• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
Ježíš Ijetka, tak to je mi moc líto, že to takhle dopadlo. Ale chválím vás, udělali jste moc dobře s tím trestním oznámením. Jiný (jako třeba já) by čekali a čekali a fakt není na co :angry: . Je to fakt hajzl hajzlácká, dneska už nemůže člověk nikomu věřit :frowning2: . Ať je brzy líp.
chjoooo :frowning2:
2. říj 2007 v 17:07  • Odpověz
ijetka,
tak to je fakt mazec.Snad z něj ty peníze brzo dostanete.

prochi,
já dávala 5kuliček 3krát denně.Rozpouští se ve vodě, ale docela to trvá a doktorka mi nakázala dávat je před jídlem.Tak ať vám zaberou :sweat_smile: .
2. říj 2007 v 17:23  • Odpověz
isacek,prochi,
vy jste chuderky s těma zoubkama, jak se nevyspíte, to já si nějak nedovedu představit, že bysme na tom byli podobně, Maruš si mě moc rozmazlila, moc vám přeju, aby to bylo za vámi a dětičky byly jen usměvavé a s plnou pusou zoubků :slight_smile:

kam,
to mám radost, že se buchta povedla, i s těma floriánkama, příště je do toho taky koupím.

ijet,
to jste dobře udělali na šmejda jednoho :angry:

dashak,
jaký mlíčko by se mělo dávat později místo sunaru? Ne krabicový, to už se tady řešilo, normálně čerstvý, ale plnotučný? Existuje vůbec čerstvé plnotučné?
2. říj 2007 v 17:35  • Odpověz
Jsem z toho celá hotová, je mi z toho dost mizerně, ale jde o naše peníze :unamused:
Včera jsem zase našla Kubovi stoličku a dneska další, nějak jedem :sweat_smile:
A byla jsem ve městě (za jeho maminkou) a myslíte že jsem koupila ten gel??? Houby já jsem byla tak mimo že jsem zapoměla :angry:
Plnotučný mlíčko jsem viděla u nás v plusu :confused:
2. říj 2007 v 17:42  • Odpověz
Prochi, skláním se před malebnou zapadlou lékárničkou a zasílám veleomluvu :grinning:

Těch kuliček se dává podle toho ředění (5ch, 10ch..). Jestli máš tu 15ch tak se dávají 3 kuličky. Já si naliju horkou vodu na lžičku od paralenu (má takovou tu opěrku, takže ta voda se z ní nevyleje) a vyprcnu tam ty 3 kuličky. Rozpustí se to asi za 5 minut a pak ji to naliju do krku.
Jinak mám od Boironu (výrobce) tu brožuru a tam píšou, že ty 3 kuličky můžeš podávat každou půlhodinu do zmírnění příznaků (horečky, bolest, průjem...)

Dneska taky zrovna dávám chamomillu, odpoledne spala CELÝCH 16 minut! :angry: Včera 25 minut a pak jsem ji ještě ukecala,tak ještě chvíli dospávala v moji posteli.

Ijet,
to je pěkný had čubatý, dneska potkat slušného člověka je fakt zázrak :angry: Snad si na něho došlápnou, kdo ví kolika lidem nakonec dluží :confused:
2. říj 2007 ve 20:01  • Odpověz
autor
holky, zamyky, zamyky ... :angry: :angry: :grinning: :grinning: . Jdu zehlit, kafe si udelam zitra a pokusim se to docist zitra. packo.
2. říj 2007 ve 20:37  • Odpověz
Prochi: kaju se a zasílám omluvu, jste opravdu pokroková osada :grinning: .

Holky když jste dělali puding ze sunaru, jak se to dělá. Myslím jako postup, dá se vařit voda, prdne se tam sunar a pak puding nebo jak?
2. říj 2007 ve 20:46  • Odpověz
Marci a proč to chceš dělat se sunaru? Na vaření můžeš použít normální kravské plnotučné.
2. říj 2007 ve 21:13  • Odpověz
Já myslela, že to mléko až tak od dvou let, ale je fakt, že o vaření už se tady psalo, že se smí.
2. říj 2007 ve 21:19  • Odpověz
Ahojky dámy- sem ráda,že zamyky se vám líbí, tak já dneska zase už konečně odemyky odemyky :grinning: :grinning:
isaček- s tím zvracením jsem zvědavá,co ti řekne DR. U nás nedávno kluk nejdřív pořád kajdil ( asi 6-8x za den, což je opravdu nezvyklé...), pak nastoupila zvýšená teplota,přidala se rýma a kašel...No a ještě do toho rozedraná dáseň a zuby lezou.Takže vlastně nevím,jestli to byly příznaky nachlazení nebo růstu zubů..asi všecho dohromady.. :confused: . Tak snad bude vaše malá brzo ok. :wink:

Pískoviště- už občas zajdeme na hřiště,ale počasí tomu už zrovna asi přát nebude.Písek ho zas tak moc nebere.Spíš tak okukuje děti,občas ho pohoupu,vlezeme na klouzačku, prostě aby měl změnu. A hlavně se tolik nebojím psích ho...a kluk si tam může i upadnout, jinak je to tady hrůza. A to mám sama psa,jenže já si po něm poctivě uklízím.O to víc mě nas... , když vjedeme do hov na chodníku :angry: Kruci to jsem se zase rozčílila,pardon :sweat_smile:

Vůbec se dneska nějak rozčiluju.Když jsem jela dnes busem,tak přistoupil nějakej houmles a začal hučet,ať ho někde pustí sednout,že má něco s nohou.Tak dlouho prudil,až si představte,že místo aby ho někdo poslal někam,tak ho pustili sednout a uvolnili mu 2 sedadla. No děs. Jezdí zadarmo,smrdní na sto honů a ještě si sedí !! :angry: .No jo,ale hádejte se s ním, ještě by vám dal facku. :unamused:
2. říj 2007 ve 21:22  • Odpověz
kamhajek- neboj, já jsem teda hodně opatrná kvůli té hypoalergenní dietě, ale z normál mléka dělám i bramb kaši nebo ten pudink,tak snad to taky bude u vás v pohodě. :wink:
ijet- to je teda pech,držím palce, ať máte penízky brzo zpátky :unamused:
2. říj 2007 ve 21:25  • Odpověz
Holky,občas mě trápí jedna věc. Mám pocit,že Kubík je uřvanej víc než ostatní děti.Vzteká se kvůli každé kravině.Dnes na návštěvě hodinu řval než se ode mně byl schopnej odtrhnout.Přitom jinak je naopak dost komunikativní,v mhd se směje na lidi.Ale když nemá svůj den,je to hrůza.Brečí kvůli každé blbosti,nemůžu se skoro hnout. :unamused:
Někdy si vyčítám,že jsem chodila do práce až do konce,byly tam nervy a já se prostě na to nedokázala vykašlat,prostě jsem blbec poctivej,chtěla jsem předat svojí práci hotovou.Dneska to stejně nikdo neocení a já mám výčitky,že kluk je kvůli tomu nervák. :pensive:
Máte některá taky vzteklounka??
2. říj 2007 ve 21:29  • Odpověz
Tak to zkusím udělat mu puding.

Ijet: s těmi penězi je to pech, holt ne všichni lidi jsou poctivý. Soudy na něj!!!

Dneska jsem se byli juknout u kamarádky na její měsíční mimi. Jé ta je tak krásná, takový drobeček. To snad není pravda, že byl Ondra takový drobínek když se narodil. Už jsem ani nevěděla jak jí pořádně vzít.
2. říj 2007 ve 21:34  • Odpověz
racul,
my to sice doma nemáme, ale nijak to bohužel nejde prokázat, čím to vlastně je, každé dítě je jiné, tak je to velice těžko říct, jsou to různé vlivy a jeden z těch je i to, jak se maminka v těhu stresovala. Vím, že moje kamarádka se v těhu stresovala hodně, protože až do konce dělala vysokou, zrovna státnice před porodem, k tomu hodně doučovala němčinu, zkrátka byla ve stresu a její dítko není klidné a je taky takové, jak píšeš, ale nelze to na to myslím s jistotou svádět, protože se to tak všechno zamíchá, že nikdo nemůže pořádně vydedukovat, čím to vlastně je, ale může to být jeden z důvodů :wink:

DASHAKK DASHAK DASHAK

asi jsi to před tím přehlídla, plosím plosím, můj dotaz ohledně toho mlíčka na straně 69 díííííík :sweat_smile:
2. říj 2007 ve 21:53  • Odpověz
jita2- díky za názor. Já vím,že to už stejně nemá cenu řešit. :unamused:
Znám i kamarádky,které měly pohodové těhot a chodí s dětma na neurologii. :confounded:

S tím mlíčkem,taky myslím,že prodávají i plnotučné čerstvé.Ale dřív než ve 2-3 letech bych ho určo nedávala,do té doby nějaké to dětské sušené. :wink:
Jak píše ijet,v plusu ho mívali.Taky tam teď prodávají biomléko.
2. říj 2007 ve 22:06  • Odpověz
A jaké jsou vlastně ty zásadní rozdíly mezi sušeným a plnotučným, víte někdo :slight_smile:

racul,
no právě, každé dítě je osobnost :slight_smile:
2. říj 2007 ve 22:09  • Odpověz
jita2- taky už jsem o tom mléku přemýšela, no já myslím,že prostě způsobem té výroby se eliminujou ty horší látky z kravs mléka a naopak se přidají ty lepší a lehce stravitelnější,no nevím, nejsem odborník :sweat_smile:
2. říj 2007 ve 22:13  • Odpověz
Tak jsem hodně četla o kozím mléce, jak je vyjímečné a zdravé, ale ne pro děti do jednoho roku pro nižší obsah železa, ale po roce, pokud je dítě zdravé, v pořádku a chutná, tak klíďo dávat, má spousty cenných látek a všeho možného, když jsem si zadala do google kozí mléko, zjistilo toho hodně. Prodávají dokonce sušené holandské, jedna porce 19,- kč, docela drahé, ale zdravé, jsem zvědavá, kde bych ho sehnala :confused: :sweat_smile:
2. říj 2007 ve 22:25  • Odpověz
raculka,
nesmutni jsem na tom podobně.
Také jsem se v těhotenství stresovala, měli jsme nějaké problémy v rodině.
A tím jsem se přesvědčila, že to opravdu asi má vliv na miminko.
Malá je to samé co váš malý.Je společenská a nebojí se s cizími lidmi a je hodně veselá, to jo.Ale jak má ten svůj den, tak se nesmím hnout ani na krok.To se mě drží jak klíště, je vzteklá jak blázen a řve dokud si neprosadí tu svou.A žádný, že dostane na zadek nebo přes ruku na ní vůbec neplatí. :cry: .To nechce být ani u táty a ten ji třeba nesmí ani pochovat, takže kolikrát jsem za celý den tak vyčerpaná, ale psychicky.A říkám si proč zrovná já mám takovýho vzteklouna vzteklýho :confounded: .
Ale druhý den je skvělá a já ji nadevše miluju, ale fakt bych neměnila.
A to mi nespí ani v noci, a musím k ní vstávat já.Protože si mě vyžaduje a hlavně ji přítel ani neslyší.Je to kolotoč, ale oni nám to vynahradí:o))).
2. říj 2007 ve 22:28  • Odpověz
Jéžiš, tady se to zase rozjelo :sweat_smile:

Jiťo, já kupuju normálně krabicové plnotučné. Protože toho mlíka spotřebuju málo a to čerstvé jak otevřeš, můžeš druhý den vylít. A mně plnotučné moc nejede, tak my pijeme polotuk. A hlavně čerstvé mi tež nechutná :grinning: Cítím v něm nějaké kyselo :confused:

Racul,
no tak já jsem byla celé těhu doma. Teda od 5tt, takže defakto od začátku. Stresíky jsem neměla a malá je taky někdy vzteklá. Je sice smíšek a stále cením zuby a chechtá se a chce dělat blbosti, ale taky se umí vzteknout, když ji něco nedovolím, vezmu něco s čím si hrát nemá nebo prostě jdeme pryč. Například posledně dělala scénu jak jsme šli z toho pískoviště :sweat_smile: Ona je zas úplně hotovson z písku. Když tam byla poprvé, tak to byl mazec, bylo to někdy začátkem srpna, venku vedro, písek byl jak prach, ona si do toho sedla v šortkách, lopatkou si hrnula písek do těch nohaviček a bylo to fakt všude :sweat_smile: Teďko si inteligentně dřepne a v teplákách už tolik bince nenadělá. No ona zatím bábovičky žádné nee, ale strašně ji baví rýpat se v tom písku lopatkou a přehazovat do kyblíku. Sice ji asi 90% dycky spadne, navíc ona tu lopatku drží obráceně :grinning: A minule jsem ji udělala krásnou babovičku... říkám Ivi, koukni jakou máš bábovku a Ivanka prásk do ní rukou :grinning: a bylo po parádě :sweat_smile:

Ještě vám musím napsat, jakou super hlášku měl včera steja (můj brácha), jsme byli na klouzajdě a kousek od ní byla telefonní budka. Ivanka běžela a prstem ukazovala na budku a volala haó haó. Říkám bráchovi, ty voe, jak ona to do prčic pozná, že je to telefon? (doma máme jen mobily a ty vypadají poněkud jinak :sweat_smile: ) A brácha na to: Není blbá ne? Vidí že je tam napsané Telefonica O2 :grinning: :grinning: :grinning:
2. říj 2007 ve 22:54  • Odpověz
tak jsem si na vás přivstala, opice jedny spisovatelský :wink: :sweat_smile:

první! ! ! ! ! :grinning: :grinning: :grinning:

doufám, že jste mi to nezbaštily, páč Evi spí móóóóc ráda a jenom kvůli koňovi by z teploučké postýlky tak brzo nelezla :wink: ale manža mi odjížděl do Čech, budu do pátku slaměná vdova (a po neděli taky :unamused: ) tak jsem mu byla dát lůbanec mezi dveře :wink:
a páč jsem dopoledne objednaná k holičce, ke které dojíždím do původního bydliště, tak nás pobalím a rovnou zůstaneme s prďolkou na jednu noc u mojí mamči :slight_smile:
3. říj 2007 v 06:49  • Odpověz
ijet, dobře jste s tím lumpem udělali, takhle by se vám mohl vymlouvat až do halelujá :angry: snad to na něj zabere a korunky navalí zpátky :wink: držím palečky

dáši, steja je klasik :sweat_smile: a Ivanka se nedá zahanbit :wink:
jinak dík za tip s kreslící tabulkou, myslím že by to malého mohlo bavit, pokud se smíří s tím, že tam má omezený prostor k tvorbě :grinning: napíšeme Ježíškovi :wink:
s tím psem je to na pováženou, ještě že to dopadlo jen takhle, ale člověk se nemůže 100% spolehnout ani na hafáka ze sousedství, co ho bezpečně zná. Jirka je po zvířátkách taky divý a už se nám to vymstilo s kočkou :frowning2: na dovči jsem večer seděli na gyrosu, táta s malým volali na kolemjdoucí čičinu, ta se pořád ochomýtala poblíž, malý se řechtal, ukazoval na ni, pak nám donesli jídlo, polevili jsme v pozornost a ta mrcha malého sekla do ručky, kterou měl volně spuštěnou :angry: samozřejmě děsný řev, šíleně krve, pozdvižení na půl promenády :frowning2: hned ti majitelé doběhli s desinfekcí, nebylo to nakonec tak hrozné, ale strašně se lekl (my samozřejmě taky) a bylo poznat, že mu to v té hlavičce zůstalo zafixované, protože když mu jedna paní dávala pohladit krásného kocoura, jen kroutil hlavičkou a díval se s odstupem

prochi, téda, ty jsi s tou vaší pokrokovou lékárnou všechny pěkně převezla :grinning:

racul, těžko říct, jestli mám stres v těhu vliv na povahu a chování dítěte, asi se tam kapku odráží, ale já bych řekla, že teď momentálně ti prďousové jsou v období, kdy zkouší, kde jsou hranice a holt to vztekání k tomu někdy patří :wink: malý je sluníčko, ale někdy je den, kdy si prosazuje různé věci a rozmary, když nepovolím, vzteká se a přidá ještě něco natruc k tomu :angry: zrovna včerejšek byl obzvlášť vyvedený :frowning2: ale to bylo víc faktorů, když připočítám rostoucí zuby a že se mu nepodařilo odpoledne znovu usnout, bylo na čertění zaděláno...

jak tak koukám, kašičky večer už skoro nikomu nejedou :frowning2: zatím si libuju, páč je strašně pohodlné šáhnout jen po některé z krabiček a zakvedlat ji, tak budu doufat, že se toho taky nepřejíme :wink:

uff, tak jo, pro mě taky odemyky odemyky :grinning: a až se tu zítra navečer ukážu, tak asi zase zamyky zamyky :sweat_smile:
3. říj 2007 v 07:48  • Odpověz
Dobre rano-hlasim ze docitani vseho vzdavam :grinning:

Racul-ja jsme mela,ja jsme do 24 tydne silene zvracela,takze jsem byla doma a pak uz jsem tak zustala,,tudiz byl v pohode,a vcera byla kamaradka s holcickou o 2 mesice mladsi na navsteve a on jen brecel a schovaval se pod nohama :confounded: ,ale jinak se vzteka kvuli vsemu,prasti sebou o zem a rve a rve,ja delam ze to nevidim ,pak ho to prejde :unamused:
3. říj 2007 v 08:00  • Odpověz
Ijet-to je desny s tim remeslnikem..drzim palce at se to brzy vyresi :unamused:
3. říj 2007 v 08:05  • Odpověz
dashak,
super hláška :grinning: :grinning: :grinning:

zevi,
jinak je velice příjemný, když občas písneš něco ve svém jazyce, jako na předchozích stránkách jsi tam napsala celou větu "po vašem", ten váš hantejz :grinning: je mooooc pěkný, teda určitě se asi liší trochu od Uherského Hradiště, že? Ale určitě má i hodně společného, ne? :wink:
3. říj 2007 v 08:36  • Odpověz
autor
prochi,
já dávala 5 kuliček na noc, ale je dá se to dávkovat i jinak. Jinak čím menší číslo, tím silnější. Jinak se jukni sem: http://www.boiron.cz/aktuality.php - a je tam něco jako: praktická homeopatie. Tak si to otevři o je to soubor v pdf a je tam dávkování všech homeopatik .. :wink:

racul,
určitě to něco má do sebe - jaký těhotenství, takový dítě. Ale zase bych to nepovažovala za 100%ní. Může to být i povahou. Já byla od 5.měsíce doma. Je fakt, že Terka je strašnej pohodář, ale taky se občas zavzteká.

Svoje dítě miluju a neměnila bych, ale to neznamená, že nedostane přes ruce. Jako včera. Měla 11 měsíců ale celej den na zabití ... Nechtěla si hrát s hračkama a vymejšlela kraviny, žaluzie a tak. Když jsem se na 10 minut vzdálila, tak se pak vrátím a šok - Terka shodila z police na topení kytku, pusa černá, ruka černá a bordel šílenej. Tak dostala přes ruce. Protože jí pořád říkáma ne ne ne, a stejně tam vleze. Řekla bych, že bude asi dost tvrdohlavá. Někdy poslechne hned, a když řekneme ne ne, tak tam prostě neleze, ale někdy jí plácnu přes ruku, tak zabrečí, oklepe se a jde znova ... Občas se zavzteká taky, ale zatím to není tak častý ... Jinak nám asi roste další zub nahoře. Je tam něco vidět, ale do pusy si šáhnout nenechá. Já jsem jí dávala jeden čas tu chamomillu, ale teď jsem přestala. Mám pocit, že to moc neúčinkuje a byla někdy po tom okňouraná. Tak jsem koupila ten calgel a uvidím. Jen nevím, jestli se s ním dostanu do tý pusy.
Musela jsem včera objednat domeček na hraní. Protože by si furt někam zalezla, teď je furt pod jídelní židličkou v kuchyni. Jinak další věc včera - vypadli mi dvířka ze skříňě v kuchyni z nástavce - přímo mně na hlavu. Ještě, že tam nebylo dítě .... Chjooo. A nebo - malá si hrozně ráda zaleze do koupelny a tam ouřaduje. Včera z vany vzala takovou tu koupací rybičku, a najednou koukám, že si něco dala do pusy - víte co měla? Rybičce se odlouplo očičko - umělá hmota ve velikostí čočky - tak jsem jí to musela vyndat. Samozřejmně řev jak pavián.. Protože jsem dělala něco, co nesnáší. Fakt jsem měla dost ...

ijet,
držím palce ať se to vyřeší. Nevím, jestli trestní oznámení pomůže, já bych na něj někoho poslala a nechala ho "trošku zmáčknout". Už mám zkušenost se dvěma takovými obejdami, a jelikož to byla malá částka, tak jsem je oželela. Toho jednoho jsem už neviděla a ten druhý vím že sedí ... Takže tak ...

dahak,
ta hláška je perfektní - no chlapi, co chceš :grinning: :grinning: . To jejich myšlení mně fakt někdy hodně rozesmívá :grinning: :grinning:.

kamhajek,
já dělám puding z umělýho mlíka - beby ha2 (jinak pije ha3), a to udělám tak, že si udělám umělý mlíko - tak 160 ml, část dám vařit a do zbytku dám 1 vrchovatou lžíci pudingovýho prášku a jednu lžičku glukapuru. Ten puding je takový řidší. Zkoušela jsem 2 lžíce pudingu a dvě lžíce glukapuru - ale ten puding byl moc hustý. Malý to strašně chutnalo.

Včera jsem vařila bramboračku, poprvý jsem zkoušela dát terce polívku dělanou na cibuli, docela to baštila. Tak má ještě na dnešek a uvidíme, co uvařím zítra. Snažím se vařit dohromady, abych nemusela furt zvlášť, tak uvidíme, jak se to povede.

Tak já jdu pokračovat v práci :o) Terka se každou chvíli vzbudí a odpo tu čekám masovej nával mimin :o)) Tak se na to musím připravit. Mám těsto na housky v pekárně :o))
3. říj 2007 v 11:06  • Odpověz
Mapris ale v tom linku taky píšou 3 bobulky každých 30 minut. Já tu brožuru mám doma v tištěné podobě. A je zvláštní, že tam uvádějí 15ch nebo 30ch a prochi říkala, že ji nabízeli i jiné. A já se jednou taky sekla a objednala jsem si 9ch (jsem si to spletla s homeopatikama na kojení) a normálně ji druhý den měli objednanou :sweat_smile:
3. říj 2007 v 11:16  • Odpověz
Ahojky, tak začnu od konce :dizzy_face: aneb story homeopatika: tak holky, moooooooooooooooooooooooooooociiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinkyyyy děkuju!!! Dnešní noc byla naprosto dokonale úžasná!!! Na radu Isacka (pak už jsem musela PC vypnout, páč mlaďášek šel chrnět a jak už jsem psala PC máme prozatím v pokojíčku, než nám truhlář vyrobí PC stůl na míru do obýváku) jsem rozpustila pět kuliček. Manža držel malýho a já mu to šoupla do pusinky. Jen to spolknul, tak tátu celýho kompletně poblil (pardon, ale jinak to ani napsat nejde :fearful: ) Tak jsem nakojila, usnul skoro hned, tj. asi v půl osmý, ale už v půl desátý hrozný brekot, lezl v postýlce dokolečka, jedno předloktí si šíleně ojížděl zubáčkama a druhým se odrážel. Měla jsem připravených dalších pět kuliček rozpuštěných, tak jsem mu to šoupla, trochu se nakojil a usnul. Já si šla lehnout, abych se trochu vyspala, s tím, že do půlnoci se o něj bude starat tatínek (koukal na fočus). Slyšela jsem, že k němu šel asi čtyřikrát, ale zvládli to beze mě. No a já se probudila až někdy v noci, malej začal kňourat, tak jsem vylítla, manža vedle mě, vůbec nevim, kdy přišel, kouknu na telefon a ono normálně 3.15!!!! Já jsem spala v tahu 5 hodin!!!! PARÁDA!!!
Malej stál v postýlce, totálně pročůranej, tak jsem ho převlíkla, nakojila, pro jistotu mu šoupla ještě pět kuliček rozpuštěných :sweat_smile: a pokračovali jsme ve spánku. Ani ho nevzbudilo, když vstával manža do práce a probudil se až v půl devátý!! Asi jsem ho trochu předávkovala :grinning:, ale nádhera, asi se mu fakt ulevilo, tak jsem šťastná jak bleška a ještě jednou díky díky dík!

Jíťo s tím kozím mlíkem si mi připomněla manžu. Ten velkou část dětství trávil u babičky (dá se říct, že ho vychovávala, ale to by bylo na dlouhý povídání) a do dnes vzpomíná, jak každý ráno běhal s plecháčkem za babičkou,která šla dojit kozu. No tfuuujjjj, když si to představim, taky říká, že neví, jestli by to ještě dneska vypil takhle přímo čerstvé, ale že jako malej kluk to fakt miloval :fearful: .

Racul, snad tě uklidní, že v tom nejsi sama, my máme vzteklouna prvního kalibru!!! Je to stokrát denně, stačí mu něco sebrat, zakázat, od někud ho přemístit... a už to jede... flákne sebou na zem, tříská sebou, nebo vztekle kope nohama, o řevu ani nemluvim... Někdy si ho nevšímám a nechám ho vyřvat, někdy mu klidným hlasem vysvětluju, proč jsem mu to sebrala apod., někdy vylítnu. Jako třeba včera, lezl po mě po křesle a pořád mi rukou jakoby otáčel hlavu, ale dával rány a škrábal mě při tom. Několikrát jsem mu důrazně vysvětlila, že to maminku bolí, ať to nedělá, nenene, tak zakroutí taky hlavou, řekne ne ne ne a šup ho znovu - flák do mě. Až jsem se fakt naštvala a zařvala jsem, ale fakt ZAŘVALA, že už toho mám dost!!, chudínek se tak lekl, že se z toho rozbrečel, až mě ho bylo líto, ale dala jsem ho dolů na zem, že až se zklidní, tak ať přijde. A bobíšek můj milovanej si stoupl, zabořil mi hlavu do klína a jen tak pufňukával. Občas ho taky plácnu přes ruce, ale mám u něj pocit, že fakt ještě nechápe, proč jsem to udělala. Nevim, jestli na to má vliv těhu, já si myslím, že až tolik né. Do práce jsem chodila přesně do půlky těhu, pak už to kvůli velkým bolestem v zádech nešlo. Ale celou tu půlku jsem se hrozně nervovala, v práci od nevidim do nevidim, doma s brekem, že už to nezvládám..... druhá půlka těhu dokonalá pohodička, paráda. Teď už taky vim, že jsem měla zůstat doma od začátku, stejně to nikdo neocenil a ještě měli keci, že jsem pak zůstala doma.
Já si spíš myslim, že každý dítě je prostě jiný. Některý děti zkoušejí hranice, kam až můžou zajít a je potřeba stále dokola je usměrňovat a to bývají děti živé, nebojácné, společenské... A pak jsou prostě děti klidnější, v pohodě, nic je nerozhází... U nás to jsou ale na tisíc procent geny, protože já jsem sama hrozně výbušná, živelná, hned se rozčílim, vyřvu se a zas je dobře :sweat_smile: .

Pískoviště: milujem. Máme ale vlastní na zahradě, zatím takový to malý plastový s poklopem. Ještě za rok nám asi bude stačit a pak jestli se nezničí, tak v něm budou krámy na ven a pískoviště zbudujeme nějaký větší, aby se tam dali stavět pořádný silnice, tunely a hrady :grinning:
3. říj 2007 ve 12:52  • Odpověz
Dítko mi snad na chvilku bude spát,tak rychle vám jdu čmárnout :dizzy_face:

Díky všem za podporu s tím mým vzteklounkem.NO ono to bylo už v porodnici,taky i v posudku jsme měli nějakou zvýšenou dráždivost a kvůli tomu úklonu hlavy jsme chodili na tu vojtovku,to ho celkem zklidnilo.A teď si zase začíná projevovat svoje manýry.Dneska mi taky cákaly nervy.Snažím se být klidná,ale opravdu to je někdy těžký.Teď začal lézt na sedačku a ze sedačky na stůl,nevím,kde to sebral,my doma na stůl teda nechodíme. :angry: . Takže jak na něj nemám čas,hned začne vymýšlet.A taky pořád leze do odpadkáče.Můžu to NE říct 100x a stejně si nedá pokoj.Pak přijde to plácnutí přes ruku,ale nic moc si z toho nedělá.
Taky v noci asi od 3-4 vůbec nespal,jen brečel,takže paráda.A pak zase od 6 znovu..Ale mázli jsme calgel a pak naštěstí do 9h vydržel hnípat,aspoň něco.To se pak člověk těžko snaží zachovat dobrou náladu,když se ani nevyspí :frowning2:
Genetika taky jistě hraje velkou roli,protože já jsem taky nebyla zrovna pohodové dítko a flegmatik nejsem ani teď,takže se mi to vrací. :confused:
A moje mamka prý měla v těhot pěkné nervy...Prostě se to se mnou veze :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Prochi- s tou prací jsme teda na tom byly úplně stejně.Já sice byla do konce,ale stejně myslím,že pak na mně svedli všechny nedostatky.I když osobně mi teda nikdo nic neřekl,to je fakt. :zipper_mouth:

zevi-taky už nám kašičky nebaští s takovou chutí jako dřív,přemýšlím,jestli teda nezkusím dávat něco jiného,ale moc se mi do toho nechce.Už takhle pořád nevím,co už má dávat k svačinám... :astonished:

carod- teda do 24t zvracet,to muselo být hrozný :unamused: . To já se cítila naprosto v pohodě,ani jsem nebyla víc unavená(nebo spíš ani nebyl čas si to uvědomit),takže jsem si říkala,že není důvod být doma.No a mám to :rolling_eyes:

mapris- tak ať se mejdan povede, ty jsi teda hostitelka, že pečeš, to si maminy užijou :wink:
3. říj 2007 ve 13:59  • Odpověz
No a nebyla bych to já,abych se zas na něco nezeptala :sweat_smile:

Jak to teď v zimě řešíte s pitím doma a venku? Já dělám pytlíkový dětský čaj,tam píšou,že se má vypít hned.Jenže on ten hrnek srká půl dne...Když jdeme ven,tak ho beru do toho termoobalu,to docela vydrží teplé. Ale co doma...Děláte čaj doma do termosky?Přihříváte ho nebo dáte vychladlý? Nebo co vlastně pořád děti pijou?
Ten náš má rád i vodu,tak to střídáme.Ty šťávy do vody mu nechutnají,tak jsem nakonec ráda,že mu chutná ta voda.

Ještě takový paradox-prochi si tu vychvaluje zapadlou lékárnu a já mám zase poslední týden přesně opačnou zkušenost.DR mi napsala nějaké kapky a nikde je nejenže nemají,ale nechtějí je ani udělat(Praha ha ha ...).Takže musím jet do nějaké nemocnice,no jsem teda dost rozčilená,protože mě posílají od čerta k ďáblu :angry:
3. říj 2007 ve 14:06  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.