• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
ijetka,
jo jo už ťape dlouho.Teda ťape ona běhá a já za ní :grinning: .
Začla už v deseti a půl.Sice je to teď víc náročný, ale zas je to takový veselejší, když už ty prckové sami chodí a sami si dojdou kam chtějí.
Holky já jsem se snad nikdy nenasmála jak teď s malou.Fakt jsou teď v takovým super věku a je s nima prča :dizzy_face: :dizzy_face: .
1. říj 2007 ve 20:10  • Odpověz
Téda vy jste tady toho zase popsali.

Co se jídla týče, tak by sociálku museli poslat na nás všechny :grinning: . Ondrášek tedy občas nějakou mňamku ochutná, ale pořád jíme miminkovskou stravu a s tím přechodem po prvním roce to nebudu nijak hrotit. Však mu nic neuteče.

Já jsem po tom dvojitým plavání unavená jak pes. Ale zase mám ze sebe dobrý pocit, že se hýbu.

Zítra se jdeme podívat na ani ne měsíční miminko, jé já se těším.

Prochi: je to hrozný, že už to bude rok. Strašně to letí, za chvíli nám utečou za holkama (klukama), já ho nedám :sunglasses: .

Jinak pomaličku začínám plánovat oslavu, vypadá to, že nás tady bude kolem 15. Tak to si zase máknu, ale nemůžu se dočkat :wink: .
1. říj 2007 ve 20:24  • Odpověz
autor
holky, ja vam to tady asi na chvili zamknu, protoze to absolutne nestiham docist
:angry: :angry: :sunglasses: :grinning: :grinning:
1. říj 2007 ve 20:53  • Odpověz
mapris,
musíš číst ve dne v noci :grinning:

kam,
až zkusíš tu buchtu (jeslti ji budeš zkoušet) tak písni, jak chutnala :wink:

Jinak dnes TV zprávy hnus, jak ten chlap sprchoval své dítě horkou vodou, protože plakalo, a v nemocnici umřelo, hajzlík jeden. A takoví mají děti :angry: :angry: :angry:
1. říj 2007 ve 21:01  • Odpověz
autor
dort - už teď mám trému. Přijede babička s dědou ze slovenska a já ještě nikdy dort nepekla :o(( To zas budou ku** lítat jak vlaštovky :grinning: :grinning:

dashak,
aspoň tu nejsem jedinej magor na psaní :grinning: :grinning: :grinning:

racul,
s tím jídlem taky nevim. Já jsem dost opatrná. Terka se osype skoro po všem rizikovym, nebo to asi moc sleduju. No, s vařením je to u mně tak - manžel má sice v práci nějakou sodexho jídelnu, ale poslední dobou na to nadává. Tak co máme "opět" zprovozněnou myčku, tak se snažím vařit každej den a mám to i na druhý den. Někdy se střídáme. Většinou polívky a občas nějaký druhý - ale spíš takový rychlovky, jako těstoviny, risoto, obalenej patizon .. Dneska jsem třeba nevařila nic, protože jsem celej den lítala, tak jsem si skočila k číňanovi na oběd a malý kopila výživu. Když si nic nestihnu uvařit, tak aspoň polívku. Je to znát, když mám teplej oběd i když malej. Pak tolik netláskám kraviny. Jinak jak jsi psala tu bebu a kaše - já kaši z 3ky nedělám, je moc hustá, měla jsem zbytek 1ky, tak jsem jí použila na puding a dneska jsem koupila 2 a zítra ráno asi dostane kaši.

zevina,
mně to povídej. Terce je zítra 11 měsíců a na ten rok jsem zvědavá. To ořvu .. Jo a s myčkou jsem na tom byla podobně - naplánovaná byla na duben, koupená a dovezená v červnu, namontovaná v září, teď mi týden nefungovala a od včera zas funguje - tak doufám, že si to potvora nerozmyslí :o))

holky, jak zjistíte jakej kolikátej máte příspěvek?

dashak,
je nám to jasný. Jo jo, admini mi taky smazaly fotku, ale takovejhle přístup mně štve. Proč nepošlou meil, aby jsme si to smazali samy??? Na blbosti čas mají, ale na vážný věci nee.

isacek,
tak to jsi mně potěšila. Ještě se tě zeptám, kolik ti vypije natálka večer a v noci mlíka?? Jen tak pro informaci.

ijetka,
myslím na tebe s těma karamelovýma sušenkama, strpení. Zítra je budu dělat, tak si hned ten papír schová. Držím palce, ale pokud vám to nedošlo do dvou dnů, tak bych už nečekala a dojela mu natřískat čumák hajzlovi.

jita2,
já radši na novu nekoukám, kolikrát se mi chce brečet - bych normálně provedla to, co oni provádějí dětem. By si to příště rozmysleli hajzlové. Jááák číst ve dne v noci ... Já nestíhááámmm :angry: :angry: :grinning:

holky, nám se blíží rok a už pomalu zkouším rizikové potraviny, bojím se ale mlíka, másla a tvarohu, a taky smetany .. Ale stejně to budu muset zkusit, tak jako pórek a rajčata. No, Terka už to teď nemá takový mixovaný - ale maso jí musím mixovat furt, to by mi nesnědla. No a až bude mít víc zubů - další nám asi lezou (nahoře), tak pomalu budu přecházet na to, co jíme my. S manželem jsme se domluvili, že nebudem používat bujony a kořenit polívku, že si to každej okořeníme sami. Jo a co salámy a takový - myslím šunku a tak, dáváte??

Jinak co se týče těch pamlsků - Terka docela dobře snáší piškoty, byli jsme u kámošky, a ta byla šťastná, že jí může něco dát. Naštěstí mám v okolí takový rozumný lidi, že se sami zeptají, co jí můžou dát - a to dodržují i babičky. O víkendu jsem dělala snad po půl roce dva štrůdly - manžel jeden snědla na posezení a úplně slintal. Terce sice dal taky ochutnat - ale neděste se, spíš odloupnul ten kousek těsta ze spoda. Já dělám štrůdl z jogurtového těsta.

Já tu mám někde i recpet na chleba pro děti, ale nějak nestíhám ho sem dát.
1. říj 2007 ve 21:15  • Odpověz
mapris,
malá už mi mlíko odmítá.Takže se mi občas podaří dát ji ho k ránu nebo na večer, ale opravdu jen vyjímečně :unamused: .A nebo teď nechce papat vůbec, tak chodí spinkat bez večeře.A pak se hodně budí na čaj tak ji občas místo čaje dám flašku s mlíkem a jak je rozespalá tak to vypije.Dělám ji 180ml.

Já mám taky pekárnu a chleba dělám domácí, tak když ten recept na dětský chléb najdeš bylo by to supr:o).
1. říj 2007 ve 21:38  • Odpověz
mapris,
když jdeš do kojenců, tak jak v tabulce hledáš naše téma tlachání, tak se podíváš v tom řádku na to číslo, kolik má to naše téma příspěvků (je tam číslo toho posledího, co přispíval)
No a i kdyby jsi dala Terce toho štrůdlu kousnout, my tě za to neukousnem, zase takový šílenkyně puntičkářský nejsme, já bych jí klidně kousnout dala :wink: a i dvakrát :grinning: :grinning:
Jinak co se týče uzenin, nedávám absolutně žádné, a až někdy začnu, tak nejspíš tou šunkou, ale čáásu dosti, zvlášť neee párky :wink:

Já jsem zjistila, že ty kaše pro nás nebudou to pravé ořechové, vždycky sní jen trošku, asi budu dávat večer polívčičky z oběda, toho sní nejvíc,¨páč jí ho chutná, a nemá cenu dělat kaše, když vždycky sní 5 lžiček a dost :unamused:
1. říj 2007 ve 21:45  • Odpověz
uf dámy, mapris má pravdu- na chvíli by to chtělo téma zamyky zamyky :grinning:
1. říj 2007 ve 21:58  • Odpověz
ijet- to je děsný s tím řemeslníkem, prostě ať navalí výpis z účtu nebo že vložil v hotovosti peníze na váš účet ! :angry:
Opravdu poslední dobou snad neznám nikoho,kdo by byl spokojený s řemeslníky :unamused:

zevi-díky za tip na ty luštěniny, zatím jsem na ně nesebrala odvahu.Možná zkusím třeba čočkovou polévku,ta mi taky docela chutná :grinning:

carod-až to tu přelouskáš,napiš, jak jste se měli, kolik l piva jste vypili a tak vůbec :slight_smile:

isaček-ta solčanka se dá koupit i normálně nebo jen v bio obchodech? Už mi jí doporučovala kamarádka.A taky díky za tipy na polévku,něco zkusím. Já už mu dala normální rajskou omáčku,ta mu šmakuje. :wink:
1. říj 2007 ve 22:04  • Odpověz
mapris- já myslím,že ten tvaroh s máslem snad bude ok.To ta zelenina bývá horší.Tak zkus opravdu jen malinký kousínek. :wink:
Salámy jsem zatím nezkoušela,ale chci už zkusit kousek šunky-prodávají i tu dětskou,ta je docela dobrá.Jinak zatím žádné salámy rozhodně dávat nebudu.Holt krkavčí matka se hned pozná :grinning:

Dneska jsem si chovala 3 denní mimčo.No to byl zvláštní pocit.Ani nevěřím, že náš obřík byl takové drobátko.A když si vzpomenu na ty začátky,jak jen pořád plakal.... :frowning2:
1. říj 2007 ve 22:09  • Odpověz
raculka,
já ji kupuju ve zdravé výživě.V normálním krámu jsem ji ještě neviděla.
Je to 250g cca za 45,-.
1. říj 2007 ve 22:52  • Odpověz
Zamyky zamyky :grinning: to je super hláška
Já fakt taky nestíhám, tady je to vždycky nic nic a pak najednou 20 příspěvků :sweat_smile:

My máme na oběd 2 chody :grinning: Ale bohužel takové, co byste asi nečekali, nejdřív jídlo a pak 150ml mlíka :grinning: , prostě máme doma kojence no :sweat_smile:

Co se týče salámů a párků, no tak to dycky hledí tchýně, když vyhrkne na návštěvě, že malé dáme párek. Oni asi ze mě vůbec mají dost :sweat_smile: Ale já je mám taky na párku :grinning: Dávám malé akorát šunku, to zas začla moje mamina že :angry: Měli na stole talířky obložené a malá že se po tom sápala, tak ji dala. No a mladé to tak zachutnalo... že má šunku nejraději holou bez pečiva, to vždycky volá aška aška :grinning: to je její krycí název pro šunku :sweat_smile: Ona teda mele všechno, ale na některé výrazy by fakt člověk potřeboval tlumočníka :grinning: Ona tak ještě bravurně nemluví, ale naštěstí ukazuje, takže když ji úplně přesně nerozumím, tak mi ukáže. Dneska furt chtěla biják biják a to je jako bryndák :grinning: a její mamiko (někdy už se podaří i maminko) mě fakt dojímá :dizzy_face:

Večer kaše nedáváme, nějak je odmítá, ale polívky ji taky hrozně jedou, to se může utlouct a co jí ještě hodně šmakuje jsou jabka. To snad zvalí i půl kila :sweat_smile:

Ijet, to je teda super řemeslník, dneska si člověk fakt nevybere :angry: To já když předělávala byt, tak jsem dala zedníkovi klíče, ať nemusím vždycky kvůli něho letět na byt a je to už 4 roky a klíč furt nemám :sweat_smile: No ale s prachama se to srovnat nedá, tak držím palečky, snad dostane magor rozum :unamused:

Jinak byla dneska prča venku. Malá miluje pejsky a děti. Hned je chce pusinkovat. No ale je hrozně divoká :grinning: , hlavně jak vidí psa, tak za ním letí a huláká a raduje se jak koza a dnes jednoho pejska tak vylekala, že se po ní ohnal a trošku ji tak rafnul zubama po ruce, ale nekousl, jen se tak s otevřenou hubou ohnal. Ona tak koukala nechápavě, ale nelekla se ani nezačla plakat, chvíli na něho čučela a pak ho zas chtěla trápit. Nejhorší je, že je jak z divokých vajec a chudákům pejskům šlápne na tlapku nebo na ocásek :grinning: No a dětičky, to je taky konečná, to hned volá miminko miminko a dnes jednomu miminku na hřišti vzala rohlík a kousla mu do něho :grinning: A pak objevila jak je super ježdění na klouzajdě. Já ji vždycky vyšoupnu nahoru, ona se chlame jak oslík, drží se za ty kraje, pak se jako pustí, teď zjistí, že by jela dolů, tak se zase honem chytne. Takže ji musím chytit kolem pasu, to se zas řechtá a rukama se pustí a jede se :grinning:

A chodí už vaši prcci na pískoviště? Malá je tam pečená vařená, akorát domů jde černá jak cigánče a písek je všude, hlavně v botách. Tak nevím, jestli na pískoviště pořídit nějaké spešl boty, protože ty kožené za tolik peněz mi je líto tam ničit. Nemůžu ten písek zvnitřku dostat. Ale zas si říkám, že teď už je to asi zbytečné, za chvíli nebude na pískoviště počasí a budem stejně shánět boty na zimu.

Tak to je zatím všechno, doufám, že jak to odešlu, nebude to zas přes celou stranu :sweat_smile:
1. říj 2007 ve 23:25  • Odpověz
dashak,
týý jo, to je fakt s těma psama moc nebezpečný, kolikrát člověk neví, co ten pes udělá, jak to dítě pochopí, jak bude reagovat, ještě že se nestalo něco horšího, s těma psama je teď tolik případů :frowning2:

My jsme byli na pískovišti párkrát, baví jí to tam, ale nemám ráda veřejné pískoviště, kvůli různým sekretům, nevím, jak je to kde hlídané, ale jelikož jsme letos nestihli udělat na zahradě, tak párkrát už byla normálně v papučkách, které jsou už skoro zlikvidované díky písku :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. říj 2007 v 08:51  • Odpověz
autor
jita2,
no tady jsou pískoviště ohrazený, ale zatím jsme tam nebyly, páč jsme na tom ještě malý .. Jo s tím příspěvkem máš vlastně pravdu, jen mi to nějak nedocházelo :o))

dashak,
tak jsme tady dvě spisovatelky :o)) Když sem vlezem, takto stojí za to.

holky,
jak vaříte svým prckům bramboračku???
2. říj 2007 v 10:02  • Odpověz
autor
tady je ten recept na chleba:

Domácí chléb

500 g pohankové, pšeničné nebo špaldové mouky
500 ml vody
300 g Nestlé sinlac (nevím co místo toho jiného)
2 lžíce slunečnicového oleje
2 lžičky sušeného droždí
1 lžíce jodizované nebo mořské soli
100 g nesířených hrozinek

Příprava
- vzájemně dobře promícháme mouku (1 šálek mouky dáme stranou), nestlé sinlac a droždí,
- vmícháme vlažnou vodu, olej, sůl,
- všechny suroviny navzájem dobře promícháme, dokud nevypracujeme pěkné těsto,
- těsto necháme asi 30 minu vykynout na teplém místě,
hrozinky namočíme na 30 minut do vlažné vody, necháme dobře okapat, obalíme moukou, kterou jsme si dali stranou, a válečkem zapracujeme do těsta,
- celé těsto opět dobře vypracujeme,
- těsto naplníme do podlouhlé, hranaté formy a necháme péct asi 1 hodinu v předehřáté troubě při teplotě 180 stupňů,
- upečný chléb necháme vychladnout a nakrájíme na plátky.

Kdo má pekárnu, tak je to bez přípravy :o)))
2. říj 2007 v 10:09  • Odpověz
tož baby, aj oči mně vyjely, kolik je tu teho zas natlachané :wink: :grinning: :grinning:
2. říj 2007 v 10:39  • Odpověz
Holky vy ste drbny to je desnyy :grinning: did to neni v mych silach tohle dociiist!! :sweat_smile:
2. říj 2007 v 11:03  • Odpověz
autor
zevina,
to víš, my jsme opravdu tlachání a ne žádný ulejvání, viď dashak??? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
2. říj 2007 v 11:32  • Odpověz
mapris :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
až dítko konečně usne, uvařím kafčo, zasednu, dočtu a pokusím se neulejvat :sweat_smile:
2. říj 2007 ve 12:05  • Odpověz
Čauvesky, tak jsem si početla, mlaďásek zatím usnul a já se jdu v klídku naobídkovat :dizzy_face: .
Teď je to na prd, protože PC jsme měli v budoucím pokojíčku a chodila jsem na něj když malej spal, nejvíc teda večer. Teď už tu ale malej má pokojíček a PC prozatím zůstalo, tak je to velice ale velice koplikované :sweat_smile: . Abych se sem dostala aspoň teď, spí chudínek v ložnici v cestovní postýlce :pensive: . Mě povídejte o nějaký krkavčí matce :grinning:

No a ještě jsem chtěla něco vele důležitýho napsat, ale jsem to nějak zapomněla, asi z hladu, tak se jdu teda nadlábnout.

Jóóó už vím!!!!!!! Mapris, Dashak nebo prosím někdo jiný, jak se jmenují ty homeopatika, co dáváte prďouskům na ty zoubky?? Dnešní noc byla totiž snad nejhorší, pořád brečel, lítala jsem k němu každou půlhodinu. Jsem kantáááááááre. Dík zatím čusík, brambor. kaše a obalovaný houbičky už mě volajíííííííííííííí!!!!! :sunglasses:
2. říj 2007 ve 12:22  • Odpověz
Prochi,
homeopatika jsou Chamomilla vulgaris 15ch nebo 30ch záleží na ředění, ale nevím jaký je v tom rozdíl. A pak mažeme calgelem dásně. Ten nám zabírá nejvíc, měli jsme babydent a nic a pak citrovital, ten taky nebyl špatný.

Malá mě teď rozesmála :grinning: Vylezla si v obýváku na sedačku, sedla si do rohu a zapla si televizi :grinning: Já říkám, jdu se na ni podívat, jestli zas nevytahuje věci ze skříněk a ona takový veget rozvalená na gauči :grinning:
2. říj 2007 ve 12:58  • Odpověz
Dáši díky dík, odpoledne vlítnu do lékárny a poptám se. Snad budou mít, protože já se chci dneska aspoň trošinku vyspat!!! :sweat_smile: Calgel jsme měli taky a ještě Kamistad gel, ten se mi zdá ale úplně k prdu. Calgel byl super, už ho ale máme vyplácaný, přivezla mi ho kdysi kamarádka, v pohodě jí ho dali bez receptu, ale v tý naší "úžasný" lékárně mi ho bez receptu nedali! Tak dneska na ně vlítnu, ať ho koukají nakulit! :wink:

Malá koukám pohodářka, co? :wink: :grinning:
2. říj 2007 ve 13:24  • Odpověz
jé prochi, to tě asi zklamu :sweat_smile: Tu chamomillu většinou nemají, aspoň u nás je na objednání do druhého dne. S tím calgelem to vím, někde ho prostě nedají. Třeba u nás na poliklinice ho nedají a v menších lékárnách jo. Když jsem se ptala, tak říkala lékárnice, že to neřeší, pokud to hradí celé pacient a není to nic návykového či jak to říct, tak mi to prostě prodá.
2. říj 2007 ve 13:28  • Odpověz
Prochi: ty homeopatiky tady v Kolíně museli objednávat, tak silně pochybuji, že tam u vás je budou mít skladem :grinning: . Ale třeba máte pokrokovou lékárnu.

Dashak má pravdu, tady když jsem u počítače je mrtvo, jen někam jdu a nestíhám dočítat.
2. říj 2007 ve 13:37  • Odpověz
prochi,
koukám, že jsme měly stejnou noc :dizzy_face: , taky jsem k mamlé vstávala co půl hodiny.Rostou jí špičáky a dávají ji i zabrat. :frowning2:

Holky prosím vás, stalo se některé, že vám prcek ze zoubků i zvracel??
Malá se kolem půlnoci začala kuckat tak k ní jdu a ona blinkala, ještě, že byla na bříšku.Tak jsem ji zvedla a chudinka blinkala(no spíš fakt zvracela) pořád.Vůbec nevěděla co se s ní děje.Večer po několika dnech snědla trochu kaše tak jsem byla ráda a pak tohle.No smrad to byl pořádnej :rolling_eyes: .
Jako příčinu dávám zoubky, ale zítra jdem do poradny tak uvidím co mi řekne doktorka.
2. říj 2007 ve 14:12  • Odpověz
já to snad nikdy nedočtu :frowning2: sotva malý usnul, doběhla tchyňa, tak jsem se k ničemu nedostala, až odešla, prďousek se vzbudil, dopila jsem studené kafe :stuck_out_tongue_closed_eyes: babi uslyšela dupkání, hned tu byla nanovo :sweat_smile: tak jsem malého pohonila s obědem, navlíkla ho do tepláků a vrazila i s motorkou babičce, ať mám chvilků klídek :grinning:

a jdu gruntovat :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: né, že by se mi chtělo, ale musím toho využít :wink:

předpokládám, že až nakouknu příště, tak tu bude dalších 150 příspěvků, že vy spisovatelky jedny :wink: :sweat_smile:
2. říj 2007 ve 14:50  • Odpověz
isacku, my měli ze zoubků už kde co, nebo spíš při každém páru něco jiného :frowning2: průjem, horečky, noční pláč i nechutenství, ale zvracení zatím ne, i když možné je všechno...
tak snad to nic nebude, dej vědět co vám mudra řekla
2. říj 2007 ve 14:56  • Odpověz
Poslušně hlásím, že buchta se zakysanou smetanou se povedla. Koupila jsem i toho Florinána a je to mňamka :wink:
2. říj 2007 v 15:26  • Odpověz
Tak holky, podržte se...... hlásím, že jsem v naší malebné venkovské zapadlé pidi lékárničce sehnala vše co hrdlo ráčilo :sunglasses: Halt jsme asi pokrokoví :grinning:
Přišla jsem tam jak oukropeček a pěkně prosím, já scháním homeopatika - vytáhla jsem papírek - chamomilla vulgaris a paní lékárnice a přejete si ředění 5ch, 10ch nebo 15ch??? Já čuměla jak puk!! No ale veledůležitě jsem pronesla, že si vezmu teda těch 15ch :grinning: :grinning: :grinning:
Pak jsem na ní vybalila, že CHCI Calgel. A že nevím, jestli mi ho dají, že v některých lékárnách chtějí předpis (samo, že jsem zatajila, že mi ho před půl rokem ta samá paní lékárnice bez předpisu nevydala :grinning: ), ale že v jiným městě jsem ho normálně dostala, jenomže už nám došel a že byl fakt super a tady u vás jste mi dali jen Kamistadgel a ten je teda fakt nic moc a že jestli mi ho nedá, že si teda ráno dojdu k doktorce pro předpis a blablabla. A ona říká a ten Calgel vám fakt zabírá? A já, že jo, že je fakt super, jenže už jsme ho vyplácali... Najela do PC, něco tam pomačkala, projela Galgel čtečkou a říká 79,60 prosííímm. No já čuměla jak puček, jsem jí normálně ukecala :sweat_smile: Tak jsem se ještě zeptala, jestli nechce ten recept ráno donést a prý že né.

Jo a mám samozřejmě problém, tak prosím o radu, kolik těch kuliček mu mám jako na noc dát??? A to mám rozpustit normálně v trošce vody a podat?

PS: a očekávám veleomluvy za naší pokrokovou lékárnu :grinning: :grinning: :grinning:
2. říj 2007 v 17:00  • Odpověz
Zdarec :slight_smile:
tak holky dnes jsme na našeho řemeslníka poslali trestní oznámení :frowning2:
Ještě před pár dny tvrdil, že na to že nám poslal peníze má papír, manža mu dneska napsal, že nedošli a že to oznámení podá, za chvilku nám přišla smska, že peníze asi neodeslali páč tam má nějaký pohledávky, tak je strhli a že až mu jedna firma peníze pošle tak nám je dá :angry: chápete, to??? Když jsme mu volali tak opět vypínal hovor a pak byl nedostupnej!!!!Celej tejden tvrdí že je to tak a zase kecal :frowning2:
V po nebo st má přijít firma a dodělat to tu :unamused:
Jinak jsem vás dočetla ale jsem z naší situace tak hotová, že už nevím co jste psali :pensive:
kam jsem ráda, že buchta chutnala :wink: pak že se ti nic nepovede :slight_smile:
2. říj 2007 v 17:01  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.