• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
Jo díky
to naše stálo taky tak kolem kilča, jsou to takový kapky :slight_smile:
30. zář 2007 ve 22:02  • Odpověz
Ještě jsem objevila jeden receptík,je to teda na vánoční cukroví,ale moc dobré a jednoduché,takže si dovolím přidat a tím už dneska končím :grinning: .
Nepečené raffaelo kuličky:
1 balík kokosu (200g) smícháme s 1x SALKEM a necháme přes noc v misce ztuhnout.

Spaříme mandle a oloupeme.Tvoříme kuličky z kokosové hmoty a dovnitř dáme mandličku a obalíme v kokosu.Opravdu mňamka. :dizzy_face:
30. zář 2007 ve 22:04  • Odpověz
ijet- jen doufám,že to zabere i u vás.Doporučovaly to tady myslím i holky a mně i kámošky.Ale radši se zeptej přímo v lékárně,ať ti neradím blbosti. :sweat_smile:
30. zář 2007 ve 22:05  • Odpověz
Tak zítra zkusím tu buchtu od Jíti. Tak pak poreferuji.

Jinak super víkend, kéž by to počasí chtělo vydržet.
30. zář 2007 ve 22:07  • Odpověz
Kuličky jsou mňamka, taky znám :stuck_out_tongue_closed_eyes:
kam buchta ti bude chutnat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. zář 2007 ve 22:09  • Odpověz
Babky, vy jste strašně ukecané :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Nevím jestli to mám dočítat, než to dycky dočtu, tak vy napíšete zase milion nových příspěvků :sweat_smile:

Každopádně je mi dneska pěkně blbě, takže se do toho louskání pustím asi zítra.

Jen co jsem tak zběžně zahlídla:

Stodolní ulice - no stále to tam žije, je to tam teď luxusně předělané, až mi to ani do té zaprděné špinavé Ostravy nezapadá :sweat_smile: Cesta je udělaná z dlažebních kostek a chodníky z takových pěkných čtvercových dlaždic. Pouliční osvětlení jsou takové starobylé lampy :confused: Jsem nechápala. Kolik je tam barů nevím teď přesně to číslo, dřív jich bylo 67, ale není to jen na té hlavní strasse, ale i boční uličky. Drogy- no já si nikdy nevšimla, že by tam s nima někdo obchodoval, ani jsem neviděla nikoho sjetého. Spíš se tam asi chlastá, bo jde člověk z jednoho baru do druhého, nějaká travka tam určitě padne, ale jestli něco většího? :confused: Hodně se tam změnila sorta lidí, chodí tam samí puberťáci 16ti letí i mladší, řekla bych. Dřív to byla záležitost tak pro třicátníky, nebo od 25 let. Já se tam ještě před třemi lety, než jsem poznala MM docela vyblbla. Mám tam svůj oblíbený bar Desperado, je to v takovém mexickém stylu, tančili jsme tam každý pátek na stole :grinning: Jedou tam takové ty rytmy samby a takové ty brazilské, mexické atd. prostě takové to ladné kroucení tělem :grinning: Ale teď jsem teda na stole nebyla, neb nějak na mě nedýchla ta atmoška co kdysi. Každopádně jsem stále myslela na malou a nešlo mi to s tím stolem nějak dohromady :grinning: S manželem jsme se shodli, že už máme odpařeno, a raději budeme trávit večery válením se u televize. Páč celou sobotu jsme byli v lůžku a to jsme teda moc nepili, teda já doma akorát sklinku šampusu a na Stodolní jsem jela v nealko míchačkách.

Jinak koukám, že tu píšete nějaké receptíky. Já nejraději dělám jednoduchou bublaninu, bo ta se vždycky povede a je vždy super. Tak písnu receptíka, ať nezaostávám :grinning:
4 vejce
160g cukru
120g mouky

To je vše :grinning: Z bílků ušlehám sníh, pak přidám cukr, šlehám do pěny, pak přidám žloutky. Pak opatrně vmíchám mouku, vyliju na vymazaný a vysypaný plech, nasypu na to ovoce (ostružiny, jostu, rybíz, třešně) posypané hr. moukou a peču na 180°C v předehřáté troubě asi 25 minut. Je to super nadýchané piškotové těstíčko a malá se z toho může pos.at :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

Pak koukám na téhle straně, že řešíte calgel.
Voe, zítra ho musím jít koupit. Nedám na něho dopustit. Teď jsme měli babydent, total na hovno a pak citrovital, no ten možná snad trochu funguje, ale calgel je calgel, to je jistota.

Jinak je tu nějaké téma, co dělat když se dítě osype či co... jak jsem to četla, tak mi došlo, co jsem vám už chtěla dávno napsat... jak jsme byli v tom ¨Chorvatsku, malá měla vysoké horečky přes 39 asi 2 nebo 3 dny a pak se ji na zádech a na bříšku udělali malé červené skvrny, taky to měla asi 2 dny... mně pak došlo, že to mohla být ta šestá nemoc. Dávali jsme ji zyrtec na ty fleky a pak to zmizlo. Pak jsem si vzpomněla, že o tom jednou psala mapris, že čekají na vyrážku, jestli se objeví, že má doktorka podezření na tu šestou nemoc, tak mě to tak trklo. Tak to se už asi nedozvím, ale asi to tak fakt bylo. A my podezírali zuby a fleky že měla z opalováku :sweat_smile:

Tak, jsem se zas rozepsala a jednou si snad přečtu co jste napsali na těch předešlých stránkách :sweat_smile:
30. zář 2007 ve 22:42  • Odpověz
Jé teď jsem brnkla na předešlou stranu a akorát jsem si všimla, že zevi má ráda jednoduché receptíky do jedné misky :grinning:
tož já tu bublaninu dělám přímo v misce na váhu :grinning: Prdnu do ní ty bílky, ušlehám sníh, položím na váhu, vynuluju, nahážu tam cukr, opatrně zamíchám a pak pustím šlehač (ať se mi nekouří cukr :grinning: ), pak jen z hrnečku vyliju ty žloutky, zase zašlehám, položím na váhu, vynuluju a přidám mouku. Takže ušpiním akorát jednu mísu, hrnek a šlehač a pak teda plech
30. zář 2007 ve 22:51  • Odpověz
wow, tak jsem dočetla jednu stranu z5, tak rychle píšu, než to zapomenu :sweat_smile:

co se týče jídla, jsem už naprosto klidná :grinning: Za krkavčí matku jsem byla označena dááávno :sweat_smile: Jinak kravského mlíka se po roce nemusíte bát...teda na vaření, tzn. do omáček, pudingů atd. Jen perlička ze Slovenska jak jsme tam byli před 2 týdny... mají 7,5 měsíční holčičku, už nekojí, protože ji sama odmítla. Tak se ptám, jaké mlíko ji dává... a ona že krabicové :grinning: :grinning: :grinning: Furt se ptali, co bude jíst malá, co ji mají nachystat... říkám nic, já mám pro ni svoje jídlo. A oni - to máš nějaké speciální nebo co? Laura jí všechno s náma :sweat_smile: Opět jsem nechápala, jejich dýňanka a mačanka (polívka ze zelové vody) samozřejmě obě plné mouky a ostatní chody, tak to mě fakt už málem složilo na kolena. Malá měla dole dva pidizuby a mamina ji rvala do pusy linecké cukroví :sweat_smile: No a na závěr ji prdli do chodítka...nečekejte žádné moderní heblo od chicca :grinning: ale asi 50 let starý železný pavouk s tou hadrou, ve které děcko visí jak hadrový panák :sweat_smile: Jsem se ptala, jestli už chodí, tak se na mě obořili, že má 7,5 měsíce. Říkám no a? Tak kolem nábytku už by snad mohla ne? Tak my odpověděli - chodí v chodačke :grinning: :grinning: :grinning:

Takže konstatuju, že my jsme tady super matky a nějaká buchta snad není žádný hřích :sweat_smile:

Pak velká pochvala vám pekařkám a kuchařkám, četla jsem některé receptíky a živě si tu buchtu představuju, jen už si neumím představit, se s tím patlat :sweat_smile:
Prochi velká čest za dortíky, to jsi teda šikula, malá má dnes 18 měsíců, taky jsem chtěla něco sesmolit, ale raději jsem se nepouštěla do větších akcí :grinning:

Řetízky - no viděla jsem to v Chorvatsku na miminech co ještě ani nelezli. Zaprvé nesnáším zlato :stuck_out_tongue_closed_eyes: , zadruhé mi to přijde dost ujeté, věšet na miminko takové věci, páč je to snad doména dospělých. No ale já jsem celkově byla takový prdloň, dneska vidím třeba 3měs. mimina v riflích... já malé nedávala kalhoty do pasu dokud nezačla lézt a stavět se. Do té doby to bylo moje miminko furt v dupajdách nebo lacláčkách, takže řetízky mně nelíbit a hlavně je to dost nebezpečné, dyk se s tím někde může zamotat nebo přiškrtit nebo to bude žužlat a urve se to :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Řízení - já udělala zkoušky před 3 lety. Instruktor mě chválil, že mám na řízení vlohy, ale pak jsem vůbec nejezdila. A když chce po mně MM (můj manžel) ať řídím jednou za půl roku, tak ho většinou pošlu někam :sweat_smile: On hlavně řídí luxusně a jezdil i s tahačem na dřevo a různými vehikly, takže má naježděno opravdu dost. Můj největší problém je řazení, resp. podřazování. Mám totiž problém, když musím náhle přibrzdit, že pak nestíhám podřadit a přitom točit volant, takže je to někdy sranda. Můj problém by tedy v tomhle případě neřešila dálnice, já totiž strach jako takový z řízení nemám, takže žádné bariéry nemusím překonávat, naopak spíš musím dostat do ruky ten grif a umět ovládat volant jednou rukou, ať si druhou můžu v klidu řadit. Další problém je ten, že mám jen 160cm a když spojka zabírá až dole, tak je to pro mě docela masakr, páč nedošáhnu a musím hodit protáhnout špičku :stuck_out_tongue_closed_eyes: Takže u mě je nejdůležitější ježdění spíše po městě, kde se furt řadí a manévruje s volantem než dálnice, kde člověk hodí kvalt a občas pak podřadí, ale defakto to furt frčí. Já potřebuju prostě natrénovat hlavně kruháče :stuck_out_tongue_closed_eyes: spec. ty malinké, páč tam to dycky vypadá, že můžu jet a najednou se tam někdo vřítí, musím přibrzdit, ať mu tam nevjedu, tím pádem podřadit, no jenže kruháče jsou většinou kulaté, takže to chce i hodně točit volantem :grinning:

Jinak Beskydy máme asi 30minut autem, teda záleží kam chce člověk jet. Ale třeba na Pustevny (pokud člověk jede k lanovce) tak těch 30 minut. My jsme ale nakonec do Beskyd nejeli, ale zajeli jsme si do jedné vesničky kousek od Ostravy na jídlo, je tam hřiště a pro malou houpajdy, kolotoč, byli tam dneska i koníčci. Bohužel nás ale pěkně vypekli, řekli nám, že budeme hodinu a půl čekat na jídlo... no tak jsem MM ukecala, že to nějak vydržíme, že v okolí nic jiného neznám, a že to s malou uteče, když tam bude blbnout. Jenže ten blb u baru zapomněl tu objednávku předat do kuchyně. Dozvěděla jsem se to navíc náhodou, protože jsem si šla objednat pití a servírka zrovna řešila, co to tam leží za lístek a jak mě viděla, tak ji to secvaklo, že je to moje objednávka :stuck_out_tongue_closed_eyes: No tak po 2 hodinách nám donesli jídlo, které jsem si ani nevychutnala, protože malá po tak dlouhé době už byla jak urvaná z řetězu a nechtěla sedět, takže jsem do sebe naházela smažák, zatímco MM s ní byl na houpajdě a pak jsme se vystřídali. Ani jsem to celé nesnědla, protože potřebuju na jídlo klid a jíst pomalu, takže mi z toho bylo pěkně těžko :stuck_out_tongue_closed_eyes: Borec nám nakonec donesl čokoládu geishu a já mu dala jen 1kačku trinkgeld :grinning: No a samozřejmě pak jsme hned jeli, malá opět usla v autě (usla i cestou tam), takže jsme ji už podruhé za den přetrhli po asi 10 minutách spaní, takže byla pěkně nevrlá a večer ji trvalo dlouho než usla :angry:

Jo, ještě k vajíčkům, já je malé dávám co nejmíň. Páč pro mě je třeba vajco zabiják, já když si dám ke koprovce nebo špenátu vařené vajco natvrdo, tak jsem na 4 dny marná, mám břichabolení a prdím jak amina a hlavně pěkně smrdím :grinning: , takže malé tím moc nekomplikuju život. Navíc v nějakém tom ostravském pořadu o výživě "Pod pokličkou" vyjádřil odborník na výživu o vajíčkách takto: jediný bezpečný způsob úpravy vajec (salmonela apod.) jsou sice vajíčka natvrdo, ale jsou naprosto nestravitelná :grinning:

No a to je asi všecko, na co jsem si vzpomněla, k ostatnímu se zas vyjádřím, až se zas dostanu o stránku zpátky. Ale dnes už to nebude nebojte :grinning:
30. zář 2007 ve 23:51  • Odpověz
Ty voe, koukám, že jsem zase napsala pěkné slohovky :grinning:

No aspoň taky budete zaměstnané čtením a nebudete toho tolik psát :grinning:
30. zář 2007 ve 23:57  • Odpověz
Dobré ránko přeji všem :slight_smile:, hol dashak se rozjela, jinak já má taky řidičák a moc jsem za volantem neseděla, ale musím se do toho dostat, protože nechci být závislá a s kočárkem do tramvaje se mi moc nechce, ale jestli budu v příštím roce studovat vyšku, tak to bude nutností.
Jinak také ráda peču, pokud byste některá měla zájem o nějky recept, tak písnu.
Mějte se hezky, přeji hezký den.
My ho máme dneska s Tobim náročný, jdeme do kurzu s miminky, už se těším, doufám, že Tobiášek bude dobře naladěn, protože vždycky polovinu probrečí :(
1. říj 2007 v 09:16  • Odpověz
dashak,
no ty jsi fakt teda spisovatelka hotová :grinning: Byli jste v Beskydech v tom Aquaparku, nebo vodním areiálnu nebo co to přesně je?
1. říj 2007 v 09:49  • Odpověz
Jiťo, tak teď nevím který aquapark myslíš. Jeden je jako Sluníčko, ten je někde v nějakém údolí snad kousek od Lysé a pak je aqupark na Olešné, tam je teda jak venkovní tak krytý. Olešná je přehrada u Frýdku-Místku čiže máš celkem výhled na Beskydy. V tom prvním jsem nikdy nebyla a v druhém taky ne :grinning: Respektive na Olešné jsem byla, ale vždy bylo buď moc lidí a letos jsme tam byly jak byly svátky v červenci...byla zima, takže na koupání venku to nebylo a vnitřní aquapark byl celý červenec zavřený. Ale chystám se tam, autem je to jen 10 minut.
1. říj 2007 v 10:02  • Odpověz
Téda Dashak, vždyť ty popíšeš jednu stranu úplně sama :grinning:

Dneska budu mít sportovní den, ode dvou odpoledne jdu s Ondrou na plavčo a od šesti tam jdu zase cvičit já. Taky jsem zvědavá, jak to bude mít Ondra se spaním, po obědě většinou spí od jedné do tří, tak ho zkusím dát do postýlky dneska dřív. Snad se chytne. Takže buchta se bude konat až zítra. Už jsem jí manželovi slíbila tak nemůžu cuknout.

Jak jste psali o dortech, tak já mám v plánu udělat Ondrovi k roku ten nepečený piškotový, dává se do něj zakysaná smetana, tak to snad nebude vadit, bez tak ho moc nesní a předpokládám, že se v tom bude patlat. Poslední dobou se mi totiž pořád snaží strkat ruce do misky s jídlem a když se mu to povede, tak pak mi dává ruce do pusy a má strašnou srandu když mu je olizuji.
1. říj 2007 v 10:31  • Odpověz
dashak- ty seš fakt řízek :grinning:
tvůj zážitek ze Slovenska je super :grinning:
No taky něco přidám.Nedávno mi jedna moje známá řekla,že malé dává od půl roku kravské krabicové mléko ( no to jsem ještě byla schopná zkousnout),ale prý je nejlepší odstředěné-beztučné. No já šla do kolen :sweat_smile:
No ale zase to beztučné dohání čokoládou a jugurtem typu sladký pudink :grinning:
Na mně se poslední dobou dívá dost lidí divně,že Kubíkovi nedovolím ani čokoládu-chudinka malej :angry: . Tak co-dostane suchou sušenku,nebo takové ty piškotové s marmeládou atd, ale na čokošku mi fakt přijde dost brzo.
Pustevny- tam jsem byla párkrát,je to tam krásný,ale stejně nejvíc mi utkvěly v paměti frgály s hruškovými povidly,co jsem si tam dala... :grinning:
Vejce-s tím nadýmáním je to taky fakt,tak my asi zatím vystačíme s tím květ mozečkem,palačinkama,polévkama... do čehož stejně vejce nacpu :slight_smile:
1. říj 2007 ve 13:12  • Odpověz
kamhajek-tak pěkné cvičení :wink:
Ten nepečený dortík ze zakys smetany je super nápad,toho se neboj. :wink:

Já si vyslechla o narozeninách,že na dortu měl být nějakej krém(nejlépe máslovej). No tak jsme krém neměli,holky,že byste na mně poslaly sociálku!! :grinning:
1. říj 2007 ve 13:15  • Odpověz
Jo babiny,ještě něco..Poraďte, co vaříte dětem bezmasého?? Já už fakt nemám fantazii.To je pořád dokola květák,mrkev,špenát...Dneska jsem udělala palačinky s tvarohem a borůvkama,snědl celou,takže snad mu chutnalo. :slight_smile:
No a kolik jsem jich snědla já,to se radši nebudu chlubit.Dotáhla jsem to pro sebe ještě šlehačkou a vaječáčkem - jsem čuník :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. říj 2007 ve 13:18  • Odpověz
Čusík holky, jsem se sem celý víkend nedostala a dneska jsem měla teda co dělat, abych to všechno přelouskla. Čekám, až mlaďásek zabere a pak se půjdu v klidu naobědvat, protože co nesnáším je, odbíhat od oběda k němu, to pak jsem akorát vytočená, že z toho oběda nic nemám :sweat_smile: .

Holky, vy jste mě tady vychválily skrz ty dorty, že jsem z toho celá dojatá :pensive: . Ale fakt na tom nic není!!! Korpus peču pořád stejný - vejce, mouka, cukr, voda, prášek do peč., akorát buď těsto naleju do kulatý formy, nebo do podkovy nebo to prdnu na plech, když potřebuju pláty. Krém taky furt jeden a ten samý, jen si kupuju různý potravinářský barviva. No a výtvarným talentem taky zrovna neoplývám, takže hledám inspiraci na netu. Koupím nějaký marcipánový zvířátka, růžičky nebo kopretinky a je to. Začala jsem si s tím takhle "hrát", když měl manža před dvěma rokama třicetiny, to jsem mu dělala fotbal. hřiště. Teď k výročí tu desítku, vždycky vyzvídá, co plánuju a pak mě hróóóźně chválí :grinning: .
Jinak moc díky za recepty, už jsem si to uložila vedle a určitě vyzkouším. Já peču každý víkend, už je to takový zvyk, že v sobotu a v neděli snídáme sladký. Vždycky peču podle toho, co je zrovna k dispozici. Takže v létě rybíz, višně, meruňky, švestky, cuketa... teď momentálně máme každý víkend něco z jablek, štrůdl, hraběnčiny řezy, nebo takovou rychlovku do jedný mísy - 3 vejce, 4 jablka nakrájená na kostičky, 1 prášek do peč., 250g polohrubý, 250g cukru, jedna rozpuštěná hera. Většinou tam přihodím pár rozmlácených oříšků, kápnu trochu rumíčku, upečený pocákám čokoládou a fertig. Jéé a já strašně miluju "jablečnýho mouřenína" Na těsto (300g polohrubé, 200g cukru, trochu oleje, 2 vejce, trochu rumu, kakao, trochu mlíka, 1 prášek do peč.) nastrouhám jablka, poházím oříšky, no a klasika - vanilkový cukr, skorice, upeču a když to vyndám, tak na to naleju rozpuštěnou čokošku, ona se pěkně vsaje, dám to do ledničky, no a to je fakt vyníííkačka!

Daschak, tu šestou nemoc jsme měli asi v 8 měsících. Čtyři dny měl malej horečky přes 39, mysleli jsme si, že to jsou zuby, ale mudra říkala, že na zuby je to moc vysoká horečka, nicméně nic neschledala, tak ať srážíme teplotu paralenem a kdyby se to nelepšilo, tak zas přijít. No a přesně pátý den, horečka nikde a probudili jsme se opupínkovaní. Měl to teda všude, ve vláskách, na obličeji, na krku, na zádech....letěli jsme k mudře, na netu jsem si teda stanovila diagnozu, ale za dva dny bylo vítání občánků, tak jestli tam můžem.... ohmátla ho, zjistila, že má mírně zduřelý uzliny, horečka nikde, tak bylo jasno. No a druhý den se vyrážka přesunula na nohy a třetí den kde nic tu nic.

Ijet, fotku mi smázla Admin, že nesplňuje pravidla :confused: , nejsem dosud schopná najít jinou a vložit, polepším se. A jak jste dopadli s tím pablbem řemeslníkem? Prašulky už doufám naběhly!
1. říj 2007 ve 13:23  • Odpověz
tak jsem se vysmolila...pardón za román :grinning:

holky, začínám být na měkko, příští týden máme rok a mě se to teď tak pořád všechno vybavuje a když ho vidím, jak už je velikej a vzteklej :grinning: , tak je to prostě tak neskutečný jak to rychle uteklo, jak se z toho bezbranýho tvorečka stavá pomalu ale jistě samostatná svérázná :angry: osobnost :grinning:
Přesně před rokem jsem byla na nervy, už jsem týden přenášela a každej furt vyzvídal, jestli UŽ... No a teď zas každej prudí jestli UŽ CHODÍME a mě už zas vomejvaj...

Racul já ti s jídlem neporadím, páč my stále tak nějak dodržujeme tu "miminkovskou" stravu. Ale po roce začnu pomalounku polehounku najíždět na naši stravu, i když teda vůbec nemám tucha jak. Protože třeba dneska máme k obědu ještě od včera řízek s bramborovým salátem, na úterý mám připravený houbový klobouky na obalení s brambor. kaší... a na to má jaksi ještě času dost...
Jen vím, že začnu dávat tvaroh, taky ty pudinky a dál nevím. Ale jsem v klidu, ono se to nějak samo vyvrbí, vim, jak jsem byla na nerva v půl roce, že to nemůžu zvládnout, všude psali něco jinýho, co dávat, nedávat, jak začít... a teď mi to připadá všechno tak samozřejmý.
1. říj 2007 ve 13:33  • Odpověz
racul, díky za všechny receptíky, seš poklad :wink:

co se týká toho jídla, taky se často šidím :pensive: záleží kde manža zrovna pracuje, když mají kšeft v místě, tak vím že mi přijde na oběd a poctivě navařím a papkám s ním, když jsou mimo, tak se různě odfláknu, jako že vytuneluju co zbylo v ledničce, pak kafíčko a něco k tomu uzobkávat... a pořádné jídlo si nechávám až na večer s ním, no prostě životospráva hrozná, ale když mě to vychystávání jen pro sebe neba :confounded:

dáši, že prý my jsme ukecané... :grinning: co my tady vytvoříme hromadně, ty zvládneš levou zadní sama :sweat_smile: :grinning:

minimalizovat špinavé nádobí při pečení, to je moje řeč :sweat_smile: až se dočkám nové kuchyňské linky a s ní i vytoužené myčky, to bude jiný kafe :wink: zatím je to pořád jen v plánu, kámoš truhlář říkal, že není problém, že to stihnem do porodu (Jirkového měl na mysli) :sweat_smile: potom bylo těžko ho nahnat, až byly jiné starosti a neměla jsem energii na nějaké kramáření a ještě jsme rekonstruovali celou koupelnu a do dalšího blázince a prachu se mi hned tak nechce :unamused:

s tou zelňajdou je to mazec, fakt se musím kolikrát až pozastavit na tím, jak někdo považuje trošku odrostlé mimi za zmenšeninu dospělého, které už je připravené jíst a dělat téměř cokoliv :confused:

jinak holky, z našeho žížalky něco bude, nejspíš spisovatel, nebo akademický malíř, či co :wink: už se připravuje na svou uměleckou dráhu, páč propiskou počmáral puzzlátkové podložky v jídelně a asi mu bylo málo a přesunul se až na lino :angry: tam jsem ho přistihla a prozatím jeho další tvorbu zatrhla :wink: :grinning:
1. říj 2007 ve 13:37  • Odpověz
jé, než já to sesmolila (malý se mi dnes jaksi brzo vzbudil, tak nebyl očekávaný klídek) jste se pěkně rozepsaly :wink:

racul, co luštěniny, zkoušeli jste? už se můžou, já je doma zatím nevařila, ale několikrát měl od hami červené fazole s rajčaty a paprikou a v pohodě, prdíky netrápily :wink:

prochi, to je přesný, loni neustálé dotazy jestli už rodíme a letos jestli chodíme... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

a se stravou to dojde samo, taky někdy vařím malému úplně zvlášť (klasika-masozelenina), když náš oběd zcenzuruju :grinning: a nebo ho má jen částečně, např. když my měli rajskou, tu dostal, ale místo sekačky jsem mu uvařila kousek králíka a druhý den ho měl zase s bramborovou kaší :wink:
1. říj 2007 ve 13:59  • Odpověz
jůůůů, na mě vyšel 2000 příspěvěk :wink: :grinning:
1. říj 2007 ve 14:01  • Odpověz
dashak,
joo, myslela jsem Olešnou, dívala jsem se na něj na netu, prý je pěkný :wink:

kam,
tak to sis na sebě pěkně ušila s tou buchtou, teď už to manžovi nevymluvíš :grinning:
Děěěcka jo a tip, kdo ji budete dělat (ale já osobně jsem to nezkoušela), jak tu buchtu ještě horkou potíráte tou zakyslou smetanou, tak prý tu smetanu rozmíchat s dvouma florianama s příchutí vaječného koňaku a je to prý neskutečná bomba (říkala ségra), tak to příště zkusím :sunglasses:

racul,
no my jsme hodně polívkoví, chci navyknout Marušku především na polívky, aby věděla, že to je základ, takže polívky masové a bezmasé na různé způsoby, vyjímečně zahuštěnou taky. :wink:
No a jinak taky dokola, zeleninku a obměňuju přílohy.

prochi,
klidně ho můžeš vyfotit, až nějaký uděláš a dát do albíčka, rádi se mrknem na tvoje umění :slight_smile:

zevi,
o té kuchyni to taky říkám, máme dočasnou kuchyň nahoře a hrozně se těším na novou kuchyňskou linku s myčkou a všechno, jak má být, bude velká, prostorná, prostě aby splnila svou funkci :slight_smile:
1. říj 2007 ve 14:18  • Odpověz
wow, zevi gratulace k dvoutisícovce :grinning:

No já jsem vás potřebovala zaměstnat čtením, ať stihnu dočíst co jste psaly ještě před tím :sweat_smile:

Raculko, ta slovenka taky samozřejmě dává mléko odstředěné :grinning:
Takže holky, pamatujte, děti musí mít výrobky v původním znění :grinning: , to znamená neupravené tuky nebo jak to říct, prostě všechno plnotučné, kvůli energii. Jo a ta polívka - mačanka, to není zelňačka. Dělá se akorát ze zelové vody co je v bečce na kvašení, ale zelí se tam nedává, nebo možná malinko jo, ale víceméně je to samá mouka :stuck_out_tongue_closed_eyes: tudiž lepek

Jinak jsem do nedonošeňátek posílala odkazy na knížky od Dr. Fořta ohledně výživy, je to odborník a já sice jeho knížky nemám, ale moje kamarádka odsud z koníka jo (má dvojčta 26tt+7), takže ona mi dělá subdodavatele veškerých informací o výživě :grinning:

Jo a k malým umělcům, co všude čmárají :grinning:
To jsem vám chtěla taky písnout včera. Jak u nás byla ve středu kámoška s 2,5 letou Eliškou, tak Ivance donesli takovou tu věčnou kreslící tabulku - je tam jako prupiska a 3 razítka, malá s tím čmárá o106, pak se to přetáhne zboku takovou tyčinkou a je to zase čisté. Funguje to na principu magnetu, v prupisce je kovový hrotík a razítka jsou taky pokovené zespod, takže to přitáhne ty magnetky. Fakt super věc, páč s tím nic nepokreslí, nezničí milion papírů apod. Akorát teda furt hledám ty razítka :grinning: Ale jinak taky super tip na dárek k narozkám nebo vánocům.

Prochi, to mi ani neříkej, že ti fotku smazal admin! Na to čas mají, ale aby zamezili některým přístup, to ne. A dotyčná osoba xx má stále přístup pod svým nickem! Ne že by zamezili vstup z IP adresy, to bych chtěla po nich asi hodně, ale mohli by aspoň ten její nick zakázat. Ale ona píše vesele IP holkám, které se s ní ani nikdy moc nebavily a zas jim věší bulíky na nos, jak je v tom nevinně :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. říj 2007 ve 14:19  • Odpověz
Teda holky Vy jsem se rozpísali, já jsem hotová z toho, když si to přečtu.
:(
1. říj 2007 v 17:23  • Odpověz
Tééééda taj se to rozjelo :slight_smile: Dáší šikulka nejšikovnější :grinning:
Kauza řemeslník: dneska jsem si poplakala :cry: bo peníze nedošly a pí v bance si myslí, že asi zítra, ale přiklání se k tomu, že je prostě neposlal. Manža mu psal, že nedošly a on že má papír, že je poslal, že prý muže přijet a papír ukázat. Tak mu manžel odpověděl ať se staví a že si to vyříkáme, no a žádná odpověď nic. Byla jsem z toho v depce, ale už mi je líp, měla jsem tu holky z práce, tak mě to pustilo :frowning2:
JInak se mi do vedlejší vesnice nastěhovala kamarádka a dohodli jsme se že začneme chodit cvičit a plavat. Holky já má prdel a kejty a boky :stuck_out_tongue_closed_eyes: koukat do zrcadla je pro mě děs...kde je má stará figůůůůrka??? Ale mám krásnýho kluka :sweat_smile:
prochi
konečně jsi zase vidět :wink:
1. říj 2007 v 17:36  • Odpověz
ijet,
no to je teda pěknej týpek, pokud peníze poslal a nedošly, tak by se měl starat on, dojet s papírem a ukázat nějaký důkazy, přeci vás nepřipraví o peníze, hajdalák jeden :angry:
1. říj 2007 v 18:34  • Odpověz
Ijet: Kdo ví kdy ty penízky poslala, jestli až dneska až jste na něj tlačili, jinak to trvá tak dva dny než dorazí z účtu na účet.
Jinak já mám taky po porodu figuru :(
1. říj 2007 v 18:58  • Odpověz
Ahoj holky moje,
tak jsem se vratili z vikendu v Mnichove,byli jsme tam bez malyho,prave tam probihaj slavnosti piva tak jsme se pomeli :grinning: :wink:

Dashak-supeer slohovka :wink:
1. říj 2007 v 19:12  • Odpověz
tedá tady to teď fakt nějak jede :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: , to je fajn.
Ijetka,
tak to je pěknej prevít, snad to dobře dopadne. :confused:

Tak jste mě tak nevnadily těma buchtama, že jsem včera taky upekla dva štrůdly. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Jinak já taky ještě malý vařím pořád zvlášť.Já do našeho jídla používám solčanku, je to bez glutamátu a s mořskou solí, tak to pomaličku začnu používat i na jídlo pro malou.

raculka,
já bezmasého dělám třeba polévku z rajčat nebo porku.
Povařím dvě oloupaná rajčata, a zahustím to rýží a žloutkem, ale teď už budu dávat celé vajíčko.Je to taková falešná rajská a malé to moc chutná.
A nebo povařím najemno nakrájené brambory a pak přidám asi 10cm nakrájeného porku a taky zahustím vajíčkem.Občas u nás obědvá kamarádky klučina a taky mu moc chutná.

mapris,
my dva chody ještě taky nejíme.Jsem ráda, když mi sní aspoň trochu jednoho.Natož dva:o)).
1. říj 2007 v 19:12  • Odpověz
isacku tebe viděti štěstí míti :slight_smile: myslím, že maluá už ťape, viď???
1. říj 2007 v 19:48  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.