář 2007 ve 21:15  • Odpověz
Jita2: hoď sem nebo do IP prosím recept, když tu buchtu tak chválíte, tak jí zkusím.
29. zář 2007 ve 21:18  • Odpověz
29. zář 2007 ve 21:33  • Odpověz
Ahoj holky, jdu vás jen pozdravit, že žiju :grinning:
Ještě jsem vás nečetla, večer resp. v noci se snad objevím.

Akce na Stodolní byla šílená, přišli jsme ve 4ráno domů a asi v 5 kamarád co spal v obýváku nějak moc cestoval na sedačce, takže rukou shodil dřevěnou žirafu, ta shodila další věci... takže takový domino efekt :grinning: Výsledek je ten, že máme vyrýpnutý kousek plovoučky a co mě mrzí víc, že mi rozbil mlhovač, ne celý, ale ten vrchní klobouček, který je tam dost podstatný :unamused:

V autíčku mojem už jsem se svezla, zatím jen jako spolujezdec, ale dneska možná pojedem na výletek někam do Beskyd, tak si to zkusím i za volantem. Ale MM moc nechce, abych ještě řídila, dokud to nebude přepsané to auto. Asi mi moc nedůvěřuje :sweat_smile:

Tak čau kočky a večer si vás dočtu.

Přeju hezkou neděli :slight_smile:
30. zář 2007 v 08:51  • Odpověz
dashak,
ještě to na té stodolní tak vaří, jak vždycky? Vždycky šly z té ulice hrůzný zprávy, to je hodně proslulá ulice :sunglasses:

Hezkou neděli taky :slight_smile:
30. zář 2007 v 10:24  • Odpověz
Ahoj kukačky, zdravím vás z prosluněného Milešova a Milešovka je dneska nádherně barevná :slight_smile:
Tak jsem si vás dočetla a jem zase mimo :sweat_smile:
Tatka jezdí pracovně na tyhle větší fotbálky páč je v pořádkových jednotkách. Má na sobě takový veliký černý oblečení, helmu a je jako robokop :grinning: hlída aby se to tam nepralo :unamused: když se do toho prvně oblík doma tak jsem se ho bála měří 185 cm a v tomhle je dvoumetrověj (já pouhých 158cm :grinning: )
mapris
písni ty sušenky prosííím
A kdo máte dobrou buchtu tak taky :wink:
Asi se vám budu zdát jako blbec, ale tu vyhlášenou ulici neznám :confused: o co jde??
2 chody taky zatím ne, jenom když je rozmlsanej a třebas nechce polívku a druhý jídlo je neutrální tak mu dám :wink:
A co se týká jízdy po Praze: ani boha, já když to vidím jak jezděj!!! No fakt ne, bezohlednější řidiče jsem neviděla :angry:
30. zář 2007 v 10:44  • Odpověz
jujky, tady toho zase přibylo :sweat_smile:

raculko, tu kefírovou bych prosila :wink: pudinková asi bude podobná jako sem Jíťa hodila ten link, že?

mapris, dva chody my zatím ee, jsem ráda, že se mi malý kapku rozjedl, ale tolik jídla bych do něj najednou asi nedostala :confounded:

s jízdou Prahou se ti nedivím, já jsem zbabělec, řídím vcelku v pohodě kamkoliv, ale i před Brnem se cukám a chci na poslední benzínce nebo u nákupáků vystřídat, že do města nepojedu :sweat_smile: řekla bych že mi chybí hlavně ta určitá dávka drzosti a schopnost občas zariskovat, což je v tom velkoměstském provozu nezbytností :stuck_out_tongue_closed_eyes:

no nic, kluci mi chrupkají (malý šel spát a velký že ho uloží a je tam naprostý klid :sweat_smile: ) asi je půjdu zkontrolovat a taky si na chvilku přilehnu :grinning:
30. zář 2007 ve 13:24  • Odpověz
Tak jezdit po centru Prahy si taky netroufnu, ale do OC (Chodov, Letňany) si dojedu.

Zevina: taky přemýšlím jestli nezalezu.
30. zář 2007 ve 13:53  • Odpověz
Ahoj kozenky,
já bych autem nejela ani do Olomouce. Ale jinak po těch našich městech jo, ale Olomouce se bojím :stuck_out_tongue_closed_eyes:

zevi,
jo tak s tím pudingem je ta, co jsem tam hodila, dnes se snědla, nejvíc já :grinning:

ijet,
no já jak jsem byla na škole v Ostravě, tak o ní dost povídali, drogy, tráva, průsery, rvačky, i v televizi to bylo párkrát,ale jak je to teď nevím, ale myslím, dashak upřesní, že je tam víc barů v té stejné ulici :wink:
30. zář 2007 ve 20:32  • Odpověz
ahoj vespolek
Jukla jsem na recept co sem hodila Jita na tu pudinkovou buchtu,ta moje je skoro stejná,jen je z polohrubé a cukru krupice(tam mají myslím hladkou+mouč cukr),ale to jsou drobnosti.A nesypu skořicí,ale dávám do lednice ztuhnout čoko na vaření a tu pak nastrouhám a nasypu na tu zakys smetanu.Záleží na tom,co máte radši.Ale jinak je fakt báječná a hlavně rychlá. :sunglasses:

zevi-tady máš tu rychlou kefírovku: 35 dkg polohr mouky,1 lžička jedlé sody,25 dkg cukru krupice,3-4 lžíce kakaa,2 celá vejce,1 sklenka oleje a 0,5 litru kefíru.Vše se jen smíchá a po upečení a vychladnutí na to mažu marmeládku a poliju čokoládovou polevou.Snad vám bude chutnat.Není to samozřejmě takový zázrak jako pudinkovka,ale rychlovka je to opravdu dobrá a není to suché. :wink:
30. zář 2007 ve 21:27  • Odpověz
kamhájek-s tím pečením si nic nedělej,já taky nejsem bůhvíco,ale tyhle jednoduché recepty celkem zvládám, i ten medovník se mi povedl ,až jsem byla sama překvapená.Dokonce návštěvy nevěřily,že není koupený. :grinning:

mapris-tak jsem zase koupila tu Bebu 2, na ty kaše to bude stačit.Nevím proč se mi ta 3 nějak nezdá. :unamused:
Dneska jsem dělala pudink z klasického mléka,tak jsem na to zvědavá.Já už tak přísná nejsem.Zatím se žádné vážné problémy neobjevily,tak snad to bude ok.

Polévka-já je tak často nevařím,ale když má jen trochu vývaru,tak pak sní i hlavní chod.Ale nesmím mu polévky dát moc.A když dělám hutnou zahuštěnou,tak jí máme jako hlavní jídlo.A já si k ní dám jen chleba,protože jsem líná vařit ještě zvlášť pro sebe.Holky,jak jste na tom s vařením pro sebe,když nemusíte třeba kvůli manžovi?? Já jsem prostě lenoch,co to jde,odbydu to. :sweat_smile:

Stodolní sice osobně neznám,ale slyšela a četla jsem už leccos :sweat_smile: . To snad ani my v hl. městě tolik nepaříme :grinning:

Recepty-holčiny,dejte to rovnou sem,ať si pořád nemusíme psát o recept do IP, jo?? díky díky- taky se ráda inspiruju :slight_smile:

dashak-vy máte blízko do Beskyd?? To se máte :unamused:
30. zář 2007 ve 21:36  • Odpověz
Díky za vysvětlení jak je to s tou onou ulicí :grinning:

racul, já bych prosila ty míša řezy. Půjčila jsem je asi před půl rokem kamarádce, ona si neopsala a recept zarachtala :angry:
Když nemusím nevařím :sweat_smile: a jinak dělám polívky když vím, že druhý NE pro malýho, nebo už 2dny měl naše jídlo :slight_smile:

Holyk Kubík byl prudérní, jééé jak mě šel na nervy :frowning2: pak si ho vzala babička asi na 1,5h, vrátili se a do 5ti minut jsem na tom byla stejně jako před tím :cry: takovej pěknej den a mě všechno točilo :frowning2: ale pak jsem mu našla další stoličku, má celou pusu nateklou asi se nám to teď rozjede :unamused:
30. zář 2007 ve 21:43  • Odpověz
ijet- když už tu mám sešit s receptama,rychle to napíšu
Míša řezy: 6 žloutků třít se 6 lžícemi cukru a dále pak přimíchat 2 lžíce oleje, 2 lžíce vody,3 lžíce kakaa+ 6 lžic polohrubé mouky a nakonec 1/2 prášku do pečiva a sníh ze 6 bílků.(lžíce samozřejmě polévkové :grinning: ).
Po vychladnutí namazat nádivkou : 25 dkg másla+ 2x tvarohy+25 dkg cukru utřeme
A na to pak ještě nalijeme čokoládovou polevu.
Je to patlačka,kalorická bomba,nic levnýho,ale stojí to za to :grinning: :sweat_smile:

Jinak nám teď rostou snad 2 zuby,pár jich už vylezlo,takže to stojí taky za to.Zkusila jsi ten calgel?? Myslím,že nám to docela pomohlo. :wink:
30. zář 2007 ve 21:50  • Odpověz
Jsi zlatíčko :slight_smile: díky
Tak si tak yužíváte, co?? Já mám babydent, mám posit, že nám to občas pomohlo, ale teď ne :frowning2: zkusím ten calgel. Kolik stojí a je bez receptu?
30. zář 2007 ve 21:58  • Odpověz
Calgel stál do 100 a je to sice malá tubička,ale zase toho stačí trošku.Je to normálně bez receptu,zkus se poptat v lékárně. :wink:
30. zář 2007 ve 22:00  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.